Marnix van der Gun is de beste SPORT Broers Geelkerken gaan ginnegappend over golfbaan Elftal van het jaar Prestige is de inzet1 derde Katwijkse dei Clubklassement Sandley Martina tekent bij Sparta 'Ik wist dat Hendrik me op de hielen zat' KIDSI?BM,KIDS duiventil DVERTENTIEPRIJ HOOFDPRIJS HOC 992 woensdag 5 MEI 2OO4Ü t i Van Duijn (Quick Boys) Hoek (Quick Boys) Naarendorp (FC Lisse) Van Beelen (Quick Boys) Kromhout (Quickboys) Van Zelst^ (Ter Leede) Lensink (Ter Leede) K. Winter (FC Lisse) Kluivers (Katwijk) Schaafsma (ARC) Van der Gun (Quick Boys) Vijf keer Quick Boys, twee keer FC Lisse, twee keer Ter Leede, een ARC'er en een speler van Katwijk. Dat is het elftal van het jaar. Om voor een eindklassering in aanmerking te komen, moet een speler minimaal zestien beoordelingen hebben gekregen. Lierse 2 was de tegenstander. Aardig om mee te maken, maar of het tot iets leidt, is maar zeer de vraag. Als er een leuke aanbieding komt, zeg ik niet op voorhand 'nee'. Maar het heeft geen prioriteit." Dat Quick Boys dit seizoen met kop en schouders boven de rest uitstak, is ook aan het eindklas sement Voetballer van het Jaar te zien. Bij de eerste zeven staan vijf spelers van het kam pioensteam, dat daardoor ook het clubklassement overtui gend won. Aan de andere kant van de lijst is het ARC dat de klok slaat. De laatste drie spe- als enige van de 78 spelers on Iers zijn teamgenoten bij Ra- der de zes: 5.76. Bartels neemt cing. Maurice Bartels is drager het sportief op. „Laatste? Da's van de rode lantaarn. Hij bleef niet zo mooi. Het verbaast me. Club laagste pan 1. Quick Boys 6,15 736 631 2. Ter Leede 631 730 6,76 3. FC Lisse 5,86 738 6,69 4. Rijnsburgse Boys 533 7,69 635 5. Katwijk 5,50 736 631 6. Noordwijk 5,58 735 6,49 7. ARC 5,08 730 638 Marnix van der Gun. Eindklassement Voetballer van het laar 1. Marnix van der Gun (Quick Boys) 2. Hendrik van Beelen (Quick Boys) 3. Kevin Winter (FC Lisse) 4. Dennis den Turk (Quick Boys) Niels van Duiin (Quick Boys) Stefan Schaafsma (ARC) 7. Peter Kromhout (Quick Boys) 8. Tim Kluivers (Katwijk) Orson Naarendorp (FC Lisse) 10. Carlo van Zeist (Ter Leede) 11. Jurgen Faerber (Ter Leede) Richard Hoek (Quick Boys) Bas Lensink (Ter Leede) 14. Rogier Koordes (Ter Leede) Jefle Korbee (Noordwijk) Brian Mussche (Quick Boys) Hicham RbU (Ter Leede) Sander Molenaar (Katwijk) 19. Maarten Bak (Quick Boys) 20. Jack Honsbeek (FC lisse) Raymond Kolder (Rilnsburg) 22. Roel de Goede (FC lisse) 23. Derek van der Plas (Quick Boys) 24. Jeffrey Winter (FC Lisse) 25. Arie Guyt (Quick Boys) 26. Anouar Hamdi (Ter Leede) 27. Max de Jong (Katwijk) Bryan Simons (ARC) 29. Jeroen Buijs (Katwijk) Bram Meurs (Noordwijk) 31. Sander van der Veldt (Noordwijk) 32. Dennis Groot (Rijnsburgse Boys) Lennert Hegie (Rijnsburgse Boys) Thomas Waasdorp (Ter Leede) 35. Patrick van Dam (Noordwijk) 36. Mark Jansen (Ter Leede) 7.24 7,14 7,12 7,09 7,09 7,09 7,08 7,05 7,05 7,04 7,00 6,96 6,96 6,96 636 636 6,94 6,92 6,92 6,89 636 635 6,83 6,81 6,80 6,80 6,77 6,77 6,76 6,75 6,75 6,75 6,71 6,70 Met zes goals ben ik topscorer bij ARC. Daarbij was het mijn eerste seizoen in de hoofdklas se als basisspeler. De vorige twee seizoenen kwam ik uit voor Noordwijk, maar daar had ik 'legende' Rocky Pitti als con current voor de positie van lin- keraanvaller. Ik ben overgestapt naar ARC om meer aan spelen toe te komen. Natuurlijk kan het altijd beter, maar ik heb niet het gevoel dat ik terecht op de allerlaatste plaats sta." De eerste prijs voor Van der Gun wordt op het slotfeest van Quick Boys uitgereikt. Rem co Tuinenbuig (ARC 39. Bartjan Onderwaaier (Rijnsburg) 40. Edgar van Schie (ARC) 41. Florendo Cornelia (Ter Leede) Peter Timmermans (Quick T Jeroen van Wetten (Noordw Nick Schnaler (Rijnsburgse 45. Bob Hoogkamer (Ter Leede) 46. Berry Charité (Rijnsburgse Boys) 47. Peter Freke (Rijnsburgse Boys) Kenny Heemskerk (FC Lisse) Kee Hoei Tan (FC Lisse) 52. Rob Opdam (FC Lisse) Wouter Verheij (ARC) 54. Leen de Vreugd (Katwijk) 55. Pascal Averdijk (FC Lisse) 56. Rob Dekker (FC Lisse) René van Meggelen (ARC) 58. BerTy Janssen (FC Lisse) 59. Robin Koen (Ter Leede) 60. Chris de Bie (Katwijk) Karim Hajji (Katwijk) Patrick Kafkema (Ter Leede) 63. Olaf Schaap (FC Lisse) 66. Jasper Ketting (Rijnsburgse Boys) Marvin Redjosetiko (ARC) 68. Wouter van der Kolk (Noordwijk) Jean-Paul Verkade (Katwijk) 70. Rocky Pitti (Noordwijk) 71. Michael Scholten (Noordwijk) 72. Vincent Herpers (Noordwijk) 73. Leonard van Utrecht (Noordwijk) 74. Alex Redel (Rijnsburgse Boys) Rian van der Niet (Noordwijk) 76. David Toxopeus (ARC) 77. Marcel van Dorp (ARC) 78. Maurice Bartels (ARC) 6,65 6,65 6,65 6,62 6,57 6,56 6,56 6,56 6,55 6,50 6,50 6,50 6,47 6,45 6,42 6,42 6,40 6.38 635 635 635 6,33 6,33 6,32 6,30 6,30 6,29 6,29 636 635 leiden - Sandley Martina tekent deze week een profcontract bij Sparta. De 20-jarige aanvaller van FC Boshuizen gaat zich voor twee jaar aan de Rotter damse eerstedivisieclub bin den. Antilliaan Martina kwam drie jaar geleden op voorspraak van Frans Stouten naar UDWS in de hoop zich later in de kij ker te spelen bij een profclub. Via een aantal proeftrainingen is die opzet nu geslaagd. Marti na doet met derdeklasser FC Boshuizen mee aan de nacom- petitie om zich daarna op 1 juli bij Sparta te melden. leiden - Voetbalvereniging Katwijk is te leurgesteld in Tim Kluivers. De 23-jarige Leidenaar had eerder toegezegd ook vol gend seizoen bij Katwijk in de hoofd klasse te zullen spelen, maar kwam daar deze week op terug. Hij gaat weer voet ballen voor Voorschoten '97, de eerste klasser waar hij vandaan kwam. „Ze zeg gen wel eens dat voetbal een jungle is", aldus voorzitter Jaap van der Bent van w Katwijk. „We kunnen voortaan een speler alleen nog maar geloven, wan neer zijn ondertekende overschrijving bij de KNVB binnen is." Katwijk heeft een slecht seizoen achter de rug. De ploeg eindigde onderin de middenmoot van de hoofdklasse en vocht tot drie wedstrijden voor het einde nog tegen degradatie. Kluivers was als aanvallende middenvelder wekelijks een van de besten. De club heeft zich voor genomen om zich voor volgend seizoen in alle linies te versterken met nieuwe De eerste versterking zou Marlon Kruis zijn, een 23-jarige verdediger van ADO Den Haag. Kruis was volgens Katwijk al rond met de club, maar ook hij koos voor het ambitieuze Voorschoten '97. Katwijk zoekt verder. Van der Bent „Dat we spelers gaan aantrekken, staat vast. Zo'n seizoen als dit jaar willen we niet nog eens." Bestuurslid technische zaken Henry Pouw spreekt van 'zeven toezeg gingen' van spelers die 'het niveau zeker aan kunnen'. Tim Kluivers wil Voorschoten '97 hoger op helpen. „Het is echt mijn duppie ge worden", zegt de Leidenaar. „Het is drie minuten fietsen van mijn huis en het is een dub met toekomst" De Voorscho tenaren hebben de afgelopen weken zes nieuwe spelers binnengehaald. „De dub heeft er zo'n beleid achter staan, dat ze snd willen doorstoten naar de hoofd klasse." Pouw twijfelt aan die uitleg. „Hij zei al tijd dat hij het bij ons prima naar zijn zin had. We hadden ook een afspraak, hij zou blijven." Of de nieuwe sponsor van Voorschoten er iets mee te maken kan hebben, weet Pouw niet. „Maar wat kan het anders zijn? Wij zijn in elk geval diep teleurgesteld. En of het voor iemand die dolgraag naar het betaald voetbal wil, nu verstandig is een stapje terug te doen uit de hoofdklasse, betwijfel ik ten zeerste." Kluivers bevestigt dat hij het bij Katwijk heel prettig voetballen vond. „Maar ik wil er met Voorschoten voor gaan. Mis schien is het dit eerste seizoen op spor tief vlak een klein stapje terug, maar het jaar daarop hoop ik met Voorschoten '97 ook in de hoofdklasse te spelen." leiden - Marnix van der Gun is de beste voetballer op de ama- teurvelden in de Leidse regio. De 26-jarige aanvaller van Quick Boys eindigde in het klassement Voetballer van het Jaar van het Leidsch Dagblad op de eerste plaats. Hij kwam in 21 wedstrij den tot een gemiddeld cijfer van 7.24. Het Katwijkse feestje wordt compleet met de tweede plaats van Hendrik van Beelen die op 7.14 uitkomt. Van Beelen was vo rig jaar winnaar. Kevin Winter van FC Lisse is met een gemid delde van 7.12 derde geworden. Om de spanning erin te hou den, werd het tussenklasse ment tijdens de laatste compe- titieweken niet in de krant ver meld. Daardoor wist Van der Gun tot gisteren niet dat hij had gewonnen. „Hé leuk", was zijn eerste reactie. „In Den Haag is het Leidsch Dagblad niet te krij gen, maar op de club kreeg ik regelmatig te horen dat ik er goed voorstond en ik wist dat Hendrik me op de hielen zat." De hypotheek-adviseur in op leiding vindt dat hij vooral na de winterstop de goede vorm te pakken had. „Het seizoen be gon stroef en ik wist dat ik met aanvallers als Bak, Torken en Van Beelen voor een basis plaats moest knokken. Ik kreeg een kans en heb die met beide handen aangegrepen. Dat het zó goed zou gaan met de ploeg en met mij, had ik toen nog niet kunnen voorzien." Van der Gun is HWer van huis uit en speelde twee jaar geleden al een periode voor Quick Boys. Een uitstapje naar de profs van Haarlem werd geen succes. Daarom keerde de broer van ADO-speler Cedric terug naar de Katwijkse club. „Vorig jaar was ik toeschouwer bij de kam pioenswedstrijd van Quick Boys in Maassluis. Toe zei ik al: 'Dit wil ik ook een keer meema ken'. Een kampioenschap bij deze club verzadigt nooit, als je ziet hoeveel mensen erop afko men. Nieuwe spelers krijgen een DVD of video met beelden van de festiviteiten. Om te laten zien hóé mooi dat is." Hoewel hij al een avontuur in het betaalde voetbal erop heeft zitten, is zijn goede spel van de afgelopen jaargang niet onop gemerkt gebleven. Eergisteren speelde Van der Gun op uitno diging een proefwedstrijd bij de reserves van Westerlo, een club op het hoogste niveau in België. leiden - Ginnegappend poseren ze met hun sporttassen, boven op een duintop, de hevig glooi ende golfbaan als imposant pa norama op de achtergrond. Om een lach hoeft de fotograaf niet eens te vragen, die staat van zelfsprekend op hun gezichten. Want hoe fanatiek en begena digd ook: plezier staat voorop bij de broers Bernard (14) en Gerard Geelkerken (16), grote golftalenten uit Leiden. „Lol hebben hoort bij sport. Als je er te serieus mee bezig bent, ga je er aan onderdoor." De veelbelovende carrière van de Geelkerkens begon bij toe val, ruim vijfjaar geleden. Toen het gezin op bezoek was bij een tante, stuitten Gerard, Bernard en oudere broer Maurits een tas met golfclubs. In de achtertuin sloegen de drie hun eerste bal len, naar eigen zeggen zonder dat er ruiten sneuvelden. Mau rits nam het voortouw om de sport eens 'in het echt' te pro beren, bij een golfbaan in de buurt van het ouderlijk huis. Zo belandden de broers bij Kager- zoom, een club in Warmond waar ze ook nu nog lid zijn, „Daar konden we destijds ge makkelijk komen met de fiets. Dat was een eerste vereiste." Inmiddels zijn Bernard en Ge rard ook lid bij de Koninklijke Haagsche Goif en Country Club, de gerenommeerde ver eniging die beschikt over mis schien wel de mooiste baan van het land, in het duingebied tus sen Den Haag en Katwijk. Ze moesten wel overstappen, als ze zich wilden blijven ontwik kelen in hun sport. „Bij Kager- zoom liggen maar acht korte holes", legt Bernard uit. „Dat is te weinig om goed te kunnen trainen." In de Wassenaarse duinpannen liggen holes met een veel grotere moeilijkheids graad, die soms nog eens vele honderden meters lang zijn ook. Daar kan het tweetal optimaal werken aan de onwikkeling van hun spel, en met effect. Ber nard en Gerard Geelkerken ma ken deel uit van Jong Oranje, een groep met de elf meest ge talenteerde jonge golfers van Nederland. Dat ze bij de natio nale selectie zitten, heeft een aantal grote voordelen. Zo krij gen de broers hun lessen be taald door de NGF, de Neder- loopt te schelden, dan kun je wel ophouden, dan lukt het toch niet meer." Nervositeit hoort ook bij de golfsport. „Het is de truc om je zenuwen te be dwingen. Maar dat kun je leren, hoor." Als het gaat om hun eigen kwa liteiten, zijn de broers beschei den, kritisch zelfs. „Vooral het afslaan moet beter", vindt Ge rard. Hij stelt dat zijn jongere broertje zich juist op de laatste slag moet richten, het putten. Maar Bernard ziet dat anders. „Het is niet alleen dat. Alles kan altijd beter." De uitverkiezing voor Jong Oranje duidt erop dat hun ont wikkeling voorspoedig verloopt. Maar waar eindigt het? Waar ligt het plafond? Beiden hebben de ambitie om prof te worden, maar bij Gerard is dat gevoel geleidelijk afgenomen. „Eerst wilde ik dat wel, maar de kans is zo klein. Bovendien wil ik wel wedstrijden kunnen winnen. Meedoen om het meedoen is niks voor mij. Golf is alleen leuk als je de mogelijkheid er is dat je wint Daarom is er ook niks aan als het slecht gaat." Maarten Dekker 'Sportlrïds' is een serie over jeugdig sporttalent uit Leiden en omgeving. Heeft u tips of suggesties voor deze rubriek, mail dan naar sportredac- tie.ld@hdc.nl Gerard (links) en Bernard Geelkerken op de baan van de Koninklijke Haagsche Golfen Country Club in Wassenaar. Foto: Henk Bouwman landse Golf Federatie. Die fi nanciert ook de buitenlandse trips die de jongens maken. Ge rard: „Dat is eigenlijk het aller leukste: het feit dat je overal ter wereld toernooien kan spelen en dat je je daar kan meten met buitenlandse spelers." Hun sport bracht de broers al in de Verenigde Staten, Spanje, Por tugal, Engeland, Duitsland, Let land en Oostenrijk. Wat zeiden ze ook alweer lol hebben hoort erbij. Maar ze kunnen het ook serieus over hun sport hebben. „Het mentale aspect is het allerbe- langrijkstè", zegt Bernard. „Je moet een rustige instelling heb ben, niet gauw kwaad worden. Als je met clubs gaat gooten of Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode)f 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: spc! tie.ld@hdc.nl De organisatie van het Am- stel Voetbal Gala heeft nu ook een selectie gemaakt voor de nominatie van Trainer van het Jaar. Het gaat om Gerard Désar (Voorschoten '97), Per Crispijn (FC Boshuizen), Will Henskens (Oegstgeest), Cees de Roode (UVS), Ron de Roode (Stompwijk '92) en Wim Visser (Oegstgeest). Toegevoegd aan de voorlopige nominaties van de Voetballer van het Jaar (lager spelende clubs) zijn Sandley Martina en Mourat Mokhtava (FC Boshuizen) en Remco Vis ser (Oegstgeest). Mocht Voorschoten '97 de eindronde van de nacompetitie halen dan speelt het tegen de winnaar van de nacompetitie van IE (noord), PKC '83 (Gro ningen), Drachtster Boys of Leeuwarder Zwaluwen. Bij de aan de weg timmerende club heeft Wout Holverda een grote inbreng gehad bij het aantrek ken van hoofdsponsor Van Bruggen Advies Groep. Van der Valk Horeca blijft co-sponsor. Zwaan metselbedrijf en Lewo BV blijven de zondagafdeling trouw. Doelman Dave de Heiden heeft vorige week tijdens de kampioenswedstijd van UVS te gen Wilhelmus zijn 250ste wed strijd gespeeld. De naar Katwijk vertrekkende De Heiden speel de'deze competitie onafgebro ken iedere minuut mee. Het zaterdagelftal van Blauw Zwart heeft de inhaalwedstrijd tegen TAC '90 met 7-0 gewon nen. Doordat Joffrey Hoogen- boom viermaal scoorde, is hij opgeklommen naar de tweede plaats in het Leidsch Dagblad topscorersklassement. Het is SJZ gelukt om op zater dag 8 mei drie bekende prof voetballers naar de meisjes voetbaldag te halen. Als hun club de spelers geen verplich tingen oplegt, komen Dirk Kuijt (Feyenoord), Ali Boussabon (NAC) en Tim de Cler (AZ) naar Zoeterwoude. De meisjesdag begint om 13.00 uur. FC Boshuizen kan nu al terug kijken naar een succesvol sei zoen. Trainer Per Crispijn zit met het eerste en tweede elftal in de nacompetitie. En de A-ju nioren en het tweede zaterdag- elftal behaalden de titel Docos heeft er via een goed lopende actie liefst 87 vrijwilli gers bij. De 434 spelende leden die geen activiteiten voor de club ontplooien, moet ro aan de penningmi overmaken. Dit besluit vorig jaar tijdens de alg' ledenvergadering gencr UVS zet de viering vai tiviteiten van 90-jarig lj( op dinsdag 11 mei vooi begint er op sportpark' polder een groot G-voc nooi. Op vrijdag 14 me naleavond. De prijzen f schikbaar gesteld dooi* Muyzert van 't Deurtje' week zaterdag speelde! team van UVS een vooi strijd bij ADO Den Ha^ Bij Lugdunum worde| sponsors op vrijdag 14' trakteerd op een specif waar scheidsrechter Df gasten wat avonturen tf loopbaan gaat verteller Wielrenner André vai uit Lisse is na lange tij(J rug in de competitie. Ir, de van Amstelveen deb hij bij de elite met een 1 plaats. Gerben van de 1 (Hillegom), Thijs Bezet* phen aan den Rijn) eri Eijk (Hillegom) kwamej pectievelijk Standaarbi' Sloten en Almelo allen: vende over de eindstre! Gavin Price verlaat Ks voor het Haagse Quick Thies verruilt het shirt! Scheveningen voor dat! helmus. Patrick Puister Rijnsburgse Boys) worij perstrainer bij VUC. Atleet Richard Pleethl schoten was de beste it Oranjeronde van Katw| Leiderdorp won Vincei voor eigen publiek en ij chem veroverde Hans 1 (Roelofarendsveen) de nentitel op de baan. Bij strandrace in Noordwij triatleet Royce Korteka Lisserbroek de sterkste Rugbyclub DIOK heel speler bij. Internationa Neher (center) kwam v zoen nog voor Rotterd; Bij de Leidse veterane oenschappen schaken Ton Kohlbeck de favof van der Berg en Joop P oudste deelnemer was jarige Geert Sluyter. Skeelerpromotie Noo land houdt in Lisserbn vrijdag 7 mei een skeel strijd in het kader van tronie Vijfbanentoemo wedstrijd aan de Hilleg dijk begint om 19.15 ui katwuk - De derde Katwijkse derby van het seizoen is een pikante. Vanavond staan op Nieuw-Zuid Quick Boys 2 en Katwijk tegenover elkaar in de achtste finale van de districts beker. De reserves van Quick Boys zijn erop gebrand de oranjehemden een loer te draaien, terwijl Katwijk strijdt tegen gezichtsverlies. Katwijk mist de geschorste Jean-Paul Verkade en de ge blesseerden Sander Molenaar en Tim Kluivers. „Maar dit is een kans om van een heel ma tig seizoen nog iets te maken", zegt trainer Freek Rienks. Voor het tweede elftal van Quick Boys is de bekerstrijd een mooie kroon op een fijn sei zoen. Afgelopen zaterdag werd de ploeg van Leen van der Plas kampioen, nu mogen ze met een aantreden tegen de 'aarts vijand'. „Ze hebben het ner gens anders meer over", zegt de trainer. „En waarom zouden we niet winnen? Het zelfvertrou wen is groot en in dit beker toernooi zijn we niet voor niets zo ver gekomen." Van der Plas heeft de king over eerste-elf Martin Bekx en Arie „Voor de rest doen w< onze eigen groep." nog een paar spelers speelgerechtigd zijn, i minder dan veertien den in het eerste elfta gevoetbald. „Maar h moet zaterdag in Ger beginnen aan de ka competitie." Daarom rekent Van d ook op dat hij met zij elftal naar de finaledc bekercompetitie gaat, het resultaat van vana rekent er wel op dat 1 elftal, inclusief beide komt kijken vanavoi kunnen zij zien dat d uit het tweede er klaai om in te vallen." Terwijl Quick Boys stander beentje wil staat er voor Katwi; prestige op het spel „We zijn aan onze s plicht om te winnen, fel zijn, kijken of ze on kunnen draaien." (advertentie) Speel elke dinsdag mee met di EURO 2004 Advertentieprïjsvrai en maak kans op prachtige prijz a |e prij,; dwl wele, i—li ii li mi wmrn over alle speelronden EK arrangement naar Nederland-Tsjechië in Portugal

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20