Hard werken loont voor heren Laren SPORT 8 eK Hockeyers Soest met gemak langs Reigers Handbalsters HVBS slimmer dan Wasmeer Zwakke scheidsrechters verknallen SDS'99-BHC Uitermate nuttige zege Huizen Tien nas- igsfechrie* BDC grijpt laat kans tegen DES Van Lub kan Speleijj nu vergeti Schalij tra Té van Mich; Vijfde pla voor Boog HDC 688 maandag 19 april 2(j Soest stuurde naar huis. De weds voor rust beslist. Ro Meer (2x) en Justin Y' bepaalden de rustst; Na rust maakte V Rensen het mooisti Na een vlotte schoot hij de bal van kei snoeihard in heti doel. Reigers kwami 2, maar Van Rensen Meer zorgden vervcj) Q 6-2. Concentratiev Soestse kant leidde nog tot 6-4. med Melk door onze sportredai Hilversum - Ingrid gaat komende zome1!??11 de Olympische Spelt o10 lete uit Bussum kan 3 geten nadat zij gist Europese kampioi J"ei in Valencia in de ach '®n. geëindigd. ^at Nationaal kampio Lubek, vier jaar geliianl op de Spelen in Syd 3111 bij de eerste zes fin eindigde als dertigsti ®r' ke Hoogzaad en Ei Linden gaan voor 13 naar Athene. Hoogzie^ de als vijftiende op sche afstand, waar, bij de eerste zes Van der Linden uet winnen, maar kwam dan de negentiende; Hoogzaad en Van hebben een nomi1 Athene op zak, die aan twee keer een p ie eerste acht in een w wedstrijd. Hun laats deelname aan de Sj ten ze over drie wt wereldkampioensch; deira grijpen. jari na; H tri >d dit kh' nigtevecht - De langebaanschaatser lij wordt de nieuwe de Fransman Cedrioch De 27-jarige maratipt ser uit het Nefit-tea /V helemaal richten op aan de Olympische Turijn 2006, waar IV vijf en tien kilometi rijden. De marathon wordt ondergeschil training. „Het zou als zo'n schaatser ni land kan uitkomen", weten. De Nigtevei op de Weissensee al ne voor de functie en vereerd dat hij Mie begeleiden. Rc lts Hilversum - Bernari Rauwerda is het weekeinde in de inti' Dutch mountainbike in drie dagen werd Norg, in het eind vijfde geworden. De die tijdens de prol* werd, klasseerde twee keer als vijfde pewedstrijden. Daph Brand won het eindi p Micha de Vries we deelnemersveld van vijftig mountainbike n De Hilversummer veertiende binnen b loog en werd daarna"1 zestiende. Maarten 11E Arnhem werd winna;:e Soesters kunnen nog naar erediv door onze sportredactie soest - De handballers van eer ste-divisionist Smeeing/BDC hebben nog altijd kans het zaal seizoen van een feestelijk tintje te voorzien. Door een overtui gende 23-30-zege op DES'72 in Papendrecht behouden de Soesters kans op winst in de nacompetitie. HANDBAL De ploeg van het technisch duo Paul van den Deijssel en Cleem Diemers moest net als DES winnen. BDC was zonder de routiniers van het tweede team afgereisd naar Papendrecht. In de openingsfase werd al duide lijk dat beide partijen er een aantrekkelijke wedstrijd van wilden maken. Hoewel de be langen groot waren, werd fysiek geweld gemeden. De 4 -4-stand na acht minuten gaf de juiste verhouding weer. De thuisploeg nam onder aanvoeriin scorer Joost van Est 1 ter het initiatief en lii.j 7-4. Via de prima aanvalsleider Charles elaar (twee fraaie tri BDC weer op het ju maar Van Est dacht d over. Bij de stand 1( Van den Deijssel ov. op persoonlijke del Remco Hofstede op Dat werkte, want m 17-voorsprong werdi reikt. Gat In de tweede helft Soesters weg naar lf DES dichtte weer bijl 20-21. Toen nam Koe1 (met negenb goals BDC op sleeptouw ri beslissende 20-26-vi De winst kwam d; meer in gevaar. Om voor winst in de na te blijven zal BDC sporthal Beukendal Groene Ster moeten door onze medewerker Hilversum - De hockeyers van Gooische hebben een 4-3-zege behaald op Venlo. Huizen won met 2-5 van IJsseloever. 't Spandersbosch ging met 1-2 onderuit tegen Kraaien en Soest stuurde Reigers met 6-4 naar huis. Gooische won weinig overtui gend van Venlo. De thuisploeg startte stroef en keek al na een minuut tegen een 0-1-achter stand aan. Even later werd het zelfs 0-2. Robin Zwart tekende voor de pauze voor 1-2. Na de rust schoot Roderick Thole 2-2 binnen. Gooische bleef echter ongemotiveerd hockeyen en kwam 2-3 achter. Het had zelfs erger kunnen zijn als Venlo daarna geen strafbal gemist had. In de slotfase trok Gooi sche, via doelpunten van Tjerk van de Braak en Elroy van Nu- nen, alsnog met 4-3 aan het langste eind. Assistent-coach Mathijs Vermunt: „Dit was een slechte vertoning. Hoogtepunt vond ik nog het debuut van de pas zestienjarige Nico Ver schoof. Die heeft bijna dertig minuten meegespeeld en gaf daarmee tegelijk zijn visite kaartje af." Door met 2-5 te winnen van IJs seloever heeft Huizen ook deze concurrent voor de eerste plaats uitgeschakeld. Huizen nam een 0-1-voorsprong via een curieus doelpunt. Nadat Arnoud Haverlag een strafcor- ner eerst op de ene paal had ge schoten schoot hij de rebound op de andere paal. Robert Ha- verlag benutte de terugsprin gende wel (0-1). Tegen de ver houding in boog de thuisploeg de score om naar 2-1. Vervol gens tekende Arnoud Haverlag via de rebound van een straf- corner voor 2-2, na overigens wel weer eerst de lat geraakt te hebben. Bart Hillen zette de 2-3-rust- stand op het bord. In de tweede helft liep Huizen via Robert Ha verlag en Tim Kayen uit tot 2-5. „Wij winnen hier op een over tuigende manier. Dit is een te rechte afspiegeling van de krachtsverhoudingen", aldus coach Neil Oliemans. 't Spandersbosch liep storm op het doel van Kraaien. De kan sen werden echter niet benut en de bezoekers wonnen met 1- 2. Coach Frank Kreutzer vond zijn team de betere, maar con cludeerde tegelijkertijd dat je dan wel moet scoren. „We kwa men snel 0-1 achter. Casper Hesseling zorgde voor de gelijk maker. Terwijl wij het spel ma ken namen zij voor rust een 1- 2-voorsprong. Daarna hebben we continu op hun helft ge speeld. Kregen vijf open doel kansen, maar scoorden niet. En om te winnen moet je dat wel doen." door onze medewerker Hilversum - De heren van Laren pakten eindelijk weer eens pun ten. In Amsterdam was Hurley gisteren met 2-4 het slachtoffer van een herboren Laren, dat weer het hockey liet zien waar mee het in de eerste seizoen helft iedereen verraste. De formatie van coach Koen Pijpers begon fel aan het duel met het op de voorlaatste plaats staande Hurley. „Ik heb mijn spelers eróp gewezen dat er vanaf het begin hard gewerkt zal moeten worden als we na afloop niet weer met lege han den wilden staan. Thuis had den we namelijk ook al punten tegen ze laten liggen door 2-2 te spelen. Het was dus zaak er vanaf de eerste minuut vol te genaan te gaan", aldus de coach. Na een overtuigende start zorgde Mathias Paredes, na een vanaf het middenveld opgezette aanval, voor 0-1. La ren bleef het spel bepalen, cre- eerde kansen maar vergat te scoren. Hurley deed dat wel en trok de stand via een doelpunt van Erwin Sulkers gelijk. De formatie van Pijpers liet zich door de gelijkmaker niet van de wijs brengen. Pijpers: „Iedereen hield zich aan de opdracht en we lieten eindelijk weer eens het niveau van voor de winter stop zien. Al hadden we gezien het aantal kansen voor rust al met 1-4 of 1-5 voor moeten staan." Floris Loef zorgde op slag van rust na een mooie actie voor de verdiende 1-2. Na de pauze kwam Hurley via een frommelgoal van Sander Collewijn op 2-2. Ondanks de tegentreffer bleef Laren beter en nam enkele minuten later al weer de leiding. Mathias Pare des rondde toen, een in hoog tempo opgezette aanval, simpel af. Hurley moest vervolgens ko men, waardoor Laren meer ruimte kreeg en volop kon counteren. Een van die coun ters werd afgerond door Julien Boyer. Hij besliste de wedstrijd: 2-4. Door de winstpartij en het verlies van HGC passeerde La ren deze ploeg en klom naar de negende plaats. Dames De dames van Laren hadden weinig moeite met Klein Zwit serland. Ondanks de vermoeide benen na het behalen van de Europacup 2 werd vrij gemak kelijk met 4-0 gewonnen. Al in de achtste minuut nam Laren een voorsprong. Kim Lammers bewees dat zij wel de gelijk beschikt over een dodelij ke strafcomer. Met een harde sleeppush zorgde zij voor 1-0. Vervolgens maakte Miek van Geenhuizen het mooiste doel punt van de wedstrijd. Zij sla lomde met de bal aan haar stick geplakt door de verdediging van KZ en schoot raak. Laren kreeg in de eerste helft zoveel kansen dat het assistent coach Jan Mathijs Heinemeyer niet had verbaasd als het voor rust al 10-0 had gestaan. „Je merkte natuurlijk dat we een zwaar programma hebben gehad de afgelopen week. Het oogde alle maal niet vloeiend, maar het krachtsverschil was zo groot dat we er best wel een paar meer hadden mogen in schieten. Dat is het enige verwijt dat ik de ploeg maak. Voor de rest heb ben we niets weggegeven en dat is ook wel wat waard." Na een kwartier in de tweede helft vergrootte Kim Lammers de voorsprong. Laren gaf ook na rust bijna geen kans weg. Na enkele keren dicht bij een doel punt te zijn geweest zorgde Minke Smabers in de laatste minuut voor de 4-0-eindstand. door onze medewerker Hilversum - In een door de scheidsrechters verknalde wed strijd waren de handballers van SDS'99 dit weekend net wat be ter dan BHC: 23-19. HVBS won met 19-26 van UDSV. SV Baarn en HW/WVGV verloren. Dat sport kan verbroederen bleek gistermiddag in Blaricum weer eens. SDS'99 en BHC er gerden zich in hun derby zo aan de scheidsrechters, dat bei de ploegen maar met elkaar af spraken om gewoon lekker te gaan handballen en zich niet meer op te winden over het ar bitrale duo. Coach Saskia van den Brink van SDS was zwaar geïrriteerd. „De scheidsrechters sleepten zich maar wat over het veld en namen de beslissingen veel te laat." Ook BHC-collega Erik Hilhorst, die voor de veld- competitie de coaching weer op zich neemt, wond zich op. „Het was lastig handballen met twee van die 'pannenkoeken'. Door zulke mensen krijg je gewoon geen leuke wedstrijd." In de eerste helft had SDS het betere van het spel. Na een gelijkop- gaand begin liep de thuisploeg uit naar 14-8 bij de rust. BHC verdedigde slordig, maar kon na de pauze toch bijblijven, omdat bij SDS de concentratie verslapte. Vanaf 19-19 kon BHC het echter niet meer opbrengen om zich te focussen. Volgens Van den Brink was de overwin ning van haar ploeg het enige positieve van de middag. „We moeten nog een paar punten pakken om in de hoofdklasse te blijven." HVBS won in een aan trekkelijk duel met 19-26 van UDSV. Beide ploegen wilden en durfden te handballen. Zo be wezen ze dat ook veldwedstrij- den erg leuk kunnen zijn. Een gelijkopgaande eerste helft ein digde in een ruststand van 12- 11. Na de pauze kon vooral HVBS zijn niveau nog wat op schroeven. Tien minuten voor tijd, bij 17-18, bracht dat de be zoekers de overwinning. UDSV kwam niet meer door de Spa- kenburgse verdediging heen en bij HVBS leverde elke aanval een doelpunt op. HVBS blijft door deze zege aan kop in de hoofdklasse. „We hebben een belangrijke stap gezet naar het kampioenschap", zei coach John Bakkenes. SV Baam heeft zichzelf een slechte dienst bewezen door niet op te komen dagen voor de wedstrijd tegen Fortissimo. De eersteklasser verloor reglemen tair met 10-0 en deelt daardoor nu de laatste plaats met Fortis simo. Aanvoerder Harco Segers: „We kwamen er pas dinsdag achter dat we onvoldoende spelers hadden. Dat was te laat om de speeldag nog te verande ren. Dit is mooi kloten, want nu komen we nog in degradatiege vaar." HW/WVGV verloor in de tweede klasse regio Noordwest met 21-20 van CSV, nadat het afgelopen woensdag de inhaal wedstrijd tegen Zaanstreek nog met 27-22 had gewonnen. Na een goed begin, waarin het 1-4 werd, begon het te miezeren. Het niveau van de bezoekers ging daardoor omlaag. De rust stand was 8-9. In de tweede helft bleef het tot het eind spannend, maar dat eind kwam voor de scheidsrechters wat la ter dan voor coach Wilbert Overeem. „We stonden twee punten voor toen de tijd eigen lijk om was, maar ze stopten pas twee minuten later. En toen stonden we één punt achter. Ik voel me een beetje gepiepeld, maar het vertoonde spel was in orde. Dat is het belangrijkste." De handbalsters van 't Gooi vallen wel aan tegen SDS'99, maar hebben tegen de Blaricumse ploeg niets in te brengen. Foto: Ton Kastermans door onze medewerker Hilversum - Door net wat slim mer te handballen hebben de dames van HVBS de derby te gen HSV Wasmeer met 19-16 gewonnen, 't Gooi was kans loos tegen SDS'99: 6-26. Baarn en BDC wonnen. Het hing al een tijdje in de lucht, maar is nu definitief. HVBS-coach Ron de Raad is aan zijn laatste jaar bezig bij de Bunschotense club. „Ik heb het team verteld dat ik aan het eind van het seizoen stop", zei de bij HVBS zeer geliefde en succes volle coach. Tegenstander Wasmeer had in de derby de beste start. De be zoeksters pakten de aanval van HVBS vroeg aan, waardoor HVBS niet lekker in zijn spel kwam. Kort voor rust stond het 4-7, maar Wasmeer zette niet door. HVBS kon daardoor bij rust terugkomen tot 6-7. In de tweede helft ging het gelijkop, totdat De Raad na een kwartier zijn verdediging omzette en Wasmeer nauwelijks meer tot scoren kwam. Onder aanvoe ring van Corine van den Brom kon HVBS uitlopen naar 19-16. Ondanks de zege gelooft De Onverwachte kans voor Wasmeer De handbalsters van HSV Wasmeer hebben onver wacht nog éen kans op lijfs behoud in de zaal gekregen. Wasmeer-coach Ria Breijer snapt er zelf ook weinig van, maar door een aantal ver schuivingen mag haar eigen lijk al gedegradeerde ploeg tegen Westsite 2 proberen alsnog in de overgangsklasse te blijven. De beslissings wedstrijd wordt zondag in Purmerend gespeeld. Raad niet dat zijn ploeg, zoals de afgelopen jaren, kampioen kan worden in de hoofdklasse. „De nummer één morst te wei nig punten." De derby in de eerste klasse tussen 't Gooi en SDS'99 lever de een monsterzege op voor de Blaricumsen: 6-26. SDS was van meet af aan scherper en liep snel uit. 't Gooi miste te veel kansen om in de buurt te blij ven. Bij rust was het al 5-12. Toen het in de tweede helft snel 5-15 werd was het verzet van de Hilversumsen gebroken. SDS kon doen wat het wilde. „Dit was een lekkere wedstrijd om erin te komen", zei SDS-coach Eddy Bakker. „We doen nog mee om de titel." Baarn behaalde een uitsteken de 12-16-zege op UDSV. Om de titelrace in de hoofdklasse spannend te houden moest Baarn ook wel winnen van de koploper. De bezoeksters speel den agressiever en hanteerden na rust (6-8) een hoger tempo. Toen UDSV bij 8-12 een vijf te gen drie situatie niet kon uit buiten, nam Baarn definitief het heft in handen. „We heb ben het weer een beetje span nend gemaakt", constateerde coach Greet Schouten tevreden. BDC versloeg in de eerste klasse Nieuwegein met 13-17. De ploeg uit Soest kwam met 2-5 voor en stond niet toe dat Nieu wegein weer aansloot. Bij rust stond het 8-12 en in de aller laatste seconde maakten de gasten er 13-17 van. Coach Pe ter Molleman: „Er werd met be zieling gespeeld. Ik ben bezig de ploeg nieuwe dingen te leren en dat pakken de meiden op." Omdat BDC vertrouwen heeft in de trainer tekende Molleman een nieuwjaarcontract. Een speelster van Gooische zoekt de aanval in het duel met HIC. Foto: Ton Kastermans Hockeysters Gooische blij met gelijkspel tegen HIC door onze medewerker Hilversum - De hockeysters van Huizen behaalden een nuttige 7-4-overwinning op Venlo. Gooische hield nummer twee HIC op 1-1. 't Spandersbosch liet tegen ,VW punten liggen en speelde met 3-3 gelijk. Hilver sum rolde Alkmaar met 7-1 op en Soest won nipt met 1-0 van Strawberries. Overgangsklasser Huizen moest winnen om uit de degradatie zone te blijven. De ploeg van coach Peter Bos deed wat het moest doen en won met 7-4 van Venlo. Huizen heeft nu uit de komende drie wedstrijden nog een punt nodig om defini tief veilig te zijn. Huizen was vanaf het beginsignaal veel sterker dan Venlo. Na twee mi nuten nam de thuisploeg al een 1-0-voorsprong door Merel Hil len. Even later trok Venlo de stand tegen de verhoudingen in weer gelijk door 1-1 te scoren. Huizen bleef echter het betere hockey spelen. De ploeg kreeg legio kansen waarvan Dagmar van Dijk en Marlies Blom er beiden een benutten: 3-1. Ook na de pauze was het krachtsverschil te groot. Aukje Tempelaar schoot haar ploeg naar 4-1, waarna Venlo tegen- scoorde (4-2). Merel Hillen te kende via een strafcomer voor 5-2 en via Dagmar van Dijk liep Huizen uit naar 6-2. Toen sloop er wat gemakzucht in het team en wist Venlo twee keer het net te vinden: 6-4. In de slotfase be paalde Saskia Geesink de eind stand op 7-4. Gooische zette een knappe prestatie neer door het op de tweede plaats staande HIC op 1-1 te houden. De thuisploeg begon niet goed en kwam 0-1 achter. Tien minuten voor de pauze zorgde Sanne van Donck voor de gelijkmaker. In de tweede helft speelde Gooische verdedigend en liet HIC komen. Die ploeg kwam vervolgens tot tevredenheid van coach Tjerk van Herwaarden niet meer tot scoren. „Na mst wilden we de nul vast te houden. Door hard te werken en de ruimtes klein te houden is dat ons gelukt. Ge zien het kwaliteitsverschil met Hurley is dit een goed resultaat voor ons." VW-'t Spandersbosch eindigde in 3-3 en daar was coach Hien The al een beetje bang voor ge weest. „VW is een lastige ploeg waar we telkens weer moeite mee hebben. Al moet ik er wel bij zeggen dat wij een belabber de wedstrijd speelden. Een aan tal speelsters haalde niet het ge bruikelijke niveau." Borden VW kwam voor mst op 1-0, waarna Kirsten Gompelman de 1-1-ruststand op de borden bracht. In de tweede helft be gon 't Spandersbosch goed en drukte VW temg op eigen helft. Een counter betekende echter 2-1. Keepster Sannie Jagers hield de Hilversumsen vervol gens in de wedstrijd door een strafbal te stoppen. Marieke Galesloot zorgde even later zelf voor 2-2. Weer een snelle uitval van VW leidde tot 3-2. Een mi nuut voor tijd snoepte 't Span dersbosch via een doelpunt van Marjon Leizen toch nog een punt weg uit Amsterdam. Hilversum had geen moeite met Alkmaar en won met 7-1. De thuisploeg begon zwak en Alkmaar kreeg de eerste kan sen. Keepster Marieke van Leeuwen redde echter drie maal. Daarna was het verzet van Alkmaar gebroken en via Lysbeth van Kessel en Rosalie Dubois werd een t 2-0-voor- sprong genomen. Even prikte Manaar temg door 2-1 in te schieten. Maar na twee doel punten van Bloeme van Kessel gingen beide ploegen met 4-1 msten. Na de pauze liep Hilver sum via Bloeme van Kessel en tweemaal Deborah Schilperoort uit tot 7-1. Soest-Strawberries eindigde in 1-0. Volgens speelster Gonda van Noppen een wedstrijd om gauw te vergeten. „We hadden continu een veldoverwicht maar benutten de kansen niet. Dit was niet best alhoewel ik het wel een verdiende overwin ning vind." Voor Soest scoorde Kris Marije Sudmeyer voor mst het enige doelpunt uit een strafcomer.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8