Hedrick toont zich snelle leerling SPORT PSV heeft kwartfinale UEFA Cup in zicht Slechte avond Spaanse ploegen in Europa WK afstanden Seoul uitermate chaotisch Vinokoerov ter ere van Kivilev ckeyteam reikt finale vrijdag 12 MAART 2004 dip - De Nederlandse hoc- >rs hebben de finale bereikt het versoberde olympisch ificatietoernooi in Madrid, ye, al zeker van Athene versloeg gisteren India 4-2. De doelpunten kwa- op naam van Taeke Taeke- (twee, beide uit een straf- er) en Matthijs Brouwer icvelddoelpunten). Neder- morgen in de eind- 1 tegen Spanje, dat Pakistan 3-2 versloeg. oenewold niet eer in actie ul - Renate Groenewold it tijdens de WK afstanden meer in actie. De allround- :ldkampioene is geveld reen flinke griep. Groene- Iwas op die drie afstanden shebster voor eremetaal. De iter van TMV kreeg echter eren last van koorts en est vervolgens ook overge- Coach Gerard Kemkers kt niet dat ze nog voldoen- ierstelt om in Seoul in actie omen. ekemolen er in DTM inhout - Jeroen Bleeke- inkomt dit seizoen op uit in de Deutsche Tou- igen Master (DTM), de it prestigieuze toerwagen- ievan Europa. De 22-jarige teurvult de laatst overge ven plaats in bij het team (Opel, waarin hij de be- ikking krijgt over een één loude Opel Astra V8 Coupé, irige coureurs van het onder wie ex-Formule-1- reur Heinz-Harald Frent- racen in een nieuwe Opel GTSV8. je Timman (Reykjavik iavik - Schaker Jan Tim- heeft in de vijfde ronde jhet Reykjavik Open gewon- van de Oekraïner Romani- Het was voor de Nederlan- le vierde zege van het toer- Alleen in de vierde ronde tr hij. Door zijn overwin- is Timman opnieuw een kfde leiders. Leicester op Irgtocht vrij Irid - De drie Leicester-spe- idie in Spanje worden vast- louden op verdenking van i<|ueel misbruik van drie worden vandaag op :ocht vrijgelaten. De drie, isöi Gillespie, Frank Sinclair ml Dickov, mogen terug- naar Engeland. Pas als de tocht is betaald wordt het idaag vrijgelaten.Moch- Ize schuldig worden bevon- aan seksueel misbruik, dan ithet drietal een gevange- "van 15 jaar. chum stuurt jiseh weg um - De Duitse voetbal- f) VfL Bochum heeft de sa- rerking met zijn Nigeri- Sse huurling Sunday Oliseh jindigd. De 29-jarige oud- |cied gaf onlangs zijn Iraanse genoot Vahid Hashemian topstoot waardoor deze gebroken neus opliep. Oli- nog onder contract bij (ussia Dortmund, werd daar- [door zijn werkgever ge- untz begint ed in Oatar Amerikaan troeft Nederlandse schaatsers opnieuw af door Gijs van Oosten seoul - Chad Hedrick heeft zich dit sei zoen een snelle leerling getoond. De 26- jarige Amerikaan kreeg een paar keer een pak slaag van de Nederlandse schaatsers, maar op de toernooien die tellen storjd hij steeds op de hoogste trede. Na de wereld titel allround een maand geleden, wón Hedrick vanochtend op het WK afstanden in Seoul ook het goud op de 5000 meter: 6 minuten en 34,37 seconden. Carl Ver- heijen won zilver, Gianni Romme brons. Misschien waren de omstandigheden in Hedricks voordeel. Met zijn krachtige slag heeft de Texaan het minst last van het werkijs dat door de Koreaanse ijs meesters in de Taenung-hal is gelegd. Werken kan hij, maar zijn grootste kracht is zijn onverwoestbare karakter. Na éen nederlaag komt hij altijd sterk te rug, dat is nu wel duidelijk. De laatste nederlaag dateert van slechts twee weken terug toen hij op de vijf kilo meter door Carl Verheijen werd verne derd in een tactische race. De schaatser uit Leusden versnelde tijdens de wereld bekerfinale toen uit de rug van Hedrick in het laatste deel van de race met een ronde van 28,7 seconden. De Amerikaan probeerde nog aan te klampen maar moest woedend zijn verlies nemen. Overigens dronken de twee rivalen in Seoul met elkaar een biertje, dus is de onderlinge verstandhouding volgens Verheijen 'wel goed'. Hedrick heeft de naam op zijn tegenstander te rijden, vooral omdat hij nog moet leren vlakke rondetijden te schaatsen. Vanochtend reed hij geheel zijn eigen race in een lange serie van lage 31'ers. Aan zijn landgenoot KC Boutiette, die hem in Heerenveen nog had verslagen op de tien kilometer a la Verheijen, had hij geen enkele steun. Het verschil met Boutiette bedroeg twintig seconden. Verheijen (6.38,15) legde dit seizoen voor het eerst het accent op de allround- toernooien, maar vanaf volgend jaar richt hij zich weer op de vijf en de tien kilometer met het oog op de Olympi sche Spelen in 2006. De stayer van origi ne werd tweede op het EK allround en derde op het WK allround, maar wilde op een van zijn favoriete afstanden nog wel een grote prijs halen. Dat is hem op de 5000 meter door toedoen van He drick niet gelukt. Op de tien kilometer heeft Verheijen het zondag vooral te stellen met Bob de Jong, die gisteren op de vijf kilometer niet verder kwam dan een zesde plaats, achter de Noor Eskil Ervik en de Italiaan Enrico Fabris. Eindhovenaren zorgen voor huzarenstukje tegen Auxerre (1-1) door Harry Arts auxerre - Beroerd voetballen maar wel een resultaat neerzet ten, het is dé manier om ver te komen in Europa. Op zijn Itali aans hield PSV gisteravond Auxerre in Frankrijk op 1-1. Daarmee hebben de Eindhove naren een riant uitzicht óp het bereiken van de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi. Als PSV er over twee weken in derdaad in slaagt de klus in ei gen huis af te maken, dan wordt hoogstwaarschijnlijk Newcastle United de tegenstan der. De ploeg van voormalig PSV-trainer Bobby Robson re kende gisteravond gedecideerd af met Real Mallorca, de return op het Spaanse vakantie-eiland mag geen probleem meer zijn. De begrijpelijke vreugde in het Eindhovense kamp wordt enigszins overschaduwd door de ernstige blessure die Arjen Robben opliep. De jonge links buiten, al het hele seizoen de beste PSV'er, werd na ruim een halfuur spelen weggestuurd door Kezman. Maar het veelbe lovende sprintje richting doel man Cool eindigde abrupt. Schreeuwend van de pijn greep Robben naar zijn hamstring. „Ik wist gelijk dat het mis was." Robben heeft al een paar weken last van het bovenbeen. Tijdens de interland tegen de Verenigde Staten, half februari, speelde de hamstring voor het eerst op. Na een pauze van bijna twee we ken maakte hij vorige week zijn rentree in de thuiswedstrijd te gen Perugia. Maar de laatste dagen bleek dat de blessure nog niet volledig geheeld was. Hoe wel hij afgelopen zondag tegen FC Utrecht hinkend uitviel, be sloot de medische staf van PSV dat het verantwoord was om de aanvaller tegen Auxerre te laten spelen. „Achteraf was het mis schien beter geweest om Rob ben niet in te zetten, maar dat is nu eenmaal de dunne lijn waarop je balanceert als je zo veel wedstrijden moet spelen", aldus Hiddink. Het wegvallen van de jonge in ternational komt PSV ongele gen. Robben mist zondag de Auxerre-doelman Fabien Cool ziet de door Theo Lucius ingekopte bal in het doel verdwijnen: 1-1. Foto: ANP/Marcel Antonisse competitiekraker tegen Feyen- oord, waarin de Eindhovenaren ook al geen beroep kunnen doen op de geschorste Kezman. En het is uiterst twijfelachtig of de 20-jarige Groninger er over twee weken bij is als Auxerre naar Eindhoven komt. Overigens is de Bourgondische ploeg een tegenstander die PSV kennelijk wel ligt. Vorig seizoen stonden de twee clubs ook te genover elkaar, toen nog in de Champions League. In Auxerre hield PSV de Fransen op 0-0, in Eindhoven behaalde het team van Hiddink zelfs een klinkende 3-0 overwinning. Niettemin was Auxerre gister avond zwaar favoriet. Het Fran se clubvoetbal behoort tegen woordig tot de absolute top in Europa, getuige het feit dat Frankrijk met Lyon en Monaco voor het eerst twee vertegen woordigers heeft in de kwartfi nales van de Champions Lea gue. Ook in de UEFA Cup heeft het land nog drie deelnemers. Nederland steekt daar met PSV als enige exponent wat bleekjes bij af. Aanvankelijk had het er ook alle schijn van dat Auxerre de zaken simpel naar zijn hand kon zetten. De ploeg van Guy Roux combineerde soepel en kreeg via Tainio en Cissé aardi ge mogelijkheden om de score al vroeg te openen. De terechte voorsprong kwam er evenwel pas nadat Robben het veld had moeten ruimen. De voorzet van Auxerre-aan voerder Lachuer leek ongevaar lijk omdat de Franse spitsen Cissé en Kalou keurig bewaakt werden door Bouma en Hof land. Helaas voelde geen enkele PSV'er zich geroepen om Tainio in de gaten te houden. De Fin sloop stiekem voor het doel van Waterreus en mocht volkomen ongehinderd bij de tweede paal de openingstreffer intikken: 1-0. Na de dubbele domper leek PSV rijp voor de sloop. Maar zoals wel vaker dit seizoen brengt tegenslag het beste bo ven bij de Eindhovenaren. Zon der goed te spelen - de vormcri sis van Van Bommel en Kez man begint langzamerhand zorgwekkend te worden - kreeg PSV de wedstrijd in handen. De gelijkmaker in de 72ste minuut was dan ook logisch, al kwam - Op de golfbaan waar hij ff jaar geleden triomfeerde 'iRolf Muntz een voortref- [ke start gemaakt in het Qa- Masters. De 34-jarige Bra- jder deed de eerste ronde in a in 69 slagen, 3 onder par. nee stond hij in het klas- nt van de eerste dag op de ielde zevende plaats. eder terug 1 de boksring iRDAM - Don Diego Poeder rt terug in de boksring. Na b absentie van bijna vijf jaar |akt de inmiddels 32-jarige sterdammer op 8 mei zijn Jitree tijdens een boksgala in sterdam. De voormalige we- 1 ampioen van de WBU in uisergewicht is sinds een f jaar weer serieus in trai- an Scheppingen or in Wrexham iham - Dennis van Schep- ■n heeft de kwartfinale ge- van het tennistoernooi in iam, een wedstrijd uit het •engercircuit. De speler uit "is versloeg in de tweede le de Zweed Björn Rehquist S I*'"* Bij de laatste acht 5 .fe Brit Jonathan Marray zijn "inde tegenstander. Peter uit Elburg kreeg in de le ronde te Wrexham klop de Fransman Olivier Mutis: 16-7. newcastle/anp - In de heen wedstrijd van de achtste finale UEFA Cup hebben de Spaanse ploegen het slecht gedaan. Van de vier Spaanse deelnemers wist alleen Villarreal te winnen (2-0 tegen AS Roma). Barcelo na, Real Mallorca en Valencia verloren allemaal. De clubs hadden de UEFA verzocht hun wedstrijden af te gelasten van wege de bloedige aanslagen in Madrid. De Europese voetbal bond voldeed niet aan die wens. Real Mallorca verloor donder dag in een tumultueus duel van Newcastle United: 4-1. De Spanjaarden, zonder Bruggink, namen de leiding door Corea, maar zij gingen uiteindelijk zwaar onderuit na treffers van Bellamy, Shearer, Robert en Bramble.De Luxemburgse scheidsrechter Hamer trok tien keer een kaart: zeven keer geel en één keer rood (Edu Moya) voor Mallorca, twee keer geel voor Newcastle. FC Valencia speelde in Ankara de eerste wedstrijd van de acht ste finales tegen het Gen^lerbir- ligi van de Nederlandse Turk Baki Mercimek en verloor met 1-0. In de 12de minuut van de eerste helft benutte Daems een strafschop. FC Barcelona verloor eveneens met 1-0, bij Celtic in Glasgow. Thompson was in de 59ste mi nuut de goalgetter. Barcelona speelde toen al met negen man en Celtic met tien. In de rust kregen Celtic's doelman Doug las en de Barca's spits Motta de rode kaart voor een incident in Goud Wotherspoon en Friesinger door Gijs van Oosten seoul - Een afgebroken schaats, een haperende tijdwaarneming eri horden toeschouwers die een uur na binnenkomst weer snel de uitgang van de ijshal opzochten. Het wereldkampi oenschap afstanden in Seoul is vanochtend onder krakkemik kige omstandigheden en in een troosteloze ambiance begon nen. De 500 meter voor mannen (ge wonnen door Jeremy Wother spoon) en de 1500 meter voor vrouwen (Anni Friesinger) wer den een half uur opgehouden omdat de tijdwaarneming was uitgevallen. Het oponthoud haalde de vaart er uit en maakte van de eerste dag van het WK een zielige vertoning met chao tische taferelen. „Ik mis de hele week al de ambiance die bij een WK hoort", zei Barbara de Loor. „Elke dag anderhalf uur in die bus, dat gehang, slecht ijs. Er is hier geen sfeer." Erben Wennemars: „Bij het steden- toernooi in Deventer hangt er meer sfeer dan hier." Het roept herinneringen op aan het WK sprint van vier jaar gele den toen, eveneens in Korea, de tijdregistratie het ook al liet af weten. Destijds schakelde men over op handgeklokte tijden, vanochtend werd het complete systeem vervangen. Het Neder landse bedrijf Sport Computer Graphics uit Assen is leveran cier van de apparatuur. De problemen ontstonden reeds in de derde rit van de 500 meter waarin de Koreaan Jae- Bong Choi de infraroodkast ter hoogte van de finish met zijn schaats een harde tik had gege ven. De apparatuur reageerde daar na op valse impulsen van bui ten de baan en gaf daardoor ook valse tijden door. Een uur voor de start van de 500 meter werd Erben Wenne mars getroffen door pech. Tij dens een proefstart brak het ijzer onder zijn schaats van het scharniermechanisme af. De reserveschaatsen moesten uit het hotel gehaald worden, op 45 minuten rijden van de baan. Twintig minuten voor zijn rit werd het materiaal geleverd. Wennemars: „Ik heb altijd een extra paar dat goed geprepa reerd is. Ik kon er redelijk op wegrijden." Wennemars, vorig jaar nog goed voor brons, eindigde in de stand over twee 500 meters als elfde, overeenkomstig zijn posi tie in het wereldbekerklasse ment. De medailles gingen naar de Canadees Jeremy Wother spoon (35,54 en 35,25 secon den), Dimitri Lobkov (Rusland) en Mike Ireland (Canada). Ge rard van Velde was met zijn achtste plaats de beste Neder lander, Jan Bos werd veertien de. Ook bij de vrouwen op de 1500 meter was er geen Nederlands succes. Renate Groenewold haakte een dag van te voren ziek af waardoor een haast ze kere kans op een medaille ver loren ging. Barbara de Loor bleef met vierhonderdste van een seconde achter de Ameri kaanse Jennifer Rodriguez van het brons verwijderd. De Duitse Anni Friesinger won haar vierde gouden WK-medaille op de schaatsmijl in 2 minuten en 0,48 seconden. Annamarie Tho mas, die Groenewold op het laatste moment verving, werd vijfde. Ver achter de olympisch kampi oene Friesinger eindigde Mari anne Timmer (2.03,68) op de negende plaats. De 1500 meter blijkt voor haar dit seizoen 500 meter te lang. Vooral in de laat ste ronde (35,9) verzuurde zij. „Dit was werkijs, voor mij is glij-ijs beter. En op die laatste ronde moet ik volgend seizoen extra trainen." hij fortuinlijk tot stand. Van Bommel legde een vrije trap breed op Lee. Omdat de Zuid-Koreaan niemand vrij zag staan, probeerde hij het zelf. Het slappe schot werd plotse ling venijnig doordat een Fran se verdediger het van richting veranderde. Doelman Cool kreeg er nog net een handje te gen, maar vervolgens was het voor Theo Lucius een koud kunstje om de bal in het lege doel te koppen: 1-1. AUXERRE: Cool; Perrier, Mignot, Grichting en Jaures; Lachuer, Violeau, Tainio en Akale (83. Gonzales); Cissé en Kalou. PSV: Waterreus; Colin, Hofland, Bou ma en Lee; Lucius Van Bommel, Van der Schaaf (85. Addo) en Robben (35. Park); Kezman en De Jong. door Ad Pertijs rasteau - Vandaag precies op de dag af een jaar geleden stierf Andreï Kivilev aan de gevolgen van een valpartij (de dag er voor) in Parijs-Nice. Sinds die fatale twaalfde maart 2003 fietst de geest van de Kazak iedere koers mee met zijn landgenoot en vriend Alexander Vinokoer ov. „Ik ben alleen naar deze Parijs- Nice gekomen om op 12 maart voor Andreï de rit te winnen", sprak 'Vino' gisteren nadat hij op 11 maart al de vijfde etappe van de Koers naar de Zon had gewonnen. „Vandaag deed zich deze gelegenheid voor. Dan moetje die nu alvast met beide handen aangrijpen. Morgen komt die kans misschien niet." Want hoe sterk de band met Ki vilev ook is, tweevoudig Parijs- Nice-winnaar Vinokoerov heeft nog niet de absolute topvorm om het peloton te allen tijde zijn wil op leggen. „Ik heb mijn seizoen dit jaar anders inge deeld dan vorig jaar. Ik wil wat later in vorm komen, omdat ik eerst alles op de Tour de France ga zetten en daarna nog wil pie ken op de Olympische Spelen en het WK. Kortom, Parijs-Nice was geen doel op zich af. Op deze ene rit na dan." Hij huilde nadat hij in het klei ne plaatsje Rasteau een selecte kopgroep met klein verschil was voorgebleven. „Ik ging ka pot op het laatste klimmetje naar de finishlijn. Het kan niet anders of Andreï moet me zijn kracht gegeven hebben om de voorsprong vast te houden." Eerder betrok Vinokoerov zijn vriend, met wie hij opgroeide op het sportinternaat van Alma Ata, al nadrukkelijk bij het win nen van de Amstel Gold Race (op de laatste dag van de tradi tionele rouwperiode voor Ka zakken), de eindzege in de Ron de van Zwitserland en het win nen van de Tour-etappe in Gap. „Dit is het mooiste wat er is", liet Vinokoerov weten. „Door op deze manier mijn eer te kunnen bewijzen aan Andreï." Dat gebeurde in een rit, die on danks de kou, nu wel van start ging en die in de finale ander maal op zijn kop werd gezet door de krachtpatsers van CSC. Leider Jaksche en enkele van zijn ploeggenoten maakten ge- bruiiti van de sterke wind en zetten een nieuwe coup op. Nummer twee Rebellin en US Postal-kopman Hincapie lieten zich niet verrassen. Dit keer was ook Vinokoerov attent. Tij dens de eerste coup kreeg hij vijf minuten aan zijn broek, maar nu voelde hij dat de zege hem gegund ging worden. „De ze waaier was voor mij be doeld", zei Vinokoerov. Sinds 12 maart 2003 fietst Vino inder daad voor twee. Met de armen om eikaars schouders nemen de spelers van Barcelona voor het duel met Celtic één mi nuut stilte in acht voor de slachtoffers van de aanslagen in Madrid. Foto: Reuters/Jeff Mitchell de spelerstunnel. Vier minuten Girondins Bordeaux boekte op voorsprong. Daarna sloeg na de hervatting kreeg ook Sa- thuis een uitstekend resultaat: Celades toe voor Bordeaux met viola van Barcelona de rode 3-1 tegen Club Brugge. Verhey- twee treffers. In de slotminuten kaart. en zette de Belgische kampioen maakte Riera nog 3-1. UITSLAGEN De Nooijer hervat groepstraining rotterdam/anp - Gérard de verwacht de Rotterdamse club Nooijer heeft de groepstraining bij Feyenoord hervat. De Zeeuwse verdediger stond vier maanden aan de kant met een zware knieblessure. Overigens niet dat De Nooijer, die aan het einde van dit seizoen vertrekt bij Feyenoord, snel inzetbaar is. Hij werkt in de selectie verder aan zijn definitive herstel. BADMINTON Birmingham. All England Championships. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned/5) - In- golfsdottir (IJs) 11-5 11-5, Yao Jie (Ned) - Wan Ting Ling (HKo) 11-8 11-8, Ruina Gong (Chn/1) - De Wit (Ned) 11-7 11-4, Yonekura (Jap) - Meulendijks (Ned) 11-9 11-9. Derde ronde: Audina (Ned/5) - Wong (Mal) 11- 3 11-8, Xie (Chn/8) - Jie (Ned) 13-11 11-8. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Cheng- /Chien (Tai) - Audina/Bruil (Ned) 15-12 15- 11. Madrid. Olympisch kwalificatietoernooi Mannen, halve finales: Nederland - India 4-2 (2-1). 13. Taekema 1-0 (sc),30. Gagan Ajit Singh 1-1, 34. Taekema 2-1 (sc), 42. Thakur 2-2(sc), 47. Matthijs Brouwer 3-2, 66. Mat thijs Brouwer 4-2. Scheidsrechters: Wright ZAfWolter (Dui). Toeschouwers: 500. Nederland: Vogels; Van der Weide, Taekema, Geert-Jan Derikx en Lomans, Rob Derikx, Del- inee en Geeris; Reekers, 0e Nooijer en Mat thijs Brouwer. Wissels: Jazet, Evers, Ronald Spanje - Pakistan 3-2. plaatsingswedstrijden: 5/8: Groot-Brittannië - België 2-1,Nieuw-Zeeland - Zuid-Afrika 3-2. Groot-Brittannië en Nieuw-Zeeland geplaatst voor Athene 2004; 9/12: Polen - Canada 2-1, Maleisië-Japan 3-2. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3351, d.d. 11.03.2004 2.28.31.33,37.38.42.43.45.46.47,49.50. 51.53.54.63.66.70.72 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Seoul (ZKo). WK afstanden. Mannen, 5 kilometer: 1. Hedrick (VSt) 6.34,37, 2 Verheijen (Ned) 6.38,15, 3. Rom me (Ned) 6.38,73, 4. Ervik (Noo) 6.40,82, 5. Fabris (Ita) 6.41,80, 6. De Jong (Ned) 6.43,17. Mannen, tweede 500 meter: 1. Wotherspoon (Can) 35,25, 2. Lobkov (Rus) 35,46, 3. Kos- kela (Fin) 35,55, 4. FitzRandolph (VSt) ?o.59, 5. Kobayashi (Jap) 35,61, 6. Carpen- tér (VSt) 35,72, 7. Cheek (VSt) 35,74, 8. Ire land (Can) 35,80, 9. Van Velde (Ned). Hënni- nen (Fin) 35,82, 11. Shimizu (Jap) 35,94, 12. Kyou-Hyuk Lee (ZKo) 35,97, 13. Wenne mars (Ned) 36,00, 14. Choi (ZKo) 36,08, 15. Bos (Ned) 36,16. Eindstand: 1. Wotherspoon 70,790, 2. Lobkov 71,140, 3. Ireland 71,200, 4. Kobayashi 71,210, 5. FitzRandolph 71,370, 6. Koskela 71,430, 7. Carpenter 71,500, 8. Van Velde 71,680, 9. Shimizu 71,750, 10. Cheek 71,840, 11. Wennemars 71,850, 12. Hënni- nen 71,860, 13. Kyou-Hyuk Lee 72,280, 14. Bos 72,490. Vrouwen, 1500 meter: 1. Friesinger (Dui) 2.00,48, 2. Klassen (Can) 2,01,21, 3. Rodri guez (VSt) 2.01,54, 4 De Loor (Ned) 2.01,58, 5. Thomas (Ned) 2.02,71, 6. Tabata (Jap) 2.02,93, 7. Wang (Chn) 2.03,10, 8. Si- mionato (Ita) 2.03,28, 9. Timmer (Ned) 2.03,68,10. Wojcicka (Pol) 2.03,95. SKI Sestrière. Wereldbeker mannen. Super-G: 1. Maier (Oos) 1.18,73, 2. Eberhar- t/.(Oos) 1.19,36, 3. Gruber (Oos) 1.19,48,4. Raich (Oos) 1.19,59, 5. Kernen (Zwi) 1.19,93, 6. Knauss (Oos), Cuche (Zwi) 1.19,97. Eindstand WB super-G: 1. Maier 580, 2 Rahl- ves (VSt) 340,3. Eberharter (Oos) 312. Stand WB algemeen: 1. Maier 1265, 2. Eber harter 1223, 3. Raich 1113, 4. Miller (VSt) 1098. TENNIS Indian Wells (VSt). Vrouwen, 2,1 miljoen euro. Eerste ronde: Benesova (Tsj) - Gagliardi (Zwi) 6-3 2-6 6-0, Garcia (Spa) - Panova (Rus) 2-6 6-4 7-6, Brandi (Pue) - Chladkova (Tsj) 6-2 6- 0, Mikaelian (Zwi) - Ondraskova (Tsj) 6-4 3-6 7-5, Camerin (Ita) - Cohen-Aloro (Fra) 1-6 6-2 6-4, Kurhajcova (Slw) - Kirilenko (Rus) 6-1 6- 4, Golovin (Fra) - Asagoe (Jap) 6-1 4-6 6-3, Granville (VSt) - Tanasugarn (Tha) 4-6 6-3 6- 4, Schaul (Lux) - Jankovic (SMo) 7-6 6-4, Ka- pros (Hon) - Nagyova (SLw) 6-1 6-2, Kleybano- va (Rus) - Kostanic (Kro) 2-6 6-0 7-5, Majoli (Kro) - Czink (Hon) 6-2 6-2, Diaz-Oliva (Arg) - Morigami (Jap) 2-6 6-3 7-6, Santangelo (Ita) - Garbin (Ita) 1-6 6-3 6-4, Pennetta (Ita) - Cer- va.nova (Slw) 6-4 6-3, Serra Zanetti (Ita) - Gi'ande (Ita) 6-4 6-1, Schett (Oos) - Perebisj- nis (Oek) 6-7 6-1 6-2, Sucha (Slw) - Bartoli (Fra) 6-0 7-5, Marrero (Spa) - Parra (Spa) 6-0 7-6, Craybas (VSt) - Callens (Bel) 6-1 3-6 6-2, Stosur (Aus) - Kleinova (Tsj) 6-3 2-6 6-3. Wrexham. Challenger, 25.000 euro: Tweede ronde: Van Scheppingen (Ned/3) - Rehnquist (Zwe) 6-1 6-4, Mutis (Fra/5)- Wes- sels (Ned) 6-2 7-6. VOETBAL UEFA beker, achtste finales, eerste wedstrijd. Bordeaux (Fra) - Club Brugge (Bel) 3-1 (0-0) 58. Verheyen 0-1, 60. Celades 1-1, 71. Cela des 2-1, 87. Riera 3-1. Scheidsrechter: Ben nett (Eng). Genclerbirligi (Tur) - Valencia (Spa) 1-0 (1-0). 12. Daems 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). Newcastle United (Eng) - Real Mallorca (Spa) 4-1 (0-0). 58. Correa 0-1, 67. Bellamy 1-1, 71. Shearer 2-1, 74. Robert 3-1, 84. Bramble 4-1. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Rode kaart: Edu Moya (Mallorca/2xg). Celtic (Sch) - FC Barcelona (Spa) 1-0 (0-0). 59. Thompson 1-0. Scheidsrechter: Stark (Ger). Rode kaart: Douglas (Celtic). Motta, Sa- viola (FC Barcelona). Benfica (Por) - Internazionale (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Liverpool (Eng) - Marseille (Fra) 1-1 (0-0). 55. Baros 1-0, 79. Drogba 1-1. Scheidsrechter: Baskakov(Rus). Villarreal (Spa) - AS Roma (Ita) 2-0 (2-0). 29. Anderson 1-0, 35. Jose Mari 2-0. Scheids rechter: De Bleekere (Bel). Auxerre - PSV 1-1 (1-0). 35. Tainio 1-0, 72. Lucius 1-1. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Van Bom mel, Colin (PSV), Kalou (Auxerre). VOLLEYBAL WIELRENNEN Parijs-Nice Vijfde etappe, Puy-en-Velay - Rasteau: 1 Vino koerov (Kaz) 215 km 5.06.15, 2. Jaksche (Dui) op 0.04, 3. Bartoli (Ita), 4. Rebellin (Ita) 5. Voigt (Dui), 6. Hincapie (VSt). 7. Julich (VSt), 8. Cooke (Aus), 9. Schleck (Lux) 0,1.1. 10. Davis (Aus) 0.29, Nederlanders: 12. Ló- wik, 14. Vierhouten, 36. Dekker 1.02, 38. De Groot, 52. Tankink. 131. Lotz 10.00. Algemeen klassement: 1. Jaksche (Dui) 14.50.07, 2. Rebellin (Ita) 0.10. 3. Julich (VSt) 0.25. 4 Voigt (Dui) 0.27, 5. Hincapie (VSt) 0.44, 6. Bartoli (Ita) 0.53, 7. Vanden- broucke (Bel) 0.54, 8 Pereiro (Spa) 0.57, 9- Rogers (Aus) 1.04, 10. Schleck (Lux) 1.16, 20. Tankink 1.55, 24. Löwik 3.19, 29. Dekker 6.24, 40. De Groot 6.50, 69. Vierhouten 10.23, 81. Lotz 11.03.. Tirreno - Adriatico Tweede etappe, Latina - Maddaloni: 1 Petac- chi (Ita) 184 km 4.53.25, 2. Cipollini (Ita), 3. Pagliarini (Ita), 4. 0'Grady (Aus), 5. Zabei, (Dui), 6. Furlan (Ita), 7. Gasparre (Ita). 8. Trenti (Ita), 9. De Jongh (Ned), 10. Dean (NZe) overige Nederlanders: 12, Van Oijck. 85. Bo ven, 86. Boogerd, 97. Mutsaars, 105. Knaven, 139. Kroon. Algemeen klassement: 1. Petacchi (Ita) 8.48.36, 2. Flecha (Spa) op 0.12, 3. Zabel (Dui) 0.14. 4. Cipollini (Ita). 5. Pagliarini (Ita) 0.16. 6. Hondo (Dui), 7. O'Grady (Aus) 0.17, 8. Bettini (Ita). 9. Hervé (Fra), 10. Figueras (Ita). 12. Mutsaars 0.18, 26. Van O.jck 0.20. 43. De Jongh. 78. Boogerd. 96. Boven. 111. Knaven. 137. Kroon.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19