Cistron-directeur nog vol wilde ideeën REGIO Wandelen in spoor van Sint Jeroen Lente \naar CIC Yl&tVltlV, Dat komt door het dan wel in luxemooieweervan en stond de wereld op zijn kop. In vesteerders lieten het afweten en de nieuwe directie dichtte het ene gat met het andere. Ze presteerden het zelfs om BTW terug te vorderen op niet-betaalde rekeningen. Op een dag kreeg ik een telefoontje: een schuldeiser had het faillissement van het kabelbedrijf van Cistron aange vraagd. En toen kwam wat ik het vieze deel van het verhaal vind. De drie heren van de directie hadden een plan ge smeed om mij uit het bedrijf te wer ken. Ze vertelden me dat een inves teerder 5 miljoen euro in het bedrijf wilde stoppen en dat we in zee moesten gaan met een tweede in vesteerder waar ze zelf achter bleken te zitten. Toen ik daar niet in mee wilde gaan, meldden ze dat onder hun bewind alle schulden ook op naam van het internetbedrijf waren gezet. Als ik niet meewerkte, ging dat ook failliet. Ik heb toen een aandeel houdersvergadering belegd, de di rectie ontslagen, en zelf het roer weer in handen genomen. Maar het faillissement was onafwendbaar. Twee weken later was het zover. Met een andere BV had ik al voor het faillissement een deel van de boedel gekocht om daarmee verder te gaan met ADSL voor de high end users, voor klanten die graag iets meer be talen voor een goede kwaliteit. En omdat het recht op de domeinnaam cistron.nl in een BV zat die buiten het faillissement bleef, was ik nog al tijd de rechtmatig eigenaar daarvan. Dat heb ik de curator duidelijk uitge legd, maar in het contract met het bedrijf dat het internetbedrijf op kocht was hij daar niet duidelijk over. Het ge schil dat daarover ver volgens ont stond, ein digde in een kort geding waarin de rechter be paalde dat ik twee jaar lang alle e- mail naar de 7000 cistron- klanten di rect moest doorsturen naar de nieu we eigenaar. Die periode is deze maand afge lopen. Sinds vrijdag zijn alle e-mail adressen op cistron.nl weer in mijn handen. Een paar weken geleden kregen de oude cistron-klanten van de nieuwe eige naar een brief dat de e-mail adres sen met cistron.nl allemaal verdwij nen. De telefoon bij ons stond rood gloeiend: hoe we dat nou konden doen... Toen hebben we uitgelegd dat wij dit niet deden, maar de nieu we eigenaar, en dat ze best hun cis- tron-adres konden houden, maar dat ze dan bij ons moesten komen. De nieuwe eigenaar bood ze overi gens een adres op ciscon.nl aan. Dat vind ik te veel op cistron lijken, dus daarover heb ik meteen een recht zaak aangespannen. En tegen de uit spraak in kort geding van twee jaar geleden loopt sinds kort, naast een hoger beroep, ook nog een bodem procedu re. Met mijn nieuwe bedrijf Cistron Broad band heb ik nuzo'n 5000 klan ten, en ie dere maand komen er twee- tot driehon derd bij, zonder dat we ook maar iets aan marketing doen. Daarmee zijn we op de internet markt niet meer dan een kabouter. Maar uit alle onafhankelijke tests ko men we steeds wel als één van de besten naar voren. Als je hier rond kijkt, zie je dat we een behoorlijk on georganiseerd bedrijf zijn. Het is bij na een veredeld hobbybedrijf, maar wel een bedrijf waarin iedereen een enorme gedrevenheid aan de dag legt. De marges bij breedband internet staan de laatste jaren enorm onder druk, en van mooie testresultaten al leen kan de schoorsteen niet roken. Dus ben ik sinds kort op zoek naar een commercieel manager. Die moet dan gaan werken aan een ver dubbeling van het klantenbestand, terwijl ik me bezig kan gaan houden met nieuwe ontwikkelingen. Want ik heb nog allerlei plannen. Er komt hier een satellietontvanger op het dak en ik wil van een groot aantal tv- zenders de uitzendingen van de af gelopen 24 uur via ADSL beschik baar maken. Met breedband is dat goed te doen. En hier, met dit appa raatje, kun je telefoneren via je AD SL-aansluiting. Dat betekent dat je gratis belt met iemand die ook zo'n apparaatje heeft staan en verder in heel Nederland en Duitsland voor lokaal tarief kunt bellen. En wat denk je hiervan: een wifi-telefoon waarmee je via een wifi-netwerk kunt bellen en op internet kan. Als ik het nou eens voor elkaar krijg om bij al mijn 5000 klanten een wifi-toe- gang te installeren. Dan word ik zon der dure umts-licentie ineens een serieuze bedreiging voor de grote te lefoonmaatschappijen. Ja, en verder wil ik toch weer zelf glasvezelkabels gaan aanleggen. Dat is de enige ma nier om honderd procent onafhan kelijk te worden van andere aanbie ders. Maar deze keer zal ik het niet zo grootschalig aanpakken dat ik meteen de hele Randstad wil beka- belen. Het moet zich dit keer als een olievlek verspreiden. Je ziet, ik kan nog zo een jaar of tien vooruit. In de goede tijd heb ik ooit 60 mil joen gulden geboden gekregen voor mijn bedrijf. Ik heb dat niet gedaan, en ik heb daar geen spijt van. Want wat moet ik doen? Andere internet- pioniers hebben het anders gedaan en hebben nu miljoenen op de bank staan. Maar ik sta nog altijd elke ochtend met veel plezier op om naar mijn werk te gaan. Ruud Sep Cistron Telecom feiiliet verklaard Ai?HEN AAN DEN RUM - CistTOn Telecom heeft gisteren het ver- jj wachte faillissement bekendge- maakt. Door hét uitblijven van betaling besloot KPN de dienst verlening aan het Alphense be drijf met ingang van 21 septem- i ber stop te zetten. Voor de-pn- f- géveer600ADSL-klantcriuitAl- phen en Delft zijn de telefo.on- diensten al sinds dinsdag stop gezet. Het faillissement bete- Lkent het ontslag voor 29 men- i. Zusterbedrijf Cistron Inter- t gaat, in afgeslankte vorm t met 22 medewerkers, wel doOr. Uit: Leidsch Dagblad, 20 september 2001 NAVRAAG Leidsch Dagblad ectie: B.M. Essenberg 0: directiehdcuz@hdc.nl "fdacteur: Jan Geert Majoor Bil: redactie.ldÉPhdc nl DOR al 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Ibus 54,2300 AB Leiden. '11-5356415 (071-5356325 ten fax 023-515° 5^7 VERKOOP mb.t: 813661 «8:023-5150 543 5 681 3677 handel: 071-5 356 300 kunnen contact opnemen 3636 CE ifis) 5196800 1EN aling (acceptgiro) Heen aut. ine) p/j €216,90 ons een machtiging verstrekken latisch afschrijven van het abonnementsgeld ontvangen €0,50 korting per betaling. VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabe2orging: 0800-1711 (gratis). Mobiel: 072 - 5196800. mat/m vr. 18-19.30 uur, za: 10-13 uur AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV c.q. de betreffende auteur. ©HDCMedia BV,2004 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbieding en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. COLOFON ZATERDAG 17 APRIL 2OO4 Wandelen is 'in'. Als ontspanning op een vrije zondagmiddag of als uitda ging in het Spaanse Santiago de Compostela. Deze slopende pel grimstocht wordt in de Duin- en Bollenstreek op kleine schaal nage bootst. Honderd wandelaars volgen het spoor van de Noordwijkse pa troonheilige Sint Jeroen. In vier etappes lopen zij van Noordwijk naar Egmond. „Eigenlijk fietsen we meer dan dat we wandelen." Joop Rusman zegt het haast verontschuldigend. Samen met zijn vrouw Coby en vriendin Ria Nieraad heeft de 50-jarige Lissenaar zich aangemeld voor het 'Jeroens- pad'. Hoewel hij wel vaker wandelt, is Rusman sinds januari extra actief. Hij bereidt zich voor op een tocht naar Santiago de Compostela, waar bij hij elf dagen achtereen dertig ki lometer van de pelgrimstocht aflegt. Daarbij vergeleken is de wandeling van Noordwijk naar Vogelenzang, een peulenschil. Negentien kilome ter, in een rustig tempo. „Eigenlijk zou ik wel iets sneller willen lopen", wijst hij naar zijn metgezellen. De wandeling is echter vooral be doeld om te genieten. Van de na tuur, bijvoorbeeld. De route is er ui termate geschikt voor. Te beginnen in het oude centrum lopen de deel nemers langs de bloeiende bollen velden aan de Duinweg, door het bos en de duinen, ria het Piet Floris- dal, camping De Wit en de Amster damse Waterleidingduinen naar De Zilk en Vogelenzang. „Het is aange naam en goed voor je leven om re gelmatig in de natuur te zijn", vertelt Rusman. „Het is toch prachtig als je LEIDEN, 20.30 UUR F1 en nieuwe lente, een nieuwe vibrator. Bij de 'vrouwvriendelijke' ■"-* seksshop in de Korevaarstraat is het op koopavond erg druk. De twee verkoopsters zijn vlot, modieus en worden niet gehinderd door enige schroom. Ze adviseren de klanten graag en goed. „Da mes, kan ik u ergens mee helpen?", krijgt het stel binnenwandelen de vriendinnen meteen te horen. Ze staan wikkend en wegend voor de bonte verzameling 'sex essentials'. De ene vrouw heeft al een Tarzan. Een prachtig glossy model, nrujt parels in het middenge deelte. Niet alleen mooi, maar ook uiterst functioneel. „Kijk, die heb ik", zegt ze tegen haar vriendin. „Echt een heel goed ding." De vriendin heeft minder ervaring. Ze kan wel wat informatie ge bruiken. Over gebruiksmenu's, snelheidsregelaars, tiptoetsen en de autoreverse stand. De verkoopster snelt in geoefend tempo langs alle voor- en nadelen van de verschillende technische mogelijkheden. „Deze maakt het minste geluid", zegt ze en pakt het bijbehorende exemplaar uit de rijk gevulde schappen. „Zal ik het verschil even laten horen? Op de toonbank gaan enkele speeltjes uit de verpakking. De klant mag voelen, knijpen, wrijven en luisteren. „Natuurlijk, ga gerust je gang." Ondertussen rekent de verkoopster alvast af met een andere vrouw, die haar keuze gemaakt heeft. En met een enkele man, die langskomt voor een blaadje of een dvd. De radio staat aan en een dj deelt mee dat David Beckham zijn vrouw Victoria verrast op een ring met supergrote diamant of iets dergelijks. Geen 'sex essential', maar een love essential van de van overspel verdachte voetballer. „Wat een slijmbal zeg", roept de ene verkoopster verontwaardigd. „Hoe haalt 'ie het in z'n hoofd", zegt haar collega. Zou Rebecca Loos al uitkijken naar een 'reservespeler'? Erna Straatsma >5 hebben een goed jaar achter de rug. Ze zagen hun ,03 met acht procent stijgen. Ook dit seizoen zien ze j zonnig tegemoet. vorig jaar, meent beheerder van de Katwijkse camping De Noordduinen, de behoefte aan natuur groeit. van de campings in Nederland noteerde meer over- ii dan in het jaar ervoor. En ook in deze regio, zo c vcente cijfers van de VWRijnland, is kamperen ver- ulairste vorm van vakantievieren. Heeft camping De li <jen daar ook van geprofiteerd? liet aan ons voorbij jkwij hebben vorig klagen gehad en i ook dit jaar een en. Dat komt voort öie weer van vorig en boeken hun zo de altijd met het iet jaar daarvoor in hoofd. Was dat gaan ze sneller 1 in Nederland. Ver- e vervolgens, dan het jaar daarop of gaan ze naar het jgetide aantal overnachtingen op de camping niet zijn van de economische recessie? e in deze branche erg relatief. Het goedkoopst is na- ïis blijven. En vijftig procent van onze gasten komt lit het buitenland. Of kamperen daarbij de goedkoop- an vakantievieren is, betwijfel ik. Het kan natuurlijk Tentje achterop de fiets en gaan. Maar het kan - en ij ons steeds meer - ook een stuk duurder." det dat de omzetstijging dan tot een fijne toevalstref fer sprake van een trend en wint kamperen in Neder- topulariteit? et laatste. Ik heb daar geen cijfers van, maar volgens het aantal kampeerders toe. Mensen willen weer graag nde natuur zijn. Ze zijn - denk ik - die overgeorgani- :en en bungalowparken een beetje zat en willen weer zij zelf op dat moment zin in hebben." t kamperen nou zo leuk? Als het tegenvalt zit je toch ie modder en kou onder primitieve omstandigheden ders vinden het buitenleven prettig. De vrijheid. Plus je je eigen spullen om je heen hebt. Dat vinden veel ik prettig. En schrap dat primitieve maar. Althans, bij lerencampings tref je een ander publiek, maar wij zien n met steeds luxere spullen naar de camping komen. :ns en caravans hebben steeds vaker ovens, magne- satellietschotels, airco's en computers aan boord. We ii die reden ons stroomnet van 4 ampère naar 10 opge- En we overwegen internetaansluitingen te maken, s natuurlijk de volgende stap. De moderne kampeer- Drtom - terug naar de natuur, maai' dan wel voorzien KB." jn Kramp foto: ANP/Ed Oudenaarden 'UT DE ARCHIEVEN 8 li 9, dinsdag 17 april )e slopershamer waart onverbiddelijk en drastisch rond op lige complex van de Doelenkazerne. Met groot materieel gebouwen in hoog tempo tegen de vlakte geslagen. De ver- adat het karwei met ruim een maand geklaard is. op van het kazernecomplex wijzigt het beeld langs de Witte ijpend. Met het verdwijnen van de kazernegebouwen - al- genaamde Arsenaal blijft staan - ontstaat een open ruimte ^euw stadsgezicht. Vanaf de singel is nu een ruim zicht op tad. Het gehele Doelenterrein blijft voorlopig nog kaal en bouwwerkzaamheden voor de nieuwbouw voor de universiteit ;eruime tijd op zich wachten. Onze stad is weer een rechtshulpverlenende instantie rijker, schtswinkel, de burgerraadslieden en de sociale raadsvrouw ireau voor rechtshulp zich bezig houden met het geven van nformatie op juridisch gebied. Het nieuwe bureau is geves- iHerengracht 50, voorheen opslagruimte van V en D. 9, dinsdag 17 april isser Boys-middenvelder Piet Boot, maker van het Lissese n het treffen met het Wassenaarse SV'35, tikt de bal weg ^komende SV-verdediger. Foto: archief-Leidsch Dagblad leze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na e 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op raer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA n, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d.(datum van ng) of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad, Islraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. Twee jaar geleden ging de Alphense internetprovider Cistron failliet, na een mislukt avontuur met het aanleg gen van een eigen glasvezelnetwerk. Maar voor oprichter en internet-pio- nier Danny ter Haar (37) betekende het faillissement niet het einde. Met een andere BV ging hij verder met het aanbieden van snelle internet-toe- gang voor high end users. Inmiddels heeft hij alweer een bedrijf dat welis waar slechts zo'n 5000 klanten heeft, maar wel in alle tests als één van de beste internetproviders naar voren komt. En hij barst van de plannen. Wat te denken van gratis telefoneren via een ADSL-aansluiting of via een wifi-netwerk? „Ik ben in 1991 begonnen met inter net, als één van de eersten in Neder land. Vanuit het ideaal van een vrij toegankelijk internet heb ik toen de stichting Open World opgericht. In die tijd was er in Nederland één in- ternet-aanbieder, en die wilde geen zaken met mij doen. Dus toen heb ik maar mijn eigen toegang geregeld via Engeland en Amerika. Moet je nagaan. Als je toen uit Alphen een berichtje wilde sturen naar Amster dam, ging het eerst de halve wereld over. De stichting kostte me alleen maar geld en er kwam geen cent binnen. Daarom heb ik in '95 een BV gekocht die een Amerikaanse mevrouw dui delijk om belastingredenen had op gericht en die ze daarom Blue Enve lop had genoemd. Ik heb de BVher- noemd in Cistron Internet Services. Dat was op zich wel succesvol. Maar iedere keer als ik succes had, moest ik een nieuwe telefoonlijn a 150 gul den aan laten leggen. Ik ging bijna ten onder aan mijn eigen succes: er moest heel veel geïnvesteerd worden en het kwam maar niet terug. In 1997 besloot ik dat ik naast inter nettoegang ook internetdiensten wilde gaan aanbieden: rideoconfe- renties en andere zaken waarvoor je een snelle internettoegang nodig hebt. Daarvoor wilde ik in eerste in stantie gebruik maken van het glas vezelnetwerk van KPN. Omgerekend had ik niet meer dan één duizendste van de capaciteit van één glasvezel tje nodig. Maar KPN wilde niet mee werken. Nu zaten we midden in de internethype, the sky is the limit dachten de investeerders. Voor mijn plan had ik 60 miljoen gulden nodig, met een terugverdientijd van acht tien maanden. Voor de veiligheid heb ik het bedrijf toen wel opge splitst in verschillende BV's: één voor het internet en één voor de aanleg van het kabelnet. Ondertussen groeide Cistron uit tot een bedrijf van 85 man. Ik kan goed leiding geven aan een kleine club enthousiaste mensen, maar dit werd te veel. Toen iemand voor de zoveel ste keer bij me kwam klagen dat het wc-papier op was, ging ik bijna door het lint. Ik heb toen besloten de da gelijkse leiding over te dragen aan een drie man sterke directie. Vervol gens ben ik thuis een ander bedrijf begonnen, en heb ik me negen maanden lang niet bij Cistron laten zien. Inmiddels hadden we de mislukte beursgang van World Online gehad, Cistron-directeur Danny ter Haar: „Als je hier rondkijkt, zie je dat we een behoorlijk ongeorganiseerd bedrijf zijn." Foto: Mark Lamers al die vogelgeluiden hoort." Voordat de deelnemers op pad kon den, verzamelden ze zich in de Gro te of Sint Jeroenskerk, waar ze een pelgrimslied zongen. In deze kerk werden vanaf 1450 een klein deel van de stoffelijke resten van Jeroen bewaard. Even later vertelde domi nee Biesheuvel in de andere, rooms- katholieke, Sint Jeroenskerk over het leven van Jeroen. Deze evangelist kwam uit Engeland naar Nederland en werd de eerste pastoor van Noordwijk. Totdat de Noormannen hem in 856 onthoofden. In deze kerk liggen nu de stoffelijke resten van Je roen, die via omzwervingen in Eg- mond en Haarlem in 1892 weer in Noordwijk terechtkwamen. Alleen de schedel is door de eeuwen heen onvindbaar gebleven. Een altaar met de relieken en drie glas-in-loodra- men herinneren in de rooms-katho- lieke kerk aan het leven van Jeroen. Halverwege de middag, vroeger dan gepland, komen de deelnemers aan bij de kerk in Vogelenzang. „Het was een prachtige dag", zegt Rusman enthousiast. „Veel natuur, leuke plekjes langs de route en niet te zwaar. Ik heb geen uitvallers ge zien." Op 24 april en 8 mei vervolgt de stoet zijn weg respectievelijk naar Haarlem en Wijk aan Zee. Rusman is er dan niet bij vanwege zijn tocht in Santiago de Compostela. De laatste etappe van het Jeroenspad gaat op 20 mei, Hemelvaartsdag, van Wijk aan Zee naar Egmond. „Dan ga ik weer mee." Het vertrekpunt is, vanzelfsprekend, de Jeroenskerk in Noordwijk Binnen. Foto: Dick Hogewoning

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25