weede titel op rij oor 'Grupo Uno' H3 SPORT 5 Blauw-wit feest in Hendrik Ido Ambacht mmÈmm maandag 26 april 2004 hendrik ido ambacht - Het veld trilt van de springende, feestende mensen. Eef Schone- veld gaat op de schouders. Mamix van der Gun valt Ri chard Hoek om de hals. Arjen van der Werf maakt, doorweekt van feestdrank, een buikschui ver. Collega-trainer Gert Aande- wiel grijnst van oor tot oor. Quick Boys is kampioen, voor de tweede keer op rij. De ontlading is groot. Nog gro ter dan de deceptie van vorige week, toen in de laatste minuut een doelpunt van Excelsior Maassluis de titel van de Kat- wijkers uitstelde. Het gevoel dat overheerst heet 'eindelijk'. Aan- dewiel: „Ja, we waren er wel aan toe. We merkten dat de spanning erin begon te krui pen." Na de winterstop zette Quick Boys een geweldige reeks neer, elf keer op rij ongeslagen. Maar de laatste twee daarvan waren het gelijkspel van vorige week en de hangen-en-wurgen- zege van zaterdag bij ASWH. „Het is logisch dat je nerveuzer wordt", vindt Aandewiel. „Hoe dichter bij de titel komt, hoe meer je het gaat beseffen. Dat zal iedereen die ooit kampioen is geworden wel beamen." Daarom is dus de vreugde na het laatste fluitsignaal ook een bevrijding, zegt de trainer. „De ze ontlading hadden we nodig, we kunnen nu fris in het hoofd worden voor de wedstrijden om het algeheel zaterdagkampi oenschap." Ondertussen wordt de trainer van links en rechts gefeliciteerd door uitzinnige meegereisde supporters. Der tien bussen vol zijn uit Katwijk gekomen. En nog een paar honderd auto's ook. Ze bestormen na het laatste fluitsignaal het veld. Juichend en feestend. Maar de opge trommelde politie - die de hele wedstrijd wel oplet, maar niks hoeft te doen - kan ook nu rus- tig toekijken. Geen wanklank valt, geen tegenstander wordt een strobreed in de weg gelegd. Ze hebben het te druk met het bewieroken van hun helden. In. hoeverre de totaal onagressieve sfeer het gevolg is van het alco holverbod op het sportcom-. plex, is natuurlijk niet te zeg gen. Trouwens, zo hier en daar heeft een in blauwwit gestoken bezoeker kans gezien een voor raadje bier mee naar binnen te smokkelen. Vermomd als ap pelsap in een grote Spa-fles. Op de middencirkel host de massa. Op de plek waar onver laten in de nacht van vrijdag op zaterdag de stip hebben uitge graven. Daders onbekend. Bijna alle spelers feesten en hossen mee. Dennis den Turk houdt het kalm, hij staat toe te kijken met zijn kind op zijn arm. En ook Remco Torken heeft aan hossen geen behoefte. Zijn wedstrijd duurde van de 75ste tot de 83ste minuut. De spits viel in en raakte vrijwel meteen geblesseerd. „Ik draai de weg en trapte in een kuiltje of zo", zegt Torken. „Mijn kuit zei 'pang', ik wist direct dat het mis was." Toch is de ervaren aanvaller niet in tranen. „Voor mij is het vervelend, maar dit soort dingen gebeurt in het voetbal. Ik heb nog steeds het gevoel dat we met zijn allen kampioen zijn geworden, we hebben gedaan wat we vanaf het begin van plan waren." Dat meefeesten 's avonds lukt hem echt wel: „Ik heb toch nog een been over?" tie van Quick Boys op het bordes van het raadhuis in Katwijk, duizenden supporters ervoor. :es van Hoogdalem lllem Spierdijk ido ambacht - Het was weest als Quick Boys na dag vol spanning en een de wedstrijden tegen jampioen was geworden. I allebei niet het geval, leverloop bij concurrent 'zorgde ervoor dat het heel spannende mid- d en de druk bij de Dysspelers was blijkbaar dat goed voetbal er niet Maar na de 0-1 over- vond alles wat Ouick lat helemaal niet be- meer en mocht de club n aan het tweede kam- iest op rij. Quick Boys was een [wedstrijden waarbij de op een ander ker zo belangrijk zijn. itel in de hoofdklasse A tn moest Quick Boys in winnen, als FC Lisse dat in ook zo doen. Via te- n radio werden de trai- de hoogte gehouden gebeurtenissen bij dat luel. Het was goed voor van spelers en he staf van de Katwij- de wedstrijd in Noord snel een voor Quick instige wending nam. i Quick Boys al begon- i aan de kampioensfes- kwam FC Lisse in aan de leiding, scoreverloop hoefde irend kampioen zich niet al te druk te maken over het feit dat het van geen kant liep. De combinatie van spanning en een hobbelig, klein veld zorgde ervoor dat de ploeg nauwelijks in zijn spel kwam. 'Ga nou eens voetballen', klonk de eenvoudige aanwijzing vanaf de bank van Quick Boys, maar baten deed dat niet. Gelukkig voor de Katwijkers bakte de te genstander er ook niet veel van. Die werd voornamelijk in de beginfase gevaarlijk. Maar toen het centrale verdedigingsduo Eef Schoneveld/Glen van Dam in de gaten had gekregen dat het slechte veld voetballende oplossingen onmogelijk maak te, gaf het tweetal nauwelijks nog een kans weg. Trainer Gert Aandewiel had alle begrip voor de nervositeit bij zijn ploeg. „Vorige week liep het in de laatste minuut mis en dinsdagavond op training speelde het feit dat FC Lisse die avond speelde een belangrijke rol. En toen we vandaag weg gingen van Nieuw-Zuid riepen alle supporters: 'Jullie moeten winnen, hè.' Alles bij elkaar zorgde dat voor de nodige spanning." Aandewiel bevestig de dat het scoreverloop bij FC Lisse (dat pas in de slotminuten een 2-1 achterstand in een 2-3 overwinning omzette), bepa lend was geweest voor de wed strijd. „Als FC Lisse had voorge staan, hadden we alles-of-niets- voetbal moeten spelen." Dat was waarschijnlijk' voor de wedstrijd wel zo aardig ge weest. Want de pogingen tot combinatievoetbal leverden voor rust maar één grote kans (Marnix van der Gun) en een Ideine kans (Derek van der Plas) op. Een kwartier na rust was het bij de eerste mogelijkheid meteen raak. Hendrik van Bee- len leverde een zuivere voorzet af en Van der Gun kopte van dichtbij in. Daarna was het een halfuur lang wachten op het eindsignaal. Van der Gun zorg de nog even voor opwinding door van dichtbij de kans op 0- 2 te laten liggen. Aan de andere kant had ASWH het feest nog kunnen bederven door uit een comer van dichtbij over te kop pen. Dat gebeurde niet, zodat de ploeg die als favoriet aan de competitie was begonnen, kon gaan vieren dat die favorieten- rol was waargemaakt. Gevraagd naar de sleutel voor de tweede titel van Quick Boys, moest Aandewiel even naden ken. Uiteindelijk verwees hij naar het trainingskamp tijdens de winterstop op Tenerife. „Kijk maar eens naar het verslag op onze website. Daar staat een fo to van de spelersgroep onder een groot reclamebord met daarop 'Gmpo Uno'. Dat vind ik het sleutelwoord voor de titel die we hebben gehaald: Gmpo Uno." Maar Aandewiel keek ook al weer vooruit naar de volgende missie. „We willen die zater- dagtitel. Want daar hebben we het vorig jaar laten liggen." Quick Boys: Kromhout; Timmermans, Van Dam, Schoneveld, Guyt; Van der Plas, Mussche, Den Turk; Van der Gun, Van Beelen, Bekx (71.Torken/ 74. Keizer) Marnix van der Gun wordt na zijn bevrijdende treffer bedolven onder ploeggenoten. Foto: Cees van Hoogdalem stel, hoor. Foto: Cees van Hoogdalem Dat is het tweede T-shirt, volgen er meer? Foto: Cees van Hoogdalem Peter Timmermans (rechts) in duel met ASWH'er Jeffrey Reith. Foto: Cees van Hoogdalem

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5