Mooi zijn met één borst GESPREK VAN DE DAG Nederland weer creatief met 1-aprilgrappen DAGELIJKS LEVEN HE.T WoROT NU ECHT "Til O DfljT HIJ op K/W\HRS GftfTT WONEN MENSELIJK Zijn AFSCHEID moest een week wachten vanwege het overlijden van prinses Juliana, maar gisteren zwaaide de Tweede Kamer dan toch de liberale veteraan FRANK DE GRAVE uit. Hij werd waarschijnlijk bekender vanwege zijn wat sullige evenbeeld in het populaire program ma Kopspijkers dan als gevolg van zijn politieke verdiensten in de afge lopen twintig jaar, hield Kamervoor zitter Weisglas hem plagerig voor. ,,En toch heb je óók de beursbelas- ting afgeschaft!" De Grave is één van de meest ervaren kamerleden: al in 1982 werd hij op 27-jarige leeftijd volksvertegenwoordiger voor de VVD, een functie die hij vanaf mei 2002 weer opnam, na een wet houderschap in Amsterdam, een staatssecretariaat (sociale zaken) en ministerschap (defensie). ,,lk ben dus niet meer van de categorie: jong en verfrissend," stelt De Grave zelf op zijn weblog. Hij verruilt het ka merwerk voor het voorzitterschap van het College Tarieven Gezond heidszorg. Foto: GPD Het beeld van de BESCHERM VROUWE van de Poolse havenstad Ustka krijgt een GROTERE BUSTE en smallere heupen. De gemeente raad ging gisteren akkoord met de nieuwe vormgeving van de houten zeemeermin, die in de centrale hal van het gemeentehuis staat. Het plan om de beschermvrouwe aan trekkelijker te maken begon als grap, maar werd serieus toen de lan delijke media de discussie oppik ten. Het gemeentebestuur wil de zeemeermin inzetten om het slape rige Ustka op de kaart te zetten. Een bijna drie meter lange PYTHON heeft een Indiase familie in New Del hi uit haar slaap gehaald. Een ge zinslid hoorde een sterk SNURKEND GELUID vanaf het balkon komen. Toen hij ging kijken, zag hij geen persoon, maar een grote slang. Met stokken wisten buren uiteindelijk na vier uur de python in een zak te van gen. Ze gaven de slang van zeker 25 kilo aan een boswachter. Het reptiel is waarschijnlijk een ontsnapt huis dier dat op zoek was naar voedsel. Een vinkensoort uit de warme gebie den van Afrika, de WOESTIJNVINK (bucanetes githagineus), nestelt steeds vaker in ZUIDELIJK EUROPA Wetenschappers zeggen dat het een teken is dat het klimaat in Euro pa verandert en dat Zuid-Europa dor wordt. Steeds vaker wordt het 22 gram wegende vogeltje gespot in de droge gebieden rond Almeria, Mur- cia, Granada en Alicante. De woes- tijnvink leeft normaliter in dorre en semi-woestijn gebieden in het Mid den-Oosten, de Canarische Eilan den en Afrika. Een SAUDISCHE VROUW heeft goud en geld in haar BAARMOEDER verborgen, om te voorkomen dat haar broers de erfenis van haar va der en haar echtgenoot zouden ste len. De schatten moesten operatief uit de vrouw worden verwijderd. Chi rurgen in een ziekenhuis bij Riyad verwijderden negen ringen, drie halskettingen, drie hangers en drie zakken met geld uit de baarmoeder van de vrouw. Volgens de krant is het geld opgeborgen in een kluis. De broers zouden de vrouw elf jaar gele den hebben opgesloten in een ka mer, omdat ze dreigde hen bij de politie aan te geven wegens diefstal van het geld dat zij had geërfd. De vrouw kreeg slechts twee of drie keet per jaar bezoek van haar zus en moest leven op brood en vruchten- schillen. In het Limburgse MAASEIK lopen op dit moment tientallen gelukkige mensen rond die een KRASLOT met een prijswaarde van 250 EURO op zak hebben. Dooreen foutje bij een door de gemeente georganiseerde krasloterij blijken er veel meer win nende krasloten van 250 euro te zijn gedrukt dan de bedoeling was. Het gemeentebestuur is daardoor aardig in de problemen gekomen, want er moet zo'n 30.000 euro meer aan prijzengeld worden uitbetaald dan was begroot. De inmiddels roem ruchte krasloten waren afgelopen zondag verspreid tijdens een winkel dag in de binnenstad van Maaseik. Bij elke aankoop kregen bezoekers een kraslot uitgereikt. De bedoeling van de actie was de middenstand en daarmee de lokale economie een steuntje in de rug te geven. De Deense kroonprins FREDERIK is het HUIS UIT. De 35-jarige prins is deze week verhuisd naar de pas ge restaureerde Kanselarij, een deel van het kasteel Fredensborg, 35 ki lometer buiten Kopenhagen. Tot nu toe woonde Frederik op het paleis van Christiaan VIII, een van de vier paleizen die zijn ouders in de Deen se hoofdstad hebben. Op 14 mei trouwt Frederik met de Australische Mary Donaldson. Tot die tijd houdt Donaldson (32) haar eigen apparte ment in Kopenhagen aan. Foto: AP Nederlands gezegde Een natte april, hebben de boeren hun wil Wolven terug op de Veluwe, we genbelasting voor fietsers, helium in perslucht voor brandweerlieden en nieuwe technologie tegen zap pen tijdens reclameblokken. Kran ten, televisie- en radioprogramma's zijn in de afgelopen dagen over stelpt met 1-aprilgrappen. Niet ie dereen weet de grappen te waar deren. Weekblad Echo publiceerde dins dag een verhaal over plannen van de gemeente Amsterdam om we genbelasting te heffen onder fiet sers (150 euro per jaar). Het blad kondïigt een protesttocht aan en betaalt de heffing voor de eerste honderd mensen die donderdag bellen. „Een grap waar de ge meente niet om kon lachen", er kende de redactie gisteren. Het stadhuis zou door meerdere boze fietsers zijn benaderd. En na jarenlang wachten en uit kijken, doet de wolf deze week zijn herintrede in Nederland. „Dankzij de steun vanuit Brussel en van het ministerie worden donderdag in bijzijn van de com missaris van de koningin en de minister van landbouw zes wol ven uitgezet op een niet nader ge noemde locatie tussen Ede en Arnhem", meldde de stichting Lu pus maandag. Het ministerie rea geerde ontstemd. Het bericht klopt niet, bekende de stichting. Dagblad de Stentor en in het kiel zog meer regionale kranten be richtten vorige week naar aanlei- Marco van Basten terug op de velden? Foto: Hans van Weel ding van een persbericht van de gemeente Deventer over een on derzoek naar de mogelijkheden van helium in de luchtflessen van de brandweer. Het gewicht van de flessen kan omlaag, luidde de uit leg. De gemeente stuurde zelfs een foto mee van twee brand weerlieden, eentje licht gekromd met zware luchtfles, de ander rechtop met helium op zijn rug. „Door de helium is het gewicht van de luchtademapparatuur de helft lager. Het enige nadeel is dat de stem van mensen die helium inademen, verandert. Het nieuwe communicatiesysteem C2000 biedt echter uitkomst, omdat een speciale module de stem in origi nele stem terugbrengt", fanta seerden gemeente en brandweer er lustig op los. Verder reageerden vierhonderd fans deze week op een bericht op de internetpagina van rapgroep Osdorp Posse. De opname van de nieuwe cd, die 1 april moest wor den bijgeperst, was zoek. Het ori gineel was beland tussen de ge wone cd's en dus in omloop. Het verzoek aan de fans was hun cd te controleren op een specifiek nummer, dat 'toevallig' op elk al bum stond. Fans reageerden mas saal maar ook Vara Laat, MTV, AT5, Kink FM en BNN tuinden in de grap. Na Marco Borsato die geen cd's meer, maar alleen nog dvd's maakt, stopt ook Excelsior Recor dings met de productie van cd's. In haar strijd tegen illegale mu ziekhandel doet de platenmaat schappij een stap terug in de tijd en brengt albums alleen nog maar uit op vinyl. Een grap? „Uh, tja", stamelde een woordvoerder giste ren. „Maar er bellen mensen die er serieus op ingaan", herstelde de zegsman zich. Het maandblad Alle Hens van de Koninklijke Marine meldde in het jongste nummer dat de koud- weertraining van de Nederlandse mariniers in Noorwegen mogelijk verhuist naar Siberië. Door de op warming van de aarde is het in Noorwegen niet koud genoeg meer en er is te weinig sneeuw voor een echte koudweertraining. De Russen reageerden enthousi ast, president Poetin ontvangt vandaag een delegatie van de Ne derlandse marine- De fiets wordt belast. Foto: h y Een nieuwe geheime technji moet de zorgen van reclame televisiemakers, omroepenl belbedrijven over het zapg^i van televisiekijkers wegnenj Een voorgeprogrammeerde dwingt televisiekijkers recla blokken helemaal te kijken] chip maakt zappen onmogj De allereerste proef met de me techniek begint... op 1 '4 Het Duitse sportpersbureai verspreidde dinsdag wellicïi meest absurde grap. Marcdi Basten, die vorige week zijij tract als trainer van jong Ajr lengde, zou een terugkeer Ier nastreven. De 40-jarige f balier heeft daartoe een co* ondertekend bij de Uruguaf eerste divisionist Tito Borjat t h ontwerpt, kan het voor één borst ook. Op het moment dat ze via een wederzijdse kennis Paula van der Post uit Rotterdam ontmoette, dacht ze zo af en toe al heel voor zichtig aan een collectie. Want ja, ze was toch niet de enige. Paula droeg wel een prothese, maar met tegenzin. „Het irriteerde en het plakte. In de zomer was het vrese lijk. Maar ik dacht nog steeds: een vrouw hoort er twee te hebben. Daar word je ook in gesterkt door iedereen die je spreekt. Het be gint al in het ziekenhuis. Het is mooi hoor, dat je plastische chi rurgie kunt krijgen en een prothe se die precies bij je past, maar niemand die zegt: zó ben je ook goed. Het gaat altijd over je goede en je verkeerde kant." Jeannette had het voorstadium van borstkanker, de operatie hielp. Paula was er erger aan toe. Na de borstamputatie volgden vier chemo's en twee jaar later had ze toch weer een uitzaaiing. „Jeannette is kankervrij, ik heb 't nog. Gewoon doorgaan, dat is het beste." Paula van der Post en Jeannette van Beveren (foto links) showen hun eigen mode. Foto's: GPD Jeannette en zij hebben hun han den vol aan Lobstar -de naam verwijst naar de kreeft (lobster) van het sterrenbeeld cancer- het modemerk dat ze vorig jaar sa men oprichtten. Paula doet de or ganisatie, Jeannette zit achter de naaimachine. Op zondag 4 april showen ze samen met hun klan ten de eerste echte collectie in de Nieuwe Kerk in Den Haag. Jeannette: „Je kunt met één borst geen gewoon bloesje dragen, dat hangt raar. Iets geplisseerds gaat ook niet, want dat bolt aan de ene kant op en aan de andere kant niet. Zo'n wijde slobbertrui, dat kan. Er zijn vrouwen die er dol op zijn, maar ik hou meer van aan sluitend, ook omdat ik vind dat je je niet hoeft te schamen voor die ene borst." Paula: „Het spannende van de ontwerpen van Jeanette is juist dat je eerst een sexy vrouw ziet en pas daarna merkt dat die vrouw iets mist." Jeannette: „Het is niet dat men sen het niet mógen zien, als je goed kijkt zie je 't heus, maar ik wil niet dat ze het metéén zien. Die ander even op het verkeerde been zetten, dat vind ik leuk." De ene keer accentueert ze de kant waar nog iets zit, de andere keer kiest ze aan de platte kant voor een draperie of applicatie. „Als de balans maar klopt. Ik mik op stoer en vrouwelijk tegelijk. Ja hoor, ook bij vrouwen die beide borsten moeten missen. Want dat komt ook voor." Als een borstprothese iets zou toevoegen, zou ze hem dragen. „Natuurlijk. Als ik een been moest missen, zou ik niet aarze len. Met een beenprothese kun je beter lopen. Maar zo'n zakje vind ik alleen maar lastig. Op de eerste plaats moet je dan een bh aan en ik draag liever een hemdje. Maar ik heb het een keertje geprobeerd hoor. Het voelde meteen ver keerd. Ik dacht: wat daar zit, is niet van mij. En ik ben niet de enige. Er zijn genoeg vrouwen die de prothese thuis nooit dragen." Paula: „Iedereen moet doen wat ze prettig vindt. Sommige vrou wen hébben iets met hun bor sten. Die zijn doodongelukkig als ze er maar eentje hebben en wil len meteen een reconstructie. Pri ma. Doen. Het enige dat wij zeg gen is: het hóeft niet. Met één borst ben je niet verminkt, je ziet er niet eng uit, zo'n litteken heelt mooi, je bent alleen de symmetrie kwijt. Maar dat kun je met kleding opvangen". Wat hen stoort is dat hun keuze soms een beetje raar wordt gevonden. Je gaat er toch niet mee te koop lopen, zeggen mensen dan. Paula: „Het is dik wijls onwetendheid hoor. Als je oncologisch verpleegkundigen vertelt dat vrouwen er met één borst ook goed uit kunnen zien, hebben ze zoiets van: goh, nooit bij stilgestaan". Sinds Lobstar vorig jaar een eer ste presentatie hield en de publi citeit op gang kwam, is er twee maal in de maand pasdag bij Jeannette in Den Haag. Dan ko men er acht, negen vrouwen uit alle hoeken van het land, soms zelfs uit België. Eerst drinken ze k koffie en daarna bekijken het atelier de ontwerpen. 7 ken uit wat ze mooi vinder kleur die hen staat. Jeanne neemt de maat en een ma ter kunnen ze hun topjes c tjes afhalen. „Ik stuur ook maar ik heb 't liefst dat ze even komen, dan kan ik al een bandje verzetten als d dig is." Als merk is Lobstar relatief Paula: „Omdat we goede s bruiken én omdat het maa is. Een T-shirt kost 129 eui Maar als iemand zegt: ikw mouw iets langer of het ha ger, kan dat. Ik denk dat w middeld tien euro aan een overhouden." Jasjes maald niet. Die kun je net zo mal in de winkel kopen als je v waar je op moet letten. Jui wel. En volgend jaar kome rokken die bij de topjes pa En breisels. Lingerie zou zl graag ontwerpen, maar daj niet eventjes, dat is heel sjj tisch. „Er zijn al een paar pers die zich daarmee bez den. Op onze show laten hen een paar beha's met zien. Echt prachtig, en ide vrouwen cfie wat zwaardei Van stretchkant en helem, maat. Als je zoiets aan heb toch een soort bevestiging oké bent." Christl Visser Meer info: www.lobstar.nl Kaarten voor de show op 4 april: tel. 0641456 619 Met één borst -of helemaal zon der- kun je ook een strak truitje aan. Lobstar, het modemerk van Jeannette van Beveren en Paula van der Post, richt zich op vrouwen die geen prothese dragen. Zondag 4 april is hun eerste grote show in de Nieuwe Kerk in Den Haag. Toen Jeannette van Beveren uit Den Haag vier jaar geleden uit het ziekenhuis thuis kwam met één borst paste geen enkel truitje meer. Dat kwam omdat ze geen prothese wilde dragen. „Ik voel me lekkerder zónder. Ik hoef geen bh met een nepborst erin." Malar als je ineens asymmetrisch bent, kun je je oude spulletjes wel weg doen. Waar vind ik iets leuks? vroeg Jeannette zich af. En: hoe moet dat straks met zwemmen? Ze besloot, ook bij wijze van the rapie, zelf nieuwe kleren te ma ken. Kleren die wél goed zaten. Ze had per slot van rekening op de School voor Mode en Kleding ge zeten en wie voor twee borsten

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2