San Diego flirt opnieuw met de dood SPORT Pascal Bosschaart komt na zeven jaar eindelijk thuis De Muur is adembenemend Marocprofs tegen Ajax Maradona vecht voor zijn leven De groeten terug L— Ierland ARC ian den run-Wesley jnd speelt volgend sei- fr ARC. De middenvel- nog verbonden aan Lse Boys, maar kwam In wegens een blessure |n actie. Slingerland is He speler van Rijns- joys die naar ARC gaat. bakten Norbert van fen Alex Redel hun haar Alphen bekend. ARC 1 Ajax Ai lan den run - Jong [lt vanavond een oe- jrijd tegen Ajax Al, het [trainer Danny Blind, [rijd begint om 18.30 lortpark Zegersloot hg is gratis. vanavond DSO JHC speelt vanavond ïgen geleden afgebro- lalwedstrijd tegen Op 10 april werd dit e stand 3-2 voor GHC vegens een blessure heidsrechter. Om half nnen beide ploegen reede helft. De wed- uor beide clubs van SO staat bovenaan in klasse zaterdag, GHC en degradatie. Dwon ieuwegein rp - De hockeyers van innen afgelopen week- it 4-2 van Nieuwegein. it van gisteren werd ijk gemeld dat deze door de Leiderdor- 1 verloren. Voor Alecto Noubar Zartarian (2x) ma en Thomas Ver- r de zege behoudt aansluiting met de 6 mei speelt de ploeg lummer twee van de LOHC. hompson venst bij RBC BC-voetballer Ode in is gisteren op non- teld. Vandaag praten aanse speler en zijn nemer met de Roo- club over de versnel- eling van het contract, afloopt. Thompson zondag in het duel te- :en zogenaamde tijd- ïielden hij en zijn ïemer ook gisteren sprake was van een catiestoornis. Maar er Robert Maaskant lat direct vol. „Ik hoef nooit meer te zien." premie voor 5 Chelsea De spelers van Chel- :n een vermogen ver- I winst van de Cham- ïgue. De Russische I en club eigenaar Jtsj heeft 750.000 euro I in het vooruitzicht j het binnenhalen van ïelsea treedt van- stade Louis II tegen :o in de eerste wed de halve finales. beiers van :k Boys gaan oon trainen - Spelers van Quick nen vanavond niet trijd tussen Rijns- loys en FC Lisse bij. jailers werken ge- n training af. „Als wint, moeten wij de punten halen, ïen het ons niet per- een training over te egt trainer Gert Aan- lit. isse punten mocht n, denkt Aandewiel pioenschap op be- wijze met zijn spe- eren. „We zullen stoppen met trai- ■schien dat we een emen. Of een sport- iel wil niet lang stil- j het feit dat Quick igelijk op het eigen sveld kampioen Zaterdag had het gebeuren, op het ei- met duizenden op de tribune. Dat is ste manier. Dat is eurd en dat kunnen e n onszelf verwijten, al wedstrijd is nu 11 gepland. We kun- r niets meer aan ver uur van Quick Boys k voor vanavond tiviteiten gepland bij len van de titel. De rs krijgen in dat ge dag na de uitwed- ASWH de kampi er overhandigd en 3p die dag ook met ood naar het Kat- Jpneentehuis. dinsdag 20 APRIL 2004 rotterdam/gpd - Pascal Bos schaart, gewilde linkspoot en oer-Rotterdammer, is vanaf 1 juli voor minstens drie seizoe nen speler van Feyenoord. Ja, hij komt thuis, vindt hij ook zelf. „Ik ben er zeven jaar gele den weggegaan omdat ik niet het gevoel had dat spelers snel zouden doorbreken bij de club. Achteraf zeg ik dat het een goe de keuze is geweest. Maar Fey enoord is natuurlijk wel mijn club. Ik kwam er op mijn vijfde binnen." Lang heeft Bosschaart (24) moeten wachten op het verlos sende signaal, dat uiteindelijk pas gisterochtend kwam. Nadat hij het contract -waarin ook nog een tweejarige optie is op genomen- heeft ondertekend, bekent hij: „Ik heb momenten gehad waarop ik dacht: het komt niet goed. Het was een paar keer nét niet. Dan ga je vanzelf twijfelen." Nu is alle twijfel weg. „Na twee jaar van gezeur," zegt een al net zo opgeluchte zaakwaarnemer Rob Jansen. „Want zolang speelt dit verhaal in feite al. Nu is er dan eindelijk rust. Voor die jongen, voor zijn familie." In 2002 kwamen voor het eerst berichten naar buiten dat Fey enoord Bosschaart van FC Utrecht wilde overnemen. Lang bleef het bij geruchten. Pas zo'n zes weken geleden werd de in teresse vanuit Rotterdam-Zuid concreet. Feyenoord meldde zich bij FC Utrecht. Het was een aanzet tot alleen nog maar meer gemchten. Wel naar Fey enoord, niet naar Feyenoord. Onderhandelingen geopend, onderhandelingen stopgezet. In en door de pers werd met bedragen gesmeten; 3,5 miljoen euro, 2,5 miljoen. Of toch maar 750.000 euro, zoals Feyenoord op een gegeven moment voor stelde? „Het is in elk geval iets meer geworden dan dèt be drag," aldus Mark Wotte giste ren. Daarmee zegt hij meer dan hij zich had voorgenomen, want de clubs hebben afgesproken geen mededelingen te doen over de transfersom. Wel wil Wotte nog kwijt dat Feyenoord desnoods een jaar had gewacht als de partijen er niet waren uit gekomen. „Misschien hadden zich dan meer clubs voor Pas cal gemeld, ja. Maar daar waren we niet bang voor geweest. We hebben altijd goed naar Pascal geluisterd. Hij heeft steeds ge roepen dat Feyenoord zijn droom was." Miljoenen, tonnen... Het zal Bosschaart een zorg zijn. Feit is dat er een eind is gekomen aan al die ontwikkelingen rond zijn persoon die stilaan een soap begonnen te vormen. En dat zorgt voor de nodige opluch ting. „Ik zou liegen als ik zeg dat het me niet heeft bezigge houden. Je probeert het van je af te zetten, Rob Jansen hamer de daar ook steeds op." Het is hem niet helemaal gelukt, con stateert Bosschaart. „Ik denk dat alle onrust van in vloed is geweest op mijn spel. De laatste weken heb ik niet al tijd de grootste vorm gehad. Ik denk wel dat ik dat met mijn passie, mijn strijd in het veld nog een beetje heb kunnen ver bloemen. Maar natuurlijk vreet het aan je dat het allemaal zo lang duurt." Nu alles achter de mg is kan Bosschaart er wel om lachen. „Wat heb ik de afgelopen tijd een onzin gelezen en gehoord! Ik kreeg ook de meest rare wa gen. Hugo Borst vroeg me een keer of het waar was dat mijn vader via Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik een nieu we baan had gekregen. Mijn pa heeft inderdaad weer werk ge vonden. Daar heeft Rob Jansen voor gezorgd. Ik schaam me er niet voor dat te zeggen, want zo werkt het. Soms heb je een kruiwagen nodig. Maar hoe Borst er bij komt dat Van den Herik daar iets mee te maken zou hebben..." Hij hoopt dat de rust terugkeert nu zijn overgang naar Rotter dam beklonken is. Zijn toekom stige coach Ruud Gullit, de po sitie waarvoor Feyenoord hem heeft gehaald; Bosschaart is er nog niet mee bezig. De komen de weken wil hij zich volledig richten op FC Utrecht, ook al Pascal Bosschaart poseert, gehuld in het shirt van Feyenoord, in De Kuip. „Ik heb momenten gehad waarop ik dacht: het komt niet goed." Foto: ANP/Robert Vos speelt de club in de competitie geen rol van betekenis meer en moet hij de bekerfinale missen vanwege een schorsing. Maar Bosschaart heeft nog dat ene heimelijke verlangen. „Ik heb in zeven jaar eredivisie nog nooit gescoord. Het zou mooi zijn als ik bij FC Utrecht mijn eerste goal maak." amsterdam/gpd - De eerste ring moet vol, dan is volgens Mohammed Sinouh de avond in de Arena geslaagd. De broer van RKC-keeper Khalid Sinouh is coördinator van het voetbal gala van de Marocprofs - in Ne derland spelende Marokkaanse voetballers - tegen Ajax, mor genavond in de Amsterdam Arena. De opbrengst van de be nefietwedstrijd gaat naar de slachtoffers van de aardbeving, die in de nacht van 23 op 24 fe bruari van dit jaar het gebied rond de stad Al Hoceima trof. Bij de Marocprofs is Abdelkrim El Hadrioui opgedoken, de linksachter, die nu zonder club zit, maar wel twee WK's achter de rug heeft en na een verbinte nis bij AZ volledig in de verge telheid raakte. Ali Elkhattabi kan niet spelen, net als Karim Touzami, maar verder zijn ze allemaal inzetbaar: Diba, Bous- sabon, Ramzi, Mariana, Sektio- ui en al die anderen. Ajax speelt met een representatief elftal. De wedstrijd begint om 20.15 uur. Vanaf 18.30 uur is de Arena open. Ook Sevilla wil Robin van Persie rotterdam/anp - Naast PSV heeft ook de Spaanse voetbal club Sevilla zich bij Feyenoord gemeld voor Robin van Persie. De club heeft gisteren en dele gatie naar Rotterdam gestuurd om de onderhandelingen met de twintigjarige aanvaller en diens adviseurs te openen. De Spaanse club zou een bedrag van ongeveer 4 miljoen euro willen betalen voor Van Persie, wiens contract in de Kuip tot medio 2005 doorloopt. PSV wil naar verluidt ongeveer 3 mil joen euro aan Feyenoord beta len. door Roel Wiche sittard/buenos aires - Zijn my the is onsterfelijk, maar zelf flirt hij onweerstaanbaar met de dood. Diego Armando Marado na, de man die zelfs God door de benen zou spelen, vecht op nieuw voor zijn leven. Gesloopt door cocaïne, vraatzucht en een wankele geest. Heel Argentinië beeft, vastgeketend aan rozen kransen en heiligenprentjes om San Diego. De komende 24 tot 48 uur zijn, zo voorspellen de artsen, beslissend. Een grote horde fans houdt sinds gisteren, op afstand ge houden door een politiekor- don, een wake voor de Clinica Suiza Argentina in Buenos Ai res. Miljoenen landgenoten zijn gekluisterd aan radio of televi sie voor het nieuws dat van uur tot uur de toestand van Diego Maradona (43) op de voet volgt. De Argentijnse halfgod, volgens velen de geniaalste voetballer ooit, werd zondagavond op de intensive care opgenomen. Daar ligt hij, in kritieke toe stand, aan de beademingsappa raten. De officiële lezing van de medi ci is dat El Pibe d'Oro (het gou den mannetje) hartklachten kreeg nadat hij een wedstrijd van Boca Juniors had bijge woond. Maar onmiddellijk do ken de speculaties op dat hij een overdosis cocaïne had ge nomen. Maradona keerde vori ge maand voor de zoveelste keer terug van een ontwen ningskuur in het Cuba van zijn bewonderaar Fidel Castro. En voor de zoveelste keer had het afkickprogramma nauwelijks effect. Zondagmiddag, vlak voor het duel van Boca, ver scheen hij nog voor de came ra's. De Argentijnen schrokken zich kapot: dikke vetrollen en een lijkbleek gezicht. Verwoestende drugs lopen als een rode draad door de veelbe wogen carrière van de magiër uit de sloppenwijk Fiorito. De zelfdestructie begint als Mara dona, na het WK van 1982 in Spanje, een zeer lucratief con tract bij FC Barcelona tekent. Het labiele supertalent kan moeilijk wennen aan de Cata laanse vulkaan en stort zich on geremd in het nachtleven. In zijn peperdure villa in Pedral- bes, een enclave vol miljonairs, geeft hij grote braspartijen voor de haute chic. Tussen de over vloedig gevulde wijnglazen lig gen kleine zakjes wit poeder op tafel. 'Suiker', zegt men. De heer des huizes weet nog niet dat deze 'suikerzakjes' later zijn lijf en psyche zullen verwoes ten. Maar zijn ploegmakker Lo- bo Carrasco, de routinier die zich over Maradona ontfermt, Een inwoner van Napels bij een altaar voor Maradona. De Argentijnse voetballer vierde in het verleden successen bij Napoii. Foto: AP/Sa Ivatore La porta voorspelt dan al een tragedie. „Ik vrees dat het einde vol tra nen zal zijn." Carrasco zal, en velen met hem, gelijk krijgen. De voetballer Ma radona verovert de wereld. Met als monumentale climax de weergaloze en nooit meer over troffen solo tegen Engeland, op het WK'86 in Mexico. Maar de mens Maradona glijdt af. Die per en dieper, in een afgrond waaruit hij nooit meer zal ont snappen. In Napels, waar hij op het veld zijn cocaïneverslaving nog kan camoufleren, sluit hij een pact met de drugsmaffia. Diego zuipt, slikt en snuift en bestelt bij een fameuze hoeren- madam aan de lopende band seksueel genot. Na vele schan dalen vlucht hij terug naar Ar gentinië. In Napels blijft Cristi- ana Sinagra achter, de moeder van zijn buitenwettige zoon Diego junior. Volledig verslingerd aan het witte poeder lijkt Maradona daarna onstuitbaar op weg naar het einde. In 1994 richt hij zich nog eenmaal op, maar tijdens het WK in de Verenigde Staten wordt hij naar huis gestuurd. Dope. Een jaar later balanceert hij op de rand van de dood. Gil lend rennen twee halfnaakte dames uit een hotelkamer in Buenos Aires. Binnen ligt een dik, lomp mannetje in coma. Artsen weten hem op het nip pertje tot leven te wekken. De zelfde scène wordt later op nieuw en opnieuw afgespeeld. In 2000 ziet hij wederom de dood in de ogen. Na, wat an ders, een royale portie coke. De beste dokters en de duurste privé-klinieken proberen daar na de duivel uit het ooit zo be jubelde lijf te verdrijven. Tever geefs. Sinds zondag knokt Die go Armando Maradona op nieuw voor zijn leven. Zijn va der, zijn ex-vrouw Claudia en zijn twee kinderen zijn niet van zijn ziekbed weg te slaan. Even als Carlos Bilardo, gevierd Ar gentijns coach, en zijn gewezen boezemvriend Guillermo Cop pola. Zelfs Cristiana Sinagra heeft een noodkreet geslaakt. Maradona zelf is niet in staat die te horen. Het is erop of er onder. Een sinister voorteken was zijn bezoek, enkele maan den geleden, aan de begrafenis van Marco Pantani. San Diego stond prominent vooraan bij de kist van de Italiaanse volksheld, die door de cocaïne de dood was ingejaagd. Alsof hij voelde wat zijn eigen noodlot zou worden. Een noodlot dat hij ooit, in een in terview aan de Argentijnse Rol ling Stone, met een diep tragi sche zekerheid voorspelde. „Er bestaat geen enkele pil die mij van deze verschrikkelijke ziekte kan genezen." UITSLAGEN Helling weer scherprechter in Waalse Pijl Igor Astarloa (links) en Aitor Osa Eizaquirre beklimmen De Muur van Hoei tijdens de Waalse pijl van 2003. Astarloa wint. Foto: GPD/Wouter Borre ACHTERLIJN den haag/gpd - Het is feitelijk niet eens een berg, hooguit een heuvel. De Muur van Hoei ver dient niettemin respect. Want het is ook morgen weer de al- lesbeslissende bult in de Waalse Pijl. De klim duurt amper een kilometer. Maar is steil. En be neemt je de adem. Hoei, gelegen aan-de Maas, is niet groot. Maar de pleister plaats in de Ardennen heeft een lange historie. En was vroeger niet zonder importantie. Juist vanwege de Muur, en andere bultjes in de buurt, vormde het stadje een uitstekende, strategi sche locatie. Liefst dertig keer werd de plek belegerd. Nu is het er' alweer wat eeuwen rus tig. Behalve op die ene woens dag in april dan. Wie geboren wordt op de Mur de Huy, de Nederlanders zeg gen en schrijven Hoei, is dub bel gestraft. Het is weliswaar niet het meest troosteloze plek je van Wallonië, het vergt toch veel van je. Voetballen op straat is hier ondoenlijk, de bal rolt in sneltreinvaart richting dal. Wielrenner kan je worden, of bergbeklimmer. Of werkloos, zoals een groot deel van de Walen. Hoe dan ook, al vroeg wordt hier conditie gekweekt, het uit houdingsvermogen getest. Wie voor de deur van café Au Pied du Mur aan de beklimming van de Muur begint en denkt even tjes naar de top te wandelen, komt bedrogen uit. Zelfs de eer ste meters, niet de steilste, hak ken er al in. De kuiten verzuren, een zuurstofschuld wordt al snel opgebouwd. En dan moe ten de echt zware stukken nog komen. Het gros van de toer- fietsers moet hier ook afstap pen, zelfs auto's hebben moeite zonder ronkende motor de top te bereiken. In amper een kilo meter wordt dan ook een hoog teverschil van 128 meter over brugd. De Chemin des Chapelles is de eigenlijke straatnaam. Aan het begin ervan staat een ontmoe digend bordje. Een verkeers bord, verwijzend naar de klim: 19 procent staat erop. Dat schrikt af. Gemiddeld is de klim 10 procent, op sommige plek ken inderdaad dus 19 procent. Er is zelfs een bocht die, als je hem scherp neemt, 25 procent omhoog gaat. Eén voet uit de pedalen, één hapering, en je valt om. Je weer in gang trekken is dan geen sinecure. Hulp van boven is kortom nodig. Van daar misschien ook al die ka pelletjes langs de weg. Voor een behouden vaart, richting top. De wielrenners hebben daar tij dens de Waalse Pijl geen oog voor. Ze komen hier voorbij aan het eind van een toch al niet ge makkelijke klassieker. Het me rendeel weet zich op voorhand geklopt, specialisten rekenen zich rijk. Vanaf 1990 won liefst zevenmaal een Italiaan, More no Argentin was zelfs drie keer als eerste boven. Michael Boo- gerd hoopt al jaren op winst, maar dat lukte tot op heden niet. Morgen is hij er niet bij, omdat de wereldbekerwedstrijd Luik-Bastenaken-Luik, komen de zondag, prioriteit heeft. De enige Nederlander op de erelijst is Joop Zoetemelk. Hij won in 1976. Toen was de aan komst overigens in Verviers, en dus niet op die 'adembene mende' Muur van Hoei. Boston. Marathon Mannen: 1. Cherigat (Ken) 2.10.37, 2. Che- boror (Ken) 2.11.49, 3. Lel (Ken) 2.13.38, 4. Kiogora (Ken) 2.14.34, 5. Negussie (Eth) 2.17.30, 6. Kimutai (Ken) 2.17.45, 7 Kip- kemboi (Ken) 2 18.23, 8. Letherby (Aus) 2.19.31, 9. Rishov (Rus) 2.21.24, 10. Rono (Ken) 2.22.45. Vrouwen: 1. Ndereba (Ken) 2.24.27, 2. Alemu (Eth) 2.24.43, 3. Jevtic (SMo) 2.27.34, 4. Prokopcuka (Let) 2.30.16, 5. Olaru (Roe) 2.30.44, 6. Denisova (Rus) 2.31.17, 7 So- banska (Pol) 2.32.23, 8. Klimina (Rus) 2.33 20, 9. Boerangoelova (Rus) 2.34.08, 10. Yamamoto (Jap) 2.34.32 BADMINTON Genève. EK landenteams. Finale: Denemarken - Nederland 3-0. Mannen, enkelspel: Gade - Pang 15-7 15-1. Vrouwen, enkelspel: Martin - De Wit 11-7 11-5. Man nen, dubbelspel: Rasmussen/Paaske - Bruijs- tens/Creemers 15-5 15-6. Om derde plaats: Duitsland - Engeland 3-1. BASKETBAL New York. Play-offs, kwartfinales (best-of-se- ven). Eastern Conference: Detroit Pistons - Milwau kee Bucks 108-82 (stand: 1-0), Miami Heat - New Orleans Hornets 81-79 (stand: 1-0). Western Conference: Sacramento Kings - Dal las Mavericks 116-105 (stand: 1-0), Minneso ta Timberwolves - Denver Nuggets 106-92 (stand: 1-0). GOLF Hilton Head Island (VSt). US Tour, 4 miljoen Eindstand: 1. na barrage: Cink (VSt) 274 sla gen (-10), 2. Purdy (VSt) 274, 3. Sheehan (VSt), Els (ZAf), Pettersson (Zwe) 276, 6. Funk (VSt) 277. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar Eerste koers, 2060 m: 1. Sammy N (Kooyman, R.) 1.24,0, 2. Shari Boko 3. Replay Nobo. Toto: winnend 6,80; plaats 1,30 1,00 1,10; duo 76,20; trio 138,00. Tweede koers, 2060 m: 1. Roxy Music (Martens, Mw. C.E.) 1.24,2, 2. Rytane Promise 3. Ramona Hunter. Toto: winnend 1,50; plaats 1,20 1,40 1,80; duo 4,30; trio 14,60; dubbel winnend 12,80 Derde koers, 1720 m: 1. Rollecate D (Dragt, E.) 1.21,0, 2. Offensief3. Robyn Buitenzorg Toto- winnend 3,10-, plaats'l,40 1,50 1,90; duo 31,10; trio 120,20. Vierde koers, 2060 m: 1. Stet Dennehof (Brederode, A.J.M. van.) 1.23,9, 2. Roxy Shoeing 3. Savannah Star VS.Toto: winnend 2,10; plaats 1,3,0 1,50 1,50; duo 6,10; trio 13,80. Vijfde koers, 2060 m: 1. Paco Belvedere (Solleveld, P.) 1.21,1, 2. Meinart H 3. Nancy Princess. Niet gestart: Profiler. Toto: winnend 4,50; plaats 1,50 1,30 1,40; duo 16,80; trio 53,00 Zesde koers, 2060 m: 1. Piccolino S (Pools, R.L.) 1.21,5, 2. Mardi Dijkhoeve, 3. Pegasus Medo Toto: winnend 1,30; plaats 1,00 1,10 1,50; duo 2,40; trio 10,40 Zevende koers, 2060 m: 1. Panschow (Dooyeweerd, J.F. van) 1.19,8, 2. Navarro Hanover, 3. Mart Buitenzorg. Toto: winnend 2,50; plaats 1,80 1,20 1,50; duo 9,70; trio 30,20. Achtste koers, 2060 m: 1 Italien Delabecque (Dragt, E.) 1.21,5, 2. Ofe- lia Dear, 3. Pioneer Victory. Toto: winnend 13,30; plaats 2,80 2,90 2,90, duo 64,10; trio 505,50. Negende koers, 2060 m: 1. Puk R (Dooyeweerd. J.F. van) 1.21,2, 2. Satchmo of John, 3. Tornado Oldeson, 4. Senna da Silva. Toto: winnend 3,50; plaats 1,30 5,30 1,20; duo 30,10; kwartet 1594,90. Totalisatorom- zet: 45,268.00. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3382, 19 april 1, 4, 9, 18, 21, 25, 28. 30, 31. 34, 36, 37, 39, 48,49,52,60,61,69,72. (Onder voorbehoud van typefouten) SQUASH Dublin. Irish Open, vrouwen. Finale: Atkinson (Ned/1) - Tranfield (Eng/8) 10-8 9-19-3. TENNIS Monte Carlo. Masters, 2,4 miljoen euro. Eerste ronde: Calleri (Arg) - Schalken (Ned/11 6-1 6-3, Devilder (Fra) - Ivanisevic (Kro) 4-6 6- 2 6-2, Dent (VSt) - Novak (Tsj/12) 6-4 7-5, Kiefer (Dui) - Arazi (Mar) 6-3 6-3, Santoro (Fra) - Andrejev (Rus) 6-3 7-6, Sanchez (Spa) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-4, Henman (Eng/6) - Spa- dea (VSt) 6-7 6-4 7-6, Lisnard (Fra) - Berdych (Tsj) 7-5 6-3, Mantilla (Spa) - Costa (Spa) 6-4 7-5, Davidenko (Rus) - Zabaleta (Arg) 6-2 6-4, Coria (Arg/3) - Enqvist (Zwe) 6-0 6-1, Mirni (WRu) - Gonzalez (Chl) 6-4 6-3, Nieminen (Fin) - Vico (Ita) 6-4 3-6 6-4, Ljubicic (Kro) - Robredo (Spa) 6-4 7-6, Schüttler (Dui/4) - Kuerten (Bra) 7-6 6-3. Athene. Kwalificatietoernooi Fed Cup, Europe se/Afrikaanse zóne. Groep B: Nederland - Israël 0-3. Van Exel - Ob- ziler 5-7 4-6, Tamaëla - Smashnova 1-6 2-6, Van Exel/Krajicek - Obziler/Smashnova 6-3 5-7 1-6. VOETBAL Portugal, competitie. Maritimo - Nacional 2-0. ZEILEN Athene. WK 49-er. Eindstand na 14 races: 1. Martinez/Fernadez (Spa) 41 punten, 2. Draper/Hiscocks (Gbr) 67, 3. Baur/Groy (DuiJ 71, 4. Wadlow/Spaulding (VSt) 77, 5. Sundby/Bovim (Noo) 81, 36. Heil man/N ieuwenhuis. f~\ uick Boys groet Willem \J Spierdijk' was er te lezen opeen groot spandoek, dat door supporters van de Kat- wijkse club was opgehangen bij de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Excelsior Maas sluis. Nu word ik bij de voet balclubs in de regio regelmatig gegroet (en ik groet terug), maar dat dit per spandoek ge beurt heb ik nog niet eerder meegemaakt. Dat het spandoek er hing is niet omdat ze mij op sportpark Nieuw-Zuid zo'n aardige jon gen vinden. Ze zijn een beetje boos in Katwijk omdat ik kri tisch schreef over de wedstrijd FC Lisse - Quick Boys en het spel van de Kativijkers dit sei zoen. De enige vijf kritische alinea 's over Quick Boys in de afgelo pen drie jaar in deze krant hebben voor nogal wat beroe ring gezorgd. Er werd opgeroe pen om het abonnement op de krant op te zeggen en via e- mail mocht ik nogal wat com mentaar ontvangen op het be treffende wedstrijdverslag. De reacties die ik pet e-mail mocht ontvangen waren welis waar boos, maar bleven wel beschaafd van toon. Dat waar deer ik. Daarom: de groeten te rug. Die reacties hebben mij niet van mening doen veranderen. Ik vind nog steeds dat FC Lisse - Quick Boys goeddeels een on ooglijke wedstrijd was en ik vind nog steeds dat Quick Boys dit seizoen te weinig echt goede wedstrijden heeft gespeeld. (Ja, ik weet ook wel dat je niet 26 van de 26 wedstrijden goed kan spelen, maar ietsjes meer dan dit seizoen mag toch wel?) Het neemt niet weg dat Quick BoyS'dit seizoen de beste ploeg heeft en terecht met afstand kampioen wordt in de hoofd klasse A. En er is- laten we het zo maar stellen - nog alle ruimte voor verbetering van het voetbal. 'En van jullie verslaggeving', hoor ik ze in Katwijk al roe pen. Willem Spierdijk fi$L- ©te B»s «fcET. wIléM SPtERES» Foto: Cees van Hoogdalem

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7