SPORT 4 SO Soest ziet z'n kansen op kampioenschap slinken olumbus |w Zuidvogels nu tweede; WZ'49 lijkt rijp voor degradatie Loosdrecht behaalt titel in vierde klasse op stijlvolle wijze DCG houdt met wat fortuin stand in topper: 1-1 Muiden bli1 nog steeds degradatiei;; HDC684 MAANDAG 19 APRIL 200 zorgen, maar Veltmeij! vanaf elf meter. Cobu Boys-ASV '65 3 24. 1-0, 41. 2-0, 53. 3-0 dy van der Panne 3-1, dy van der Panne 3-( schop). Scheidsrecht Laar. Toeschouwers: 51 „ASV heeft vooral van verloren tegen Cobu B dus ASV-trainer en heidsdoelman Marcel na afloop van de verlo strijd. „In de eerste tvv nuten verprutsten we de kansen". De thuisp wel trefzeker. Door een Cuiper maakte de th nog voor rust 2-0. Ko pauze scoorde Cobu I nog 3-0 waarna de in van de Ankeveners bej dy van der Panne ma en later uit een strafsc maar verder dan dit kw gasten niet. Voorwaarts-Allen Wee 0 (1-0). 40. 1-0, Scheidsrechter: Cord schouwers: 25. Allen Weerbaar liep te verdiende nederlaag o| duel met Voorwaarts. Jimmy Witteveen, JeroC en Rik Ruisch konden ringspositie het net nie Vlak voor rust deed Voc dat wel. Een dwarrelbal de achter Erik de Jong, verkeek op het lastige 0. In de tweede helft werd van de Bussumers stee ter. Dat de thuisclub i lijk 2-0 maakte was geen verrassing. AW r met een periodetitel o op de nacompetitie. door Gijs Moerman soest - Het was vooraf allemaal zo klaar als een klontje voor SO Soest, vóór de topper tegen lijst aanvoerder DCG. Aangezien de ploeg van trainer Hans de Wit als nummer twee een achter stand van twee punten had, met nog drie ronden voor de boeg, was het drie keer winnen en dan kon men aan het bier of de champagne. Het mocht niet zo wezen gisteren, want ondanks een hoop goede bedoelingen en forse ladingen Eemlands zweet sloegen de Amsterdammers de aanval op de koppositie af: 1-1. Twee wedstrijden voor het eind zijn er nog drie kanshebbers voor de hoofdprijs. NVC nestelde zich via een ruime zege op Ro- da'46 naast SO Soest, op twee punten dus van DCG. DUEL VAN DE WEEK De kans op een inhaalmanoeu vre was er voor SO Soest, dat meer kansen kreeg dan de Am sterdammers. En kon wijzen op pech. Twee keer werd met schroeiende inzetten het alumi nium geraakt naast de kansloze DCG-doelman Marco Korff. Erelid Vork overleden Voorafgaand aan het duel SO Soest-DCG werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de vorige week overleden Jan Vonk. Vonk was een van de men sen van het eerste uur bij SO Soest, oud-penningmeester en erelid. Woensdag over leed Vonk, die al een tijdje kampte met een zwakke ge zondheid, op91-jarige leef tijd. Soest speelde vooral na rust met het hart en als een van bei de teams had moeten winnen, dan de thuisploeg. „Maar dat is dus niet gebeurd, helaas", stel de De Wit vast. De coach, die al vrij vroeg in het seizoen kreeg te horen dat Soest na deze jaar gang geen gebruik meer wilde maken van zijn diensten (waar over hij zeer ontgoocheld was), zat tactisch gezien in een lastige positie. „In zo'n wedstrijd hink je auto matisch op twee gedachten. Kijk, als je vol op de aanval gaat spelen en je wordt getroffen door een counter, dan is het seizoen misschien in één klap verloren. Want ik geloof dat er echt nog wel wat mogelijk is. DCG ontvangt volgende week Koninklijke HFC en dat wordt een moeilijke wedstrijd. Het is nog niet verloren. Alleen wordt het ook voor ons niet eenvoudi ger, aangezien NVC er ook nog eens bij is gekomen." Soest beleeft al met al een merkwaardig seizoen. De ploeg startte slecht, maar een sterk middenstuk bracht de 'blauwe leeuwen' in de top van de twee de klasse. Onlangs kreeg De Wits formatie ineens weer twee keer op de broek, uit bij Almere (4-0) en thuis tegen NVC (1-5). De suggestie dat Soest dus een beetje het slachtoffer dreigt te worden van zijn eigen wissel valligheid, lijkt gerechtvaardigd. „Die grote nederlagen waren verklaarbaar", aldus De Wit. De coach verspreidde met die op merking vooral mist. „Verder zeg ik er niets over, houd ik dit intern." Wellicht dat het feit dat Peter de Wit en Koen Sueters te horen hebben gekregen dat er volgend jaar geen plaats meer is voor het tweetal, voor de nodi ge onrust heeft gezorgd in de selectie. „Onrust? Dat zijn jouw woorden. Nogmaals, ik zeg er verder niets over." Gehaast De spelers van Soest zouden hun trainer heel graag een af scheidscadeau overhandigen in de vorm van een kampioen schap, maar slaagden er dit weekeinde niet in om DCG te tackelen. Voordat er een mi nuut was verstreken kwam de ploeg uit de hoofdstad al een keertje geweldig goed weg. Een harde volley van Mark van der Lee belandde, gedragen door de wind, buiten het bereik van keeper Korff op de binnenkant van de paal. Sueters had in de rebound eigenlijk de hoek voor het uitkiezen, maar schoot ge haast en onzuiver. Tien minu ten later lag de openingstreffer achter de vaak weifelende Soest-doelman Reijer Ran. Een vrije bal van de met een fraaie traptechniek gezegende Edwin Mei werd door de opvallend vrijgelaten Stanley Jongkind be heerst binnengekopt: 0-1. Voor rust kreeg SO Soest twee mogelijkheden om de schade alweer te repareren, maar Van der Lee kopte zwak in na een mooie wegdraaiende voorzet van Jordie Brouwer en Sueters Eemnes geeft de ooit gigantische voorsprong op Nieuwland helemaal prijs door gehjkspel tegen CJW EERSTE KLASSE Zuidvogels-Swift 3-0 (0-0). 62. Medhi Pejmanfar 1-0, 82. Nassr Maachi 2-0, 86. Rob de Groot 3-0. Scheidsrechter: Van der Beek. Toeschouwers 150. Zuidvogels had zaterdag aan vankelijk moeite met het coun tervoetbal van Swift. De eerste min of meer gerichte doelpo ging kwam op naam van Mark Bosma. Net binnen het kwartier schoot hij naast. Even later kwam Swift door vanaf rechts, in een poging de bal in het doel te deponeren liep Amsterdam mer Olaf ter Haar tegen de paal op. Hij kon gelukkig doorspe len. Halverwege de eerste helft Schoot Jerry van Haagen eerst naast en enkele minuten later werd zijn inzet vanaf de linker flank knap gestopt door Swift- doelman Marco Buursema. Vlak voor de pauze strandde Van Haagen weer op Buurse ma. Na de rust kwam Zuidvogels met Medhi Pejmanfar en Marco Lam binnen de lijnen, voor Bosma en Van Haagen. Binnen een minuut was Pejmanfar al gevaarlijk, maar zijn voorzet werd door iedereen gemist. Aan de andere kant was een vrije trap van Amsterdammer Robin Groeneweg gevaarlijk, maar de bal werd onschadelijk gemaakt door de goed keepende Cees van de Broek. Na tien minuten in de tweede helft was Nassr Maachi dicht bij succes voor Zuidvogels. Hoewel hij ruimte had voor een voorzet schoot hij zelf. Maar na iets meer dan een uur lukte het de Huizers toch om tot scoren te komen. Nadat Van de Broek eerst nog een vrije trap van Louse Henri Cherau stopte, kwam Zuidvo gels er snel uit. De voorzet van links van Maachi werd verzil verd door Pejmanfar: 1-0. Tien minuten voor het einde was er de bevrijding. Pejmanfar speel de zich knap vrij en gaf een voorzet die door Maachi feil loos werd benut: 2-0. Vlak voor tijd maakte Rob de Groot aan alle illusies van Swift een einde door op aangeven van Maachi de 3-0 aan te tekenen. Zuidvo gels is nu opgeklommen naar de tweede plaats op de rang lijst. LRC-WZ'49 7-1 (2-0). 32. 1-0, 44. 2-0, 56. 3-0, 65. 4-0, 70. 5-0, 75. Gijs Schaap 5-1, 86. 6-1, 90. 7-1. Scheidsrechter: Blommes- tijn. Toeschouwers: 300. „Dit was absoluut de slechtste wedstrijd die ik van WZ gezien heb sinds ik trainer ben." Ro nald Heerschop had na afloop van het met 7-1 verloren duel geen goed woord over voor de instelling van zijn spelers. In het degradatieduel met LRC kwamen de Soesters nauwelijks in het stuk voor. Heerschop had wel te kampen met veel blessures: Stephan de Koning, Hidde Reitsma en Bas van Doom waren er niet bij en na twintig minuten moest Remco van Veenendaal het veld ge blesseerd verlaten. Na ruim een half uur viel uit een corner de eerste treffer van de thuisclub. Op slag van rust kreeg LRC een vrije trap vlak buiten het zes- tien-metergebied, waar heel WZ dacht aan een vrije trap 'mee'. Het dode spelmoment werd verzilverd: 2-0. Na de pau ze lukte het de Soesters niet om zich temg te vechten in de wed strijd. Rick de Koning kwam voor Paul Hilhorst om wat meer snelheid te brengen en de oude Gerard Becker mocht ook zijn opwachting maken. Maar zeker nadat de gastheren op 3-0 wa ren gekomen, verdween alle in zet als sneeuw voor de zon. Geen moment leek het er aan WZ-zijde op dat de selectie knokte voor lijfsbehoud, want zonder problemen liep LRC uit naar 5-0. Gijs Schaap redde de eer voor de Soester formatie, maar LRC maakte er ook nog twee. WZ beschouwt de na- competitie nog als hoogst haal bare beschouwt. ,,Als we zo spelen als vandaag hebben we ook helemaal niks te zoeken in de eerste klasse. En aangezien we volgende week tegen koplo per Volendam moeten, ver wacht ik er weinig van", aldus een teleurgestelde Heerschop. DERDE KLASSE CJW-Eemnes 1-1 (1-1). 8. Jer ry Russchen 1-0, 38. 1-1 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: Dijkers. Toeschouwers: 250. Eemnes begon erg nerveus te gen het felle CJW. In de achtste minuut was het al 1-0 toen een lange bal verkeerd werd beoor deeld en Jerry Russchen met een lob keeper Volkert Stuijver klopte. Eemnes probeerde daarna wel druk te zetten, maar de enige wapenfeiten waren een afstandsschot van Sven Landzaat en een kopbal van Walter Karssen. De wedstrijd speelde zich voornamelijk op het middenveld af, omdat beide ploegen niet bij machte waren een goede aanval op te zetten. Toch kwam Eemnes in de 38ste minuut op gelijke hoogte. Een lange bal van Nico Frantsen, verzonden vanuit de Eemnes- defensie, werd na miscommu nicatie tussen de CJW-keeper en een verdediger door een ei gen speler in het doel gekopt.: 1- 1. Na de rust kwam Eemnes be ter uit de startblokken. Al direct kwamen er goede kansen, maar schoten van Landzaat en Joris Koppel gingen respectievelijk net naast en werd door de kee per corner gestompt. Eemnes bleef de iets betere ploeg, maar verder dan een goede kopkans van Walter Karsen kwamen de gasten niet. Vlak voor tijd ont snapte Eemnes toen Bas Pouw een bal van de doellijn wist te halen. Door dit gelijkspel weet Eemnes, dat een paar weken geleden nog zeer riant leidde, nu Nieuwland naast zich aan kop van de ranglijst. SVM-VIOD 5-1 (1-1). 4. 0-1, 40. Jorgen Straalman 1-1, 60. Luuk Vos 2-1, 67. Bram van Eek 3-1, 70. Jorgen Straalman 4-1, 75. Bram van Eek 5-1. Scheidsrechter: Sukkel. Toe schouwers: 200. SVM vestigde zich na de ruime overwinning op streekgenoot VIOD uit Tienhoven stevig in de middenmoot. De winst werd pas in de tweede helft veiligge steld. Na vier minuten namen de bezoekers een verrassende voorsprong in Maartensdijk. „VIOD ging enorm fel van start, daar hadden wij wat moeite mee. Maar ik zag wel dat ze dit nooit heel lang konden volhou den", zei SVM-trainer Wout van Dronkelaar. En hij kreeg gelijk. Nadat het eerste halfuur gelijk opging, namen de Maartensdij kers vervolgens het initiatief over. Dat leverde vlak voor rust een tegendoelpunt op via Jor gen Straalman, vanaf de rand van het zestien-metergebied. Na de pauze kwam VIOD niet meer in het stuk voor. SVM bleef een hoog tempo spelen, waardoor de gasten zich hele maal leeg liepen. Na een uur maakte Luuk Vos uit een corner" 2-1. Niet veel later profiteerde Bram van Eek van een losgela ten bal door de VIOD-keeper (3-1), schoot Straalman op aan geven van Joost van Ham feil loos binnen (4-1) en zorgde Van Eek een kwartier voor tijd voor de eindstand: 5-1. Bloemenkwartier-Wartburgia 4-0 (3-0). 3. Joël Bos 1-0, 19. Karim Didouch 2-0, 36. Joël Bos 3-0, 63. Karim Didouch 4- 0. Scheidsrechter: Karakaya. Toeschouwers: 150. Bloemenkwartier boekte de vijf de overwinning op rij. Op eigen veld werd er vrij eenvoudig af gerekend met Wartburgia: 4-0. Met name in de eerste helft lie ten de Hilversummers zien over de betere ploeg te beschikken. Met name Joël Bos en Chahid Bochah zorgden voor veel ge vaar vanaf de zijkanten. Bos te kende al na drie minuten voor de eerste treffer en nadat Karim Didouch niet veel later voor 2-0 zorgde, leek het duel al beslist. Nog voor rust tekende Bos met zijn tweede doelpunt voor 3-0. Na de pauze vielen de Hilver summers wat terug. Er werd in een tempo lager gevoetbald, waardoor ook de bezoekers en kele keren gevaarlijk konden worden. Bij twee uitvallen hield Bloemenkwartier-doelman Hans Alberts zijn doel echter schoon. Op aangeven van Bos maakte Didouch het enige doelpunt van de tweede helft en bracht de stand daarmee op 4-0. Stephan Lesmeister werd overigens gehuldigd omdat *hij inmiddels 350 wedstrijden in het eerste elftal van Bloemen kwartier speelde. De 36-jarige Lesmeister maakt al sinds zijn negentiende deel uit van de se lectie. Muiden strijden nog s gen degradatie. Na het sche verlies tegen Buiti vorige week, was het 'P hoe het dit weekeinde 3r gen het aanzienlijk h111 klasseerde Saestum 2^r pen. Het werd uiteinde J De Zeister dames dit maar echt gevaarlijke3, kwamen er echter niet halfuur was er voor j" gevaar voor het Saesü' Eerst was er een mo trap van Martine M 1 maar net over ging en :I later brak Jolanda Vee op rechts door. Zij tro 'v goed terug, maar ook j3 tum-verdediging r goed en gaf een con Deze kwam goed vot keepster moest de ini ten. De rebound vai Groenwoud werd gesi t een woud van benen. counterde direct, maai 1 kon een tegentreffer 1 komen. In de twee opende Saestum de s een vlijmscherpe aan het midden. Na een ui wedstrijd beslist: 0-2. richt zich nu op het tri Stedoco van komend de. Dan zijn er echt p" verdienen. rrrrrTTimimr I r~* Hilversum - De voetbal S VIERDE KLASSE Loosdrecht-De Dijk 6-1 (4-0). 13. Roy Versluis 1-0, 20. Ab Timmer 2-0, 34. Roy Versluis 3-0, 41. Roy Versluis 4-0, 61. Johan Krottje 5-0, 69. Bert van der Vliet 6-0, 78. Arjen Bosch 6-1. Scheidsrechter: Schievink. Toeschouwers: 350. Loosdrecht is zaterdag officieel kampioen geworden door De Dijk eenvoudig weg te spelen. Nummer twee Gold Stars won zaterdag ook, maar Loosdrecht is met acht punten voorsprong niet meer te achterhalen. Roy Versluis had, zoals al het hele seizoen, een belangrijk aandeel in de winst met drie treffers voor rust. Ab Timmer was in de eerste helft ook trefzeker waar door Loosdrecht zich in de rust al op kon maken voor het kam pioensfeest. Johan Krottje en Bert van Vliet maakten de feest vreugde in de tweede helft al leen maar groter door 5-0 en 6- 0 te maken. De Dijk stelde hier niets tegenover en de eretreffer werd gemaakt door Loosdrech- ter Arjen Bosch, die de eind stand op 6-1 bepaalde. Hiema kon het kampioenschap einde lijk gevierd gaan worden, nadat al weken duidelijk was dat geen andere ploeg dan Loosdrecht recht had op de titel in de vier de klasse F. Nita-Altius 2-3 (1-1). 14. 1-0, 29. Jasper de Vries 1-1, 56. Marco Berkenbosch 1-2, 74. Jasper de Vries 1-3, 87. 2-3. Scheidsrechter: Van 't Hof. Toeschouwers: 50. Altius-keeper Joost de Jong mocht zich van trainer Bert Coster man van de wedstrijd noemen omdat hij meerdere Weesp blijft na de gewonnen wedstrijd op WGA uitzicht houden op de titel. Met nog twee wedstrijden te gaan staat Weesp samen met Almere aan kop. In de 34ste minuut werd de thuisploeg geholpen door de Amsterdammers, die in eigen doel schoten. Hierna is WGA niet meer gevaarlijk geweest en Koen Faber schoot zijn ploeg in de 58ste minuut naar een veili ge marge. Topscorer Sasja Fransen werkte vier minuten la ter nog aan zijn doelpuntento- taal en schoot 3-0 binnen.. Muiden-SDZ 8-1 (3-0). 23. Jer ry Smeink 1-0, 34. Brian Klui- vert 2-0, 43. Brian Kluivert 3-0, 53. Ben Houb 4-0, 59. Marco Heytlager 5-0, 72. Derk Meijer 6-0, 76. Ben Houb 7-0, 82. Marco Heytlager 8-0, 87. 8-1. Scheidsrechter: Willemsen. Toeschouwers: 100. Met een eclatante zege op SDZ heeft Muiden zich gevrijwaard van directe degradatie. De Mui- ders wonnen overtuigend: 8-1. In de 23ste minuut speelde Jer ry Smeink de SDZ-doelman door de benen en na deze 'pan na' was de doelman geen be trouwbare sluitpost meer voor de gasten. Brian Kluivert, Ben Houb en Marco Heytlager scoorden allen tweemaal en Derk Meijer was eenmaal tref zeker.. Geinburgia-Almere 1-4 (0-2). 14. Michel Genisten 0-1 (eigen doelpunt), 27. 0-2, 54. 0-3, 61. Gaby Troost 1-3, 82. 1-4. Scheidsrechter: Filemon. Toe schouwers: 100. Tegen koploper Almere kon Geinburgia niet overtuigen. De gasten stonden bij rust met 0-2 voor, nadat Michel Gerritsen de score had geopend door een vijandelijke comer in eigen doel te werken. Kort na rust maakte Almere 0-3. Gaby Troost schoot Geinburgia nog wel temg in de wedstrijd maar de thuisploeg kon niet echt doordrukken. Na dat de koploper 1-4 maakte was de wedstrijd definitief beslist. Bunnik'73-Eemdijk 1-1 (gest. in de 43ste minuut door bles sure scheidsrechter). 8. 1-0, 12. Robert Kok 1-1. Eemdijk reisde zaterdag voor nog geen 45 minuten af naar Bunnik. Nadat de thuisploeg binnen tien minuten op voor sprong kwam en Eemdijk via Robert Kok snel gelijk maakte, gaf scheidsrechter Engelenburg in de 43ste minuut aan niet meer verder te kunnen fluiten door een blessure. De wedstrijd zal op een nader te bepalen da tum worden uitgespeeld. VIJFDE KLASSE Eemboys-CDW 3-2 (1-1). 5. Sander Born 1-0, 10. 1-1, 50. Stefan Kieft 2-1, 60. Stefan Kieft 3-1, 75. 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Stravers. Toe schouwers: 200. Eemboys is door de winst op CDW voor het eerst in de club geschiedenis gepromoveerd naar de vierde klasse. Zowel de nummer één als twee promo veert rechtstreeks, waardoor naast Eemboys ook WA'71 vol gend jaar een klasse hoger speelt. Beide ploegen moeten nog wel uitvechten wie er kam pioen wordt. Tegen CDW zorg de Sander Bom voor een snelle voorsprong, maar de gelijkma ker niet niet lang op zich wach ten. Na rust stelde Stefan Kieft de zege veilig door twee keer te scoren. Dat het nog 3-2 werd, deerde weinig mensen in Baarn. WA'71-OSO 13-0 (5-0). 10. I- 0, 15. 2-0, 35. 3-0, 40. 4-0, 44. 5-0, 52. 6-0, 60. 7-0, 63. 8-0, 70. 9-0, 75. 10-0, 78. 11-0, 81. 12-0, 85. 13-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 40. OSO leed een enorme 13-0-ne- derlaag tegen WA. Dat was vooral te wijten aan de gebrek kige inzet. „Bij een snelle ach terstand gaan de koppies ge woon naar beneden bij ons", zei speler Stefan de Haas. Voor het duel had de selectie een ge sprek met het bestuur waarin gesproken werd over de toe komst van het eerste elftal. „Er vertrekken zes spelers bij ons en het is de vraag of we dat op kunnen vangen. Vóór 10 mei willen we duidelijkheid hebben of we door kunnen gaan, an ders houdt het op", aldus De Haas. SEC-Scherpenzeel 2-1 (1-0). 25. Hylke van Grinsven 1-0, 65. Wim Turksma 2-0, 80. 2-1. Scheidsrechter: Bouwman. Toeschouwers: 40. SEC boekte een keurige over winning op het veel hoger ge klasseerde Scherpenzeel. Via een counter zorgde Hylke van Grinsven voor 1-0. Een vrije trap van Wim Turksma bete kende na ruim een uur een ver dubbeling van de score. Hij schoot vanaf 25 meter feilloos in. Scherpenzeel deed nog wel wat temg, maar kon verder geen vuist maken. SEC kreeg in de slotfase via een strafschop zelfs nog kans om voor 3-1 te De spelers van Loosdrecht gaan volledig uit hun dak na het behalen van de titel. Foto: Ton Kastermans malen zijn ploeg redde, waar door de Hilversummers uitein delijk nipt wonnen: 2-3. Ook Jasper de Vries had een belang rijk aandeel in de winst. De Vries, die normaal uitkomt in het tweede, viel in voor Denny van Linden en scoorde prompt twee treffers, over beide helften verdeeld. Nita kwam na een kwartier op voorsprong en De Vries schoot Altius langszij. In de tweede helft schoot Marco Berkenbosch de Hilversumse formatie op 1-2 waarna De Jong zijn ploeg behoedde voor de gelijkmaker. De Vries leek Altius met zijn tweede treffer veilig te stellen, maar de thuisploeg bleef gevaarlijk. Verder dan 2-3 kwam Nita echter niet. CSV Vitesse-AH '78 1-3 (0-3). 8. Mike Visser 0-1, 21. Mike Vis ser 0-2, 42. Robbie de Vries 0- 3, 76. 1-3. Scheidsrechter: Van Mer. Toeschouwers: 40. AH'78 hoefde zich in Breukelen slechts een helft in te spannen om drie punten te pakken tegen Vitesse. Vooral Mike Visser stond voor rust op scherp en trof binnen een halfuur twee keer doel. Toen Robbie de Vries kort voor rust 0-3 maakte was de wedstrijd gespeeld. Na rust drongen de gasten niet meer aan en creëerden nauwelijks kansen. In de 76ste minuut maakte Vitesse nog wel 1-3 maar kon het AH niet meer in verlegenheid brengen. FC Weesp-WGA 3-0 (1-0). 34. 1-0 (eigen doelpunt), 58. Koen Faber 2-0, 62. Sasja Fransen 3- 0. Scheidsrechter: Van Lunte- ren. Toeschouwers: 60. Gerdo Kuenen is het middelpunt van een Soests feestje als hij zijn ploeg op 1-1 heeft gezet tegen DCG. Foto: Ton Kastermans mikte van dichtbij naast na een scrimmage. Na de hervatting greep de thuisploeg de Amster dammers meteen bij de keel, al moest eerst Ran er aan te pas komen om een doorbraak van Rocky Korssen te verijdelen. Daama had Soest dus zijn beste fase en werd DCG ver terugge drongen. De 1-1 viel na een hoekschop van Richard Pieter- sen, een bal die voorbij de tweede paal weer terug de doel- mond werd ingekopt door Van der Lee. In twee keer was het toen raak via de bonkige Gerdo Kuenen, die zijn tiende treffer van het seizoen liet bijschrijven. En de 2-1 viel bijna. Een ver woestende knal vanaf de rand van het strafschopgebied van Sueters kwam vol op de paal. „Ik denk dat, als die erin was gegaan, we DCG te pakken had den gehad", meende De Wit. „Dan kunnen we gaan leunen en counteren." Prachtige kan sen kreeg Soest na die metalen treffer niet meer, al was Pieter- sen met een schot schuin voor het doel, na een handij van Kuenen, nog in de* van een tweede doelpu redde ten koste van eerJj Helemaal aan het slot!1 zelfs nog de beste kanse niet verdiende - ovenv grijpen, maar Sjoerd D oc kamp miste van een pa 'e< afstand. f

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 4