Europese versie van Opsporing Verzocht MEDIA Mannenblad wil ook eens nuttig zijn voor de vrouw Britney en Whitney willen reality-show Nieuw in Rusland: leger-tv Poesjes: Sterren tegen wil en d< Idols-generales live via internet Hazes en die(n)hladen NOS-tv volgt Kuipers in ruimte Hilversum - NOS Actueel be steedt uitgebreid aandacht aan de ruimtevlucht die de Neder landse astronaut André Kuipers van 19 tot en met 30 april gaat maken. Zo zal de NOS de lance ring van de Sojoez rechtstreeks op tv verslaan en achtergron den geven over de ruimte- vlucht. De eerste speciale uitzending op Nederland 2 is zondag avond, live uit de ruimtevaart instelling Estec in Noordwijk (21.50-22.40 uur). Maandag morgen is de lancering recht streeks te zien (5.00-5.30 uur). Vrijdag 23 april spreekt presen tator Rob Trip met Kuipers, die dan in het ruimstestation zit (10.00-10.20 uur). Een week later, op 30 april, volgt de landing van de capsule in Kazachstan (19.27-19.52 uur) Jos Brink brengt nostalgie op buis Hilversum - Jos Brink moet het ouderwetse zaterdagavondge- voel op televisie terughalen met de nieuwe show De Televi sietoppers. In het NCRV-pro- gramma dat acht afleveringen van zeventig minuten telt, no digt de presentator een beken de Nederlander met familiele den in de studio uit. Samen kijken ze naar hun top tien van nostalgische televisie beelden. De reeks begint op 3 juli. Spelshow voor gezinnen bij NCRV Hilversum - NCRV- presentator Jochem van Gelder gaat een spelshow voor gezinnen pre senteren. De show, getiteld All in the Game, zal komend najaar op Nederland 1 te zien zijn. In het programma zullen gezin nen tegen elkaar strijden. Het is dus van groot belang dat de fa milieleden elkaar door en door kennen. Tijdens uiteenlopende spel-onderdelen wisselen hu mor, spanning en actie elkaar in een snel tempo af. Per gezin zijn er vier spelers: twee ou ders/verzorgers en twee kinde ren. De minimumleeftijd van de kinderen is 10 jaar. De ma kers van de show zijn op dit moment op zoek naar geschikte kandidatenAanmelden kan via www.ncrv.nl/allinthegame. Docusoap over hipste strandtent Amsterdam - Na het filmen van perikelen op luchthavens, het plaatsen van wielklemmen en het opruimen van rotzooi is het fenomeen docusoap een blij vertje in tv-land. Het fenomeen 'docusoap' is een blijvertje in tv-land, blijkt ook uit een nieu we achtdefige reeks over strandtent Bloomingdale in Bloemendaal. Veronica gaat vanaf 24 juni (21.30 uur) het wel en wee van deze zeer hippe strandtent in beeld brengen in het programma Beach Club. De Endemol-productie volgt de (vaste) gasten, het personeel, de strandevenementen en het weerverloop. Bloomingdale, onderdeel van ID&T, is afgelo pen weekeinde geopend en de eerste opnamen zijn begonnen. Onderzoek naar kerktelefoon EO Hilversum - Het Commissariaat voor de Media onderzoekt of de Evangelische Omroep de Me diawet overtreedt nu die kerkte- lefonie aanbiedt via internet. Publieke omroepen zijn ver plicht al hun neventaken bij het Commissariaat te melden. Óm dat de EO dat met de kerktele- fonie niet heeft gedaan, heeft de mediawaakhond de omroep per brief om opheldering ge vraagd. Het aanbieden van kerktelefonie behoort niet tot de taken van een publieke om roep. Net zomin overigens als het aanbieden van gefilterd in ternet, zoals de EO doet met Filtemet. Daarvoor heeft de omroep echter in 2000 toe stemming gevraagd en gekre gen bij het Commissariaat. donderdag 15 APR|[ MaMfcaltb door Nico Postma Hilversum - Wat wil hij écht in bed, maar durft hij je niet te vragen? Gaan alle mannen vreemd? Zó krijg je hem aan de praat. En elf manieren om het mannenhart te veroveren. De heren op de redactie van het tijdschrift Men's Health richten zich in het meinummer voor de verandering eens op de vrouw. De special van het fitnessblad is niet zomaar een vrouwenblad, Het mannenblad Men's Health heeft een editie voor de vrouw uitgebracht. legt hoofdredacteur Pim Chris- tiaans uit. Het grote verschil is dat dit vrouwenblad van a tot z door de redactie van een man nenblad is gemaakt. Christi- aans: „We hebben geen poging gedaan om een echt vrouwen blad te maken waar er al zoveel van zijn, maar we proberen juist ons te onderscheiden door als mannenblad iets voor de vrouw te doen." In kant en klare mannentaal wordt aan de lezeressen van de Men's Health Vrouw uitgelegd wat mannen beweegt op het gebied van seks en relaties. Christiaans: „Geregeld kregen door onze mediaredactie hilversum/gpd - De AVRO komt deze zomer met een Europese versie van Opsporing verzocht. Het programma wordt boven dien in - waarschijnlijk - veertien andere Europese landen in ver gelijkbare vorm uitgezonden. In Nederland hebben de AVRO en het Openbaar Ministerie in middels als eerste getekend voor het programma. In veer tien andere landen moet dat nog gebeuren. In het program ma wordt aandacht besteed aan grensoverschrijdende cri minaliteit. Zo kan bijvoorbeeld worden ge dacht aan zakkenrollers die hun activiteiten spreiden over ver schillende Europese steden, of aan Nederlanders die in het buitenland misdrijven hebben begaan. Het openbaar ministe rie hoopt zo ook dat soort mis drijven te kunnen bestrijden. Achter het programma gaat een ingewikkelde Europese samen werking schuil. Zo worden voor elk deelnemend land in Neder land de opnamen gemaakt waarbij de nationale presenta tor hier naartoe komt. De tips die mensen geven, gaan direct naar het politiekorps in het land dat de zaak onder zoekt. Verder kunnen landen van eikaars beelden gebruik maken. Op die manier kan een Zweedse bende autodieven die Hilversum - Idols-fans die nog niet genoeg hebben aan alle uren die wekelijks op tv aan hun favoriete programma worden besteed, kunnen achter de computer kruipen. Via de Idols-site www.idols.nl is het mogelijk vanaf zaterdag gratis mee te kijken tijdens de laatste generale repetities van Idols. Speciaal voor de ze zogeheten webcast zijn er verschillende ca mera's opgehangen in de Idols-studio, de Blue Room en zelfs de make-up ruimte. Van 10.00 tot 18.00 uur zorgt een speciale webcast-regis seur ervoor dat steeds de meest interessante repetitiebeelden te zien zijn. Bezoekers van de site kijken mee over de schouders van de fina listen en zien hoe zij zich voorbereiden op de liveshows vanuit Studio 22, de vaste studio van het programma. Zo kunnen fans bijvoor beeld zien hoe Boris zijn nieuwste danspasjes oefent, hoe Maud bij de make-up zit, Marlies haar optreden oefent of JK zijn nieuwste outfit past. Om nog niet alles prijs te geven, wordt het geluid uit de studio vervangen door de uit zending van Yorin FM, het zogeheten Idols- station. door onze mediaredactie Hilversum - Voor de fans van reality-soaps breken goede tij den aan. Popdiva Britney Spears is binnenkort mogelijk te zien in On tourage, een ver slag van de beslommeringen van de blonde popster op tour. Spears medewerkers zijn op dit moment de boer op met de rea- lityreeks waarin de ster en haar dansers te zien zijn achter de schermen tijdens de Europese Onyx Hotel Tour. Er is overi gens nog geen zender gevon den voor de zesdelige serie, waarbij Spears tevens als uit voerend producent wil optre den. De serie wordt geprodu ceerd door Diamond Park En tertainment, een bedrijf van haar manager Larry Rudolph. Spears gaat eind van deze maand op tournee. Aftakelende ster Whitney Hous ton en haar echtgenoot Bobby Brown kregen hetzelfde idee. Brown's eigen productiebedrijf B2 Entertainment is op dit mo ment druk aan het filmen voor de eveneens nog niet verkochte serie. Tot nu toe is het stel met hun dochter Bobbi-Kristina ge filmd tijdens een etentje, samen met Houstons psychotherapeu- Whitney Houston speelt de hoofdrol in haar eigen reality-soap. Foto: AP ten. De ster is op dit moment net gestopt met haar zoveelste poging af te kicken van de co caïne. Ook zijn er al scènes op genomen tijdens het Ladies First concert met Beyoncé, Ali cia Keys en Missy Elliott in At lanta. De soap rond het met een fikse drugsverslaving wor stelende paar kan nog span nende televisie opleveren. Bin nenkort moet Brown voorko men voor mishandeling van zijn echtgenote. Hij is net uit de cel na een korte gevangenisstraf voor te hard en dronken rijden. door onze correspondent Frank Hendrickx moskou - Na de liquidatie van bijna alle kritische televisiezen ders in Rusland heeft het Krem lin iets nieuws in de aanbie ding: leger-tv. De nieuwe zen der, Ster, zal achttien uur per dag aandacht besteden aan mi litaire onderwerpen. Doel: een patriottische renaissance. Het concept van Ster is als win naar uit de bus gekomen bij de verdeling van de 57ste frequen tie van de Russische televisie. De nieuwe zender belooft pro gramma's als 'maarschalken en generaals', een historische ru briek, 'de schietbaan', een late night show en 'nieuws van he( vaderland', een actualiteitenru briek. In combinatie met de steun van het Russische minis terie van defensie blijkt dat vol doende voor de verwerving van de frequentie, die in Moskou en omstreken ontvangen kan wor den. De directeur van de nieuwe zender, Ivan Demidov, heeft tot 23 februari 2005, de 'dag van het vaderland', de tijd om de patriottische zender in de lucht te krijgen. Dat er behoefte is aan een kanaal vol militaire in formatie, weet Demidov. De naar schatting miljoen soldaten in Rusland behoren uiteraard tot de doelgroep, maar ook de rest van de 'dienende klasse', zoals ambtenaren, leraren en doctoren, hebben behoefte aan meer 'traditionele Russische waarden', meent Demidov. Ongeveer vijftien procent van de zendtijd zal gevuld worden met programma's vol legermu- ziek, nog eens 30 procent gaat op aan oorlogsfilms met Russi sche heldendaden. De zender wil verder aandacht besteden aan een gezonde levensstijl en een realityshow ontwikkelen met de titel 'Russische kerel'. Maar de belangrijkste opgave van Ster is 'de opvoeding van jongeren in de patriottische tra ditie van Rusland'. De zender wil de kijker trots voor het va derland bijbrengen. De Russische media zijn scep tisch over de plannen van Ster, een naam die verwijst naar de ster van het Sovjetleger. „De Ster straalt, maar, behalve het ministerie van defensie, zit nie mand daar op te wachten", stelt het dagblad Nezavisimaja Gazeta droogjes. De krant Iz- vestia heeft vooral twijfels over de financiële middelen van de zender. Het ministerie van de fensie, dat een televisiestudio van 2183 vierkante meter be schikbaar stelt, heeft te weinig geld en het bedrijfsleven is voorlopig niet happig. Ster moet het vooralsnog doen met een startkapitaal van amper 100.000 dollar. Het is twijfel achtig of dat voldoende is om het patriottisme weer nieuw le ven in te blazen. we verzoekjes van vrouwen die vroegen om een Women's Health. Deze special is daarom een gebaar naar vrouwen, waarin we vanuit onze eigen mannelijke expertise beschrij ven hoe mannen functioneren. We vinden dat we vrouwen echt iets te vertellen hebben, ook op het gebied van voeding en fitness." Vandaag ligt de eerste vrouweneditie in de schappen. „We hebben niets onderzocht. Het blad is fris van lever ge maakt. Wereldwijd verschijnt Men's Health in meer dan der tig landen, maar in Nederland richten we ons voor het eerst op de vrouw. Internationaal wordt vol spanning naar ons gekeken", zegt Christiaans. Als de vrouwelijke editie aanslaat, krijgt het tijdschrift in het na jaar een (internationaal) ver- volg. De hoofdredacteur verwacht het meeste van het artikel 'Hoe krijg je mannen aan het praten'. „Normaal vertellen we onze le zers hoe ze met vrouwen moe ten omgaan. Nu krijgen we ein delijk de kans aan vrouwen uit te leggen waarom we moei zaam communiceren, maar ook dat krachttraining goed voor hen is." Behalve vrouwen zullen ook mannelijke lezers het blad wil len lezen, verwacht Christiaans. Benieuwd is hij naar de reacties van de collega's van Opzij en het nieuwe vrouwenblad Sis. „Normaal vinden ze ons ver schrikkelijke haantjes", zegt Christiaans over de vrouwelijke tak binnen de uitgeverij Week bladpers. Hoofdredacteur As- trid Feiter van Sis voelt zich in derdaad niet aangesproken door het tijdschrift van de man nen. Feiter: „Het blad prikkelt me wel en er zal zeker een doel groep voor zijn, rna hebben de mannen voor zichzelf. Wati J'i opviel is dat het ei over henzelf gaat, ter van worden als hun begrijpen. Alsi mannenblad make Q precies hetzelfde. 11 n 'zo zie je er lekker i ■j' mannen ons graag vrouwenmode in dr" spreekt me echt nie duidelijk hoe de mi ziet. Dit is een blad kere vrouwen en Si voor de zelfverzeke Wij laten échte vroi een link met Nederland heeft heel snel aan de kaak worden gesteld. De Nederlandse versie wordt eenmaal per maand uitgezon den, duurt vijftig minuten en wordt gepresenteerd door Frits Sissing, ook het gezicht van het gewone Nederlandse Opspo ring verzocht. De komst van een Europese versie past in de trend dat steeds meer media met opspo ringsprogramma's of -rubrie ken komen. Behalve de AVRO kermen inmiddels muziekzen der TMF, SBS 6, Radio 3FM, dagblad Spits, internetbedrijf Tiscali en een handvol regiona le omroepen eigen opsporings rubrieken. De hoofdrolspelers uit de VPRO-docusoap Poesjes. Foto: GPD/PR/VPRO Amsterdam - Het leek zo sim pel. Een docusoap voor VPRO's jeugdrubriek Villa Achterwerk, over een nest jonge poesjes die elke dag weer wat anders bele ven. Inmiddels staat het pro gramma Poesjes, vanaf van avond op de buis, bij maakster Machteld van Gelder op de rol als 'het moeilijkste wat ik ooit heb gedaan'. Want Rinus, Theo, Heidi en Sientje, de vier jonge vedetten, afkomstig van een rustiek gele gen boerderij in Abcoude, ble ken bepaald geen coöperatieve tv-sterren. „We dachten, als we dat nestje maar vinden, dan zit ten we goed. Maar zo werkt het dus niet. Het was enorm moei lijk, het was vooral een kwestie van eindeloos wachten", aldus Van Gelder die het jonge gezin afgelopen zomer volgde met een klein camerateam. „Die beesten slapen twintig uur per dag, meestal nét als de camera draaide. En als ze wakker wa ren, renden ze alle kanten op, ze doen maar wat. Als regisseur heb je er totaal geen controle over. Het wordt al heel snel een rommeltje." Poesjes gaat over de eerste acht weken in de levens van vier kat jes en hun ouders: de opstandi ge Heidi, de kneuzerige Theo die voortdurend met snotoog jes rondloopt, lefgozer Rinus en de brave Sientje, die altijd pro beert de lieve vrede binnen het gezin te bewaren. Want Het Ge zin, daar draait het om in Poes jes. „Het was de bedoeling om te laten zien hoe het is om in een gezin te leven. Er is er altijd wel een kind die steeds de beste wil zijn, één die het lievelingetje van moeder of vader is, of een tje, zoals Heidi, die in een ander gezin geboren had willen zijn. Ruzie, jaloezie, competitie, vriendschap, eigenlijk alles wat in een gezin voorkomt", aldus de filmmaakster die eerder voor Villa Achterwerk de series Taar ten van Abel en De Achtertuin van Jan Wolkers maakte. Aanvankelijk wilde ze alles van uit de kartonnen poezendoos filmen, maar dat idee bleek niet genoeg spanning op te leveren. Vervolgens werd besloten de reeks in een huiskamer op te nemen, maar toen de boerderij in Abcoude in zicht kwam, werd ook dat idee verworpen. Een moestuin, een wei met paarden en een lommerrijke binnenplaats vormen immers een veel beter decor voor een boerderij-soap. Ook de plannen om het erfhondje Saar een rol als verteller te geven, sneuvel den in de voorbereiding. Uit eindelijk draait het in de kleine verhaaltjes gewoon om de poesjes zelf, die bijvoorbeeld in een gevaarlijk hoge dakgoot te recht komen, een muis van monsterachtige afmetingen op het erf vinden of vechten om de gunst van de uithuizige vader. In de serie komen vrijwel geen mensen voor, afgez rendochter Janneke etensbakjes vult, en zelf, wiens benen al beeld komen. Actrii Luif is te zien als de die belangstelling h de inmiddels stevig Paul Groot, onder n van het Kopspijkers schreef de teksten l materiaal en deed a men. Het uitzoeken van beelden uit stapels i overigens een verha aldus Van Gelder. je datje gek wordt, i je toch maar gewoo werk. En uiteindelij tevreden ook." Monique Brandt jes, VPRO, iedei dag om 18.18 uuroj 3 en vanaf 2 mei oo dagochtend om 9.0(\ BIJ DE KAPPER Stom van ANDRE HAZES, vreselijk stom. Geeft de zanger in een gesprek met BAREND VAN DORP notabe- ne 'die bladen' de schuld van alles wat er mis gaat in z'n le ven. Daar moet je niet mee aan komen bij EVERT SANTE- GOEDS, hoofdredacteur van Nederlands Grootste Familie- weekblad, Privé dus. Hoezo, die bladen? „Even hoopte ik nog dat hij dienbladen zei - dienbladen vol biertjes - want daarmee zou hij van aanzienlijk meer realiteits zin blijk hebben gegeven", zo sabelt SANTEGOEDS het ex- raadslid van gemeente De Ron de Venen neer. SANTEGOEDS dompelt zijn pen in een zwem bad vol azijn om HAZES' wel bekende knipperlichtrelatie met RACHEL nog een tikkie pijnlijker te maken dan-ie al was. Mochten 'die bladen' al eens onverhoopt een foutje hebben gemaakt, dan was het omdat 'onze drukkerij niet altijd kon bij houden wanneer het tussen hem en RA CHEL aan dan wel uit was'. En dan komt 'ie, de genadeloze afmaker: „Maar inmid dels staat op ANDRE's arm, naast haar por tret de tekst 'RACHEL forever' getatoeëerd. Blijft het nu altijd goed? Of zal TATTOO BOB straks tot rectificatie worden gedwon gen? Het minst pijnlijk lijkt me, mocht er onverhoopt iets misgaan, om van het En gelse Forever (voor altijd) op ANDRE's arm dan maar het Duitse Vorüber (voorbij) te maken." Pats, boem, HAZES, in drie rake klappen knock-out geslagen. 'Nobody fucks with EVERT SANTEGOEDS', zou André Hazes. Foto: ANP FRANK DE GRAVE hier van zeggen. Waar SANTEGOEDS als pitbull van zich af bijt, daar straalt zijn collega MARC VAN DER LINDEN - van Weekend - een en al rust en liefde uit in de hoofdredactionele column. VAN DER LINDEN prijst de altijd zo joviale en benaderbare MR. PIETER VAN VOLLENHOVEN bij wijze van spreken het graf in. En daar draait het deze week om in de coverstory van Weekend: 'Ruzie bij de Oranjes. PIETER niet in grafkelder.' Een ge meen lekkermakertje, want hoewel het blad enerzijds suggereert dat BEATRIX de ko ninklijke graftombe in Delft exclusief wil houden 'voor Oranjes die staatshoofd zijn geweest en voor hun partners', staat ver derop in het verhaal, dat PIETER zelf 'be slist niet' in de Delftse graftombe wil liggen. O, waar gaat die ruzie bij de Oranjes dan wèl over? Misschif MABEL WISSE SI gens een schreeu de cover van Privé d psychologe onder d wordt genomen. Tji al zo erg? Welnee, h woon de huispsychi het blad zelf te zijn. poeha blaast deze d diepfilosofische zee menig damesromai had misstaan. „Ik zi ook een eenzame N mand met een onv( leden bij wie een oi ontstaan om vooral te hebben." Blablal Na dit soort wijshet een mens naar Part echte deskundigen GAUS demonstrere tisch een stukje hui keukenpsychologie in het dage kan zijn. Dieren paren volgens al met hun pasfoto. Niet letterli (wat zouden vier pasfoto's van te beer mogen kosten), maar m die aan een soort ingebakken i< voldoen. Wat hebben wij daar i want mensen doen precies het 'Kortom mevrouw, heeft u gem echtgenoot, verander uw uiterl uw handen in onschuld. De na rest voor u!' De mooiste kop va komt ook van Party: 'Clown BA goocheldoos SYLVIA...' Voor het beste nieuws moet u I MINOESCH JORISSEN verhuis naar Barcelona. Martin Ruesink

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 10