Cauberg zit Boogerd weer dwars Ronald Koeman is blij met puntje tegen leep RBC 'Ik heb geen zin om nog een jaar mijn tijd te verdoen' irs verliest ame' elder op EK ran Dijk [van Spelen 6 iploeg in h sigers Renner tweede in Goldrace noord ItPSV rdruk Clijsters heeft zater- vegame' tegen haar ;he partner Lleyton ||rloren. De Belgische |r trad in haar woon- jée voor 3500 toeschou- ïtegen Hewitt, die in de strijd met 9-8 won. wam vier weken niet egens een handbles- - Youri van Gelder is turnen in Lubljana /orden aan de ringen, sel kenners zijn oefe- •r inschatten, waar jury die 'slechts' met iten. De titel ging naar bimosthenis |s en de Rus Aleksan- jkin. Beiden haalden, in krachtonderdeel te aangehouden, 9,775. Matteo Morandi .eiler Joeri van eind augustus in jn debuut op de ie Spelen. De 20-jari- fer uit Ter Aar verze- zaterdag in het Turk van een olympisch js. Hij eindigde na elf le dertiende plaats, ichoonde lijst (een zei- Ttd) was Van Dijk num- e i. Daarmee toonde hij jj ots vormbehoud, de a i waaraan hij nog Idoen om zich voor 0 )04 te kwalificeren, tl. lt)wi - De voorlopige eg voor de Olympi- en bestaat uit dertien Acht van hen komen 0individuele num- rest alleen op de esta- e mers. Tijdens het EK '11, half mei, kunnen - le open plaatsen wor- Iuld. Ook worden dan /es voor de estafette en. De voorlopige r Athene: Pieter van ;enband, Joris Keizer, Valkengoed, Johan Inge de Bruijn, Mar- huis, Madeion Baans, Iroot (alleen ook indi- Mark Veens, Annabel laike van Stralen, Celi- ïen en Stefanie Luiken stafette: van speerpunt zorgenkind SPORT maandag 19 april 2004 door Ad Pertijs valkenburg - Michael Boogerd noemt de Cauberg liefkozend 'mijn klim'. Hij kent er iedere meter, iedere bocht, ieder stij ging. Toch bracht deze kuitenbij- ter in Valkenburg hem tot dus verre weinig geluk. Op het WK van 1998 hield een lekke band hem er van podium, vorig jaar reed een wraakzuchtige Lance Armstrong zijn zegekansen aan diggelen (en profiteerde Vino- koerov) en gisteren in de Amstel Goldrace werd de kopman van Rabobank in een spurt-a-deux geklopt door Davide Rebeliin. „Natuurlijk baal ik dan een beetje", zei Boogerd. Met de nadruk op 'beetje'. De Neder lander leek te berusten in zijn nederlaag. „Ik had goede be nen, maar hij ook kennelijk." Het moment waarop hij - op 350 meter voor de finish - de sprint aanging, zei volgens Boo gerd alles over de kracht van Rebeliin. „Hij zat gelijk in mijn wiel. Ik kon geen gaatje slaan. En als je dan weet dat Rebeliin normaliter van me wint in de sprint, weetje genoeg." Na afloop werd Boogerd na drukkelijk gevraagd naar dat moment op de Cauberg. „Ik heb voor mijn gevoel niets fout gedaan en ik heb geen stommi teit begaan", wilde de Neder lander van geen discussie we ten. „Vooraf had ik bepaald daar de sprint in te zetten. Het is op het steilste stuk, waar ik vorig jaar ook al (succesvol, red.) de spurt aanging voor de tweede plek. Uiteraard voelde ik me een beetje opgejaagd door de achtervolgers (Van Pe- tegem, Bettini, Kessler en Di Luca). Je kunt dan niet eeuwig blijven wachten, maar echt van invloed was het niet. Ook via de radio schreeuwde de ploeglei ding dat ik daar moest gaan. Volgens mij kun je jezelf dan niets verwijten." De vorm was goed, de aanloop naar de Cauberg perfect. Boo gerd sprong op de Eyserbosweg mee met Van Petegem, Bettini, Kessler, Di Luca en Rebeliin en kwam uit zijn 'hok', nadat Re beliin en Bettini op dezelfde helling vanuit dit selecte gezel schap ten aanval waren getrok ken. „Wie daar niet volgen kan, kan het verder schudden", weet Boogerd uit ervaring. Hij reed voorbij Bettini en was weg met Rebeliin. De Keutenberg reed hij twee tandjes groter omhoog, dan vorige week tijdens de trai ning. „Toch een teken dat je goede benen hebt." De keuze van zijn vluchtmakker was al evenmin fout, vond Boogerd. „Ze zijn in de sprint alle vijf sneller." Maar toch, die Cauberg. „Weer tweede. Dan denk je toch, wat doe ik fout?" Rebeliin had het antwoord: „Om een grote koers als deze te winnen, moet je ook een beetje geluk hebben." Zijn 'geluk' was dat hij gokte op feit dat thuisrijder Boogerd als eer ste de sprint zou aangaan. Dat Michael Boogerd berust in zijn nederlaag tegen Davide Rebeliin. Foto: GPD/Wouter Borre beetje geluk had hij nodig na lange een periode, waarin de Italiaan vaak net naast de hoofdprijs pakte. In 1997 won hij twee wereldbekerkoersen, San Sebastian-San Sebastian en het Kampioenschap van Zü- rich. „Ik ben daarna wel koer sen blijven winnen, maar nooit meer een grote. Toch ben ik al die tijd blijven geloven dat het me ooit nog zou lukken", zei de kopman van Gerolsteiner. Plots haalde Rebeliin een ande re drijfveer aan. „Ik draag deze zege op aan mijn beste vriend Denis Zanette, die vorig jaar is overleden." De 33-jarige Itali aan stierf in januari 2003 op de stoel van de tandarts. „Al meer dan een jaar probeer ik voor hem een mooie wedstrijd te winnen. Vandaag is me dat ge lukt, ongetwijfeld met de he melse kracht van Denis." Vorig jaar werd Boogerd ge klopt door Alexander Vinokoer- ov, die vertelde dat hij voorop was gebleven dankzij de hulp van zijn 'meefietsende' overle den vriend Andrei Kivilev. Boo gerd ontbeert kennelijk derge lijke hemelse steun. Gevraagd naar hoe ellendig hij zich voel de met de tweede plaats, zei hij (na een bezoekje aan de mobie le studio van de NOS): „Ik zag net beelden uit het Midden- Oosten. Dat is pas ellende. Dit niet." door Peter van Duyl Amsterdam - Verstrikt in de inktzwarte gebeurtenissen van deze week verspeelde Ajax gis teren voor het eerst in 24 wed strijden punten in de eigen Are- nA. Het lepe RBC Roosendaal bood de Amsterdammers zo veel weerwerk, dat Ajax uitein delijk nog blij mocht zijn met een punt ook: 1-1. Het sierde de Ajacieden dat ze zich na afloop niet verschuilden achter de ketting van inciden ten die zich sinds afgelopen donderdag aaneenschakelde. Op de onlusten na Ajax 2 -Fey- enoord 2 volgden de aangekon digde wraakacties vanuit Rot terdam, besloten trainingen, in zet van extra beveiliging en een, zij het officieuze, mediastilte. Kort voor het duel las trainer Ronald Koeman een verklaring voor, waarin Ajax zijn excuses maakte aan de spelers van het reserve-elftal van Feyenoord. Het sneeuwde een beetje on der, maar Ronald Koeman kwam tegen RBC met een op vallende opstelling op de prop pen. Wesley Sneijder en Zlatan Ibrahimovic begonnen op de bank. De Nederlander werd ge passeerd omdat Koeman tegen het goed georganiseerde RBC met een echte rechtsbuiten wil de spelen. Door de keuze voor Daniël de Ridder zakte Steven Pienaar een linie en werd Sneij der overbodig verklaard. Dat ook Ibrahimovic aan de kant bleef - ten faveure van Yannis Anastasiou - was mis schien nóg opvallender. De Zweed werd in januari aan de lies geopereerd en tijdens zijn afwezigheid werd het aureool van onmisbaarheid rond Ibra himovic met de week groter. Op 14 maart vierde de Zweed zijn rentree als invaller, sinds het duel met AZ twee weken later is Ibrahimovic weer basisspeler. De lange aanvaller met de fabu leuze techniek is echter nog ver verwijderd van zijn beste vorm en kreeg daarvoor gisteren de rekening gepresenteerd. „Een spits moet honderd procent zijn", verklaarde Koeman giste ren. „En Zlatan is de ene keer beter dan de andere keer. Van daag is hij ingevallen en dan brengt hij ook te weinig. Wij Ronald Koeman leest de verklaring voor waarin Ajax zijn verontschuldigingen aanbiedt voor de molesta tie van de Feyenoord-spelers donderdag in Amsterdam. Foto: Hans van Weel voeren een constante strijd met hem, een tijdje al. De ontwikke ling van Zlatan gaat met tussen pozen. Ik heb nog steeds ver trouwen in hem. Hij moet mijn ongelijk maar bewijzen." Zonder de Zweedse en de Ne derlandse international slaagde Ajax er geen moment in los te komen van alle heisa rond het duel van de reserves met Fey enoord. Dat gold overigens voor alle geledingen van de club. De ArenA is normaal ge sproken al geen bruisende bak vol sfeer, maar ook de Amster damse aanhang leek gisteren extra gelaten. Tegen RBC Roosendaal had Ajax juist wel wat steun kunnen gebruiken. De gasten stonden al na drie minuten op 0-1, toen Erik Hellemons een hoekschop van Pius Ikedia achter Bogdan Lobont kopte. Met een glimlach op het gezicht leunden de Bra banders vanaf dat moment achterover en dat veranderde ook niet, toen Rafael van der Vaart na een half uur zijn hoofd tegen een schot van Tomés Ga- lasek aanzette en zo voor 1-1 zorgde. Na de pauze bracht Koeman alsnog Sneijder in het veld en groeide op de tribune de over tuiging dat het ook dit keer wel in orde zou komen. Toen direct succes uitbleef, kwam ook Ibra himovic in het veld voor Victor Sikora (waardoor de Zweed sa men met zijn beoogde stand-in Anastasiou in het veld stond), maar ook dat hielp Ajax niets. De Brabantse counters daaren tegen werden almaar gevaarlij ker. Ikedia werd van een 'zeker' doelpunt afgehouden door Lo bont en kort voor tijd schoot Juan Nino steenhard op de paal. „We hebben vandaag geen punten verloren, maar er één gewonnen", concludeerde Koeman realistisch. Door de deling tegen RBC ligt het voor de hand, dat de kam pioenswedstrijd van Ajax een week wordt uitgesteld. Als PSV volgende week wint van dat zelfde RBC, krijgen de Amster dammers de kampioensschaal op zijn vroegst uitgereikt op 2 mei na het uitduel bij FC Zwol le. Dan moet het wel volgende week eerst NEC in Nijmegen van zich af zien te houden. AJAX: Lobont: De Jong (84. Obodai), Heitinga, Escudé en Maxwell; Pienaar (46. Sneijder), Van der Vaart en Gala- sek; De Ridder, Anastasiou en Sikora (60. Ibrahimovic). RBC ROOSENDAAL: Aerts; Lammens, Molenaar, Hesp en Hellemons; Oliseh, De Graaf, Tininho en Nino; Youssouf en Ikedia (78. Cas). Vertrekkers Aboikoni en Kooistra uiten kritiek op trainer Ruiters en Huizen-bestuur ien Mascini iet is maar goed dat iterdag (thuis tegen rt) al zijn laatste com- dstrijd speelt. De sfeer ilfskamer wordt er bij en van het einde niet De ploeg van Leo Rui- uch dit weekeinde niet voor de kraker tegen rvogels (0-4), waarna rtrekkende spelers kri- op trainer Ruiters en in-bestuur. een zin om nog een tijd te verdoen", zei de eurgestelde Frank na de zeperd tegen de ters. „Na mijn twee rste jaren hier had ik dat het minder zou maar dan denk je niet an honderd naar nul de ranglijst staan we chien zesde en dat lijkt t, maar de echte ken den dat wij dit seizoen Jeinig goed voetbal j aten zien. Echt, ik ben dat ik een jaar nadat ik fn van Nederland ben geworden, niet ben gedegra deerd." De aanvallende middenvelder was tegen IJsselmeervogels ge schrokken van het kwaliteits verschil. „Ik hoorde dat Vogels de laatste weken niet goed had gespeeld, maar ze hebben dik kwaliteit, man. Terwijl wij zelf totaal geen stootkracht hebben. Als je ziet hoe Dennis van der Steen met twee vingers in zijn neus door onze verdediging loopt..." „Ik heb al vroeg aangegeven dat er kwaliteit bij moet komen", vervolgde de 35-jarige Zeister. „Maar als ze nu zeggen dat het volgend seizoen allemaal goed komt met Huizen, geloof ik daar niets van. Daarom ga ik ook weg. Ik weet nog niet naar welke club, maar ik blijf wel voetballen." Aboikoni is dit seizoen geen schim van de aanjager en uit blinker die hij in het elftal van Roy Wesseling was. „Klopt. Ik heb al heel lang geen goede wedstrijd gespeeld. Maar je moet wel op niveau trainen om goed te voetballen. Dat is mis Huizen-keeper Werner Kooistra, hier in omhelzing met IJsselmeervogels-spits Richard Corts, over zijn blunder van zaterdag: Je mag me gerust in het rijtje Waterreus zetten." Foto: Ton Kastermans schien hard voor de trainer, maar ook realistisch." Geconfronteerd met Aboikoni's kritiek op Leo Ruiters zegt ploeggenoot Stefan Stam: „Frank gaat weg, snap je. Ik weet nog niet of ik blijf. Maar ik vind dat je zelf alles moet geven op de training. Het is te simpel om alleen de trainer de schuld te geven. Je moet zelf beuken. Daarbij heb ik twee jaar bij Eindhoven te maken gehad met een trainer (Leon Vlemmings, red.) die geen vertrouwen in me had, deze trainer heeft dat wel." Stam was vooral ziek van de ne derlaag. „Ik baal hier zo van. Hoe kan je je zo laten afslach ten? Er is een paar duizend man publiek. We winnen onze duels niet en zij kunnen alles doen. Het was een beetje mooi- weer-voetbal. Het is maar goed dat we al een tijdje veilig staan." „Het had nog een mooie wed strijd moeten worden", aldus de verdediger. „Maar in plaats daarvan is het een dikke dom per gewórden. De laatste kans dat je de competitie nog kan beïnvloeden en dan creëer je amper een kans. Ik kan er echt met mijn hoofd niet bij." Werner Kooistra was kort maar krachtig in zijn analyse: „Vogels was in alle opzichten sterker." De keeper, die dit seizoen al heel wat punten voor Huizen pakte, blunderde bij de 0-2 van Dennis van der Steen vlak voor rust. „Je mag me deze week ge rust in het rijtje Waterreus zet ten. Ik dacht dat ik hem had, maar hij rolde toch in het netje. Leuk voor Steen tegen zijn oude club en van mij een fout. Sim pel." Aanvoerder Kooistra gaat naar DOVO en behoort met Aboiko ni en Arnold Klein (Sparta Nij- kerk) tot de zekere vertrekkers bij Huizen. Basisspelers als Stam, Lorenzo Netteb en Nou- redinne Ouald el Hadj twijfelen nog. Bestuur en trainer zeggen druk te zijn met het zoeken naar vervangers, maar kwamen tot nu toe niet verder dan voet ballers die zich nog niet op het hoogste niveau hebben bewe zen. Dit weekeinde voegde Mark Daalderop, een aanvaller van derdeklasser Brederodes, zich bij de reeds aangetrokken nieuwelingen Martin van Ree- nen (Loosdrecht) en Joe Lamp- tey (Buitenboys). „Als het alle maal lukt, komen er nog een paar spelers bij die al op het ni veau zitten", zei Huizen-voor zitter Evert van der Roest zater dag. „Maar eigenlijk weet je pas op 31 mei waar je aan toe bent." Diezelfde Van der Roest voegde nog toe dat hij teleurgesteld was in Kooistra. „Eerst zegt hij voor zijn gezin te kiezen en een week later hoor ik dat hij bij DOVO gaat keepen. Werner heeft het enigszins jyprbruid bij ons." Kooistra, die eerder al aangaf ook te vertrekken omdat de communicatie met Ruiters is verslechterd, daarop: „Het be stuur is laks. Ik heb aangegeven dat ik in principe in mijn dorp Nieuw-Vennep zou gaan voet ballen, maar dat ik wel eerst twee maanden zou kijken wat er op mijn pad kwam. Ik vind dit eigenlijk een beetje min. Als het bestuur zulke uitspraken te gen een verslaggever doet, is het misschien wel de goede be slissing om weg te gaan." Sport 5: IJsselmeervogels mag nog even blijven hopen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1