REGIO Ambitieuze Maud versus talent Boris nase popmuziek houdt Houtuitde met Rubberen Robbie? ^weJd Ik moet van alle problemen weten HDC 970 VRIJDAG 30 APRIL 2004 NAVRAAG van een landelijk dagblad en luisteraars naar Sky Radio kon- un favoriete Nederpophits kiezen. Als eerste kwam 'Stil in mij' .7 *77 7 van Van D'k 'Radar Love' olden Earring uitverkozen tot beste Haagse popklassieker aller Moet Leiden ook een Leidse popsong gaan kiezen? FRANK IEER, liefhebber en kenner van popmuziek en specialist op het van The Beatles, vindt dat een leuk idee. uitverkiezing van Van Dik Hout terecht? icht dat Golden Earring had gewonnen. Maar dat is dus weer ndere verkiezing, dat geeft al aan elangrijk het is. onderzoekjes te- ertijd. Voor mij is lemaal uit de gegrepen. Als je oe de top-10, de 00 en de top-1000 en samengesteld, ivijfel ik aan het ischappelijke ge- een goed idee, (ederpopwed- wedstrijd schakelt muziek van meer dan tien jaar oud uit. jl er ook in de jaren 50, 60 en 70 leuke Nederlandstalige lied- irden gemaakt. Van Anneke Grönloh en Ria Valk bijvoor- Het slaat eigenlijk helemaal nergens op. Waar blijven De >n Tröckener Kecks? Ik denk dat de hele fanclub van Van Dik heeft gereageerd. Daar schijnen ze tijd voor te hebben. En ieau werd vijfde zeg je? Dat is eigenlijk al geen Nederpop maar puur Vlaams. r een Leidse popklassieker verkiezing moeten komen? dat is een leuk idee. Maar dan alleen voor Leidenaren. Hoe- Is het om Leidse popmuziek gaat, houdt het eigenlijk op met eren Robbie en Wies Cavé. Want The Shoes komen uit Zoe- lude, en die zijn het bekendst. Maar Rubberen Robbie heeft eel hits gemaakt en Theo van Es zelfs in Amerika. En als ik ens nadenk over een waslijst zou je ook Blue Planet uit geest en Spirit of St. Louis erbij moeten betrekken. Maar dan over de grenzen heen. En van de laatste jaren is er niet zoveel lden. Dat komt doordat er een armoede is aan podia in Lei- 9? vroeger kwamen beginnende bandjes in wat toen nog het ief Sentrum heette, spelen. Tegenwoordig willen ze alleen ïaar naar Amsterdam, in Paradiso en De Melkweg. Hoewel iel duurder is. Maar de platenbonzen zitten in Hilversum en ipalen dat. Wat dat betreft ligt Leiden te ver van Hilversum af. nogmaals, zo'n verkiezing is leuk, maar, absoluut gezien, irbitrair. Je moet er niet al te veel waarde aan hechten." Annemiek Ruygrok archieffoto: Mark Lamers UIT DE ARCHIEVEN Foto: Wim Hendriks Scholieren uit regio voorspellen de winnaar van Idols Ze zijn een charmeoffensief begonnen. Idols-finalisten Boris en Maud deden deze week diverse steden aan om de harten van hun fans te veroveren. Boris werd vanaf het begin genoemd als de favoriet van de talentenjacht van RTL4. Niet één keer hoefde hij plaats te nemen op de ge vreesde kruk. Maud heeft daar al vier keer op gezeten. Volgens de jury is zij van een grijs muisje getransformeerd in een echt idool. Wie zal de strijd morgen winnen? Twee verslaggevers van het Leidsch Dagblad gingen de straat op om aan de jeugd te vragen wie dé favoriet is. tekst: Alette Snijders en Robert Toret foto's: Dick Hogewoning en Henk Bouwman Foto: Wim Hendriks Manon Steekers uit Noordwijker- hout is 13 jaar en Mand-fan: „Maud gaat absoluut win nen. Ze heeft een goede uitstraling en een hele mooie stem. Nou, eigenlijk weet ik niet of ze echt gaat winnen, maar ik ben in ie der geval wel voor haar. Ik ga zeker voor Maud bellen. Boris vind ik maar stom. Hij is een beetje saai en ziet er niet uit. Hij kan ook nooit wat fout doen bij de Idols-jury. Ze geven hem altijd complimen ten en nooit commentaar. Daar erger ik me echt dood aan. Doe mij dan maar Maud, die is veel stoerder. Ik heb al een poster van haar voor mijn raam hangen. Nu nog zo'n sjaaltje kopen en dan ben ik klaar voor de finale." De 14-jarige Voorhoutse Jenniffer Bax zet baargeld in op Boris: „Boris is echt 'the king'. Hij kan zingen, ziet er goed uit en is schattig. Ik heb zeker ze ven posters van Boris op mijn kamer hangen. Ik was vanaf het begin al voor hem of JK en heb elke week voor ze gesms't. Wel vier keer per aflevering. Dat heeft me een hoop geld gekost. En nu JK er uit ligt, ben ik dus helemaal voor Boris. Ik ga zijn cd zeker kopen. Robin ziet er ook goed uit, maar die kon niet zingen. En Maud vind ik maar een domme doos. Echt een hockeytrutje. Zelf een idool? Nee, laten we dat maar niet doen. Dan vliegen de ramen er uit!" Duvan Couvée (14) uit Hille- gom gokt op Boris: „Veel jongens vinden Idols niet cool. Ik wel hoor. Ik heb el ke aflevering ge zien. Maar er kijken volgens mij wel veel meer meisjes naar het pro gramma. Die zijn natuurlijk allemaal voor Boris en sms'en dus voor hem. Zelf vind ik hem ook beter. Hij heeft veel meer uitstraling en zingt ook erg goed. Ja, Boris gaat dik win nen. Dat weet ik zeker. Ik durf er mijn huis op te zetten! Al wordt hij ook vast zo'n one day fly, net als Jamai en Jim. Die werden vo rig jaar eerste en tweede en daar hoor je nu ook niks meer van." 01979, maandag 30 april N - Ook in de Professoren-, Burgemeesters- en Rijndijkwijk vanochtend Koninginnedag gevierd. De deelnemertjes van de roptocht vertrokken vanaf het feestterrein bij de Vredeskerk. archief Leidsch Dagblad i's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na teing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op inummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA laarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad, nseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad Directie: B.M. Essenberg per betaling. E-mail: directiehdcuz@hdc.nl loofdredacteur: Jan Geert Majoor E-mail: redactie.ld@hdc.nl KANTOOR altstraat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 es: Postbus 54,2300 AB Leiden. fax 071-5 356415 ntie fax 071-5 356 325 lerichten fax 023-5150 567 fENTI EVERKOOP Inties m.b.tj 1072-6813661 tnd goed: 023-5150 543 lel: 075-6813677 i detailhandel: 071-5 356 300 «bureaus kunnen contact opnemen (5-6813636 lERVICE 1I1711 (gratis) J072 - 5196800 JEMENTEN (uitbetaling (acceptgiro) p,2o (alleen aut. ine) 56,70 p/j €216,90 ;|es die ons een machtiging verstrekken automatisch afschrijven van het jmentsgeld ontvangen €0,50 korting VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag Voor zaterdagabonnementen geldt €o,6o per zaterdag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 0800-1711 (gratis). Mobiel: 072 - 5196800. ma t/m vr: 07.30-17.00 uur; za: 08.00-13.00 uur AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV c.q. de betreffende auteur. De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbieding en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. HDC Media BV, 2004 De Leidse Rowena Noordermeer (17) gaat voor Maud: „Bons is veel te arrogant. Iedereen vindt dat hij goed kan zingen, maar daar ben ik het echt niet mee eens. Maud is aardiger en haar stem is ook veel mooier. Zij is echt heel erg vooruit gegaan afgelopen weken. Zaterdag ga ik op haar stemmen. Volgens mij is Boris alleen zo ver gekomen, omdat hij knap is. Veel van die meisjes die stemmen letten vooral daar op. Maud was zondag hier in Leiden. Dat vond ik echt heel leuk, maar daarvoor vond ik haar ook al de beste hoor." De 14-jarige Rico Jelders uit Roelofarends- 1>een tivijfelt er niet aan dat Boris gaat win nen: Als enige is Boris nog niet één keer op de kruk terechtgekomen. Hij heeft ook de beste stem. Ik kijk elke week naar Idols. Ik ben wel blij dat JK afgelopen week er uit is gegaan. Ik vond hem echt slecht. Iedereen zei dat hij al tijd zo goed gekleed was. Dat vond ik dus echt niet. Boris heeft volgens mij ook de meeste fans. De jury heeft bijna nooit kritiek op hem. En terecht vind ik dat. Zijn optredens zijn al tijd te gek. Maud doet het op zich nu ook steeds beter. Ze hoort zeker bij de laatste twee, maar ze is lang niet zo goed als Boris." Ellis van Zoen (13) uit Oude Wetering vindt Maud een echte Idol: „Dit jaar moet er gewoon een meisje winnen. Vorig jaar stonden er twee jongens in de fina le. In de meeste landen die Idols uitzenden, wint een jongen. Maud ziet er goed uit en heeft een hele leuke uitstraling. Eigenlijk was ik voor Marlies, maar zij is er al twee weken uit. Ik stemde wel altijd op haar. Na haar ver trek had ik kaartjes gewonnen voor Idols, The Day After. Helaas mocht ik niet van mijn moeder. Ik wil dat Maud wint, maar mis schien is Boris beter. Als er weer een World Idols komt, denk ik dat hij bij de rest van de wereld meer in de smaak valt dan Maud." Volgens de 16-jarige Sophie Altenburg uit Leiden is Boris de beste: „Boris gaat winnen. Dat weet ik zeker. Hij is het populairst en hij kan gewoon het best zin gen. Eigenlijk vind ik hem wel een arrogante kwal. Hij weet namelijk ook dat hij goed is. Maud komt ook arrogant over. Ik weet niet of dat in hun karakter ligt of dat het door het succes van Idols komt. Elke zaterdag kijk ik naar Idols. Het is toch altijd weer spannend wie er uit moet. Ik heb nooit gestemd op een deelnemer. Ik denk namelijk dat het allemaal doorgestoken kaart is. Als je per sms stemt, dan krijg je er soms drie terug. En daar betaal je dan wel voor." TUSSEN PEN EN PAN Mijn leven is niet saai. Vijf kinderen (Fré, Marc, Sam, Fleur, Olivier) in de leeftijd van 12 tot 22 jaar en mijn man (Theo) zorgen voor veel leven in de brouwerij. Vier dagen in de week ga ik naar de redactie van deze krant. Of ik trek op zoek naar nieuws en achtergrond verhalen de regio in. Een ingewikkeld bestaan? In 'Tussen pen en pan' bericht ik er wekelijks over. Ik ben blij met de me vrouw van de kassa van Albert Heijn die mij even rustig laat nadenken over de pincode. Na een mi nuut komen de cijfers weer terug in mijn hoofd en kan ik mijn bood schappen gewoon beta len. Paniek is een grote boosdoener in die geval len. Deze week lijk ik daar patent op te heb ben. Over het waarom buig ik me nog steeds. Op een of andere manier kloppen de dagen niet. De keukenman laat Theo, die speciaal een vrije dag voor deze klus heeft genomen, zitten. Fré bestelt de pil, maar ontdekt geen geld meer te hebben om dat klei nood te betalen. Sam meent dat hij voor zijn hertoets wiskunde zeker een voldoende heeft, maar komt heftig teleur gesteld met een vijf thuis. Mare gaat mee naar de Spaanse avond, maar vindt niet wat ik er zelf vooraf van had verwacht. En ik krijg daar achteraf weer een schuldgevoel over. Fleur komt terug van haar toffe kampweek en stort vervolgens in. En Olivier kan alleen maar krijsen dat hij als enige van het gezin twee weken vrij heeft van school. Zijn steeds terugkomend 'lek ker puh' werkt averechts bij de anderen. Sterker zelfs, de frustra ties van de gezinsleden vinden in een ruzieachti ge sfeer hun weg. De eni ge die van al die proble men moet weten, ben ik. Via de telefoon op mijn werk, tussen de bedrijven door, tracht ik met oplos singen te komen, die ei genlijk allemaal weer ver keerd uitpakken. Theo belt mij, als eerste van de week, woedend op. Na plaatsing van een zespitsfornuis was er een overeenkomst gesloten over de afwerking. Op maandag zou dat achter elkaar plaatshebben. Na het opnemen van de ma ten voor een stalen plaat, komen de twee mannen zonder bericht achter te laten, niet meer terug. Stress bij mijn man, want wat doe je dan op zo'n verplichte vrije dag? Alle voorstellen van mij wor den in de wind geslagen. Mijn echtgenoot besluit de bomen (catalpa's) in onze voortuin te snoeien, inclusief alle knoppen. Als ik daar 's nachts een grappige opmerking over maak bij het openen van het slaapkamerraam met zicht op de bomen, barst hij opnieuw in woede uit. Zie ik niet wat hij alle maal voor het gezin doet? „Dit is niet grappig", roept hij. Zeker niet, als Sam na het oppassen ons met steentjes moet wak ker maken, omdat Theo ook nog eens de voor deur op het nachtslot heeft gedraaid. De volgende dag hangt Fré aan de telefoon. Klopt het dat de pil in haar verzekering niet meer wordt vergoed. Ja, dat klopt, tenminste niet meer rechtstreeks. Nou dan zit ze met een pro bleem. Ze heeft geen geld. Ik zeg onmiddellijk toe dat als zij de apo theek op de hoogte stelt, ik die pil voor haar ga op halen. Net voor sluitings tijd lukt dat. Wat is erger, geen geld, of een zwan gere dochter, denk ik. Theo ziet dat anders. Hij begrijpt er geen snars van dat ze dat ding niet kan betalen. Fré begint opnieuw uit te leggen hoe dat nu allemaal kan. Ik houd mijn handen te gen mijn oren. „Hoe vertel ik het mijn ouders?" Zo begint Sam zijn verhaal, de dag ema. „Bijlessen hebben niet geholpen", is zijn te een voudige verklaring. Als ik verklaar dat ik denk dat het ligt aan zijn bijzonde re, te ontspannen werk houding, is het met onze verhouding onmiddellijk gedaan. Hoe ik daar nu bij kom? Pas als zijn mentor op de speciale avond mijn woorden on bewust kracht bij zet, be gint bij hem iets te da gen. Wij hebben hem be wust meegenomen, zo dat hij zelf deze tegenslag kan incasseren. Dat werkt weer voor even. De volgende dag laat hij met enige trots zien dat hij heus wel huiswerk maakt. Fleur houdt maar vol dat ze niet begrijpt waarom ze moe is. Na de 66ste keer uitleggen, stop ik. Ze gaat even lekker kletsen met haar beste vriendje. Op de vraag hoe laat ze thuis moet zijn, is de ver moeidheid ineens over. Olivier is ook moe, maar zit ook in die eeuwige ontkenningsfase. Hij is doodmoe van het late naar bed gaan, omdat het vakantie is. Hij wei gert uit te slapen en als hij dat wel probeert, haalt Sam hem wel uit zijn droom, om te vertel len dat hij naar school moet. En zo gaat het door. Ik had me verheugd op een vrije Koninginnedag. He laas, vandaag een krant en morgen weer een krant. En onze kinderen, die zich opmaken voor het feestgedruis, willen vanavond allemaal lekker komen eten. „Kan dat er gens tussen zeven en ne gen?", roepen ze schaamteloos in koor. Ik verlang na^ buggy's, luchtkussihs. versierde fietsen en nog meer van die ongein. Verder ont ken ik niets. Ik zie onre gelmatige kleine groene knopjes ontspruiten bij de afgeknotte catalpa als ik in alle vroegte nog doodmoe het pand ver laat. Het komt allemaal goed, Theo. Vanavond gezellig met onze ko ninklijke familie genieten van het leven. Die zijn vast ook afgemat na een dagje Warffum! Saskia Stoelinga Reageren? s.stoelinga@hdc.nl 11954, Zaterdag 1 Mei NGINNEDAG - Het is ieder jaar weer een feestelijk gezicht als de ngen van de zesde klasse van alle openbare en bijzondere scho- i het vroege morgenuur op het Stadhuisplein in Leiden zingend ilijk vlaggend - de oranjestrik in het haar - hun aubade aan het ■entebestuur brengen. Ook gisteren was dit het geval. Onder lei van Henk Franke en met begeleiding van het Leidsch Politiemu- ezelschap zongen zij met groot enthousiasme hun liederen, waar- et 'k Hou van Holland de kroon spande. Voorafgegaan door het ikgezelschap vertrok de lange stoet van blijde kindergezichten Igens naar de Stadsgehoorzaal. aan ander deel van de Leidse jeugd vermaakte zich gelijktijdig op portterrein aan de Zoeterwoudse Singel. Uiteenlopende kinder- n en wedstrijden, als blokjesrapen, eierloop, kruip door sluip door rdlopen werden op het groene grastapijt gehouden, e- niet in alle-gemeenten rond Leiden zijn gisteren ook geani- le feesten gehouden. Over het algemeen stonden de program- jin het teken van de jeugd en van sport.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13