SERVICE sprinters i',-i I J Gevulde portabella's Onbestendig Dé oplossing voor uw zoektocht! emixzuwtmamfy maandag 19 APRIL 20 CD VAN DE DAG Genre: postrock/instrumentaal Tortoise It's All Around You Thrill Jockey 790377011524 Bij onthaasting - de term werd ooit geïntroduceerd door oud-mi- nister Margreeth de Boer - staat in deze stressvolle maatschappij niemand nog stil. Niemand? De uit Chicago afkomstige post-rock- band Tortoise opereert al vijftien jaar magistraal en onaantastbaar in het niemandsland tussen minimal music, ambient en bijna breekbare geluidsexperimenten binnen een rockbezetting. De mu ziek klinkt cerebaal, kwetsbaar en verstild - ook al ontspoort een enkele feedback de illusie in The Lithium Stijfs op Tortoise' zesde album. Op de vaak pretentieuze titels na valt er geen onvoltogen woord in dit filmische geluidsklimaat, waarheen hele volksstam men een heenkomen zochten als harde gitaarbandjes in de negen tig weer eens elkaar kopieerden. Sindsdien is er veel veranderd: ook in Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk zijn er bands die dit terrein opzoeken. Dat mag niet leiden tot de conclusie dat Tortoise er niet meer toe doet. It's All Around You een plaat als een oase; via je koptelefoon waan je je in een andere auditieve wereld. Alleen al de vormgeving van de hoes is surrealistisch. BOEK VAN DE DAG Vita Sackville-West. Onderwerp: tuinen Vita Sackville-West In de tuin uitg. Gianotten Prijs: €20,00 Afgelopen weekend bracht eindelijk het eerste echte voorjaars weer. Heerlijk om met gesloten ogen in de tuinstoelen te liggen, om bij wakker worden te moeten constateren dat het onkruid weer een centimeter omhoog is geschoten. Werk aan de winkel, kortom. Een van de mooiste boeken over tuinieren is In de tuin van Vita Sackville-West, ook bekend als prominent lid van de Bloomsbury Groep. Zij heeft in dit boek, voorzien van een voorwoord van de bekende, eigengereide tuinpublicist Romke van der Kaa, een reeks korte, columnachtige stukjes over allerhande tuinzaken geschre ven. Over tijm, rozen, de Japanse anemoon, lelietjes-van-dalen en noem maar op. Stuk voor stuk geschreven met de deskundigheid én de hartstocht van de echte liefhebber. Het boek maakt deel uit van een uitgebreide collectie tuinboeken, die door de kleine uitge verij Gianotten op een voorbeeldige manier wordt uitgegeven. KOKKERELLEN Voor 2 voorgerechten Portabella's zijn gekweekte champignons met uitzonderlijk grote hoeden. Ze lenen zich bij uitstek om te worden gevuld. Ze zijn niet altijd en overal verkrijg baar. De groenteman kan ze wel bestellen. Ingrediënten 2 portabella's; 1 tablet voor groentebouillon; 2 eieren; 2 eetl. melk; zout; witte peper uit de molen; 50 gram fijn geraspte oude Goudse of Parmezaanse kaas; 2 bosuitjes, met veel fris groen, gesnipperd; 1 teentje knoflook, ragfijn gehakt of uitgeperst; 30 gram boter, ge smolten; 11/2 eetl. droog kruim van oudbakken witbrood; 1 eetl. fijngehakte (blad)peterselie. Bereiding Maak de paddestoe len schoon. Gebruik daarvoor een borsteltje of een vochtige doek of stuk keukenpapier. Spoel ze niet in water want daar door kunnen ze veel van hun smaak verliezen. Verwijder de voeten van de stelen. Neem daarna de stelen voorzichtig uit de hoeden. Breng 3/4 liter water aan de kook en laat het bouillontablet er in oplossen. Leg de hoeden in het kokende vocht. Schakel onmiddellijk daarna de warm tebron uit. Laat de hoeden in de bouillon koud worden. Laat ze daarna op een zeef uitlekken en zoveel mogelijk opdrogen. Snijd van de bolle kanten van de hoeden dunne plakjes af waardoor de hoeden na het vullen rechtop kunnen blijven staan. Hak of snijd de stelen in kleine stukjes. Schep ze in een kom samen met de helft van de geraspte kaas, bosuitjes en knoflook enkele malen luchtig om. Klop in een tweede kom eieren en melk los. Voeg er wat zout en peper aan toe. Bestrijk de hoeden van binnen en buiten met een kwastje met gesmolten boter. Verdeel de vulling met de bosuitjes over beide hoeden. Schenk de los geroerde eieren er over. Roer hierna met een (thee) lepeltje de vullingen en de losgeroerde eieren even door elkaar. Schep in een kommetje de rest van de geraspte kaas om met peterselie en broodkruim. Schep het mengsel op de vullingen en sprenkel er een beetje gesmolten boter over. Plaats de gevulde padde stoelen op het rooster in het midden van de tot 200 o C. voorverwarmde oven. Laat in 15-18 minuten een fraai goudbruin korstje op de vullingen bakken. Presentatie Dien de gevulde portabella's onmiddellijk nadat ze uit de oven zijn genomen op kleine voorverwarmde bordjes op. Geef er eventueel sneetjes licht geroosterd witbrood bij. Zet voor de liefhebbers een schaal tje met boter(balletjes) op tafel. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de Al 2 bij Zoetermeer en A27 bij Oosterhout. Dinsdag: A27 bij Vianen en A12 bij Arnhem. Woensdag: Al bij Laren, A30 bij Barneveld bij wegwerkzaamheden en A27 bij Geertruidenberg bij wegwerkzaamheden burg. Keizers- veer. Donderdag: A58 bij Oisterwijk en A2 bij 's-Hertogenbosch. Vrijdag: A27 bij Eemnes en A2 bij Boxtel. Zaterdag: A76 bij Nuth en A12 bij Arnhem. Zondag: A2 bij Maassen en A35 bij Enschede. HET WEER door Jan Visser Het is afgelopen zaterdag op veel plaatsen zowaai nog warmer geworden dan vrijdag. Op de vliegba Twenthe werd 23,0 gemeten, in onze streken mat Soesterberg 21,7, Schiphol 20,0 en Hoofddorp 19, Met maximaal 19,4 graad in de regio Wijk aan Zee bleven de kustgebieden bepaald niet achter. De bordjes zijn inmiddels, typerend voor de overgaiij maand april, drastisch verhangen. Bij een voor de tijd ongebruikelijk lage stand van de barometer (Vlissingen rapporteerde om 17.00 uur 983 hPa) v het gistermiddag in een regenachtige sfeer maar 12 graden. Gedurende het grootste deel van de week blijft he onbestendig weer. We hebben namelijk van doen met actieve oceaandepressies boven en/of nabij i Britse eilanden. Hoewel de voorspelbaarheid op lange termijn dezer dagen niet groot is, lijken de a mosfeermodellen toch te opteren voor toenemen hogedruk-invloed vanaf het weekeinde. Het ziet e naar uit dat dan de neerslagkansen afnemen, de 1 vaker gaat schijnen en de temperatuur op waarde boven 15 graden gaat uitkomen. In polaire luchtmassa's komen in loop van vanda enkele buien tot ontwikkeling die van onweer vet| zeld kunnen gaan. De temperatuur komt uit op waarden tussen 10 en 13 graden en de zuid tot zu westenwind is aan de kust nu en dan krachtig van sterkte. Morgen verandert er niet veel. Ook dan, vooral in het binnenland, buienkansen. De tempt tuur gaat iets omhoog: woensdag/donderdag kan het meer dan 15 graden worden, maar de regenka sen blijven vrij groot. De zalige voorjaarswarmte van zaterdag werd in loop van de middag van het westen uit getempert Kort na de middag kwam in het kustgebied de we tenwind al door (zwakke storing), tegen en tijden; de avond volgde de rest van het land. Om 20.00 u was het aan de kust nog maar 10 graden (Valken burg 9,7). Neerslagkans Neerslag-mm SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Spanje A berg dal V A berg dal V Alto Campoo 40 25 La Pinilla 0 0 Astun 80 0 Navacerrada 0 0 Baqueira 155 0 Port-Aine 90 0 Espot Esqui 120 30 Pradollano 250 50 Formigal 55 0 San Isidro 40 0 Javalambre 30 0 Valdelinares 25 0 La Molina 50 0 Valdesqui 90 0 MA Spanje Dl Italië WO Duitsland DO Zwitserland VR Frankrijk ZA Oostenrijk I STRIPS Katwijk Leiden - O Wassenaar Bron: www.weet PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax:072-519 68 69 Kruiswoord-min-een Niet het gevraagde woord invullen, maar een woord dat bestaat ters van het gevraagde woord in dezelfde volgorde min 1 letter. I Omschrijving "dierenverblijf". Antwoord zou zijn "stal", maar i moet worden "sta"of "tal". Welke van die twee het moet worden ken uit de kruisende woorden.) Horizontaal: 1. Deel v.e. vaartuig; 5. kwaad; 7. spijtei 8. vleesgerecht; 9. paar; 11. balspel; 14. meteen; 16. o< 17. mestvocht; 18. kleur; 19. oever; 20. hakwerktuig; 1 gemakkelijk bewegend; 25. naaldboom; 27. deel v.e. b 29. geestelijke; 30. kanaal; 31. dierenverblijf. Verticaal: 2. Openbaar beroep; 3. langste zijde v.e. ba 4. vergissing; 5. hersteld; 6. aardgordel; 8. natuur; 10. 12. achterklap; 13. land in Europa; 15. keer; 16. bewijs kei; 21. gemakkelijk; 22. beeldverhaal; 23. heildronk; 26. tijding; 28. rijstbrandewijn. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Placebo; 7. roof; 8. kiel; 10. Eli; 12. rio; 13. 16. open; 18. hard; 20. Oka; 21. ante; 23. spul; 26. opaal; 28 30. OAE; 32. ISBN; 34. oord; 35. temerig. Verticaal: 1. Pol; 2. loipe; 3. af; 4. ek; 5. Birma; 6. oei; 7. R 9. lood; 11. ga; 14. snoep; 15. Lhasa; 17. pon; 19. reu; 21. al 22. tom-be; 24. plooi; 25. leed; 27. ar; 29. Est; 31. arg; 33. ni /MiAJÏSr^K. vS D& FUTSSCrteifï/^öeAJ -Z-AT... IK VRAA6* Mé- Af WAAR PAT CVÉR óiAAT PWT VANPAAé*

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 30