De Gooi-en Eemlander Bijstandsaanvragers nog niet aan 't werk REGIONAAL Ri Barbecuebike opvolger meatsaver 'Of we gestoord waren' Kipchumba locomotief van Afrikaanse sneltrein Uitvoering wacht op Europese aanbesteding ersummer ice beste technicus vy nieuwe :ht Guess Restanten van Halifax te zien in Muiden Goedemorgen Wat een krant. KSSB Lees nu De Gooi- en Eemlander in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis) -';7> maandag 19 APRIL 2004 listen schooi iriken boom zorgcentrum door Ed Brouwer Hilversum - De in oktober door wethouder Patrick van den Brink van sociale zaken aangekondig de strenge aanpak van bijstands aanvragers in Hilversum is nog niet ingevoerd. Sinds januari zouden zij direct te werk worden gesteld, maar het zal tot de zo mervakantie duren voordat de afdeling sociale zaken in staat is om banen aan te bieden. Het project 'Maak werk van uw uitkering' heeft tot doel mensen zo veel mogelijk uit de bijstand te houden door hen direct ge dwongen aan het werk te zet ten. Daarvoor zouden contrac ten met werkgevers in de regio worden gesloten. Omdat de ge meente deze arbeidsbemidde ling uitbesteedt en met het con tract meer dan 250.000 euro ge moeid is, moet de gemeente dat Europees aanbesteden, vertelt projectleider Marianne van Diemen van de afdeling sociale zaken. De gemeente heeft de order nu in Luxemburg neerge legd en plaatst advertenties. Er hebben zich al wel regionale werkgevers gemeld die willen meedoen, maar hun aanbiedin gen worden in beraad gehou den tot het bemiddelingsbu reau gekozen is. Volgens Van Diemen wordt in tussen al wel"in de geest van de nieuwe wet gewerkt als het gaat om de beoordeling van aanvra- Ingrijpend veranderd zijn ook de regels voor het aan vragen van bijzondere bij stand. Voorheen konden mensen in de bijstand vrij soepel een nieuwe wasma chine, televisie, vloerbedek king of andere dure uitgave vergoed krijgen. Dat is voor bij. Nu wordt alleen nog het hoogstnoodzakelijke vergoed en vindt telkens een strenge individuele toetsing plaats. Dat heeft ermee te maken, dat de rijksoverheid met de invoering van de nieuwe wet ook miljoenen euro's wilde bezuinigen. Lidmaatschap van verenigingen wordt wel vergoed, ter voorkoming van sociaal isolement. gen: streng aan de poort. Bij standsaanvragers worden ge acht via het aanbod van het Centrum Werk en Inkomen (CWI) aan de slag te gaan. Dat zit in hetzelfde pand aan het Stationsplein in Hilversum en vanaf vandaag zitten achter de ontvangstbalie medewerkers van het CWI en van sociale za ken gebroederlijk naast elkaar. Anders dan vroeger is het wei geren van een baan niet zo sim pel. Het criterium is nu dat het moet gaan om algemeen geac cepteerde arbeid en niet langer om opleiding en ervaring bij aansluitend werk. Arno Wunderink, die als pro jectleider Wet Werk en Bijstand (WWB) nauw betrokken is bij het invoeren van de nieuwe werk- en bijstandsregels, vertelt dat sociale zaken in overleg met de cliëntenraad al maanden koortsachtig bezig is met het bekijken van de gevolgen van de WWB voor de 1500 Hilver- sumse en 300 Weespse bij standsgerechtigden die er reeds zijn. Ook zij zullen aangemoe digd worden werk te zoeken. Daarvoor heeft de Hilversumse gemeenteraad zeven ton uitge trokken, plus nog eens drie ton voor mensen die niet meer ge activeerd kunnen worden, maar die niet in een sociaal isole ment mogen komen. Omdat ruim driekwart van de bij standsgerechtigden ver van de arbeidsmarkt afstaat, heeft so ciale zaken nauwe contacten met reïntegratiebureaus die mensen met trainingen helpen om zich goed genoeg te voelen om werk te vinden. Vooral heeft de nieuwe wet in grijpende gevolgen voor de 140 alleenstaande ouders van wie het jongste kind nog geen vijf is en voor de 330 werldozen van 57,5 jaar en ouder. Deze groe pen zijn niet meer automatisch vrijgesteld van het zoeken van werk, al heeft de gemeenteraad wel een soepele benadering be paald voor de alleenstaande ouders met kleine kinderen. door Jan Herman Baas laren - Laarder Stan Hofstee is een man van zijn woord. Toen hij ruim anderhalfjaar geleden opzien baarde met een twee meter lange barbecue die hij de naam meatsaver meegaf, zei hij enthousiast dat hij zijn uitvin ding bij wijze van spreken zo met een bakfiets de hei zou op rijden. Zaterdag stond de bak fiets die hij toen voor zich zag aan de Molenaar in Laren. Met in de bak, onder de blauw-witte luifel, een uitneembare barbe cue. De barbecuebike werd onder de ijverig draaiende wieken van de molen van Laren gepresenteerd aan de pers, Stans familie, vrienden en kennissen. Zijn nieuwste snufje oogstte bewon derende blikken en schouder klopjes. „Ik heb gewoon de twee dingen die ik het liefste doe gecombineerd. Ik ben gek van barbecuen én fietsen. Dat gegeven heb ik laten samen smelten", aldus een trotse Hof stee. „Die oude barbecues zijn prachtig, maar ik wilde er ge woon een aardigheidje bij." Ook zijn nieuwe aanwinst is weer een ontwerp van zijn smid in het Overijsselse Hengelo. Bij die man, Welles, is Hofstee in middels kind aan huis. De fiets is vervaardigd bij de firma Helmstadt in Amsterdam, be kend van de ijskarretjes en de vroegere bakfietsen van glazen wassers. Rijk is hij er (nog) niet van ge worden. „Sterker nog, er moet geld bij", glimlacht Hofstee. „Wel heb ik een meatsaver ver kocht aan een Larense vriend die in Zwitserland een hotel ging uitbaten. Mooi toch, dat die man op de 'Belle Alp' zijn gasten op een barbecue kan trakteren." Toch mag de Laarder over be langstelling niet klagen. Zijn hobby heeft inmiddels meer om het lijf dan toen hij eraan Stan Hofstee had geluk bij de presentatie van zijn fietsbarbecue. Het was zaterdagmiddag echt weer voor een hapje en een drankje. Foto: Ton Kastermans begon. Naast zijn dagelijkse werk bij het productiebedrijf van slagerij De Kroes in Almere, heeft Hofstee in de zomer maanden een goed gevulde agenda met afspraken in het Gooi. Met vlees dat gaar is en niet 'gecremeerd' zoals hij spot tend opmerkt, als hij zich uit laat over de barbecuecapacitei ten van de gemiddelde Neder lander. „Het gekke is dat het voorseizoen nooit zo druk is. Vanaf half juli trekt het altijd aan. Maar dan gaan de meeste mensen ook tot in het najaar door." Hofstee hoopt met zijn bak-fiets een impuls te kunnen geven aan die 'Gooise gezellig heid'. Binnenkort is hij in de weekeinden op de klinkers van Laren en omgeving te vinden. En als hij lek rijdt, geen pro bleem. Van een goede vriend kreeg hij zaterdag een sleutel hanger met daarin een fietsre- paratiesetje. 1 Mijn wereld, mijn krant. I 1 De Gooi en Eemlander 1 II kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Bovendien spaar ik als vaste abonnee makkelijk (en snel) voor superkorting op een origineel Johnson Bros ontbijtservies! Ik betaal. 1 automatisch 58.-) per acceptgiro 58,50) Adres Postcode: I Plaats: Ttelefoon: I Geboortedatum: J e-mail: I Bank/giro* J Handtekening: I Uitsluitend bij automatische incasso. Stuur deze bon op in een ongefranlceerde n I envelop, naar De Gooi- on Eemlander. T.a.v. Afdeling lezersservice. Antwoord- o nummer 127. 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 0800-1711 (gratis) or surf naar www.gooleneemlander ni (Deze aan- I bieding is geldig tot 31 december 2004) De Gooi- en Eemlander gaat zorgvuldig I om met persoongegevens In het colofon van de krant treft u nadere Informatie aan J Mijn wereld, mijn krant. i De Gooi en Eemlander V&D ind gezet in - De luifel boven de jfdeling van V&D in de nse Kerkstraat is zon- rond twee uur in iet. Onverlaten had- jrullenbak er vlakbij ken, waarna de vlam- sloegen naar de groe- De brandweer heeft geblust. Het waren- liep geen schade op. esser met e veel op Op de Raadhuislaan in s zaterdagavond laat uit die plaats betrapt den met een slok te la aanhouding bleek ilitiebureau dat de r470 ug/1 aan alcohol Ihad. Hij kreeg een rij- in vier uur, maar kon ijn weg vervolgen. ein, hilversum - De 28- jgier Heidentrijk van rage Buitenweg in Hil- naakt kans op de titel nicus van het Jaar. Za- eef hij in de halve fina- ïwegein met vier ande- Zij maken op 12 mei Newport in Huizen uit dit jaar de beste auto van Nederland mag laterdag gewerkt in een al in Nieuwegein. Daar diverse auto's opge- t steeds verschillende en, van doorgeknipte an de ruitenwissermo- en heuse digitale net ing. De kunst is zo snel een oplossing te vin- elk probleem. Daarbij leid en secuur werken grijkste vereisten. „Het :n kwart voor negen en echt bikkelen", aldus ijk. De techneut, die elf ien direct van de mavo e Volvo's van Buiten- )k, kwam zijn eigen t tegen. „Een Peugeot, een Opel en een Suzu- geloof dat de kapotte igsbak ook van een ijk kijkt nu met span- naar de finale. Drie Ier deed hij mee aan de I. Twee keer werd hij ijk tweede. „Ik hoop mij drie keer ook echt echt is." i, basel - Marvy Rieder ïlaricum is hét nieuwe im de horlogelijn van inde modemerk Guess n. Tijdens een span- erkiezing vrijdagavond talenbeurs in het Zwit- Ruim 1900 deelnemers bij tweede City Run Hilversum door Joyce Huibers Hilversum - Zwarte strepen op het gezicht, knalroze en -oranje netpanty's, hoelarokjes en ve ren mutsen. Goed, de Zulu's in Zuid-Afrika gaan iets minder bont gekleed, maar ze waren wel de inspiratiebron voor An- net, Annemarie, Gosia en Ga- briëlle uit Soest. Zij wonnen gisteren de originaliteitsprijs bij de Ladies Run in de tweede edi tie van de Nike City Run in Hil versum. Helaas niet het mooie weer van de afgelopen dagen, bewolkt, beetje regen en een koude wind, maar wel ruim 1900 deel nemers aan de start. Daarmee trok de City Run 700 hardlopers meer dan vorig jaar. Dat was mede te danken aan de Start to Run clinics die de afgelopen zes weken door de hele regio ge houden werden. Vele begin nende lopers, gehuld in het oranje clinicshirt, wilden de op gedane conditie nu wel eens testen. Met een straf windje in het ge zicht begon om twaalf uur eerst de Kids Run. Langeafstandslo- per Kamiel Maase was speciaal gekomen om met de zes- tot twaalfjarigen mee te lopen. Een half uur later was het de beurt aan de recreanten voor zowel vijf als tien kilometer. Terwijl de wedstrijdlopers zich de benen uit het lijf liepen voor de eerste prijs, werden de ruim 500 deelneemsters warm ge houden met een warming-up show voor het politiebureau op de Groest. In de miezerregen mochten om drie uur de dames als laatsten hun vijf kilometer afleggen. Er waren er minder verkleed dan voorgaande jaren. Dokters- jassen kwamen voorbij, twee moeders met de kinderwagen voor zich uit duwend, een vrouw die haar man als letterlij ke walkman naast zich had lo pen en natuurlijk de 'Zulu da mes' uit Soest. „We doen mee voor de lol. Al jaren en iedere keer proberen we weer iets anders te verzin nen. Ik ben onlangs in Zuid- Afrika geweest en heb daar Zu lu's ontmoet. Dat bracht me op dit idee. We wilden eerst in bont gaan zoals zij, maar dat valt niet echt op. Vandaar deze felle kleuren", legde Annemarie uit. Opvallend waren ook Cheyenne (13) en haar tante Astrid (43) uit Hilversum. Niet vanwege de kleuren, maar vanwege de schaarse kledij. Slechts een bh en een handdoek vastgemaakt met veiligheidsspelden leken beide vrouwen te dragen. „Ik was wel een beetje bang dat de handdoek onderweg af zou val len", bekende Cheyenne. „Maar ik heb er nog een broekje onder aan." „We zijn onderweg door een andere hardloopster voor gek verklaard. Of we gestoord wa ren. Dat vroeg ze letterlijk. Maar wij vinden dit gewoon leuk. Ik doe al vijfjaar mee en mijn tan te tien jaar en ieder jaar gaan we zo gek mogelijk verkleed. Voor het hardlopen hoeven we het niet te doen, haha. Al valt die 41 minuten ons reuze mee." muiden - Tijdens de laatste week van april en de eerste week van mei is in het gemeen tehuis van Muiden een ten toonstelling te zien over de op graving van de neergestorte Ha- fifax-bommenwerper. Het gevechtsvliegtuig stortte op 30 april 1943 neer op het land van de familie Nell in de Noordpolder. Zes bemannings leden werden gedood en liggen begraven op de Algemene Be graafplaats in Muiden. Vorig jaar augustus werd het wrak van de Halifax opgegraven. Guus Kroon van het Historisch Archief Muiden en C. Broere van de stichting Aircraft Reco very Group uit Heemskerk heb ben de expositie georganiseerd. De 'Zulu dames' uit Soest (links) wonnen met hun kleurrijke outfits de originaliteitprijs bij de Ladies Run gisteren in Hilversum. Foto: Ton Kastermans Kenianen domineren Hilversumse City Run stond de stoep vol met Afrika nen. Atletiekmanager Frans De- nissen wist wel waarom. „Door hier te lopen kunnen die men sen een bedrag verdienen dat bij hen thuis overeenkomt met een jaarsalaris. Ze kunnen de hele familie onderhouden, maïs en vee kopen. Iets dat overigens niet alleen maar voordelen heeft, want wie in Kenya be trekkelijk rijk is, loopt grote kans om geplunderd te wor den." Niels de Bruin kon alleen maar met bewondering toekijken hoe de Afr ikanen onderling de prij- zenpot verdeelden. De Baar- naar, die had gehoopt op de ze vende plaats, maar uiteindelijk zeventiende werd, moest zich tevreden stellen met het feit dat zijn tijd (30,46) ruimschoots aan de verwachtingen voldeed. „Ik heb goed gelopen, maar te gen deze atleten kan ik niet op, die zijn gewoon super." De Al- meerder Michel Brons werd 21ste met een persoonlijk re cord van 31,48. Opmerkelijker misschien nog was de prestatie van de negentienjarige Huizer Pim Gouw (Zuidwal), die met 32,56 een knappe tijd neerzette. De winnares van de Ronde door Overmeer, Christine Chepkonga, bleek in Hilversum superieur bij de dames. Chep konga, die na haar breuk met trainer/manager Pieter Langer - horst beter is gaan presteren, liet een toptijd, tevens par koersrecord, noteren van 32,56. Het oude parkoersrecord werd met dik een minuut gebroken. De 24-jarige Keniaanse, slechts 41 kilo schoon aan de haak, werd gevolgd door haar landge note Elvine Korir (winnares van de Maple-Leafloop), en Soud uit Marokko. Chepkonga's ma nager Van der Meulen was te vreden. „Ik ben blij dat het weer goed gaat met Christine. Ze heeft een poosje geleden een ziekte opgelopen door verkeerd water te drinken. Daarvan lijkt ze nu wel hersteld." Beste Nederlandse deelneem- sel werd zij door grote Marciano uit vijftien gekozen. ze zich van te voren rgenomen niet te. hui- Marvy een traan niet ikken bij het horen van im. „Ik was helemaal l, had het totaal niet t. Het moet ook nog beetje tot me door- Maar ik vind het wel 1 te gek. Guess heeft al- htige foto's." cumse communicatie- staat hiermee aan het n een serieuze interna- nodellencarrière. Begin gt ze naar New York n fotosessie voor de anse Elle. Daarna vliegt naar Los Angeles om lor Guess te maken. In ld stond Marvy onder in de Cosmopoliton en als mannequin shows iturier Mart Visser, ïoest haar eerste plaats s delen'met een Ma- Die gaat Guess verte- digen in Azië. door onze medewerker Hilversum - Als een sneltrein denderde de 28-jarige Keniaan John Kipchumba gisteren tien kilometer lang over het bochti ge parkoers in het hart van Hil versum tijdens de tweede Nike City Run. Na 28 minuten en 44 seconden finishte de Afrikaan op de Hilversumse Groest, waar duizenden mensen zich ver gaapten aan de snelheid van Kipchumba en de andere don kere atleten. Het was de climax van een supersnelle en span nende wedstrijd, waarin maar liefst dertien atleten onder de dertig-minutengrens bleven. Kipchumba, een pupil van Frans Denissen, heeft een per soonlijk record van 28,21 staan op de tien kilometer en won nu al voor de derde keer in Hilver sum. De Afrikaan had in 2000 (advertentie) NBOUWAPPARATUUR NODIG? en 2001 de Spanderswoudloop al op zijn naam geschreven. In zijn kielzog maakten Yater Mi- ningwo (tweede) en Sammy Chuma (derde) het Keniaanse succes in de City Run compleet. Gelijk na het startschot van Ka miel Maase sprintten de donke re atleten richting Kerkstraat. Met moeite werd de bocht bij de Hema genomen. Er vormde zich meteen een kopgroep van vijftien man, de meeste atleten daarin waren afkomstig uit Afri ka. Na de doorkomst op het vijf-kilometerpunt (tussentijd 14,30) was al zeker dat het par koersrecord (28,47) eraan zou gaan. Hierna werd het een af valrace. Sander Schutgers (vijf de in 29.14) was uiteindelijk de beste Nederlander, de Huizer Fransua Woldemariam met een veertiende plaats de best ge klasseerde regionale atleet. Iedereen die betrokken was bij de organisatie van de City Run was verbaasd over het grote aantal sterke buitenlandse atle ten dat naar Hilversum was ge komen. Race-director Wim Ockhuijsen had maar vier top- lopers en twee topatletes ge contracteerd, maar gisteren Kipchumba op weg naar zijn overwinning. Foto: Ton Kastermans ster werd Iris Wulllems met een vijfde plaats. Hoe sterk het deelnemersveld was, bleek wel uit de eindklassering van de na tionale kampioene halve mara- thon 35+, Angeli Blankers. De Hilversumse was pas terug te vinden op de dertiende plek. De winnares van de eerst City Run, Greta Koens, kon haar titel niet verdedigen in Hilversum. De veelvoudig nationaal cross kampioene is noodgedwongen gestopt. Ze is diverse mislukte knieoperaties niet te boven ge komen. De Nike Ladies Run over vijf kilometer werd een overwinning voor de nationale marathonkampioene Nadja Wijenberg. De nieuwe voorzitter van de Hilversumse Nike City Run, Jac ques van Rooijen, was uiterst tevreden. In een kort tijdsbe stek van vier maanden moest hij, na het afhaken van sponsor Inspirerend Hilversum, het eve nement toch zien te doen sla gen. De vijftigjarige zakenman uit Hilversum was met name blij over het grote aantal deel nemers: zo'n' 2400 atleten en dat is twee keer zo veel als vorig jaar. „Er zijn natuurlijk nog wat zaken die beter kunnen. Dat gaan we ook oplossen. Zeker nu we een driejarig contract heb ben met Nike, kunnen we ge rust vóóruit blikken."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 13