Kylie reddende engel TMF Awarc GESPREK VAN DE DAG Oudste 'inwoner' Groot-Brittannië is overleden Huiskat blijkt veel ouder dan gedacht Relati-e-veren Timmy de schildpad, de oudste 'inwo ner' van Groot-Brittannië, is niet meer. Het dier, dat als mascotte van een Brits marineschip de Krim-oorlog (1854-56) meemaakte, overleed op ongeveer 160- jarige leeftijd. Een Britse marinekapitein vond de schildpad in 1854 aan boord van een Portugees schip. Na de Krim-oorlog voer het jarenlang mee op tal van ande re marineschepen. In 1892 werd de schildpad rust gegund en begon het op het Powederham Castle een leventje aan de wal. Het dier toonde zich daar een overlever. Tijdens Duitse bombar dementen in de Tweede Wereldoorlog groef Timothy onder het terras van het kasteel zijn eigen schuilkelder. De oude schildpad ontwaakte in februa ri zoals gewoonlijk uit zijn winterslaap, maar kreeg daarna last van verkoudheid en ademhalingsproblemen. „We zijn erg verdrietig. Hij is altijd een onderdeel van het meubilair geweest", aldus kas teelmanager Tim Faulkner. Timmy droeg de afgelopen jaren een etiket met het opschrift 'Mijn naam is Timothy. Ik ben erg oud - til me alsjeblieft niet op'. Het dier krijgt in de rozentuin van het kasteel zijn laatste rustplaats, anp DAGELIJKS LEVEN De kat dient al veel langer als gezelschapsdier dan tot nu toe werd aangenomen. Uit beenderen die zijn aangetroffen in een grafkelder op Cyprus leiden Franse archeologen af dat poezen daar al 9000 jaar geleden als huisdier werden gehouden. Het Franse onderzoekscentrum CNRS heeft dat gisteren onthuld. Tot nu toe werd aangenomen dat de oude Egyptenaren de eersten waren die katten als huisdier gebruikten. Ze zouden daar rond het jaar 2000 voor Christus mee zijn begonnen. In het Cypriotische graf, dat dateert uit 7000 tot 7500 voor Chris tus, werd een kattenskelet vlak naast menselijke beenderen gevonden. De morfologische eigenschappen van dt woordige huiskat (een kortere staart bijvoorbeeld) het Cypriotische kattenskelet niet; die hebben zich millennia erna gevormd. Het dier heeft meer weg v; de kat, zoals die tegenwoordig nog in het wild voor! het Midden-Oosten. De gevonden kat was acht ma; en bijna volgroeid. Volgens de onderzoekers ontsto zondere band tussen mens en poes toen de mens z kerbouwer ontwikkelde. Het koren lokte muizen, ei kwamen de katten af. ap HET IS UIT tussen de kunstenaar ANTON HEIJBOER en zijn HANNY. De vrouw uit Wormer die hij als zijn zesde bruid zag, kon het leven tussen de artiest en zijn vrouwen niet combineren met haar werk in de gehandicaptenzorg. ,,Die twee roepingen gingen door elkaar lopen", zegt Heijboer. „We kwamen erachter dat we niets aan eikaars leven konden toevoegen." Hanny heeft nooit bij Heij boer en zijn vijf andere vrouwen in Den lip gewoond. „Onze relatie was ook zui ver platonisch. Maar we waren zo sterk met elkaar vergroeid dat ik haar als zesde vrouw was gaan zien. Dat legde te veel druk op haar. Ze kon dat gedoe met mij er niet bij hebben. Nu we los van elkaar zijn, voelt het als een bevrijding", aldus Heijboer. Foto: GPD Profeet Jesaja Hij (Jezus) werd mishandeld, maar hij liet zich verdrukken en deed zijn mond niet open, als een lam dat ter slachting geleid wordt DAVID BECKHAM is tijdens de uitrei king van de British Book Awards in Londen met een SPECIALE PRIJS on derscheiden voor zijn autobiografie My Side. Volgens de jury is het boek van de sterspeler van Real Madrid de snelst verkochte autobiografie aller tijden. In de eerste week na verschij ning in september vorig jaar werden er 103.000 exemplaren verkocht. In middels is het boek meer dan een miljoen keer over de toonbank ge gaan. Beckham was zelf niet aanwe zig om de prijs in ontvangst te nemen. Daar stond ik dan ineens, vanzelfsprekend en bloed serieus boxershorts te kopen op de herenafdeling van H&M. Wachtend in de rij voor de kassa, ingeklemd tussen heren met over hun ene arm een stapel kleren en aan hun andere arm een streng toeziende vrien din, drong het besef tot me door: ik was nu één van hen... Een constatering die zich het beste laat verge lijken met de plotseling schokkende zekerheid dat je door alièns bent ontvoerd en nooit meer dezelfde zal zijn. Een relatie? Ik heb het om me heen zo vaak zien ge beuren. Doodnormale, gezonde jonge mensen die op het stupide idee waren gekomen om zich te binden, samen te wonen en kinderen te krijgen. Fatale beslis singen met een vroegtijdig afsterven van de zelfont plooiing tot gevolg. Dat worden mid-lifers meteen crisis zo groot dat zelfs een relatietherapeut het ga pende gat van desinteresse en ergernis niet kan dich ten. De term 'relatie' is een maatschappelijk etiket die voor veel mensen uiteindelijk een vrijbriefje bete kent om elkaar het leven zuur te maken. Het single-zijn beviel mij prima. De vraag 'of ik nou al een vriendje had' kon ik op duizend verschillende manieren beantwoorden, zonder ook maar één keer met een zielige en wanhopige 'nee' op de proppen te komen. Aan cynische oneliners geen gebrek. Langdu rig single-zijn maakt bitter, misschien. Maar ik meende het wel. Wat ik zag nodigde niet uit tot zoeken naar de ware of liefde in het algemeen. Ik zag de belproblemen, het hebben van schoonfamilie, de organisatiechaos rond feestdagen, de jaloezie, de- verwijten, de sleur, het vreemdgaan, de angst voor het einde en het stilzwijgend doodbloeden... Wat ik zag, zag ik door een gitzwarte zonnebril, bij "viaJPT U HET OO|< ZOTJ sw i partijtje? POE ME M/HR. ö/f PW/ E£N ONEERBAAR-. VÜORSTELE^ MENSELIJK In het Amerikaanse Lynnwood, een voorstad van Seattle, is een man aan gehouden die ervan wordt verdacht de Canadese zangeres AVRIL LAVIGNE al geruime tijd te STALKEN. De 30-jari- ge man zou Lavigne (19) onder meer hebben bestookt met brieven en e- mails. De Canadese politie nam hier over vorig jaar zomer contact op met de politie in Seattle. JOHNNY HOES beheert zelf de rech ten van zijn muziek, niet zijn KLEIN ZONEN. Voor de rechter in Amsterdam diende gisteren een kort geding tussen beide partijen. De kleinkinderen wei gerden rechten te betalen aan hun opa voor het spelen van zijn muziek op de radio en in cafés. De twee kleinzonen hebben sinds de dood van hun moeder de dagelijkse leiding over Hoes' pla tenmaatschappij Telstar. De jongens stelden dat zij ook de rechten beheer den. Foto: Archief De TMF Awards blijft een ongewis evenement als het aankomt op het strikken van de populairste sterren voor een bezoek aan Ahoy'. Na een magere (7de) editie in 2002, leek het prijzengala van de Nederlandse muziekzender vorig jaar ineens he lemaal uit de brand met een affi che waarop de namen van Robbie Williams, Ricky Martin, Craig David en Westlife prijkten. Die opwaardering door de inter nationale elite was vooral te dan ken aan de overname van The Music Factory door 'grotere broer' MTV Networks, waardoor het festijn in het Rotterdamse sportpaleis plotseling in veel meer landen op de buis kon worden ge zien en dus was verheven tot een interessanter podium. Tijdens de popparade durfde presentatrice Daphne Bunskoek te reppen over in totaal meer dan 110 miljoen kijkers. Of de TMF Awards die ook werkelijk zal hebben bereikt is zeer de vraag. Temeer daar de be langstelling vanuit de hoek van de 'meest hete' vedetten voor de 9de jaargang van morgenavond een stuk minder is dan twaalf maan den geleden. Feitelijk is er straks slechts één aanwezige genomi neerde die echt aanspraak kan maken op het predikaat wereld beroemd: Kylie Minogue, de Au stralische zangeres die zich sinds haar vorige album 'Fever' (2001) naar bijna eenzelfde status als Madonna heeft toegewerkt, zeker in eigen land en in Groot-Brittan nië. De kleine, sexy blondine, die aan Ahoy' vast prettige herinne ringen bewaart vanwege de gloed volle ontvangst die haar spekta kelshow er een kleine twee jaar geleden ten deel viel, komt nu vooral omdat haar jongste cd 'Body Language' nog wel een duwtje in de goede richting kan gebruiken. De overige buitenlandse gasten hebben stuk voor stuk een kortere staat van dienst aan het popfront, maar kunnen wel bogen op veel actuele populariteit. The Suga- babes (ook te verwachten op Pinkpop), Blue, Kurt Nilsen, The Rasmus, Outlandish, Hillary Duff, gebrek aan een roze... En nu heb ik die bril van iemand cadeau gekregen. Als gratis accessoire bij zijn hart. Dat is niet niks, in tegendeel, het is alles... Alles wat ik verafschuwde, waar ik een soort minachting voor voelde. Arrogante jaloezie, dat kan ook. Een ommekeer die op z'n zachtst gezegd verwarrend is. Een idee waar ik maar moeilijk aan kan wennen. E11 dan zijn er mensen die het nodig vinden om te zeggen: 'Meid, geniet er maar van, want zo leuk als het in het begin is, wordt het nooit meer... Ehh... bedankt? Ik was namelijk al bang dat dit bou- quetreeks-gelukkige gevoel voor eeuwig zou zijn... Dat is alleen mogelijk als we nu sterven, hebben alle grote liefdesparen in de geschiedenis al duidelijk ge maakt. Daarom houden films ook altijd op dit punt op. Vanaf dan loert het gevaar. Verval schuilt overal. Zoals het kortingskaart-echt paar dat zonder een woord te wisselen een pannen koek zit te eten. Zoals de man die verveeld rokend op de drempel van de winkel naar passerende meisjes loert, terwijl zijn vrouw binnen maar niet kan be sluiten welk paar schoenen te kopen. Zoals het chag rijnige stel dat naast hun ukkie staat, die glazig voor zich uit starend in een op en neer deinende speel goedauto een zakje chips leeg vreet. Zo te zien is het vrolijk flikkerende en toeterende autootje de enige die werkelijk plezier heeft. Of zoals het meisje bij de bloemist die in een monotone klaagzang jengelt dat d'r vriendje nooit bloemen meebrengt omdat hij dat zonde van z'n geld vindt omdat ze zelf al in een bloe menwinkel werkt. Angst dat een relatie werkt als sterke drank. Verdo vend en verslavend. De eerste slokken zijn het lek- Clown BASSIE STOPT met zijn MAGICLANDSHOW. De kaartver koop voor de voorstelling, waar mee Bassie sinds februari samen met goochelaarster Sylvia Schuy- er optrad, valt tegen. De clown met het oranje haar was jaren lang gewend aan volle zalen toen hij nog samen met zijn broer Adriaan, de acrobaat, optrad. Uit teleurstelling zijn Bassie (Bas van Toor) en Sylvia gestopt. PRINSES IRENE heeft een BOEKJE geschreven onder de ti tel 'Een beschouwing rondom het sterven en afscheid nemen'. Ze heeft het opgedragen aan haar moeder koningin Juliana, die 20 maart overleed. Het boekje wordt volgende week vrijdag gepresen teerd tijdens een besloten bijeen komst ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het crema torium in Dieren. De Australische zangeres Kylie Minogue heeft zich inmiddels naar bijna eenzelfde status als Madonna toegewerkt. Foto: EPA samen staan ze ongetwijfeld ga rant voor een gevarieerde levende clipparade die het jeugdige pu bliek tot de verbeelding zal spre ken. De Nederlandse inbreng moet dit keer wat meer reliëf krijgen door de combinaties van Marco Borsa- to met Do en van Di-rect met ADHD. 'Marcootje' kan er na morgenavond prat op blijven gaan aan alle afleveringen van de TMF Awards te hebben meege werkt en daarbij te zijn bekroond. Vorig jaar ging 's lands meest on derscheiden popartiest er met de hoogste eer (Life Time Achieve ment Award) vandoor en werd hij voor de achtste keer in successie uitgeroepen tot Nederlandse bes te zanger. Er zal een wonder moe ten gebeuren wil dat absolute re cord straks niet verder worden opgevoerd. Het popfestijn wordt altijd op spectaculaire wijze geopend. Die heftige klus is ditmaal toever trouwd aan dj Ferry Corsten, die zijn nieuwe single 'Everything Goes' hiervoor als kapstok zal ge-' bruiken. Van de presentatoren Je roen Post, Sylvie Meis en Mental Theo denkt laatstgenoemde de langste adem te hebben der zijn supervisie krijgt Awards 2004 nog een ve diep in de nacht bij de 'J ty' die de Hollywood Mi organiseert. Louis du Moulin TMF Awards 2004 in Ah dag vanaf 18.00 uur op Een Amerikaanse student heeft PRINCE en een van diens lijf wachten AANGEKLAAGD wegens mishandelingen het toebrengen van emotionele schade. Eind vo rig jaar zou de student, Anthony Fitzgerald, een foto van Prince hebben gemaakt toen hij die op het vliegveld van Minneapolis uit een vliegtuig zag komen. Daarop zou de lijfwacht, een zekere Tre vor, naar Fitzgerald hebben uit gehaald en hem zijn camera heb ben afgepakt. Fitzgerald bleef 'verbijsterd en vernederd achter' en lijdt sinds het incident aan slapeloosheid, aldus de aan klacht. Een woordvoerster van de popster liet weten niet op.de hoogte te zijn van de aanklacht. Reageren? reacties_op_column@hotmail.com kerst en dan wil je meer, je krijgt de smaak te pak ken en denkt dat je er de controle over hebt. Allang niet meer nuchter, blijkt het dan uiteindelijk kapot te maken wat je lief is. Zijn kledingen kapsel netzo lang manipuleren tot het naadloos aansluit op je eigen smaak; Het verwij tend pruttelen als hij eens een avondje wil stappen met vrienden; Het strategisch uitschakelen van die vrienden, vanwege hun verkeerde invloed; Eerst de afwas willen doen, dan pas seksen; Zuchten als hij iets verkeerd doet en vervolgens klagen bij vriendinnen; Van een overeind staande wc- bril een discussiepunt maken; Bij elke vrouw in zijn buurt bang zijn dat ze leu ker is; Stiekem de pil vergeten met de ge dachte dat een kindje de relatie nog kan redden; Hem uitdagen mee te doen aan Temptation Island om zijn rotsvaste liefdestrouw te bewijzen... Zal ik verder gaan? Liever niet, want het zijn stuk voor stuk onwaarschijnlijke worst-ccise- scenario's, zo niet onmogelijk, maar héé, dat was een relatie in mijn beleving tot voor kort ook en leg ik nu bijna trots de bij elkaar gezochte boxershorts op de toon bank. Mijn angst is dus niet zo zeer om hem te verliezen, maar meer dat ik mezelf zal verliezen en zal terugvinden in de catego rie vrouwen die een man hebben, maar niet meer weten hoe ze er mee om moe ten gaan... Het gevonden kattenskelet. Foto: AP De kat is al heel lang een gezelschapsdier. Foto: Ar

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18