TÉ sprinters Mabel: We hebben niet gelogen SETS verkopen?! HDCMEDIA Websites actueler Belangrijk bericht aan onze abonnees Krant niet ontvangen? Leidsch M Dagblad gale constructie met ;enrijders' aangepakt Misdaadverslaggever Peter R. de Vries zet vraagtekens bij beweringen 'Goede kans op spoor Romeinen in Oegstgeest' ouders bedreigd met aanslag Fans Maradona in gespannen afwachting 072-5196868 dinsdag 20 APRIL 2004 SPRINTERS Warmer Dagblad Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Beckhams maTtresse Rebecca Loos strijkt 1,2 miljoen euro op Sting, 25 jaar na doorbraak op Pinkpop, in Ahoy' Paul Bosschaart komt na zeven jaar eindelijk thuis Labrujère trekt zich wellicht terug uit winkel (advertenties) aar met Leidsch Dagblad voor superkorting op in of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! uit deze kr; Tot het eind van het jaar kunt Leidsch Dagblad sparen voor beide Johnson Bros. serviezen, 1 van de Wedgwood Group. 1 t krant of kijk op www.le: i en lees hoe u uw c een nieuw servies dekt. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, Dagblad en De Gooi- en Eemlander verschijnen sinds 19 april als itendkrant. Daardoor zijn de sluittijden voor Sprinters gewijzigd. printer moet uiterlijk twee dagen voor plaatsing om 17.00 uur ons binnen zijn. Voor de edities van maandag is de sluittijd voorafgaande vrijdag om 12.00 uur. Voor meer informatie: afdeling Sprinters. Tel. (072) 519 6868. Fax (072) 519 6869 e-mail: sprinters@hdc.nl. www.sprintersonline.nl De digitale versie van de krant is uit gebreid met een venster voor het laatste nieuws. Daardoor kunnen verslaggevers ter plaatse vanaf elke locatie rechtstreeks hun berichten kwijt op de website. Vooral bij cala miteiten zal de zogenaamde 'brea king news-module' zijn nut bewij zen. www.leidschdagblad.nl Vader en kind dood in woning zwolle - In een huis aan de Van Houtenstraat in Zwolle zijn gis teren de levenloze lichamen ge vonden van de 41-jarige bewo ner en zijn 14 maanden oude zoontje. Het kind is vermoede lijk door verstikking om het le ven gekomen, zijn vader heeft volgens de politie zelfmoord gepleegd. 'Link maffia en moslimterroristen' rome - De Italiaanse maffia werkt samen met islamitische terreurgroeperingen. De hoog ste Italiaanse maffiabestrijder, Pierluigi Vigna, heeft dat giste ren verklaard. Er zijn aanwijzin gen dat de Napolitaanse Ca- morra in ruil voor drugs wa pens verstrekt aan moslimter roristen, aldus Vigna. De sa menwerking zou zijn geboren in een gevangenis, waar een tot de islam bekeerd maffialid in contact kwam met veroordeel de moslims. Kroonprins: Meer geld voor water new york - De investeringen voor schoon drinkwater moe ten wereldwijd worden verdub beld. Volgens kroonprins Wil- lem-Alexander is niet alleen geld voor (nieuwe) watersyste men, maar ook training van mensen nodig. Alleen dan kan het gestelde doel, in 2015 1,6 miljard mensen aan drinkwater te helpen, worden gehaald. Bij de opening van de bijeenkomst van de Commissie voor Duur zame Ontwikkeling (CSD) van de Verenigde Naties gisteren in New York repte de kroonprins over een 'geweldige uitdaging'. Celstraf wegens drugssmokkel londen - De vijf jonge vrouwen die drie maanden geleden schuldig werden bevonden aan drugssmokkel naar Groot-Brit - tannië, hebben gisteren voor de rechtbank in Canterbury vier tot zes jaar gevangenisstraf op gelegd gekregen. Vier van de vijf vrouwen bekenden al schuld. Alleen een 20-jarige uit Hoog vliet zegt onschuldig te zijn. Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 Ja ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,75. Dat is nog geen I 0,41 per dag! I M/V I Naam: Adres: I I Poetcode eindhoven/gpd - Guus Hiddink is bedreigd met een aanslag op zijn leven. Dat gebeurde door middel van een brief die zaterdag op het adres van zijn ouders in Varsse- veld aankwam. Het hoogbejaar de echtpaar, 87 en 84 jaar oud kon in de brief lezen, dat er een molotov-cocktail naar de PSV- coach zou worden gegooid als Hiddink een of meerdere spe lers van Ajax aantrekt. Het vermoeden bestaat dat de brief is geschreven door Ajax- supporters. De ouders van Hid dink zijn zwaar aangeslagen door de dreigbrief. In het schrijven werd aangege ven, dat de daders ook zijn fa milieleden 'wel zouden weten te vinden'. Zaterdagavond arri veerde Hiddink pas om vijf mi nuten voor half acht in het Phi lips Stadion om zijn ploeg voor te bereiden op de wedstrijd te gen NEC. Overdag was hij bij zijn ouders in zijn geboorte plaats Varsseveld om hen ge rust te stellen. (advertentie) Vanaf maandag 19 april kunt u voor nabezorging van uw krant bellen met onze afdeling Lezersservice. 0800"1711 (gratis) (voor mobiele bellers: 072- 5196800) Op werkdagen kunt u ons bellen vanaf 7.30 uur. Als u voor 10.00 uur belt, wordt de krant nabezorgd tussen 11.00 en 13.00 uur. Als u tussen 10.00 en 16.00 uur belt, ontvangt u de krant tussen 16.00 en 18.00 uur. Wie na 16.00 uur belt, ontvangt de krant in de loop van de volgende morgen. Op zaterdag kunt u ons bellen van 8.00 tot 12.00 uur. Uw krant wordt nabezorgd tussen 12.00 en 14.00 uur. Als u na 12.00 uur belt, ontvangt u de krant in de loop van maandagochtend. ;af geëist tegen Hoogmadenaar ig/hoogmade - Voor ig van sociale premies een 59-jarige man uit de gisteren bij de echtbank een celstraf in veertien maanden :n voorwaardelijk. De ordt ervan verdacht drukke baan als pro- kkelaar en bestuurder labobank in Alkemade hebben gegeven aan peratie van vrachtrij- atwijk. was betrokken bij het van de constructie de chauffeurs als 'el s' werden beschouwd, ers zijn zelfstandigen, mder de verplichte af- n sociale premies voor heid en WAO vallen, ijfsvereniging GAK is r niet met de coöpera- dat de aangesloten le- fstandige chauffeurs zijn. Volgens het GAK is de co- operatie een verkapte vorm van loondienst waarvoor premies moeten worden betaald. De chauffeurs vertelden dat zij een baas hebben en maande lijks een salaris van bijna 1.600 euro ontvangen. Volgens de Hoogmadenaar was dit bedrag echter een voorschot op de eindafrekening, die jaarlijks werd gemaakt. Een medewer ker van het GAK zei de eindaf rekening nooit te hebben ge zien. De chauffeurs zeiden ook geen macht te hebben op de algeme ne ledenvergaderingen van de coöperatie. Eén van hen zei te zijn aangenomen zonder dat de leden daarover geraadpleegd waren. Buiten de Hoogmadenaar ston den nog twee Katwijkers te recht. Uitspraak volgt over twee weken. Plaats I ttelefoon: I Geboortedatum e-mail: Stuur deze bon op in een ongefr&nkoerdo - envelop, naar Leidsch Dagblad. T.a.v. Afdeling lezersservice. Antwoord- bieding is geldig tot 31 december 20041. Leidsch Dagblad gaal zorgvuldig om mot persoongegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan Mijn wereld, mijn krant. Leidsch O Dagblad door Hans Jacobs den haag/gpd - Charlie da Silva is een fantast. De contacten tus sen zijn baas Klaas Bruinsma en Mabel Wisse Smit gingen nooit verder dan gezellig samen zei len. De media zijn in hun bericht geving over de vriendschap van de verloofde van prins Friso en de drugsbaron onzorgvuldig te werk gegaan. Dat was 'ronduit schandalig', menen Mabel en Fri so. Voor het eerst kon het paar gis teravond zijn hart luchten. Geen schuldbekentenis, maar een aanval op de pers en een felle verdediging van het eigen handelen. Al gaf Friso toe dat het verkeerd is geweest dat ze minister-pre sident Balkenende niet meteen alle feiten over de vriendschap tussen Mabel en Bruinsma heb ben verteld. De consequenties daarvan - Friso verliest zaterdag met zijn huwelijk zijn recht op troonop volging - worden aanvaard. „We beginnen een nieuw le ven," aldus de prins, die zich niet echt rouwig toonde over het verlies van zijn lidmaat schap van het Koninklijk Huis. De interviewers Maartje van Weegen en Paul Witteman gin gen geen lastige vraag uit de weg. De vermeende homoseksuali teit van Friso, Mabels voorliefde voor mannen met macht, Fri so's desinteresse voor koninklij ke taken, Mabels relatie mét de Bosniër Muhamed Sacirbey en uiteraard de beruchte 'zeilcon- tacten' van Mabel en Bruinsma. Mabel vertelde dat ze van de hele affaire nog steeds pijn en verdriet heeft. Waarom voor de koningin en premier feiten over haar vriendschap moesten wor den achtergehouden en waar om het paar zo naïef was dat die details nooit bekend zou den worden bleef onduidelijk. Misdaadverslaggever Peter R. de Vries zet vraagtekens bij de bewering van Mabel Wisse Smit dat alles 'absoluut onwaar' is wat Charlie da Silva heeft ge zegd over een intieme relatie van haar met Klaas Bruinsma. Ook haar opmerking dat ze zich 'naar eer en geweten' niet her innert de voormalige lijfwacht van Bruinsma ooit te hebben gezien, trekt De Vries in twijfel. „Er zijn nog altijd geen foto's opgedoken uit die tijd en dat maakt het voor Mabel vermoe delijk wat makkelijk om te ont kennen dat ze meer met Bruinsma heeft gehad dan een vriendschappelijke relatie. Het lijkt er op, dat ze het daar door in de sfeer trekt van 'Da Silva's woord tegen mijn woord'. Gesprek van de Dag: 'Er is een verkeerd beeld ontstaan' COMMENTAAR Het ochtendgevoel vat' Manfred de Graaf PSV-coach Guus Hiddink via CULTUUR leiden/oegstgeest - Het com merciële archeologische bureau Archol gaat komende zomer graven op Rijnfront, in Oegst geest. De opgraving gaat vooraf aan de bouw van een nieuw studentendorpje aan de Oude Rijnsburgerweg, op de plek waar tot voor kort 'de barakken' van studentenhuisvester SLS Wonen hebben gestaan. Directeur Caroline Leeflang van Archol heeft 'hoge archeologi sche verwachtingen'. Er bestaat een goede kans op sporen van Romeinse aanwezigheid. Daar naast verwachten de archeolo gen resten van ijzerproductie te vinden in de vroege Middeleeu wen. Smeedijzer werd destijds in ovens gemaakt van 'ijzeroer', een natuurlijke, ijzerhoudende sedimentatie van de Oude Rijn. Archol is in 1996 opgericht vanuit de faculteit der archeo logie van de Leidse universiteit. Sindsdien draait het gemiddeld een omzet van twee miljoen eu ro per jaar. Door het immense aantal bouwprojecten is archeologie volgens Leeflang 'booming bu siness' geworden, wat zich ver taalt in steeds grotere aantallen studenten. Leiden verwacht ko mend najaar een recordaantal van tachtig eerstejaars. Pagina Ri: 'Tijd is geld in commerciële archeologie' buenos aires - Fans van Diego Maradona hebben zich verzameld voor een ziekenhuis in Buenos Aires waar de voormalige Argentijnse stervoetballer met hartklachten is opgenomen. De toestand van Ma radona is nog kritiek, maar wel iets verbeterd sinds hij zondag werd opgenomen in een clinic in de Argentijnse hoofdstad. De 43-jarige voormalige stervoetballer ligt op de intensive care aan de beade ming. Hij kreeg hartklachten nadat hij zondag een wedstrijd van zijn vroegere dub Boca Juniors had bijgewoond. Volgens behandelend artsen lijdt Maradona aan hoge bloeddruk en cardiomyopathie, een hartspierziekte. Daarnaast heeft hij longontsteking. Over de kansen op herstel is volgens arts Alfred Cahe nog niets te zeggen. Cahe ont kent dat sprake-zou zijn van een overdosis cocaïne. Pagina Sport: San Diego flirt opnieuw met de dood. Foto: Reuters Dagblad bij. Ik vind het belangrijk om te weten wat er in de buurt gebeurt. De krant neemt een centrale plek in het gezin in." Toen Manfred de Graaf vorig jaar zijn achter naam voor privé-gebruik veranderde in Derman, de naam van zijn echte en in de Tweede Wereld oorlog omgebrachte vader, koos hij er dan ook bewust voor dat nieuws via het Leidsch Dagblad wereldkundig te maken. „Iedereen in de regio was in één keer geïnfor meerd. Ik ben later ook door de roddelbladen be naderd, maar daar heb ik niet aan willen mee werken. Het was voor mij belangrijk dat het nieuws niet sensationeel, maar wel juist naar buiten werd ge bracht. Dat interview heeft heel goed gewerkt. Daar heb ik nooit spijt van gehad." iderd instellingen op d van kunst en cultuur :nd van theatergezel- tot kleine musea - e komende jaren geen ssubsidie meer. Ten- Is het aan de Raad voor ur ligt. Het klinkt als tatische aanslag op het leven in ons land, advies laat bij nadere ng toch veel oude. Dat is want uit het ct dat harde soms heil- n voor een door de per subsidie is verwend, voor de Cultuur advi- kabinet over de verde- het kunstbudget van miljoen euro per jaar. lelijk, vernieuwend of het zijn keuzes die te- in handen worden ge- politici. De adviesraad ding van oud-minister er heeft zich echter men de Haagse krijtlij ogen: met behulp van :haaf wordt de komen- 1,5% bezuinigd, waarbij iedereen ietsje minder krijgt. Dat is fantasieloos en overdre ven behoedzaam. Een paar opmerkelijke constate ringen blijven helaas zonder ge volgen. Sorgdrager concludeert dat de musea lijden aan een ge brek aan vernieuwing. De plan nen van sommige toneelgroe pen zijn ronduit gemakzuchtig. Toch krijgen ze twee jaar om hun leven te beteren, waarmee slecht gedrag wordt beloond. Daarentegen gaat het goed met het oudste theatergezelschap van het land: De Appel. Dat heeft zich vernieuwd, juist nadat er twee keer een negatief advies over werd uitgebracht en één keer de subsidiekraan dichtging. De Appel is uit artistiek oogpunt dermate interessant, dat hij nu weer geld krijgt. Dat is prima. Maar zo bezien is het advies vooral een pleidooi voor radica le ingrepen. Het is jammer dat de adviesraad die zelf niet durft voor te stellen. Daarmee is het kabinet ongewild weer aan zet. Peter de Vries Foto: Hielco Kuipers Een ochtendkrant is voor acteur Manfred de Graaf uit Hoogmade een onmisbaar begin van de dag. „Ik ben vaak al vroeg beneden en dan wil ik een krant op de mat vinden", zegt de acteur die de afgelopen maanden volle zalen trok met de theaterversie van 'Zeg 'ns AAA'. „Persoonlijk ben ik nogal in sport geïnteresseerd. As ik 's avonds in het theater heb gestaan, wil ik 's ochtends meteen de wedstrijdverslagen van de vorige avond lezen. Dat nieuws is 's middags al weer achterhaald en door iedereen op kantoor al uitgebreid besproken." „Een regionale krant vind ik onmisbaar. Toen ik nog in Amsterdam woonde, las ik Het Parool. Ik woon nu zeven jaar in Hoogmade en mijn echt genote komt uit Leiderdorp. We voelen ons ver bonden met deze regio en daar hoort het Leidsch

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9