REGIO Oegstgeest rekent af met tien jaar geschutter Roest: verhuizing van Leiderdorpse pomp in de ijskast Leiderdorp houdt verkeerstellingen op Vronkenlaan Bijdrage voor armlastige ijshal R5 Voetbalclub Meerburg rijgt uitstel uurbetaling erdorpse 31 Dekkers er in beroep De basis is gelegd vuiler 11 betalen S)egstgeest Kamer: 'Plan met industrieterrein Grote Polder verdient navolging' Zoeterwoude hoopt op zwaan-kleef-aanefFect Afgedankte dakkapellen Renovatie van Stompwijkseweg is politici te duin- woensdag l8 februari 2004 rERWOUDE-RIJNDIJK tbalvereniging Meerburg t van de gemeente uit gekregen voor betaling de huur. Het gaat om dikke 9.000 euro. In een stig gesprek' is afgespro- i dat de club uit Zoeter- ude-Rijndijk het geld dat anuari betaald had moe- worden, in juli op tafel De gemeente komt a erburg verder tegemoet w ir zich garant te stellen r de rente en aflossing een lening die de club it afsluiten. irburg is volgens het be- in financiële proble- 1 geraakt door het ont- o jen van reclame-inkom- d 1 waarop de club al een 0 rekent. Het gaat om re in ie in de vorm van grote :d ken langs het derde veld, naast de rijksweg A4. voor bleek bij nader in- n een bouwvergunning d B te zijn en daarvoor Bijten procedures worden dopen. De vergunning is a; altijd niet binnen, be is de tweede keer in kor- er d dat Meerburg bij de eente aanklopt. In sep- Vlfoer verstrekte de ge- nte de club een rentelo- ening van 20.000 euro. N geld moet de club bin- sn zeven jaar terugbetalen. door Eric de Jager oegstgeest - De Oegstgeestse politici hebben gisteravond tij dens het grote Poelgeestdebat in een goedgevuld gemeentehuis het boetekleed aangetrokken. Over de gevolgen van de blun ders in Poelgeest was iedereen het gisteravond eens: bestuur ders, raadsleden en ambtenaren moeten voortaan beter opletten, meer controleren en netjes archi veren. Over de omvang van het boete kleed verschilden de raadsleden nog wel van mening. Ook had den de politici liever gezien dat de namen van de verantwoor delijken en geïnterviewden in het rapport openlijk genoemd zouden zijn. Het gekibbel dat tussen 1994 en 1998 de Oegstgeestse raadzaal regelmatig vulde, werd nog eens opgerakeld. Niemand ver trouwde elkaar, alle energie ging op aan ruzies en politieke spelletjes: geen omgeving waar in een fiasco als Poelgeest ge makkelijk aan het licht komt. Desondanks vond raadslid De Blaeij (CDA) dat de toenmalige raad wel veel schuld op het bord geschoven kreeg van de onderzoekscommissie die in opdracht van de gemeenteraad het drama had onderzocht. „De raad kreeg te fragmentarisch en geen heldere informatie", beaamde ook fractievoorzitter Van Weeren van Leefbaar Oegstgeest. Commissielid Kla ver (PrO) herinnerde er echter fijntjes aan dat in 1999 geen en kel raadslid vragen stelde toen werd gemeld dat het project tot 2002 zou worden uitgesteld. WD'er Huizing wilde geen gra daties aanbrengen in schuld. „We hebben tien jaar lopen schutteren. Het was een collec tief falen." Daarmee bedoelde hij zijn eigen onoplettende par tijgenoten, de drammende pro vincie die dreigde de polder aan Leiden te geven, de gesloten werkwijze van de inmiddels overleden 'onwillige' project wethouder Van Eisen (PrO), maar ook het gebrek aan in zicht van zijn opvolgster Rianne Meester. „Zij was in november 2001 nog verbaasd over de te rugvordering van de locatiesub sidie. Ze had het project niet in de vingers." Niemand, ook Huizing niet, vond het echter zinvol om kop pen te laten rollen. Het opstap pen van wethouders en ambte naren had de afgelopen jaren al genoeg problemen veroorzaakt. De WD zette het licht voor het college wel op 'oranje': „Als blijkt dat u de lessen van Poel geest niet of maar een beetje in de praktijk brengt, vragen wij u van uw taken te ontheffen." Het college belooft binnen drie maanden met een plan te ko men, waarin staat hoe het de aanbevelingen van de onder zoekscommissie over openheid en controle kan uitvoeren. Ook voor de overdracht van oude op nieuwe bestuurders en ambte naren moeten richtlijnen ko men. De anonimiteit van de geïnter viewden in het onderzoeksrap port viel niet in goede aarde. Zowel de huidige raadsleden als voormalig LO-fractievoorzitter De Soeten, die ook zijn zegje kwam doen, vonden het in het kader van de nieuwe openheid beter als bekend zou zijn wie er allemaal gesproken hebben. Maar de commissie heeft de opgevoerde getuigen vertrou welijkheid beloofd en daarover 'valt niet te discussiëren'. Van Weeren dacht nog even zuchtend aan de 250.000 euro Toch nog een tegenvallertje In Poelgeest is gisteren op nieuw onverwachte bodem vervuiling aangetroffen. Het gaat volgens wethouder De Ruijter om lichte vervuiling in een klein stuk grond tussen de nieuwe brug en Kwaakboog. De vervuiling zit in een oude, gedempte sloot. Vandaag wor den metingen verricht om te kijken hoeveel er ligt en hoe er moet worden opgeruimd. die het onderzoek had gekost. Het gebrekkige archief van Oegstgeest was daaraan voor een belangrijk deel debet. Som mige brieven uit het dorp wa ren alleen nog in Leiden te vin den en veel papieren zijn ver dwenen in dozen of papierver snipperaars. Maar uiteindelijk vonden alle Oegstgeestse politici het onder zoek de euro's waard. Hoe pijn lijk de uitkomst ook was. 'Ont hutsend' vonden zij de bevin dingen. Maar aan het einde van de avond waren 'lessen voor de toekomst', toch de meest ge bruikte woorden, niet alleen voor Poelgeest, maar ook voor komende projecten als Rijn front, de Apollolaan en het MEOB-terrein. ij Up - Riet Dekkers heeft 8' ar aangetekend tegen de ;n 5s verleende bouwver- 11 ïg van de gemeente Lei- er p die haar uitbouw moet ei|eren. Zij heeft dit gedaan de vergunning is ver- >p een door de gemeente rechtmatig verkregen kening voor de uitbouw op niet deugdelijke mo- De commissie be en beroepsschriften van lJDpeente behandelt het be de Leiderdorpse eind id. Haags advocatenkan- ■Jtten, Tideman Sassen, §a ar bijstaat, wil Dekkers aanmerking komen voor rgoeding van de kosten over een periode van 8 ar heeft gemaakt. Dek- ocedeert al die jaren te- gemeente over de niet de regels uitgevoerde die sinds 1996 aan de ijde van haar huis aan Poelgeestlaan staat. In aber 2003 werd zij door itbank in Den Haag in jk gesteld. Dit betekende gemeente haar alsnog ouwvergunning moest Dat is inmiddels maar weer niet vol- wettelijke regels, aldus icaat van Dekkers. oegstgeest - Er ging veel en luidruchtig heiwerk aan vooraf, maar de basis voor het nieuwe winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest is deze week eindelijk gelegd. In de bouwput wordt hard gewerkt aan het storten van de betonvloer van de kelders onder het winkelcentrum, waar straks onder meer ruimte is voor de auto's van be woners en kopers. De opening van de winkels staat ge pland voor de tweede helft van 2005. Voor de nieuwe door Janneke Dijke leiderdorp - De Leiderdorpse wethouder Roest is bereid de verhuizing van de benzine pomp aan de Van der Valk Bou- manweg in de ijskast te zetten, in afwachting van nieuw rijks beleid. De onderhandelingen met pompeigenaar Meas stop zetten wil hij niet, ook niet nu Meas de exploitatie van de pomp overdoet aan Het Motor huis. Tegenstanders van de ver huizing van de pomp naar de provinciale weg N445 vinden dat de gemeente daarmee moet stoppen. Gisteren werd bekend dat Me as, eigenaar van drie benzine pompen in Leiderdorp, Leiden en Noordwijk, de exploitatie overdraagt aan Het Motorhuis. De zeventien mensen die bij de pompen aan de Leiderdorpse Van der Valk Boumanweg, de Leidse Vijf Meilaan en de Noordwijkse Beeklaan werken, komen op de loonlijst van Het Motorhuis. Meas blijft eigenaar van de benzinepompen en de grond waarop ze staan. „Wij vinden dat er nu een nieu we situatie ontstaat", zegt Tom Jutte, woordvoerder van de protesterende bewoners uit de wijken Buitenhof en Leyhof. „Eén van de argumenten van wethouder Roest om de benzi nepomp te verplaatsen, is uit 'committment' naar Meas." Meas heeft minder klanten sinds de Van der Valk Bouman weg in één richting is afgeslo ten. „Wij zijn daar tegen, maar kunnen ons die redenering van Roest wel voorstellen. Als er een andere exploitant komt, gaat die redenering niet op. Die ex ploitant neemt willens en we tens deze risico's. Hij weet dat de verkeerssituatie langs de Van der Valk Boumanweg er slech ter op wordt, en hij weet ook dat er commotie is over de N445." Wethouder Roest is het niet met de bewoners eens. „Ik heb het nieuws gisteren gehoord. Het verbaast me niet, want ik wist dat er financiële relaties waren tussen Meas en Het Mo torhuis. Ik denk dat er relatief weinig verandert. Meneer Ramb junior blijft directeur van deze drie pompen." Roest wil eind maart of begin april een beslissing in het colle ge nemen over de verhuizing van de pomp naar de N445. Hij geeft nu al aan dat er, als het aan hem ligt, opnieuw wordt gezocht naar alternatieve plek ken rond het dorp. „Het kabi net geeft aan dat er aan de ran den van het Groene Hart meer gebouwd mag worden. Ik zit te denken of we het besluit kun nen aanhouden tot het rijksbe leid verandert. Het zou goed zijn als we een plek vinden waarmee je minder mensen du peert en waar de pomp toch buiten de dorpskern staat. Ik ben er ook niet op uit om ieder een dwars te zitten." winkelpromenade die straks verrijst, is nog geen naam bedacht. De gemeente overweegt daarvoor een prijs vraag uit te schrijven. Foto: Henk Bouwman. - Oegstgeestenaren look dit jaar meer riool- ze meer water verbrui- efbaar Oegstgeest en sief Oegstgeest willen principe van 'de vervui- ilt' de bewoners van het nzetten tot zuinigheid er. Het CDA en de WD zich wel vinden in de oorgestelde vaste tarie- ir zij werden met 11 te- n b immen overtroffen, k [De Blaeij stelde vast dat st v le van het water dat t riool verdwijnt regen- „Wie is dan de vervui- WD wilde mede om sn 1 een vast bedrag in re- noiirengen voor het riool- ngriet een variabel tarief Di 'atergebruik daaraan 'et( /endien was er ondui- d over een zinsnede in die iemand in t water dat niet via het erdwenen af te trekken e heterstand. „Dan kan ik en, uro besparen door te on at ik mijn planten vaak zet ef of mijn auto veertig pul jaar was", waarschuw- eij. gens wethouder Mees- ge dat gevaar niet. Als ie- °Wi bewijzen dat zijn no- ar |opt, krijgt hij de kans et l\ve berekening aan te ;ku4leer moest de CDA'er al fachter zoeken, zei zij. leiderdorp - De gemeente Lei derdorp is deze week begon nen met het tellen van alle au to's die over de Vronkenlaan rijden. De verkeerstelling duurt vier weken. De gemeente wil hiermee in zicht krijgen in de drukte op de Vronkenlaan. Ook wil de ge meente ontdekken hoeveel drukker het er wordt als aan staande maandag de Laan van Ouderzorg dichtgaat. Met de verkeerstellingen geeft de gemeente gehoor aan de oproep van de bewoners van de Vogelwijk. Voorzitter Loh- meijer van de Contactgroep Vogelwijk bracht het probleem vorige maand ter sprake in een raadscommissie. De wijk is bang dat het vanaf volgende weekdruk wordt op de Vron kenlaan, omdat veel auto's die nu nog over de Laan van Ou derzorg rijden, straks de Vron kenlaan kiezen. Op deze weg heeft de gemeente dit jaar ver keersdrempels en wegversmal lingen aangebracht, maar des ondanks rijden auto's nog be hoorlijk hard. Als uit de ver keerstellingen blijkt dat extra maatregelen nodig zijn, dan neemt de gemeente die. zoeterwoude - De aanpak van de gemeente Zoeterwoude en een groep ondernemers om industrieterrein Grote Polder in Zoeter- woude-Rijndijk nieuw leven in te blazen verdient in Nederland na volging. Dat zei K. Wiltenburg van de Kamer van Koophandel Rijn land gisteren bij de ondertekening van de samenwerkingsovereen komst tussen de gemeente Zoeterwoude en de Ontwikkelings maatschappij Grote Polder BV (OMGP). „Het geeft aan hoe bestuurskrachtig de relatief kleine gemeente Zoeterwoude zaken aanpakt", aldus Wiltenburg. In de overeen komst is de verkoop vastgelegd van gemeentegrond aan de OMPG. Met de opbrengst worden de wegen en het groen op het industrie terrein opgeknapt. De OMGP is een samenwerkingsverband van drie bedrijven op het industrieterrein: Prince Cladding BV, Jonker Transport BV en Paes Nederland BV. Op de grond die aan de OMGP is verkocht, komen kantoren. De gedachten gaan uit naar drie kantoorgebouwen van totaal circa 13.000 vierkante meter. door Judy Nihof zoeterwoude/leiden - In de hoop dat andere gemeenten volgen, wil Zoeterwoude de armlastige ijshal aan de Leidse Vondellaan een bijdrage geven van 5.000 euro. Dat bleek gis teravond tijdens een gemeente lijke commissievergadering in Zoeterwoude. Dragen andere gemeenten in de regio ook hun steentje bij, dan kan de ijshal openblijven tot er een nieuwe hal staat in Alphen aan den Rijn. „Laten we het voortouw nemen en hopen op een zwaan-kleef-aan-ef- fect", zei WD-raadslid Sanders CDA, WD en Progressief Zoe terwoude constateren unaniem dat er alles aan moet worden gedaan om de schaatshal over eind te houden. Ze staan vier kant achter Zoeterwoudenaar Ben van der Geest, voorzitter van de Stichting Ijshal Leiden. Hij pleit vurig voor het open houden van de hal, die inten sief wordt gebruikt door inwo ners van de dorpen in de omge ving. Van de 1.200 kinderen die wekelijks komen schaatsen zijn er bijvoorbeeld 120 uit Zoeter woude. De ijshal, die draait op een groot aantal vrijwilligers, kampt met achterstallig onderhoud. Ook is een nieuwe ijsmachine nodig. De reservepot waarover de stichting enige tijd geleden nog beschikte, raakt leeg. Daar bij heeft de stichting de pech dat de kart-exploitant is afge haakt. Door het karten, dat al tijd plaatshad in de zomer, kwam er ook buiten het schaatsseizoen geld in het la tje. De stichting doet volgens Van der Geest veel om het hoofd boven water te houden. Zo zijn de toegangsprijzen verhoogd, zijn meer reclameborden ge plaatst, en staat een sponsor loop op het programma. Des ondanks zijn bijdragen van de gemeenten in de regio onont- .beerlijk, aldus ijshal-voorzitter Van der Geest. „Het gaat erom dat we vier, vijf seizoenen kun nen overbruggen. Als we zien wat sportverenigingen soms krijgen, dan zijn die 5.000 euro toch peanuts Het idee om de ijshal financieel te steunen is afkomstig van de CDA-fractie. Tot verbazing van wethouder Van der Kooi deed CDA-raadslid Klein begin janu ari in een regionaal overleg al uitspraken over een bijdrage van Zoeterwoude aan de hal. Klein sprak toen voor zijn beurt, omdat van een raadsbe sluit nog geen sprake was. In middels is de wethouder wel enthousiast. Hij zei ook te wil len dat de ijsbaan openblijft. Hij daagt de drie fracties uit om in de begroting dekking te zoe ken voor de 5.000 euro die ze willen geven aan de hal. „Wees creatief, dan komt dat geld best op de plank. Daarna gaan we naar het regionaal overleg, en vragen we de andere gemeen ten om ook over de brug te ko men." voorschoten - De Badhuissstraat in Voorschoten lag gisteren vol met afgedankte dakkapellen. Woning bouwvereniging Zijl en Vliet is er bezig met het vervangen van kozijnen en dakkapellen. Foto: Henk Bouwman stompwuk - De Leidschendam- se politici twijfelen over renova tie van de Stompwijkseweg in Stompwijk. Zij hikken aan te gen de 12 miljoen euro die no dig is om de weg tusserffctomp- wijk en Leidschendam op te knappen. Maar het kan ook meer worden. De vijf en een halve kilometer lange Stompwijkseweg zit sinds jaar en dag vol met kuilen. De dam wanden langs de kant van de weg zijn goeddeels verrot en moeten hoognodig worden ver vangen. De gemeente heeft het voornemen om de weg in 2006 weer veilig en normaal begaan baar te maken. De hoge kosten van de renova tie maken echter dat de politici twijfelen. En die twijfel wordt nog vergroot door geldgebrek bij de gemeente. Mogelijk moet als gevolg van de renovatie een groot aantal bruggetjes worden vervangen, en zeker is dat de gemeente nog een stuk weiland moet aankopen om over een lengte van 700 meter een paral lelweg aan te leggen. De wet houder belooft om snel met een begroting te komen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17