Post vertraagd door nieuwe machine 'Ze riep maar: Ze willen me dood maken' atenlid klaagt over lawaai Schiphol in Leidse regio Leidsch Dagblad MIJN WERELD. MIJN KRANT. Uitgekeken 1 op uw Q collega's r Beestenmarkt bij VPRO op televisie Informatieavond over Wessie REGIO R1 Kermis op 3 oktober beperkt open Twee NIEUWE manieren om het cholesterol te verlagen! Postbodes moeten langer werken Vier sorteermachines hebben sinds twee weken een gedeelte van het werk van de postbodes in de regio overgenomen. Die regio bestaat uit de plaatsen Leiden, Oegstgeest, Warmond, Leiderdorp, Hoogmade, Zoeter- woude, Alkemade en Rijnwou- de. Het nieuwe apparaat legt kleine poststukken, zoals brie ven, op volgorde. De postbode hoeft daardoor alleen nog de afwijkende formaten, zoals dik ke enveloppen, folders en tijd schriften tussen de door de ma chine uitgezochte post te stop pen. De machine is onderdeel van de efficiencyslag die TPG-Post de komende tien jaar wil ma ken. Het aantal fulltime postbo defuncties in Nederland moet in 2013 van 25.000 naar 20.000 gedaald zijn. Van die 20.000 voltijdsbanen moeten er 9.000 ingevuld worden door 21.000 parttime postbezorgers. Deze nieuwe werknemers van TPG sorteren niet maar brengen al leen kant-en-klare bundels post rond die door de traditionele postbode zijn samengesteld. Nu zijn er vijftien postbezorgers in de regio, aan het eind van dit jaar moeten het er vijftig zijn. Voor elke postbode die door natuurlijk verloop verdwijnt, keren drie a vier postbezorgers terug. In de tijd die de postbo des hebben gewonnen door de komst van de sorteermachine, gaan zij nu meer post bezorgen of postbezorgers coachen. TPG lijkt echter een vergissing „Die nieuwe sorteermachine werkt perfect, maar hij zoekt alleen de dunne post uit, zoals kaarten en brieven." Foto: Henk Bouwman te hebben gemaakt als het om tijdwinst gaat. Postbode R. Pegt, die rond de Pieterskerk werkt, doet langer over zijn werk dan voor de komst van de huisnum- mersorteermachine. „Dat ap- (advertentie) in de ochtend omdat.... yA.LLOFFICEs Kantoorartikelen, -meubilair en -machines Lammenschansweg 141d Leiden All Office Wolfslag Iedere zaterdag open, 10-16 uur! Iedere zaterdag noge kassakorting! HP cartridge v.a. 16,00 Kopieerpapier v.a. 2,99 Schrijfbloks v.a. 0,70 Ordners v.a. 1,54 Kijk ook in onze voordeelkrant! paraat werkt perfect, maar hij zoekt alleen de dunne post uit, zoals kaarten en brieven. Huis- aan-huisfolders, TV-gidsen en andere dikke stukken moet ik tussen de dunne post stoppen. Dat kost me heel veel tijd. TPG gaat ervan uit dat de machine vijftig procent sneller sorteert dan ik. In de praktijk is dat vijf entwintig procent. TPG heeft daar geen rekening mee gehou den toen mijn wijk werd ver groot. Ik doe dus langer over mijnwerk." Het is een klacht die elke post bode gisteren op straat beves tigde. Jan Gordijn, die de Tous- saintkade tot zijn werkgebied rekent, zegt dat de werktijden sowieso zijn veranderd. „Om twaalf uur 's morgens gaat de laatste post door de machine. Vroeger was dat om zeven uur 's ochtends. Nu zie je wel eens een collega om vier uur 's mid dags met een volle tas vertrek ken bij het voorbereidingscen trum aan de Schipholweg. Doordat mijn wijk groter is, ben ik zo lang bezig met sorteren dat ik vaak van zes uur 's mor gens tot vijf uur 's middags werk." TPG-woordvoerster Hanne Kluck benadrukt dat de veran deringen nodig zijn. „Nu zijn we een gezond bedrijf en dat moeten we zo houden. Door de huisnummersorteermachine hoeven we geen nieuwe post bodes aan te nemen. Zo kun nen kosten worden gedrukt en kan het bedrijf blijven be staan." Postbode Henk Schaap begrijpt het beleid van zijn bedrijf „Ik ben gematigd positief. Ze heb ben ons goed voorgelicht. We moeten natuurlijk ook in de toekomst ons werk blijven hou den. Ik hoop wel dat de werktij den worden aangepast." In juni krijgt. Alphen een sor teermachine, Voorschoten volgt in 2005. I 1 Morgen vindt u de baan die bij u past in (ruiswegstatie >r Johannes Meerdere lloudhoppen >t het ;zakvliegtuig penrace in se grachten Voor de zesde keer norgen de Leidse sloe- b over 11 kilometer ge- t. Het traject voert vanaf Verjaardag richting Gal- r, Trekvliet, Rijn-Schie- Oude Rijn, Haven, He- ïht en Nieuwe Rijn. Om aalf geeft wethouder der Geertsema het start or de vrouwenrace. De jn zijn om 14.00 uur aan rt. De sloepen, met een ning van acht plus jan, worden morgenoch- de Beestenmarkt vanaf liur in het water geta- a afloop van de man ie is daar muziek en een slgoed Suriname Studenten Welzijn van kollege hebben de afge- veken speelgoed ingeza- >or ernstig getraumati- pleegkinderen in Surina- vele dozen met knuffels, es, tekenspullen en puz- rden vandaag ver- t naar Suriname. De ig Pleeggezinnen Cen- rdeelt het speelgoed on- i pleegkinderen.'De ïg hoopt dat de ernstig Ijnatiseerde kinderen die jonge leven seksueel zijn ikt, verwaarloosd en /of deld, zich met behulp speelgoed sneller op jmak voelen in hun nieu- jeving. fstuderen op ischool Leiden De Hogeschool Leiden le deuren voor leerlin- in het laatste jaar van 0 zitten. Zij kunnen J ig 5 april een dagje ideren' in het gebouw Zernikedreef. Steeds ogescholen bieden scho- I le mogelijkheid om fjkennis te maken met een :n gekozen vervolgoplei- II een indruk te krijgen 1 niveau, de inhoud en r van de opleiding. In de eiden, Den Haag en oen zes hogescholen ie in totaal duizend leer- ontvangen. - Het provinciebestuur naatregelen nemen tegen nemende geluidsoverlast chthaven Schiphol in de regio. Statenlid J. Keman uit Oegstgeest heeft vra- jer het vliegtuiglawaai ge- aan collegevoorzitter ien van de provincie lolland. intal klachten over met landende vliegtuigen bo- Leidse regio is het afge- jaar weer gestegen, bleek vorige maand uit cijfers van de Commissie Regionaal Overleg Schiphol (CROS). En dat terwijl juist de bedoeling was dat de geluidshinder zou afnemen door de vijfde baan, de Polder- baan. Keman wil weten waarom het tegenovergestelde is bereikt. Het aantal klachten staat 'in schril contrast' met de afspra ken. „Als die gegevens kloppen, is er meer in plaats van minder overlast. Dat vind ik verontrus tend. Ik denk dan niet aan maatregelen zoals aanpassin gen aan woningen en geluids isolatie, zoals in de Haarlem mermeer. Maar als de praktijk anders blijkt dan de afspraken, dan moet je misschien het ge bruik van de landingsbanen veranderen. Een andere moge lijkheid is het aanpassen van de aanvliegroute. Of laat de toe stellen hoger vliegen boven de ze regio, net zo lang tot de afge sproken normen worden ge haald." Bij CROS, dat bestaat uit verte genwoordigers van 35 gemeen ten, omwonenden, provincies en de luchtvaartsector, zijn uit het hele gebied rond de lucht haven nog nooit zoveel meldin gen binnengekomen als het af gelopen jaar. In totaal trokken klagers bijna honderdduizend keer aan de bel, dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van 2002. Uit Leiden kwamen 357 klachten binnen. Ook uit de Bollenstreek regende het klach ten bij het luchtvaartplatform. Uit zowel Voorhout als Sassen- heim kwamen bijna achthon derd klachten. Ook Lissenaren klaagden relatief vaak, met bij na vijfhonderd keer. Evert Hassink van Milieudefen sie voorspelt dat het lawaai bo ven Leiden en de regio nog zal toenemen met de komst van de 'tweede Kaagbaan', een zesde landingsbaan die Schiphol graag wil realiseren. van voorpagina - Leidenaar Cor Middel- 3 chauffeur bij een Haags ledrijf en was gistermid- i i het Lange Voorhout n^iateriaal aan het lossen p renovatie van hotel Des r' cwart over twaalf zag hij ito langzaam een gras- c 'tegenover het hotel oprij- En op dat veldje stond in Aartsen, die had ik al ld. De auto reed heel •jam en ik dacht eigenlijk chauffeur een kennis van jirtsen was, die langzaam n(|n toereed. Plotseling gaf uw die achter het stuur netter gas en reed van ach- vii>p hem in. Het ging alle- leel snel. Ik kon niet eens f'Van Aartsen was geraakt Ie auto." kitsen bleef ongedeerd, oordvoerder raakte ge- aan de schouder. De ging er in de auto van- ^.Ze reed vooruit, achter uit en kwam uiteindelijk een stukje verderop vast te zitten", aldus Middelkoop. „Ik ben er naar toe gerend, heb het portier opengetrokken en de vrouw uit de wagen gehaald. De chauf feur van Harry Mens die buiten Des Indes op zijn baas stond te wachten, haalde de sleuteltjes uit het contact. De vrouw, ik schat haar op een jaar of 40, riep maar: 'Ze willen me dood maken, ze willen me dood ma ken', maar verder was ze wel rustig." Middelkoop legde ter plekke een verklaring af bij de politie, sprak uitgebreid met de toege snelde mensen van de pers en wilde weer aan het werk „Maar toen kwamen er opnieuw agen ten en moest ik mee naar het politiebureau om nog een keer een verklaring af te leggen. Rond half vier was ik weer terug op het Lange Voorhout en ben ik met een grote boog om alle cameraploegen heengelopen. Daar had ik even geen zin meer Cor Middelkoop was getuige van het incident rond Jozias van Aartsen. „Ik ben naar die auto gerend, heb het portier opengetrokken en de vrouw uit de wagen gehaald." Foto: Taco van der Eb leiden - Een filmploeg van de VPRO was een paar weken te rug druk in de weer op de Bees tenmarkt. Zondag is het resul taat te zien op televisie. In Wat gebeurt er op het plein? neemt Het Geluk van Nederland een kijkje achter de gevels van de (Nieuwe) Beestenmarkt in Lei den. Programmamaker/regis- seur Wim Schepens kwam op het idee voor de documentaire toen hij in een andere stad over een ander plein liep. „Ik kwam daar wel 25 nationaliteiten te gen en dacht: Nederland is voorgoed veranderd. Uiteinde lijk zijn we op en rond de Bees tenmarkt uitgekomen." In het programma probeert Schepens de verhalen achter de gevels te laten zien. Hoe denken de laat ste oude ondernemers over de veranderingen van 'hun' plein? En wie zijn die nieuwe buiten landse ondernemers? 'Het geluk van Nederland: Wat gebeurt er op het plein?' wordt zondag 4 april om 22.40 uur uitgezonden op Nederland 3. leiden - De politie houdt op maandag 5 april een informa tieavond voor de bewoners van het Haagwegkwartier. Tijdens deze avond, met als thema "Wessie, uw wijkinbreker', geeft de politie uitleg over het Politie Keurmerk Veilig Wonen. De bij eenkomst vindt plaats in ge bouw Vogelvlucht aan de Bos- huizerlaan 5, vanaf 19.30 uur. LEIDEN VRIJDAG 2 APRIL 2004 leiden - De kermis ter gelegen heid van 3 oktober is die dag, een zondag, geopend van 14.00 tot 22.00 uur. De dag ervoor, zaterdag 2 oktober is de kermis open van twee uur 's middags tot twee uur 's nachts en op maandag 4 oktober gaat het feestterrein om negen uur 's ochtends open en om één uur 's nachts dicht. De kroegen in het zogeheten convenantgebied moeten hun buitentap op 2, 3 en 4 oktober respectievelijk sluiten om 3.00 uur, 23.00 uur en 2.00 uur. In de rest van de stad is dat om 2.00 uur, 23.00 uur en 1.00 uur. Het conve nantgebied wordt begrensd door de le Binnenvestgracht, Kort Galgewater, Blauwpoorts- brug, Prinsessekade, (Kort) Ra penburg, Steenschuur, Gange tje, Hartesteeg, Middelweg, Kaasmarkt, Pelikaanstraat, Klokpoort, Langegracht, Korte Mare en Rijnsburgersingel. De cafés in dat gebied mogen open blijven tot 4.00 uur in de nacht van 2 op 3 oktober en tot 3.00 uur in de nacht van 4 op 5 okto ber. Voor de rest van de stad is dat 3.00 uur en 2.00 uur. Bij overtreding moet een café twee weken om middernacht dicht. (advertenties) Naast de vertrouwde Becel pro-activ voor op brood is er mi ook Becel pro activ zuivel; een lekkere halfvollemetkdrank en een yoghurtproduct in de smaken naturel, aardbei en abrikoos. Net als Becel pro-act1v voor op brood bevatten deze producten plantensterol, een plantaardige stof die het cholesterol aanzienlijk verlaagt. Alle Becel pro-acttv producten zijn makkelijk In te passen in uw dagelijks eetpatroon. Becel proactiv, een kleine verandering, met grote gevolgen. Aanbevolen door de Lees voor gebruik de tekst Nederlandse^Hartstichting op de verpakking. www.hartstlchtlng.nl BeceP 10 heerlijke aspergerecepten van Knorr! Knorr Saus voor Asperges is ee heerlijke saus speciaal ontwikkeld voor asperges. Deze saus is alleen verkrijgbaar tijdens het asperge seizoen. Speciaal voor u heeft Knorr een boekje samengesteld met 10 heerlijke recepten plus praktische tips voor o.a. het bewaren, schillen en koken van asperges. Bovendien maakt u kans op één van de 100 asperge pannen (actievoorwaarden staan in het boekje). Dus snel naar de winkel voor het aspergeboekje van Knorr. Perfective: professioneel resultaat in één beweging PHILIPS Perfect! Perfect gestreken kleding, dat willen we alle maal Dankzij Philips en Robijn kun je nu de allergladste strijkresultaten behalen met een nieuw strijkijzer: de Perfective. Deze heeft een verwisselbare Robijn cartridge met geconcentreerde ontkreukvloelstof verkrijgbaar in 2 geuren. Samen met de elektronische sproeifunctie en de Activation strijk- zool verdwijnen de kreukels als sneeuw voor de zon. De adviesprijs voor de Perfective is 99, en voor de cartridge 3.99 door Marijn Roos leiden - De post valt in de Leidse regio de laatste tijd vaak na vij ven op de deurmat. De schuldige is de huisnummersorteermachi ne, die het werk van de postbo des compleet overhoop gooit. Ze hoeven minder post uit te zoe ken, maar moeten wel langer werken.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25