hemering speelt ielkhuisje parten ar slot voor poloërs De Robben Vuursche op drempel van promotie Schakers BSG op eigen kracht in veiligheid SPORT 9 Knappe prestatie Marinda Teleng Dunckers terug in titelrace "i gelijkspel voor tennissers Bijvanck Weiter negende op Luttenberg HDC 689 medewerker li|n een door de re- Ihaduwde wedstrijd Vlelkhuisje met 4-4 ji AVR/Victoria. Bij- '^alde een knap gelijk- iZee en Duin. Het 1 Baarn verloren, on met 3-5. weer - regen en ;on de tennisteams Jo gisteren steeds n te spelen. Vooral 't had last van de door zwaarder wor- en en ballen. „Dit is pkater". formuleerde j01 van der Knaap het 3I [anier. „Wij hadden Jjj anvallende speltypes van het weer dan de it er-" - dassewedstrijd tegen na duurde lang en iet laatste moment j Omdat het tijdens r rtijen nog droog was, v diuisje daarin het be- D et spel. Laurette van n verloor kansloos van ijarige talent Cheyen- naar Beti Sekulovski, 1 Haasteren en Johan nokten zich moei- rie sets langs hun te- s. Van der Knaap en t trokken het dames- 16-1,6-7 en 6-1 rela- udig naar zich toe, laasteren en Dijkstra 'errassend het heren- et lukte de Neder- mpioenen niet zich sen aan de omstan- terwijl de Duitser te lastige kwelgeest it op het tennispark 'wisje geen verlich- is, werd het tij- ;eddubbels eigenlijk om te tennissen, :heidsrechters lieten ïtèpelen. Het duo Van :a /Van Haasteren ver- summers geen revanche gegund tegen Brandenburg aljnedewerker - De waterpoloërs Robben/Tomingroep ïtste geëindigd na het verloren duel met Ij ïrg uit Bilthoven. Za- elden de Hilversum- givembad De Lieberg competitiewed- werd een vervelend gebeurtenissen van waren daar debet "rouwen De Robben klaar voor stap omhoog speelde na deze beslissing een 5-2-voorsprong in de tweede set en verloor alsnog met 5-7 en 6-7. Sekulovski en Dijkstra dwongen wel een super-tie break af. Bij 9-8 kregen ze een eigenlijk niet te missen kans op de partij, maar door een mis verstand ging die alsnog verlo ren. Een aantal bloedstollende matchpoints later, bij 11-12, brak Dijkstra zijn snaar bij de return en kon AVR/Victoria eenvoudig het laatste punt ma ken. „We hadden met 6-2 kun nen en moeten winnen", baal de Paul van der Knaap na af loop. Bijvanck hield Zee en Duin knap op 4-4. Uit elk onderdeel haalden de ploegen één punt. Monique van Bracht won haar single eenvoudig met 6-1 en 6- 0, Igor Dekkers pakte met 6-3, 4-6 en 6-2 zijn enkelpartij en het damesdubbel leverde een punt op. Toen Van Bracht en Ralph Schipper hun gemengd dubbel al hadden verloren, be hoedden Mechteld Hak-Poelgeest en Sjors Siep hun ploeg voor een nederlaag. Na 3-6 en 7-5 trok ken de Bijvanck-spelers de su pertiebreak met 13-11 naar zich toe. Van Bracht vond 4-4 een terechte uitslag. „Als je naar de sterktes kijkt, was dit eerlijk. Dit is een opsteker. Ik denk serieus dat we in de tweede klasse kun nen blijven." Onverwacht Het Spieghel verloor met 5-3 van Tijs 2. Bijna alle partijen werden in twee sets beslist. In tegenstelling tot vorige week was Hans Schwarz minder in vorm, maar daar stond tegen over dat Niels Rosenkranz en Joris Onverwacht goed stonden te tennissen. Onverwacht won zijn single met 6-4, 6-2 en het dubbel met Rosenkranz. De mixed Kim Panday/Rosenkranz leverde de bezoekers ook een punt op. De enige partij die over drie sets ging had even eens voor Het Spieghel moeten zijn. Natascha Panday stond in haar single met 4-2 en 40-0 in de derde set voor, maar verloor toch. „Natascha had moeten winnen", somberde Rosen kranz. „Het had 4-4 moeten zijn." Waardeloos Baarn leed een teleurstellende 3-5-nederlaag tegen Bilthoven 2. „Het ging niet, de trainers waren weg en door al die wind en regen was het een waardelo ze dag", vatte Elleke Brölman de wedstrijd samen. In de en kels waren er kansen, maar al leen Dick Versteeg benutte die. Hij won met de vreemde set standen 6-0, 3-6 en 6-0. Door dat de dubbels verrassend ge noeg naar Baarn gingen werd het 3-3. In de mixedpartijen kon de thuisploeg echter niet tot goed tennis komen. Bröl man realiseerde zich dat het lastig zal worden om nog als eerste te eindigen in de derde klasse. „Promotie zit er denk ik niet meer in." Uitblinker Soestdijk won met 3-5 van Shot 3 en kwam daarmee weer op gelijke hoogte met Baarn. Nan- da Reems was de grote uitblin ker, ze won als enige haar sin gle. De 3-1-achterstand die dat opleverde bogen de bezoekers knap om in een overwinning. Alle dubbels werden in twee sets gewonnen. „We weten dat we op een goed resultaat af gaan als we één of twee singles winnen", zei Brian Reijngoud. „We winnen altijd wel drie dubbels." De dubbelspecialist realiseert zich dat Soestdijk nog steeds in de achtervolging is voor het kampioenschap. „We moeten erop rekenen dat de topteams wat punten laten lig gen." door onze medewerker HELLEVOETSLUis - Het zilver voor turnster Marinda Teleng van Turnlust en een bronzen me daille voor Linda Loeten van WVGV uit Weesp. Twee aan sprekende resultaten tijdens de Nederlandse kampioenschap pen turnen Nationale Wed strijdsport II, zaterdag in sport hal De Eendracht in Hellevoet- sluis. Een titelstrijd waarvoor ook gymnastes van GTV Hilver sum en EGV Eemnes zich had den geplaatst. TURNEN Het moet gezegd worden: Piet Legemaat loopt niet gauw naast z'n schoenen, maar voor de prestatie van zijn pupil Marin da Teleng bij de senioren wilde de Tumlust-trainer daarop graag een uitzondering maken. „Marinda draaide een topwed strijd. Ze heeft voor honderd procent laten zien waartoe zij in staat is. Ongelooflijk, wat ben ik trots". Vrijwel alles klopte ook bij Teleng. Ze won overtui gend de onderdelen brug en vloer en werd gedeelde derde op de balk. Tijdens haar sprong excelleerde zij met een moeilij ke sukahara. Met haar totaal van 35.55 moest zij echter Desi- ree Stevens van Thor-Zwalu- wen uit Zevenaar (36.033) voor laten gaan. Teleng is overigens genomineerd voor sportvrouw van het jaar van de gemeente Huizen. Het enthousiasme straalde ook af van WVGV-trainster Heieen Kooistra, die haar Linda Loeten derde zag worden bij de junio ren, een prestatie waarop de Weesper club vele jaren heeft moeten wachten, maar die WVGV weer op de kaart heeft gezet. Linda is zeer serieus met haar sport bezig en groeit daardoor", aldus Kooistra. Loe ten had alle kans op het goud, maar liet het afweten op haar, normaal gesproken, favoriete onderdeel de brug. Deze cate gorie kende veertig turnsters en Eline Horst (EGV pakte een goede twaalfde plaats. GTV Hil- versum-tumster Fleur van Oostrom, vorig jaar nog tweede, werd nu achtste. In de categorie topsport wer den de derde plaatsingswed strijden geturnd. Op dit hoogste niveau wist EGV-tumster Eveli en Bijl zich met de vijfde plek te plaatsen voor de halve finale. Gymnaste Elisha Bos veroverde in Hellevoetsluis een ticket voor de halve finale NWS I. Laurette van der Knaap was voor 't Melkhuisje kansloos in haar single. Foto: Ton Kastermans Geheel tegen de reglementen in vond donderdag het eerste tref fen tussen de ploegen plaats. De Robben trad toen aan met een gelegenheidsteam omdat veel spelers wegens werkzaam heden niet aanwezig konden zijn. De gastheren keken raar op toen coach Michael Tollenaar met een veredeld B-team arri veerde. Niettemin ging Bran denburg op volle sterkte de strijd aan en won met 16-5. De Robben was belust op re vanche in de return. Al snel bleek dat het een harde wed strijd zou worden. Trappen Het bemachtigen van de bal kwam Peter Siewers duur te staan: hij kreeg een trap in zijn gezicht. En er zouden nog meer trappen en klappen over en weer volgen. Zo kreeg Casper Landeweerd een tik in het ge zicht en werd Maurtis van Bree een bloedneus geslagen, zonder dat tegen de spelverruwing werd opgetreden. De Robben beantwoordde de fysieke pressing en het simpele, statische spel van de tegenstan der met snel, actief inzwem men. Maar het was niet vol doende. Alleen het laatste kwart konden de gastheren winnend afsluiten, toen de gasten condi tiegebrek toonden. De Robben scoorde vijf keer uit zeven over- talsituaties; Brandenburg doel puntte driemaal uit acht man meers. Ondanks het nare slot van het seizoen was trainer Tollenaar blij dat zijn jeugdige spelers zo wel in speltechnisch opzicht als mentaal zijn gegroeid. „Dat bleek ook nu weer. Ze kunnen met druk omgaan, hebben zich niet gek laten maken, bleven poloën en explodeerden niet in deze onsportieve ontmoeting. Dat stemt mij tot tevreden heid." door onze medewerker Hilversum - De Loosdrechtse wielrenster Hannah Welter is in de Ronde van de Luttenberg, een pittige, heuvelachtige koers waarbij tien keer de Luttenberg in Raalte moet worden beklom men, negende geworden. De harde wind zorgde voor een waar slagveld in deze dames wedstrijd, die door Jolanda Jute uit Limmen werd gewonnen. Loïs Hendriks uit Hilversum werd gisteren derde in Amers foort in de Midden-Nederland competitie en won daarmee het eindïdassement. Hans Voorn (Hilversum), tweede achter Johnny Broers (Maartensdijk), won het klassement bij de Mas ters. door onze medewerker Hilversum - De basketballers van Dunckers leken na het los laten van de eerste plaats weg te gaan zakken naar de grauwe middenmoot van de eerste divi sie. Dunckers was uit vorm, maar heeft inmiddels de weg omhoog toch weer ingeslagen. Na de overtuigende 87-77-zege op koploper Quo Vadis mogen de Hilversummers, die afhan kelijk zijn van andere ploegen, toch weer een klein beetje ho pen op een kampioenschap. Coach Kostas Kaparounakis wist dat Quo Vadis het vooral moest hebben van afstands schoten. Dunckers zette de pe rimeter van Quo Vadis onder druk, maar daardoor ontstond ruimte voor penetraties. Na tien minuten was de stand 22-21. In het tweede kwart werd er scher per verdedigd en met succes. Aangezien Dunckers zelf wel bleef scoren, vooral onder de borden, was er bij rust een klei ne voorsprong van 45-38. Toen de gastheren in het begin van het derde part even verslapten, kwam Quo Vadis met driepun ters terug. Na een time-out van Kaparounakis waren de gasthe ren bij de les en halverwege de vierde periode was de wedstrijd echt beslist. Voor Red Stars zit het seizoen erop. In en tegen Rotterdam- Zuid werd de laatste wedstrijd nipt met 62-64 gewonnen. Het wilde niet lopen bij de Soesters, die het aan hun stand verplicht waren te winnen. Op basis van inzet werd er gewonnen, waar door Red Stars als zesde eindig de in de eerste klasse rayon A. Als Shooters zijn talent niet koppelt aan de wil om te win nen, dan is de ploeg kwetsbaar. Dat bleek zaterdag tijdens de laatste wedstrijd voor de play offs. Nummer laatst Jump IJs- selstein versloeg de Bunscho- ters met 101-77. Halverwege leidden de bezoekers nog met 35-39, maar na de hervatting knoeide Shooters erop los. Voor 't Gooi is het pijnlijke seizoen nog lang niet afgelopen. Zater dag kreeg het opnieuw een zware afstraffing van HBV The Jumpers 2, het werd 94-46. Het kwaliteitsverschil met de koplo per was groot, maar bovendien ontbrak het aan vechtlust bij 't Gooi. Het is de ploeg inmiddels duidelijk dat het rayonniveau nog te hoog is gegrepen. Dames De vrouwen van Dunckers vier den zaterdagavond al een klein feestje na de 54-67-zege op DBV Rowic in Dordrecht. De ploeg bereikte ongeslagen de play-offs. Dunckers had aan vankelijk wel veel moeite met de zoneverdediging van Rowic. Na zeven minuten was de stand slechts 4-4, maar onder leiding van Anouk de Vries werd het kwart toch nog afgesloten met een 6-15-voorsprong. Begin tweede part kwam Rowic terug, maar ditmaal sleepte Karin Sommerer het team er door heen. Na rust kwam de zege geen moment meer in gevaar. [j - Door winst in de laatste wedstrijden jhannen van De Vuur- sege op Triton) en de an De Robben (14-2- ig op Vlaardingen) impel van promotie 4 ictievelijk de tweede USte klasse waterpolo. Het Gooi bivakkeert jdenmoot van de lan- rde klasse en moest e eer aan De Amer la- Vjmse De Trits schotel- lursche en Triton het aantrekkelijke wed- Het spel golfde op 'aarbij de Baarnaars, lie pressing speelden, den spelen waardoor j(soms chaotisch aan was vooral bij over- het geval, als de spe- >p de goede posities de bal over te veel teindelijk bij de mid- idde. Er werd door de te weinig bewogen j'(oogde passief), maar ewerkt. Het was ech- verdienste van Triton ïlsploeg niet echt in kon komen. Bij de die eerst een halve lelden en later over een pressing over het was de passing niet ijiee! Derdeklasser Soest blijft grootste titelkandidaat De Vuursche heeft moeite met Triton. Foto: Ton Kastermans TP :he scoorde vier keer vertalsituatie. Triton man-meersituaties afworp. Een overtalsi- slechts benut. De Bussumers van De Otters Het Gooi waren niet scherp en werden weggezwommen door De Amer. Ze gaven de Amers- foortse gastheren ook de kans op de counter te spelen. De gasten waren enigszins gehan dicapt door het ontbreken van sterspeler Jeroen Vreman, ter wijl Richard Overhaart door een rugblessure ook niet aan spelen toe kwam. Zodoende miste de ploeg de nodige reserves. De matte vertoning eindigde via de periodestanden 5-2, 9-2 en 14-4 in 18-5. De overwinning van de dames van De Robben op Vlaardingen is geen moment in gevaar ge weest, al kenden de Hilversum- sen wel een wat stroeve start. Twee lucky-treffers leverden de 3-0-tussenstand aan het einde van de eerste periode op. Daar na speelde De Robben steeds actiever en beter. Via 6-1 en 10- 2 werd de 14-2-eindstand be reikt. De Robben scoorde vier keer uit negen overtalsituaties en benutte een strafworp. De- Vlaaardingse gasten scoorden eenmaal uit drie manmeers. door onze medewerker Hilversum - BSG blijft verbazen. De Bussumse schakers kunnen verliezen van de zwakste teams en winnen van de sterkste. In de KNSB-competitie kon het team niet meer degraderen, als alle uitslagen 'normaal' zouden uitvallen. Daar liet BSG het ech ter niet op aankomen. In Lei den versloegen de veteranen zaterdag het sterke LSG 2 en bereikten daarmee een stevige vijfde plaats. In het Leidse denksportcen trum speelde Hans Ree voor de derde keer een belangrijke rol. Halverwege het seizoen was hij, vanwege de dreigende degrada tie, als een deus ex machina op geroepen. Zaterdag boekte de grootmeester zijn derde over winning op rij, op het eerste bord tegen Eelco Kuipers. Be paald geen zwakke tegenstan der, maar wel een maatje te klein voor de viervoudig Neder lands kampioen. Al vroeg in de wedstrijd had Henk van der Poel, wel routi nier maar geen veteraan, BSG op voorsprong gezet. Zijn jonge tegenstander Dennis Ruygrok speelde met wit een ongebrui kelijke opening, maar er is veel voor nodig om Van der Poel in de opening te verrassen. Al op de twaalfde zet ging Ruygrok in zijn zelfgekozen variant in de fout, waarna de Bussumer op de zeventiende zet het punt mocht noteren.Mede dankzij een overwinning van John Mar kus liep BSG uit naar een 2,5- 4,5-voorsprong. Spannend was het toen nog wel, want de laat ste drie partijen stonden alle drie slecht voor de Bussumers. Coen van der Heijden leidde" een slechtstaand eindspel ech ter knap naar remise, terwijl topscorer Emile Wüstefeld zijn slechte stelling zelfs helemaal in zijn voordeel zag kantelen. Een 4-6-overwinning was het resultaat. BSG staat nu vijfde en heeft een goede kans die plaats in de laatste ronde te behou den. Dat stemt in Bussum tot tevredenheid, al blijft de opvol ging van de oude garde door jongere schakers nog steeds een onderwerp van zorg. In de meesterklasse had HSG zaterdag een makkelijke dag. Tegen degradatiekandidaat SMB (Strijdt met Beleid) kwa men de Hilversummers in Nij megen zowaar op achterstand door een vroege nederlaag van Wieb Zagema. Al vrij snel drup pelden ae overwinningen ech ter binnen. Jan Smeets voerde zijn goede score nog eens op, waarna ook Dennis de Vreugt en Erwin l'Ami een vol punt aanbrachten. Daniël Stellwagen bleef deze keer met een remise iets achter, maar per saldo blij ven de jongeren een grote in breng in het puntentotaal heb ben. HSG won met 3-7 en kwam daarmee op de gedeelde eerste plaats, omdat koploper Rotterdam van ZZICT verloor. Die eerste plaats is alleen voor de statistieken van belang. Het kampioenschap wordt in mei beslist in play-offs tussen vier teams. Met de overwinning in Nijmegen plaatste HSG zich za terdag officieel voor die finale. In dezelfde speelzaal als HSG boekte Sopsweps'29 een over winning van 3-5 op het tweede team van SMB. Sopsweps strijdt nog slechts om des keizers baard, maar schepper groot plezier in dat het in lie laatste ronde koploper Voerendaal nog beentje kan lichten. Op het po pulaire internetforum van UtrechtSchaak lonken de 'Sop pers' openlijk naar 'relatiege schenken' van de nummer twee ASV uit Arnhem. In de derde klasse zette Soest een nieuwe stap richting kam pioenschap met een forse 2-6- overwinning op Zevenaar, tot zaterdag nog de nummer vier. HSG 2 won in Groningen de strijd om de tweede plaats door Unitas met 3-5 te verslaan. De Hilversumse reserves houden hoop op een kampioenschap, dat nog mogelijk is als Soest in de laatste ronde uitglijdt.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9