Play-offs beloning voor hard werk SPORT Dekker moet zich op eigen kosten plaatsen Jan Schaap Talia Versteeg ziet Grasshoppers over tien jaar nog makkelijk in de eredivisie spelen BALLETJE MET DSO kind van de rekening ri Klassement: Quick Boys legt De Waard vast katwijk - Quick Boys heeft zich voor komend seizoen versterkt met Ardon de Waard. De 27-ja rige middenvelder is afkomstig van eerstedivisionist VW. De Amstelvener speelde 92 wed strijden in het betaalde voetbal, waarvan een in de eredivisie. Dat was in het seizoen 1997/1998 toen hij uitkwam voor Heerenveen. Eerder al trok QüiGk Boys de van Haarlem af komstige linkerverdediger Chris Kenselaar aan. Marlon Kruis kiest Katwijk katwijk - Katwijk heeft Marlon Kruis van ADO Den Haag aan getrokken. Kruis is een 23-jarige vecdèdiger voor de rechterflank. Dé Hagenaar speelde 10 wed strijden in het betaald voetbal. Van der Linden naar Leidsche Boys leiden - Simon van der Linden wordt de nieuwè trainer van de Leidsche Boys. Van der Linden heeft het meer dan tien jaar rustig aan gedaan. Zijn laatste club was De Sleutels. Talia Versteeg (rechts): „Niet degraderen was een idiote doelstelling. Je handhaaft je altijd wel." Foto; Dick Hogewoning door Gertjan van Geen katwijk - Toen Talia Versteeg begin dit seizoen de doelstelling van Grasshoppers - niet degra deren - vernam, moest ze weer een keer zuchten. 'Ik wil de play offs halen', dacht ze. En zie. De Katwijksen verbaasden vriend en vijand met een geweldige twee de seizoenshelft en beëindigden de eredivisie als achtste. Gister avond verloor ze met Grasshop pers in Den Helder het eerste duel in de kwartfinale van de voornaamste titelkandidaat. „Als we uitgeschakeld worden door Den Helder is dat geen schande", zegt ze. „Maar zo'n extra thuiswedstrijd aanstaande zaterdag is een beloning, ook voor het trouwe publiek in Cleyn Duin." Voor de 25-jarige Talia Versteeg draait het allemaal om geloof in eigen kunnen en hard werken. „Ik vind het vreemd dat een ploeg als Groningen de play offs niet heeft gehaald. Maar als je niets doet met een goede ploeg en je zet er een hard wer kend team tegenover, staat de uitslag niet vast. Het gaat erom wie eruit haalt wat erin zit. Daarom vond ik niet degrade ren een idiote doelstelling. Je handhaaft je altijd wel. Toch zag het er langè tijd niet naar uit dat Grasshoppers ho ger dan tiende zou eindigen. Na drie overwinningen in de eerste competitiehelft, verklaarde coach René Mulder al blij te zijn met een verdubbeling van dat aantal. In de tweede helft raakten de Katwijksen echter op stoom. Aanwinst Tiffany Coll - zij vertrok een week gele den weer naar de Verenigde Staten - bleek vooral een pro bleem in de breedte op te los sen. Grasshoppers won acht van de elf wedstrijden in de tweede helft van de reguliere competitie en stelde deelname aan de play-offs in de nacom- petitie veilig. Versteeg denkt niet dat het zonder Coll een stuk minder zal gaan. „Ze pakte veel rebounds en kon anderen rust geven. Maar ze gooide er niet heel veel punten in. Nu ze weg is, krijgen anderen weer een kans zich te bewijzen. Juni- oré Sanne van Bohemen speelt op die positie. Die kan verder groeien." Versteeg werd tien jaar geleden, met tweelingszus Gabriëlle, door Lace Strong bij de selectie gehaald. Onder Martin Hoek stra en Rick Driessen ontwik kelde ze zich verder, maar pas dit jaar voelt ze echte vrijheid in het veld. Van Mulder mag ze fouten maken, zonder dat daar direct vervelende consequen ties aan verbonden zijn. Ver steeg: „Ik heb heel veel geleerd van Rick Driessen, maar het is leuk dat ik het nu ook in wed strijden kan laten zien. Rick hield altijd vast aan zijn basis speelsters. Als ik wat fout deed, werd ik meteen gewisseld en had ik het gevoel voor niets te trainen. Dan werd ik overge concentreerd. Nu speel ik vrij uit, met meer risico." Tijdens haar studie- accountan cy aan de Haagse Hogeschool begon ze al met werken. Bij Ernst Young kon ze een vast contract krijgen, maar ze liet het lopen omdat ze er het bas ketbal voor had moeten opge ven. Bij de gemeente Den Haag nam ze onlangs ontslag. „Ik wil eerst mij studie afmaken. Ik wil register accountant worden. Niet de makkelijkste opleiding, maar ik wil wel een diploma met waarde hebben." Bij Grasshoppers is ze als be stuurslid jeugdzaken ook inten sief betrokken bij de jeugdop leiding. Ze coacht de meisjes aspiranten met wie ze binnen kort op het Nederlands kampi oenschap hoopt te staan. „We hebben een ledenstop bij de jeugd. Vooral bij de meisjes zit ten we vol. Bij de jongens is voetbal in Katwijk onze grootste concurrent. Maar het gaat goed. Alle teams spelen in de rayonklasses dus over tien jaar moet Grasshoppers nog steeds in staat zijn om eredivisie te spelen." Dit seizoen wil ze nog een keer stunten of in ieder geval Den Helder een beetje nerveus ma ken. „Ze zijn niet blij met ons, omdat ze weten dat we altijd tot de laatste minuut blijven vech ten. We zijn de underdog, maar ik zou niet verbaasd zijn als we een wedstrijdje winnen." Grasshoppers verliest te dik den helder - De basketbal- sters van Grasshoppers wa ren gisteravond ruim een helft goed opgewassen tegen titelfavoriet Den Helder. Pas in de tweede helft nam de thuisploeg afstand in het eerste duel van de kwartfina le van de play-offs: 77-48. Tot 13-13 ging het gelijk op. Bij rust was er een klein gaatje: 35-24. „We hadden het verdedigend onder con trole, aanvallend waren we te weinig georganiseerd.", meende coach René Mulder. In de tweede helft leken de Katwijksen er een wedstrijd van te maken, maar na 39-30 ging het hopeloos mis. Twee driepunters, een aantal sco res inside en een paar vrije worpen gooiden de wed strijd op slot: 48-30. Mulder: „Den Helder speelde heel fy siek en mocht dat ook. Dat brak ons op." Scores Grasshoppers: Van Bohe men 10, De Zwart, Bröring en De Jong 9. leiden - Roeister Femke Dekker doet over twee weken mee aan de wereldbekerwedstrijden in het Poolse Poznan. Daar hoopt de Leidse in de skiff een ticket te verdienen voor het Olym pisch kwalificatietoernooi in Luzem. Dekker werd afgelopen weekeinde Nederlands kampi oene in de skiff. De roeibond besloot daarop de roeister wel uit te zenden naar Polen, maar haar kosten zijn voor eigen re kening. Dekker (24) heeft haar ambities naar de skiff verlegd in een sei zoen dat ze door de roeibond al buiten de selectie werd ge plaatst. Ze streed mee voor een plaats in de dubbelvier, maar werd daarvoor niet uitverkoren. „Ik had het toen helemaal ge had. Met het feit dat ik niet was geselecteerd, maar ook met de manier waarop het gegaan is." De Leidse besloot toen in Zwit serland onder haar oude coach Andreas Leichtfuss te trainen. „Daar heb ik, roeiend in een bergmeer, de zin teruggevon- mensen zijn die je willen hel pen." Afgelopen weekeinde werd ze Nederlands kampioene in de skiff en de 'twee zonder'. „In de skiff ging het niet briljant. Men taal was het wel een goede race. Na 1000 meter lag ik derde. Ik heb toen gezegd: 'Kom op Fem ke'. Ik heb keihard geknokt en won." In Poznan moet ze het over twee weken opnemen tegen de complete wereldtop. Een plaats bij de eerste acht volstaat om door te gaan naar het kwalifica tietoernooi voor de Olympische Spelen. Vier jaar geleden be wandelde zij dezelfde weg en haalde ze de Spelen in Sydney. „Ik heb het allemaal al meege maakt. Voor het NK stond de deur naar de Spelen op een kier. Die is nu weer iets groter geworden. Ik heb besloten me er niet druk om te maken. Ik roei in Polen tegen de wereld top en daar ga ik van genieten. Ik zie die zondagavond wel hoe het is afgelopen." gi \s4$ Femke Dekker. Archieffoto: Henk Bouwman den. Ik heb er ook dingen over mezelf ontdekt. Ik wilde die ruim negen jaar die ik in het roeien heb geïnvesteerd niet weggooien. Ik wilde niet zo maar stoppen." Daarom besloot Dekker (die lid is van Die Leythe en Nereus) te kijken hoe ver ze in de skiff kon komen. Voor het eerst roeide ze buiten de bondsploeg. „Het geeft je ook weer vrijheid. En je merkt dat het ook zonder steun van de bond kan. Dat er allerlei SPORT SPEL BRIDGE Ron Heinsman en Mark Thiele zijn het beste regionale koppel geworden op het Open Nederlands Paren kam pioenschap in Utrecht. De bridgers uit Leiden en Oegstgeest eindigden na veertig zittingen op de elfde plaafs met 54.70 procent. Onno Eskes (Leiden) en Ge rard Sprinkhuizen (Leiderdorp) kwamen drie plaatsen lager uit met 54.16 procent. Heike Leijnse (Alphen) en Wim Heemskerk (Bodegraven) bleven steken op de vierentwintigste plaats met 50.79 procent. In totaal de den Vijftig paren mee aan dit titeltoernooi. BILJARTEN De driebanders van Jumbo behaalden bij Aartsbouw I een verdienstelijk 4-4 gelijkspel, want hun tegenstan ders stonden beduidend hoger geklasseerd. Rob Lam- boo en Henk Kuijt waren verantwoordelijk voor de twee winstpartijen. De Warmonders zijn desondanks nog niet geheel zeker van handhaving in de landelijke eerste divisie. POOL De strijd om het landskampioenschap krijgt zaterdag zijn ontknoping op de laatste speeldag in Groningen. Dijkjes F&M Tornado's (Leiden) en Club 8 (Amster dam) gaan deze slotronde als gezamenlijke koplopers in. Beide toppers ontmoeten eerst nog een zwakke broeder, respectievelijk Shooters en Nooduitgang, om vervolgens elkaar te bekampen. De eerste ontmoeting werd door Club 8 met het kleinst mogelijke verschil (3- 2) gewonnen. SNOOKER Rogier van der Kamp mag ook het komend seizoen deelnemen aan de Top Zestien, het toernooi voor de beste spelers van Nederland. De Leidenaar behaalde op het laatste toernooi van de Dutch Snooker Ranking in Hilversum genoeg punten om zijn plaats bij deze elitegroep veilig te stellen. Drie regionale teams doen zondag mee in Hilversum aan de eindronde van het nationale bekertoernooi. Snookerij (Leiden) is met het nulde en vijfde team vertegenwoordigd en Jumbo met het eerste team. De loting voor de laatste rondes wordt ter plaatse verricht. donderdag 29 april 2oo4 I (BU)ZAKEN IN DE SPORT De ontmoeting tussen DSO en GHC is ko mende zaterdag om verschillende redenen een interessant treffen. DSO kén kampioen worden en GHC heeft de punten nog hard no dig om boven de rode streep te eindigen. Daar bij was de eerdere confrontatie van de twee clubs er een om niet snel te vergeten. Tussen het afwerken van de eerste en de tweede helft zat niet een pauze van vijftien minuten, maar een periode van enkele weken. Dit als gevolg van een geblesseerde scheidsrechter. In het tu multueuze restant vielen vorige week drie rode kaarten en vier goals. GHC won verrassend met 5-4. Dat zat de spelers van de Zoetermeerse club niet lekker. Uit frustratie werd nog tijdens de BELLETJE MET wedstrijd een fors reclamebord gesloopt do een DSO'er die even daarvoor een rode ka ontving. Direct na het duel ging nog een pn lenbak aan barrels en werd een deur in kleedkamer ontzet. „Ik stond toevallig na; een bestuurslid van DSO", herinnert GH voorzitter Dick Barnhoorn zich. „Hij maakte i reet zijn verontschuldigingen en zei 'stuur rekening maar'. Inmiddels hebben we de sch de opgenomen. Het komt neer op een bedt tussen de 7 a 800 euro. Nee, die rekening r men we zaterdag niet mee als we daar op 1 zoek gaan. Lijkt me niet gepast voor zo'n we strijd. We sturen hem keurig per post." En als GHC wint, is DSO dus opnieuw kind de (dubbele) rekening. Jan Schaap stond afgelopen zaterdag met gemengde ge voelens op het bordes van het gemeentehuis in Katwijk. De speler van Quick Boys raakte in de eerste competitiewed strijd na de winterstop, uit bij Kloetinge, zwaar geblesseerd aan zijn knie. De bijdrage van de 24-jarige middenvelder aan het kampioenschap van de Katwijkse hoofdklasser bleef daardoor beperkt. Nog dronken geworden zater dagavond? „Dronken niet, maar ik zat er wel dicht tegenaan." Hoe beleefde je het feest? „Ik had een heel ander gevoel dan vorig jaar, maar als je die mensen ziet feesten is het toch wel mooi." Hoe gaat het nu? „Ik ben anderhalve maand ge leden geopereerd. Mijn voorste kruis band was afgescheurd en de meniscus ka pot. Gisteren ben ik weer bij de chirurg geweest. Hij zei dat het goed gaat, maar dat het herstel nog wel een tijd kan du ren. Ik verwacht tot de winterstop zoet te zijn." En dat terwijl je bijna nooit geblesseerd was. „Dit is mijn eerste grote kwetsuur. Ik had wel eens een dikke enkel of een spiertje verrekt, maar nu was het meteen goed raak." Wat verwacht je van het za terdagkampioenschap? „Ik denk dat we een goede kans maken, maar dat dacht ik Jan Schaap. Archieffoto: Dick Hogewonin vorig jaar ook. Niet om Gent muiden te onderschatten mi ik denk dat wij en de kampi oen van hoofdklasse B, DOV of IJsselmeervogels, de mees kans maken." RONDJE LANGS DE VELDEN 1. Kickers '69 7,8 Meerburg w Koudekerk 7,8 w Oegstgeest 3. Lugdunum 7,7 20. SJC w Woubrugge 7,7 ASC 5. Hazerswoudse Boys 7,6 RCL 6. Bernardus 7,5 TAW Foreholte 7,5 Voorschoten '97 SJZ 7,5 Warmunda w Woubrugge 7,5 26. Alphia 10. Alkmania 7,4 MMO ROAC '79 7,4 28. w Alphen KRV 7,4 w Leiden 13. Stompwijk '92 7,3 FC Rijnland 14. DOSR 7,2 31. Docos Valken '68 7,2 32. GOL Sport 16. Teylingen 7,1 33. LSW '70 GHC 7,1 De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan SJC in Noordwijk. 1. Bewegwijzeiïng en bereik baarheid: 4 Een bordje achter een rotonde en een als weg bedoeld fiets pad erheen, da's ruim onvol doende. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 5 Parkeergelegenheid? Hahaha. (Hoewel, het was indertijd toch genoeg voor de zigeuner familie Petaio.) 3. Reclameborden: 7 4. Velden: 8 Mooi verzorgd. 5. Strafschopstip en doelen: 6 De doelen zijn met 2.37 meter toch echt te laag. Op precies elf meter ligt iets van wit spul, hopelijk wordt dat voor het weekeinde verwerkt tot stip. 6. Vuilnisbakken: 7 Mogen er meer zijn. 7. Scorebord en klok: 8 Keurig. 8. Dugouts: 7 Voor clubs met een grote se lectie of een materiaalman met overgewicht aan de krappe kant. 9. Clubgebouw binnen: Prachtig. i 10. Clubgebouw buiten: Schitterend. Totaal: De topdrie van: Hans van Leeuwen, trai van kampioen UVS. Leeuwen speelde zevenl jaar in het hoogste zon* team. De beste 3 X. Quick Boys. (Uitstrah ambiance, het Kuipidee.) 2. UVS. (Niet zozeer het i - da's niet zo best - maai f de hele entree. Het is t prettig voetballen.) 1 3. RCL. (Dat ademt ookv_ bal.) De slechtste 3. Kagia. (Een beetje trof| loos, ingebouwd tussei^ huizen.) f 2. De Boshuizerkade. 0 straalt niks vanaf. Lang den nog wel, maar dajf leen bij LFC.) f 1. LSW '70. (Je komt he binnen en je moet maf] wachten of de tegenstfl met genoeg mensen a opdagen. Het ligt daaj- prettig, achter het spoii trum en naast de grote c v o

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6