Reserverol valt Van Dijk zwaar SPORT Soms een gouden tip, soms een gele kaa Leiderdorp speelt met opponent e Voorhoutse keeper denkt voorlopig nog niet aan stoppen mm m Topweekeinde voor ARC Elftal van de week Naarendorp naar Qatar LissE - FC Lisse-voetballer Os car Naarendorp loopt stage bij een club in Qatar. De midden velder krijgt twee weken de tijd om een contract af te dwingen in het oliestaatje. Naarendorp (26) vertrok maandag. „Het is voor mij een enorme kans om toch nog profvoetbal te spe len", stelt Naarendorp. „Maal ais ik de kans krijg een contract te tekenen, wil ik er eerst zeker van zijn dat de randvoorwaar den goed zijn geregeld." Quick Boys 2 loot Katwijk leiden - De reserves van Quick Boys hebben een wedstrijd te gen plaatsgenoot Katwijk geloot in de achtste finales van de Am- stel Cup. Het eerste elftal van Quick Boys moet op bezoek bij Xerxes/DZB. Ter Leede moet het opnemen tegen een andere club uit de hoofdklasse A: Ca- pelle. De bekerronde is gepland op woensdag 5 mei. Het eerste van Quick Boys wil de wedstrijd in Rotterdam een week eerder spelen. Overige wedstrijden: Kranenburg - Alphense Boys, TOGR - Scheveningen, FC Lisse - JAC, GDA- Noordwijk, Del- tasport - Westlandia. leiderdorp - BV Leiderdorp heeft gisteravond uitgehaald te gen Barons. De Leiderdorpse basketbalsters versloegen de ploeg uit Breda met 87-37. Daardoor houdt het team van coach Joris Zandbergen zicht op deelname aan de play-offs om het landskampioenschap. „Sinds we van Grasshoppers hebben gewonnen, zitten we prettiger in ons vel", zo ver klaarde de Leidse coach de monsterzege op Barons. Zandbergen kreeg waarop hij vooraf rekende. Barons won nog geen enkel duel en de coach eiste daarom van zijn ploeg een grote uitslag. „Be houdens de eerste twee minu ten liepen we over de tegen stander heen. In elk kwart den derde de ploeg vrolijk door. We zijn dat ook aan onze stand ver plicht. In de vorige thuiswed strijd was het verschil 25 pun ten, nu vijftig. Zelfs in het laat ste kwart was het 22-6 voor Lei derdorp en dat geeft aan dat we tot het einde scherp waren." Bij rust leidde Leiderdorp al met 40-18. Door de ruime overwinning blijft BV Leiderdorp in het spoor van Grasshoppers en Groningen. Zandbergen gaat er vanuit dat zijn ploeg de reste rende drie duels moet winnen om kans te maken op de acht ste plek die recht geeft op de play-offs. „We zien wel waar we uitkomen. We bekijken het per wedstrijd." Topscorers aan Leiderdorpse zijde waren: Theresa LeCuyer (23 punten, 12 rebound), Lon- neke Bransz (14, 11), Claudia Leitner (13 punten), Kika Stijger (11) en Marijke Goudberg (10). woensdag 14 april 2<c DUIVENTIL door Peter van der Hulst voorhout - Rob van Dijk zit vanavond tijdens het Uefa Cup duel met Newcastle United weer op zijn gebruikelijke plek. De keeper uit Voorhout die zeven jaar - een lange blessureperiode uitgezonderd - bij RKC onder de lat stond, is dit jaar bij PSV de stand-in van Ronald Waterreus. Die rol valt hem toch wel zwaar. De 35-jarige Van Dijk in een mo noloog over de eerste doelman van de Eindhovense club, kee perstrainer Joop Hiele en de Uefa Cup. Opvolger Waterreus „Guus Hiddink wil als opvolger van Ronald Waterreus een erva ren eerste doelman aantrekken van achter in de twintig die ook nog Nederlands spreekt. Na men kun je dan zelf invullen. Daarna kom ik en dan wil PSV nog een jonge doelman aan trekken." „Het is misschien in mijn voor deel dat het financieel niet flo rissant gaat. Keepers als Edwin van der Sar, Sander Westerveld en Jurek Dudek zijn vrij duur in transfersom en salaris. Boven dien gaat de vervanging van spelers als Mark van Bommel, Mateja Kezman, als zij vertrek ken, en Arjan Robben het nodi ge geld kosten. Voor een keeper worden dan geen miljoenen uitgetrokken. Lukt het niet om een keeper in de gewenste cate gorie te vinden dan zal PSV in Nederland zoeken. Voor mij wordt het dan een ander ver haal. Dan kan ik met die andere doelman de concurrentie aan." Reservekeeper „Ik had vooraf gedacht dat het gemakkelijker zou zijn om op de bank plaats te nemen. Wa terreus miste de laatste jaren geregeld wedstrijden, maar juist dit seizoen speelt hij elke mi nuut. Dat valt dan tegen. Ik probeer mijn voldoening uit de trainingen te halen. Bij RKC werkte ik in de week naar de wedstrijd toe. Dat was het doel waarvoor ik bezig was. Dat is nu anders. Ik wil zo goed moge lijk trainen, zodat ik met een goed gevoel naar huis rijd. Zo lang het elftal goed draait, heb ik minder moeite met de rol van reservekeeper, maar als PSV verliest heb ik toch wel een dubbel gevoel. Je blijft die drang houden om te bepalen hoe ver je kunt komen. Van te voren dacht ik: ik ga naar PSV om te genieten van het voetbal en de Champions League. Maar als je niet speelt geniet je veel minder. Ik heb dat gevoel mis schien onderschat." Of ik weg wil? Ik wacht eerst wat PSV gaat doen. De club kan mij aan mijn contract houden en dat loopt nog een seizoen door. Ik heb in het verleden wel eens mijn voorkeur voor Enge land uitgesproken, maar dat wordt nu een moeilijk verhaal. Is het voor de positie van twee- Rob van Dijk: „ik dacht: ik ga naar PSV om te genieten van het voetbal en de Champions League. Maar als je niet speelt genietje veel minder. Ik heb dat gevoel misschien onderschat. Foto: Taco van der Eb de doelman, dan moet ik daar drie keer over nadenken." Voorhout „Dat ik nog in Voorhout woon, is eigenlijk zo gegroeid. Toen ik bij Feyenoord speelde, was het goed te doen. Ik zat in drie kwartier bij het stadion. Een maal bij RKC keek ik het eerst een halfjaar aan of het reizen me beviel. Daarna dacht ik niet meer aan verhuizen omdat mijn contract met RKC ander half jaar later afliep. Ik wist niet wat er daarna zou gebeuren. Uiteindelijk was ik er zo aan ge wend dat ik niet beter wist. In Eindhoven heb ik een apparte ment van de club. Ik kan bepa len of ik daar blijf slapen. Maar had ik acht jaar geleden gewe ten wat ik nu weet dan was ik naar Brabant verhuisd." Hiele „Joop Hiele is bij PSV een goe de keeperstrainer. Alle trainers die ik heb meegemaakt hadden één visie. Frans Hoek week daar niet van af. Joop pikt van alles wat mee. Hij staat open voor andere dingen. Op buitenland se trips bezoekt hij de trainin gen van andere clubs. En als hij iets nieuws ziet dan probeert hij dat uit en praat er met ons over. Bij Feyenoord vertelde Pim Doesburg iets en dan moest je het maar aannemen. Lukte het niet dan bleef hij net zo lang hameren tot het wel ging. Op zich is daar niets mis mee, maar Hiele is totaal anders dan ik gewend was. De jaren onder Doesburg zijn wel belangrijk geweest voor mijn verdere car rière. De aangeleerde techniek is zijn werk geweest." Kunstgras „Bij voetbal hoort traditie. Ik vind het maar niets als Neder land massaal op kunstgras overstapt. Het heeft toch zijn charme als je met een witte broek het veld opstapt en er weer zwa17 afkomt. Een bal maakt op zo'n veld ook rare ca priolen. Een wedstrijd op kunstgras keepen is op zich geen probleem. Je valt mis schien negen keer, maar van een keeperstraining op kunst gras word je niet vrolijk. Je kunt je op zo'n veld als doelman veel minder afeetten dan op echt gras." Champions League „De Champions League halen of de Uefa Cup winnnen? Fi nancieel is het interessanter om de Champions League te halen. PSV kan daarin meer verdienen dan in de Uefa Cup." „Uiteindelijk draait in het voet bal alles om geld. Als het voor PSV morgen interessant is om mij te verkopen dan laat de club dat niet na. Sportief gezien is het mooi als we voor de Uefa Cup gaan, maar als je kijkt naar de kwaliteiten van onze groep dan is de kans dat we ons voor de Champions League plaatsen groter dan dat we de Uefa Cup winnen. Verslaan we Newcastle United dan wacht in de halve finale Olympique Marseille of Inter Milaan." „Dat we in de competitie pun ten verspeelden, heeft voor een belangrijk deel met blessures te maken. In de verloren wedstrijd tegen Willem II zaten alleen maar spelers uit de A-jeugd en Jong PSV naast me op de bank. We hebben best een grote se lectie, maar met zoveel gebles seerden wordt het hele elftal door elkaar gehusseld." „De discussies tussen de Raad van Commissarissen enerzijds en voorzitter Van Raaij en Hid dink anderzijds (over contract verlenging van de coach) heb ben geen invloed gehad op de resultaten. In de spelersgroep leefde dat onderwerp niet. Dat was iets dat zich op het kantoor afspeelde. We hadden niet het idee dat Hiddink ontslagen zou worden. We gingen er vanuit dat het wel goed zou komen en dat was ook zo." Einde carrière „Voordat ik bij RKC zeven maanden aan mijn knie gebles seerd was, dacht ik nog: op mijn 35ste is het mooi geweest. Maar tijdens die twee maanden thuis en vijf maanden revalida tie in Zeist merkte ik hoezeer ik het voetbal miste. Als mijn le dematen het volhouden, wil ik nog wel even doorgaan." „Een leven zonder voetbal is voor mij niet denkbaar. Als ik stop met keepen wil ik bij het voetbal betrokken blijven. Ik ben in het bezit van de diplo ma's 'oefenmeester 1 en 2'. Het liefste wil ik na mijn loopbaan met keepers bezig blijven, een heel elftal trainen zie ik niet zo zitten." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: tie.ld@hdc.nl De technische staf bij de jeugd van voetbalvereni ging Meerburg krijgt steeds meer vorm. Rien van Veen is ook volgend seizoen jeugdcoör- dinator. Allard Gelmers (ex- GWS) wordt trainer van de A- junioren. Rob Hannaart bege leidt de keepers. De vrouwen gaan nog een jaar door met Martin Alphenaar. Excelsior '20 en Sportclub Feyenoord hebben hun ruzie bijgelegd. De trainer van de Schiedamse club was woedend op Feyenoord omdat hij dacht dat vertegenwoordigers van die club een belastend rapport bij de KNVB hadden ingediend. Naar aanleiding van de gestaak te wedstrijd waren enige spelers van Excelsior '20 geschorst. Nu blijkt dat dit rapport van de scheidsrechter afkomstig is, zijn de verenigingen weer goede maatjes. Zondag gaat UVS op bezoek bij Excelsior '20. Edmund Claus (oud-doelman van Noordwijk) is het nieuwe hoofd opleidingen bij profclub Haarlem. Momenteel traint Claus de BI van Ajax. Op zaterdag en zondag speelt de Cl van UVS bij FC Lisse om de Nike Premier Cup. Het elftal van de trainers Dick van der Heiden en Rob Ouwerkerk neemt het in Lisse op tegen clubs als Vitesse, Stormvo gels/Telstar en AFC. Komt UVS een ronde door, dan treffen de blauwwitten Ajax, Feyenoord, PSV of Sparta. Burgemeester Harry Groen, voormalig bondscoach Louis van Gaal en scheidsrechter Pie- ter Vink zijn op woensdag 21 april bij de Noordwijkse voet balvereniging SJC te gast bij een vier-tegen-vier toernooi voor basisscholen. Het evenement begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. In het selectieteam van Zuid- Holland voor gehandicapte sporters zijn de Leidse vrouwen Evelyn van Leeuwen (rolstoel basketbal), Marianne Huijbens (goalball) en Noordwijker Ru ben de Haas (voetbal) opgeno men. Zes turnsters van DOS uit Al phen aan den Rijn hebben zich geplaatst voor het NK meer kamp, het komende weekeinde in Hellevoetsluis. Het gaat om Anne van Keeken, Penny Trim, Joyce van Zuidam, Froukje (Wim van Duivenbodt 071-5356415- E-mail: s| Bontekoe, Kelly Sima ne van der Geijn. Slai Kwiek behaalde in Sa met de jeugd negen n Driemaal goud, zilvei Ij Flet ledental van de enigingen is afgelope 1,3 procent gegroeid, r£ balbond bleef de gro^ voor teamsporten, ge de hockey- en volleyt Bij de individuele spel11 tennisbond nog steei grootste, gevolgd docs. nastiekunie en de go Mare Schoon van Dpt enige regionale rugbjF geselecteerd voor hei]e1 lands rugbyteam. Ne speelt op zondag 25 Amsterdam tegen Po| Mark Drenth uit Lis Breda op de 5 kilomi geworden bij het NK| men. De lange-afst; mer van LZ 1886 dee cies een uur over. De volleyballers 2 hebben de finale Ws' trictsbeker bereikt na winning op Vrevok 3, speelt op 15 mei defi Velo uit Wateringen. Hillegommer Peter Reep heeft maandag 21 van Waddinxveen vo teurs op zijn naam g( Johan Berk (Koudeki haalde de vijfde plaai elite en Peter van Dij n werd vierde bij de jui bert Berk (Koudekerl Bode (Sassenheim) e Muller (Lisse) als zev achtste en negende b ther Kortekaas (Voort tiende bij de vrouwe Suzanne de Goede woude) kwam de paa; door met een 22ste p I Ronde van Drenthe e vende plaats in de Ro?)1 Breezand. Elise van r (Noordwijkerhout) n de Omloop van de KI De vijfde plaats was Marion Borst (Kout heeft haar wieier- en| carrière beëindigd, in de schaatssport at wordt ploegleidster Splinter, Mischa Topjf.' Verdouw bij de Slage Spartaan-atleet Riclj ten is het buitenseizol begonnen met een hle sprong van 1,99 mei speerworp van 59,071 Liefst vijf ARC'ers in het Elftal van de Week. De Alphense ploeg beleefde een topweekein de in het gevecht om de degra- datie-playoff te vermijden. ARC won met 4-1 in Katwijk, wat Ed gar van Schie, Stefan Schaafs- ma en de complete voorhoede een acht opleverde. Is het Elftal deze week rood zwart gekleurd, de top van het spelersklassement blijft blauw wit. Niels van Duijn en Peter Kromhout stijgen van de ge deelde zesde naar de gedeelde vierde plaats om de hegemonie van Quick Boys nog eens kracht bij te zetten. Lennert Hegie, keeper van Rijnsburgse Boys, verdiende de plek onder de lat in het Elftal van de Week door tweemaal zijn doel schoon te houden. Hegle (Rijnsb' Boys) Groot afek Ederveen iSST Van Schie 4 (Rijnsb'Boys) W (Katwijk) (ARC) Guyt J (Quick Boys) Hajji Naarendorp (Katwijk) W (FC Lisse) 1 Egberts j (ARC) 1 Graaven (ARC) Schaafsma (ARC) Verheij (ARC) Spelersklassement Wouter Verheij. Archieffoto: Taco van der Eb speler club gem. 1. Marnix van der Gun Quick Boys 7,26 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,16 3. Dennis den Turk Quick Boys 7,11 4. Niels van Duijn Quick Boys 7,09 Jurgen Faerber Ter Leede 7,09 Peter Kromhout Quick Boys 7,09 7. Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 7,08 8. Richard Hoek Quick Boys 7,05 Rogier Koordes Ter Leede 7,05 Orson Naarendorp FC Lisse 7,05 Kevin Winter FC Lisse 7,05 12. vijf spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club zaterdag maandag gem. 1. Quick Boys (6,75) (-,--) 6,91 2. Ter Leede (6,42) (-,--) 6,75 3. Rijnsburgse Boys (6,58) (6,67) 6,69 4. FC Lisse (6,85) (-,--) 6,68 5. Katwijk (6,92) (6,25) 6,53 6. Noordwijk (-,-) (-,--) 6,43 7. ARC (-,--) (7,25) 6,35 leiden - Op basis van een voor beeldige inzet kan ze boven de anderen uitstijgen, maar soms keert het fanatisme zich tegen haar. Dan vatten teamgenotes ha!ar felle aanwijzingen ver keerd op, als kritiek in plaats van aanmoediging. Of de scheidsrechter denkt dat een vervelende opmerking voor hem is bedoeld. Zo'n akkefietje moest ze al eens bekopen met een gele kaart, maar in feite was dat onterecht. Immers: de in tenties van Floor Lely zijn altijd goed. „Ik kan moeilijk mijn mond houden en soms komt dat verkeerd over", zegt de 17- jarige speelster van Alecto. De woordenstroom die in het heetst van de strijd over haar lippen komt, heeft maar één doel en dat is het winnen van de wedstrijd. Daarvoor haalt Lely niet alleen verbaal het on derste uit de kan, ook fysiek gaat ze tot het uiterste. Daarbij komt het goed uit dat de Leidse kan bogen op een goed loop vermogen, en dat ze taai is in de duels. Tegenstanders moe ten haar drie keer voorbij willen ze van haar afeijn. Achter sporters met zulke kwa liteiten gaat in de regel een trai ningsbeest schuil, maar voor Floor Lely gaat dat niet op. „Ik train heus niet met tegenzin, maar wedstrijden zijn natuur- Marion Borst. Archieffoto: Hielco Kuipers Ie Floor Lely: „Je moet doorhebben wat anderen van jou verwachten." Foto: Hielco Kuipers lijk wel leuker. Als ze mij tijdens de training een trucje leren, lukt het negen van de tien keer niet. Tijdens de wedstrijd gaan die dingen vanzelf, maar daarbui ten heb ik er moeite mee." Het zelfde geldt voor één-tegen- één-duels. „Op de training kom ik er bijna nooit langs, ook om dat de verdediger precies weet wat ze kan verwachten. In wed strijden zijn acties verrassen der." Juist daarom is het in hockey belangrijk om te anticiperen op watje teamgenoten gaan doen en op wat de opponent van plan is. „Je moet doorhebben wat anderen van jou verwach ten", omschrijft Lely de crux van het spel. „Alleen als je goed op elkaar bent ingespeeld, kun je iets bereiken. Het is leuk als je ook iets moois kunt laten zien, maar uiteindelijk doe je het toch met zijn elven." Die collectieve gedachte deed haar een paar jaar terug hockey verkiezen boven schaatsen. Omdat ze ook op de ijsbaan aardig uit de voeten kon, begon de combinatie van beide spor ten tijdrovend te worden. De keuze voor hockey was logisch. Floor Lely was al van kindsaf aan lid van Alecto, de club waar ook haar ouders en tal van an dere familieleden actief zijn. Vanaf de Dl speelde ze steeds in de hoogste jeugdteams van de Leiderdorpse vereniging; te genwoordig maakt de vwo-leer- linge deel uit van de Al. In de juniorenploeg deed Lely het zo goed dat coach Maurits Eikenhout haar in november liet debuteren in de hoofd macht van Alecto. Al wedstrijd ietwat telei Q voor de Leiderdorps! (1-1 tegen het laagge Wageningen), Lely di veel plezier aan teru| eerste wedstrijd op h e niveau was ze metee R voor het enige doelp De laatste tijd doet z mee met het eerste, dat twee geblesseerd keerden in het team, kend speelsters die 111 op het middenveld a Wellicht maakt ze vo zoen weer haar opw ,r de hoofdmacht, maa vaste waarde. „Ik wil spelen, dat is het bel Als ik die zekerheid i ste niet kan krijgen, 1 - ver nog een jaartje in e digeteam." Ze heeft geen haast op te komen. Floor L erover om na haar ei te beginnen aan de s dicijnen. Dan zou ze in Leiden kunnen bli niet op kamers hoevi weg Amsterdam. Op vertrokken al heel w volle hockeysters uit dorp. Mede omwille C studie gaven zij de vi aan het spelen bij ee de buurt van hun un j j Floor Lely blijft het li waar ze zit. Daar zullf Alecto blij mee zijn. Maarten Dekker 'Sportkids' Is een serie 0 '1 sporttalent uit Leiden ei Heeft u tips of suggestie e rubriek, mail dan naar s tie.ld@hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6