Droomweekeinde UVS wordt domper SPORT 6 Leidsche Boys 'moet' het meest Docos is bijna uitgeti met Sj Meerburg verliest generale repetitie voor kraker Einde seizoen voor Dubbeldeman dinsdag 13 APRIL 20; door Hein ten Berge Rotterdam - In een weekeinde waarin UVS in theorie de titel kon pakken, ontving het twee gevoelige tikken. Kwamen de Leidenaars de eerste klap nog re delijk te boven - UVS boog te gen Blauw Wit een 0-2 achter stand om in een 2-2 gelijkspel - tegen Sportclub Feyenoord liep de Leidse koploper tegen een rechtse directe op en verloor het met 2-1. Resultaat: één schamel puntje en een titelstrijd die weer open is. Er lag zo'n mooi en ogenschijn lijk eenvoudig scenario klaar voor UVS. Gewoon twee keer winnen met Pasen en de kurk kon van de fles. En met winnen had UVS de laatste maanden toch niet zo veel problemen, aangezien het vanaf begin okto ber slechts eenmaal gelijkspeel de (2-2 tegen WSB) en maar liefst tien wedstrijden won. Pro bleem was alleen dat er binnen 48 uur moest worden afgere kend met de twee overgebleven concurrenten Blauw Wit en Feyenoord. En dat was nu net even te veel van het goede. De thuiswedstrijd tegen Blauw Wit vrat energie, waarvoor UVS met een schamel puntje maar karig werd beloond. Trainer Hans van Leeuwen rekende na het verloren duel in Rotterdam uit dat twee duels in zo'n korte tijd fysiologisch gezien onverant woord is. „Het is bewezen dat je 72 uur nodig hebt om te her stellen. We zaten er in de twee de helft gewoon doorheen. Dan slaat de verzuring toe en kun je weinig extra's brengen. Je moet natuurlijk ook niet vergeten dat Feyenoord geen beroerde ploeg is en dat het geen schande is om daar te verliezen." Het was inderdaad geen schan de om te verliezen bij Feyen oord, maar er had toch zeker wel een puntje uit het belangrij ke treffen gepeurd moeten wor den. Zeker omdat UVS vijf mi nuten voor rust op voorsprong kwam. Het was zo'n doelpunt waar UVS er dit seizoen wel meer van heeft gemaakt. Strak inspelen op de spits (Vakkas Al- tinbas) die de bal even vast houdt en vervolgens op maat meegeeft aan een bijsluitende middenvelder (Raymond van Es) die op snelheid doorbreekt en keurig afrondt. Geen vuiltje aan de lucht eigenlijk, maar nog geen minuut later was het al weer gelijk. De handige Dick Tijdeman legde drie UVS'ers in de luren en bediende de vrij staande Peter van der Veen op maat: 1-1. Van Leeuwen: „Mooie actie, hoor. Maar hij mag die bal natuurlijk nooit meer voor krijgen." Daarna kwam het niet meer goed met de Leidse koploper. Er werd te veel balverlies gele den en de afvallende bal was maar sporadisch een prooi voor een Leidenaar. Feyenoord groeide in de wedstrijd en werd - zonder direct uitgespeelde kansen te krijgen - de toonaan gevende ploeg. Uitgerekend een zeldzame blunder van Dave de Heiden deed UVS de das om. De doorgaans zo solide doelman schatte een diepe bal totaal verkeerd in en stelde zo Tijdeman in staat de winnende treffer aan te tekenen. De uitge bluste Leidenaars deden nog krampachtige pogingen het tij te keren, maar kwamen een voudig te kort. Raymond Ben- nekers en Zev Davidson kwa men niet voorbij hun tegen stander en Walter de Kievit en Michel Jungschlager werden te ver van het doel gehouden. Wat in Rotterdam allemaal niet lukte, lukte 48 uur daarvoor te gen Blauw Wit wel. Hoewel UVS al na twintig minuten door twee doelpunten van Ruben Wilson tegen een 0-2 achter stand aankeek, toonde het vol doende veerkracht. Nog voor rust volleerde Berinekers op aangeven van Van Es de aan sluitingstreffer binnen, waarna een tweede helft volgde waarin UVS misschien wel zijn beste voetbal liet zien. Het stemde Van Leeuwen tevreden: „Ik heb er in de rust op gehamerd dat we er nu moesten staan. We hebben het altijd over het to nen van mentaliteit en ik vind dat we dat uitstekend hebben gedaan. Zeker als je ziet dat Blauw Wit zich helemaal in groef, was het knap dat we toch konden blijven combineren." De ene na de andere aanvals golf rolde op het Blauw Wit- doel af, maar slechts Van Es vond het net. En dat was veel te weinig want ook De Kievit en Jungschlager waren erg dichtbij de winnende treffer. Toch le verde het gelijkspel, behalve Hekkensluiter verslaat futloos ASC: 1-0 door Maarten Dekker leiden - Wat is de definitie van het woordje 'moeten'? Bij ASC moeten ze de studieboeken er nog maar eens op naslaan, want het antwoord lijken ze niet te weten. Gisteren hadden ze ook gewoon even kunnen spieken bij de tegenstander, want die besefte wel wat 'moe ten winnen' betekent. Leidsche Boys greep zijn laatste kans op handhaving: 1-0. In dit stadium van het voetbal jaar heb je ploegen die moeten winnen, omdat ze helemaal on deraan staan en degradatie naar de laagste klasse van het amateurvoetbal dreigt. Vaak zijn dat de teams die het niet van hun technische bagage of voetbalintelligentie moeten hebben. Kijk naar Leidsche Boys. De club die nog altijd zetelt langs de Boshuizerkade kent en er kent z'n eigen tekortkomingen als geen ander. Dat het eerste elftal in de onderste regionen van de vierde klasse vertoeft, komt intern hoogstens als een teleurstelling, niet als een ver rassing. Daarmee is niet gezegd dat Leidsche Boys zijn lot gela ten afwacht. Een paar weken geleden werd trainer Peter Huigsloot ontslagen, in de hoop dat dat een kentering te weeg zou brengen. Leidsche Boys lijkt op de goede weg, niet alleen omdat de ploeg gisteren won van ASC, maar vooral ook omdat iedereen pre cies lijkt te weten waar het mo menteel vanaf hangt: onvoor waardelijke strijdlust en het winnen van duels. Dan maakt het niet eens zo veel meer uit dat er weinig ervaring in het elf tal zit, dat een van de spitsen een paar kilootjes te veel mee torst en dat er gespeeld wordt op een veld waar een grazende koe haar enkel nog zou verstui ken. Als je de tegenstander maar aftroeft op de belangrijke momenten, dan kun je nooit verliezen en is de kans aanwe zig dat je de wedstrijd wint. In deze fase van het seizoen heb je ook teams die nog lang niet veilig zijn, maar die wel in die waan verkeren. Ze staan net niet helemaal onderaan en vin den van zichzelf dat ze eigenlijk wel heel goed kunnen voetbal len. Ze vinden het jammer dan het er dit seizoen niet uitkomt, maar degraderen? Dat houden ze hiet voor mogelijk. Neem nou ASC. De voetballers uit Oegstgeest straalden giste ren helemaal niet uit dat ze nog altijd kunnen degraderen. Alle waarschuwingen van trainer" Sascha Tuijt waren aan dove mansoren gericht: ASC voetbal de futloos, ideeloos en zonder bezieling. De Oegstgeestenaren gingen halfslachtig de duels in, éls ze de duels al ingingen. „Het is mij een raadsel waar deze in stelling vandaan komt", zei een zichtbaar ontluisterde Tuijt, die het ontbreken van Lart Braaks- ma en de geschorste Freek Til- man niet is excuus wilde op voeren. „We hebben genoeg goede spelers, maar vandaag haalde niemand een voldoen de." Slechts één keer werden de be zoekers gevaarlijk, nota bene ver in blessuretijd, toen ze van uit de dugout massaal naar vo ren werden gedirigeerd. In de reguliere speeltijd was het op vallendste wapenfeit een vrije trap van Niels Buikema. De aanvoerder van ASC mocht twee keer' aanleggen, omdat bij de eerste poging een verdediger van Leidsche Boys te vroeg in liep. Maar al had Buikema acht enveertig keer mogen schieten, dan nog was de bal vast niet in de buurt van het doel gekomen. Leidsche Boys kwam halverwe ge de eerste helft op voor sprong. Centrale verdediger Martijn Botter schoot de bal achter keeper Paul Goulmy. Vooral in het tweede bedrijf had de thuisploeg de marge nog kunnen vergroten, maar zelfs de makkelijkste kansen waren niet aan de Leidenaars besteed. Illustratief was een po ging van invaller Richard Riet hoven, die door ploeggenoot Abdoulah Dahmani op maat werd bediend, maar hoog over schoot. Veel maakte het niet uit voor de ploeg van interimtrainers Ge rard van Eek en Paul Schlag- wein, of er nu met 1-0, 2-0 of 9- 0 werd gewonnen. Belangrijker was het resultaat van concur rent FC Rijnland. Die ploeg won verrassend van UDO, waardoor Leidsche Boys nog al tijd onderaan staat, de overwin ning op ASC ten spijt. Maar er is nog hoop: zondag volgt de directe confrontatie met Rijn land. ASC neemt het gelijktijdig op tegen FC Lisse, nog zo'n team in degradatiezorgen. Tuijt: „Als ze er nu nog niet van doordron gen zijn dat er iets moet veran deren, dan weet ik het ook niet meer." Leidsche Boys - ASC 1-0 (1-0). 25. Botter 1-0. Scheidsrechten Hos. Toe schouwers: 175. Leidsche Boys: Van den Hoed; Gau- ger, Botter, Oomen (76. Blöte), Petit; Schellingerhout, Jordens, Dijkstra; Dahmani, Marks (90. Ramaker), Ver meulen (81. Riethoven). ASC: Goulmy; Biessels (46. Van de Wa- -terh-Van Klaveren, Van Wingen, Reiin- goud; Vah den Broek, Te Slaa, Buike ma; De Wolf, Van Zaanen (46. Stol wijk), Sanavro. l t) Zelfs deelname aan nacompetitie nog onzeker TWEEDE KLASSE ZONDAG SJC verloor gisteren van VELO: 0-1. Doelman Ro nald van Kesteren liet vlak voor tijd een hoge bal uit zijn handen glippen, waarna de Wateringers het enige doelpunt binnentikten. Door een 4-1 overwinning bij het Haagse GDA hadden de Noordwijkers zich zaterdag zo goed als veilig ge speeld. Alan Campfens, Mohammed Ben Saïd en Duncan de Groot (2) scoorden. Alphense Boys zette zaterdag het laaggeklasseer de Spartaan '20 opzij: 0-3. Dennis Dobrnjac, Bart Holleman en Edvin Pecjinovic scoorden voor de Alphenaren. Gisteren tegen Olympia werd met 1-5 verloren. Alphense Boys kwam nog op 1-1 door Gerald van der Klok, maar na rust verloor de thuisploeg het geloof in een goede afloop. Keeper Gerben Wijsman kreeg een rode kaart na het vloeren van een tegenstander. DERDE KLASSE ZONDAG Voorschoten '97 moest twee 'finales' spelen om nog een kans op de derde periodetitel te houden. Beide gingen verloren. Zaterdag was koploper DHL in Delft met 2-1 te sterk. De ploeg van trai ner Hein van Heek kreeg kansen genoeg, maar alleen Michael Heetveld kwam tot scoren. Twee dagen later lieten de groengelen zich bij Forehol- te naar de slachtbank leiden: 6-2. Shemiel Con- stancia en Mourad Kassi scoorden voor Voor- schoten'97. De Voorhoutse treffers kwamen op naam van Pieter Fengkery, Job van Steijn, Niels van Gent en Marciano Blankendaal (3). Voor Foreholte kwam twee dagen eerder een ein de aan het bekeravontuur. De Voorhouters wer den op eigen veld door zaterdaghoofdklasser Deltasport met 6-0 aan de kant gezet. Net als de Vlaardingers trad ook de formatie van René Ras met een groot aantal invallers aan. Deltasport speelde vanwege een vlak voor rust opgelopen rode kaart met tien man verder. DOSR was een paar maten te groot voor het al gedegradeerde Van Nispen. Uit een snelle coun ter maakte Willem Zandbergen de 1-0 van Chris van Emmerik ongedaan. Na de pauze walsten de Veners eenvoudig over Van Nispen heen. Hans Klink (2), Maarten van der Meer en Bart Hoogen- boom maakten er 6-2 van. Voor Van Nispen schoot Fred Meiland een penalty raak. In de Haarlemse' derde klasse speelde Concor dia met 2-2 gelijk tegen ZTS. Dennis Stijnman en Michel Warmerdam maakten de Hillegomse tref fers. VIERDE KLASSE (B) ZONDAG Bernardus speelde met 2-2 gelijk tegen WSE. Beide teams hebben een periodetitel op zak. Door doelpunten van Anthony Laman en Stefan Koot leidden de Rijndijkers bij rust met 2-1. Na de thee viel de gelijkmaker van de Waddinxve- ners. AJUkmania verraste vriend en vijand door kampi oenskandidaat Meerburg met 3-0 naar huis te sturen. Op de zege van de Oude Weteringers viel gistermiddag niets af te dingen. Routinier Char les Hogenboom, Jorg van der Breggen en Robin Pieterse scoorden. VIERDE KLASSE (A) ZONDAG Ondanks de 'prachtige' uitslag van 5-5 tegen FC Zoetermeer was Roodenburg-trainer Arno Lan- cel niet te spreken over de scheidsrechter: „De man heeft zeker vier dubieuze doelpunten aan Zoetermeer gegeven", aldus Lancel. Vooral de penalty die Zoetermeer pal voor tijd de 5-5 ople verde, deed pijn aan de Leidse ogen. terecht", vond wederom Lancel. Daa gen Wils van Oosten en Jeroen Huis bfjn Bij de Roodenburgers maakten Faisal [(7 Jeroen Huis en Ismael el Mokadem cty0 ten. UDO kan na het verlies (1-2) teg' land de titel vergeten. Rijnland mag op lijfsbehoud in de vierde klasse, plancke gaf met een rake vrije trap het Voor rust deed UDO' er Michael van cL terug (1-1). Na rust zorgde Nenad Pfj een counter voor de winnende treffer. gr VIJFDE KLASSE ZONDAG»' Warmunda ging zaterdag in de to Quick Steps met 2-0 onderuit. De W herstelden zich gisteren door JAC kloppen. Maarten van der Voet (3) en ling (2) scoorden. Alphen won met 5 Zoetermeer. Jeugdspeler Emi Yildiz Bons scoorden. GOL Sport ging nipt 0 gen Erasmus: 1-0. Hilni Cankaya kree kaarten en Kemal Boz viel uit met een blessure waarna de negen de enige tr ten incasser^p. L Gespannen blikken als Feyenoord-doelman Ronald Ermes UVS'er Joeri Onderwater het koppen probeert te beletten. Foto: Cees van Hoogdalem een puntje, vooral een goed ge voel op. En dat goede gevoel veranderde binnen twee dagen in een be hoorlijke kater. Want door het verlies bij Feyenoord is het in eens weer ongemeen spannend geworden. UVS moet de Rotter dammers nu, in punten, naast zich dulden maar heeft nog een wedstrijd tegoed. Geen man overboord dus voor de Leide naars, alleen mag de Leidse trots nu geen steekjes meer la ten vallen. Alleen bij winst is UVS nog gebaat, maar dat maakt Van Leeuwen niet erg nerveus. „Ik geloof dat we de afgelopen maanden wel heb ben laten zien dat we wedstrij den kunnen winnen." UVS - FC Blauw Wit Amsterdam 2-2 (1-2). 13. Wilson 0-1, 20. Wilson 0-2, 30. Bennekers 1-2, 51. Van Es 2-2. Scheidsrechten Wezenberg. Toe schouwers: 500. UVS: De Heiden; Koers, Akerboom (66. Jesper Neuteboom), Parrel, Groe- neweg; Bennekers, Van Es, Van Groot- veld, Davidson; Jungschlager, Altinbas (80. De Kievit). SC Feyenoord - UVS 2-1 (1-1). 39. Van Es 0-1, 41. Van derf] Tijdeman 2-1. ScheidsrtL veld. Toeschouwers: 90C II UVS: De Heiden; Koenjv Neuteboom), OnderwatL Neuteboom), Parrel, Grq nekers, Van Es, Van Grof2 son; Jungschlager, Altiif Kievit). Ij IS rustig en doelloos dit spelen, terwijl hunii ten voorin schreeiii een dieptepass. „We kwamen goede Lugdunum-coach Rd dorff eerlijk toe. ,il het moment van t sprong kwamen zijji op gang." Drie belar" ten voor Lugdunum! tegen degradatie tei° na de negatieve reePI currenten voor zich® den. De aangeslagen® stelde zich gisterer?' matige RKDEO uit met 2-0 te verslaan^ na afloop allerlei telv pas komen om de P Docos na de twee! duels (opnieuw teg! num en RKDEO) tef" Van der Salm: „Heti_ als, als, als. Een her maar het ergste blijft! niet meer in eigen hl en we zelfs met le kunnen komen te stal Lugdunum - Docos 2-1 zing 0-1, 59 Van Schie 1- 2-1. Toeschouwers: 300.1 ten Van der Stelt. Rood: (Lugdunum, 2x geel). Lugdunum: Lambrechts 0 Plezier, Botermans, Van wakabessy), Van der 1_ Deijn), De Prie, R. Deijnl F Schie, De Klerk. 10 Docos: Hermans, Smits Herman van Marwijk, k Linden, Ciere, De Vries? Holverda), Henzing, ÖS Ravensbergen. rd Docos - RKDEO 2-0 (1-oE 0, 90+2. Gallert 2-0. TÉD 200. Scheidsrechten DeÜS Docos: Hermans, Vrnj Hans van Marwijk), Kofj der Linden, Nas, De Vries re, Ravensbergen (76. HcJC zing. \v Lugdunum-aanvoerder André Botermans is net te laat om Niek de Vries van Docos het passen te belet ten. Foto: Eric Taal Zijn teller blijft dit seizoen op veertien doelpun ten staan. Een ontstoken hielbeen brak Docos- spits Barry Dubbeldeman zaterdag op in het duel met Lugdunum. Hij speelde het duel uit, maar kreeg daarna van de dokter te horen dat hij zeker een maand niet kan en mag voetbal len. Het treffen met RKDEO volgde hij daardoor gisteren vanaf de tribune en ook bij de laatste twee duels van het seizoen is dat zijn plaats. Mocht Docos zich plaatsen voor de nacompeti tie dan blijft het twijfelachtig of Dubbeldeman inzetbaar is, door Loman Leefmans leiden - Er is alleen nog een heel klein theoretisch kansje op de titel en een wat grotere kans op een (vervangende) periode titel. Het is een schrale troost voor Docos dat een kleine maand geleden nog tien ver- liespunten voorsprong had op de concurrentie. Zaterdag ver loor het elftal van trainer Nico van der Salm voor de vierde keer op rij en op onthutsende wijze van Lugdunum: 2-1. Gis teren herstelde de ploeg zich enigszins tegen RKDEO (2-0), maar de schade lijkt onherstel baar. „Ik ben ook nog nooit zo kwaad geweest", bekende Van der Salm na afloop van het zater dagse duel in de Kikkerpolder. Docos leek in de eerste helft de drie verlieswedstrijden van daarvoor redelijk te hebben verstouwd. De bezoekers waren heer en meester tegen laagvlie ger Lugdunum. Op een splij tende pass van Arjan Ciere zette Tom Henzing de Morsclub al vroeg op voorsprong. Daarna ontstonden nog zeker vijf doel- rijpe kansen die niet waren be steed aan Robin Ravensbergen (2x), Henzing en Barry Dubbel deman. Die missers deden de club de das om want op onverklaarbare wijze zakte Docos na rust als een plumpudding in elkaar. „Waarom de wedstrijd zó kan telt, ik weet het niet", vroeg de vertwijfelde Van der Salm zich na afloop af. „Wat ik daaraan had kunnen doen? Je hebt me toch zeker wel gehoord langs de kant." Een ietsje meer inzet aan de kant van de thuisclub toonde de kwetsbaarheid van Docos aan. Elf goede voetballers, maar niemand om de 'oorlog' mee te winnen. Al snel na rust maakte Pieter van Schie gelijk op aan geven van Marvin de Klerk en daarna hielp arbiter Van der Stelt Lugdunum verder in het zadel. Hij onthield Docos eer der een strafschop toen spits Dubbeldeman door aanvoerder André Botermans werd ge vloerd. Vervolgens gaf hij de thuisclub wél een penalty nadat Docos'er Niek de Vries diezelf de Botermans licht op de hak toucheerde. Barry van Eyk bracht Lugdunum vanaf elf me ter op voorsprong. Een minuut later duikelden er weer twee spelers over elkaar in het straf schopgebied van Docos. Ieder een rekende op een tweede strafschop, maar dit keer kreeg Van Schie wegens een ver meende schwalbe een gele kaart. En aangezien het zijn tweede officiële waarschuwing was, moest de spits van het veld. Ondanks de omstreden beslis singen had Docos nog voldoen de tijd tegen tien Kikkers om minimaal een punt uit het vuur te slepen. Maar in plaats van de zijkanten met de snelle en be- hendigde jonkies Ravensbergen en Henzing te benutten, ver dwenen alle ballert richting het overvolle strafschopgebied en hield Lugdunum met opvallend gemak stand. Typerend voor de angst en het gebrek aan vorm en zelfvertrouwen bij Docos waren die drie en soms vier ver dedigers die de ploeg achterin hield. Daarbij presteerden de routiniers Herman van Marwijk en Luc Kok het om de hectische slotfase elkaar op de middenlijn

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6