Doek valt voor Valkenburg IETS Provincie houdt vast aan fusie Sassenheim, Voorhout, Warmond rger uitgekeken op :enende en kabinet Leidsch lÉSDagblad Veel plezier op de vrijmarkt! 1.- IKEA Advocaat tevreden over de 'ruit' ituursteen boulevard Dordwijk komt omhoog Minister Kamp zwaait met portefeuille: Kamer zwicht SPRINTERS Het complete programma voor Koninginnedag Later een bui U16/19' (advertentie) richt aan onze lezers en adverteerders Morgen, Koninginnedag, zal de krant op hetzelfde tijdstip bezorgd worden als op zaterdagen. Ook voor de nabezorging geldt de zaterdag regeling (zie het colofon elders in dit dagblad). De afdeling lezersservice is telefonisch bereikbaar van 8.00 tot 12.00 uur op 0800 - 1711. Onze kantoren zijn morgen gesloten. Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! 'Ozb in Teylingen kan omlaag' den haag - De provincie houdt vast aan haar voorstel om War mond, Sassenheim en Voor hout te laten fuseren. Discus sies in de drie betrokken ge meenteraden en een gering aantal inspraakreacties hebben gedeputeerde staten (GS) van Zuid-Holland niet op andere gedachten gebracht. GS vragen provinciale staten om nog voor de zomer in te stemmen met herindeling, die moet leiden tot de nieuwe ge meente Teylingen. Een fusie, per 1 januari 2006, is volgens de provincie de beste oplossing voor de bestuurlijke problemen van Warmond. Samenvoeging sluit bovendien aan bij de 'be stuurlijke en maatschappelijke samenhang' in het gebied. De statencommissie bestuur en middelen vergadert naar ver wachting op 19 mei over het voorstel. „De drie gemeenten hebben sa men veel kansen en ontwikke lingsmogelijkheden", aldus ge deputeerde M. Norder. „Er zit ook een mogelijke groei in. Wij zien dus geen reden tot een herziening van ons tot nu toe ingenomen standpunt over (advertentie) Op Koninginnedag zijn alle IKEA vestigingen gesloten. Zaterdag 1 mei ben je weer van harte welkom. Ma t/m vr 10-21 uur Zo 9-18 uur. 0900-235 45 32 (0.10/min.) www.IKEA.nl donderdag 2g APRIL 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 Mannetjesolifant Calimero komt aan in Beekse Bergen Verdacht pakje bij AH in Katwijk katwijk - Supermarkt Albert Heijn aan de Katwijkse Tram straat is gistermiddag ontruimd geweest, nadat een verwarde man een verdacht pakketje had afgegeven. De gealarmeerde politie liet de winkel ontruimen en stuurde een bomverkenner op het pakje af. Dat bleek bij nader onderzoek geen gevaar lijke inhoud te bevatten. De man is meegenomen voor ver hoor. Rond drie uur liet de man een pakket achter bij de balie van de supermarkt. Personeel vertrouwde het niet en belde de politie. „Vooral vanwege twee brieven die erbij zaten. Een in gebroken Engels en de ander met Arabische tekens." Kamer wil imams kunnen uitzetten den haag - In elk geval CDA, WD en D66 vinden dat het mo gelijk moet zijn om imams die zich schuldig maken aan ernsti ge strafbare feiten, het land uit te zetten. Dat bleek gisteren tij dens een debat in de Tweede Kamer over moskeeën waar discriminatie wordt gepredikt en mogelijk haat wordt gezaaid. Geen partij in de Kamer is voor een verbod van boeken die dis criminatie prediken. Pagjna Binnenland 1 'Te weinig bewijs tegen Sharon' Jeruzalem - Aanklagers be schikken over onvoldoende be wijs om de Israëlische premier Sharon wegens corruptie te ver volgen. Dit blijkt uit een tussen tijdse juridische rapportage die gisteren is gepresenteerd, meldde de Israëlische televisie. De kwestie draait om de beta ling van enkele honderdduizen den dollars van een projectont wikkelaar en Likud-aanhanger aan Sharons zoon Gilad. Die was door de zakenman inge huurd om te helpen bij de ont wikkeling van een vakantiedorp op een Grieks eiland. Het on derzoek gaat over de vraag of Sharon destijds als minister van buitenlandse zaken heeft ge probeerd de Griekse regering in deze kwestie te beïnvloeden. eindhoven - Dick Advocaat was gisteren na afloop van het oefenduel Nederland - Griekenland (4-0) een tevre den man. De bondscoach weet nu dat zijn elftal kan spe len in de zogenaamde 'ruit'. „Dit is mij zeer goed beval len." In augustus vorig jaar probeerde Advocaat het ook eens met vier middenvelders waarvan er één nadrukke lijk defensief speelt en een juist aanvallend. Destijds werd dat een grandioze mislukking. Gisteren was dat he lemaal anders. „Tegen de Belgen heb ik vooraf heel wei nig gezegd over de defensieve invulling, ik heb ze het toen zelf laten uitzoeken. Nu hebben we wel vooraf alles duidelijk afgesproken en ik moet zeggen dat het hele elf tal gedisciplineerd heeft gespeeld." De bondscoach wil nog niet zover gaan dat deze speelwijze zijn insteek wordt wanneer de EK-voorbereiding echt begint.Op de foto heeft Roy Makaay voor Oranje de score geopend te gen Griekenland en wordt gefeliciteerd. Pagina Sport: Advocaat slaapt beter dan Voller. Foto Hans van Weel (advertenties) ROB PEETOOM NOS wil geld van 'oranjecafés' Hilversum - Kroegen, restau rants en andere openbare gele genheden die tijdens het EK en tree heffen en vervolgens de toegangsdeuren op slot doen, lopen de kans dat de NOS aan spraak maakt op een deel van de omzet. De NOS heeft de uit zendrechten van het EK, dat half juni in Portugal begint. COMMENTAAR GADDAFI ibische leider Gaddafi is [helemaal terug van wegge- L Met de entourage en uit ing van een roek-ster werd oor vier vrouwelijke lijf- Iten vergezelde kolonel als Voornaam staatsman wel- I geheten door EU-topman ïno Prodi. Onder het toe oog van voor- en tegen- ers en een batterij fotogra ad Prodi later op de dag iratend over het weer de iïenentent van broeder leider' n. :chertsvertoning issel is tekenend le wanhoop van iterse leiders als de betrekkingen met de he wereld gaat. Die rela- |als gevolg van de bezetting en de openlijke oorlog Israëliërs en Palestijnen 1 dieptepunt beland. De Wegens de Amerikanen on- 1e moslimbevolking in Ara- je en Aziatische landen is evolg hiervan nimmer zo üs geweest Ijl de regering-Bush de Pa- jien voortdurend in de gor- II jaagt door steevast de van hardliner Ariel Sharon gzen, sluiten de Amerikaan- resident en zijn trouwste bondgenoot Tony Blair één van de grootste schurken uit de we reldgeschiedenis als verloren zoon in de armen. Het gebrek aan alternatieven moet wel heel schrijnend zijn. Vanzelfsprekend is de interna tionale gemeenschap beter af met een Libië dat geen aspira ties heeft op nucleair of che misch gebied. Daartegenover staat dat wel heel erg makkelijk over het terroristische verleden van Gaddafi wordt heengestapt. Uiteinde lijk is hij het brein ach ter Lockerbie. Die ver antwoordelijkheid mocht hij echter al eer der afkopen. Het lijkt er verdacht veel op dat het Westen nu elke strohalm aangrijpt om zijn prestige op te vijzelen en de inval in Irak te le gitimeren. Gaddafi is echter niet het juiste paard om op te wed den. De voormalige president Reagan noemde de wispelturige kolonel ooit een 'dolle hond'. Gaddafi is eerder een sluwe vos die op opportunistische wijze partijen tegen elkaar uitspeelt om zo zijn grootheidswaan te blijven etaleren. Zo'n vriend kan morgen weer de vijand zijn. Bill Meyer Renovatie Luifelbaan begint eindelijk lan Preenen dwijk - Een stukje van het elegde natuurstenen trot- p de Koningin Wilhelmi- llevard in Noordwijk is de ipen dagen omhooggeko- Het gaat om tegels tegen- ie Hotels van Oranje. Vol- W. van Riezen, projectlei- Ipadplaatsontwikkeling, is |n de boosdoener. „De ste llijn gelegd bij vijf graden li nul. Met de zon erop kan imperatuur van de stenen pen tot veertig k vijftig gra- De mortelsamenstelling 1 de tegels kan die warmte lan. Daardoor worden de n omhoog gedrukt." rerdere schade te voorko- - worden vandaag in het meter lange trottoir op g plekken nieuwe voegen bracht. „De voegen van nt, die keihard zijn, wor- apen gezaagd en vervan- Moor flexibele voegen. Die en het voordeel dat ze en uitzetten en inkrimpen zonder dat de stenen omhoog komen. Het nadeel is alleen dat straks sprake is van wat kleur verschil." Noordwijk wil de schade van dit deel van de boulevard, die afgelopen vrijdag officieel is heropend, verhalen op de leve rancier van de stenen, B S Natuursteen in Moerdijk. Van Riezen: „Vooraf hadden we al onze twijfel. De aannemer, die het trottoir heeft aangelegd, Mourik Groot Ammers, had er ook al vragen over gesteld. B S verzekerde ons echter dat er niets kon gebeuren. Zelfs nu nog hebben we van het bedrijf te horen gekregen dat de on dergrond waarschijnlijk niet goed is geweest. Natuurlijk zul len we nagaan of volgens het le- gadvies is gelegd, maar zoals het er nu naar uitziet is dat goed gebeurd." R. Klapwijk, sa- les manager van B S Natuur steen, wil er niet al te veel over zeggen: „Wij zijn slechts de le verancier van de stenen. Verder moet u bij de gemeente zijn." iG/gpd - Premier Jan Pe- :enende en zijn kabinet het verbruid bij de Ne- srs. In een enquête van ant krijgen zij een dra- 1 slechte waardering. De :n vinden de premier sterke leider, niet inspire- en niet bevlogen. Van het ietsbeleid wordt weinig verwacht, blijkt uit de en- Ij uitgevoerd door onder bureau Motivaction. In s het tweede kabinet-Bal ode een jaar in functie. 70 procent van de 1.430 rvraagden tussen 18 en 65 vindt dat Balkenende en ibinet het belabberd doen. 90 procent van de men- s niet tevreden met hoe rland er momenteel voor veertig procent is van me- dat Balkenende sinds zijn eden in 2002 als premier ter is gaan opereren. En 80 procent vindt hem geen sterke leider. Ook de CDA-achterban is die mening toegedaan. Daar van mist 65 procent 'leider schap'. Van de CDA-kiezers noemt 59 procent hem niet ge zaghebbend. Balkenende scoort wel hoog op het gebied van intelligentie (51 procent van alle ondervraagden), saai heid (80 procent) en degelijk heid (66 procent). Maar weinigen geloven dat het kabinet de problemen van deze tijd kan oplossen. Gemiddeld 70 procent van de ondervraag den denkt dat dit kabinet Ne derland niet veiliger maakt, niet voor beter onderwijs zorgt, de economie niet versterkt, de wachtlijsten in de zorg niet op lost en geen sociaal ouderenbe leid voert. Pagina Binnenland 1: Balkenende: premier van niemand? door Annelieke Slappendel den haag - Vliegkamp Valken burg gaat per 1 januari dicht en minister Kamp van defensie kan de Orions gaan verkopen. De Tweede Kamer zal niet meer proberen hem op andere ge dachten te brengen, zo bleek gis teravond tijdens een 'algemeen overleg' met de commissie voor defensie. De minister moest daarbij de vele vragen beantwoorden die de commissie, zijn eigen partij voorop, nog had na de hoorzit ting met deskundigen vorige week. Op basis van feiten wil den de Kamerleden een besluit nemen en ze besloten de ant woorden van Kamp te geloven. Die dreigde 'morgen weg te zijn' als zij hem niet vertrouw den. „Snijden in de Orions en Val kenburg is niet gemakkelijk", betoogde Kamp, „maar als ik dat niet doe komt de defensie begroting niet op orde en gaat het ten koste van andere onder delen." Commercieel medege bruik van het vliegkamp wees hij van de hand, omdat dat ver onderstelt dat Defensie er actief blijft, „en dat willen wij niet meer." Staatssecretaris Schultz van Haegen van verkeer voegde daaraan toe dat de mogelijkhe den voor zakenvluchten be perkt zijn en dat ze geen toe komst wil bouwen op een prijs vechter als Ryanair. PvdA-Kamerlid Timmermans, overigens voor sluiting van het vliegkamp, gaf aan met een on gemakkelijk gevoel te blijven zitten. „Ik twijfel niet aan de in tegriteit van de minister, maar ook niet aan die van het mari nepersoneel." Dat zag wel mo gelijkheden in samenwerking met Duitsland en Noorwegen, waar Kamp die niet zag. De laatste hoop van Valkenburg en zijn 'vrienden' was vooral gericht op WD'er Van Baaien, partijgenoot van de minister. Die had het voortouw genomen tot de motie om het vliegkamp nog een jaar langer open te houden en verschillende opties te onderzoeken. „De Orions en Valkenburg zijn te kostbaar om over één nacht ijs te gaan." Maar waar Van Baaien Kamp eerst nog scherpe vragen stelde, draaide hij later als een blad aan de boom om. De WD'er zal de minister 'niet dwingen te doen wat hij niet wil', zei hij. Daarom steunt hij ook de motie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad herindeling van de drie ge meenten." Volgens Norder kan de herin deling een financieel voordeel voor de betrokken inwoners opleveren. „Vast is komen te staan dat herindeling tot een verlaging van de onroerende- zaakbelasting kan leiden. Dus dat beeld dat iedereen altijd heeft, dat schaalvergroting tot lastenstijging leidt, blijkt hier mee gelogenstraft." GS hebben de drie gemeenten de afgelopen tijd de ruimte ge laten om naar alternatieven voor een fusie te zoeken, maar die pogingen zijn mislukt. Sas senheim en Warmond kwamen onlangs tot de conclusie dat een 'intensieve samenwerking' geen reële optie is. Norder: „Ik denk dat ons voorstel de uit komst is van een evenwichtig proces, waarin alle voors en te- gens uitvoerig aan bod zijn ge komen. Dat is op een nette ma nier gebeurd. Het blijft een moeilijke kwestie, waarbij je uiteindelijk toch een keuze moet maken." De inspraakron de van de provincie leverde minder dan tien reacties op. Pagina R3: Correctie van grenzen niet op agenda Ja, Ik ontvang graag s 4 weken lang Leidsch Dagblad voor maar 9.75. Dat ls nog geen 0,41 per dag! I M/V Naam: Adres: Postcode Plaats: J Telefoon: Geboortedatum: e-mail: I Stuur dczo ban op in oen angi'frankeerde envelop, naar Leidsch Dagblad. T.a-v Afdeling lezersservice, Antwoord nummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) of surf naar www.leidschdagblad.nl (Deze aan bieding is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoongegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad Femke Dekker moet zich op eigen kosten plaatsen niet die de LPF vandaag in dient, om voorlopig een squa dron Orions te houden. „Val kenburg openhouden lijkt een onhaalbare zaak", concludeer de indiener Herben. „Als de WD z'n keutel intrekt, houdt het op", lichtte CDA-woord- voerder Kortenhorst na afloop zijn positie toe. Van Baaien stelde achteraf dat dit een zwarte dag was, zeker voor de mensen van Valken burg. „Maar een crisis met de minister is voor niemand goed, niet voor defensie en ook niet voor dit land." Informeer bij onze kliniek. Als u nu begint aan een behandeling met de Ellipse Flex tegen ongewenste haargroei (oksels, benen, bikinlijn) dan kost de eerste behandeling in mei of juni u slechts de helft van de prijs!

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13