PSV vreest spitsenduo van Auxerre Schaatsen heelt oude wonden SPORT Zidane loodst Real Madrid naar kwartfinales r- lusedski sproken ))e Britse tennisser dski wordt vrijge- (por doping met nan- l> 30-jarige Rusedski betrapt in Indiana- jbruari verscheen hij >janel van de spelers- 4TP in Montreal. De van het ATP-panel jiiet te vervolgen is in- het recente verle- i^even andere spelers <rapt op een te hoog ijgehalte, maar zij wa- ledingssupplementen de ATP. ■iwlegt Nice lam •velay/blavozy - De rjnpe van de Franse rit- /arijs-Nice is gisteren jnwege de hevige Dat besluit werd ge- jor directeur Jean- ilanc nadat eerst de herplaatst en de route meter was ingekort, ende traject, met nog fenmingen tot een *n 1163 meter, bleek a sneeuwval onbe- lland vier ii UEFA Cup - Nederland heeft t voetbalseizoen 2005- tickets in het UEFA- ;eooi. De 4-1-zege van nop het Tsjechische was daarvoor be- /orige week had PSV jaken gedaan voor de ïiflse clubs door zich ?ia voor de volgende i,i het UEFA-Cuptoer- ;wii gtest kt- De Europese voet- irjvil alle zestien teams oen aan het EK in Por- iï aanvang van het minste een keer op doping. Jacob xe UEFA belast met Iezaken, zei gisteren bij de ko- ,\?fenwedstrijden of in een bezoek aprwachten. IJioser >taf Is - il - Karl-Heinz Wildmo- iizijn functie als voorzit- Duitse voetbalclub ichen neergelegd. De resteerde Wildmoser wegens betrokkenheid ,ping in verband met het nieuwe stadi- k Arena in München. ibesteding voor de "i het stadion zou Wild- 1 Vrouwelijke informa- ein doorgespeeld aan dat het project uit- nbinnenhaalde. se coach Georgië ilain Giresse heeft gis- van het voet van Georgië. De voor- ranse international Kroaat Ivo Susak op. Ic isler stopt ihene ID tjHeike Drechsler stopt lympische Spelen van atletiek. De 40-jari- 3 won twee olympische Ispringen en talloze an- ipioenschappen, ook ieO meter. Haar deelna- IsBiigens nog niet zeker, de limiet van 6,75 ePg springen. ■e h/Dercksen vie leiding islAS - Mitch Booth en Dercksen hebben giste kust van Las Pal- ëiding genomen in de e titelstrijd in de olym- ijomado-klasse. De twee de in de vijfde en n de zesde race. In de i het olympisch ticket t^ercksen en Booth een iiPrsprong op Karsen- vJJeemskerk. De laatsten ta gisteren als 31ste en istaan na zes races op mlplaats. nil Ji Open golf i in Hilversum di; ïeJM - De Hilversumsche is van 5 tot en met 8 i definitief de locatie KLM Open golftoer- Dutch Open was de i fn tien jaar acht keer in leim. Door de wisseling rinisatiebureau, This Is atff Reved International, sting onzekerheid over i plaats voor de wed- 3ij de Europese Tour. Na- /oprsummer Robbie van ecPrens van Reved was Jjinenwerken met This Is amen partijen tot el- door Harry Arts auxerre - Het UEFA-Cupduel tussen PSV en Auxerre, van avond in het Stade de l'Abbé De- schamps, doet op voorhand den ken aan een krachtmeting tus sen de lamme en de kreupele. De Franse bekerhouder mist vier vaste krachten, de bezoekers uit Eindhoven zijn er op het perso nele vlak nog slechter aan toe. PSV arriveerde gistermiddag met achttien spelers in de Fran se provinciestad. De lang ge blesseerden Bogelund, Ooijer, Vogel en Rommedahl bleven in Eindhoven achter. Maar ook de groep die wel naar Auxerre is afgereisd, telt een flink aantal twijfelgevallen. „De Jong, Park, Bouma, Vennegoor of Hesse- link en Faber zijn wel meegeko men, maar allesbehalve fit", vertelde assistent-trainer Erwin Koeman vlak voor de afsluiten de training. De rechterhand van Guus Hid- dink gaf tekst en uitleg omdat zijn baas gisteren een crematie van een vriend bijwoonde. Hid- dink voegde zich gisteravond laat bij de ploeg. Koeman verklaarde dat het nu een slecht moment is voor overdreven kleinzerigheid. „De wedstrijd tegen Auxerre is erg belangrijk voor PSV. Daarom willen we als het maar even kan met de sterkst mogelijke elf aantreden. Het gaat hier om een Europese wedstrijd, de spe lers moeten nu maar even op de tanden bijten." „We zullen er alles aan moeten doen zelf een doelpunt te ma ken. In Perugia hebben we dat ondanks een paar goede kan sen verzuimd. Tegen Auxerre zullen we voorin scherper moe ten zijn. Een uitdoelpunt kan een wereld van verschil ma ken", wist Koeman. In het Eindhovense kamp put ten ze hoop uit het feit dat Auxerre in defensief opzicht fik se problemen kent. Het ijzer- sterke centrale duo Boumsong- Mexes is vanwege blessures niet van de partij en ook rechts back Radet is niet beschikbaar. Aan de andere kant zijn ze bij PSV zeer beducht voor de of fensieve kwaliteiten van de ploeg van Guy Roux, ondanks het feit dat Capo geschorst is. Koeman:Auxerre heeft een ge weldig koppel voorin. Kalou speelt anders dan bij Feyen- oord, hij heeft een vrije rol ach ter spits Cissé. Ik vind dat hij na zijn vertrek bij Feyenoord nog sterker is geworden. Cissé zelf heeft de laatste weken weinig gescoord maar het blijft een le- vensgevalarlijke speler. Elk slip pertje achterin kan funest zijn." VERMOEDELIJKE OPSTELLING PSV: Waterreus; Colin, Hofland, Bouma, Lee; Lucius, Van Bommel, Van der Schaaf, Robben; De Jong, Kezman. Dopingzaak Tonegido blijft mysterie zeist/gpd - Ook na de tuchtzaak van gisteren bij de KNVB in Zeist is niet duidelijk op welk middel de Haagse amateur voetballer Mario Mansveld is betrapt bij een dopingcontrole. Na de besloten zitting weiger den alle partijen de naam te noemen van de stof die bij een controle in oktober 2003 in de urine van de Tonegido-speler werd gevonden. Eric Vilé, woordvoerder van Mansveld: „De gevonden stof werkt niet prestatiebevorderend. Alleen als je het kort voor de wedstrijd zou gebruiken, heeft het een korte werking. Voor de wed strijd was al bekend dat er een controle zou zijn. Dat heeft de voorzitter van Tonegido voor de wedstrijd in de kleedkamer ver teld. Mario heeft ook ontkend de stof gebruikt te hebben." Zidane heeft gescoord tegen Bayern München. Real Madrid staat op een 1-0 voorsprong. Foto: Reuters/Felix Ausin Ordonez I madrid/gpd/anp - Het duel der gigan ten kende gisteravond een koninklijke matchwinnaar. Zinedine Zidane - de grootste van allemaal - loodste Real Ma drid gisteravond bijna in zijn eentje langs Bayern München: 1-0. Hoeveel sterren Real Madrid ook blijft verzamelen, het meeste licht blijft toch altijd komen van Zinedine Zidane. De Fransman heeft niet de uitstraling van Beckham, niet de status van Ronaldo of de populariteit van Raul. Zidane heeft twee magische voeten en dat is voldoen de om de voetbalwereld nu al jarenlang te verblijden met sublieme staaltjes voetbal. Gisteravond in de verhitte kraker tegen Bayern München was het weer zo'n dag waarop hij dingen liet zien die hij alleen kan. De bal als eeuwige metgezel, luiste rend naar het instinct van de groot meester. Zidane, ook gisteravond was er weer geen betere in het kolkende Esta- dio Bemabeu. Bij de eerste wedstrijd in München ble ven zijn kwaliteiten lange tijd verborgen, maar in Madrid volgde zijn revanche. Na 32 minuten tikte hij op acrobatische wijze van dichtbij de enige treffer van de wedstrijd binnen. De fel bekritiseerde Bayern-doelman Oliver Kahn, die nu een prima wedstrijd speelde, was vol strekt kansloos. De treffer bleek achteraf goud waard op een avond, waarop Real niet ongenaak baar oogde. Bayern, dat vijftien dagen geleden de arrogante Spanjaarden de stuipen op het lijf joeg, miste echter lan ge tijd de overtuiging en de daadkracht. Bayern werd in de twee duels nooit weg gespeeld en maakte zijn faam als angst- gegner van Real bijna weer waar. Door de eliminatie van Bayern is het Duitse voetbal nog voordat het voorjaar begint, beroofd van al zijn ploegen op het Europese podium en die tik dreunt in het grote voetballand de komende nog wel even na. Arsenal was gisteren snel klaar met Celta de Vigo. Binnen een half uur mikte Hen ry twee keer raak (2-0). De eerste op aangeven van Dennis Bergkamp. Na de nederlaag op eigen veld (2-3) stond Cel ta daarna voor een hopeloze taak. AS Monaco maakte het zichzelf moeilijk tegen Lokomotiv Moskou dat bijna ze ventig minuten met tien man speelde na de rode kaart (2x geel) in de 22ste mi-D nuut voor Loskov. De Kroaat Prso miste voor Monaco in de 19dee minuut eert strafschop maar maakte zijn fout na een uur goed met de winnende treffer (1-0). Het doelpunt was goud waard na de ne derlaag (2-1) in Moskou. AC Milan kwam dankzij Filippo Inzaghi op slag van rust op 1-0. Daaraan had de Milanese ploeg na de 0-0 in Praag vol- doende, maar invaller Jun verraste in de 59e minuut doelman Dida en bracht i Sparta Praag langszij, 1-1. Op die stand waren de Tsjechen door. Sjevtsjenko voorkwam de blamage voor AC Milan. i De scherpschutter uit Oekraïne scoorde t in het laatste half uur 2-1 en 3-1. Gattu- so maakte er tenslotte nog 4-1 van. Shani Davis en zijn moeder staan niet meer alleen in de wereld 'Het is heel stoffig en alles stinkt' Shani Davis: „Mijn moeder heeft me geleerd dat niemand slechter wordt van hard werken." Foto: GPD/Leo Vogelzang door Gijs van Oosten seoul - Shani Davis reist nooit alleen. In het vliegtuig, in de bus en in bed houdt een knuf felbeer hem gezelschap. Ont spannen, met zijn voeten op het kussen en zijn hoofd over de rand van het voeteneinde van het hotelbed, vertelt de zwarte Amerikaanse schaatser aan de vooravond van het WK afstanden zijn levensverhaal. Over zijn moeder, over zijn ver scheurde familie, zijn jeugd in Chicago en de moeizame relatie met de Amerikaanse schaats bond. Met een arm om de knuffel beer, die gekleed gaat in een blauw shirt met een rode arm band, geeft Davis blijk van zijn kinderlijke spontaniteit. „Dit is Shani Davis junior", richt hij zijn vinger op de knuffelbeer. „Hij is twee jaar oud." De rode armband droeg hij tijdens het WK allround in Hamar. „Die herinnert me aan de tweede plaats en doet me beseffen dat ik nog beter mijn best moet doen om eerste te worden." Hij is 21 jaar, maar heeft de uit straling van een aardige maar naïeve jongen. Shani Davis vindt Korea geweldig. „Weetje wat ik cool vind? Dat je hier al leen maar Koreanen ziet. Waar ik vandaan kom zie je blanken, zwarten, Aziaten, van alles. Maar hier zie je op straat alleen Koreanen met gitzwart haar." Davis komt uit een ruig deel van Chicago. Zijn ouders scheidden toen hij een baby was en nog Shani Shuck heette. Die achternaam verruilde hij la ter voor die van zijn moeder Cherie Davis, die hem kneedde tot één van de snelste schaat sers ter wereld. „Mijn moeder is mijn grootste inspiratiebron", zegt Davis, die op het bed maar weer eens gaat verliggen. „Zij heeft zichzelf op geofferd om mij te laten schaat sen. Zonder haar zou ik een doorsnee persoon zijn gewor den. Bij alles wat ik doe, denk ik aan haar." Shani Davis was twee jaar oud toen hij begon met rolschaat sen. Zijn moeder wilde hem op geven voor rollerdancing (dan sen op rolschaatsen) maar haar zoon wilde alleen maar hard schaatsen. De advocaat Fred Bpnjamin, voor wie zijn moeder werkte, bracht hem in contact met een schaatsclub aan de an dere kant van Chicago. Cherie Davis wierp zich op als zijn persoonlijke trainer. Ze liet haar zoon voor schooltijd op de lokale sintelbaan een mijl hard lopen om het uithoudingsver mogen te vergroten. Shani Da- vis schiet in de lach. „Ik was toen zeven jaar. Mijn moeder stond met een stopwatch naast de baan." Davis deed het nooit met te genzin. „We waren maf. Maar het hield me ook van de straat. En kijk waar ik nu sta. Mijn moeder heeft me geleerd dat niemand slechter wordt van hard werken. Als ik goed mijn best had gedaan, beloonde ze me met speelgoed." D$vis, een hyperactief kind dat voör ordeproblemen zorgde, leerde zich op school te beheer sen. Maar daarvoor kwamen problemen met de Amerikaan se schaatsbond in de plaats. Een strijd die nog steeds niet is gestreden. Volgens Cherie en Shani Davis worden zij door de bond tegengewerkt. Davis somt een reeks voorval len op. Eén daarvan: .Andere schaatsers mochten in de win termaanden op trainingskamp naar Lake Placid, maar ik werd pas toegelaten toen ik zestien jaar was. Ik denk dat ze ons niet serieus namen. We waren arm, eigenlijk kansloos in wat in Amerika een sport voor de elite is." Die frustratie draagt Davis nog steeds met zich mee. „Er zijn zat momenten geweest waarop ik dacht aan stoppen. Mijn Buiten is de lente al begon nen, maar eenmaal binnen voelt de ijshal in Seoul aan als een vrieskist. De schaatsers klagen steen en been over de lage temperatuur in het Taenung-stadion dat pas vier jaar oud is maar oogt als een grauwe bouwval. Ook de kwaliteit van de ijs vloer laat te wensen over. In de hal wordt morgen, zater dag en zondag het WK afstan den gehouden. „Seoul is heel stoffig en alles stinkt", zegt Jan Bos (28), na een kommervol seizoen na de winst in de wereldbekerfinale veertien dagen geleden ineens favoriet voor de wereldtitel op de 1000 meter die zondag wordt verreden. „Ik heb geen flauw idee wat ik hier eet. Ko- reaans eten is een prutje dat nergens naar smaakt. We eten tussen de middag van huis meegebracht roggebrood, dat moeder kocht schaatsen van 500 dollar voor me, maar zelf liep ze op versleten gympies. Op vakantie zijn we nooit ge weest. Was dat het allemaal waard?" Op eigen kracht belandde Da- vis, buiten de nationale trai ningsprogramma's om, uitein delijk in de Amerikaanse junio renselecties voor shorttrack èn langebaan. Hij kwalificeerde zich twee jaar geleden als eerste zwarte Amerikaanse schaatser (shorttrack) voor de Olympi sche Spelen in Salt Lake City. Maar wat een beloning had moeten zijn, werd een afknap per. Davis werd als reserve aan gewezen voor de aflossings- koers. Dramatischer was dat zijn kwalificatie in twijfel werd getrokken omdat zijn vriend Apolo Ohno hem zou hebben laten winnen ten koste van Tommy O'Hare. In de Ameri kaanse kranten en op de televi sie werd de - onbewezen - com plottheorie breed uitgemeten. „Ik ging door een hel, niemand wilde met mij te maken heb ben." Vorig jaar sloot Shani Davis zich in Calgary aan bij de trai ningsgroep van Derek Camp bell. Die verandering betaalt is wel lekker." Ondanks de ongewone om standigheden voelt Bos zich goed. Hij is klaar om zondag te vlammen. „Ik voel een ze kere spanning in mijn lijf waar ik gretig van word. Ik heb de kriebels. Ik heb het gevoel dat ik wereldkampioen kan wor den." Een wereldtitel zal Bos wel licht helpen in het vinden van een sponsor voor zijn nieuwe ploeg waarvoor binnenkort een stichting wordt opgericht. Zijn oudere broer Willem is als zijn zaakwaarnemer naar stig op zoek naar geldbronnen nu de DSB-ploeg de stekker eruit heeft getrokken. Bos: „Maar ook zonder spon sor ga ik verder met mijn coach Kosta Poltavets. We kunnen dan gebruik maken van de faciliteiten van de re- giotop (vangnet van de schaatsbond, red.)." zich snel uit. Hij werd tweede op het WK allround - vorig jaar 16de - en plaatste zich ook voor de 1500, 5000 en 10.000 meter op het WK afstanden dat mor gen (vrijdag, red.) begint. Bovendien neemt Shani Davis volgende week deel aan het WK shorttrack in Gothenburg. De combinatie houdt hij vol tot 2006, want het is zijn jongens droom om op de Olympische Spelen in Turijn op beide on derdelen mee te doen. Het succes op het ijs heeft ook zijn familie bij elkaar gebracht. Zijn vader en halfzusje doken drie weken geleden uit het niets op tijdens de nationale kampi oenschappen shorttrack in Cle veland. Een tante van wie hij tijden niets meer had verno men, belde op om hem te felici teren. Alle ruzies zijn vergeten. Ik ben er echt heel blij om." Shani Davis beseft dat hij als enige zwarte schaatser een bij zonder positie inneemt. In Zuid-Korea kan hij geschiede nis schrijven door wereldkam pioen te worden. „In Chicago schaatste ik met zwarte kinde ren. Ook zij hadden ver kunnen kosaen. Maar zij hadden niet zo'n moeder als ik." Birmingham. All England Championships. Mannen, eerste ronde: Chen Hong (Chn/3) - Palyama (Ned) 15-7 3-15 15-11. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned) - Popat (Ino) 11-7 11-9, Meulendijks (Ned) - Reis (Can) 11-2 11-0, Audinabye, De Wit bye. Gemengd dubbel, eerste ronde: Jonassen/01- son (Den/8) - Chris en Lotte Bruil (Ned) 15-13 15-12. BASKETBAL Wildcats - Binnenland 49 - 90, Jolly Jumpers - Probuild 78-71. New York. NBA. Los Angeles Lakers - Boston Celtics 117-109, Orlando Magic - Washington Wizards 108-99. Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 106-92, New Jersey Nets - Denver Nuggets 98-97, De troit Pistons - Chicago Bulls 98-65, New Or leans Hornets - Miami Heat 95-84, Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 94-80, San Antonio Spurs - LA Clippers 108-90, Utah Jazz - Gol den State Warriors 91-77, Portland Trailbla- zers - Minnesota Timberwolves 92-79. BEACHVOLLEYBAL Fortaleza (Bra). Wereldbeker vróuwen. Kwalificaties, eerste ronde: Keizer/Mooren (ned) - Montagnoli/Hansen (Oos) 2-0 (21-14 21-18). Tweede ronde: Bruschini/Solazzi (Ita) - Keizer/Mooren 21-12 28-26. HANDBAL SD/T^alsmeér 28 - 25 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3350, 10 maart 4, 5, 8, 11, 18, 21, 25, 31, 43, 45, 48, 56, 57.64,66.67,71,72,76,78. Toto 13, week 1 IA 2,3,1,3,1,1,1,1,1,1,3,3,3. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Reykjavik. Internationaal toernooi. Vierde ronde: Drejev (Rus) - Timman (Ned) 1- 0, Pavlovic (Ser) - Aronian (Dui) 1/2-1/2, Ro- manisjin (Oek) - Krasenkow (Pol) 1/2-1/2, Bu Xiangzhi (Chn) - Kornejev (Rus) 1/2-1/2, Ro gers (Aus) - Atalik (Bos) 1/2-1/2, Luther (Dui) - Sedlak (Ser) 1-0, Erenburg (Isr) - Nakamura (VSt) 1-0, Sutovsky (Isr) -Thorhallsson (IJs) 1- 0. Stand aan kop: 1. Drejev, Luther, Erenburg 3 1/2, 4. o.a. Timman 3. SKI Sestriere (Ita). WB afdaling, laatste wedstrijd. Mannen: 1. Rahlves (VSt) 1.51,88, 2. Strobl (Oos) 1.51,98, 3. Eberharter (Oos) 1.52,01, 4. Hoffmann (Zwi) 1.52,06, 5. Walchhofer (Oos) 1.52,12, 6. Fattori (Ita) 1.52,62. Eindstand WB afdaling: 1. Eberharter 831 punten, 2. Rahlves 627, 3. Maier (Oos) 537. Stand WB algemeen: 1. Maier 1165 punten, 2. Eberharter 1143, 3. Miller (VSt) 1098. Vrouwen: 1. Gotschl (Oos) 1.45,01, 2. Berthod (Zwi) 1.45,36, 3. Kostner (Ita) 1.45,53, 4. Obermoser (Oos) 1.45,86, 5. Su- chet (Fra) 1.45,90, 6. Aufdenblatten (Zwi) 1.45,97. - Eindstand WB afdaling: 1. Gotschl 680 pun ten, 2. Gerg (Dui) 546, 3. Montillet (Fra) 492. Stand WB algemeen: 1. Paerson (Zwe) 1381 punten, 2. Gotschl 1308, 3. Montillet 957. Kuopio (Rn). WB schansspringen. 120 meter schans: 1 Romören (Noo) 259,7 punten (127,5+126,5 meter), 2. Ljökelsöy (Noo) 252,6 (125+124,5), 3. Herr (Dui) 245 (124,5+123), 4. Ahonen (Fin) 243 (120 125), 5. Ammann (Zwi) 242,1 (120,5+124), 6. Kiuru (Fin) 240 (123,5+121,5). Stand WB (na 21 van de 23 wedstrijden): Ahoyfn 1248 punten, 2. Ljökelsöy 1106, Pettersen (Noo) 781. Wrexham (GBr). Mannen, challenger, 25.000 Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned/3) - Vlie- gen (Bel) 4-6 6-3 6-4, Wessels (Ned) - Voltsjk- ov (WRu) 6-3 6-2. VOETBAL H Champions League Achtste finales, returns Real Madrid (Spa) - Bayern München (Dui) 1-0 - (1-0). 32. Zidane 1-0. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 80.000. Gele kaart: Sal-.- gado (Real), Zé Roberto, Lizarazu (Bayern). Eerste wedstrijd: 1-1. Arsenal (Eng) - Celta de Vigo (Spa) 2-0 (2-0). 14. Henry 1-0, 34. Henry 2-0. Scheidsrechter: Collina (Ita). Toeschouwers: 35.402. Rode kaart: 74. Contreras (Celta) 2x geel. Gele kaart: Contreras (Celta). Eerste wedstrijd: 3-2. AC Milan (Ita) - Sparta Praag (Tsj) 4-1 (1-0). 45. Inzaghi 1-0, 59. Jun 1-1, 66. Sjevtsjenko 2-1, 79. Sjevtsjenko 3-1, 85. Gattuso 4-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 1 55.000. Gele kaart: Sivok, Pergl (Sparta). Eer ste wedstrijd: 0-0. AS Monaco (Fra) - Lokomotiv Moskou (Rus) 1- I 0 (0-0). 60 Prso 1-0. Scheidsrechter: Cordoso Cortez Batista (Por). Toeschouwers: 18.000. Rode kaart: 22. Loskov (Lokomotiv) 2x geel. Gele kaart: Prso, Bernardi (Monaco), Patsiinin. Asatiani, Obiorah, Evsejev (Lokomotiv). Bijzon derheid: 19. Ovsjinnikov (Lokomotiv) stopt strafschop van Prso. Eerste wedstrijd; 1-2. 1 Geplaatst voor kwartfinales: Real Madrid, Arse nal, AC Milan, Monaco, Chelsea (Eng), Depor- tivo la Coruna (Spa), FC Porto (Por) en Olympi. i que Lyon (Fra). Leiden. Oefenwedstrijd vrouwen. Nederland - Ierland 6-0 (2-0). 4. Van Veen 1- 0, 32. Torny 2-0, 48. Van Veen 3-0, 59. Louw aars 4-0, 62. Torny 5-0, 68. Van Veen 6-0. Tuxtla Gutierrez. Vriendschappelijk: Mexico - Ecuador 2-1 (2-1). 17. Martinez 1-0 (strafschop), 30. Bravo 2-0, 32. Mendez 2-1 (Strafschop). VOLLEYBAL Mannen, eredivisie, kwartfinales play-offs. Dynamo - Vrevok 3-0, Omniworld - Capelle 3, - 0, Nesselande - Rijnmond 3-0. Vrouwen, eredivisie kwartfinales play-offs. Sliedrecht - AMVJ 3-0, Pollux - Martinus 3 - 0 WIELRENNEN Tirreno-Adriatico, «erste etappe, Sabaudia - Sabaudia: 1. Petacchi (Ita) 169 km 3.55.31 (40,76, km/uur), 2. Zabel (Dui), 3. Hondo (Dui), 4. Pagliarini (Ita), 5. Zanini (Ita), 6. Lorenzetto (Ita), 7. Cipollini (Ita), 8. O'Grady (Aus), 9. Pieri (Ita), 10. Dean (NZe); Nederlanders: 31, Van Dijk, 68. Boogerd, 80. De Jongh, 114 Knaven, 115. Boven, 123. Mutsaars. 124. IJSHOCKEY Superliga, halve finales play-off: Tilburg - Heerenveen 7-2. ZEILEN Miami. Star, Bacardi Cup, OS-kwalificatietoer- Stand na 4 races: 1. Domingos/Santos (Por) 17, 2. Macdonald/Wolfs (Can) 26, 3. Shiebler, /Stout (VSt) 43, 4. Beashel/Giles (Aus) 44. 5j. Bromby/White (Ber) 49; 32. Neeleman/Van' Niekerk(Ned) 158. Las Palmas. EK Tornado: Stand na zes van de tien races (met aftrek): 1 Booth/Dercksen (Ned) 19 punten, 2. Back1 es/Laurent (Fra) 21, 3. Hagara/Steinacher (Oos) 23, 4. Echavarri/Paz (Spa) 33.,5. Guich- ard/Espagnon (Fra) 34. 20" Karsenbarg/Heernskerk.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19