SPORT 6 NVC mengt zich na wins titelrace SEC toont zich tevreden met gelijkspel tegen De Zebra's 's-Graveland klopt Brederodes en doet mee voor derde periode 0 MAANDAG ig APRIL 200^1 TWEEDE KLASSE NVC-Roda'46 4-0 (3-0). 30. Anouk Roest 1-0 (strafschop), 35. Eric de ]ongh 2-0, 43. Fatih Halici 3-0, 55. Eric de Jongh 4- 0. Scheidsrechter: Ligtvoet. Toeschouwers: 300. Omdat de wedstrijd DCG-SO Soest in een gelijkspel eindigde (1-1) en NVC zelf won, zal deze competitie tot de laatste wed strijd spannend blijven wat be treft het kampioenschap. NVC begon met een stevige wind in de rug en koos direct de aanval. Toch liepen de Naarders heel snel averij op. Al in de vierde minuut moest Guus Reurink, die al maanden van blessure leed achter de mg heeft, het veld geblesseerd verlaten. Zijn vervanger was Fatih Halici. Het in degradatienood verkerende Roda'46 had de punten net zo hard nodig als NVC en speelde daardoor ook zeer aanvallend en met veel vechtlust. Daardoor kreeg het duel een aantrekkelijk karakter. De eerste kans was voor de bezoekers, maar NVC- doelman Randy Sanches pa reerde een harde schuiver van een Roda-aanvaller. Het spel golfde heen en weer, In de 25ste minuut een strafschop voor Roda, die werd gegeven nadat keeper Sanches een spe ler neerlegde in het zestien-me- tergebied. Het buitenkansje werd echter niet benut. Vijf mi nuten later wees scheidsrechter Ligtvoet weer naar de stip, maar ditmaal in het voordeel van NVC. Anouk Roest trapte vanaf elf meter wel raak: 1-0. Bijkomend voordeel was dat de maker van de overtreding tegen zijn tweede gele kaart opliep waardoor Roda het duel met tien man moest afmaken. Daar door verloren de Leusdenaren totaal de grip op de wedstrijd. Geen enkel moment konden ze nog voor gevaar zorgen en kreeg NVC alle ruimte die het nodig had om het duel te be slissen. De 2-0 liet dan ook niet lang op zich wachten. Eric de Jongh kon op links vrij opruk ken naar het vijandelijke doel en via het been van de keeper scoorde hij de tweede Naarden- se treffer. Vlak voor rust nog een vloeiende aanval van NVC die via Roest en De Jongh bij Halici terechtkwam. Zijn schot betekende 3-0. De Jongh maak te na rust nog 4-0 en gooide daarmee de wedstrijd op slot. Met nog twee wedstrijden te gaan zal het nog zeer de vraag zijn wie er in deze poule recht streeks promoveert naar de eer ste klasse. DERDE KLASSE Brederodes-'s-Graveland 0-2 NVC-spits Anouk Roest stuurt de doelman van Roda de verkeerde kant op en scoort vanaf de penaltystip i-o. Foto: Ton Kastermans (0-0). 61. 0-1 Marco Nieuwen- huis, 90. 0-2 Nunu Alexandre. Scheidsrechter: Van Ijzen- doorn. Toeschouwers 200. In de laatste vier seizoenen was het 's-Graveland niet gelukt de uitwedstrijd tegen Brederodes te winnen. In die wetenschap werd ervan uitgegaan dat een gelijkspel een goede prestatie zou zijn. Al gauw bleek dat dit zeker haalbaar was. De thuis club was, gesteund door een straffe wind mee, weliswaar wat meer in de aanval, maar echt in de problemen kwam de achter hoede van de bezoekers niet. De gastheren mochten dan wel de meest productieve voorhoe de uit de competitie hebben, zij waren echter voor de pauze slechts eenmaal echt dicht bij de openingstreffer. Maar doel man Arthur Figge hield zijn doel schoon. Toch zat er in het spel van 's-Graveland meer ve nijn en dat was opmerkelijk omdat de ploeg uit Vïanen zeer goed in de race is in de strijd om de derde periode. Even leek het erop dat deze situatie ver anderde, maar het overwicht in het eerste kwartier, met onder andere een bal op de lat, van de thuisclub ebde net zo vlug weer weg. Het leek dat 's-Graveland aanvoelde dat er tegen dit Bre derodes meer inzat dan een ge lijkspel. Defensief werd ijzer- sterk gespeeld met Robert Freije en keeper Figge in de hoofdrol en aanvallend kon nu met het windvoordeel meer ge vaar gesticht worden. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het 0-1 werd. Uit een vrije trap van rechts van Peter van Willi- genburg kopte Marco Nieu- wenhuis de bal precies over de iets te ver voor zijn doel staan de Brederodes-keeper. Met wat geluk had een minuut later de ze voorsprong al verdubbeld kunnen zijn maar uit een voor zet van Nunu Alexandre schoot Johnny Hendriks de bal tegen de paal. Die tweede goal viel echter toch. Na goed doorzetten van Peter Reijnders verkreeg hij balbezit en de pass die hij hierna ver zond bracht Alexandre alleen voor de goal. Op handige wijze benutte hij deze buitenkans foutloos: 0-2. Door deze ver diende zege is 's-Graveland de finitief veilig en doet zelfs nog volop mee in de strijd om de derde periode. UW-SV Baarn 3-1 (1-0). 5. 1-0 (strafschop), 48. 2-0, 75. Haske Veenendaal 2-1, 85. 3-1. Scheidsrechter: Van Breuke- len. Toeschouwers: 80. Middenmoter Baarn moest het opnemen tegen het één plaats hoger geklasseerde UW. Al snel liepen de bezoekers tegen een achterstand op. Na balverlies op het middenveld kwam Baarn-verdediger Bas Visee in de problemen. Hij moest een overtreding in het strafschop gebied maken om de UW-aan- valler van scoren af te houden. De toegekende penalty werd onberispelijk binnengeschoten: 1-0. In het vervolg van de eerste helft kregen de Baarnaars een aantal goede mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen. Robert van Wilsum dook een keer op voor de keeper maar miste en ook Jacco Engelsman faalde oog in oog met de doel man. Wederom een onoplet tendheid betekende vlak na rust een 2-0-achterstand. Een voudig geleden balverlies kon niet meer worden goedge maakt. Een kwartier voor tijd bracht Haske Veenendaal de spanning terug in de wedstrijd. Hij nam een voorzet van Van Wilsum vol op zijn slof: 2-1. Baarn besloot vervolgens een alles-of-niets-offensief te begin nen in de hoop ook nog op 2-2 te kunnen komen. Dat leverde echter niks op. Sterker nog, vlak voor tijd counterde UW zich naar een veilige 3-1 waardoor de buit binnen was. SDO-Oriënt 2-4 (0-1). 15. Mar cel Looyer 0-1, 35. Tom Higler 1-1, 48. Pacal Pruys 1-2, 55. Rick Schipper 2-2, 70. Robin ter Neede 2-3, 80. Robin ter Neede 2-4 (strafschop). Scheidsrechter: Drenth. Toe schouwers: 200. Gezien de kansen had er maar een ploeg moeten winnen. SDO kreeg er deze middag elf en had er daarvan tenminste vijf moe ten scoren. Oriënt daarentegen kwam slechts vier keer in sco- ringspositie en benutte alle mo gelijkheden optimaal. Het was een matige eerste helft met veel foutieve passes. Na vijftien mi nuten namen de bezoekers de leiding. Een vrije trap van op de rand van het zestien-meterge- bied werd heel eenvoudig laag langs de muur ingeschoten. Daarna hervond SDO zich eji was veel aan de bal. Na 35 mi nuten mocht invaller Tom Hig ler, vervanger van Wesley Har- ris, koppend de gelijkmaker maken. In de tweede helft dic teerde SDO het spel, maar ble ven doelpunten uit. In de 48ste minuut mocht Oriënt tegen de verwachting in zelfs 1-2 maken. Toch werd het vlak daarna 2-2. Rick Schipper schoot van grote afstand op het doel. Het schot zag er ongevaarlijk uit, maar door een hobbel op het veld verdween de bal tegen de tou wen: 2-2. Higler had even later een paar ideale mogelijkheden, maar vond telkens doelman Rizzumi op zijn pad. Oriënt- aanvaller Ter Neede had slechts twee mogelijkheden nodig om de wedstrijd te beslissen. Zijn laatste treffer maakte hij uit een strafschop, nadat SDO-doel- man Van Kerssen hem had neergehaald. DWSV61 /Biladi-Muiderberg 2-2 (2-0). 20. 1-0, 25. 2-0, 55. Roy Griffioen 2-1, 77. Bas van Bragt 2-2. Scheidsrechter: Mand. Toeschouwers: 50. Het leek een heel moeilijke middag te gaan worden voor Muiderberg. In Amsterdam werd er na nog geen half uur al tegen een 2-0-achterstand aan gekeken. En nog erger, het was een terechte achterstand. Mui derberg werd compleet wegge speeld door de sterke thuis ploeg, die met zijn aanvalsdrif ten de verdediging van de Mui- derbergers wist te ontwrichten. Het leek een voorbode te zijn voor een nog moeilijkere twee de helft. Dat wist trainer Gerard Staats zelf ook. „Ik ben er in de rust expres niet bij de spelers gaan zitten. Ik wilde dat ze er zelf over de fouten gingen pra ten." De tactiek van Staats wierp in zijn vruchten af. Be langrijkste pion in het spel was Roy Griffioen. Griffioen, sinds lange tijd weer aanwezig bij de De Muiderbergers, drukte- zijn eerste speelmini stempel op de wedsti rf inzet werd beloond. Etf tier na rust schoot hij sluitingstreffer binne team van Staats rook nanedi fer van Griffioen bloed op jacht naar de gelij Die viel ruim tien minu (CA tijd. Bas van Bragt w con een indrukwekkende stfwel bloedig af. Het was nog ;e v noeg voor Muiderberg de laatste tien minuten overwinning nog gezoc irs h werd ze bijna noodloten v counterende Biladi koirdf laatste minuut nog tylop winst pakken. De op iim Roy Staats kon de Nerei moeite van de lijn halei erd Roda'23-BFC 6-0 (l-O)fe:, 46. 2-0, 54. 3-0,61.4-0, d." 75. 6-0. Scheidsrechtei bali. Toeschouwers: 15 eld< Dat het seizoen allanj h< pen is voor BFC, was et tvvt weken geleden al d am Maar dat het einde zc s zou worden, dat had i Cc verwacht. Tegen Roda en den de Bussumers vooiorl veelste keer dit seizoen iin wezen dat ze op dit i kf niet in de derde klasse i nel ren. Trainer Herman aal kon er na de wedstriji woorden over kwijt, over en uit voor dit seü motivatie is compleet "I nen, bij iedereen. Wi J naar volgend seizoe moet." Het zou een hei lijke middag worden vi T ser, waarin zijn ploeg' verduren kreeg. „Na d helft had ik nog vertro w een goed eindresulta stonden weliswaar acht Ie er was nog geen ma nd boord. rtu In de tweede helft za 5-1 echter als een puddin ;el kaar, zoals wel vaker e zoen. We komen maarjtei pi- die neerwaarste spiraal. Met een paar kleine kapet de eerste helft moesten sumers het doen. Ecl mogelijkheden waren Huiser: „Ik heb mijn geen enkele keer voor van de tegenstander gi erg was het." Met de rust (1-0) was ej niettemin nog weinig n paniek. BFC stond w achter, maar de verschi ie ren klein. Na rust schal thuisploeg een tandje BFC was gezien. Biniibt tijdsbestek van dertig tt vergrootte Roda'23 die sprong naar 6-0 en mofn: voor de zoveelste keer >g zoen het veld met de sti I sen de benen verlaten. 1 Zc De Vecht grijpt naast kampioenschap na late winnende treffer van RKAVIC VIERDE KLASSE RKAVIC-De Vecht 1-0 (0-0). 90. 1-0. Scheidsrechter: Box- ma. Toeschouwers: 125. Ronald van der Sluis noemde het een 'erg zure' dag voor zijn ploeg. Dat was nog een milde uitspraak, want door het verlies tegen medetitelkandidaat RKA VIC verspeelde De Vecht hoogstwaarschijnlijk alle kan sen op een mogelijk kampioen schap. De Vecht dicteerde het duel met RKAVIC, maar kon geen grote kansen creëren. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. Veel duels op het mid denveld en weinig grote kan sen. In de slotfase probeerde de equipe van Van der Sluis aan te dringen, hetgeen hen uiteinde lijk noodlottig werd. Uit een counter in de blessuretijd van de wedstrijd haalde RKAVIC alsnog de volle buit binnen. Meteoor-FC Weesp 1-3 (1-1). 28. Jimmy Heynis 0-1, 32. Tim van Dijk 1-1, 80. Jordy Samson 1-2, 84. Fabian Balk 1-3. Schei- drechter: Verbij. Toeschou wers: 150. FC Weesp heeft een nuttige overwinning behaald bij Mete oor waardoor kampioenschap nog steeds tot de mogelijkhe den behoort. Weesp startte met de wind in de rug maar wist hier weinig voordeel uit te ha len. Sterker in het eerste halfuur waren de beste kansen voor Meteoor. Na een halfuur kwam de Weespers via een treffer van Jimmy Heynis toch op voor sprong. Binnen vijf minuten scoorde aanvoerder Tim van Dijk de verdiende gelijkmaker. Na rust was Weesp de beter voetballende ploeg. Het zag er lang naar uit dat het duel gelijk zou eindigen maar tien minu ten voor tijd viel de bevrijdende treffer. Na goed voorbereidend werk van invaller Remy Jansen scoorde Jordy Samson met een fraaie kopbal. Toen het vier mi nuten later ook nog 1-3 werd, een verdediger veranderde een schot van Fabian Balk van rich ting, was de wedstrijd helemaal gespeeld. Muiden-Waterwijk 6-2 (2-1). 13. 0-1, 38. Henk Schultz 1-1, 44. Kester Saidu 2-1, 47. Henk Schultz 3-1, 57. Rachid El Fay- ouz 4-1, 80. Robin Weese 5-1, 81. 5-2, 88. Robin Weese 6-2. Scheidsrechter: Kotzebue. Toeschouwers: 75. Dat de overwinning zo hoog uitviel, deed er eigenlijk niet toe bij het team van Herman van der Sluis. Veel belangrijker was dat het team zich door de winst veilig speelde. Met nog twee wedstrijden te gaan is Muiden zijn concurrenten in de degra datiestrijd kwijt en kan het sei zoen rustig uitgespeeld worden. Muiden kreeg na ruim tien mi nuten een flinke klap te verwer ken nadat de tegenstander op voorsprong was gekomen. De thuisploeg herpakte zich echter sterk en liep na de rust heel eenvoudig over Waterwijk heen. Wasmeer-Nederhorst 4-0 (3-0) 8. Martijn Donker 1-0, 30. Marcel van Dijk 2-0, 40. Daniel Majoor 3-0, 90. Said Akchich 4-0. Scheidsrechter: De Groot. Toeschouwers: 125. In deze streekderby wilde Was- meer de derde plaats in de competitie veilig stellen en dat lukte. In de achtste minuut zet te Martijn Donker een aanval over rechts op met Ruud Ro mein en met een diagonaal schot maakte Donker deze actie af: 1-0. Hierna volgden nog di verse aanvallen op het doel van Nederhorst, maar de aanhang moest tot de dertigste minuut wachten voordat er weer ge scoord werd. Jeroen Oolders zette een aanval over links op met Daniel Majoor, die een één-twee aanging met Marco de Vink en zelf afrondde: 2-0. In de veertigste minuut een schot op het doel van Nederhorst dat gepareerd werd en voor de voe ten van Marcel van Dijk kwam: 3-0. Na de pauze nam Wasmeer duidelijk gas terug en kon Ne derhorst wat terugdoen, maar Wasmeer-doelman Barry van der Meer toonde zijn klasse en hielde zijn doel schoon. In de negentigste minuut maakte in valler Said Akchich na een goe de actie 4-0. Victoria-KWA 1-3(1-1). 20. Djerry Berghmans 1-0, 45. 1-1, 50. 1-2, 83. 1-3. Scheidsrech ter: Riebel. Toeschouwers: 35. Victoria is ondanks de neder laag verlost van degradatiezor- gen. Tegen KWA begonnen de Victorianen sterk. Na een paar goede kansen voor onder ande ren Mathieu Bakker en Maarten Stoffels, zette Djerry Bergh mans uiteindelijk de 1-0 op het scorebord. Die stand leek tot de rust vastgehouden te worden, ware het niet dat door een de fensieve fout de bezoekers vlak voor het rustsignaal alsnog langszij kwamen. Het bleek de morele opsteker voor de gasten, want na de rust werd de voor sprong eenvoudig gepakt en vastgehouden. Amsvorde-Laren'99 2-0 (0-0). 82. 1-0, 85. 2-0. Scheidsrech ter: Mocking. Toeschouwers: 100. Op voorhand zag het ernaar uit dat Laren zou dienen als lij dend voorwerp in de kampi oenswedstrijd. Amsvorde had nog een punt nodig en aange zien de Amersfoorters nog geen duel verloren hadden dit sei zoen, waren de verwachtingen aan de kant van Laren niet hoog gespannen. Toch duurde het heel lang voor de beslissing viel en hadden de bezoekers tot de 1-0 de beste kansen om op voorsprong te komen. Mare de Vries en Kay Lerby misten ech ter. Nadat het 1-0 en 2-0 werd, was het gelopen en kon Ams vorde de promotie naar de der de klasse gaan vieren. VIJFDE KLASSE WZA-'t Gooi 2-1 (0-0). 46. Yil- dirim Sezer 0-1, 70. 1-1, 90. 2- 1. Scheidsrechter: Burgers. Toeschouwers: 200. 't Gooi kan directe promotie naar de vierde klasse vergeten. Door met 2-1 te verliezen van concurrent WZA hebben de Hilversummers de kans op het kampioenschap vergooid. In de eerste helft hadden de bezoe kers het betere van het spel en was het aan de aanvallers te wijten dat er geen doelpunten vielen. Mustafa Loikily dook een keer op voor de keeper en Gilliam Hund had een goede schotkans. Vlak na rust nam 't Gooi wel de leiding. Yildirim Sezer passeerde vier verdedi gers om vervolgens de bal langs de keeper te tikken: 0-1. In het vervolg van de tweede helft le ken de gasten verder uit te lo pen, maar wederom gingen veel kansen verloren. Uit een scrimmage viel de gelijkmaker en in blessuretijd deelde WZA de doodsteek uit: 2-1. SEC-De Zebra's 0-0. Scheids rechter: Visser. Toeschouwers: 200. In een rechtstreeks degradatie duel kwamen beide ploegen niet tot scoren. Voor de thuis club was dat een ideaal resul taat. „Wij mochten niet verlie zen. en legden daarom de na druk op onze verdediging. We hebben ontzettend hard ge werkt geen kans weggegeven", zei SEC-trainer René Ifibberink. Zelf kwamen de Soesters wel een aantal keren in scoringspo- sitie. Ramon Heijnen kwam twee keer gevaarlijk door, maar - Gi-v Een speler van De Zebra's draait weg bij een opponent van SEC. Foto: Ton Kastermans schoot beide keren net naast. Het verschil tussen SEC en De Zebra's is nu nog steeds één punt en omdat ook nummer laatst Veenendaal gelijkspeelde, is er onderin niks gewijzigd. Met nog twee wedstrijden voor de boeg blijft het ongekend spannend, maar hebben de Soesters de beste papieren om niet te degraderen. VSC-Olympia'25 2-1 (2-1). 22. Nick HoUak 0-1, 45. 1-1, 45. 2- 1. Scheidsrechter: Spee. Toe schouwers: 30. Olympia verspeelde het duel met VSC in de blessuretijd van de eerste helft. Tot die tijd de den de Hilversummers het heel aardig. Ondanks de harde te genwind hadden ze het beste van het spel en kwamen ze via Nick Hollak verdiend op voor sprong. Hollak rondde een strakke vrije trap van Peter Poort keurig af: 0-1. Op slag van rust werd een lange bal door een VSC-aanvaller ingekopt, waardoor het 1-1 werd. Direct nadat er af werd getrapt ont stond er wat commotie vanwe ge een geblesseerde speler die op de grond lag. Veel Olympia- nen bemoeide zich met de situ atie, maar omdat scheidsrech ter Spee het spel door liet gaan kon de thuisclub probleemloos op 2-1 komen. Na de pauze was Olympia voortdurend op de helft van de Utrechters te vin den, maar lukte het niet de ach terstand ongedaan te maken. CTO'70-Geinburgia 4-1 (1-1). 4. Mike Bigiman 0-1, 30. 1-1, 60. 2-1, 70. 2-1, 82. 4-1. Scheidsrechter: Jagerman. Toeschouwers: 60. Geinburgia kwam tegen CTO snel op voorsprong. Mike Bigi man liep bij de tweede paal een voorzet binnen: 0-1. Na een halfuur spelen betekende een keiharde vrije trap de gelijkma ker. Tot de rust golfde het spel heen en weer en was lang niet ht S g c zeker dat de thuisclub n winnen. In de tweede helft wi Driemonders echter mi de scheidsrechter bez met de wedstrijd: arbitt man deelde zes keer aan Geinburgia. CTO liet zich daardoor de wijs brengen en liep i C dig uit naar een veili marge. „Het is de tweeH dit seizoen dat we deze scheidsrechter hebben keer benadeelde hij o schrikkelijk. We zijn d de gehele tweede helft lijks meer aan voetballe komen. Ik hoop dat ded een andere hobby ga - ken", zei Geinburgia P Harry van der Hom. ZESDE KLASSE BW31-Unitas 2-0 (0 Sleep Promsoh 1-0, 8(i Promsoh 2-0. Scheids i Driest. Toeschouwers: Tot de zeventigste mimi de wedstrijd tussen Unitas het aanzien niet De Blaricummers hadt veel moeite om tegen matige Unitas tot fat voetbal te komen. Lai leek een doelpuntloos c i een logische afloop. Ei wat leven in de brouwt I BW-trainer Jan van Mark Slootbeek in df bracht. Slootbeek maai ruimte en nam zijn sleeptouw. Niet veel later kwam voorsprong. Walter Bor te voor richting de twee waar de ingelopen Slee soh 1-0 binnentikte. F tekende ook voor 2-0. rondde hij een aanval, door Peter de Jong ei beek, feilloos af. Met i duels te gaan hoopt B nog bij de eerste vijfj ranglijst te scharen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6