SPORT zaterdag 24 APRIL EK-selectie Oranje staat nu wel vast r Jari Litmanen is weer thuis: seizoenkaartverkoop stijgt explosief Ook Erik Dekker wil Luik-Bastenaken-Luik winnen PSV stelt Robin van Persie ultimatum srge positief Hit clubarts Koeman mag investeren in selectie Ajax Jos Verstappen kan weer hopen lilly drie i geschorst - De tuchtcommissie Europese voetbalbond eeft Marcel Desailly ie wedstrijden ge- De speler van Chelsea e straf voor het uitdelen elleboogstoot aan Fer- Morientes in het Cham- eagueduel met Monaco. 'A basseerde zich op de lelden van de wedstrijd, lidsrechter had het inci- et gezien. Desailly mist yeede ontmoeting in de ïales. Monaco won het effen met 3-1. Beukering Superboer hem - Jhonny van Beu- peelt de komende drie en voor eerstedivisionist ifschap. Gisteren kwa- ib en speler tot een ak- )e Graafschap huurt ikering sinds 12 maart isse. In dienst van de oeren' trof de voetballer zes keer doel. i - De Portugese inter- IRui Jorge heeft positief erd bij een dopingtest ïfout van de clubarts rting Lissabon. Door aling dreigt de verdedi- iuropees voetbalkampi- p in eigen land te mis- Jorge testte op 13 fe- ositief op een middel [ergie dat arts Jose Go- eira bij het antidoping- ïad moeten melden. De se voetbalbond neemt tslag van de contra-ex- len besluit. nag duel ld niet fluiten 1 De Engelse scheids- Graham Poll is gisteren Manchester Uni- prpool afgehaald. De oemde Gary Neville, pi Manchester United, er', iemand die bewust es maakt. De Engelse lechtersbaas Keith Hac- ft zijn excuses gemaakt a Alex Ferguson van ster. Poll, die zijn uit deed op een scheids- congres, wordt vandaag sn door Mike Riley. idona van >ademing tiRES - Diego Maradona pt langer kunstmatig 1. Hoewel hij vooruit- zijn artsen zijn altijd ernstig. Ma- |/erd zondag na een opgenomen in een de Argentijnse hoofd- ir werd bovendien een teking vastgesteld. Die jhandeld met antibioti- en langer nick-Step - De Belgische wiel om Boonen heeft zijn bij Quick-Step - Davi- Hij rijdt ook de drie seizoenen voor van teammanager efevere. De beoogde van de onlangs ge- han Museeuw won dit le E3 prijs, Gent - Wel- de Scheldeprijs. Fo blijft r Twente - FC Twente en aan- ise N'Kufo (28) heb- bereikt contractverlenging De Zwitser- Congolese afkomst gin dit seizoen over >uitse Hannover '96. If doelpunten is hij :orer. mjarige in tie België Bondscoach Aime s heeft de 16-jarige Vanden Borre opge- de Belgische selectie Turkije van woensdag, van Anderlecht februari pas 378 mi- ipeeld in de hoofd ei de Brusselse voet- ercoaches ven dope' - De voormalige nse jeugdwielrenner :er heeft de Ameri- aangeklaagd verstrekken van do- die aan kanker dat hij in de jaren '90 trainers on- niddelen kreeg toege- zijn prestaties te ver- Caiter spreekt van het toedienen van do- de beschuldigde coa- k Chris Carmichael, jonge Lance Arm- der zijn hoede had. lahti - Jari Litmanen is weer terug in zijn geboortestad Lahti. De ex-Aja- cied trainde gisteren voor het eerst in 14 jaar mee met zijn gelijknamige jeugdclub. Hij wilde er niet te veel ge doe over, maar gaf toe dat het een bijzonder moment was toen hij zijn trainingspak aantrok voor de eerste oefensessie op een veldje waar Lit manen in de jaren tachtig zijn jeugd wedstrijden afwerkte. De Fin gaat in Lahti spelen met het oude, vertrouwde nummer tien op zijn rug. Op de shirts is sinds de be kendmaking een stormloop ontstaan die zijn weerga in de Finse voetbalge schiedenis niet kent. Ook de seizoen kaartverkoop in Lahti is explosief ge stegen sinds de verloren zoon zijn te rugkeer aankondigde. Voor de eerste thuiswedstrijd tegen Tornio verwacht de clubleiding 10.000 bezoekers - normaal gesproken komen er niet meer dan 1.500 fans. Litmanen zelf bleef zoals altijd rustig onder de drukte. „Ik wilde iets nieuws proberen. En een terugkeer naar Finland leek me een positieve stap. Ik wil Lahti naar nieuwe hoogtes helpen." De stad kende voor het laatst voetbalsucces in 1991, toen Kuusysi kampioen werd. Litmanen speelde van 1987 tot 1990 voor rivaal Reipas. FC Lahti is ontstaan uit een fusie tussen die twee clubs. Litmanen zelf won maar één prijs in Finland: de beker met MyPa in 1991. Maar hij krijgt de kans om in zijn eer ste wedstrijd meteen een medaille te pakken. Zijn comeback staat gepland op 2 mei, als Lahti de Ligacup-finale speelt tegen Allianssi. Daarvoor reist litmanen af naar Bosnië-Herzegovi- na voor een interland met Finland. Of hij daar speelt, weet hij nog niet: „Ik ben nog lang niet wedstrijdfit. Vorige week had ik de hele week griep." Of hij na Lahti weer naar het buitenland vertrekt, weet Litmanen ook nog niet. „Ik heb inmiddels wel geleerd bij de dag te leven. Ik heb wel getekend voor het hele seizoen in Lahti." Woensdag nam Litmanen afscheid van zijn ploeggenoten bij Ajax, tij dens de benefietwedstrijd tegen de Maroc Profs. Ook van Ronald Koe man, die niet zo blij was met Litma- nens laatste actie als Ajacied, toen hij geblesseerd vertrok naar Malta om daar in te vallen in een interland. „Er is geen ruzie, ik heb niets tegen Koe man. We zijn als vrienden uit elkaar gegaan. Amsterdam is mijn stad en de club is nog steeds geïnteresseerd in mijn diensten, misschien later als trainer." De Ajacieden Rafael van der Vaart, Johnny Heitinga en Wesley Sneijder, in gezelschap van fysiotherapeut Rob Ouderland, tijdens een training van Oranje. Archieffoto: Hans van Weel Koeman wacht op 'signaal' uit Zeist Trainer Ronald Koeman van Ajax wil het Nederlands elftal tegemoet komen, als bonds coach Dick Advocaat aangeeft Maarten Stekelenburg als der de keeper mee tè willen ne men naar het Europees kam pioenschap in Portugal. De doelman heeft bij Ajax geen basisplaats, maar als de club kampioen wordt wil Koeman hem in het belang van Oranje speeltijd geven. „Daar wil ik best over nadenken", aldus de trainer gasteren. Koeman geeft wel aan dat hij dan eerst een 'signaal' moet krijgen van Advocaat, Ook wil hij in zijn speelwijze andere spelers tegemoet komen. In Johnny Heitinga ziet de bondscoach bijvoorbeeld een rechtsback, terwijl hij bij Ajax als centrumverdediger speelt „We hebben de mogelijkheid om te schuiven. Maar dan moeten we wel eerst kampi oen zijn", aldus Koeman. door Jaap van Essen Zeist - Ruim een maand voor Dick Advocaat zijn definitieve spelerslijst voor het EK moet in leveren bij de UEFA, staat de 23- koppige selectie eigenlijk wel vast. Tenzij er nog mensen ge blesseerd afvallen, zijn het de 21 spelers die gisteren werden op geroepen voor de oefeninterland tegen de Grieken, plus de nu ge blesseerde Arjen Robben en doelman Sander Westerveld. Dick Advocaat is geen man van verrassingen en liet de afgelo pen week ook enkele malen we ten dat er tot en met het EK in Portugal geen nieuwe gezichten meer aan Oranje worden toege voegd. Over 49 dagen begint het EK, drie dagen later speelt Oranje in Porto tegen Duits land. Het is in de ogen van de Neeskens bedankt Ook Johan Neeskens heeft bedankt voor de eer om tij dens het EK voetbal komen de zomer de tweede assis- tent-bondscoach van Oranje te worden. De NEC-trainer had donderdagavond laat een onderhoud met Dick Advocaat. De NEC-trainer ziet een tijdelijke terugkeer bij het Nederlands elftal niet zitten omdat NEC, in ver band met het toernooi om de Intertoto, al op 22 juni begint te trainen. „Ik wil me in die periode volledig op NEC kunnen richten. Boven dien heb ik sowieso al een korte zomervakantie. Daar wil ik optimaal van genie ten." Eerder zeiden Jan Wouters en Marco van Bas ten al 'nee' tégen de functie bij de KNVB die vrij kwam na het vertrek van Gullit. trainer nu alleen nog zinvol om met de speelwijze te experi menteren. Twee jaar geleden miste Oranje onder bondscoach Van Gaal het WK. Zijn opvolger Advocaat hield opvallend genoeg heel lang vast aan de spelersgroep die dat echec beleefde en na tuurlijk ook veroorzaakte. Pas de laatste negen maanden wer den mondjesmaat enkele jon geren bij de selectie gehaald. Al met al gebruikte Advocaat maar weinig spelers, hij putte doorlo pend uit een groepje van onge veer dertig man en had daar naast nog enkele voetballers op de reservelijst, die echter nooit werden opgeroepen. De selectie van 23 waarvan nu dus twee man nog ontbreken, telt voor het overgrote deel oudgedienden, spelers die ook onder Van Gaal al de ruggen graat van het elftal vormden. Nieuwkomers zijn alleen Van der Vaart (die al debuteerde on der Van Gaal), Sneijder, Heitin ga en Van der Meijde. Heel mis schien dat Nigel de Jong of Ma rio Melchiot nog een kansje maken de laatste 23 te halen. Wie een lijstje maakt met de posities waarop de diverse in ternationals kunnen spelen komt namelijk tot de conclusie dat de positie van rechtsback als enige slechts door twee spe lers (Reiziger en Heitinga) inge nomen kan worden. Voor alle andere plekken in het team ko men altijd minimaal drie en meestal vier spelers in aanmer king. Tijdens het EK zal de selectie drie keepers tellen. Advocaat maakt er geen geheim van dat Sander Westerveld 'in principe' de derde man achter Van der Sar en Waterreus is, maar de doelman van Real Sociedad is lange tijd geblesseerd geweest. Opvallend genoeg heeft de bondscoach Maarten Stekel burg inmiddels tot een soort stand-in voor Westerveld be noemd. Nogal merkwaardig, want de jonge Ajacied speelde in de laatste anderhalfjaar wel geteld negen competitieduels en is bij zijn eigen club bankzit ter. Ten opzichte van de laatste oe feninterland (de 0-0 tegen Frankrijk) is er wel het een en ander veranderd. Destijds ont braken Frank de Boer, Seedorf, Kluivert, Van Bronckhorst en Stam, voornamelijk wegens blessures. Zij keren allemaal te rug terwijl er voor Melchiot, De Jong en Bos velt geen plaats meer is. Advocaat maakte er een maand geleden al geen geheim van dat hij nog eens wil oefenen met een 'nieuw' spelconcept, de zo genaamde 'ruit op het midden veld'. Daarbij wordt het centra le duo van de vier man tellende middenlinie gevormd door een zeer verdedigende en een zeer aanvallende speler. In het na jaar probeerde Advocaat de speelwijze al eens uit tegen de Belgen. Dat werd nogal een mislukking, vooral omdat de spelers hun verdedigende taken niet goed oppakten. Woensdag in Eindhoven tegen de Grieken zal Advocaat het nog eens proberen en dat kan goed nieuws zijn voor Clarence Seedorf, op wiens lijf een derge lijke rol geschreven lijkt. De vraag is wel welke twee spelers dan het spitsenduo gaan vor men. Nu Kluivert weer fit is, heeft de bondscoach de kop peltjes immers voor het uitkie zen. Oranje is nu al 24 oefenduels op rij ongeslagen en heeft tegen Grieken een overduidelijke staat van dienst: zeven duels, zesmaal winst. Het zijn echter nietszeggende cijfers, want de laatste ontmoeting dateert al weer van dertien jaar geleden. De Grieken boeken recent juist uitstekende resultaten. Ze plaatsten zich als eerste in de groep voor het EK, en lieten daarbij Spanje achter zich. Selectie: doel: Van der Sar en Water reus; verdediging: Frank de Boer, Bouma, Van Bronckhorst, Heitinga, Reiziger, Stam en Zenden; midden veld: Van Bommel, Cocu, Davids, See dorf, Sneijder en Van der Vaart; aan val: Van Hooijdonk, Kluivert, Van Ni- stelrooij, Van der Meyde, Makaay en Overmars. amsterdam/anp - Ajax-trainer Ronald Koeman mag zijn selec tie voor het komende seizoen versterken. Hij heeft van de club te horen gekregen dat hij niet per se eerst een speler moet verkopen voordat hij de spelersmarkt op mag. „Er is ruimte om te investeren." Koe man gaat er overigens van uit dat hij zijn selectie voor vol gend seizoen niet geheel bij el kaar kan houden. „Het zou on verstandig zijn om te zeggen: 'er gaat niemand weg'." Een van de spelers die wellicht vertrekt is Jelle van Damme.. De 20-jarige verdediger komt in Amsterdam weinig aan spelen toe. De Belgische international laat zijn beslissing afhangen van de keuze van Maxwell, die op de positie van linksachter eerste keus is. „Als Maxwell blijft, is het beter dat ik ver trek", aldus Van Damme, die ook O'Brien in de pikorde nog voor zich weet. „Ik zie nog vol doende perspectief voor hem bij Ajax. Na het kampioenschap praten we over het volgend sei zoen", zegt Koeman. dordrecht/anp - Directeur Mi chel Perridon van Trust spreekt weer met de directie van de renstal van Jordan over een te rugkeer van Jos Verstappen in de Formule 1. De onderhande lingen zijn het gevolg van het sponsorcontract dat de leveran cier van computerartikelen gis teren met de renstal sloot. De twee wagens van Jordan wor den voorzien van het logo van het Nederlandse bedrijf. Met de verbintenis is de relatie tussen Perridon en Jordan hersteld. Het tweetal ging .eerder dit jaar na mislukte contractbesprekin gen over Verstappen boos uit elkaar. „Nu kunnen er toch weer mooie dingen gebeuren", aldus Perridon. Bij Jordan staan nu de coureurs Nick Heidfeld en Giorgio Pantano onder con tract. Woordvoerder Helen Temple van de Britse renstal verklaarde eerder deze week nog dat de kansen op een te rugkeer van Verstappen nihil waren. den haag/gpd - - Ze zijn in het verleden al een sterke tandem gebleken. Nu Erik Dekker - na lang blessureleed - weer hele maal op krachten is, moet ook Michael Boogerd daar van kun nen profiteren. In de Amstel Goldrace had de samenwerking net geen succes, morgen volgt de herkansing. In Luik-Bastena ken-Luik, de koers waarvan Boogerd al jaren zegt dat hij die het liefst wint. En waarop Dek ker nu plots ook zijn zinnen heeft gezet. Boogerd is altijd goed in Luik- Bastenaken-Luik. Tweede in 1999 achter Frank Vanden- broucke, was hij er ook vorig jaar dichtbij. De Tourtroeven Tyler Hamilton en Iban Mayo stonden op het podium echter net even hoger. Boogerd vroeg zich achteraf af waarom het niet gelukt was en liet daarom dit jaar de Waalse Pijl lopen. „Vorig jaar wilde ik me op woensdag gedeisd houden, maar voelde ik me in de finale toch gedwongen mee te doen. Dat kostte me de nodige kracht in Luik." Boogerd is goed, liet hij vorig weekeinde in de Goldrace zien. Dekker verkeert al weken in goede vorm. De resultaten in de drie grote wedstrijden die hij reed laten dat zien: elfde in Mi- laan-Sanremo, vijfde in de Ron de van Vlaanderen en zevende in Limburg. „Ik heb laten zien dat ik goed ben", concludeert de 33-jarige Drent. „Ik móet niks, maar wat ik in Luik-Bas tenaken-Luik wil is vrij hoog ge grepen: ik probeer te winnen." Dekker eindigde pas één keer eerder in de toptien van Luik- Bastenaken-Luik. Maar dat is volgens de Drent geen enkel beletsel. „De aankomst is toch vlak?" Erik Dekker: „De aankomst is toch vlak?" Foto: ANP/Vincent Jannink Davide Rebellin en Tom Boo nen zijn volgens de Rabobank- kopman de grote renners van het voorjaar, dat morgen na 'La Doyenne' wordt afgesloten. Re bellin won de Amstel Goldrace en de Waalse Pijl, terwijl Boo nen de sterkste was in de E3 Prijs, Gent-Wevelgem en de Scheldeprijs. Zelf schaart Dekker zich ook in het rijtje renners-in-vorm-zon- der-giote-zege. Oké, hij won in zijn eigen geboorteplaats Hoo- geveen de Ronde van Drenthe, maar in de wereldbekerwed strijden kwam Dekker te kort. „Wat ik afgelopen zondag in de Amstel Goldrace heb gedaan was niet echt slim. Als je wilt winnen, moetje niet zó koer sen", kijkt Dekker terug op zijn optreden in Limburg, waar hij al na vijftien kilometer mee reed in een zinloze ontsnap ping. Kritiek kreeg Dekker evenwel niet, in tegenstelling tot ploeg genoot Michael Boogerd. De eindhoven/gpd - PSV wil uiterlijk dit week einde horen of Robin van Persie ingaat op het aanbod van de club. De 20-jarige links buiten van Feyenoord kan in Eindhoven een contract tekenen voor vier of vijf jaar. Afgelopen dinsdag leken beide partijen dichtbij een akkoord, maar enkele aanvul lende persoonlijke eisen van Van Persie blijken zo exorbitant hoog, dat PSV nu op de rem is gaan staan. „Het is graag of helemaal niet", zo ver woordde trainer Guus Hiddink het gevoel dat bij de clubleiding is ontstaan ten aan zien van Van Persie. „We hebben een aan tal constructieve gesprekken achter de rug. Het is aan de speler om te beslissen wat nu het zwaarst weegt: economische of sportie ve aspecten". Bij PSV bestaat het vermoe den, dat de zaakwaarnemer van Van Persie het aanbod uit'Eindhoven gebruikt om bij andere geïnteresseerde clubs (Werder Bre men, Schalke 04 en Arsenal worden ge noemd) een hoger salaris in de wacht te slepen. UITSLAGEN PSV zal niet nog eens met de speler om de tafel gaan zitten. De club houdt vast aan de gedane aanbieding. „Ik weet het allemaal niet meer", verzucht te voorzitter Harry van Raaij van PSV, gis teravond. „Ik wil op dit moment eigenlijk niets over deze kwestie kwijt." „We verwachten vandaag of morgen wel duidelijkheid", verklaarde technisch direc teur Amesen van de Eindhovense club. „Het is goed om te weten waar we aan toe zijn." BADMINTON Genève. EK, halve finales. Vrouwen, enkelspel: Audina (Ned/1) - Martin (Den/3) 11-4 10-13 11-8, Hongyan Pi (Fra/2) - YaoJie(Ned/4) 11-4 11-6 Dubbelspel: Olsen/Jorgensen (Den/1) Schenk/Grether (Dui/3) 15-12 15-10 Mannen, enkelspel: Jonassen (Den/1) - Jop- pien (Dui) 15-4 15-8, Gade (Den/2) - Boesen (Den/3) 15-6 15-2. Gemengddubbelspel: Robertson/Emms (Eng/1) - Eriksen/Schjoldager (Den/3) 17-16 17-14, Rasmussen/Olsen (Den/2) - Bergstrom- /Persson (Zwe) 15-3 15-10. Hagenaar werd achter Rebellin tweede, moest zich na afloop als verliezer verdedigen. „De kritiek die Michael krijgt is altijd niet terecht", vindt Dekker. „Maar voor het aantal keren dat ie bij de besten van de wed strijd hoort, wint hij weinig. Dat is geen kritiek, maar een feit waar weinig tegen in te brengen is. Maar belangrijker is dat Boo gerd wel in de positie zit dat hij kan winnen." Juist daardoor vindt Dekker dat de tactiek van de Rabo-ploeg niet op 'Dekker- tje zelf moet worden afge stemd. „We zullen weer rijden met drie kopmannen: Boogerd is de nummer één, Oscar Freire en ik zitten daar achter. Van Michael weet je niet alleen dat hij goed zal rijden, maar ook dat hij er nog steeds bijzit als er vijf man wegrijden. Bij mij moet alles meezitten. Op de Cote de Saint-Nicolas, op vijf kilometer voor de finish, zal ik moeten aanklampen." Lukt dat, dan geeft Dekker zichzelf een kans. BASKETBAL New York. NBA, playoffs, kwartfinales. Eastern Conference: New Jersey Nets - New York Knicks 81-78 (stand best-of-seven: 3-0). Western Conference. San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 95-93 (Stand: 3-0). GOLF. Fuerteventura. Canarias Open, na tweede ron de: 1. Park (Wal) 129 (-11), 2. Cévaêr (Fra) 133, 3. Hedblom (Zwe) 134, 4. Lynn (Eng), Nyström (Zwe), Remesy (Fra), Siem (Dui) 135, 62. o.a. Lefeberen Muntz 143; uitgeschakeld: 120. Derksen 149 (+9). Houston. Houston Open. Stand na eerste ronde: 1. Pampling (Aus) 66, 2. Riley (VSt) 67, 3. Ames (Can), Atwal (Ind), Glover (VSt), Lickliter (VSt), Papas (ZAf) 68. PAARDENSPORT Mierlo. NK springruiters. Eerste onderdeel NK, twee manches, tabel A 1,50/1,60: 1. Tacken/Miss Montana 0-0- 72,39, 2. Raymakers/Van Schijndel's Kris 4- 0-69,63, 3. Bruggink/Joël 0-4-70,59. 4. Zoer- /Lowina 4-0-72,00, 5. Tops/Grande Dame 0- 4-72,95, 6. Gerco SchrSder/Eurocommerce Monaco 0-4-73,50. Stand NK: 1. Tacken 0 strafpunten, 2. Rayma- kers, Bruggink, Zoer, Tops, Gerco Schroder 4. Ermelo. Olympische observatiewedstrijd dres suur. Grand Prix: 1. Gal/Gestion Lingh 75,58 pro- cent, 2. Falandt/Jarwo 73,17, 3. Marlies van Baalen/Blom's Idocus 71,17, 4. Van Silfout- /Luxform Nimbly 69,92, 5. Tineke Bartels- /Broere Jazz 69,79, 6. Sven Rothenberger/Bar- clay 69,71. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3386, 23 april. 6, 9, 17, 19, 26, 28, 30, 31, 39, 40, 41, 44, 53,60,67,71,72,74,76,80. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Monte Carlo. Mannen, 2,45 miljoen euro. Kwartfinales: Safin (Rus) - Martin (Spa) 6-3 3- 6 6-1, .Schüttler (Dui/14) - Henman (GBr/6) 6-3 6-1, Moya (Spa/5) - Davidenko (Rus) 6-4 7-6.Coria (Arg/3) - Nalbandian (Arg/7) 6-4 6- 3. Indeling halve finales: Coria - Safin (Rus), Schüttler (Dui/4) - Moya (Spa/5). VOETBAL Eredivisie Roda JC - FC Utrecht 1-1 (0-1). 13. Tanghe 0- 1, 90. Cristiano 1-1. Scheidsrechter: Van Si- chem. Gele kaart: Van Dessel (Roda JC). Toe schouwers: 13.230. Eerste divisie Excelsior - Haarlem 3-0 (2-0). 22. Kalou 1-0, 26. Gommans 2-0, 72. El Hamdaoui 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2887. Gele kaart: Hooyboer (Haarlem). Eindhoven - FC Den Bosch 0-3 (0-2). 39. Jan sen 0-1, 41. Jansen 0-2, 65. Jansen 0-3. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 2212. Gele kaart: Wellens, Van de Langenberg (Eind hoven), Beekmans, Schops (Den Bosch). Heracles Almelo - Sparta 0-1 (0-1). 8. Levtsjenko 0-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 5850. Gele kaart: De Fauw (Sparta). Stormvogels/Telstar - Helmond Sport 0-1 (0-0) 63. Sergio van Dijk 0-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Pinto, Fledderus (Telstar). Emmen - MVV 1-1 (0-1). 36. Heymans 0-1, 73. Berger 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 4750 Gele kaart: Berger (Emmen), Brncic, Verberne (MW). VW-Venlo - FC Dordrecht 3-0 (0-0). 47. Van Loenhout 1-0, 71. Hofstede 2-0, 74. Jacobs 3-0. Scheidsrechter: Olde Olthof. Toeschou wers: 4260. AGOW - Go Ahead Eagles 1-2 (1-1). 7. De Weerdt 0-1, 37. Lopes Monteiro 1-1, 71. Lefe- rink 1-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 2650 (uitverkocht). Gele kaart: Kuiper (GA Eagles). TOP Oss - Fortuna Sittard 3-1 (0-1). 11. Tai- huttu 0-1, 59. Rook 1-1, 78. Guyt 2-1, 85. Iliohan 3-1 Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 1738. Gele kaart: Zandstra (TOP). Cambuur Leeuwarden - Veendam 0-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 3135. Gele kaart: Van Dijk (Cambuur). Excelsior 33 21 7 5 70 65-34 Den Bosch 34 20 8 6 68 80-45 Helmond Sp 33 19 6 8 63 62-36 Sparta 34 19 6 9 63 70-41 Heracles 33 17 9 7 60 63-39 Graafschap 33 17 8 8 59 58-39 WV 33 18 4 11 58 71-56 Emmen 33 16 10 7 58 61-46 GA Eagles 33 13 8 12 47 72-59 AGOW 33 12 8 13 44 55-50 TOP 33 11 8 14 41 52-54 Stormv. 33 11 8 14 41 49-55 Haarlem 34 9 8 17 35 38-61 Veendam 33 7 13 13 34 41-65 Cambuur L. 33 6 9 18 27 33-61 Dordrecht 33 4 14 15 26 29-55 Eindhoven 33 5 11 17 26 34-61 MW 33 5 9 19 24 30-68 Fortuna S. 33 3 10 20 19 34-72 Vierde periode: VW 8 6 1 1 19 22-10 Graafschap 7 6 0 1 18 18- 6 Excelsior 7 5 2 0 17 17- 5 Emmen 8 5 2 1 17 20-12 Den Bosch 8 5 2 1 17 15- 8 GA Eagles 8 4 2 2 14 17-14 Sparta 8 4 2 2 14 14-11 AGOW 7 4 0 3 12 13-14 MW 7 2 4 1 10 8- 6 Eindhoven 7 3 1 3 10 6-11 Heracles 8 2 3 3 9 12-13 Helmond Sp 8 3 0 5 9 10-11 TOP 8 2 2 4 8 9-11 Haarlem 8 2 2 4 8 7-15 Dordrecht 8 1 2 5 5 6-20 Veendam 7 0 4 3 4 8-14 Cambuur L. 7 0 3 4 3 6-11 Stormv. 7 0 3 4 3 5-10 Fortuna S. 8 0 17 1 4-15 WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen. Derde etappe, Göttingen - Einbeck: 1. Roesems (Bel) 180,1 km in 4.38.44, 2. Kupfernagel (Dui) 2.21, 3. Schreck (Dui) 4. Ziegler (Dui) 2.24, 5. Sweet (Aus) 2.56, 6. Boven (Ned) 3.23, 7. Traksel (Ned) 8.30, 11. Sentjes, 19. Scheune- man, 49. Van Duimen 29.26, 64. Dek kers, 69. Bos, 78. Smink, 79. Ten Dam, 88. Van der Wal, 89. Van Katwijk Algemeen klassement: 1 Roesems 13.26.15, 2. Kupfernagel 2.26, 3. Schreck 2.30, 4. Sweet A09, 5. Boven 3.36, 6. Hondo (Dui) 8.S. 10. Sentjes 8.45, 42. Scheuneman 15.52, 45. Traksel 24.41, 54. Van Katwijk 29.39, 57. Van Duimen, 60. Ten Dam, 69. Bos,' 71. Dekkers, 76. Van der Wal, 78. Smink 35.59. Ronde van Trentin. Vierde etappe, Arco - Trente: 1. Svorada (Tsj) 3.55.58, 2. Borrajo (Arg). 3. Gas- parre (Ita), 4. Khalilov (Oek), 5- Salomo- ne (Ita), 6. Aggiano (Ita). Eindklassement: 1. Cunego (Ita) 17.31.03, 2. Golcer (Slv) 0.49. 3. Simo- ni (Ita) 0.53, 4. Figueras (Ita) 0.55, 5. Tonkov (Rus) 1.06, 6. Trampusch (Óos) 1.25. Ronde van Georgia. Vierde etappe, individuele tijdrit over 29,9 kilometer: 1. Armstrong (VSt) 39.51, 2. Voigt (Dui) op 0.22, 3. Horner (VSt) 0.45, 4. Julich (VSt) 1.00. 5. Vandborg (Den) 1.24, 6. Ekimov (Rus) I.25. Algemeen klassement: 1 Armstrong II.21.10, 2. Voigt op 0.10, 3. Horner 0.24.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13