REGIO Ingang zwembad De Does voorlopig gehandhaafd Wethoudersduo eist onderzoek tie tegen verkoop ïroot Proffijt Oppositie tevreden over onderzoek en wethouders Ie houdt van abrikozen, niet van rode R3 Wim Laman tweede CD A-kandidaat in Leiderdorp Nieuwe roeden ibling in OJC Voorschoten Informatie over transport tunnelboor weigert: ng op A4 donderdag 8 april 2004 iendsveen - Een igencombinatie is gis- op de A4 ter hoogte >farendsveen bovenop i's gebotst omdat de weigerden. Het onge- jrde in de westbuis iquaduct. De 52-jarige genbestuurder uit Al- den Rijn remde op de maar de remmen van aprika's geladen aan- reigerden. Door het ge- pte ook de trekker emmen, waarna de tie op de twee lang- lende auto's knalde, irige automobilist uit izen werd met nek- naar het VU-zieken- msterdam overge- )oor de botsing ont- er lange files in de pan Den Haag. door Janneke Dijke leiderdorp - Het is nog steeds onduidelijk wanneer de ingang van zwembad De Does in Lei derdorp verhuist naar de ach terkant. Dit is noodzakelijk zo dra de bouw begint van de der tig appartementen op het par keerterrein voor het sportcom plex. De datum verschuift ech ter steeds verder naar achteren. Wel op schema ligt de aanleg van een nieuw parkeerterrein en een nieuwe parallelweg ach ter het zwembad. Gistenniddag voerde wethouder Molkenboer de beginhandeling uit. De bouw van de huurapparte- menten, een project van wo ningstichting AWL, zou dit voorjaar beginnen en werd ver volgens uitgesteld tot na de zo mer. Aanvankelijk zat er haast achter dit project, omdat het bestemd was voor bewoners van de sloopflats aan de B.G. Cortslaan, die rijkswaterstaat nog dit jaar plat gooit. Die be woners blijken inmiddels ook elders terecht te kunnen. „Na de zomer redden we niet", zegt wethouder Molkenboer nu over het nieuwbouwplan. Geen probleem, vindt de wet houder. Woningstichting AWL, die de huurappartementen gaat bouwen, heeft tijd nodig om het plan zo aan te passen dat de huren aanvaardbaar blijven. Ook moet de geluidsoverlast binnen de normen blijven, aan gezien het pand vlakbij rijksweg A4 komt te staan. Dit speelt vooral voor de appartementen die boven het sportcomplex uitsteken. Het zwembadpersoneel wordt knap zenuwachtig van zoveel onduidelijkheid. Het zwembad en de sporthal wachten niet al leen op de verplaatsing van de ingang. De gemeente Leider dorp is al lange tijd aan het on derzoeken of het zwembad uit gebreid kan worden met extra baden en ruimtes. Vanwege de overlast wil De Does het liefst dat het verhuizen van de in gang en de uitbreiding van het zwembad tegelijkertijd plaats heeft. Dat lijkt nauwelijks haal baar. „Het is de vraag of we alleen achterstallig onderhoud weg werken, of dat we een funda mentelere slag maken, door te moderniseren voor de oudere en de jeugdige doelgroep", zegt Molkenboer. „Die discussie moeten we met het nieuwe col lege voeren." De duurste op- knapvariant kost 4 miljoen eu ro, onthulde oud-wethouder Roest onlangs. Molkenboer be vestigt dat. „Dan is het zwem bad weer 25 jaar up to date." Volgens hem hebben de nieuwe wethouders eerst tijd nodig om zich in te werken, voordat het college hierover een besluit kan nemen. „Ik heb niet het idee dat we dit voor de zomer afron den." Molkenboer kroop gistermid dag in een graafmachine om een brok puin uit het oude bui tenbad in een vermorzelmachi- ne te gooien. De feestelijke bij eenkomst die volgde was be doeld als officieuze start van het W4-project. Nu het oude buitenbad, dat onder de grond verstopt zat, ontmanteld is, is het tijd om met de aanleg van een parkeerterrein achter het zwembad te beginnen. Dat par keerterrein en de parallelweg die het terrein bereikbaar maakt zijn de eerste zichtbare onderdelen uit het W4-project, dat Leiderdorp 18 miljoen euro moet opleveren. Dit geld moet de gemeente afdragen aan rijkswaterstaat als bijdrage aan de verdiepte A4. In W4 wordt zoveel mogelijk materiaal op nieuw gebruikt. Zo worden de fijngemalen onderdelen van het oude buitenbad gebruikt als fundering voor het parkeerter rein en de parallelweg. ïouder: Centrum gaat dicht st - De buurtvereni- swijk/De Morsebel legt neer bij de verkoop j oot Proffijt. Het vereni- tuur heeft gisteren tij- algemene ledenverga- 5 isloten actie te voeren, t daarbij steun van het j n jongerenwerk en de Peuterspeelzalen, die het multifunctioneel aan het Boerhaave- c izen. Dit paasweekein- t de Haaswijkloop op 'ochtend aangegrepen lerste handtekeningen- iciële argumenten die Ier Eegdeman in 't offijt aandroeg, maak- le aanwezige buurtbe- l veinig indruk. „Sociale ele voorzieningen kos- geld. Als dat 50 0 euro per jaar is - het de begroting van 't ,j roffijt - dan moet dat (iepen meerdere omwo- Maar het gaat Oegst- t alleen om het jaarfijk- de verkoopopbrengst >dig om de nieuwbouw Haaswijk-scholencom- etalen. Zeven ton van 't offijt staat in de begro- de scholen opgeno- $n ziet geen andere I(theid om de scholen (hikte ruimte te geven. tegenover dat de jjiuw multifunctioneel jn en dus onderdak njeden aan de verenigin- nu in 't Groot Proffijt j Dit is de enige manier icholen meer te geven vettelijke minimum. En -imum, dat moeten we it willen", sprak oud- jzer Eegdeman uit er- urtbewoonster voelde echanteerd' door die :tie. De aanwezigen het onterecht dat het multifunctioneel centrum op een of andere manier gekop peld is geraakt aan het scholen complex. Verenigingsvoorzitter Ouwerkerk: „Ik vind het wrang dat wij moeten opdraaien voor fouten die in het verleden zijn gemaakt. Wij hebben keer op keer gezegd dat er iets aan het tekort moet worden gedaan, maar er is niets gebeurd. Ook die noodlokalen die nu bij de school staan, zijn een verkeerde beslissing geweest. Alles is op de lange baan geschoven. Door dat traineren, of dat willens en wetens is gedaan of uit onkun de laat ik in het midden, zitten wij nu met de problemen. We gaan ook gebukt onder de ge volgen van Poelgeest. Alles wat niet rendabel is, wordt ge schrapt." Eegdeman gaf toe dat hij een zuiver financieel verhaal te ver tellen had. „Het gebouw is te groot. De bezettingsgraad was vorig jaar 47 procent. Als het half zo groot was geweest, had den we geen beheerster nodig gehad en waren de onder houdskosten minder geweest. Dan had u hier misschien kun nen blijven zitten. Maar nu moet het dicht, dat kan niet an ders." Met de alternatieve ruimtes die de wethouder in de verschillen de scholen aanbiedt, is de buurtvereniging ook niet tevre den. Een gymzaal is niet ge schikt voor toneel en cabaret en de aanwezige Haaswijkbewo ners zijn bang dat de schooldi recteuren 'bij het eerste ver schoven potlood' de deuren weer sluiten voor de clubs. Bo vendien is er twijfel of het mul tifunctionele centrum wel de beoogde zeven ton gaat op brengen. Voor het bestuur van de buurtvereniging zijn die on zekerheden reden om de ko mende weken actie te voeren tegen de verkoop van 't Groot Proffijt. door Janneke Dijke leiderdorp - De twee nieuwe Leiderdorpse wethouders heb ben geëist dat een accountant binnenkort de financiële weer stand en risico's van de gemeen te onderzoekt, naar aanleiding van de kritiek die hun voorgan ger Arie Roest hierop uitte in zijn afscheidsinterview met deze krant. Het CDA-raadslid Wim La- man treedt met Bert van der Does aan als nieuwe wethouder in Leiderdorp. De CDA'ers gaan allebei parttime werken en ne men het takenpakket over van Roest, die drieënhalve week ge leden aftrad. Op 19 april worden ze geïnstalleerd. De wethouders gaan allebei drie dagen in de week aan de slag voor de gemeente. Van der Does (60) gaf hiervoor de aan zet. „Ik ben eind vorig jaar met de vut gegaan, en dan is het de bedoeling dat je wat meer vrije tijd krijgt. Toen het CDA mij vroeg zei ik: 'ik wil wel, maar niet fulltime'." Fractievoorzitter Jan Stevers ging vervolgens op zoek naar een tweede parttime kandidaat. Hijzelf en het Lei derdorpse CDA-zwaargewicht Tijmen Meyer zagen daarvan af. Zo kwam raadslid Laman (55) in beeld. Hem komt de deeltijdbaan goed uit, omdat hij zijn werk als bedrijfsadviseur er graag naast wil blijven doen. Van der Does wordt loco-bur gemeester en daarnaast verant woordelijk voor financiën, grondzaken, gezondheidszorg en Leiderdorp 2015, het toe komstplan van de gemeente. Laman gaat zich bezighouden met economische zaken, werk gelegenheid en toerisme, per soneel en organisatie, onder wijs en kinderopvang. Beiden hebben ruime politieke erva ring in Leiderdorp. Van der Does was 17 jaar burgerlid van de raadscommissie financiën. Laman was eerst acht jaar bur gerraadslid en trad twee jaar geleden toe tot de gemeente raad. Het CDA vindt het samen met collegepartijen PvdA en Groen links een prima idee om de mankracht uit te breiden, ge zien alle grote projecten die in Leiderdorp op stapel staan. „Er is werk aan de winkel", aldus CDA-voorman Stevers vanoch tend tijdens een persconferen tie. Hij wil niet zeggen dat het forse takenpakket te groot was voor Roest.Arie Roest was niet de eerste de beste. Vanwege zijn ervaring leek het ons ver antwoord." Dit kost de gemeente meer geld: Roest werkte vier dagen in de week, Van der Does en La- man samen zes. Volgens het college is dat financieel verant woord. Stevers: „Dat is de ver zekeringspremie voor dit colle ge." Overigens zegt Van der Does niet dat hij het strikt bij drie dagen in de week houdt. „Je bent zeven keer 24 uur wet houder. Werk is altijd mijn hob by geweest. Of het nou drie of vier dagen wordt, dat maakt mij niet uit." De toets van het weerstands vermogen van de gemeente is voor de nieuwe wethouders be langrijk „We zijn er niet pessi mistisch over, maar na alle uit latingen van de heer Roest is zo'n onderzoek wel wenselijk. Er moet snel een overzicht ko men van alle risico's die aan de grote projecten hangen", aldus Stevers. „Toen dat besproken was, zeiden deze kandidaten: 'op die manier hebben wij er wel zin in'." Volgens Van der Does moet zo'n weerstands- toets elke vier jaar gebeuren, en het is in 1999 voor het laatst ge daan. 1 ioten - Voor meiden tussen de twaalf en zestien jaar is er mei in het OJC in Voorschoten een cursus bubbling. De ijn 20 euro voor acht lessen, te betalen bij inschrijving. De elke woensdag - duren van 17.45 tot 18.45 uur. Inschrijven en met 10 mei bij Melanie van der Blom van LWO Voor- 071-5623919 of 06-55847879. leiderdorp - Molenmakers van de firma Verbij uit Hoogmade zijn aan het werk aan de Zijllaanmolen in Leiderdorp. Gisteren vervingen zij de stalen roe den, de onderdelen waaraan de wieken zijn beves tigd, omdat de oude roeden aan vervanging toe waren. De poldermolen stamt uit 1850 en is ge bouwd om de Zijllaan- en Meijepolder te bemalen. Dit gebeurde tot 1951. De Zijllaanmolen, van het ty pe 8-kante grondzeiler, is inmiddels ingebouwd door de wijk Buitenhof. De straten zijn in een hal ve cirkel om de molen heen aangelegd. Om die re den klassificeert de Vereniging De Hollandsche Molen de omgeving van de Zijllaanmolen als 'slecht'. Hij draait alleen nog voor de show en is ei gendom van de gemeente Leiderdorp. Foto: Hielco Kuipers leiderdorp - De oppositiepartij en WD en Burgerbelangen Lei derdorp (BBL) vinden het te recht dat de aspirant-wethou ders kritisch staan tegenover de financiële positie van de ge meente Leiderdorp. „Zij heb ben er blijkbaar ook nog geen duidelijkheid over", conclu deert BBL-fractievoorzitter Ar nold Staal. WD-voorman Hugo Langen- berg vindt het bedenkelijk dat zo'n onderzoek dat elke vier jaar gehouden moet worden, voor het laatst in 1999 is uitge voerd. „Dat had vorig jaar dus gemoeten. Dat geeft aan dat het CDA bedenkingen heeft over het functioneren van Roest, want hij was daarvoor verant woordelijk." Beiden denken dat Leiderdorp het wel kan gebruiken dat er een wethouder bijkomt. „Hoe wel het een beetje merkwaardig blijft dat Roest het in vier dagen deed", zegt Langenberg. De op positie is vooral benieuwd hoe de gemeente het gaat betalen. Staal: „Want er moet ook nog drie miljoen bezuinigd wor den." Staal verwacht dat de nieuwe wethouders net zo kritisch blij ven als ze als raads- en com missielid waren. „Ik denk dat het voor de zittende collegele den een stuk moeilijker wordt om hun plannen er doorheen te krijgen met deze mensen er bij." Van de deskundigheid van Van der Does verwacht hij veel. „Laman ken ik als een goede debater. Ik denk wel dat hij een behoorlijke tegenpool van Zon- nevylle en Molkenboer kan worden." Met deze twee colle geleden heeft Laman als raads lid geregeld felle woordenwis selingen. enaar en Vener maken dvd met meezingers uit de polder itte Snijders aan den rijn - Een COU1- /an Guus Meeuwis, Frans Marco Borsato noemt uiar Ben de Bruijn zijn ontdekking: de 26-jarige f Nieuwenhuijs uit Roelof- j een. De Bruijn, oud-foto- ihrijft al jaren nummers iikt ook digitale videoclips 3ïuwenhuijs. De mannen de nummers uit op dvd. lorsato heeft als eerste inds artiest zijn dvd in 3 el liggen, maar De e egt dat hij dit idee al koesterde. „Ik was al tij- a 1 plan om geen cd's maken. Al voordat Mar- 1 ato met zijn dvd op de n kwam. Dvd's zijn de 1 st." 1 p wil over een half jaar 1 uitbrengen met acht 2 ips. De liedjes zijn alle- i ederlandstalig. Echte 1 igers noemt Nieuwen- 1Gepassioneerd praten e over hun project. „Ik fulltime mee bezig. Vin cent komt in zijn vrije tijd naar mijn studio om te zingen." De Bruijn beseft dat hij een leek is vergeleken met de groten uit de muziekindustrie. „Ik vergelijk me ook niet met hen. Ik ben er van overtuigd dat als je ergens in gelooft het ook lukt." Nieuwenhuijs, werkzaam als vertegenwoordiger bij een uit gever, deelt deze opvatting. „Ik wil door in de muziek. Ik volg ook zanglessen." Het is niet de eerste keer dat de mannen sa menwerken. „Vincent is mijn neef. Toen hij tien was, namen we al plaatjes op." Kleine jon gens worden groot en nu zingt Nieuwenhuijs vooral over de liefde. „Daar gaan bijna alle Ne derlandstalige liedjes over", al dus de zanger. De Bruijn is voor de opnames op zoek naar vrou welijk schoon dat verleidelijk in de lens kan kijken. Van de acht clips is er al één klaar: Samen met jou. Een flitsende clip waar de Roelofarendsvener samen met een blonde stoot aan het dansen is. Een clip maken is moeilijker dan dat je denkt, geeft De Bruijn aan. „Soms ben ik met een stukje van tien seconden eervhele dag achter de compu ter bezig." Creativiteit vindt hij belangrijk. „Voor elke clip een nieuw scenario verzinnen, is moeilijk. Zodra ik inspiratie krijg, duik ik mijn studio in. Dat kan zelfs 's nachts om twee uur zijn." 'Isabelle' is het tweede nummer waarvoor een clip wordt ge maakt. Een rampestamper, waarvan je de melodie niet uit je hoofd krijgt. 'Het leven is mooi, mooi, mooi met jou Isa belle. Ze houdt van abrikozen, niet van rode rozen'. Dat de meeste teksten simpel zijn, weten de mannen wel. „Dat willen we juist. Niets geeft meer een kick dan als mensen jouw nummers meezingen", legt Nieuwenhuijs uit. De zanger droomt van grote successen. „We brengen de dvd in eigen beheer uit. Een paar nummers bieden we de lokale radiozenders aan." Nu Neder landstalige muziek vooral dank zij Frans Bauer weer helemaal 'hot' is, zijn de verwachtingen van het duo hooggespannen. De Bruijn: „Maar je weet nooit zeker of het publiek het mooi vindt. Muziek isheel zwart-wit. Of je vindt het leuk, of je vindt er niets aan." Zanger Vincent Nieuwenhuijs (links) is de ster van de muziek-dvd die zijn oom Ben de Bruijn voor hem produceert. Acht Nederlandstalige nummers komen op de dvd die over eemfralf jaar verschijnt. Foto: Mark Lame^s hazerswoude - Het trans port van de ontmantelde tunnelboormachine Aurora van de ontvangstschacht bij Hazerswoude-Dorp naar de loswal in Hazerswoude-Rijn- dijk heeft nogal wat voeten in de aarde. De uit elkaar ge haalde reuzenmachine wordt in het weekeinde van 17 en 18 april over de weg vervoerd. De route van het transport, over de Hooge- veenseweg via de Provincia- leweg en de Gemeneweg naar de Rijndijk, wordt voor alle verkeer afgesloten van zaterdagmiddag 18.00 uur tot maandagochtend 5.00 uur. Langzaam verkeer kan nog wel gebruik maken van het fietspad, en kruisend verkeer op de Dorpsstraat in Hazers woude-Dorp heeft doorgang tussen de transporten door. Om betrokkenen zo goed mogelijk te informeren orga niseert de gemeente Rijn- woude een inloopmiddag en -avond in het gemeentehuis. Iedereen die meer wil weten over het megatransport kan daar op woensdag 14 april terecht van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 3