REGIO Leiderdorpse artsen garanderen opvolging Tientallen keren slachtoffer van inbraa Eerste kievitsei van Zoeterwoude Actie tegen fietsendiefstal in Voorschoten Personeel Heineken onderzoekt besparing Zonnevylle: 'Ik wilde Roest beschermen' en daar kan jij ons bij helpen! woensdag 17 MAART 2OO4 Kaartverkoop sluit op station Voorschoten voorschoten - De kaartverkoop op station Voorschoten wordt vanaf 1 april definitief gestaakt. Straks kunnen Voorschotense reizigers hun kaartje alleen nog uit de automaat halen of aan schaffen op het postkantoor aan de Voorstraat. Wel kunnen treinreizigers via een service- en alarmzuil, die binnenkort wordt geplaatst, van de eerste tot en met de laatste trein contact hebben met een servicemedewerker van de NS. De reden waarom de kaartver koop wordt gestaakt, is dat nog slechts een beperkt aantal reizi gers/ van het loket gebruik ityaakt. Nu al is het loket alleen doordeweeks tussen 7.00 en 11.00 uur geopend. De meeste treinreizigers kopen hun kaartje bij de kaartautomaat op het sta tion. De nieuwe service- en alarm zuil is voor reisinformatie en noodsituaties. In het laatste ge val kunnen de NS een snelle verbinding leggen met politie, ambulance of brandweer. Op woensdag 31 maart, don derdag 1 en vrijdag 2 april zijn op Station Voorschoten tussen 7.30 uur en 11.00 uur NS-servi- cemédewerkers aanwezig voor uitleg over het gebruik van de kaartautomaat en de nieuwe service- en alarmzuil. De Nederlandse Spoorwegen zoeken voor de stationsgebou wen nog een geschikte huurder. Zij hopen iemand te vinden die regelmatig activiteiten laat plaatshebben, die sociale con trole mogelijk maken. Breed gezondheidscentrum bij ziekenhuis zoeterwoude - Het eerste kievitsei van het land is het niet, maar wel zo goed als zeker het eerste ei van Zoeterwoude. Veehouder Huub Duivenvoorden (links) meldde gisteren trots dat twee vogelwachters - Jan Brouwer (met ei) en Ad Kluiters - die ochtend op zijn land in de Oostbroekpolder een nest met een ei hebben gevonden. „Ik hoorde net op de radio dat het eerste ei van Nederland in Friesland was gevonden. Maar daar was iets mee. Dus wij hebben misschien wel het eer ste goede kievitsei." In elk geval geeft de vondst de veehouder weer een goed gevoel: „De lente is weer in aantocht." Het ei blijft gewoon in het nest liggen, al is de kans niet groot dat het uitkomt. „Het is immers nog erg vroeg in het voorjaar. Zondag werd al een ei gevonden op het erf van boer Frank Luijben in Aarlanderveen. De provincie Friesland maakte gisteren bekend dat het eerste ei van die provincie maandag is gevonden. Maar de provincie weigert het ei in ontvangst te nemen omdat vinder het ei heeft geraapt op een moment dat het ganzengedooggebied afgesloten was voor eierrapers. Foto: Henk Bouwman door Saskia Stoelinga leiderdorp - Bij het Rijnland Zie kenhuis aan de Simon Smitweg wordt gebouwd aan een nieuw gezondheidscentrum. Artsen, fy siotherapeuten, psychologen en een apotheker krijgen in dit tij delijke onderkomen hun werk terrein. In juli moet het centrum officieel draaien. En in 2008 wordt de groep van zo'n 14 hulp verleners definitief gehuisvest in de benedenverdieping van een nog te renoveren vleugel van het Leiderdorpse ziekenhuis. In het centrum - over een pas sende naam wordt nog nage dacht - komen geen nieuwko mers. Uit het oude dorp aan de Hoofdstraat verenigen de huis artsen Van der Leden en Amdt zich. Daar komt bij Du Ry die zijn praktijk aan de Vlaskamp heeft. Pas in 2008 sluit de huis artsenpraktijk Rijnland aan, die al in het ziekenhuis is gevestigd. Apotheek Haanraadts en Loe- vestein fusëren. De twee apo thekers gaan twee apotheken leiden, één aan de Hoofdstraat en één binnen het gezond heidscentrum. Verder krijgen fysiotherapie Goudeket en de praktijk voor Gezondheidspsy chologie aan de Van der Marck- straat in het nieuwe centrum een dependance. Ook de prak tijkverpleegkundigen en een af deling mensendieck vinden een plaats in de brede opzet van het gezondheidscentrum. „Alle disciplines hebben er be wust voor gekozen om met el kaar onder een dak samen te werken", zegt huisarts Van der Leden, de initiatiefnemer. Het idee past ook helemaal in de toekomstvisie van de Leider dorpse huisartsen. De drie die gaan samenwerken zijn al rede lijk op leeftijd en hopen op deze manier te zijn verzekerd van jonge opvolging. „De kans dat wij over een paar jaar een op volger vinden is met deze opzet veel groter. Praktijk aan huis is voor jonge artsen geen optie meer. Zij willen geen soloprak tijk. Zij zijn gewend om met an dere hulpverleners direct sa men te werken", aldus Van der Leden, die zijn praktijk aan de Hoofdstraat met lichte spijt ver laat. „Het is toch een historisch pand waar meer dan een eeuw een arts heeft gezeten." Toch denkt Van der Leden veel meer aan de voordelen. Ook voor de patiënten die straks misschien iets langer moeten lopen of fietsen om de praktijk te bereiken. „Het is natuurlijk ideaal om dicht bij het zieken huis te zitten. We kunnen profi teren van de faciliteiten die zij bieden. De lijnen zijn korter. Laboratorium, röntgen en de specialisaties zijn dicht bij de hand." „Het is niet voor dat het Rijnland Ziekenhuis aanbod heeft gedaan' bouwcoördinator Noordhi van het ziekenhuis. „Ook ons is deze samenwerk goed. Het is van belang zo min mogelijk muren staan de gezondheidszorg. Letterlij De bouwcoördinator denkt s de eerste hulp van het zieki huis. „Daar komen soms tiënten die meer gebaat met een huisarts dan met specialist. En omgekeerd is dat ook wel eens het ge Hoe de samenwerking bini het nieuwe centrum gaat lopeI wordt pas bekeken als de pi01 tijk open is. Van der Led „We hebben geen harde r< opgesteld. We doen het maal uit idealisme. We zijm dernemers met een eigen antwoordelijkheid, maar in aanloopfase naar de bouw het nieuwe onderkomen is1 een plezierige band ontsta111 We beginnen om gezamen met elkaar koffie te drinken dan gaat het vanzelf groe: Apotheker De Groot (nu Loevestein) waakt over nieuwe tijdperk dat wordt in luid. „Het moet geen bure cratie worden en geen hok u cultuur." Samenwerking computersystemen, a dm s stratie en patiëntenbalies hem een groot goed. voorschoten - De gemeente Voorschoten gaat met de politie, de NS en de Fietsersbond actie voeren om fietsendiefstal op station Voorscho ten terug te dringen. Morgen en op 29 en 31 maart worden in de namiddag flyers uitge deeld aan de reizigers. Daarop staan tips om diefstal van een fiets te voorkomen. Op 5 en 8 april kunnen inwoners van Voorschoten tussen 16.00 en 18.00 uur op het Stationsplein gratis hun postcode in hun fiets laten graveren. Het doel van de actie is de veiligheid op het station te vergroten. Het NS-station Voorscho ten kent in vergelijking met andere plekken in Voorschoten het grootste aantal fietsendiefstal len. Hoewel uit onderzoek blijkt dat het aantal diefstallen op het station is teruggebracht van 74 in 2000 tot 38 in 2003, ervaren inwoners het stationsgebied nog steeds als problematisch. Eigenaar van fotozaak in Voorschoten: 'Ik laat me niet wegjagen' zoeterwoude - Het personeel van Heineken gaat eerst reke nen, dan praten en pas daarna zo nodig actievoeren. Dat was, aldus FNV-districtsbestuurder Toon Wennekers, gistermiddag de uitkomst van een bijeen komst met werknemers van de catering en de hospitality, de dienst die rondleidingen ver zorgt. Meer dan vijftig mensen die werken in Zoeterwoude, Amsterdam of Den Bosch, wa ren, naar Zoeterwoude geko men naar aanleiding van het di rectiebesluit om de diensten per 1 januari 2005 uit te beste den. De.Centrale Ondernemingsraad (CÖR) van Heineken onder zoekt wat de uitbesteding van de catering en de hospitality het bedrijf oplevert. Met die cij fers in de hand hopen werkne mers de directie te overtuigen dat de afstoting van de diensten een slecht plan is. Als de direc tie vasthoudt aan het besluit om de catering en hospitality per 1 januari uit te besteden, volgen harde acties. Dat protest is op zijn vroegst over een maand. Volgens Wennekers was de stemming aanvankelijk vastbe raden en grimmig, maar ieder een was blij met de afspraken. De COR slaat met enige perso neelsleden die bij de diensten werken aan het rekenen. De medewerkers zijn ervan over tuigd dat ze kunnen concurre ren met externe cateraars. De zeventig tot tachtig betrok ken werknemers kregen enkele weken geleden van de directie van de bierbrouwer te horen dat de catering en de hospitali ty per 1 januari wordt uitbe steed. Heineken denkt daarmee fors te kunnen bezuinigen. Het voornemen leidde tot commo tie. Niemand verliest zijn baan gedwongen. Wie wil kan mee naar de nieuwe cateraar. Maar wie eenmaal bij Heineken werkt, wil er blijven werken, weet Wennekers. Bovendien is het niet zeker dat je altijd op dezelfde werkplek mag blijven en liggen de salarissen bij cate ringbedrijven over het alge meen 20 procent lager. door Alette Snijders voorschoten - „Ik ben kapot geslagen. Af en toe denk ik: waar doe ik het nog voor?" Hans van den Boogaardt is maandagnacht voor ongeveer de dertigste keer slachtoffer ge worden van een inbraak. Tus sen de 15.000 en 20.000 euro aan fotoapparatuur is gestolen uit zijn fotozaak aan de School straat in Voorschoten. Van den Boogaardt werd rond kwart voor vier 's morgens uit zijn bed gebeld door de alarm centrale. „Het eerste wat dan in je opkomt, is: nee hè, niet weer." Vervolgens schoot de Voorschotenaar in zijn kleren en reed naar dë zaak. Daar trof hij een ravage aan. „Het enige wat ik zag, was glas." Zo rustig als hij overkomt, zo aangesla gen is hij van binnen, zegt hij. „Het geweld dat ze hebben ge bruikt. Daar ben ik het meest van geschrokken." Vlak voor de inbraak hebben de daders een auto gestolen in de Karei Doormanlaan in Voor schoten. Vervolgens namen ze ruim de tijd om met een gloed nieuwe kloofbijl op de deur van de fotozaak te hakken. „Het maakte zoveel lawaai dat veel buurtbewoners het hebben ge hoord." Volgens de onderne mer heeft het zeker drie minu ten geduurd voordat de inbre kers binnen waren. „Toen ik aankwam, was de politie er ook net." Te laat, de daders waren gevlogen. De gestolen auto is gistermorgen rond tien uur ge vonden in Stompwijk. Van den Boogaardt voelt zich vooral machteloos. „Het wordt routine. Telkens als er een in braak is, ga ik meteen naar de zaak. Ik kom binnen en schrik van de ravage. Dan loop ik naar het koffiezetapparaat. Het wordt een lange nacht, dus ik heb koffie nodig." De teller van inbraken staat 'ongeveer op dertig'. De inbraken in zijn wo ning zijn daarbij inbegrepen. Gehandeld volgens protocol Terwijl de inbrekers hun auto vollaadden met fotospullen, deden buurtbewoners aan de politie daarvan verslag door de telefoon. Had de politie sneller ter plaatse kunnen zijn? „We hebben gehandeid, zoals we dat altijd doen", zegt van de woordvoerder van po litie Hollands Midden, „De meldkamer heeft eerst al le meldingen verwerkt. Daar na kregen de politiewagens de opdracht naar de fotozaak te gaan. Dat is geen kwestie van seconden, maar het gaat wel snel. We moeten eerst de situ atie inschatten." Enkele minuten nadat de in brekers waren verdwenen, ar riveerde de politie die de die ven niet meer vond. „We heb ben een behoorlijke actie op touw gezet in de omgeving." „Toen mijn vrouw en ik op een zaterdag in oktober thuiskwa men van vakantie, was er ook weer ingebroken. Een dag later werden vijf bakstenen tegen de ramen van mijn zaak aange gooid." Van den Boogaardt be seft dat hij een geliefd doelwit is voor inbrekers. „Net als juwe liers vallen er bij mij ook waar devolle spullen te halen." On dertussen weet hij niet welke maatregelen hij nog moet tref fen om zich tegen inbraak te wapenen. „Met die kloofbijl zijn ze zelfs door gelaagd glas gekomen. Daarvoor moet je veel moeite doen." Als laatste redmiddel laat Van den Boog aardt rolhekken achter de ra men plaatsen. „Of dat werkt, weet ik niet. Die gasten zijn zo brutaal." Noem een inbraakmetho^e en Van den Boogaardt heeft die meegemaakt. „Ik heb zowel een motor als een auto in mijn zaak gehad. Ook hebben ze een keer geprobeerd met een ketting zaag binnen te komen." Nog steeds liggen onder de kasten in de winkel glasscherven van vo rige inbraken. Met een treurige blik blai Van den Boogaardt door de to's die hij 's nachts van braak heeft gemaakt. „Eigei ben ik gestopt met van elke f1 braak foto's te maken. Ik tv zo depressief als ik in dat toalbum kijk." Vertrouwen in justitie heeft t na zijn ervaringen nauwe! meer. „Ik weet dat ze mof roeien met de riemen die hebben. De afgelopen jaren de meeste inbraken niet o] lost. Daarvoor gebeurde nog wel." Wie de daders weet hij niet. Wel weet hij zi dat de daders niet uit de bi komen. „In verband met politieonderzoek kan ik zeggen." Van den Boogaardt wil ond de tegenslagen toch dooi met zijn zaak. „Ik krijg ei steeds minder plezier in. A in mijn zaak rondkijk, zie bijna alle kasten zijn bes digd door inbraken." denkt hij nog niet aan stop „Wat moet ik dan gaan doe laat me niet wegjagen. (advertentie) door Janneke Dijke leiderdorp - Burgemeester Zonnevylle van Leiderdorp her kent zich niet in de kritiek die de afgelopen dagen op hem is geuit door diverse raadsfracties en door voormalig wethouder Roest. Hij heeft hem niet de mond gesnoerd en ook niet als een baksteen laten vallen, vindt de burgemeester. Niet toen hij Roest ontraadde bij de perscon ferentie over het Touwbaan-de- bacle te zijn, en ook niet toen hij daar zei dat Roest op de hoogte moet zijn geweest van de veel te hoge uitgaven voor het schoolgebouw. „Dat ik de persconferentie heb gegeven, deed ik ter bescherming van wethouder Roest." De oppositiepartijen zien dat anders. Zij vinden het merk waardig dat Roest het onder zoeksrapport naar de Touw- baan, geschreven door ge meentesecretaris Schouten, niet zelf mocht presenteren. „Als wethouder meld je je eigen Zonnevylle. Foto: Bouwman successen, maar ook je eigen fouten", zegt BBL-fractievoor- zitter Staal daarover. Roest is het daarmee eens. Hij was vori ge week woensdag van plan naar de persconferentie te gaan. Zonnevylle zegt nu dat hij hem de toegang niet weigerde, maar hem dringend ontraadde erbij te zijn. Zonnevylle wilde Roest be schermen, zegt hij. „Ik wilde voorkomen dat wethouder Roest allerlei vragen kreeg. Als ik dat uitleg, zoals ik dat bij voorbeeld aan CDA-fractie- Komt Roest wel of niet? leiderdorp - Komt ex-wethou- der Roest naar de raadsverga dering op 23 maart? De me ningen zijn erover verdeeld. Roest zegt van niet. „Voor mij is het afgelopen." Anderen, onder wie CDA-fractievoorzit- ter Stevers en burgemeester Zonnevylle, gaan er ook van uit dat Roest geen wethouder meer is en dus ook niet achter de collegetafel komt te zitten. Toch denkt D66-raadslid Van Gurp daar anders over. Vol gens hem is Roest nog in dienst van de gemeente en moet hij aanwezig zijn bij de raadsvergadering. Van Gurp heeft een machtig bewijs: de gemeen'1 wet. Onder artikel 43 staat dat een wethouder zijn ontslag kan indienen bij de gemeenteraad, en dat het een maand later ingaat, tenzij er eerder een opvolger wordt be noemd. Een gemeentewoord voerster: „Morgen vergadert de agendacommissie, dan wordt hierover besloten/' Van Gurp hoopt dat die com missie besluit dat Roest ver wacht wordt als wethouder bij de vergadering over het Touwbaan-debacle. „Het is jammer als hij er niet bij is. Ik blijf het een vreemde zaak vinden als hij zijn verhaal niet komt doen. Er zijn allerlei vra gen en de enige die daar ant woord op kan geven is hij." voorzitter Stevers heb dan krijg ik begrip voor dit be sluit. Ik heb die afweging ge maakt uit een gevoel voor de positie van de wethouder." De oppositie vindt dat Zonne vylle Roest juist in het nauw heeft gedreven, door tijdens de persconferentie te zeggen dat Roest had kunnen en moeten weten van de forse uitgaven. Ook heeft de burgemeester aangegeven dat Roest aanteke ningen heeft gemaakt bij een memo van eeh ambtenaar, een teken dat de wethouder van de overschrijding wist. Roest ont kent dat het zijn handschrift is. „Ik ga nu niet verder in op dat soort dingen", reageert Zonne vylle op aanhoudende vragen. „Dat moet dan maar blijken uit verder onderzoek." Volgens hem is er helemaal geen me ningsverschil tussen Roest en hem. „Het onderzoeksrapport is unaniem vastgesteld door het college, ook door wethouder Roest. Hij had er een aanteke ning van kunnen laten maken als hij het ergens niet mee eens was, maar dat heeft hij niet ge daan. Ik wil er verder niets meer over zeggen." Volgens Zonnevylle is het te recht dat Roest is opgestapt. „Politiek is meedogenloos. Er is een bestuurder verantwoorde lijk, en die wordt meteen aan gewezen. Dat is belangrijker dan weten of niet weten. Het besluit dat het college in ja nuari nam om de gemeentese cretaris onderzoek te laten doen naar de budgetoverschrij ding onderschrijft hij nog steeds volledig. Dankzij dat on derzoek werd het probleem be ter zichtbaar, vindt hij. De op positie vindt dat het college de informatie al die tijd onder de pet heeft gehouden en vindt de gemeentesecretaris niet de juis te persoon voor zo'n onder zoek, omdat hij hoofd is van het ambtelijke personeel. Zonnevylle: „In januari hadden we geen enkel inzicht in de oor zaken. Het is knap dat de secre taris zo snel helderheid kon ge ven. Als we niets gedaan had den, of we hadden geprobeerd financiële dekking te vinden, dan hadden we het pas onder de pet gehouden." De raad heeft er niets mee te maken of een gemeentesecretaris of een ander het onderzoek doet, stelt hij. „Daar gaat de raad niet over. Het zijn niet de conclusies van de secretaris, maar van het college, want wij hebben ze on derschreven." Volgens Zonnevylle heerst er een bizarre, trieste sfeer in het gemeentehuis nu Roest weg is. „Het is een vorm van gelaten heid omdat het je allemaal raakt. Feiten kunnen feiten zijn, maar mensen blijven mensen. Iedereen zit met een kater. Hij heeft zich altijd met hart en ziel ingezet voor de gemeente Lei derdorp. Ik geloof dat er nie mand staat te juichen om het vertrek van deze wethouder." Zolang er' geen opvolger is, neemt de burgemeester de meest in het oog springende portefeuilleonderdelen financi en, onderwijs en personeel en organisatie Van Roest over. Dit betekent dat Zonnevylle vol gende week dinsdag met de raad in debat moet, als het on derzoeksrapport op de agenda staat. Plaatsvervangend raads voorzitter Thunnissen leidt de vergadering. BBL en WD heb ben al aangegeven dat ze de tij delijke vervanger van de wet houder het vuur na aan de schenen gaan leggen. „Als de raad verdere vragen heeft, kan ik ze misschien niet allemaal beantwoorden", kondigt Zon nevylle alvast aan. „Dan moet er verder onderzoek komen." in woon- en dagcentrum Swetterhage Blankaartweg 2 Zoeterwoude Van 11.00 tot 15.00 uur ben je van harte welkom op de informatiemarkt met onder andere rondleidingen, een videopresentatie en demonstraties van diverse activiteiten. Dit alles onder het genot van een hapje, een drankje en muzikale omlijsting. Kom ook eens op bezoek zónder afspraak Gemiva-SVG Groep biedt ondersteuning aan mensen met een handicap... De Gemiva-SVG Groep ondersteunt mensen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige handicap of nïet-aangeboren hersen letsel Dat doen we bij de mensen thuis, op school, in hun bedrijf, of in één van onze locaties (woonvormen, activiteitencentra, logeer huizen/thuiszorg, kinderdagcentra en ambulante dienstverlening), Wij willen mensen met een handicap ondersteunen bij het leven in de samenleving. Iedere medewerke levert daar een belangrijke bijdrage aan. Gemiva-SVG Groep Swetterhage Blankaartweg 2,2381 AD Zoeterwoude Telefoon 071 - 580 61 61 Vanuit Leiden en Zoetermeer bus 170 info www.gemiva-svg.nl Gemiva-SVG Groep ONDERSTEUNT MENSEN MET EEN HANDICAP

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16