Davis-Cupteam hoopt op het mirakel van Mallorca Deportivo ontluistert kampioen SPORT tn Boonen leert il van zijn fouten - ij' r AC Milan strandt in La Coruna Zuinigheid troef bij PSV Rob Westerhof genoemd als opvolger Harry van Raaij 'inas is in voorbij i - Voor Brian Pinas jen voorbij. De aan- pC Groningen heeft in zijn rechterknie- Jgewricht is in het en dat moet de ko- I weken blijven zitten. ;an hij beginnen met Jatie. Pinas raakte af indag in de uitwed- jiAjax geblesseerd. >nd Sport [e val voort (Helmond Sport ije val waarin het dt gisteren niet kun- ^n. Het elftal van trai- X Dijk verloor op ei- ïfèt 2-3 van Go Ahead Ij was voor Helmond inge tijd aan kop erste divisie, al de bbeurt op rij. De i negen punten ach- p koploper Excelsior. donderdag 8 APRIL 2004 door Gertjan van Geen palma de mallorca - Net als de laatste twee keer dat het Neder lands Davis-Cupteam tegen Spanje aantrad, is de tegenstan der van komend weekeinde de favoriet. Op Mallorca helemaal, want de Spanjaarden hebben met Carlos Moya en het super talent Rafael Nadal twee spelers die op het met toeristen over spoelde eiland zijn geboren. Bovendien bevalt de overgahg van hardcourt naar gravel de Nederlanders nog niet echt. Maar bespiegelingen vooraf lei den niet zelden tot heel andere uitkomsten. Op het wonder van Vall d'Hebron in 1993 - Mark Koevermans won in een zinde rende vijfsetter het beslissende punt tegen Sergi Bruguera - volgde de oorwassing in Eind hoven. In 2001 versloeg de de buterende Raemon Sluiter we reldtopper Juan Carlos Ferrero, stond het een dag later 3-0 en was Spanje de zojuist veroverde Davis Cup alweer kwijt. Sjeng Schalken, Martin Verkerk, Rae mon Sluiter, John van Lottum en captain Tjerk Bogtstra dro men deze week van het mirakel van Mallorca, al zal daarvoor al les nog meer mee moeten zit ten dan in de laatste twee ont moetingen. De Spanjaarden, de van water pokken herstelde Ferrero uitge zonderd, verkeren in blakende vorm. Tijdens het toernooi van Key Biscayne bereikte Moya de halve finale, versloeg Nadal de nummer 1 van de wereld Roger Federer en kwam Tommy Ro- bredo tot de vierde ronde. Het dubbel Nadal/Robredo won be gin dit jaar het toernooi van Chennai. Moya wordt in het Nederlandse kamp als een ze- kerheidje in de opstelling be schouwd. Voor het tweede en kelspel zal de Spaanse captain Jordi Arrese kiezen tussen Fer rero en de hondsbrutale Nadal. Voor beide keuzes is veel te zeggen. In tegenstelling tot de Spanjaar den boekten de Nederlanders de laatste weken weinig aan sprekende resultaten. Schalken en Verkerk konden na een partij al afscheid nemen van Miami. Reden genoeg voor captain Bogtstra om afgelopen vrijdag al met zijn team te arriveren op het vakantie-eiland. „We heb ben bewust gekozen voor een lange voorbereiding", aldus Bogtstra gisteren. „En daar hebbèn we goed aan gedaan. We w|ilden zo snel mogelijk op gravel trainen, want een veran dering van ondergrond is altijd lastig. Met name Schalken worstelt met de trage oppervlakte in het 'Coloseo Balear', een prachtige arena, die doorgaans voor het stierenvechten gebruikt wordt en dit jaar zijn 75-jarige bestaan viert. „Het zijn wat technische dingetjes, waar ik niet al te veel op in wil gaan", zei Schalken. De Limburger maakte de laatste anderhalve maand een slechte periode door. In de eerste ron de van de Davis Cup tegen Ca nada voelde hij zich al niet op perbest. Hij onderdrukte tegen beter weten in het opkomende griepje, speelde de toernooien van Rotterdam en Dubai en werd vervolgens tot echte bed- rust gedwongen na de twaalf uur durende vlucht naar Indian Wells. Daar kreeg hij tegen Ni colas Escudé alle hoeken van de baan te zien. „Ik kon het veld niet verdedigen. Het leek wel zo groot als een voetbal veld. Mijn voetenwerk was min der en daardoor stortte alles als een kaartenhuis in elkaar." Met een week volledige rust kwam hij weer op krachten, maar in Miami maakte hij een dieptepunt mee. Tegen Guiller- mo Canas werd Schalken gedis kwalificeerd toen hij zich in weinig vleiende termen uitliet richting de scheidsrechter. „De stand (1-6, 0-3 red) irriteerde me omdat het geflatteerd was." Hij sloeg een bal weg en kreeg een waarschuwing. Schalken: „Ik snapte niet waarom en rea geerde te heftig. Dat was bele digen van de scheidsrechter." Ijswijk imbuur f ené van Rijswijk jjmende twee seizoe- fehirt van Cambuur Jn. De 33-jarige aan- Jit bij zijn huidige pansfervrij vertrek- ind vijf seizoenen iract bij de Nijmeeg- ®r die periode speel- ns drieënhalf seizoen juur Leeuwarden. :jen Solinger .j! bij TVM - Alexander Oltrop I ffinger schaatsen ook Cjizoen bij TVM. Het uit Hooge- Rvjigde gisteren de con- ENJ beide schaatsers uit "4| Ook sprintcoach •ters verlengde zijn let één seizoen. IVelasco SOW Daniel Guijo Vel- Jkomend seizoen in jivisie bij AGOW. De Middenvelder van PSV ildoorn een tweeja- getekend. Wilfred ift gisteren zijn con- tot 2008 verlengd, iper was al tot de 1005 aan de club Bouma debuteerde (en 1994-1995 bij zijn :kgever en was tus- jief bij MW en For- actief. erinatc refcmarathons De KNSB heeft ijk benoemd tot jördinator bij de Oïfcdijk gaat vanaf 1 nationale schaats- :n. Zijn belangrijkste iet ondersteunen ie marathon bij de van het beleid en 'oortvloeiende acti- ik is hij vanaf vol- ;n competitieleider lent Marathon Cup. :t deel uit van het het gewest Gronin- iestuurslid van de ithon van de KNSB. legt hij neer. door Jaap van Essen den haag/la coruna - De Champions League is dit seizoen leuker dan ooit. Gisteren werd alweer een waar spektakel opge voerd. AC Milan, de regerend kampioen van de beste clubcom petitie ter wereld, vloog met een wijde boog uit het toernooi. Deportivo La Coruna won met 4-0 van de Italianen, ruim vol doende om de 4-1 nederlaag van twee weken geleden te compenseren. De voetballiefhebber wordt op de Europese velden momenteel meer dan verwend. De ene sen satie volgt op de andere, de wedstrijden in de Champions League zijn bovendien het aan zien meer dan waard. Dinsdag al was het smullen ge blazen bij Arsenal-Chelsea en natuurlijk nog meer bij AS Mo naco-Real Madrid. Gisteravond bleek dat het allemaal nog gek- Ook FC Porto verder Deportivo speelt in de halve finale van de Champions League tegen FC Porto. De Portugezen rekenden giste ren af met Olympique Lyon. In de eerste wedstrijd won de ploeg al met 2-0 van Lyon. Op Franse bodem voegde het elftal, dat eerder al Manchester United uit de Champions League kegelde, daar een gelijkspel van 2-2 ker kan. De houder van de Europa Cup I, AC Milan, reisde af naar La Coruna om een geruststellende 4-1 voorsprong te verdedigen tegen Deportivo. Aangezien Mi lan dit seizoen een bijna onpas- seerbare defensie heeft (in 20 duels werd de nul gehouden) leek er geen vuiltje aan de lucht. Ook de gedachte dat Mi lan al twee duels op rij in de Se rie A niet won, maakte de spe lers niet angstig. Integendeel, AC Milan begon gisteren in Riazor gewoon met de intentie om zelf doelpunten te maken. De Italianen die de naam hebben verdedigend te voetballen, spelen in de praktijk al enige jaren opvallend aanval lend. Van alle ploegen die dit jaar in de Champions League actief zijn hadden de Milanisti gemiddeld genomen het mees te balbezit: 33 minuten zuivere speeltijd. Ook gisteren toog Milan dus vrolijk ten aanval. Binnen vijf minuten hadden Sjevtsjenko en Tomasson (in de basis ten koste van Inzaghi) beiden al een goe de kans gehad. Maar daarna ging het mis. Ter wijl Tomasson nog stond te ba len van zijn missertje, sloeg Pandiani aan de andere kant van het veld toe. De man uit Paraguay, bijnaamd 'El Rifle' (het geweer) kapte zich vrij en schoot fraai binnen: 1-0. De snelle openingstreffer deed duidelijk wonderen met het zelfvertrouwen van Deportivo. Van enige aarzeling was geen enkele sprake meer. De thuis ploeg ging op jacht naar meer Clarence Seedorf. de enige speler van AC Milan die een redelijk niveau haalde, zet Juan Carlos Valeron van Deportico van de bal. Foto: EPA/Salvador Sas treffers en zette daartoe voort durend druk op de verdediging van Milan. Aangezien de Italia nen aan de overzijde precies hetzelfde probeerden te doen, ontstond er een ongekend lang gerekt speelveld en dus heel veel ruimte voor beide teams. Wat betreft kansen creëren de den Deportivo en Milan weinig voor elkaar onder, alleen was de thuisploeg beduidend effec tiever. In de 35ste minuut kopte Valeron raak uit een corner waar doelman Dida van Milan finaal onder doof ging: 2-0. Op slag van rust schoot Luque on genadig hard raak: 3-0. Met die stand was de inhaalra ce van de Spanjaarden dus al binnen één speelhelft vol bracht. Immers, met de 4-1 van Milan stonden beide teams op gelijke hoogte, ,en zou de uit ge scoorde treffer van Deportivo dubbel tellen. Belangrijker was misschien nog wel dat het zelfvertrouwen van AC Milan een forse deuk had opgelopen. Twee weken gele den opende Deportivo ook de score, maar toen sloeg de Itali aanse ploeg kort na rust bijna arrogant en hard terug: binnen negen minuten werd even orde op zaken gezet. Van die hautaine houding was gisteren na de rust helemaal niets meer te zien. Alleen See dorf deed nog zijn best om het team en het spel weer op de rails te krijgen, maar dat lukte eigenlijk nooit meer. De Neder lander was de enige die zijn normale niveau haalde. Het was Deportivo dat de loop van de gebeurtenissen bepaal de. De thuisploeg zakte wat ver der terug en liet Milan een beetje komen. Dat deden de bezoekers echter zo slordig, dat Deportivo aan een stuk door de tegenaanval kon kiezen. In de 75ste minuut was het bij een van die tegenstoten ook weer eens raak. De voor Luque ingevallen 'oude vos' Fran scoorde 4-0. De bal werd van richting veranderd door Cafu. Milan kwam die klap helemaal nooit meer te boven en wankel de als een aangeslagen bokser naar het einde. Kansloos ging de trots van Italië ten onder. Schalken werkt in Palma met Bogtstra en Hugo Ekker aan het verbeteren van zijn techniek. Privé-coach Willem-Jan van Hulst is thuisgebleven, net als Nick Carr (Verkerk) en Alex Reijnders (Van Lottum). De enig aanwezige is opvallend ge noeg Ekker, de vaste begeleider van Sluiter. Opvallend, omdat Sluiter de speler is met de klein ste kans om aan te treden. „Ik heb het liefst zo weinig moge lijk mensen om me heen", zei Schalken. „Met Van Hulst heb ik telefonisch contact en verder heb ik alle vertrouwen in Bogtstra en Ekker als het gaat hulp bij de omschakeling naar gravel." eindhoven/gpd - Puzzelen is zijn favoriete spelletje, maar Guus Hiddink kwam er de afge lopen weken nauwelijks nog aan toe. De wedstrijd tegen Newcastle United van van avond noopt hem eindelijk weer eens tot het maken van keuzes. Het aantal blessures bij PSV neemt snel af, waardoor Hiddink voor het duel in de kwartfinale van de UEFA-Cup nog geen afgerond idee heeft over de basisopstelling. John de Jong is hersteld van zijn kuitblessure. Gisteren trainde hij weer mee. Johann Vogel speelde sinds zijn spier blessure nog geen enkele wed strijd, maar heeft geen klachten meer. Dennis Rommedahl maakte zaterdag tegen RKC Waalwijk zijn rentree. Hij lijkt nog niet toe te zijn aan het spe len van een hele wedstrijd. Omdat Newcastle United cen traal achterin met twee klassie ke Engelse centrumverdedigers speelt (Woodgate en O'Brien), voelt de coach van PSV er ei genlijk weinig voor om met twee diepe spitsen (Kezman en Vennegoor of Hesselink) te be ginnen. „We moeten voorko men dat we twee-op-twee gaan spelen, dat we meegaan in de strijd; dan maak je het hen al leen maar gemakkelijk'zei hij. Waarschijnlijk kiest Hiddink er voor om Vennegoor of Hesse link in een wat meer terugge trokken positie te laten spelen. Daardoor zou PSV niet met twee buitenspelers (Romme dahl en Park) beginnen maar slechts met één. De Jong zou dan hangend aan de linkerkant kunnen spelen. Zeker is dat Hiddink opnieuw kiest voor een versterkte bezetting van het middenveld. Waarschijnlijk neemt Vogel de plaats in van Van der Schaaf. De positie van Vogel is cruciaal. PSV wil vanaf de eerste minuut controle hebben over de wed strijd. Balverlies op het mid denveld wordt door Hiddink gezien als het grootste gevaar. PSV zal zeker niet voortvarend de aanval kiezen. „We mogen niet als een gek in het mes lo pen", zei Hiddink. „Daarom moeten we zuinig spelen." I d Swier De beste leerlingen leren van hun fou- loonen is er zo een. 'liet de nerveuze be- in Gent-Wevelgem ^-Tassen in de sprint; in an 2004 bleef de pas jelg ijzig kalm. In een I spurt rondde Boo- vermacht van zijn i-ploeg af. Met de i een jongeling én de wen van een nestor, van toen heb ik op- er staat een andere len zoveel kalmer." ie kranten kwamen en tekort om de fa- van Boonen te be- Hij kreeg er vijf toe- Ie overige starters ie. Maar zelfs druk jonge renner uit Ba ler van zijn stuk. Een ';e banden onderweg lat Servais Knaven in lometers naar zijn vroeg van kop ging Museeuw op 1200 aanzette voor de it Boonen niet van iij liet Magnus Back- Kirsipuu begaan op 200 meter van hun wiel. „In mijn lies op een rijtje." had Boonen, toen met ploeg en de Klier, veruit de Het besef dat wedstrijd als Gent- on winnen, deed bibberen. Hij zag zich geklopt door Klier en stui terde na de streep ook nog te gen het asfalt. De Boonen van 2004 is stukken volwassener. Hij stelt zich binnen de eigen ploeg zo nu en dan nog be scheiden op maar vertoont de kwaliteiten van een geboren lei der en wordt juist daarom meer en meer vergeleken met zijn leermeester Johan Museeuw. Etappezeges in Qatar en de Ru- ta del Sol werden eind maart gevolgd door winst in de E3- prijs Harelbeke, gisteren volgde de vierde seizoenzege. De overmacht in Gent-Wevel gem was gisteren haast stui tend. Johan Museeuw nog wil len doen geloven dat Quick Step geen makkelijke klus wachtte. „Ik heb de deelne merslijst bekeken en deze Gent- Wevelgem is van een niet zo hoog niveau. Juist zulke koer sen zijn het moeilijkst te con troleren", beweerde de Leeuw van Vlaanderen. Om uiteenlo pende redenen ontbraken Van Petegem, Vandenbroucke, Dek ker, Cipollini, Bettini, McEwen, Bartoli en de top drie van de Ronde van Vlaanderen (Wese- mann, Hoste en Bruylandts). Ingeklemd tussen Vlaanderens Mooiste en Parijs-Roubaix dreigt Gent-Wevelgem meer en meer te verworden tot een troostwedstrijd. Quick Step echter had nauwelijks kopman nen thuisgelaten en dat betaal de zich uit. De wind viel al richting de West^laamse kust weg, maar de kóu en regen maakten de wedstrijd zwaar. De eerste be- eindhoven/gpd - De opvolging van Harry van Raaij als voorzitter van de PSV-directie ligt in de handen van Phiüps-topman Ge rard Kleisterlee. Hij moet het verlossende woord spreken over een voortijdig ontslag van Rob Westerhof als directeur van Philips Noord-Amerika. Westerhof is de enige kan didaat om Van Raaij per 1 juli te vervangen. De arbeidsovereenkomst tussen Westerhof en Philips loopt op 1 januari 2005 af. De Raad van Commissarissen van PSV stelt al les in het werk om de Rotterdammer al ko mende zomer naar Eindhoven te halen. Be langrijk struikelblok is dat Philips nog geen opvolger voor Westerhof heeft. Westerhof komt graag naar PSV.Hij voerde de afgelopen weken tal van gesprekken met RvC-voorzitter Jan Timmer, met Van Raaij UITSLAGEN en met toekomstig technisch directeur Guus Hiddink. Van Raaij en Hiddink zijn erg gecharmeerd van Westerhof. „Hij heeft grote affiniteit met het voetbal, is een echte liefhebber", zegt Van Raaij. „Daarnaast is het belangrijk dat hij korte lijnen met Phi lips onderhoudt. Ik ben daar alweer acht jaar weg. Voor PSV is het goed als die ban den worden aangehaald." BADMINTON PRIJSVRAGEN Tokio. Japan Open, 150.0Q0 euro. Eerste ronde, gemengd dubbel: Bruil/Bruil-Jo- nathans (Ned) - Crespo/Marco (Spa) 15-4 15- 4. Vrouwen dubbel: Yamainoto/Yamada (Jap) - Audina/Bruil-Jonathans (Ned/7) 15-9 16-17 15-11. Lucky Day 3374, 7 april 1, 4, 8, 9, 14, 18, 19, 24, 26, 31, 36, 37, 42,54, 58, 59,67,69,72,78. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS BASKETBAL New Uork. NBA. Miami Heat - Boston Celtirjs 104-101, Toronto Raptors - Indiana Pacers 90-94, New York Knicks - Chicago Bulls 96 -82, Memphis Grizz lies - Cleveland Cavaliers! 92-74, Milwaukee Bucks - Washington Wizards 116-107, San Antonio Spurs - Seattle ^upersonics 96-75, Portland Trailblazers - Golden State Warriors 87-81, Phoenix Suns - Denver Nuggets 96- 111, Los Angeles Clippers. - Houston Rockets 79-102. BILJARTEN Tom Boonen wint met speels gemak Gent-Wevelgem. Foto: EPA/Benoit Doppagne klimming van de Kemmelberg zorgde voor de beslissende wending: 24 renners kwamen voorop. Quick Step was met zes coureurs oververtegenwoor digd. Behalve Museeuw en Boonen hadden ook Bodrogi, Cretskens, Nuyens en Servais Knaven het juiste moment ge- kozeiy» Het Deense CSC telde drie iwan (met Tristan Hoff man) voorin, de overige teams hadden één, hooguit twee man van voren. Rabobank, Chocola de Jacques, BankGiroLoterij en tal van Franse en Italiaanse teams misten de slag. Net als Leon van Bon, kopman bij Lot to-Domo. Het had waarschijnlijk ook niets uitgehaald. Quick Step zette ach de laatste 60 kilome ter op Kop en duldde geen uit looppogingen. Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde, poule 5: Vakintijn - Bongers 50- 44, Koorevaar - Van der Stappen 50-39, Van der Stappen - Valentijn 50-48, Koorevaar - Bongers 50-39. Koorevaar en Bongers naar volgende ronde. Poule 8: Klompenhouwer - Uytdewilligen bye Klompenhouwer, Burgman - Weijenburg 50-30, Weijenhurg - Klompenhou wer 50-23, 8urgman - Uytdewilligen bye Burg man. Burgman en Weijentiurg naar volgende ronde. DAMMEN Huissen. NK mannen. Vierde ronde: Heusdens - Gerard Jansen 1-1, Chub - Kuijvenhoven 1-1, Thijssen - Van den Akker 1-1, Baljakin - Prosman 1-1, Hans Jan sen - Boom 2-0, Barkel - Meijer 2-0, Clerc - Scholma 1-1. Stand: Stand: 1. Clerc 6 punten, 2. Baljakin, ThijssenMcholma, Barkel, Hans Jansen 5, 7. Gerard joYisen, Prosman, Van den Akker, Heusdens 4, 11. Kuijvenhoven, Chub 3, 13. Meijer 2, 14. Boom 1. Amelia Island (VSt). Vrouwen, 485.000 euro. Tweede ronde: Kostanic (Kro) - Dementieva (Rus/5) 7-6 1-0 opgave Dementieva, Sprem (Kro) - Maleeva (Bul/15) 6-2 6-4, Petrova (Rus/7) - Sequera (Ven) 6-1 6-0, Farina Elia '(Ita) - Ruano Pascual (Spa) 6-1 6-1, Molik (Aus) - Parra (Spa) 6-3 6-4, Suarez (Arg/9)- As- agoe (Jap) 6-4 6-3, Mauresmo (Fra/3) - Mori- gami (Jap) 6-0 6-3, Strycova (Tsj) - Smashno- va-Pistolesi (lsr/13) 2-6 6-4 7-6, Martinez (Spa/16) - Medina Garrigues (Spa) 6-3 6-4, Serena Williams (VSt12) - Pierce (Fra) 6-3 6-1, Sugiyama (Jap/6) - Castano (Col) 7-5 6-4, Mandula (Hon) - Frazier (VSt) 7-6 7-6. Casablanca. Vrouwen, 100.000 euro. Tweede ronde: Loit (Fra/1) - Talaja (Kro) 6-2 5- 7 6-4, Koukalova (Tsj) - Cohen Aloro (Fra) 6-3 6-4, Marrero (Spa) - Gubacsi (Hon) 6-2 6-1, Camerin (lta/8) - Martinez Granados (Spa) 6-3 7-5. VOETBAL Eerste divisie. Helmond Sport - Go Ahead Eagles 2-3 (0-1). 9. De Weerdt 0-1, 57. Van den Herik 0-2, 65. De Weerdt 0-3, 71. Hendriksen 1-3, 78. Voigt 2-3. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2375. Gele kaart: Ferrier (Helmond Sport), Kahya, Yildirim (Go Ahead Eagles). Stand aan kop: 1, Excelsior 30-63; 2. FC Den Bosch 30-61; 3. Sparta 30-59; 4. Helmond Sport 30-54; 5. Heracles 29-53. Champions League KwartfinaJ^, tweede wedstrijd. DeportivdRB Coruna (Spa) - AC Milan (Ita) 4-0 (3-0). 5. Pandiani 1-0, 35. Valeron 2-0, 44. Luque 3-0, 76. Fran 4-0. Scheidsrechter: Mei er (Zwi). Toeschouwers: 29.000. Gele kaart: Pirlo (Milan), Pandiani, Victor (Deportivo). Eerste wedstrijd 1-4, Deportivo plaatst zich voor halve finales. Olympique Lyon (Fra) - FC Porto (Por) 2-2 (1- 1). 6. Wlaniche 0-1, 14. Luyindula 1-1, 47. Maniche 1-2, 90. Eiber 2-2 Scheidsrechter: Frisk (Zwe) Toeschouwers: 40.000. Rode kaart: 74. Edmilson (Lyon/2x geel). Gele kaart: Juninho (Porto), Baia, Costa, Deco (Porto). Eerste wedstrijd 0-2. FC Porto plaatst zich voor halve finales. Indeling halve finales: Monaco (Fra) - Chelsea (Eng) (20 april en 5 mei) en Porto - Deportivo la Coruna (21 april en 4 mei). Finale 26 mei in Gelsenkirchen (Dui). Schotland, competitie. Livingston - Kilmarnock 1-1, Motherwell - Hearts 1-1. mer, 57. Tankink 2.40, 63. Veneberg 3.51, 66. Scheuneman, 71. Lotz 6,35, 136. Mut- saars 35.49. Circuit la Sarthe. Tweede etappe, Vallet - Montreuil-Juigné: 1. Turpin (Fra) 198,9 km in 4.46.35, 2. McEwen (Aus), 3. Davis (Aus), 4. Rodriguez (VSt). 5. Marcus Zberg (Zwi), 6. Leukemans (Bel). Algemeen klassement: 1. Bouyer (Fra) 8.44.57, 2. Scholz (Dui) 0.04, 3. Turpin 0.21, 4. Sanchez (Spa) 0.22, 5. Marcus Zberg 0.23, 6. McEwen 0.25. IJSHOCKEY Tilburg. Vriendschappelijke interland. Nederland - Zuid-Korea (3-0 2-1 3-0). Doelpuntenmakers NederMB: Polet 3, Wil- lemse 2, Bultje, Hartogs, Landman, VOLLEYBAL ZEILEN Mannen, eredivisie, play-out: Lycurgus - BMC SSS 3-0. Halve finales play-offs: Dynamo - Nesselande 1-3. WIELRENNEN Wevelgem. 66e Gent-Wevelgem. 1. Boonen (Bel) 208 km in 4.58.47 (41,769 km/u), 2. Backstedt (Zwe), 3. Kirsipuu (Est), 4. Hincapie (VSt), 5. Casper (Fra), 6. Ham mond (GBr), 7. Flecha (Spa), 8. Goesov (Rus), 9. Rosseler (Bel), 10. Klier (Dui), 16. Hoff man, 21Knaven 0.09, 30. Van Dijk 4.38, 32. Van der Ven, 52. Koerts. Ronde van Baskenland. Derde etappe, Zalla - Vitoria: 1. Zarate (Spa) 169 km in 4.30.52, 2. Valverde (Spa) 0.21, 3. Horrillo (Spa), 4. Kessler (Dui), 5. Beat Zberg (Zwi), 6. Ferrio (Spa), 43. Leipheimer (VSt), 53. Veneberg, 58. Scheuneman, 79. Lotz. 93. Tankink, >32. Mutsaars 17.32. Algemeenllassement: 1. Valverde 12.28.15, 2. Ferrio, 3. Vicioso (Spa), 4. Di Luca (Ita). 5. Rebbelin (Ita), 6. Sanchez (Spa), 12. Leiphei- Palma. Prinses Sofia Trofee Vrouwen 470, na 7 races 1. Ilienko/Gaponovitsj (Rus) 41, 2. Ward/Ward (Den) 47, 3. Bekatorou/T- soulfa (Gri) 47, 10. Westerhof/Matthijsse 63, 13. De Koning/Berkhout 77, 19. Kooistra/De Goederen 105. Europe, na 8 races 1 Gaillard (VSt) 27, 2. Sundby (Noo) 29, 3. Dezillie (Bel) 33, 21. Wit- teveen 84, 33. Brouwer 112. Yngling, na 8 races: 1 Wagner (Dui) 35, 2, Thies/Bes/De Jong (Ned) 40, 3. Thorpe/Lam- bert/Vinsen (Nze) 41, 21. Hin/Zuiderbaan- /Buis 111. Mannen 470, na 8 races 1. Conte/De la Fuente (Arg) 38, 2. Nakamura/Yamada (Jap) 40, 3. Vials- /Field (GBr) 41, 20. Coster/Coster 73. Finn, na 6 races: 1. Ainslie (GBr) 5. 2. Misura (Kro) 22, 3. Hogh-Christensen (Den) 25, 15. Zielhuis 77, 20. De Vries 95, 44 Willems 189. Tornado, na 7 races: 1 Lovell/Ogletree (VSt) 2. Lange/Espinola (Arg) 33, 3. Ec var- ri/Paz (Spa) 38, 13. Booth/Dercksen 108, 17. Karsenbarg/Heemskerk 114.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9