SPORT ubbels zijn de kracht van Dekker LIJ IJ R11 Ralph Polman begint aan revalidatie tinier Robin Verbeet zet in op deelname aan finaleweekeinde Lindhout en de liefde voor het laken Noordwijkse bij kanshebbers op NK snooker BALLETJE MET Dansen, dansen, dansen Waterpistooltje HOC 992 DONDERDAG 8 APRIL 2004 Ralph Polman is zo her- van twee ingrijpende Lraties dat hij kan begin- iet revalideren. Na een lie uitwees dat de wond genezen, zetten de art- licht voor de verdediger Lisse op groen, nende zes weken werkt tballer twee dagen per aan de verbetering van Inditie en spierkracht in tt- en revalidatiecentum in Leiden. Polman: „Eindelijk. Na twee zware operaties waar bij ik de laatste keer van 30 de cember tot 20 februari in het ziekenhuis moest blijven en daar nog een longembolie overheen kreeg, ziet het er weer goed uit." Na de revalidatieperiode van zes weken hoopt de verdediger langzaam maar zeker zijn werk als e-sourcing manager bij de KLM te hervatten. „Ook dat moet ik langzaam opbouwen. Mijn concentratievermogen was in het begin nog niet opti maal, omdat ik twee keer een zware narcose heb gehad en aan de beademing heb gele gen." Aan voetbal denkt Polman voorlopig niet. „Ik wil me eerst weer helemaal normaal voe len", aldus de verdediger voor wie dit seizoen anders loopt dan gepland. Na een tweede aanval van trombose bleek bij onderzoek in het ziekenhuis dat zijn aorta was verwijd. Die was niet 3,5 centimeter breed, maar 5,5 centimeter. Met behulp van een kunststof buis werd het belangrijkste bloedvat in november hersteld. Een bacteriële infectie en bloedverlies maakten een tweede operatie, ruim een maand later, noodzakelijk. Daarbij werd ook een hartklep vervangen. nan Leef mans id - Het mannenteam lier verraste vorig sei- tnd en vijand door het hpioenschap voor zich en. Robin Verbeet (34) deel uit van het viertal die titel dit jaar hetfi- Iceinde op eigen com- organiseren. „Leuk voorspelt de routinier ils vijfde op de nationa- Isranking stond geklas- ig bezweet van een trai- je en met een ijsthee haalt hij herinneringen lekt hij zijn verwach- werd geboren in 1970. rk tennisjaar", zegt de Schiedammer. „Ik zat ïationale selectie met ;ger, Jan Siemerink, Ri- ajicek en Jacco Eltingh. ;n slechte lichting. Op e jeugdtoernooien regelmatig bij de beste n met acht en ik deed een paai' satelliet-toer- Op een gegeven mo- eeg ik een schouder- Ik stond daardoor stil ontwikkeling, maakte 30k onvoldoende pro- erwijl die anderen hard liden." het moment dat Ver loot om zijn leven niet Dor louter tennis te la- n. „Ik ging rechten stu- 1 Rotterdam. Daarbij als A-speler op natio- ireau tennissen. Mijn positie in de singles »ij de dubbels en mixed Ik verdiende er een :entje mee tijdens mijn en elf seizoenen ik voor Leimonias in pmzwervingen en een van de gemengde naar encompetitie werd vo- een vriendenteam bij 'ennis geformeerd, met h Bouw als sponsor. Robin Verbeet: „De rug sputtert wat tegen, de schouders ook." Foto Taco van der Eb Vanwege het niveau van het team, met Jasper de Regt, de broers Sijmen en Martijn de Lange en Verbeet, mocht de ploeg op basis van 'promotie naar keuze' in de eredivisie van start. Het resultaat is bekend; Dekker won de titel. „Vooral op basis van onze dubbels", bena drukt Verbeet. En dat is niet vreemd gezien de historie van de sales-manager bij de firma PeopleSoft. Over het peil van de mannen- competitie wordt nog wel eens schamper gedaan. Verbeet haalt er zijn schouders over op. „Vergelijkbaar met de mannen in de gemengde competitie zit ten de meeste mannenteams gemiddeld op eerste-klasseni- veau. Op de eerste twee plaat sen staan vaak spelers die de hoofdklasse gemengd aankun nen en de dubbels staan zeker gelijk aan de hoofdklasse ge mengd. Dat komt doordat er veel voormalige A-spelers rond lopen met de nodige ervaring. Bij het Melkhuisje doet Christi- aan Feenstra mee, toch een voormalig Nederlands kampi oen." Naast tennis houdt de in Was senaar woonachtige Verbeet zich bezig met squash. Hij speelt competitie bij HSRC in hetzelfde team als Vanessa Atk inson, die bij de wereldtop be hoort. „Zij heeft dispensatie om bij de mannen mee te doen. Al leen als ik in een sterke bui ben, kan ik van haar winnen, meest al leg ik het af." Als hij in de zomermaanden weer een wat zwaarder racket in handen neemt, is het 'bloed aan de bal op de baan en daar na gezellig samen eten en drin ken', zoals Verbeet de mannen- competitie typeert. „De rug sputtert wat tegen, de schou ders ook. Bas Wild is van het gemengde team van Dekker naar ons overgestapt. Hij is een versterking. Dat we goede vrienden van elkaar zijn en bij na allemaal jonge vaders, maakt het wat gemakkelijker om wekelijks te bepalen wie er speelt." Komend weekeinde begint Dekker in eigen huis tegen Bas tion Baselaar. Het doel van Ver- beets vijftal is een plaats in de play-offs, zeker nu die begin ju ni op het eigen sportpark wor den gehouden. „Het is raar in gedeeld door de bond, maar ons gemengde eredivisieteam speelt in hetzelfde weekeinde van 5 en 6 juni ook een thuis wedstrijd. Veel publiek trekt tennis doorgaans niet, maar daarvan moeten we een leuk evenement kunnen maken." door Loman Leefmans NooRDWiJK - Ze vindt dat ze op een vreemde ma nier met haar hobby in contact is gekomen. Sinds het snookerspel aan haar werd geïntrodu ceerd, kwam ze er niet meer los van. Lea Lind hout geldt als één van de favorieten voor het NK dat komend weekeinde in Zaandam wordt ge houden. „Het heeft twee jaar geduurd voordat ik het een beetje kon", zegt de Noordwijkse. „Het is gek gegaan", zegt de 39-jarige Lindhout. „Ik speelde hooguit één keer in de twee maanden in Lisse; mag geen naam hebben. Mijn partner had een kennis op de Kanaal-eilanden die een snookertafel in zijn eigen huis had staan. Bij de uitbreiding van zijn kantoor in Noordwijk leek het ons aardig om daar ook een snookertafel neer te zetten. En ja, als je zo'n tafel hebt, ga je er ook automatisch vaker op spelen", aldus Lindhout. Langzaam kreeg het Engelse biljartspel de Noordwijkse dertiger in zijn macht. „Het eerste jaar modderde ik wat aan tot ik besloot een paar lesjes te nemen. Het ging steeds beter en ik werd steeds fanatieker. Dat heb ik in me. De trainer zei dat ik moest meedoen aan het NK, al was het maar om de andere deelnemers te leren kennen. Ik, een volslagen onbekende voor de rest, deed het nog niet eens zo slecht." Dat was vier jaar geleden. Sindsdien ging het hard. Lindhout haalde in 2001 de finale van het Nederlands kampioenschap en ze werd door de snookerbond uitgezonden naar de Continental Cup in Malta, het EK in Duitsland en het WK in Engeland. Haar meest aansprekende resultaat was de tweede plek op dat WK in de koppels, sa men met een Engelse speelster. „Het is mijn doel SPORT EN SPEL om zo hoog mogelijk te komen. Prof kan ik niet worden. In het vrouwensnooker valt geen droog brood te verdienen, zeker niet sinds tabaksmer ken in Engeland niet meer mogen sponsoren. Het zal dus altijd een hobby blijven." Toch steekt Lindhout elk vrij uurtje, bij elkaar een stuk of dertig per week, in haar sport. Daar naast heeft ze een baan bij een opticien. „Dat heeft bijna niets met snooker te maken. Soms krijg ik een klant die vertelt dat hij biljart en het probleem heeft dat hij daarbij altijd tegen het randje van zijn bril aankijkt. Dan weet ik daar ui teraard wel raad mee." Het komende NK telt volgens Lindhout zes kans hebbers op de vrouwentitel en zij is er daar één van. „De topzes is aan elkaar gewaagd. Ik ben af hankelijk van de vorm van de dag." Een speciale voorbereiding op haar vijfde nationale kampi oenschap heeft ze niet. „Rustig blijven, snooker is een mentale sport. Je kop moet leeg zijn als je een bal pot. Je moet de routine hebben om zon der na te denken aan te leggen. Er is veel training nodig voordat je zover bent. Het heeft mij zeker twee jaar gekost waarbij ik elke dag trainde." Haar hoogste break geeft aan dat er desondanks nog steeds een verschil zit tussen op een achter namiddag vrijblijvend een gekleurd balletje pot ten of de wedstrijdspanning voelen tijdens een toernooi. Het kernploeglid heeft een serie van 70 achter haar naam staan, maar dat was in de trai ning. Tijdens een officiële wedstrijd kwam ze niet verder dan 44 punten. Nog altijd een aardig aan tal. Dat ze bij haar club, Jumbo in Warmond, de enige vrouw is, deert haar niet. „Daar ben ik vol ledig geaccepteerd. Ik rook niet en ik drink niet, snooker is mijn enige verslaving." BRIDGE onale paren zijn doorgedrongen tot de finale )peh Nederlands Paren kampioenschap. On- (Leiden) en Gerard Sprinkhuizen (Leider- iren nog het best op dreef met een 36ste plaats live finale. Ron Heinsman (Leiden) en Mark Jegstgeest) en Heike Leijnse (Alphen) en Wim erk (Bodegraven) eindigden op de 46ste en iats in het deelnemersveld van 150 paren. Dat voldoende, want de eerste vijftig mogen naar hijd, op 24 april in Utrecht. zorgde in de kadercompetitie voor een stunt 'loper Concordia met 5-1 te verslaan. De ploeg eraar bezet de derde plaats en is daarmee de gioclub. Plaatsgenoot Verdel Orchideeën was te sterk voor De Sport/Music fining (Wete- ringbrug). De Engel/Van der Aart (Lisse) stelde verloor met 4-2 van het laaggeklasseerde Groene Hart. De driebanders van Jumbo (Warmond) waren in de eerste divisie goed op dreef tegen Hultermans. Karei Wagenaar, Rob Lamboo, Henk Kuijt en Peter Vlaar zorgden voor een klinkende 8-0 overwinning. poolbiljart Poolvereniging 't Dijkje organiseert komend weekeinde het twaalfde Leids Open met deelname van toppers uit binnen- en buitenland. Het evenement voor mannen en vrouwen bestaat uit een individueel toernooi met 9- ball en een teamtoernooi met 8-ball. Het Leids Open geldt als één van de grootste pooltoemooien in ons land, zodat er tal van voorronden nodig waren om het deelnemersveld binnen proporties te houden, waaron der zelfs twee in België. De wedstrijden beginnen op 10 en 11 april om 10.00 uur in het poolcentrum aan dbe Hoge Rijndijk. De snookeraars van Jumbo hebben in de landelijke eredivisie een 6-3 overwinning behaald bij Hob in Nij megen. Florian Moederscheim was de grote gangma ker bij de Warmonders, want hij won al zijn drie partij en. Xander van Rossem behaalde twee overwinningen, terwijl Leon Alewijnse één partij op zijn naam schreef. Jumbo handhaaft zich door deze winst op de vierde plaats. Jurrien Kous werd winnaar van de 24ste ronde van het kampioenschap van Warmond. Hij was in de finale te sterk voor Ronald Blok: 2-0. In de eerste ronde was Kous verantwoordelijk voor de uitschakeling van klas sementsleider Moederscheim die de eindzege deson danks niet meer kan ontgaan. Zijn achtervolger Martin Zevenhoven kon nauwelijks terrein goedmaken. Hij moest zich in de tweede rondq gewonnen geven tegen Alewijnse. (bij)zaken in de sport Supporters op het veld, vuurwerkbommen en discriminerende spreekkoren. Wedstrijden worden geregeld om uiteenlopende redenen stilgelegd. Waterpoloscheidsrechter Takens voegde er afgelopen weekeinde in het duel tus sen NVA/HHC en Koudekerk een nieuwe oor zaak aan toe. Hij werd in de rug aangevallen met een 'waterpistooltje'. Arbiter Takens was het onsportieve gedrag van de ongeveer veertig supporters zat en liet het Haarlemse zwembad ontruimen. Hij vond het triest dat het publiek zich zo liet gaan, maar wilde er over de telefoon verder geen ruchtbaarheid aan geven. Was het dan zo erg? Als je Koudekerk-coach Mark Kimpel gelooft niet. „Het publiek zit in een nis, vrij dicht op de rand van het zwembad. Als enige mensen dan wat roepen lijkt het al snel een herrie te zijn." Bij een 5-1 voorsprong voor Koudekerk legde de arbiter het duel stil en riep hij de aanvoerders bij zich. Het publiek moest weg omdat Takens zich niet meer veilig voelde. „Het incident gebeurde op een plek waar een jongen met een waterpistooltje zat. Het is voor mij de eerste keer dat een scheids rechter een bad ontruimde. Ik kan me voorstel len dat de scheidsrechter last had van de toe schouwers die veelvuldig achter zijn rug op sprongen, maar je kunt dit ook op een andere manier oplossen. De vier supporters van Kou dekerk die bij het duel waren, zaten nu ander half uur in de auto voor een kwartiertje water polo." Blijft de vraag wat Takens gedaan zou hebben als de supporter van de thuisclub een super-soaker bij zich had gehad. RONDJE LANGS DE VELDEN Foto: Dick Hogewoning De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Teylingen in Sassenheim. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 6 Bereikbaar is het zeker, maar één bordje bij de ingang van het sportpark is niet genoeg. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 7 Te klein voor Ter Leede, goed genoeg voor Teylingen. 3. Reclameborden: 8 Wat een boel. Daarvan is toch minstens tweederde van veld- genoot Ter Leede? 4. Velden: 8 Vooral de helft van Teylingen ligt er keurig bij. Daar kan buurman Ter Leede - aan de andere kant van de middencir kel - een puntje aan zuigen, zagen we van een afstandje. 5. Strafschopstip en doelen: 6 De doelen zijn keurig. De straf schopstip aan de Teylingse kant ligt op 10 meter 80, en te veel naar rechts. De 'schiet- kuil' ligt naast de stip en wel recht voor het midden. De stip aan Ter Leede-zijde valt buiten deze keuring. 6. Vuilnisbakken: 8 Keurige dingen. Zelfs een af valbak-met-zak in de dugout. 7. Scorebord en klok: 7 Die vqn Teylingen is goed, maar vanaf de tribune moet je je nek verdraaien om 'm te zien. Dan staat die van Ter Leede - het andere scorebord bij hetzelfde veld, wie verzint zoiets - op een betere plek. 8. Dug-outs: 6 Ze zijn ruim en wind- en wa terdicht. Maar veel te laag. Je kunt er niet instappen zonder je hoofd te stoten, je kunt er niet uit klimmen zonder je rug te verdraaien. Logisch dat de trainers liever op de stoeltjes ernaast plaatsnemen. 9. Clubgebouw binnen: 7 10. Clubgebouw buiten: 8 Leuk puntdak, goed in de verf, niets meer aan doen. Maar dat in tweeën delen van alles is en blijft bizar. Totaal: 7,1 Klassement: I. Kickers '69 w Koudekerk 3. Lugdunum w Woubrugge 5. Hazerswoudse Boys 6. Bemardus Foreholte SJZ w Woubrugge 10. KRV II. Stompwijk '92 12. DOSR Valken '68 14. Teylingen GHC 7,8 Meerburg 7,1 7,8 w Oegstgeest 7,1 7,7 18. ASC 7,0 7,7 RCL 7,0 7,6 TAW 7,0 7,5 Voorschoten '97 7,0 7,5 Warmunda 7,0 7.5 23. Alphia MMO 6,8 7,5 6,8 7,4 25. w Alphen 6,7 7,3 w Leiden 6,7 7,2 FC Rijnland 6,7 7,2 28. Docos 6,4 7,1 29. G0.L Sport 5,9 7,1 30. LSW '70 5,5 Topdrie De topdrie van Fred Eijsberg, twintig jaar voetballer van Quick Boys, vier jaar bij Kat wijk, trainer geweest bij Val ken '68, KRV, MVKV en nu RCL. De beste 1. Quick Boys. („De entou rage is nog steec^ gewel dig.") 2. RCL. („Kunstgras- en we- travelden liggen er prima bij, vooral als daar op zaterdag ochtend al die kleintjes aan het rondrennen zijn, met al die vrijwilligers die zich er voor inzetten.") 3. Ex aequo WSB en SJC. („Ze spreken me allebei aan. Er hangt al sfeer als je bin nenkomt.") De slechtste 3. De Boshuizerkade. („Troosteloos") 2. TAW. („Geldt hetzelfde voor als voor Kagia, de num mer één.") 1. Kagia. („Heel kaal, dat ademt weinig uit.") J lout: „In vrouwensnooker is geen droog brood te verdie- o: Taco van der Eb Pascal Averdijk, Kwong Stein- raht en Orson Naarendorp zijn geen aanvallende koppers. Roel de Goede is de enige, maar die speelt niet altijd. Vroeger waren de corners goed ingestudeerd. Dan ging Van Duijvenbode door de knieën om de bal door te koppen en stonden Jelle Visser, René Ras en Ralph Polman klaar om het af te maken. Maar zulke spe lers hebben we niet. Met dit molentje maken we de tegen stander nu onzeker." de voetbal lers van FC Lisse hun dansje op. Door in een cirkeltje achter el kaar te hol len hopen zij de tegen stander bij een hoek schop te misleiden. s op het laatste mo ment, als de bal de drie hoek bij de comervlag verlaat, stui ven ze uit elkaar. De tegenstan- Foto: Cees van Hoogdalem der wordt het zonder directe opponent zo lastig gemaakt. Het is een bedenksel van trainer Ruud Bröring. „We merkten dat we te weinig uit corners scoor den. We konden niet voor een verrassing zorgen." De Noordwijkse oefenmeester heeft er een hele studie van ge maakt. Komt de bal van de rechterkant, dan lopen de spe lers linksom, en omgekeerd. Ze zien het object dan eerder aankomen. Enkele keren oogstte FC Lisse al succes, maar het rendement kan naar de zin van Bröring nog hoger liggen. „Het is moeilijk om jongens te vinden die op maat kunnen trappen. Die voor on rust in het vijfmetergebied kunnen zorgen." Bröring greep naar alternatie ven toen bleek dat zijn elftal een seizoen lang niet uit een corner scoorde. „Het nadeel is dat wij geen koppers hebben zoals Carlo van Zeist bij Ter Leede, of Bert van Duijvenbo de die hier vroeger voetbalde. rt»vTEYUNGEN

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11