Volleyballers lopen flinke schade op SPORT Van Barneveld kijkt al vooruit naar finale Noren vertrouwen op snel schaatspak Basketbalclubs willen zelf televisietij d kopen Oud-international Kist eist miljoenen van staat Nummerdor geblesseerd vrijdag 9 JANUARI 2004 ediger llic Vitesse - Vitesse heeft zich op- irsterkt. De Arnhemse lub heeft de 34-jarige fe verdediger Alek- teqüc van Anderlecht aan- n. Eerder deze week de club een akkoord )uitser Paulo Rink is kakos Nicosia), maar ist staat op losse :n. Volgens Rinks zaak- fiisjner probeert Nicosia de aal g te ff ustereren door kei ens wel salaris te beta al peler was vijf maanden aald en meende daarom isse te kunnen over- Rink legt de zaak nu leiiide FIFA. egt twee ^Michael Conroy dski betrapt ebruik doping De Engelse tennisser ledski is betrapt op het 'an nandrolon. Dat televisiestation Sky blfews gisteren bekend, liet uit Adelaide weten ig te zijn. Hij bevestig- it hij bij een dopingtest tapolis vorig jaar juli is bevonden. „Daarbij laad een lage concen- idrolon aangetoond", nt Ie hij. De zaak komt 9 Ivoor in Montreal, verklaarde dat hij nog rieJpe heeft gebruikt „Het tei]er complexe situatie, -ie jjn uitleg straks zal mijn aantonen. Ik ben van daar te melden. Ik hoelang ik nog tennis, prMl dit opgeklaard heb- >ud )kL litjai staat zes in buitenspel Bi|am - Ajax-middenvel- Ijplony Obodai mist de |er| de tweede competitie- Ghanees heeft een afzijn rechterenkel be- I. Het herstel zal ten- ;s weken duren. Sommei rentree - Mark van Bommel heJtwee maanden zijn jemaakt bij PSV. De /elder speelde gisteren je ifenduel tegen NEC (2- ,lii|iele tweede helft. Van -je onderging eind okto- onpperatie aan zijn lies. daf ing Kadaffi aanden ie Libische voetballer Kadaffi is in Italië we- legebruik voor drie geschorst. De speler ;ia, zoon van de Libi- :r Kadaffi, kreeg de :ren opgelegd van de imissie. Ook Inter-spe- immed Kallon mag een erlspelen. Wegens nadro- lüc is hij voor acht et i uitgesloten. Ie lus door Frank Buschmann Leipzig - Bert Goedkoop staarde met een trieste blik voor zich uit na het laatste groepsduel van de Nederlandse volleyballers op het olympisch kwalificatietoernooi. Zijn formatie had Frankrijk met 3-0 (25-21, 25-18,25-23) verslagen en de eerste plek in de poule op geëist, maar dat deed er even niet toe. „We hebben vandaag meer verloren dan gewonnen." De bondscoach doelde op de ernstige kwetsuur van Reinder Nummerdor. De aanvoerder - zeer zelfverzekerd bezig in Leipzig, waar één ticket voor Vrouwen zien kansen slinken bakoe/anp - De Nederlandse volleybalsters hebben hun kansen op deelname aan de Olympische Spelen verder zien slinken. Door de neder laag van Rusland tegen Duitsland is de ploeg van bondscoach Angelo Frigoni volledig afhankelijk van Ita lië, Alleen als de wereldkampi oen het olympisch kwalifica tietoernooi in Bakoe wint, krijgt Oranje nog een kans in Japan, waar drie toegangsbe wijzen klaarliggen. De wou wen beëindigen de mislukte missie in Azerbeidzjan giste ren met een 3-1 nederlaag tegen Turkije. Italië moet het als nummer twee van groep B in de halve finales opnemen tegen Duitsland, dat na de verras sende winst op Rusland eer ste werd in de poule. De an dere halve eindstrijd gaat tussen Turkije en Europees kampioen Polen. Deze ont moeting is een herhaling van de finale van het afgelopen EK Athene 2004 wordt vergeven - blesseerde zich gisteren aan zijn linkerenkel nadat hij aan het eind van de derde set na een aanval verkeerd was ge land. Niet veel later sleepte Oranje de derde zege zonder setverlies in de wacht, waar door het als groepswinnaar vanavond in de kruisfinales Duitsland ontmoet in plaats van de torenhoge favoriet Rus land. „Daar ben ik nu niet mee be zig," meldde Goedkoop vlak na de wedstrijd tegen de Fransen. „Ik denk in eerste instantie aan de gezondheid van Reinder. Het is verschrikkelijk iemand pijn te zien lijden. Dat wil je als coach niet. Dit kan een belem mering zijn voor het nemen van risico's." Risico nemen: achteraf gezien kun je stellen dat Goedkoop het gisteren deed. Nederland was, net als Frankrijk, al zeker van een plek in de halve eindstrijd. Toch besloot hij in zijn sterkste opstelling te beginnen. Omdat de groep het zo wilde, verklaar de de trainer. „De jongens wil den per se van Frankrijk win nen en in 'flow' blijven. Ze zijn in vorm. We zouden kijken hoe het liep. Starten we goed, gaan we voluit door. Krijgt iemand het zwaar, haal ik hem eruit. Dat was de afspraak." Dat Nummerdor tijdens het treffen met Frankrijk enkele ke ren hinder leek te ondervinden van een lichte blessure, sprak Goedkoop tegen. „Niks van ge merkt. Ik heb er ook geen spijt van dat ik hem heb laten staan. Dit was pure pech. Zo'n onge luk is onderdeel van de sport." En toen was het tijd vooruit te blikken. Wonden likken en om schakelen. „We zullen wel moe ten," aldus Goedkoop. Dus vie len de namen van Allan van de Loo en Jeroen Trommel. Laatst genoemde moet Nummerdor vervangen. In de visie van de bondscoach kan hij die klus aan. „Jeroen en Reinder speel- heerenveen/gpd/anp De Noorse schaatsers hebben hoge verwachtingen van hun nieuwe aërodynamische schaatspak. Het nieuwe tenue moet hen op het EK allround aanzienlijke tijdwinst opleveren. De pakken van het Noorse bedrijf Anima- thon zijn gisteren aan de rijders uit de ploeg van coach Peter Mueller geleverd. Het EK voor mannen en vrouwen begint vanavond in Heerenveen. De producent claimt dat de schaatskleding de kwaliteit van marktleider Nike, waarin de Nederlanders schaatsen, bena dert. Volgens directeur Ulf Tre- num van Animathon wijzen windtunneltesten op 0,1 tot 0,2 seconden winst per ronde ten opzichte van het vorige pak van de Noorse schaatsers. „Het is een van de beste pakken ter we reld", zegt hij. Het nieuwe schaatspak is in het afgelopen jaar in Noorwegen ontwikkeld op basis van onder zoeksgegevens van de techni sche hogeschool in Trondheim. Het nationaal olympisch comi té heeft het project gefinan cierd. Animathon verdween uit de schaatssport na de succes volle Olympische Winterspelen van 1994 in Lillehammer. Schaatser Lasse Saetre noemt het een geruststellende gedach te dat hij nu beschikt over ma teriaal dat gelijkwaardig is aan dat van zijn concurrenten. Pe ter Mueller acht het psychologi sche voordeel van groot belang. „Het geeft ons een extra zetje." Ab Krook, technisch coördina tor van de Nederlandse schaatsbond, ligt niet wakker van het Noorse schaatspak. „Er spelen zoveel factoren een rol dat het moeilijk te zeggen is wat het snelste schaatspak is. Zelfs wetenschappers spreken elkaar tegen. Maar ik vind het hartstik ke mooi dat de Noren met iets nieuws bezig zijn." den vorige week in de derde oe fenwedstrijd tegen Rusland goed." Natuurlijk kon Goedkoop niet anders dan positief blijven. Ook al weet hij dat Trommel het grote nadeel heeft amper over internationale ervaring te be schikken. Hij speelt in de Ne derlandse competitie voor Om- niworld en krijgt daarin niet de tegenstand die hij vanavond mag verwachten. Hetzelfde geldt voor Van de Loo, uitko mend voor Nesselande. „Nou, hebben we er een nieu we uitdaging bij," reageerde Ri chard Schuil laconiek. „Kunnen we kijken of we ook met die jongens kunnen winnen. We kunnen niet blijven zeuren over het feit dat Reinder er niet meer bij is. Sneu voor hem, maar het toernooi gaat verder." Dat gebeurt tegen Duitsland. De gastheren plaatsten zich voor de halve finale nog voor ze zelf in actie hoefden te komen. Met dank aan het reeds uitge schakelde Bulgarije. Dat klopte Hagenaar hoopt op een treffen met Hankey ïhc rali M :ies neer ld )e Zuid-Koreaanse vi- »r fitter van het Interna- )lympisch Comité d im Un-Yong, heeft on- nfi emende druk van het ar Ministerie twee func- tgelegd. De 72-jarige ad vandaag terug als ntslid en gaf tevens het ida erschap op van de in- t t nale taekwondofedera- ■sta ilijft voorlopig nog wel ;rs OC-bestuurslid. aal tdt verdacht van cor se 1 fraude op grote dii t, bailers dagen j voor rechter >am - Een slepend con- m r de verdeling van de te ilden heeft de spelers ft «rste en eredivisie er kes Dopt alle clubs, de Ere- tiei IV (ENV), de Coöpera- 1.1 reniging Eerste Divisie ij tv q de KNVB vandaag f rechter te dagen. Na- spelers eist advocaat ros 5 procent van de jsten uit verkoop van de n vi rechten. Tot 1999 kre- irofvoetballers l/37de die opbrengsten. In besloten de clubs daar, opgaaf van redenen, stoppen. door Dennis Jansen frimley green - Raymond van Barneveld heeft gisteren de hal ve finale bereikt van het offici euze wereldkampioenschap darts in Frimley Green. In een uur tijd haalde de ontketende Hagenaar op ongenadige wijze het fileermes langs de arme John 'Boy" Walton (5-1), die met een ongekend gemiddelde de zaal werd uitgegooid: 34,61. Barney brak daarmee het re cord van Dennis Priestley uit 1993 dat stond op 34,21. „Ik hoop nu op een finale tegen Hankey", aldus Van Barneveld die gemakshalve de halve finale vergat waarin hij het morgen middag om half vier opneemt tegen Andy Fordham. Maar ook voor Fordham is Bamey niet bang: „Geef mij maar grote na men, dan weet ik waar ik aan toe ben." Raymond van Barneveld dankte gisteravond na zijn veegpartij (Walton: „Ik deed niets ver keerd, hoor!') uitgebreid zijn begeleidingsteam, bestaande uit manager Ad Schoofs, hap to- noom Marco van Gorp, coach Peter van Acker, vriend Iwe Kuitert en gade Silvia, hoewel haar rol beperkt leek. „Een on- bijtkus, meer niet", glimlachte ze. „Maar ze heeft me gewaar schuwd voor deze partij en dat is al genoeg"; vond ega Ray mond. De Hagenaar werd eerst behan deld door de Rotterdamse hap- tonoom Van Gorp, wiens leer meester Ted Troost is. Van Gorp: „Door mijn aanrakingen worden zijn zintuiglijke waar nemingen extra geprikkeld. Zijn gevoel reist mee met de pijl, waardoor hij met zijn vinger zo het bord kan voelen." Het klinkt een beetje zweverig, maar Barney heeft er baat bij. Van Gorp nam de darter een uur apart, en week verder geen moment van zijn zijde. Ook was er in de warming up een bijdrage van boezemvrind Iwe, die dartspelletjs met hem UITSLAGEN Vier Nederlanders treden bij de mannen in het strijdperk bij het titeltoemooi, waarvoor gisteren in het gemeentehuis van Hee renveen de loting werd verricht. Naast de grote favorieten Tui- tert en Uytdehaage zijn dat ti telverdediger Gianni Romme en Carl Verheijen, de nummer twee van het NK. Ze werken vrijdag twee afstanden af. Ook de 5 kilometer staat op het pro gramma. Bij de mannen gelden al de Ne derlanders als kandidaat voor een medaille, bij de vrouwen worden voor het eindklasse ment eigenlijk slechts Renate Groenewold kansen op het po dium toegedicht. Loting Mannen, 500 m: le rit Mazur (Pol) rijdt alleen, 2e: Vtipil (Tsj) - Detisjev (Rus), 3e: Romme (Ned) - Makovetski (Wru), 4e: Veldkamp (Bel) - Pedos (Oek), 5e: Schneider (Dui) - Saetre (Noo), 6e: Grozea (Roe) - Bosker (Zwi), 7e: Ervik (Noo) - Zygmunt (Pol), 8e: Fabris (Ita) - Verheijen (Ned), 9e: Vreugdenhil (Bel) - Röjler (Zwe), 10e: Skobrev (Rus) - Anesi (Ita), 11e: Valto nen (Fin) - Sjepel (Rus), 12e: Lalenkov (Rus) - Uytdehaage (Ned), 13e: Friesinger (Dui) - Poutala (Fin), 14e: Rosendahl (Fin) - Tuitert (Ned), 15e: Andersen (Noo) - Zoller (Oos). Vrouwen, 500 m: le rit Jasenok (WRu) - Bosker (Zwi), 2e: Maki-Laine (Fin) - Smit (Ned), 3e: Skokova (Rus) - Oltean (Roe), 4e: Marra (Ita) - Likhago- va (Rus), 5e: Tarasova (Rus) - Sabliko- va (Tsj), 6e: Opitz (Dui) - Anghel (Roe), 7e: Woicicka (Pol) - Albertsson (Zwe), 8e: Bansjeva (Rus) - De Loor (Ned), 9e: Anschütz (Dui) - Egyed (Hon), 10e: Annette Bjelkevik (Noo) - Mayr (Ita), 11e: Groenewold (Ned) - Hedvig Bjel kevik (Noo), 12e: Myagkikh (Oek) - Friesinger (Dui), 13e: Pechstein (Dui) - Cramer (Ned). Mannen, 5000 m: le: Grozea rijdt al leen, 2e: Zoller - Lalenkov, 3e: Valto nen - Bosker, 4e: Pedos - Friesinger, 5e: Rosendahl - Andersen, 6e: Mako vetski - Vtipil, 7e: Poutala - Vreugden hil, 8e: Mazur - Schneider. 9e: Anesi - Sjepel, 10e: Detisjev - Veldkamp, 11e: Ervik - Skobrev, 12e: Uytdehaage - Fa bris, 13e: Saetre - Verheijen, 14e: Rom me - Zygmunt, 15e: Tuitert - Röjler. het nog wel kansrijke Polen. Tot ergernis van Goedkoop. „Als ze er moeten staan, staan de Bul garen er niet. En als ze er niet hoeven te staan, kunnen ze an deren verschrikkelijk dwarszit ten. Dit betekent dat Duitsland alles voor ons kan verpesten. Winnen zij dit toernooi, dan krijgen wij in mei geen tweede kans meer de Spelen te halen." Maar door dat scenario kunnen Goedkoop en zijn mannen van daag eigenhandig een streep halen. doet. Manager Ad Schoofs houdt alles in de peiling. De Brabander is de coach tijdens de partij en loodst zijn kip met het gouden ei na afloop langs hunkerende camera's, gretige microfoons en talloze schrijf- blokjes, Engelse of Nederland se. „Zonder dit team presteer ik dertig procent minder", bekent Van Barneveld, die in Frimley Green zijn titel verdedigt. „Zij regelen alles voor me zodat ik me alleen maar met darts bezig hoef te houden." Het Barney-team werkt hard voor de vedette, maar deson danks heeft de Haagse darts prof het bijgeloof niet afgezwo ren. Evenals vorig jaar draagt de hij een foto van Albert John Vroegop in zijn broekzak, zijn gabber die anderhalf jaar gele den plotseling overleed. „Ik heb de foto het hele jaar door bij me gedragen. Ik voel me daar pret tig bij. Ik heb afgelopen jaar zo'n beetje alles gewonnen wat er te winnen viel. Alleen de fi nale van de Winmau World Masters heb ik verloren. Geloof 't of niet, maar toen had ik de foto van Albert vergeten." Bij de dames werd de Neder landse Karin Krappen in de hal ve finale uitgeschakeld door drievoudige kampioene Trina Gulliver: 2-0. den bosch/gpd - Een televisie programma speciaal over bas ketbal. De plannen in die rich ting worden steeds concreter. Topman Huub van den Boog aard van Tulip maakte dat gis teren bekend tijdens de presen tatie van zijn bedrijf als nieuwe hoofdsponsor van de basket balclub in Den Bosch. Frank van den Wall Bake, van het gelijknamige sportsponso- ringbureau, onderzoekt de mo gelijkheden momenteel. Een aantal eredivisieclubs, waaron der Nijmegen, Amsterdam, Al- mere en Den Bosch, heeft al positief gereageerd. Van den Wall Bake: „Basketbal is overal een populaire sport, maar in Nederland wordt maar wat aangesukkeld. Dat komt onder meer omdat er nauwelijks me dia-aandacht is." De initiatiefnemers willen de handen ineen slaan en bij een commerciële zender televisie- tijd kopen. Gedacht wordt aan een wekelijks basketbaljournaal en iedere week een wedstrijd li ve op tv. „Op die manier kun je basketbal als product veel beter verkopen." amsterdam/anp - Oud-intema- tional Kees Kist eist in een rechtszaak tegen de Staat der Nederlanden een bedrag van 2,2 miljoen euro. De oud-voet baller van AZ raakte in 1982 zijn sportzaak kwijt door een brand. Aanvankelijk werd zijn huidige echtgenote, Inge Kist, verdacht van brandstichting. Zij is tot tweemaal toe vrijgesproken. De door Kist in de arm genomen advocaat Berry Bertels denkt nu, 22 jaar na dato, alsnog munt te kunnen slaan uit die brand, vanwege gederfde in komsten. De rechtszaak tegen de staat speelt al jaren. In 1997 is de zaak wegens verjaring afgewe zen. Volgens Bertels zijn nu nieuwe bewijzen voorhanden om opnieuw te procederen. „Ik denk dat er bedrog is gepleegd door de staat", stelt hij. „Ook in de rechtszaak tegen journalist Oltmans werd de verjaringster mijn opgeschort, nadat was ge bleken dat er bedrog in het spel was. Daar houden we ons nu aan vast." De brand in de sportzaak van Kist was in de vroege jaren '80 een lastige kwestie. De voetbal ler werd overal op de velden uitgemaakt voor 'Fikkie'. Zijn vrouw werd ervan verdacht de zaak in brand te hebben gesto ken om verzekeringspenningen te kunnen opstrijken. Dat is nooit bewezen en de verzeke ring heeft na lang aarzelen als nog uitbetaald. De zaak hield Kist jarenlang be zig en mede daardoor was zijn carrière volgens Bertels korter dan mogelijk was geweest. „Zo iets achtervolgt je jarenlang en het is aantoonbaar dat je er slechter döor gaat presteren", aldus de jurist. Ook die schade is in de claim van 2,2 miljoen euro opgenomen. De zaak dient 20 september voor het gerechtshof in Den Haag. AUTO/MOTORSPORT Dakar Rally, achtste etappe: Atar - Tidjikja, 355 km. Auto's: 1. Peterhansel (Fra/Mitsubishi) 5.01.25, 2. Kleinschmidt (Dui/Volkswagen) 28.55, 3. De Mevius (Bel/BMW) 32.21, 4 Schlesser (Fra/Ford) 53.20, 5. Alphand (Fra/BMW) 54.55, 6. Al Attiyan (Qat/Mitsubi- shi) 57.36, 32. Ten Harkei (Kia) 3.35.34. Stand: Algemeen klassement: 1. Peterhansel, 2. De Mevius 1.04.38, 3. Masuoka (Jap/Mitsubishi) 1.22.32, 27. Ten Harkei 10.59.54. Motoren: 1. Roma (Spa/KTM) 5.38.07, 2. Bru- cy (Fra/KTM) op 6.02, 3. Sainct (Fra/KTM) 7.58, 4. Pujol (Spa/KTM) 24.51, 5, Meoni (Ita/KTM) 25.50, 6. Harden (VSt) 31.32, 18. Verhoef (KTM) 47.25, 26. Vercoelen (KTM) 1 30.51, 35. Van Pelt (KTM) 2.01.03, 41 Brouwer (KTM) 2.30.43, 43. Robbe (KTM) 2.41.30, 58. Stijkel (KTM) 3.04.52. Uitgeval len: Van Lee (BMW), Schoonderbeek (KTM). Algemeen klassement: 1. Roma, 2. Sainct 8.16, 3. Brucy (Fra/KTMTT4.25, 22. Verhoef 3.19.19, 27. Vercoelen 4.34 01, 40 Van Pelt 7.05.30, 43. Brouwer 7.32.24, 52 Stijkel 8.58.07, 55. Robbe 9.24.53. Vrachtwagens: 1. Loprais (Tsj/Tatra) 6.42.32, 2. Tsjagoeine (Rus/Kamaz) 2.54, 3. De Azeve- do (Bra/Tatra) 6.03, 4. Kabirov (Rus/Kamaz) 28.58, 5. Mardeev (Rus/Kamaz) 34.43, 6. Stacey (DAF) 51.52, 7. Gerard de Rooy (DAF) 1.24 39. Algemeen klassement- 1. Tsjagoeine 23.51.36, 2. De Azevedo 3.30, 3. Loprais 1.43.42,4. De Rooy 1.51.59. BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie (NBA): New Vork Knicks - Houston Rockets 79-111, Minnesota Timberwolves - Portland Trailblazers 96-75. DARTS Frimley Green. Lakeside World Professional Championship. Mannen, kwartfinale: Van Barneveld (Ned/1) - Walton (Eng/8) 5-1, Fordham (Eng) - Fitton (Eng) 5-4. Halve finale (za): Van Barneveld - Fordham. Vrouwen, halve finale: Gulliver (Eng/1) - Krap- GOLF Kaapstad. Regionale kwalificatie Brits Open: Stand na le dag: 1. Kingston (ZAf), Oosthui zen (ZAf) 66 slagen (-6), 3. Van der Walt (ZAf) 67, 4. Muller (ZAf) 68, 5. Muntz (Ned), Fi- chardt (ZAf)m, Hugo (ZAf). Maritz (ZAf), Ster ne (ZAf) en Anriet (ZAf) allen 70 §lagen. Kapalua. Mercedes Championships (par-73) Stand na eerste ronde: 1. Appleby (Aus) 66 slagen, 2. Clarke (GBr) 67, 3. Triplett (VSt), Hoch (VSt), Leonard (VSt), Singh (Fij) 68. KORFBAL Delft. Europa Cup. Groep A: Fortuna (Ned) - MAFC (Hon) 32-6, Adler Rauxel (Dui) - Invicta (Eng) 15-16 na verlenging. Stand: 1. Fortuna 1-3, 2. Invicta 1-2, 3 Adler Rauxel 1-1, 4. MAFC 1-0. Groep B: Ceske Budejovice (Tsj) - L'Autonoma (Spa) 11-11 Budejovice wint na strafworpen, AKC (Bel) - SKK Pnevidza (Slw) 23-10, L'Autonoma (Spa) - Prievidza (Slw) 20-14. AKC (Bel) - Ceske Budejovice 27-8. Stand: 1. AKC 2-6, 2. L'Autonoma 2-4, 3. Bu dejovice 2-2, 4. Prievidza 2-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3297, 8 januari 4, 7, 8, 9, 13, 16, 20, 25, 27, 29, 31, 34, 35,37,38, 47,53,66,67,71. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Perth. Hopman Cup. Slowakije - Australië 2-1. Vrouwen, enkel: Hantuchova - Molik 3-6 0-3 opgave. Mannen, enkel: Kucera - Hewitt 2-6 7-6 3-6. Gemengd- dubbeh Hantuchova/Kucera - Molik/Hewitt walkover. Verenigde Staten - Rusland 3-0. Davenport - Miskina 6-4 6-4, Blake - Safin 6-7 7-6 6-4, Davenport/Blake - Miskina/Safin 7-5 6-4. Frankrijk - Tsjechië 2-1. Mauresmo - Strycova 6-3 6-4, Santoro - Novak 1-6 6-4 2-6, Mau- resmo/Santoro - Strycova/Novak 6-3 6-4. Finale: Slowakije - Verenigde Staten. Adelaide. Mannen, 350.000 euro kwartfinales: Nieminen (Fin/6) - Reid (Aus) 6- 2 7-5, Hrbaty (Slw) - Saulnier (Fra) 6-4 7-6, Llodra (Fra) - Spadea (VSt/2) 6-4 6-2. Auckland (NZe). Vrouwen, 110.000 euro. Kwartfinales: Suarez (Spa/1) - Brand i (VSt) 6- 4 6-2, Harkleroad (VSt) - Barna (Dui/8) 7-5 6- 3, Bartoli (Fra) - Perry (VSt) 6-2 6-3. Halve fi nales: Daniilidou (Gri/3) - Suarez (Arg/1) 7-6 6-4, Harkleroad (VSt) - Bartoli (Fra) 3-6 6-4 6- 1. Gold Coast (Aus). Vrouwen, 135.000 euro: Kwartfinales: Sugiyama (Jap/1) - Maleeva (Bul) 4-6 7-6 6-3. Halve -finales: Petrova (Rus/2) - Dechy (Fra) 7-6 6-4. Doha. Mannen, 800.000 euro. Kwartfinale: Ljubicic (Kro) .- Grosjean (Fra/4) 6-3 5-7 6-4, Henman (GBr/7) - Sargsian (Arm) 6-3 6-1, Escudé (Fra) - Lee (ZKo) 6-4 6-2, Cal- leri (Arg/8) - Björkman (Zwe) 6-4 6-4. Madras (Chennai). Mannen, 302.000 euro. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Knowle (Oos) 6-3 6-3, Mantilla (Spa/5) - Van Lottum (Ned) 6-7 6-4 6-4, Moya (Spa/1) - Goldstein (VSt) 3-6 7-6 6-4, Ascione (Fra) - Amritraj (Ina) 3-6 6-1 6-2. VOETBAL Vriendschappelijk Den Haag. ADO Den Haag - FC Dordrecht 5-1 (1-0). Doelpunten ADO: Simons (2), Bodde, Stroeve, Castelen, doelpunt FC Dordrecht: ei gen doelpunt ADO-speler. Breda. NAC Breda - FC Den Bosch 1-0 (1-1). Doelpunt NAC Breda: Boukhari, doelpunt FC Den Bosch: Van den Ouweland. Tilburg: Willem II - VW Venlo 2-1 (2-0). Doel punten Willem II: Quinn, Hadouir, doelpunt VW Venlo: Van Loenhout. Nijmegen: NEC - PSV 2-3 (1-2). Doelpunten PSV: Vennegoor of Hessalink 2, De Jong. NEC: Hersi, Ebbinge. Utrecht: Elinkwijk - FC Utrecht 0-3 (0-2). Doelpunten: Tanghe, Van de Haar en Keiler. Spanje Beker, achtste finales Levante - Barcelona 1-0. Return op 14 januari VOLLEYBAL Bakoe. Vrouwen, olympisch kwalificatietoer- Groep A: Azerbeidzjan - Polen 3-0 (25-18 25- 21 25-23). Eindstand: 1. Duitsland 3-4 (8-5), 2. Polen 3-4 (6-6), 3. Rusland 3-2 (6-7), 4. Azerbeidzjan 3-2 (4-6). Groep B, derde wedstrijd: Turkije - Nederland 3-1 (25-22 21-25 25-21 25-19). Eindstand: 1. Turkije 3-6 (9-3), 2. Italië 3-4 (7-4), 3. Bulgarije 3-2 (5-6), 4. Nederland 3-0 (1-9). Indeling halve finales: Duitsland - Italië, Polen - Turkije. Leipzig. Mannen, olympisch kwalificatietoer- Groep A: Bulgarije - Polen 3-0 (25-19 25-19 25-18), Duitsland - Rusland 0-3 (23-25 17- 25 28-30). Eindstand. 1. Rusland 3-6, 2. Duitsland 3-2, 3. Bulgarije 3-2, 4. Polen 3-2. Groep B: Nederland - Frankrijk 3-0 (25-21 25- 18 25-23). Eindstand: 1. Nederland 3-6, 2. Frankrijk 3-4, 3. Spanje 3-2, 4 Finland 3-0. Halve finales: Nederland - Duitsland, Rusland - Frankrijk. Reinder Nummerdor beschadigde gisteren in het duel met Frankrijk het kapsel en de banden van zijn lin kerenkel. Het lijkt uitgesloten dat hij dit toernooi nog in actie komt. Foto: ANP/Toussiant Kluiters Raymond van Barneveld was zeer trefzeker in zijn wedstrijd tegen John 'Boy' Walton. Foto: ANP/Ad van Hasselt

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15