Aangenaam avondje Adegeest SPORT Shijie Hu: uitzondering die de regel bevesti kidsmkids Oranje verliest van Ierland Ouick Boys trekt linksback aan Stefan Schaafsma naar Noordwijk TOP ligt uit districtsbeker Frivool Voorschoten '97 pakt 's-Gravenzandse SV in: 4-0 Quick Boys en FC Lisse hofleveranciers Elftal van de week lil Chris Kenselaar. Foto: United Photos De Boer katwijk - Quick Boys heeft voor volgend seizoen een nieu we speler aangetrokken. Chris Kenselaar (23) is gehaald voor de linksbackpositie. Kenselaar staat sinds het seizoen 1999/2000 onder contract bij Haarlem. Daar kwam hij in de laatste vijf seizoenen tot 25 wedstrijden in de eerste divisie. Kenselaar moet bij Quick Boys de selectie versterken nu verde digers Arie Guijt en Arie van Rijn na dit seizoen vertrekken. Met de selectiespelers Martin Bekx en Eli Wattimury verruilen zij Nieuw-Zuid voor fusieclub FC Rijnvogels. noordwijk - Stefan Schaafsma (22) speelt volgend seizoen voor w Noordwijk. De linksbe nige middenvelder verlaat ARC uit Alphen aan den Rijn na ze ventien jaar, waarvan de laatste vier jaar in het eerste elftal. Schaafsma is meervoudig ama teurinternational. De Alphe- naar moet bij Noordwijk het vertrek opvangen van Michael van der Laan, die gisteravond definitief overeenstemming voor volgend seizoen bereikte met FC Lisse. Robin Koers ver laat Ter Leede. De middenvel der gaat naar 's-Gravenzandse SV. den haag - TOP is als laatste ploeg uit de regio uitgeschakeld in het toernooi om de districts beker. De hoofdklasser uit Sas- senheim verloor gisteren in de vijfde ronde met 14-12 van me de-hoofdklasser HKV/Ons Ei- bemest. TOP had met het oog op de belangrijke competitie wedstrijd van zaterdag tegen DOS'46 het tweede achttal afge vaardigd, versterkt met Johanna van Drongelen (afgevallen uit het eerste) en routinier Steven Baart uit het derde. Het zegt voldoende over de kwaliteit van TOP en de zwakte van Ons Ei bernest dat de score via een 7-6 ruststand voortdurend gelijk opging, tot na 12-12 de beslis sing viel. Judith Kok (3), Steven Baart (2), Nico Helmus (2) en Michael Star (2) waren topsco rers bij de Sassenheimers. harkema - Het Nederlands amateurelftal heeft de interland tegen Ierland gisteren met 1-0 verloren. Op het veld van Har- kemase Boys in Friesland be gonnen Jeffrey Winter van FC Lisse en Stefan Schaafsma van ARC in de basis. Florencio Cor nelia (Ter Leede) viel na rust in. Het ontbrak de Nederlandse amateurs - onder de 23 jaar - aan geluk tegen hun Ierse leef tijdgenoten. De pech trof vooral Schaafsma en Cornelia. De spits van Ter Leede loste een onhoudbare vrije trap, die op de lat uiteenspatte. De rebound ging net over. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd haalde Alphenaar Schaafsma een tegenstander onderuit in het strafschopgebied. De penal ty werd door de Ieren omgezet in de winnende treffer. Na een weifelend begin van het samengeraapte elftal hoofd klassespelers dat het amateur team is, kwam Nederland steeds beter in de wedstrijd. Ierland speelde op typisch An gelsaksische wijze: lange ballen naar voren. Daar lieten de Ne derlanders zich aanvankelijk in meeslepen, vooral doordat het eigen veldspel onwennig en de passing onzuiver was. Het spel werd gaandeweg beter en Nederland creëerde kansen. De vrije trap van Cornelia was er één van. Een klutsbal, die volgens de spelers over de doel lijn ging maar volgens de scheidsrechter niet, was mis schien een nog grotere. De Ie ren waren nauwelijks gevaarlijk, maar kregen door de overtre ding van Schaafsma de zege alsnog in de schoot geworpen. Over twee weken is de vriend schappelijke return in Dublin. Bondscoach Paul Stijnen maakt de selectie voor die wedstrijd binnenkort bekend. DUIVENTIL door Loman Leefmans voorschoten - Het was een avondwedstrijd die er eigenlijk niet meer toe deed. Daarbij speelde Voorschoten '97 nood gedwongen met een handvol in vallers. Desondanks zorgde de eersteklasser gisteren voor een aangenaam avondje op sport park Adegeest door met frivool en verzorgd voetbal 's-Graven zandse SV met 4-0 te kloppen. De ploeg van trainer Gerard Désar heeft zijn zinnen gezet op de titel in de derde periode. Daartoe moet Voorschoten '97 zaterdag drie minuten stand houden bij Lyra. In het restant van het door een blessure van de scheidsrechter gestaakte duel moet een 2-1 voorsprong worden verdedigd. Bepaald geen onmogelijke opgave en daarna heeft Voorschoten met twaalf punten uit vier wedstrij den verreweg de beste papieren om deelname aan de nacompe- titie af te dwingen. Het treffen van gisteravond maakte nog deel uit van de tweede periode, maar wie dacht dat Voorschoten er met de pet naar zou gooien of zich zou sparen, had het mis. „Kom", zei Désar. „Je wilt op dit niveau toch elke wedstrijd winnen." Zijn pupillen hebben sinds de winterstop hun draai gevonden en spelen met zelfvertrouwen dat door de resultaten per week groeit. Voorschoten eindigde het duel met de helft van het tweede elftal binnen de lijnen zonder dat dat aan het spel van de thuisploeg te merken was. Mandekker Hugo Borsboom, invaller voor zijn broer Tho mas, werd zelfs tot man van de wedstrijd gekozen, terwijl ook Ergün Bayram, Geert Jan Jonk, routinier Gerry Jansen en Ivo Nolet een dikke voldoende ver dienden. Alleen in de eerste tien minuten ontstond druk op het doel van keeper Marijn Mokveld, toen de Westlanders een reeks corners namen. Bij één van de eerste uitvallen van Voorschoten was het raak. Een harde voorzet van Ronald van Delft scheerde langs het doel en verdween via het lichaam van Selatin Yungul in het eigen net. Door dat gelukje kon Voorscho ten beginnen aan een spelletje dat het elftal behoorlijk goed beheerst. Iets inzakken en bij balbezit razendsnel overne men. Vlak voor rust resulteerde deze speelstijl in de mooiste goal van de avond. Aanvoerder Frank Buizer begon op de mid denlijn aan een rush, maakte in de loop een een-tweetje met Eelke van Dijken om vervolgens met een stiftballetje voor 2-0 te zorgen. Na rust ging het elftal van Désar vrolijk verder. „Ik heb een paar schitterende aanvallen gezien", zei trainer Désar tevreden. Bui zer deed zijn actie uit de eerste helft nog eens dunnetjes over door opnieuw een loopactie met een treffer te bekronen. Even later werd Van Dijken in het strafschopgebied gevloerd en schoot Nolet vanaf de stip de vierde goal binnen. Toen 's- Gravenzander Niels Scholtes met zijn tweede gele kaart naar de kant moest, kon Voorscho ten naar hartelust aan publieks- wissels beginnen en daarbij Rick van Vliet en Mick Lingerak hun debuut in de hoofdmacht gunnen. „De ploeg is op orde en in vorm", stelde Désar vast en daarop viel niets af te din gen. Voorschoten '97 - 's-Gravenzandse SV 4-0 (2-0). 14. Yungul (e.d.) 1-0, 39. Buizer 2-0, 62. Buizer 3-0, 64. Nolet 4- 0. Toeschouwers: 150. Scheidsrech ten Roeleveld. Rood: Scholtens ('s- Gravenzandse SV, 2x geel) Voorschoten '97: Mokveld, Jonk, H. Borsboom (78. Van Vliet), Blankert, Jansen, Bayram, Van Delft (80. Linge rak), Roodakkers, Nolet, Buizer (71. Zwartjes), Van Dijken Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbod* 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-m| sportredactie.ld@hdc.nl 1 RCL heeft de technische staf bij de jeugd compleet. Hans Tisseur wordt hoofd jeugdopleiding. Ruud Fort man gaat nu de A-jeugd trai nen en Rob van den Cingel (Voorschoten '97) de B-jeugd. Marcel Lanjouw (Ter Leede) krijgt de C-jeugd onder zijn hoede. Ook de D-jeugd krijgt een nieuwe trainer in de per soon van Patrick Beugelsdijk (FC Lisse). Bert de Jong oud-voetballer van WSB, PPSC en ASC en nu werkzaam bij RCL, gaat het scoutingteam van Ajax ver sterken. Ger Scheffer en Fred Arroyo zijn de andere regiona len die voor Ajax op zoek zijn naar talent. Ton van Es (interim-trainer van MVKV) is rond met de za terdagselectie van Rooden- burg. Abdel Jermouni wordt jeugdtrainer bij de Kooiclub. Peter Vlasveld wordt algeheel jeugdcoördinator. Loek Hen driks blijft volgend seizoen het eerste elftal van Alkmania trai nen. Dwight Eli (Zwart Wit '28) heeft onderdak gevonden bij de amateurs van Ajax. Dennis Knuppe en Jeroen Rijsdijk (SHO) stappen over naar IJs- selmeervogels. Bij Scheveningen vertrekken Kees Thies (naar Tonegido of FC Kranenburg), Jimmy Cha- rité (naar HMSH of Quick), Stephan 't Hart (stopt) en Ri- cardo van der Heijden (naar 's-Gravenzandse SV). Maurice Fransen (WSB) en Jan Bouwe Blankert (Oegst- geest) gaan weg bij Voorscho ten' 97 en kiezen voor hun ou de vereniging. Arwin Visser zet een punt achter zijn voetbal loopbaan. De A-junioren van HBC zijn door het eigen bestuur uit de competitie gehaald. Bij de ploeg uit Heemstede was de discipline zoek. Een massale vechtpartij tegen FC Lisse deed de deur dicht. Swabo-ploegleider Tc Duijvenbode geeft nog| het goede voorbeeld. Ii regio-wedstrijd in Rott( behaalde de ervaren wj ner de eerste plaats. In; Omloop van Lamberts! werd Leidenaar Johan 1 Veen vijfde. Vincent van der Kooijj mei op trainingsstage tj lorca. Daarna gaat de n ding van Bankgiroloter; ken hoe het met de coij van de voormalige Leid is. Van der Kooij herste de ziekte van Hodgkin,! Noordwijker Pieter va Luijt is zondag als derd; eindigd op de 10 kilom Rotterdam. De jonge hj per van Leiden Atietiek minuten en 41 seconde dig voor het bijnumme; de Rotterdam Maratho; De show van de bask( tiesten Harlem Globetii op 1 mei in Amsterdam niet door. Wel zijn er o| dens in Rotterdam (2 n Groningen (3 mei) Op 17 en 18 april staal complex van FC Lisse 0 in de voorronde van de! Premier Cup voor C-juj De winnaar mag Nedei vertegenwoordigen in I ki bij de Europese finali Lisse treden teams van! PSV, Feyenoord, Sparta amateurclubs JSV, Nieii gein, Brabantia, AFC eij Leidse UVS aan. Het studenten-zwemt Aquamania uit Leiden i de geworden in de Ned se Studentencompetitii Maastricht werden de I zwemmers vijfde. Golft uit Groningen ging met hoofdprijs aan de haal. Voetbalvereniging Lei houdt op tweede paasd april) het jaarlijkse E-je toernooi. Er wordt gest om de Morschbokaal. 1 toernooi begint maand 10.00 uur. Maurice Fransen gaat van Voorschoten '97 terug naar WSB Archieffoto: Taco van der Eb Voorschoten-spits Frank Buizer maakt het mooiste doelpunt van de avond. Foto: Mark Lamers Vier man van Quick Boys en drie van FC Lisse vormen deze week de kern van het Elftal van de Week. Lisse-spits Kwong Steinraht speelde zich met een acht tegen Ter Leede wel in de basis, maar (nog) niet in de top tien van het spelersklassement. Daar keert Kevin Winter terug door zijn acht van afgelopen zaterdag. Het klassement wordt nog steeds aangevoerd door Mamix van der Gun. Twee ploeggenoten zitten hem op de hielen. De enige negen was dit week einde voor FC Lisse-speler Roel de Goede. Hij hield hoofdklas se-topscorer Florencio Cornelia uit de wedstrijd. Spelersklassement speler club gem. 1. Marnix van der Gun Quick Boys 7,33 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,17 Dennis den Turk Quick Boys 7,17 4. Jurgen Faerber Ter Leede 7,10 Rogier Koordes Ter Leede 7,10 6. Niels van Duijn Quick Boys 7,09 Peter Kromhout Quick Boys 7,09 8. Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 7,08 9. Richard Hoek Quick Boys 7,05 Sander Molenaar Katwijk 7,05 Kevin Winter FC Lisse 7,05 12. 5 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Roel de Goede. Archieffoto: Hielco Kuipers Clubklassement club zaterdag gem. 1. Quick Boys (6,82) 6,92 2. Ter Leede (6,75) 6,75 3. Rijnsburgse Boys (6,69) 6,69 4. FC Lisse (7,00) 6,67 5. Katwijk (5,71) 6,53 6. Noordwijk (5,67) 6,43 7. ARC (6,46) 6,31 alphen aan den rijn - Met zijn debuut in het Nederlands elftal onder zestien jaar voltrok zich een unicum in voetballand. Nog nooit eerder werd het Wil helmus gespeeld voor een spe ler die in China geboren werd. Die eer was twee weken gele den voorbehouden aan Alphe naar Shijie Hu, een veelbelo vende spits van het Rotterdam se Excelsior. Natuurlijk was er ooit Tscheu la Ling, de vermaarde pingelaar van Ajax én Oranje. Die had weliswaar Chinese voorouders, maar hij werd in Nederland ge boren. Shijie Hu zag vijftien jaar geleden het levenslicht in China en emigreerde tien jaar later naar ons land. Het gezin Hu streek neer in Alphen aan den Rijn en begon er een restaurant. Op dat moment wist Shijie niet eens wat voetballen was of dat hij een bovengemiddelde aan leg voor de sport had. „Inmid dels weten ze in China ook wel wat voetbal is, maar dat was een paar jaar geleden nog niet zo." Hu's eerste kennismaking met de bal kwam op het school plein. „Ik kwam in groep zes en we gingen paaltjesvoetbal spe len. Alle jongens uit mijn klas hadden een favoriete club; meestal Ajax, Feyenoord of PSV. Maar ik had geen flauw idee wie dat waren. Dat heb ik toen maar snel geleerd." Ook het voetballen kreeg hij rap on der de knie, mede dankzij de vele uren die hij doorbracht op de asfaltveldjes bij zijn ouderlijk huis. Daar speelde hij mee in wedstrijdjes, met vriendjes uit de buurt, stuk voor stuk jon gens die een paar jaar ouder waren dan hij. Pas toen hij twaalf jaar was sloot Shijie Hu zich aan bij een club. Bij ARC mocht hij begin nen in de D9, zoals gebruikelijk voor iemand die net komt kij- Shijie Hu: „Ik had geen flauw idee wie Ajax, Feyenoord of PSV waren. Dat heb ik toen maar snel ge leerd." Foto: Henk Bouwman ken. „Ze wisten niet wie ik was", zegt Hu. Maar het duurde niet lang voordat hij genoeg in druk had gemaakt om door te schuiven naar de D4 en vervol gens al snel naar de Dl. De an derhalf jaar daarna blonk Hu uit in ARC Cl, met een doel- puntengemiddelde van rond de veertig per seizoen. Halverwege het tweede jaar volgde de over stap naar de BI en de onvermij delijke belangstelling van ver enigingen uit het betaalde voet bal. De tweebenige aanvaller werd benaderd door Sparta en ADO Den Haag, maar hij koos voor een stage bij Feyenoord. Die verliep goed en Hu werd in gelijfd door de club uit Rotter dam-Zuid. Uiteindelijk speelde hij geen enkele wedstrijd voor Feyen oord. „Aan het einde van het seizoen bleek dat ze moesten bezuinigen op de jeugdoplei- ding. Alle tweede teams werden opgeheven. Er was ineens geer plaats meer voor mij." Aan de andere kant van de Maas - bij Excelsior - was hij wel welkom. Drie keer per week traint hij in Rotterdam, naast een opleiding Handel en Verkoop aan het Groene Hart Lyceum in Alphen. Dat is goed te combineren, xegt Hu, omdat hij uitsluitend 's avonds hoeft te trainen. Met het openbaar vervoer reist hij dan naar Waddinxveen, waar een busje van de club hem oppikt en naar Rotterdam breng:. De jonge Alphenaar heef het naar zijn zin bij Excelsior. „Ik ben ook beter geworden In het 1 was het best moeilijk, omdat het tempo hier v ger ligt dan bij ARC. Ik 11 eraan wennen datje eei perfec: moet controlere dat je geen tijd hebt om te herstellen." Als linkerspits van Excel doet Hu het in zijn eerst zoenzo goed, dat hij ini ber werd opgeroepen vc trainingskamp van het I lands elftal. Twee weken den volgde een tweede i kieïing, dit keer voor dei land tegen Israël. Die w( liep uit op een teleurstel geeft hij volmondig toe.| ging helemaal verkeerd.! aan veel dingen, te veeli te noemen. Nee, ik was 1 mwachtig, helemaal ni( il was totaal onzichtbaa zo eindigde zijn eerste tj voor Nederland in een s de rust werd Shijie Hu g seld. Toch heeft hij goede hol een nieuw optreden in U oranje shirt. „Als je blijfj ren bij je club, dan komt vanzelf." En mocht het hoopt anders lopen, mo het niet tot profvoetbalK schoppen, dan dient eei re loopbaan zich vanzell „Daarom zit ik nu op scl zodat ik eventueel deze j kan gaan runnen." Die instelling is volgens kenend voor veel Chinei Nederland. „De meesteil den hun maatschappelij rière het allerbelangrijk^ Daarom zie je hier ook i nig Chinezen die aan vol doen. Ik ben een uitzonj Maarten Dekker 'Sportkids' Is een serie over j sporttalent uit Leiden er Heeft u tips of suggestie: rubriek, mail dan naar sport tie.ld@hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6