GESPREK VAN DE DAG TMF Awards Nederlands onderons Nieuwe TMF veejay Renate: 'Nu weet ik hoe ze zich bij Idols voeleii Van Houweninge broedt op filmversie Zeg 'ns AAA Irma zesde Idols-afvaller Het groene dak DAGELIJKS LEVEN WlU.ÊAA EN JjJ WIL-DEK) Me VROEGER^ ALTL)u scHlLDEREW,WEETOE nog MENSELIJK Chiem van Houweninge, schrijver (samen met wijlen Alexander Pola) van de succes volle komedie Zeg 'ns AAA loopt met plan nen rond om een speelfilm te maken die vol ledig is gebaseerd op de tussen 1980 en 1993 door de VARA uitgezonden tv-serie van 212 afleveringen. Van Houweninge zegt optimis tisch te zijn over de kans van slagen, maar moet nog op zoek naar de nodige geldschie ters. Verder bestaan er plannen om van de to neelversie van Zeg 'ns AAA, die nu in de the aters loopt, een televisieversie te maken. En daarnaast zullen binnen niet al te lange tijd dvd's van Zeg 'ns AAA op de markt worden gebracht. Van Houweninge liet zich het een en ander ontvallen op een miljonairsbeurs in Nieuwegein. „En het gaat om steeds dezelfde cast, die nu ook op de planken staat," vertelt Van Hou weninge. Dus met Carry Tefsen, Sjoukje Hooymaayer, Hans Comelissen, Manfred de Graaf, Kiki Classen, Coby Timp en Perry Dosset. Zeg 'ns AAA trok de afgelopen maanden door het land -totaal 130 uitvoe ringen- en de theaters waren steevast uitver kocht. De voorstellingen zijn nu gestopt, maar gaan op 15 september weer van start. „Het is de bedoeling dat de VARA meepro- duceert," licht de Rotterdammer toe. Wat de film precies gaat kosten, wil Van Houwenin ge niet zeggen: „Hou het maar op een paar miljoen euro". Chiem van Houweninge gaat voor de speelfilm, waarvoor de opnamen - voor een groot deel in Frankrijk- vermoede lijk in mei volgend jaar beginnen, een nieuw verhaal schrijven. Van Houweninge, die ook de tv-hit Oppassen! (ook door de VARA uit gezonden) schreef, heeft wel een verklaring voor het succes van Zeg 'ns AAA: „Het is al lemaal herkenbaar, mooi geregisseerd en goed geschreven. Het zou misschien ge woon heel goed kunnen zijn". Jan van Stipriaan Luïscius Chiem van Houweninge. Foto: Het Amerikaanse supermodel Re becca ROMIJN en de acteur John STAMOS maken na 5,5 jaar een EINDE aan hun HUWELIJK. Ro- mijn, die ook acteert in films als X- Men en de nog te verschijnen film The Punisher met John Travolta, heeft een Nederlandse vader en een Amerikaanse moeder van Neder landse afkomst. Stamos verwierf faam door zijn rol in de populaire tv- serie Full House in de jaren tachtig. Ex-filmheld Arnold SCHWARZE NEGGER mag dan nu wel gouver neur zijn, af en toe vervalt de Termi nator toch weer in zijn rol van RED DER IN NOOD. Op vakantie in Ha waii redde hij vorige week een dren keling uit zee, zo maakte hij gisteren zelf bekend. Schwarzenegger was met zijn kinderen aan het spelen op een strand op Maui toen hij een paar honderd meter uit de kust een man in de golven zag worstelen.Ik vroeg hem of hij in nood was en de man zei dat hij kramp over zijn hele lichaam had en niet meer kon zwemmen", zo lichtte de voormalige filmster het in cident toe. Schwarzenegger bedacht zich geen moment en sleepte de drenkeling het strand op. Foto: EPA Mel Gibsons film THE PASSION OF THE CHRIST, een bloedige vertel ling over de laatste uren van Jezus' leven, was deze Pasen de grote FA VORIET onder Amerikaanse bio scoopbezoekers. De film bracht in de Stille Week -de week vooraf gaand aan Paaszondag-17,1 mil joen dollar op, meer dan alle andere films. Sinds de première op As woensdag leverde The Passion of the Christ de makers alleen al in de Verenigde Staten 354,8 miljoen dollar op. De film is daarmee opge klommen tot de achtste plaats op de ranglijst aller tijden, tussen Jurassic Park (7) en The Lord of the Rings: The Two Towers (9). De productie kosten bedroegen 30 miljoen dollar. Popdiva MADONNA heeft zich de woede van ROOMS-KATHOLIEKEN in Ierland op de hals gehaald door op een zondag een concert te geven. Haar eerste concert ooit in de repu bliek heeft zondag 29 augustus plaats in Slane Castle. Volgens de eigenaar van dit kasteel was er ge woon geen andere datum meer be schikbaar. Een plaatselijke priester omschreef het zondagse popconcert als een klap in het gezicht van de gelovigen in Ierland. De laatste keer dat er op zondag een popconcert was in Slane Castle was in 1984, toen Bob Dylan er optrad. Er ont stonden toen rellen. Dylan speelt overigens dit jaar ook op een zondag in Ierland, namelijk op 27 juni in Gal way. DIERENBESCHERMERS van de or ganisatie PETA zijn woedend op de Amerikaanse diva BEYONCÉ Know- les. De superster wordt beticht van het dragen van bont. In een adver tentie in het Amerikaanse muziek- magazine Billboard wordt ze erop gewezen dat een goed christelijk meisje als Beyoncé toch moet weten dat ze met het dragen van bont bloed aan haar handen heeft". PE TA noemt de zangeres „Destiny's Problem Child", een verwijzing naar de band Destiny's Child waarvan ze deel uitmaakt. Het is natuurlijk wel jammer, ze heeft er geen nacht min der om geslapen. De Brabantse Irma van Pamelen viel zaterdag als zesde kandidate af bij tv-talentenjacht Idols. „Ik'heb er vre de mee. Ik vind het niet erg om van deze men sen te verliezen", zegt ze een dag nadat ze afscheid moest ne men van haar Idols- lotgenoten. De 19- jarige Irma had zich naar eigen zeggen Foto: CPD mentaal al enigszins voorbereid op een vertrek uit Idols. „Iedereen dacht dat Maud of ik zou den afvallen. Ik had natuurlijk ook al Clem Schouwenaars De barst gaat zolang ter kruik tot zij watert drie keer eerder op de kruk ge zeten, dus daar keek ik ook niet echt van op. Overigens ben ik hartstikke blij dat ik zo ver ben gekomen. Idols was een geweldige ervaring." De uitzending van zaterdag verliep af en toe behoorlijk zenuw tergend. Behalve Bo- ris lieten alle kandi daten behoorlijk wat steken vallen. Het tweede optre den van Marlies werd daarbij be moeilijkt doordat de geluidsband ver voorbij het begin van haar num mer werd opgestart. Presentator Reinout Oerlemans kapte het optre den af, Marlies moest opnieuw be ginnen. „Erg vervelend voor haar", aldus Irma. „Ik begrijp niet waarom ze haar niet gewoon door lieten gaan, ze herstelde zich immers goed." Marlies en Boris zijn voor Ir ma de favorieten voor de finale, al hoewel J.K ook grote kans maakt in de eindstrijd terecht te komen, zo denkt ze. „Idols is zo onvoorspel baar, alles is mogelijk.'' <jjpd i. De Sugababes gingen zaterdag met twee prijzen naar huis. Foto: AP me, Sara en Renate kreeg zo overdreven veel aandacht dat de bekendmaking van de uitslag wel optimale jubel moest opleveren. De Sugababes en dj Tiësto waren zaterdag avond de winnaars van de negende editie van de TMF Awards. Beide acts gingen in de categorieën dance en dj, de Suga babes wonnen de Radio 538 award en wer den verkozen tot beste popgroep. In de categorie nationaal wonnen naast Marco Borsato verder nog Do (beste zange res), Krezip (popgroep), Kane (rock), Brain- met twee prijzen naar huis. Tiësto won power (urban), Jim (nieuwe artiest) en Di rect (videoclip). In de rubriek intern naai wonnen verder Robbie William zanger), Christina Aguilera (zangen C Rasmus (rock), SpecialD (dance), ft. Dyk (dj), Black Eyed Peas (urban), 1 Duff (nieuwe artiest) en Kylie Mino deoclip). gpd-anp Renate Verbaan. Foto: Frans van Zijst De veejay's van de muziekzender TMF -Sylvie Meis, Jeroen Post en Mental Theo- krijgen een nieuwe collega: Renate Verbaan. Zij won zaterdag de veejay-verkiezing tij dens de TMF Awards, Waarbij kij kers via sms konden stemmen op hun favoriet. De blondine is 24 jaar, groeide op in Rotterdam en woont tegenwoordig in de hoofdstad. De afgelopen jaren werkte ze als model en reisde ze de hele wereld over. Nederland kent haar wellicht als het meisje in de Heineken-recla- mes. Het modellenwerk zet ze nu op een laag pitje, zodat ze zich vol op kan storten op een carrière als tv-babe. Na een interne training bij TMF krijgt ze waarschijnlijk ko mende zomer al een eigen pro gramma bij de muziekzender. Haaf nieuwe collega Jeroen Post is het roerend eens met de keuze van de kijker. „Ik vind haar heel sexy. Ze straalt een beetje glamour uit. Ze heeft een goede kop en volgens mij is het ook wel een leuk wijf, ik denk dat ze wel leuke dingen kan doen." De concurrentie tussen de kandi daten Tieme, Sara en Renate was groot. Persoonlijk twijfelde Post tussen Renate en Tieme, het duo voor wie het hardst werd gegild tij dens de show. Post: „Het maakte mij niet zoveel uit of het een jongen of een meisje zou worden." Renate staat volgens de ervaren veejay een hoop plezier te wachten. .Anders zou ik er geen zeven jaar zitten." Bovendien kan zijn nieuwe collega veel leren bij TMF, denkt hij. Voorgangsters als Tooske, Bridget, Daphne en Sylvana bouw den een glansrijke carrière op na hun vertrek. Post: „TMF is een springplank voor jong talent. De mensen die weg gaan kunnen heel ver komen en hebben heel veel succes. Mensen vragen mij vaak wanneer ik iets anders ga doen, maar als je het goed hebt moet je dat vasthouden, genieten en niet zeuren". De zittende presentator heeft wel een tip voor Renate: „Neem jezelf niet te serieus en pro beer gewoon lekker lol te maken. Als je jezelf te serieus gaat nemen ga je te veel naar een imago richten en dat moetje niet doen." Intussen, in de zaal, staart Renate zich blind in het flitslicht van de ve le fotografen. De kersverse veejay straalt. „Het was superspannend. We zijn alle drie totaal verschillend en het was maar afwachten waar het publiek thuis voor zou stem men. We hadden geen idéé. We hebben de hele dag in de zeF' gezeten en achter de schernF rondgelopen waar we de fill van onszelf op tv voorbij zaj men. De show zelf heb ik nag lijks meegemaakt. Wel heb bewondering naar Sylvie M( Jeroen Post staan kijken. Vo vie was het de eerste keer da |E TMF Awards presenteerde e111 vond dat ze het heel goed de denk dat ze wel blij is dat er nieuw meisje is bij de club." Op het moment dat de uitslim de verkiezing bekend werd maakt, stond Renate te 'shal weet nu precies wat de kand?is van Idols meemaken, dat vo0 1 tuurlijk precies hetzelfde. Dfen dag had ik er rekening mee iv' den dat een van ons dat grot um op moest, maar toen hel was en ik begon te lopen datr echt 'wauw'." Renates leven nu in een stroomversnelling recht, denkt ze zelf. „TMF w mijn nieuwe baan, een uitde en mijn leven. De TMF Awaiöl ik beleefd als een golf die ovt heen kwam, maar ik denk d$*A leven hierna ook heel spanntlef wordt." Nico Postma die woestijnachtige platte daken eens bij elkaar op. Je komt op tientallen vierkante kilometers potentiële na tuur. En juist op de plekken waar groen schaars is: in de bebouwde kom. Met een paar centimeter aarde verander je daar bitumen al in mos. Ademend, groen mos. En het houdt water langer vast. Dat is namelijk niet alleen nuttig voor wat er op het dak groeit, maar voor iedereen in de buurt. Nee, heus niet zomaar een mening onze waterbehe- rende Kroonprins zal het hartstochtelijk met mij eens kunnen zijn. Een van de problemen van volbouwen is dat alle ondergrond hard is, dus de bodem houdt nauwelijks nog water vast. Al het regenwater van een hoosbui wil zich tegelijkertijd door de afvoeren en rio len proppen. Dus lokale overstromingen. Moslagen op de daken zijn daarvoor een even goede remedie als riolen verbreden en met turbo-pompen het water de stad weer uitjagen. Natuurlijk hóeft u uw daktuin niet te beperken tot een laagje mos ter dikte een zaterdagkrant. Alles kan. Check het even met de specialist, maar op veel daken is zelfs heuse boomgroei -buiten de pot!- mogelijk. Meer weten? Ga op het internet naar www.groenfo- rumland.nl: niet de daktuin-verkopers zelf, maar een ietwat doorzichtige stichting die zij samen hebben op gericht. Uiteraard geneert zo'n stichting zich er niet voor in een folder met verdachte grootspraak te ko men. Enthousiast doen de vergroeners een greep uit onderzoeksrapporten. Wélke wordt helaas niet ver meld, maar als u en uw buren collectief daken gaan beplanten gebeuren er volgens 't Groenforum regelrechte wonderen. Het gebruik van pijnstil lers neemt af, tot 10%, bij patiënten met zicht op het dakgroen. De sociale controle wordt groter, zoals in andere groene wijken. Minder overlast en vandalisme, dus. Woningen wor den tot 30% meer waard. Ook loopt u de kans dat er, net als in kantoren met veel planten, lokaal tot 40% minder wordt gehoest en 33% minder neu zen verstopt raken. Mocht het alle maal waar zijn, stel ik voor het Groene Dak vanaf nu vooralle nieuwbouw ver plicht te stellen. Laat duizend bloemen bloeien, geworteld op ooit onbarmhartig be ton. Laat dat zijn wat natuur wordt in dit land: een stukje tuin ter grootte van een pand. Een villa onder heuveltjes gelegen. TMF zal volgend jaar weinig moeite hebben om de jubileumeditie van haar eigen Awards-gala meer te laten spetteren dan af levering negen van afgelopen zaterdag. Die prijzenregen verliep in het bomvolle Aho/ weliswaar gesmeerd, maar zal zeker niet de geschiedenis ingaan als de meest gedenk waardige. De mogelijkheid om met de enige aanwezige wereldster, Kylie Minogue, te stunten bleef onbenut doordat de finale was gegund aan vaste klant Marco Borsato. Tussen hem -voor de negende keer op rij uitgeroepen tot beste zanger- als uitsmijter en Frans Bauer als 'buitenbenige' ope- ningsact -met het Wilhelmus!- was deze jaargang vooral een Nederpopparade aan gevuld met buitenlandse subtoppers. Van de internationale allure, die het evenement in 2003 net had verworven (met Robbie Williams, Ricky Martin, Craig David, West- life, Kelly Rowland), bleef maar weinig over. Ook omdat alle gestrikte helden van over de grens niet veel verder kwamen dan het braaf voldoen aan de verwachtingen. Naast voornoemde Australische diva had den met name de Britse publiekslievelin gen Sugababes en Blue best eens alterna tiever kunnen uitpakken. Temeer daar de uitbreiding van een naar twee speelplaat sen -beslist een verbetering- daar letterlijk en figuurlijk alle ruimte toe gaf. De grootste verrassing (na Frans Bauer) kwam nog van eigen bodem: Dinand Woesthoff, die als heuse 'surprise guest' met het aangrijpende afscheidslied voor zijn vrouw ('Dreamer/Gussiés Song') met een een stemmingsomslag veroorzaakte. En vervolgens iedereen weer helemaal uit die ingetogen roes deed opschrikken mid dels een heftig bonkende video-oproep om de kankerbestrijding te blijven steunen. Subtieler had zeker ook de tussen alle be drijven door gevlochten verkie zing van de nieuwe TMF- veejay gekund. De laat ste selectie tussen Tie- En dan, wat is natuur nog in dit land? Een stukje bos ter grootte van een krant, dichtte J.C. Bloem, in twee regels die dateren van een mensenleven geleden. In tussen is de situatie zeker niet beter geworden. Be nauwde boel, hier. Tegelijk moeten we eerlijk zijn. Groen zal het altijd verliezen van filebestrijding. Wei tjes zullen blijvend wijken voor gezinnen die groener en groter willen. Natuur wordt pas belangrijk als 'ie er niet meer is. Dan komt de spijt. En besluiten we laf hartig de schuld te geven aan die andere 16 miljoen ruimtevreters, waar jij als enkeling toch niks tegen kunt beginnen. Dus als er dan toch lelijke recreatie woningen gebouwd worden, dan maar voor jou. Een onstuitbaar proces, vrees ik, toch is er hoop. Twee weken geleden maakte ik een ommetje over de Bouw- Rai, dé vakbeurs voor allen die namens ons het land dichtplamuren. En wat bleek? Op wel drie verschil lende stands Werden stukjes natuur aangeboden. In derdaad ter grootte van een krant, maar juist daarom uitermate geschikt voor toepassing in de stadsjungle, waar nu eenmaal weinig ruimte is. Of toch wel? Be kijk uw wijk met de ogen van een vogel, en u ontdekt al die zwarte en grijze oppervlakken waar blijkbaar niets kan en mag groeien. Tel nu het oppervlak van al F

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18