FC Lisse stelt kampioensfeest Quick Boys uit Op de valreep lucht voor Noordwijk SPORT GHC weerstaat Zoetermeers beleg aan De Vliet Ajax niet naar AI Excelsior Maassluis met 4-2 verslagen Elftal van de week HDC 992 woensdag 21 april 2oo4 Rijnsburgse Boys verliest inhaalduel in Noordwijkerhout DUIVENTIL door Anton Diedrich noordwijkerhout - Tien over half negen. Lisse staat met 1-0 voor in de 85ste minuut, Rijns burgse Boys speelt alles of niets. De Rijnsburgers krijgen een vrije trap op dertig meter van het Lissese doel. Norbert van Lochem kopt tegen de paal, invaller Danny van der Vijver werkt hem erin. Gejuich barst uit de kelen van bijna honderd naar Noordwijkerhout afgereis de Quick-Boys-supporters. Maar het doelpunt wordt afge keurd. Het kampioenschap in de hoofdklasse A is nog niet be slist. FC Lisse won gisteravond het inhaalduel tegen Rijnsburg se Boys, dat bij WSB werd ge speeld omdat in Rijnsburg aan een nieuwe tribune wordt ge bouwd. Theoretisch maken de Lissenaren nog kans op de titel. Maar Rijnsburgse Boys was af en toe slechts centimeters ver wijderd van het doelpunt dat de titel naar Quick Boys had kun nen brengen. De opdracht voor de Lissenaren was duidelijk: winnen. En za terdag weer en volgende week nog eens. Gisteravond, op het veld van WSB, lukte het de ploeg van Ruud Bröring. Met hangen en wurgen weliswaar, maar het doelpunt van Jeffrey Winter in de eerste helft bleek beslissend. Winter had met het Nederlands amateurelftal naar Ierland kunnen afreizen, maar koos voor het belang van zijn ploeg. Rijnsburgse Boys gaf de Lisse naren niets cadeau. De Rijns burgers knokken nog steeds voor de tweede plaats in de eindrangschikking. Ze deden dat gisteren met verve, maar zonder geluk. Spits Berry Chari- té kreeg zeker vijf goede kan sen, maar kreeg de bal niet ach ter de goed keepende Kenny Heemskerk. Een snoeiharde vrije trap van Nick Schnater werd door diezelfde Heemskerk onschadelijk gemaakt en veel lange ballen vielen net voor een Lisses been in het bij tijd en wijle overvolle strafschopge bied. Ook FC Lisse had kansen ge noeg om de voorsprong te ver groten. In de hectische slotfase redde Raymond Kolder twee keer op de Rijnsburgse doellijn, na inzetten van Kwong Stein- raht en Jack Honsbeek. Zo bleef het spannend en zo bleven de Katwijkse fans hopen op een Rijnsburgs doelpunt. Tot in de 98ste minuut het voor Lisse be vrijdende laatste fluitsignaal klonk. „We moesten winnen om de druk bij Quick Boys te leggen", aldus een uitgelaten Lisser linksback Jack Honsbeek na af loop. „Want die wedstrijd bij ASWH, aanstaande zaterdag, hebben ze nog niet zomaar ge wonnen." Hij heeft nog hoop op een dubbele misstap van de Katwijkers. „Meer dan winnen kunnen wij niet doen. We heb ben misschien niet de selectie om kampioen te worden, maar je ziet dat je door hard werken en teamgeest heel veel kunt be reiken. Kijk naar Jeffrey, die een tripje met het Nederlands elftal hiervoor afzegt. Dat tekent hoe hij over het teambelang denkt." Volgens Rijnsburgse Boys-trai ner Ted Verdonkschot was de Ook Steinraht vertrekt naar Oatar Kwong Steinraht verlaat per direct FC Lisse. De 21-jarige aanvaller stapt vandaag op het vlieg tuig naar Qatar, waar hij net als ploeggenoot Orson Naarendorp gaat proberen een profcon tract te verdienen. Gisteravond speelde Stein raht nog mee in de belangrijke wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. Na afloop heeft hij zijn be sluit meegedeeld aan zijn ploeggenoten. Voor FC lisse betekent het vertrek van Stein raht een gevoelig verlies. De Lissenaren maken nog een theoretische kans op de titel in de hoofdklasse A. „Maar voor zo'n jongen is het natuurlijk een mooie kans", zegt trainer Ruud Bröring. „Hii wil niets liever dan prof worden. Dat wij als club daar pech mee hebben, dat ge beurt nu eenmaal bij de amateurs. Nu gaat het individuele belang even voor het teambelang. Als er iemand besluit naar Australië te verhui zen, dan doe je er ook niks aan." Volgens de trainer kunnen zowel Naarendorp als Steinraht het niveau in Qatar wel aan. „Die jongen is rijp voor het betaalde voetbal. Als je op deze leeftijd elke week tot de beteren in de hoofdklasse behoort, dan kun je ook mee in de eerste divisie. Of zelfs hoger." De bedoeling is dat de twee voor verschillende clubs een proefwedstrijd spelen. „Als het mee zit, hebben er drie clubs belangstelling en moe ten ze tegen elkaar op gaan bieden." Hoe het komt dat twee spelers van FC lisse plotseling in de picture staan in de oïiestaat, kan Bröring niet zeggen. „Maar ik heb ook nog geen club voor volgend seizoen. Als ze daar nog een trainer zoeken, zie ik ook wel iets in het avontuur." door Peter van der Hulst noordwijk - Van de anders zo nuchtere inborst van de Noord- wijkers was gisteravond even voor negen uur weinig over. De spelers vielen over doelpunten maker Marco Kleijn heen. Hij hield er een dikke lip aan over, maar kon er niet mee zitten. Dankzij de beslissende treffer van Kleijn tegen Excelsior Maas sluis (4-2) is Noordwijk nage noeg zeker van een nieuw sei zoen in de hoofdklasse. Noordwijk heeft geen ploeg om degradatievoetbal te spelen. Met elf man voor de pot han gen en wachten op een coun- tertje staat op sportpark De Duinwetering gelijk aan vloe ken in de kerk Het elftal van Andries Wendt en Geert Jan Bakker heeft dat ook helemaal niet nodig, zo bleek tegen Ex celsior Maassluis. Het is eigen lijk onbegrijpelijk dat een ploeg die zo'n ijzersterke eerste helft op de mat kan leggen, moet vechten voor lijfsbehoud. „Ie dereen dacht dat hij het beter wist", noemde Jelle Korbee als verklaring voor de malaise waarin Noordwijk verkeerde. „Dat moest maar eens opzij worden gezet. Gelukkig is dat vandaag gebeurd." Het water was het elftal tot aan de lippen gestegen. Zozeer zelfs dat het trainersduo de gestopte Arnold Reinders op de bank liet plaatsnemen. Gelukkig voor Noordwijk hoefde er geen be roep op hem te worden gedaan. Excelsior Maassluis mocht zijn handen dichtknijpen dat het bij rust slechts 3-1 stond. Noord wijk toonde een geheel ander gezicht dan afgelopen zaterdag tegen ARC. De ploeg speelde agressief, won de meeste duels, verraste de opponent met een strak uitgevoerde mandekking en speelde bij vlagen prachtig combinatievoetbal. Toch kwamen alle Noordwijkse doelpunten voor rust uit spel hervattingen. Bram Meurs krul de de bal eerst in de linkerbo venhoek en daarna was het twee keer de beurt aan Korbee. Eerst kopte hij bij de eerste paal binnen en vervolgens kreeg hij uit een vrije trap van Michael van der Laan de bal van Meurs op een presenteerblaadje. Om dat vooral Jeroen van Wetten de scherpte miste, mocht Ex celsior Maassluis in zijn kansen blijven geloven. Vlak voor rust dacht de aanvaller te scoren, Noordwijkers Jeroen van Wetten (Links) en Leonard van Utrecht vieren een feestje tijdens het duel tegen Excelsior Maassluis. Foto: Cees van Hoogdalem Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tui 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportn tie.ld@hdc.nl zege voor Lisse verdiend. „Ook al kregen wij, vooral in de eerste helft, de beste kansen. Zij wa ren vandaag de betere ploeg, agressiever op de bal." maar oordeelde scheidsrechter Meyer wat al te gemakzuchtig dat doelman Rob Grauwmeijer de bal klem had. Diezelfde Meyer was bij Noord wijk al snel na rust de gebeten hond. Hij gunde Excelsior Maassluis een penalty, nadat Van Wetten hands in het straf schopgebied maakte. Even eer der üet hij een zelfde overtre ding van Marco Meijer aan de andere kant onbestraft. Harold Loeve (3-2) zat er niet mee. Noordwijk mocht de arbiter ook dankbaar zijn. Meyer, die vlak voor tijd naliet om zijn naamgenoot weg te sturen - hij haalde de doorgebroken Patrick van Dam neer - liet vlak na rust Korbee staan. Die schopte Hans Jörgen Nicolaï in het gezicht. „Hij trok mijn pols omlaag en ik moest me wel omdraaien Daar bij raakte ik hem. Maar anders had ik mijn pols gebroken", al dus Korbee. Het droeg allemaal bij aan de amusementswaarde van het duel, al leidde de strafschop er wel toe dat Wendt met samen geknepen billen op de bank zat. Stefan van der Velde, Fabian Keerveld, Marcel Karlas en Ni colaï hadden de gelijkmaker op de slof, maar faalden in de af werking of vonden de sterk kee pende Van der Veldt op hun weg. Kleijn verloste Noordwijk met een droge knal uit zijn lijden. „Met deze entourage is zo'n doelpunt drie keer zo leuk", al dus Kleijn, die niet alleen blij was voor zijn team, maar vooral voor zichzelf. De aanvaller ver bleef ruim een jaar op Aruba om wat zaken op een rijtje te zetten. „Ik heb er een moeilijke tijd gehad, maar ging uiteinde lijk weer trainen met het doel om weer topfit terug te komen. Ik heb tijdens menig duurloop- je aan de wedstrijden gedacht." Zijn bevlieging kwam Noord wijk goed uit. Wendt: „Bij 3-2 kwamen die ballen alleen maar hoog voor. We liepen maar te rug. Dan zit je op de bank en denk je: 'Wat een rotvak is dit door Loman Leefmans leiden - Drie rode kaarten en vier doelpunten. Het gister avond uitgespeelde restant van het duel tussen GHC en DSO was buitengewoon hectisch en enerverend. Uiteindelijk won de Leidse vereniging met 5-4. Door de eerste winst van de Groene Hart Combinatie sinds de winterstop heeft de Vlietclub weer uitzicht op handhaving in de derde klasse. Daarbij werd w Oegstgeest een goede dienst bewezen door de Zoetermeerse kampioenskandidaat drie pun ten af te snoepen. Beide clubs staan nu samen bovenaan. Twee weken geleden werd het treffen aan de Vliet in de rust gestaakt omdat de scheidsrech ter zich blesseerde. GHC leidde toen verrassend met 3-2. De Zoetermeerse club belegerde gisteravond in de resterende drie kwartier het doel van kee per Fabian Schouten. Een reeks kansen werd in de openingsfase gemist, waarbij Schouten zich onderscheidde. DSO'er Mauri ce Jansen tikte van dichtbij wel de gelijkmaker binnen. Lang konden de bezoekers daar niet van genieten. Bij een van de eerste keren dat GHC zich aan de druk van DSO ontwor stelde, schoot Jack Houwaart met gevoel een vrije trap direct het doel in (4-3). Vervolgens leek de thuisclub meer grip op het spel te krijgen, totdat aan valler Cengiz Pat binnen één minuut twee gele kaarten kreeg. Eerst maakte hij een lichte overtreding, de tweede was voor het wegtrappen van de bal op een moment dat het spel stil lag. Het elftal van trainer Marcel Groenendijk werd meteen in de verdediging gedrongen en kreeg ook al snel na het vertrek van Pat de gelijkmaker (4-4) van Richard Hillekes om de oren. GHC leek rijp voor de slacht. Eén uitval van spits Cor Varke- visser bracht daar verandering in. Zijn opponent Paul Jongejan vloerde de doorgebroken Kat- wijker en kreeg daarvoor een rode kaart. Dat gaf GHC weer moed en leverde een treffer van Bennie Eradus op die profiteer de van defensief gestuntel in de DSO-gelederen. Een nieuwe belegering van het GHC-doel in de slotfase leverde geen doelpunt meer op, maar nog wel een tweede gele kaart voor Joop Eradus die tijdens de eerste confrontatie al geel had gekregen. Dat het 5-4 bleef was niet alleen aan Schouten, maar ook vooral aan de 40-jarige Ro bert de Roo te danken. De te ruggehaalde verdediger, die vier jaar geleden zijn laatste wed strijd voor toen nog De Sleutels speelde, wendde al zijn routine aan door de defensie te regelen en met geoorloofde middelen, en soms ook met ongeoorloofd duw- en trekwerk, kansen te verijdelen. „Heerlijk die spanning", zei een breed glimlachende De Roo na afloop. „Leuke uitslag, het pu bliek vermaakt, wat wil je nog meer. Ik hoor wel of ze me de komende weken nog nodig hebben." Dat zal gezien de nieuwe schor singen en de prestatie van De Roo zeker het geval zijn. Hij moet zich nog even paraat hou den. Na twee wedstrijden tegen Kagia en opnieuw DSO is het aannemelijk dat de Leidse club op de huidige tiende plaats Mario van Heiningen is kampioen geworden met ADO Den Haag 2. Van RBC werd met 3-2 gewonnen en de Haagse ploeg keert terug in de hoogste klasse. De 27- jarige Leidenaar, die geen contract verlenging kreeg, is op zoek naar een amateurclub in de buurt van Leiden. Een groot aantal spelers uit de hoofdklasse is al rond met een nieuwe vereniging. Doelman Lemmy Stevens van Tonegido gaat naar Neptunus, Laurens Bianchi verruilt DWS voor AFC en Dominique Broekhuizen (FC Kranenburg) kiest voor SC Fey- enoord. Scheveningen heeft een opvolger voor Maurice Langstraat (naar Rijnsburgse Boys). Het wordt de huidige doelman van Cambuur Leeu warden Rody Hoegee. Huizen keeper Werner Kooistra gaat naar DOVO. De gebroeders Pim en Peter Spaargaren (Concordia Hille- gom) komen volgend seizoen uit voor Ter Leede. Raymond Graanoogst en Stanley Strobbe verlaten ARC. Strobbe gaat naar De Beursbengels. John Grün- holz, vorig jaar stagiair bij Lug- dunum, volgt trainer Mario Koswal bij RVC/Rijswijk op. Alphenaar Shijie Hu (Excelsi or) is geselecteerd voor het Ne derlands elftal onder de 16 dat volgende week tweemaal in Dublin tegen Ierland speelt. In tegenstelling tot Jeffrey Wmter (FC Lisse) zijn Florencio Corne lia (Ter Leede) en Stefan Schaafsma (ARC) wel met het Nederlands amateurelftal naar Ierland vertrokken voor een oe fenduel. Manon Melis, dochter van ex- Feyenoorder Harry Melis is ge selecteerd voor het Nederlands vrouwenelftal, dat zondag in Leuven tegen Belgie speelt. Van Ter Leede zijn Cindy Burger, Daphne Koster, Esther Schee- naard en Sandra Muller door bondscoach Frans de Kat opge roepen. Nog wat KNVB-nieuws. De eerste ronde in de Amstel Cup is gepland op 7 en 10 augustus. De 48 amateurclubs spelen geen poulewedstrijden, maar regelrecht een knock-outronde. Per 1 juli moeten voetbalvereni gingen spelers die een rode kaart krijgen, per direct voor één wedstrijd schorsen. Het hoeft niet te gebeuren als de ro de kaart het gevolg is van twee gele kaarten. Op 11 en 14 mei houdt j ter gelegenheid van hetS bestaan een groot G-voei| toernooi met deelname tj Feyenoord, PSV, Ajax, Dtj Leidsche Boys, Swetterhj De Jodan Boys. Er wordt] den om de Johan Kwesöj kaal. Het G-team van UVj speelt morgenavond dejj se wedstrijd tegen SJZ 8.1 vang 19.30 uur op sportpl Haasbroek in Zoeterwou De broers Van de Reep| gom) waren duidelijk aat in de wielerronde van Ou tel. De oudste, Peter, woi ben werd vierde en Andii ste. Elise van Hage (Noot kerhout) behaalde een vi plaats in de Ronde van Li berg. Jeroen de Joode (Al aan den Rijn) werd zesde Belgische Kim van Bouw fee en junior Peter van D Aar) achtste in Rund um (Duitsland). Oud-Zoeterwoudenaai van Velzen rijdt volgend) maand de Ronde van Ital zoon van oud-renner Gd van Velzen en Ciska Hag van de Belgische ploeg C lade Jacques, volbracht i stel Gold Race en start 01 Waalse Pijl en Luik - Bas ken - Luik. Bram de Groi venhoven) mist door eet sure de komende twee A nen-klassiekers. Dingeman van der Plui 1886) en Theo Beglinger Zijl/LGB) zijn tweede en geworden op de 1500 mi de nationale zwemkamp schappen in Amsterdam Schoolslagspecialiste La Brak behaalde een bron daille bij de jeugd. De zv lectie van AZC heeft de 1 competitiewedstijd met afgesloten. De Alphenar den kampioen en promi naar hoogste klasse. Bij de clubkampioensc schermen bij AEW ging! goud naar Christaan vai Nieuwkerk (Rijnsburg), Nieuwenhuizen (Oegstg Rutger Lalieu (Voorscho Hoofdsponsor Nachni Tjeek Co effechtenbai heeft het contract met h club Forescate verlengd Zaalvoetbal is nog stee sport, die de meeste ble oplevert. Hockey volgt c tweede plaats voor volle voetbal en tennis. alphen aan den rijn - Het duel tussen Jong ARC en de A van Ajax is gisteren niet doorgegaan. De Amsterdamse van het oefenduel af naar aanleiding van de rellen vorige sportpark De Toekomst. Na afloop van de wedstrijd Joi Jong Feyenoord mishandelden supporters de Feyenoord Iers Robin van Persie en Jorge*Acuria. Vanwege de hoog o problemen tussen de supportersgroepen van beide profi Ajax af van het duel in Alphen aan den Rijn. HOOFDKLASSE A Rijnsburgse Boys - FC Lisse 0-1 (0-1). 21 Jef frey Winter 0-1. Toeschouwers: 850. Scheids rechter: Pijlman. toch'. Op zo'n moment is het echt werk." Het zoet van de overwinning smaakte er alleen maar beter door. Noordwijk heeft met nog twee wedstrijden te gaan ruim schoots afstand genomen van de degradatiezone en zorgde er en passant voor dat Katwijk de finitief veilig is. Excelsior Maas sluis mag zich met vijf punten achterstand op Noordwijk en vier op ARC gaan opmaken voor een promotie/degradatie duel. Rijnsburgse Boys: Hegie Van Lochem Groot Onderwaater 78. Van der Vijver Van der Meij 78. Van Egmond 6 Freke 7 56. Schnater 7 Nok 7 Kolder FC Lisse: Heemskerk Dekker De Goede K. Winter Honsbeek Rahou Opdam 8 78. Emanuelson 7 Griffith 7 Steinraht 8 Tan 7 34. Janssen 6 J. Winter 6 60. Schaap Noordwijk - Excelsior Maassluis 4 Meurs 1-0, 21. De Vreede 1-1, 2< 1, 28. Korbee 3-1, 64. Loeve 3-2 90. (+1) Kleijr i 4-2. Scheidsrech Toeschouwers: 650. Van der Veldt 8 Van der La Korbee 9 Meurs Bos 7 77. Ruiter 89. Braun - Van Wette Van der Niet 7 85. Kleijn Van der Kolk 7 Van Dam Van Utrecht 7 Pitti Quick Boys 24 15 6 3 FC Lisse 24 14 4 6 Ter Leede 24 12 5 7 Rijnsb. B. 24 12 5 7 Schevening. 24 12 4 8 Hoek 24 11 6 7 Capelle 24 9 7 8 ASWH 24 9 6 9 Katwijk 24 9 5 10 Noordwijk 24 9 3 12 ARC 24 8 5 11 Excelsior M. 24 510 9 Kloetinge 24 3 5 16 Achilles V 24 3 3 18 blijft staan, met het spelen van promotie- /degradatiewedstrij den tot gevolg. „Je ziet hoe be langrijke zo iemand kan zijn", zei Groenendijk. „Robert gaan we zeker nog inzetten." GHC - DSO 5-4 (3-2, restant). 54. Jan sen 3-3, 59. Houwaart 4-3, 72. Hillekes 4-4, 81. B Eradus 5-4. Toeschouwers: 150. Scheidsrechten Wessel. Rood: Pat (69. GHC, 2x geel), J. Eradus (90. GHC, 2xgeel). Jongejan (76. DSO). GHC: Scnouten, J. Eradus, R. de Roo, Ouwehand, Pronk, Houwaart, Fakkel, E. de Roo, B. Eradus, Varkevisser, Pat. DSO 20-41 MVKV 20-27 Oegstgeest 20-41 DWO 20-25 Lugdunum 20-36 Woubrugge 20-24 SV'35 20-32 GHC 20-22 Forum Sport 20-29 Kagia 20-19 Alphia 20-28 Leiden 20-12 Vanaf heden publiceert het Leidsch Dagblad geen tussenstai spelersklassement meer. Met nog twee duels in de hoofdkla terdag voor de boeg, wordt de spanning opgevoerd. Mamix Gun was vorige week nog koploper. De spits kreeg, mede va zijn twee doelpunten tegen Excelsior Maassluis, weer een pl het elftal van de week toebedeeld. Of Van der Gun over twe week ook tot speler van het jaar gekroond wordt, blijft de vi

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6