.ogels mag nog ven blijven hopen SPORT 5 'Het is echt heerlijk om zo terug te komen' lversum nu afhankelijk van DWV Hoe rivaliteit uitmondt in onsportiviteit zen geeft alleen in beginfase tegengas: 0-4 Vogels bekert met tweede tegen DOVO maandag ig APRIL 2004 uen Mascini t Mooier kun je niet te il bij je oude club. Drie Iten, een publiekswissel ja geknuffeld en toege- joor supporters en me- ;s. Dennis van der Steen zaterdag een fantasti- ldag. De middenvelder, jpen twee jaar kampi- Huizen en zaterdag :n terug op De Wolfska- ld zijn huidige ploeg ervogels hoogstper- in de titelrace, klein beetje hulp van e ploegmaat Werner i. De keeper van Huizen slag van rust in de fout ifstandsschot van Van n (0-2) en leidde daar- eerste van de drie tref- de Vogels-uitblinker in. IJsselmeervogels-uitblinker Van der Steen scoort drie keer tegen zijn oude club Huizen „Ik dacht dat hij hem had", zei de doelpuntenmaker anderhalf uur en vele felicitaties en om helzingen later. „Misschien da- t-ie door een stuit mis zat. Lul lig voor Werner - een kanjer en naar mijn mening de beste kee per van de hoofdklasse -, maar zelf was ik natuurlijk alleen maar blij. Als je tegen elkaar speelt, tellen oude sentimenten niet." Van der Steen had wel een spe ciaal gevoel toen hij begin van de middag met de bus van IJs- selmeervogels het Huizer sport park was opgereden. „Dubbel speciaal zelfs. Het is mijn oude ploegje én we doen nog mee om het kampioenschap. We wisten dat we de punten hier niet cadeau zouden krijgen. Achteraf lijkt dat misschien wel zo, maar dat kwam vooral door het moment dat die 0-2 viel. Na de pauze had ik nog een gretig Huizen verwacht, maar die ploeg kon blijkbaar niet meer." Van der Steen, die Kooistra na de 0-2 nog twee keer klopte en daarbij ook nog een keer op snelheid zijn oud-ploegmaat Ronald Callenbach voorbijliep, had genoten van zijn rentree op De Wolfskamer. „Dit is prach tig. Drie keer scoren tegen je oude club en een publiekswis sel op je oude veld. Het is echt heerlijk om op deze manier hier terug te komen." Opgefokt Christian Opschoor, vorig sei zoen evenals Vogels' basis krachten Erwin van der Lugt, Tim van Breukelen en André Kemper ook nog actief in het groen en geel, scoorde ook al tegen zijn oude ploeg. De aan valler, die de 0-1 binnenschoot, maakte vanaf de eerste minuut een nogal opgefokte indruk. Hij mekkerde geregeld tegen arbi ter Pijlman en had geluk dat de scheidsrechter een natrappen de beweging van Opschoor in de richting van Menno Bud- denberg ontging. „Hij ging op mijn voeten staan, waarna ik reageerde. Gelukkig kreeg ik geen kaart", zei Opschoor. Maar waarom zulke negatieve agressie? „We begonnen niet lekker aan de wedstrijd, waren niet fel genoeg. En in mijn ka rakter en spel zit nu eenmaal opgesloten dat ik een beetje op gefokt word als het niet lukt." Na zijn doelpunt kalmeerde de linksbuiten. „We wisten eigen lijk dat Huizen zou knakken als we zouden scoren en toen die 0-2 ook nog op zo'n gunstig moment viel, was het helemaal gedaan. Ik was heel blij met mijn goal, ja. Zeker omdat ik nog wat had goed te maken na onze thuiswedstrijd tegen Hui zen toen ik de ploeg in de steek heb gelaten." Bij 0-0 kreeg Op schoor in oktober twee keer geel (mekkeren en overtreding op dezelfde Buddenberg) en dus rood, waarna Huizen-spits Lorenzo Netteb in de slotfase de enige treffer scoorde. Misstap Met nog twee duels te gaan blijft Vogels afhankelijk van DOVO, dat een punt meer heeft en zaterdag Spakenburg, vier punten achter de koploper, op bezoek krijgt „We moeten zelf twee keer winnen en hopen op een misstap van DOVO", aldus %k van Maanen Het doelpunt waarmee j i Opschoor IJsselmeervo- e 25ste minuut op voor- ette, was zaterdag be- oor het verdere verloop edstrijd. Strijdlust had enoeg, maar kwalitatief Vogels over een beter dat gaf uiteindelijk de Dat het 0-4 werd, was n sneu voor de lands- n, die de Bunschoters gmaals pootje hadden Waar door de zege van *ner twee blijft de titel de hoofdklasse B in ieder g een weekje spannend. ervogels kan maar één dat is hopen op de goe- p. Dat de topwedstrij- in Spakenburg en DO- maal verloren gingen, )rde je Philip Den Haan eniet meer over, maar U( ïkt de Vogels-coach nog elmatig aan. Net zoals duel met Huizen in ok- rig jaar, toen Huizen in iten in de slotfase met aan de haal ging. En folfskamer had het op- irkeerd kunnen aflopen elmeervogels. „Over de vintig minuten ben ik eden. Er zat te veel ner- binnen de ploeg", stel- irkendammer vast. d veranderde toen Ijs kogels op voorsprong :n-witten zijn koppositie weer kwijt na gelijkspel kwam. De beslissende aanval werd opgezet door Jan de Graaf, waarna Richard Corts met een hakje Opschoor in stel ling bracht en diens schot was te machtig voor Huizen-doel man Werner Kooistra. Even sloeg de vlam in de pan. Noure- dinne Ouald el Hadj (Huizen) ontsnapte aan geel bij een forse aanslag op Dennis van der Steen. Kasper Zijm, in het cen trum van de verdediging ge stald door Huizen-trainer Leo Ruiters vanwege de schorsing van Wim van Kippersluis, kwam met twee benen in op Corts en werd wel geboekt. Voor rust kreeg ook Mare Vink (Vogels) nog geel voor een lich te overtreding, terwijl zijn schoppende medespelers Op schoor en Van der Steen goed wegkwamen. Na rust kreeg nog wel André Kemper geel voor ook al een lichte overtreding. Spelletje De wedstrijd was toen al ge speeld. In de extra tijd van de eerste helft speelde Maurice Li- geon niet goed in op Ouald el Hadj. Van der Steen doorzag het spelletje en ging met de bal aan de haal. Zijn rush eindigde met een schot waar Kooistra zich op verkeek: 0-2. „Dat was een foutje, maar ik neem Wer ner niets kwalijk. Die heeft voor ons in het verleden voldoende punten gepakt", liet Huizen trainer Ruiters zich ontvallen. Huizen was na de pauze zoals gezegd niet bij machte om IJs- selmeervogels op afstand te houden. In de rust bleef Maar ten Schrama bovendien gebles seerd achter in de kleedkamer en werd vervangen door Ronald Callenbach. Bij Vogels verdwe nen Kemper, Opschoor en Van der Steen vroegtijdig naar de kant en werden vervangen door Mark Koelewijn, Ayhan Yelmer en Kees de Graaf, die zijn 250ste wedstrijd speelde. Met goed uitgevoerde counters ver dubbelde Van der Steen (67ste minuut en 78ste minuut) de score. Een stand die nog hoger had kunnen uitvallen, ware het niet dat de gasten slordig met hun kansen omsprongen. „Deze eindstand had ik in okto ber in Bunschoten eigenlijk al verwacht", zei Ruiters. „We hebben terecht verloren. We begonnen beter en kregen en kele mogelijkheden. Waren we op voorsprong gekomen, dan had er misschien nog iets in ge zeten." Een Huizer voorsprong was misschien mogelijk ge weest, maar scheidsrechter Pijl man weigerde na vijf minuten naar de stip te wijzen toen Vo gels-back Jan Pieter Hartog zich na een hoekschop van Frank Aboikoni boven op de bal stort te en de bal met de arm beroer de. Pijlman stond er verkeerd voor en de assistent die de arbi ter had moeten bijstaan, hield zijn vlag omlaag. Dennis van der Steen stuit hier op Huizen-keeper Werner Kooistra, maar de middenvelder van IJsselmeervogels scoorde wel drie keer. Foto: Ton Kastermans Opschoor. „Ik geloof niet dat de buurman ons een gunst gaat verlenen door een of meer pun ten te pakken in Veenendaal. Voor Spakenburg is de titel veel te ver weg." Van der Steen denkt er iets an ders over. „Ik heb vertrouwen in de instelling van Peter Visee. Ik ken hem een beetje en hij zal er alles aan doen om zijn ploeg te herinneren aan vorig jaar (toen maakte Huizen een mis stap op de slotdag en volgde een beslissingsduel met Spa kenburg, red). Het kan allemaal nog. Maar wij zitten in de wachtkamer en dat is onze ei gen schuld. We hebben het in de onderlinge duels met Spa kenburg en DOVO laten liggen. We blijven nu afhankelijk. Als ik bij DOVO zou spelen, zou ik een lekker gevoel hebben." door onze sportredactie Hilversum - De bekerwedstrijd tussen DOVO en IJsselmeervo gels, morgenavond in Veenen daal, lijkt een duel te gaan wor den tussen twee reserveteams. „Ik ben niet van plan om mijn sterkste team op te stellen in deze fase van de competitie", meldde Vogels-trainer Philip den Haan zaterdag. „Gelukkig heb ik een brede selectie en een sterk team onder 23 jaar." Niet alleen de status van de competitie heeft Den Haan meegenomen in zijn beslissing om de bekerwedstrijd niet seri eus te nemen. „Bekervoetbal is spelen om een prijs, maar de KNVB heeft de bekercompetitie om zeep geholpen door te kie zen voor een systeem waarin de slotfase van het toernooi wed strijdjes van tweemaal twintig minuten worden afgewerkt." Ook uit Veenendaal klinken ge luiden dat de bekerwedstrijd niet serieus wordt genomen. Vooral ook omdat DOVO be dacht is op blessures en die kan de koploper in de hoofdklasse B niet gebruiken vlak voor het duel met Spakenburg. Huizen-trainer Leo Ruiters is wel van plan met zijn sterkst mogelijke elftal aan te treden tegen FC Hilversum, woensdag avond op Crailoo. „Het gaat toch om een prijs en het is een manier om aan de Amstelcup mee te doen. Maar van Hilver sum hebben we natuurlijk nog niet gewonnen en daarna volgt FC Omniworld nog en dat is ook een niet te onderschatten tegenstander." Ook FC Hilversum neemt de bekerwedstrijd overigens seri eus. t-Jan van Oei p im - Met nog twee wed- te gaan heeft FC Hilver- koppositie in de eerste i, die pas vorige week overd, weer uit handen Sip blikte trainer Karei terug op het thuisduel ormvogels/Telstar, dat irisch was voor het sei- n de groen-witten. De ist een centrumspits en aardoor moeilijk aan ten. Door de 0-0 tegen e IJmuidenaren is DWV n de leiding en kan Hil- alleen maar hopen dat iterdammers ook nog in de fout zullen gaan. ligenlijk wonderlijk dat ersum nog altijd mee- de titel. Het elftal van heeft vanaf de eerste tiedag een aanvallers- 11. Roscoe Viereck, öz- sir, de inmiddels ver- Eumir Riley, Willem pSchagt, Paulo da Costa en Mendel Witzenhau- den allemaal uitgepro- 1 het centrum van de Jnaar geen van hen ont- e,ich tot een echte doel- fnaker. Gisteren mocht luy het proberen. De ;er bakte er weinig van, 1 kan hem niet worden kend. Ondertussen zit m er maar mee. Het re- een schrale 29 treffers Jig wedstrijden, een ge- van nét geen ander - ilpunt. Hilversum heeft Stanley Tailor schiet voorlangs tijdens Hilversum-Stormvogels/Telstar. Foto: Ton Kastermans de mazzel dat de defensie, met de onverslijtbare Pieter Mulders aan het hoofd, weinig weggeeft: slechts dertien tegendoelpun ten tot nog toe. Met name op basis van die ver dedigende kracht speelt Hilver sum dus bovenin nog mee. Doelman Pascal Verhoeve hield ioenen shirtsponsor bij FC Hilversum n /ersum presenteerde gisteren voor het duel met Storm- 'Telstar zijn nieuwe hoofdsponsor. Met ingang van vol- )(j iizoen zal drie jaar de naam Van Loenen Milieu op het in de FC staan. Jan van Loenen, eigenaar van het afval- oit- en verwerkingsbedrijf, is al jaren een grote voetbal- ber. Zelf speelde hij voor Donar en Bloemenkwartier. „Ik vel meer voetbalclubs in Hilversum, maar om hoofd- r te worden heb ik bewust FC Hilversum gekozen. Het is cste club in deze gemeente, met de meeste uitstraling. 1 ils de club misschien weer terugkeert naar de hoofdklas- 1Hilversum nam bij de introductie van Van Loenen ook ^officieus afscheid van Ton Roelofs Tapijt. Deze firma was an tien jaar shirtsponsor van de groen-witten. tegen Stormvogels/Telstar voor de tiende maal de nul. Deze cij fers zijn in feite des te merk waardiger omdat Karei Bonsink altijd aanvallend voetbal pre dikt en graag aantrekkelijk speelt. Maar enerverend zijn wedstrijden van de FC dit sei zoen nauwelijks. Te weinig goals en te weinig sprankelend voetbal. De enige speler die echt het bekijken waard is, heet Mendel Witzenhausen. Maar jammer genoeg voor de voet balliefhebbers is de aanvallende middenvelder nogal vaak ge blesseerd. Ook gisteren viel hij weer uit. In de eerste minuut van de tweede helft werd hij vervangen door Tibet Araz. Witzenhausen was aan zijn enkel geraakt. „Het beetje vernuft dat we in de ploeg hebben, raakten we daar door ook nog eens kwijt", zei Bonsink. „De kans om er nog doorheen te komen werd toen wel heel klein. Al hebben we nog wel wat mogelijkheden ge had natuurlijk. Maar als je die kansen dan niet benut, tja, dan blijft het dus 0-0." Keurig Stormvogels/Telstar, dat nog in de race ügt naar een periodeti- tel, was gisteren niet met de beste bedoelingen naar Hilver sum gereisd. De IJmuidenaren maakten vanaf de eerste mi nuut duidelijk voor een puntje te zijn gekomen. De bezoekers hielden vrijwel alle spelers ach ter de bal en maakten om de haverklap een overtreding. Hil versum kwam daardoor nooit in z'n ritme en had ook nauwe lijks speelruimte. Arbiter Van Etten bestrafte de IJmuidense overtredingen elke keer keurig met een vrije trap, maar greep pas na rust echt in. Opmerkelijk genoeg waren de Hilversum mers Jimmy Guy, Steve Promes en Johnny Hityahubessy het eerst aan de beurt om een gele kaart te ontvangen. Daama boekte Van Etten zes man van Stormvogels/Telstar: Jamie Heesemans, Peter de Haas, Dennis Haar, Ron Wilmink, Ed ward Veldman en Patrick Russ. Al die ontregelende activiteiten van Stormvogels/Telstar lever de Hilversum nog wel een paar vrije trappen op in de buurt van het doel van de gasten. Voor rust schoot Witzenhausen hard in de muur en bood hij Stanley Tailor uit een vrije trap een goe de mogelijkheid. De opgeko men verdediger, die in de be langstelling staat bij Vitesse, RKC en de profsectie van Stormvogels/Telstar, mikte voorlangs. Na de pauze, toen Witzenhausen al was afgehaakt, diende Pieter Mulders zich aan als vrije-trappenspecialist. Maar hij wist de IJmuidense muur niet te kraken. De beste kansen kreeg Hilver sum nog dankzij wat oprispin gen van özgün Besir. De rech terspits glipte een paar keer langs zijn bewaker Martin Wal. Zijn voorzetten werden echter niet door Promes en Tailor be nut. Besir schoot zelf ook een keer voorlangs na te zijn wegge stuurd door Promes. Twintig minuten voor tijd gooide Bons ink supersub Berry Spies in de strijd. De spits, die door blessu reperikelen nog steeds niet lan ger dan een halfuur kan mee doen, kon het verschil ditmaal ook niet maken. Bonsink hoopt nu maar dat Stormvogels/Telstar komende zondag op dezelfde manier dwarsligt wanneer koploper DWV naar IJmuiden komt. Dan zou Hilversum, als het de reste rende duels met ZAP en Velsen wel in winst weet om te zetten, alsnog de ploeg zijn die het laatst lacht. „Ik durf er hele maal niets van te zeggen. Dit is een rare competitie, waarin ei genlijk steeds verrassende uit slagen voorkomen. Kansloos zijn we zeker niet, maar ik had uiteraard liever gezien dat we het in eigen hand hadden we ten te houden." door Hans Swierstra en Henk van Maanen bunschoten, huizen - Hoe ver kunnen aartsrivalen in de sport gaan? Die vraag rees niet alleen vorige week donderdag in Am sterdam, toen Ajax-aanhangers voetballers van Feyenoord te lijf gingen, maar ook zaterdag op het Bunschoter sportpark De Westmaat na afloop van het treffen tussen Spakenburg en GVW (2-0). Bij bespiegelingen over het resterende competitie programma werd vooral gespe culeerd over hoe de buurman een hak te zetten in plaats. Ook een aantal kilometers verderop, na afloop van Huizen-IJssel- meervogels (0-4), was dit het belangrijkste gespreksthema. Het heeft er alle schijn van dat de titelpretendenten DOVO en IJsselmeervogels zaterdag door respectievelijk Spakenburg en GVW geen strobreed in de weg wordt gelegd. Hoe rivaliteit uit mondt in onsportiviteit. De situatie aan kop in de hoofdklasse B bleef dit week einde ongewijzigd. DOVO heeft met nog twee speelronden te gaan een punt voorsprong op IJsselmeervogels en vier op Spakenburg. Die laatste club treft zaterdag de koploper en zou DOVO bij winst tot op een punt naderen en derhalve op de laatste competitiedag theo retisch nog titelkansen mogen koesteren. De gehate buurman IJsselmeervogels ontmoet ech ter die middag DOVO's plaats genoot GVW, dat al praktisch is gedegradeerd. Aangezien de animositeit tussen de twee Veenendaalse clubs vergelijk baar is met die in Bunschoten, laat het zich raden dat GVW liever niet DOVO kampioen ziet worden. En al helemaal niet nu het zelf na een 25-jarig verblijf op het hoogste niveau de trieste afgang naar de eerste klasse moet maken. Ook de andere 'blauwen', die van Spakenburg, voelen er weinig voor om hun 'rooie' rivaal aan de titel te hel pen. Maar zij hinken nog op twee gedachten, omdat ze zelf Spakenburg stoeit wat met armetierig GVW Een echte wedstrijd werd Spakenburg-GVW nooit. Het klasse- verschil was veel te groot, al deed de 2-0-uitslag wellicht anders vermoeden. Paul Lieftink opende na elf minuten koppend de score uit een voorzet van Frank-Gert Koelewijn. Lieftink en Pas cal Cohen raakten vervolgens de lat. In de tweede helft lieten de gastheren de teugels wat te veel vieren. De rake volley van Kos na 71 minuten kwam dan ook zeer gelegen. De teloorgang van het bolwerk GVW werd kort voor tijd onderstreept door spits Walter van Ommeren. Zijn penalty, gegeven door arbiter De Meijer na een ongelukkige handsbal van Maurice Pot, zeilde net niet over het dak van sporthal De Stormvogel. nog een piepklein kansje ma ken „Bij GVW willen ze liever de punten aan IJsselmeervogels geven dan dat DOVO kampioen wordt", had Spakenburg-coach Peter Visee al gehoord uit het kamp van de opponent van dit weekeinde. Hij leek daarmee te willen zeggen dat zijn elftal dan ook maar de zege moest wegge ven aan DOVO. Of niet? „Als sportman moet je natuurlijk al tijd voor de winst gaan", pa reerde hij. „Eerlijk gezegd heb ben we deze discussie even voor ons uitgeschoven, totdat de resultaten van vandaag be kend waren. Nu bovenin nie mand punten heeft verloren, zullen we er deze week uitge breid over praten. Als ik van te voren weet dat iemand erover twijfelt of hij zich zal inzetten tegen DOVO, dan zal ik hem niet opstellen. Maar of het za terdag in de praktijk ook alle maal zo gaat...", lachte hij veel betekenend. Speelwijze Het is in ieder geval ook duide lijk dat Visee niet helemaal weet wat hij ermee aan moet. Want als de verslaggever opmerkt dat de trainer zich wel voor zijn kop kan slaan als zijn manschappen de benen stilhouden, terwijl IJs selmeervogels door wat voor re den dein ook toch struikelt over GVW, verklaart hij: „We staan straks natuurlijk continu in ver binding met het andere veld. Dus als het daar bijvoorbeeld gelijk staat, kun je altijd nog van speelwijze veranderen." En de spelers? Ja, die zullen wel gek zijn om nu al te zeggen dat ze liever DOVO dan IJsselmeer vogels kampioen zien worden. Het zou hen direct op een re servebeurt komen te staan. Zij beweren gewoon voor de winst te gaan. Het rode hart van IJsselmeervo gels hoopt dat laatste vurig. Vo gels-trainer Philip den Haan wilde het er op sportpark De Wolfskamer in Huizen liever niet over hebben, maar natuur lijk werd hem de vraag voorge legd of hij bang is dat Spaken burg koploper DOVO weinig te genstand zal bieden. „Spelers krijgen alles over zich heen. De druk wordt groot. Maar het zijn malversaties, die niet bij het voetbal horen en vttpr ik het niet over wil hebben", gaf de trainer aan. Uiteraard kent hij de verhalen uit het verleden en de beelden van PSV-Groningen vorig jaar. „Die ploegen hadden er toen alletwee baat bij. Je kan speculeren wat je wil. Feit is dat DOVO een punt meer heeft dan wij", zei Den Haan voor alle duidelijkheid nog maar eens. Bovendien, al het gespeculeer blijkt over een kleine twee we ken wellicht helemaal voor niets geweest. Want uiteindelijk ligt de sleutel mede in handen van Deltasport en Marken. Zij ontvangen op de slotdag name lijk DOVO en IJsselmeervogels en zullen hopelijk wel fair play betrachten.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5