sprinters SERVICE MAN PAK Varkensfilet, zoals in Parma Buien Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 woensdag 7 APRIL 200, CD VAN DE DAG Onderwerp: kleding Jort Kelder Yvo van Regteren Altena Man Pak uitg. Prometheus Prijs: 15,00. 'Hij, die zonder zonde is, werpe de eerste steen', zei Jezus al. Nou die levenswijsheid mogen Jort kelder en Yvo van Regteren Altena zich aantrekken. In de vijfde, herziene druk van hun Man Pak nemen ze een nieuwe lading Bekende Nederlanders onder vuur die in hun ogen flodderig en smakeloos gekleed gaan. Maar, zoals op de omslag te zien is, de schrijvers zelf mogen dan strak in het pak zitten, ze hebben de haardracht van een vogelverschrikker. Als er ooit een auteur opstaat die het boekje Man Kapsel gaat schrij ven, komen deze twee overjarige dandy's met hun onverzorgde grijze plukken beslist onder vuur te liggen. Wat niet wegneemt dat dit boekje, door de makers zelf aangeprezen als de Koran van de Kleding, veel behartenswaardige informatie bevat voor iedereen die graag strak in het pak door het leven stapt, maar daar ondanks verwoede pogingen niet in slaagt. De foto's van fout geklede BN'ers voorzien van kritische onderschriften zijn hilarisch! KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2 personen Hoewel de Italianen de voorkeur aan mooi blank kalfsvlees geven boven d3t van het varken prijkt het gerecht van vandaag er op menige restaurant-kaart. Wan neer uw smaak overeenkomt met die van de meeste Italianen vraag uw slager dan om kalf slapjes die hij dan ook van de meest malse de len van het kalf dient te snijden. Ingrediënten 2 varkensfiletlapjes, elk ca. 80 gram; zout; witte peper uit de molen; nootmus kaat; 1 ei; ca. 6 eetl. fijn kruim van oudbakken witbrood; 2 1/2 eetl. olijfolie, traditioneel; 2 kleine plakken (rau we) Parmaham; 2 eetl. fijngeraspte Parmezaanse kaas; 2x10 gram boter; 3-4 tomaten, ontveld, vruchtvlees in blokjes ge sneden; 1 bosuitje, met veel fris groen, gesnipperd; 1 knoflook- teentje, ragfijn gehakt; 6 verse basilicumblaadjes, ragfijn ge hakt of gesneden; 1 theel. bal- samico; 1 eetl. olijfolie, extra vergine; eventueel 2 takjes verse rozemarijn. Bereiding Maak het vlees droog met keu kenpapier. Wrijf het in met het mengsel van zout, peper en (weinig - niet meer dan een vin gergreepje) nootmuskaat. Roer het ei en 2 theelepels water los. Haal het vlees eerst door het losgeroerde ei en wentel het daarna door het broodkruim. Druk het kruim met de platte hand stevig op het vlees. Verhit een koekenpan en laat de olie er even in rondwalsen. Bak het vlees er, boven een niet al te hoog afgestelde warmte bron, in 10-12 minuten aan weerszijden goud bruin en gaar in. Leg op elk lapje vlees een plakje rauwe ham en bedek het met een laagje geraspte kaas. Schik er in het mid den een klontje boter op. Leg een deksel op de koekenpan en laat alles zolang (ca. 4 mi nuten), boven een ma tig hoog afgestelde warmtebron staan tot de kaas is gesmolten. Roer intussen in een kommetje het bosuitje, knoflook, basilicum, balsa- mico en olijfolie krachtig door elkaar. Voeg er wat zout en peper aan toe. Schep het mengsel zo luchtig mogelijk door de tomatenblokjes. Presentatie Leg het vlees in het midden op de voorverwarmde borden. Schep de tomaten er aan een zijde naast. Schik aan de andere zijde van het vlees de takjes ro zemarijn als garnering. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de A67 bij Bladel en A58 bij Breda. Morgen: A20 bij Nieuwerkerk a/d IJssel en A12 bij Arnhem. Vrijdag: A2 bij Beek en Al7 bij Moer dijk. Zaterdag: A4 bij Rijswijk en A27 bij Oosterhout. Zondag: A2 bij Maarssen en A44 bij Oegstgeest. Genre: klassiek/ nieuwe muziek Klaas de Vries A King, Riding; Scenic Oratorio ASKO Ens./Schonberg Ens./ Reinbert de Leeuw (dirigent) Composers Voice/MGN CV134 A King, Riding is een dramatisch.oratorium zonder plot. De hoofd rolspelers zijn door componist Klaas de Vries ontleend aan The Waves, niét het gemakkelijkste boek van Virginia Woolf. Het senti ment in dit geabstraheerde werkstuk is ontleend aan serene ge dichten van Fernando Pessoa. En de rollen worden niet uitsluitend vertolkt door vocalisten. Zo deelt countertenor Bruce Rameker de rol van Neville met fluitist Leendert de Jonge. Percival krijgt stem door de briljant scheurende trompettist André Heuvelman. Moei lijk, moeilijk, moeilijk allemaal. Wie een van de opvoeringen Van De Vries' oratorium in 1996 heeft bijgewoond, of nog beter de re prise in 2001 in Muziekcentrum Vredenburg, die kan pochen op een unieke ervaring als luisteraar. Het schoonheidsgehalte van A King Riding is hoog - ook al kun je je associaties slechts hier en daar enten op de literaire handreikingen die de componist ser veert. Ze zijn even vrijblijvend als de gedachte dat evangelieteksten een rol spelen. Maar mooi! Onbeschrijfelijk mooi. BOEK VAN DE DAG HET WEER door Jan Visser Een ware optocht van buienstoringen trekt boven het Noordzeegebied voorbij. Vooral tijdens de afge lopen 36 uur was het goed raak. Plaatselijk viel zo- waar de helft van de normale hoeveelheid neerslag: met een landelijk gemiddelde van 44 mm is april normaal gesproken de droogste maand van het jaar. In de Brabantse plaatsen Huiten en Boekei werd gis terochtend 22 mm afgetapt, Sellingen in de provin cie Groningen kwam uit op 18 mm. Verder hagel en onweer. Ook gistermiddag met name in het oosten van het land forse buien. Enschede noteerde een et maalsom van 21 mm. De maximumtemperaturen waren laag: op de vliegbasis Twente werd het over dag slechts 8,0 graden. Hoofddorp, waar het 's middags droog bleef, kwam op 9,5 graden uit. Imposant waren de dreigende wolkenluchten en 's ochtends de vele regenbogen. Rond een depressie bij Hamburg werd ook vandaag onstabiele, koude lucht naar ons land getranspor teerd. Vanochtend nam de buienactiviteit van het noorden uit sterk toe. Ook morgen verandert er wei nig (een nieuwe depressie boven de Baltische stater neemt het heft in handen), vrijdag overdag zakt de buiigheid tijdelijk in. Na nachtelijke regen blijft het ook zaterdag overdag op de meeste plaatsen droog. Tijdens het paasweekeinde breidt een volgende uit loper van het hogedrukgebied zich naar de Noord- zeeregio uit. Het is echter een fragiele uitloper want een depressie bij IJsland stuwt vochtige lucht naar het zuidoosten en dat betekent bepaald geen zonni ge Pasen, bovendien nemen de regenkansen ook weer toe. Vooral paasmaandag zijn er buienkansen en met circa 10 graden blijft het aanhoudend te koud voor de tijd van het jaar. Temperatuur min/max Neerslagkans Neerslag-mm SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Duitsland Verwachting voor morgen A dal V A V Adenau 0 0 Lenggries 100 20 Broeken 56 0 Monschau 0 0 Feuerberg 40 30 Neukirchen 0 0 Freudenstadt 0 0 Oberaudorf 80 15 Garmisch-Part. 130 0 Oberstdorf 150 0 Going 250 0 Pfronten 170 40 Kahler Asten 30 0 Ramsau 0 0 MA Spanie Dl ital e WO Du tïiand DC Zwtserland VR Fra i - ZA O sten rijk VÖ. Wassenaar '-v--v Den Haag STRIPS PUZZEL DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck SBLOOFT O PAT HET ©E^i/O AJOS STBETOS PE HOEKSTEEN »S UAA» oe ais 7 BC Horizontaal: 4. Ze gaan de pijp uit zonder dood te gaan (7); 5. Verkwijnende werkplaats (8); 7. Mooi dat het va intelligentie getuigt (4); 9. Zo hard kan een schop a men (4); 10. Het beklagenswaardige orgaan van eei vreemdeling (8). Verticaal: 1. Betere echtgenoot is er niet! (6); 2. De mond var vrouw? (6); 3. Na verloop van tijd wordt het zacht 6. Van metaal als Hein of de hertog van Al va (6); 8 uitstraling is pijnlijk voor een godheid (4). Oplossing van dinsdag: 1tres-snert-rusten 2pens-snoep-opeens 3grol-orgel-gordel 4. eest-steeg-gestel 5step-speet-esopet 6toen-steno-botsen 7kers-sterk-rekest 8post-stoep-opstel 9erts-stoer-oester 10. list-steil-distel Gevraagd woord: ROGGEBROOD. Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 SLfclN (advertentie) ftëT S£tCSL£V£N VAN ££N INSfCT

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 24