reffen dreigt Katwijkse ude Kerk Quick Boys-supporters massaal naar ASWH Fleurige heropening Noordwijkse boulevard VAN ROY EN VISSERS C.S. tie mogelijk ingeschakeld Belangrijk bericht aan onze abonnees Leidsch Dagblad Margarita niet welkom bij huwelijk Tweede Tuindag Leidsch Dagblad Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Ramona Iglesias met 114 jaar 's werelds oudste ET: WWW.LEIDSCHDACBLAD.NL van Schoonhoven - Twee dominees en hang die voor de deur één kerkgebouw, en de ie de partijen uit elkaar lilden. Die situatie dreigt afwijk voor te doen op 2 t is de dag nadat de Pro- e e Kerk in Nederland m feit is geworden en e luring in de Katwijkse hide gemeente waar- ook. De Centrale Ker- (CK) licht de overheid in ■xplosieve situatie en cening met een ingrij- de politie. De avond- ring in de kerken is al dreigende botsing tus- groepen kerkgangers in langlopend conflict k aan Zee tot een diep- e komen. Aan de ene an de hervormden die a met de kerkfusie, aan re kant staat de groep gewetensbezwaren te- aanleiding voor het s een wijziging van het ister, waarin staat wie in welke kerk preekt, ruiksschema wordt ge- voor een heel jaar (advertentie) jaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op én of heide Johnson Bros. ntbijtserviezen! [nip vandaag uw bonus- laarzegel uit deze krant! Tot het eind van het jaar kont u bij -\f% Leidsch Dagblad sparen voor één of beide Johnson Bros. serviezen, één van lm de merken van de Wedgwood Group. Knip de zegel uit deze krant of kijk op leidschdagblad.nl voor de spelregels en lees hoe u ontbijttafel zo snel met een nieuw servies dekt. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Ci Dagblad COMMENTAAR WANBELEID g financieel wanbeleid historische blunder Noordwijk in grote pro- Dat heeft de commissie egenwoordigers van de eke partijen na een jaar :k aangetoond. Wanbe- ir de Noordwijkers de jaren de rekening voor Door fors hogere belas- laar ook door een mo- luiting van het zwem- k is in financiële pro geraakt doordat ge- jke belas- jarenlang cs werden Met als at noodza- uitgaven len gedaan k niet werd gespaard, it dreigt Noordwijk miljoenen euro's te doordat vier jaar gele- ;ns werd gekozen voor duw in Offem-Zuid. Dat de plaats van de ge- ouw ten noorden van erckelweg, het zogehe- isgeest-Noord. De wijzi- s op initiatief van de Ige raadsleden Victor ]en Gerard Duijndam. te is nu wethouder. Sal- 1 in 2000 een eigen ad- iu op het gebied van ke ordening, waar hij Dagblad zaterdag 24 april 2004 ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden VTel. (071)51223627 Paul Koek wil vernieuwend theater in Scheltemacomplex Euro 2004: Oranjekoorts aan de Algarve EVV Sluierwolken IjESSatl't 13/17° II NW 2/3 katwijk - Van de tweeduizend kaartjes die Quick Boys ter beschikking heeft voor de kampioenswedstrijd tegen AS WH, zijn er al meer dan vijftienhonderd over de toonbank gegaan. Vanmorgen zijn nog toegangsbewijzen te koop op sportpark Nieuw-Zuid. Zevenhonderd supporters hebben een plekje in een van de bussen gereser veerd. ,,De rest gaat met de auto", zegt voor zitter Marcel Arkesteijn van de suppor tersvereniging. „Ik heb aan tegenstan der ASWH gemeld dat dat eraan komt." Supporters van Quick Boys die op eigen gelegenheid naar de kampioenswed strijd gaan, krijgen een probleem. Rond het sportcomplex in Hendrik-Ido-Am bacht, waar de Katwijkse voetbalclub vandaag kampioen kan worden van de hoofdklasse A, is nauwelijks parkeerge legenheid. De supportersvereniging van Quick Boys verwacht dat naast dertien bussen ook zeker een paar honderd au to's richting Hendrik-Ido-Ambacht gaan. De bussen van Quick Boys krijgen over de hele route politiebegeleiding. Vol gens Arkesteijn omdat, net als vorig jaar bij de kampioenswedstrijd tegen Excel sior Maassluis, een file wordt verwacht. „Het complex ligt midden in het dorp. Op de snelweg is er voor die dertien bussen geen probleem, maar als je de snelweg afkomt en je gaat achter elkaar in een file staan wel. Da's een heel eind, dertien bussen." De bedoeling is dat de politie de touringcars langs de file ge leidt zodat de opstopping in het dorp niet nog groter wordt. De politie heeft overigens al aangekondigd niet te zullen schromen boetes uit te delen aan auto's die langs de hoofdweg geparkeerd staan.Volgens Wim Heimink, coördina tor van ASWH, hoeft er echter geen pro bleem te zijn. „De grote parkeerplaats is bezet door de Koninginnedagkermis, maar in de woonwijk ernaast is geen parkeerver bod. Voor mensen die wat later komen, wordt het een stukje verder lopen. Het is behelpen, maar het is niet anders." vastgesteld. Woensdagavond heeft de Centrale Kerkenraad (CK) het rooster echter aange past, omdat de twee gewetens bezwaarde predikanten volhar den in hun standpunt dat ze niet meedoen met de kerkfusie. Zij moeten vanaf 1 mei preken in de Pniël- en de Ichtuskerk, aan de rand van het dorp. Dat verklaart dominee B. Weegink, voorzitter van de CK. Na de fu siedatum kunnen de bezwaar den nog tot 1 september - te gen een vergoeding - in deze gebouwen terecht, zegt hij. In het oorspronkelijke schema staat de bezwaarde dominee A. Vlietstra ingeroosterd voor de Oude Kerk aan de Boulevard, in het nieuwe moet hij naar de Ichtuskerk. Weegink; „Tijdens de CK-vergadering is uitgespro ken dat ze zich daar niet bij neerleggen en naar de rechter gaan. Het is bepaald niet on voorstelbaar dat zich op die zondag bij de Oude Kerk in plaats van één, twee kerkenra den zullen aandienen. Wat we dan gaan doen? Dat kan ik niet zeggen. Wel dat we van deze mogelijkheid de overheid in kennis moeten stellen. Of het werk voor de politie kan wor den? Dat kan de uiterste conse quentie zijn, ja". Met bloemen versierde auto's, die samen de 'Mooiste File van Nederland' vormen, rijden de vernieuwde Koningin Wilhelminaboulevard van Noordwijk op. Foto: Mark Lamers Bloemencorso van de Bollenstreek start vandaag op splinternieuwe bestrating noordwijk - De vernieuwde Koningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk is gisteren op fleurige wijze in gebruik geno men. Nadat commissaris van de koningin Jan Franssen bij het Palaceplein een bloe menslinger had doorgeknipt, reden de eerste deelnemers aan 'de Mooiste File van Nederland' Noordwijks bekendste straat op. Deze file bestaat uit vier praal wagens en vijftig met bloemen versierde personenauto's, die een groot deel van het weekein de op de boulevard zijn te be wonderen. Alleen vanmorgen moeten ze tijdelijk plaatsmaken voor het Bloemencorso. Bij de opening van de boulevard wa ren onder meer ook zes mu ziekkorpsen betrokken. De boulevard is de afgelopen weken van nieuwe bestrating, lantaarnpalen, banken en zit- elementen voorzien. In een la ter stadium worden nog zoge heten seniorenontmoetings plekken ingericht. Over de wijze waarop de Koningin Wilhelmi naboulevard moest worden op geknapt, en wie voor de kosten zou moeten opdraaien, is in de Noordwijkse politiek vele jaren vergaderd. Aan het noordelijke eind van de boulevard, bij het Vuurtoren plein, start vanmorgen om half tien het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van praalwagens, met bloemen versierde luxe wagens en muziekbands komt via het Palaceplein, de Van Panhuys- eerder als CDA-wethouder mee was begonnen. De onderzoekscommissie heeft geen half werk afgeleverd. Het rapport geeft een schrikbarend beeld van de manier waarop in Noordwijk jarenlang belangrijke beslissingen zijn genomen. Na melijk door adviezen van des kundige ambtenaren te negeren en door het achterhouden van informatie aan de raad. Het rap port is dan ook een goede aan zet om te komen tot een betere wijze van besturen. Alleen daarbij mag het niet blijven. Veel van de hoofdrolspelers zijn nog steeds actief in de Noordwijkse politiek. Duijndam is boven dien wethouder ruim telijke ordening en verantwoor delijk voor Bronsgeest-Noord. Salman, die volgens de onder zoekers de schijn van belangen verstrengeling op zich heeft ge laden, is kring-voorzitter van het CDA-Bollenstreek. De laatste kan niet door de Noordwijkse raad worden weg gestuurd. Maar het is de vraag of Duijndam mag aanblijven als wethouder. Want om alleen de rekening bij de Noordwijkse burgers neer te leggen, is wel heel erg makkelijk. Roza van der Veer straat en de Zeestraat iets voor half elf op de Gooweg aan. De route loopt daama door Voor hout (11.00 uur Leidsevaart/Herenstraat) en Sassenheim (12.20 uur Hoofd straat/Partycentrum Oude Tol). Daar pauzeert het corso onge veer een uur. Om tien voor twee rijdt het cor so over de Hoofdstraat en de Kerklaan in Sassenheim en om tien over twee langs De Engel. Vlak voor drie uur wordt het Lissese gemeentehuis gepas seerd en een half uur later wordt Lisse verlaten via de ro tonden bij de Heereweg. Om half vier komt Hillegom in zicht, even na vijven is er een pauze in Bennebroek. Via Heemstede (19.00 uur) rijdt het Bloemencorso om 20.00 uur de finishplaats Haarlem uur bin nen. De praalwagens zijn op de Ge dempte Oude Gracht in Haar lem zaterdagavond tot twaalf uur en ook zondag te bezichti gen. (advertenties) Koninginnedag in Amsterdam: X zie de regels elders in deze krant Nieuwe openingstijden afdeling Lezersservice Vanwege het in de ochtend verschijnen van uw krant, zijn de openingstijden van de afdeling Lezersservice aangepast. Op werkdagen kunt u ons bereiken van 07.30 uur tot 17.00 uur, op zaterdag van 08.00 uur tot 13.00 uur. Het gratis telefoonnummer is 0800 1711 (voor mobiele bellers: 072 - 5196800) Krant niet ontvangen? Op werkdagen Als u de krant niet ontvangen hebt en u belt voor 10.00 uur, dan wordt de krant nabezorgd tussen 11.00 en 13.00 Uur. Belt u tussen 10.00 en 16.00 uur, dan ontvangt u de krant tussen 16.00 en 18.00 uur. Als u na 16 uur belt, krijgt u de krant in de loop van de volgende ochtend. Op zaterdag Als u op zaterdag de krant niet bezorgd heeft gekregen en u belt ons tussen 08.00 en 12.00 uur, dan wordt de krant tus sen:12.00 en 14.00 uur nabezorgd. Als u na 12,00 uur belt, ontvangt u de krant in de loop van maandagochtend. Brede fiets sen? delft/gpd - Prinses Margarita is niet uitgenodigd voor het hu welijk van haar neef prins Friso. Dat heeft de Rijksvoorlichtings dienst (RVD) gisteren bevestigd. De drie kinderen van prinses Christina, Bernardo, Nicolas en Juliana Guillermo, ontbreken vandaag eveneens. Ze zijn wel welkom, maar zijn verhinderd. De koninklijke familie is verder compleet, inclusief grootvader prins Bernhard (92). Margarita was eerder niet uitgenodigd op de bruiloft van Willem-Alexan- der en Maxima. De prinses, die tegenwoordig in Amsterdam verblijft, leeft al enkele jaren in onmin met haar familie. Dit omdat haar echtgenoot Edwin de Roy van Zuydewijn niet wordt geaccepteerd. Margarita, dochter van prinses Irene, was vorige maand wel bij de uit vaart van haar oma koningin Juliana. Prins Friso en Mabel Wisse Smit beleven hun huwelijks sluiting vooral temidden van fa milie en persoonlijke vrienden en relaties. Dat blijkt uit de gas tenlijst die de RVD heeft vrijge geven. Buitenlandse koninklijke Huwelijk op tv Het huwelijk tussen prins Fri so en Mabel Wisse Smit wordt vandaag rechtstreeks uitge zonden op Nederland 2 vanaf 10.00 uur. Vanavond volgt vanaf 20.01 uur via Ned. 2 een samenvatting. gasten zijn koning Harald V (peetvader van de bruidegom) en koningin Sonja van Noorwe gen, sheikh Salman en sheika Halaa Al-Khalifa van Bahrain, prins Hassan bin Talal en prin ses Sarvath El Hassan van Jor danië en prins Kyril en prinses Rosario van Preslav (Bulgarije). De Europese royalty was bij het huwelijk van Friso's broer Con- stantijn in 2001 veel ruimer ver tegenwoordigd, maar dat is een persoonlijke keuze van het paar zo benadrukt de RVD: „Het is dus niet zo dat de andere ko ningshuizen verstek laten gaan", aldus een woordvoerder. Mabels werkgever George Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voorinformatie: 071-5232308 Wegens succes geprolongeerd: de Leidsch Dagblad Tuindag. Samen met de Hortus Botanicus geeft deze krant gepassioneerde tuiniers op nieuw de gelegenheid hun tuinen open te stellen voor belangstellen den. De Tuindag wordt dit jaar ge houden op zaterdag 12 juni, tussen 10.00 en 17.00 uur. Evenals vorig jaar is de opzet een voudig. Wie aan de Tuindag wil meedoen en in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Warmond, Zoeterwou- de of Voorschoten woont, kan zich tot zaterdag 29 mei opgeven via te lefoonnummer 071-5356362 of per e-mail: t.collee-bark@hdc.nl. Alle deelnemers krijgen een speciale poster, waarmee zij op 12 juni aan belangstellende tuinliefhebbers kenbaar kunnen maken dat zij een 'open tuin' hebben. Het Leidsch Dagblad publiceert van te voren de namen van de deelnemers zodat zij gemakkelijk te vinden zijn. Meer informatie over de Tuindag op www.leidschdagblad.nl Klinkhamer bekent moord amsterdam - De schrijver Ri chard Klinkhamer, veroordeeld wegens moord op zijn vrouw, heeft nog een moord bekend. In de biografie 'Klinkhamer - Een leven tussen woord en moord', die vandaag verschijnt, verklaart Klinkhamer zich schuldig aan de moord op een zakelijke partner, eind jaren zestig in een illegaal gokhol in Amsterdam. Klinkhamer zit thuis de laatste maanden van zeven jaar celstraf uit wegens het doden van zijn echtgenote. Honderden doden treinramp Korea Pyongyang - Bij de explosie donderdag op het station van de Noord-Koreaanse stad Ry- ongchon zijn enkele honderden mensen omgekomen en dui zenden gewond geraakt. Dat heeft het Japanse persbureau Kyodo gemeld. De informatie is afkomstig van de Britse ambas sadeur in Noord-Korea, die het nieuws van de Noord-Koreaan se autoriteiten had gekregen. Pagina Buitenland Dure rooksalon Kamer overbodig den haag - Meer dan tiendui zend euro is uitgegeven aan de verbouwing van de kantine van de Tweede Kamer. Vier maan den nadat die klaar was, blijkt alle geld en moeite voor niets. De rokers afdeling in het restau rant wordt gesloten, omdat het aantal rokers in het gebouw te hoog is geschat. Goedemorgen Wat een krant. Soros, oprichter en president van het Soros Foundations Net work, komt met zijn echtgeno te. Het prinselijk bruidspaar heeft gisteravond op Huis ten Bosch een besloten diner gege ven voor vrienden en familie. De feestmaaltijd kwam in de plaats van het eerder geplande bal, dat na het overlijden van prinses Juliana eind vorige maand werd geschrapt. Eerder op de dag bezochten prins Fri so en Mabel Wisse Smit de Ou de Kerk en het stadhuis in Delft. Op het landgoed van Willem- Alexander en Méxima in Was senaar was er 's r ontvangst. (advertentie) Ja AL. ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,76. Dat is nog geen I 0,41 per dag! I M/V I Naam: J Adres: I Postcode Plaats: Ttelefoon: I Geboortedatum: e-mail: I 1800 VB Alkmaar. I Bellen kan ook: OSOO-1711 (gTatia) oTsurf I naar www.leldschdagblad.nl. (Deze nan- bieding is geldig tot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaal zorgvuldig om I met persoongegevens. In het colofon van 1 de krant treft u nadere informatie aan. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 29