Gullit keert terug in De Kuip SPORT 1 'Ik ben niet te jong Britse pers ontdektRobben voor Manchester' i FACUP SHOCKS Lekke band werpt De Rooy ver terug Eddie the Eagle springt nog altijd even beroerf Co Stompé in eerste ronde uitgeschakeld CREWE 0 TSlfORD 1 GILLINGHAM 3 CHARLTON 2 WATFORD 2 CHELSEA 2 KIDDERMINSTER I Feyenoord kiest voor Wotte als technisch manager Weer voor matig Barcelona ry' Ook Barcelona wil Edgar Davids Barcelona - Edgar Davids is een gewilde speler voor diverse Europese topclubs. De 30-jarige middenvelder heeft bij zijn hui dige club Juventus een aflo pend contract en heeft al diver se keren aangegeven dat hij aan het einde van dit seizoen wil vertrekken uit Turijn. Volgens diverse Spaanse media wil nu ook FC Barcelona, mogelijk zelfs tussentijds, de Nederlan der aantrekken. Eerder voerde zijn zaakwaarnemer al een ge sprek met Internazionale. Völker zegt af voor WK sprint erfurt - De Duitse sprintster Sabine Völker heeft afgezegd voor het WK sprint, dat 17 en 18 januari in het Japanse Nagano wordt gehouden. De drievoudi ge medaillewinnares tijdens de Olympische Spelen van Sakt Lake City heeft last van haar rug. De 30-jarige schaatsster liep de blessure op tijdens we reldbekerwedstrijden in Salt La ke en Calgary begin december. Völker wordt in Nagano vervan gen door Jenny Wolf. Pasanen naar Portsmouth Amsterdam - Petri Pasanen speelt de rest van het seizoen voor Premier League-club Portsmouth. De Finse verdedi ger van Ajax wordt door zijn huidige werkgever voor een halfjaar verhuurd aan de Engel se club. Pasanen kan bij Ajax niet langer rekenen op een ba sisplaats. Op zijn positie krijgt Johnny Heitinga, die na een blessure sterk terugkeerde in het elftal van Ronald Koeman, de voorkeur. Valse kaarten voor EK in omloop Lissabon - De organisatoren van de eindronde van het EK voetbal in Portugal hebben ge waarschuwd voor valse kaart jes. Die zouden op het internet in ruime mate worden aange boden. „We hebben diverse in ternetsites gevonden die erg op de officiële lijken. Op die sites worden kaarten aangeboden die niet van de officiële instan ties komen", liet een woord voerder van de organisatie in Portugal weten. De valse kaar ten zijn goedkoper dan de ech te tickets. frimley green/gpd - Raymond van Barneveld gooide 'bagger', zei hij, maar overleefde toch vrij eenvoudig de eerste ronde van het officieuze WK darts, tegen woordig de Lakeside World Profesional Championship ge heten. De titelverdediger uit Den Haag etaleerde tegen de Nieuw-Zeelander Peter Hunt, die door de bookmakers de minste winstkansen werd toe gedicht, nog geen supervorm, maar belandde via straight sets (3-0) in de tweede ronde, waar in hij het morgen opneemt te gen de Engelsman Paul Hogan. Bamey droomt al van een vier de titel en gaat zelfs een stapje verder. Hij wil een strijd tussen de wereldkampioenen van de BDO en de concurrerende wil de bond, PDC, waar Phil Taylor heerst. „Een Supercup dus. Laat maar een organisatie op staan die zo'n wedstrijd regelt. Natuurlijk ben ik beter dan Phil Taylor, sla de statistieken er maar op na. Ik popel om dat eens te laten zien." Op de Lakeside, de voormalige Embassy, sneuvelde zaterdag middag landgenoot Co Stompé na een bloedstollende thriller tegen Robert Wagner (3-2). De oud-trambestuurder keek bin nen no time tegen een 2-0 ach terstand aan, vocht zich terug tot 2-2 en overleefde ondertus sen vijf wedstrijdpijlen van de glamourboy uit Noorwegen, wiens imago vloekt met alles wat aan darts kleeft. Wagner is het type snelle jongen, vlotte babbel, gezegend met een uit bundige Bounty-lach in een zonnebankbruin gelaat en al lergisch voor oorringen, tatoea ges of een buikje. Stompé had geen oog voor de kolderieke capriolen van Wag ner. De inwoner van Lelystad had na zijn sensationele rentree in de partij vier pijlen om als nog de tweede ronde te berei ken. „Die pijlen zullen de ko mende dagen nog wel door mijn hoofd blijven spoken. Na dat ik op 2-2 was gekomen, dacht ik dat ik alsnog ging win nen. Vier kansen! Helaas. Ro bert was wel eventjes de weg kwijt, maar niet voor lang. Hij bleef goed gooien en ik kon het niet afinaken. Het dubbeltje viel weer eens de verkeerde kant op. Verliezen, ik raak er inmiddels aan gewend." Ook Vincent van der Voort haalde de tweede ronde niet. De Zaandammer ging onderuit tegen Stephen Bunting, een achttienjarige stu dent uit Liverpool: 2-3. Arjon Rohbon ha» bacu adored dream «million (wnlraot to leave V«V Klnd- tiuvvr. far UoRtot - bul hla world looked a» though It would 1» nhattored when doc tor» discovered a Uunour In hid left Reticle Arjen Robben blijft nuchter door Jan Mennega Groningen - „Uit de duim ge zogen", noemt Arjen Robben de 30.000 pond (omgerekend 43.000 euro) die hij volgens de Engelse media wekelijks zou kunnen opstrijken zodra hij zijn handtekening heeft gezet onder een vijfjarig contract met Man chester United. „Ze gissen maar wat. Daar hebben we nog met geen woord over gespro ken." Druk verklaart de jonge Bedu- mer zich niet te maken over alle heisa en speculaties van de af gelopen dagen rond zijn per soon. „Hier valt het wel wat mee. In Engeland was het een stuk gekker. Daar stond een fo tograaf blind foto's te maken van een busje waarin ik zat. Echt paparazzi-werk. Maar ik ga daar heel rustig mee om hoor." Hij vond de driedaagse naar Manchester 'een leuke trip'. „Ik had een wat andere beeld van Manchester. Ik dacht dat het een oude industriestad was, maar het is een hele moderne stad. Vlak bij het stadion van Manchester is een fantastisch mooi winkelcentrum. Nee, op Old Trafford was ik nog nooit geweest. Wat ik er van vond? Hartstikke mooi natuurlijk. Er kunnen geloof ik 67.000 toe schouwers in en het is bij elke thuiswedstrijd uitverkocht." In Old Trafford passen zelfs 68.210 bezoekers en het wordt ook wel 'Theatre of Dreams' ge noemd. Waarbij we zijn aanbe land bij de hamvraag: wordt de voetbaltempel van Manchester United ook Arjen Robbens 'the atre of dreams'? „Zoals het nu gaat, wijst alles er op dat het die kant op gaat. Manchester is na tuurlijk een hele mooie club, maar voordat wij verder iets kunnen doen zullen PSV en Manchester er uit moeten ko men. En ik wil ook eerst eens alles goed op een rijtje zetten. Het wordt een spannende tijd." Vast staat in ieder geval, zo laat Arjen Robben weten, dat hij in de winterstop nog niet naar Manchester United verhuist. „Ik wil het seizoen gewoon af maken bij PSV. Bernadien is bovendien ook nog bezig met haar studie aan de pabo. In de zomer is ze daar klaar mee." Voor de koploper van de Pre mier League is de komst op korte termijn van Robben ook minder interessant. Manchester kan in de Champions League geen beroep doen op de oud speler van FC Groninger omdat de aanvaller dit seizoen met PSV al Europees in actie kwam. United wil in de winterstop niettemin sowieso versterking halen en heeft onder anderen Mark Viduka (Leeds United) en Louis Saha (Fulham) op de kor rel. Maar dat staat los van de verre gaande belangstelling voor Ar jen Robben. „Ferguson, zegt'vader Hans Robben „heeft aangegeven de intentie te heb ben Arjen aan te trekken. Hij wil een speler in wie hij is geïn teresseerd ook altijd eerst even in de ogen kijken. En dat heeft hij nu gedaan. Manchester zal er nu eerst met PSV uit moeten komen. En dan zullen wij met Manchester om tafel moeten gaan zitten. Maar dan zijn we al wel weer een paar stappen ver der." Arjen Robben, die deze maand zijn twintigste verjaardag viert, heeft bij PSV een doorlopend contract tot medio 2007. Maar bij monde van voorzitter Harry van Raaij heeft de Philips Sport Vereniging al aangegeven om financiële redenen genoodzaakt te zijn tot een toptransfer van tenminste één van haar spelers. PSV had Arjen Robben ook toe stemming gegeven zich alvast bij Manchester United te oriën teren. „Of ik me niet nog te jong vind voor een overstap naar Manchester?", herhaalt Arjen Robben de vraag. „Waar om zou ik daar te jong voor zijn? Je moet het zo zien: Man chester United is een wereld club. Ik krijg nu de kans daar naartoe te gaan. En zo'n kans krijg je misschien maar één keer in je leven." door William Pomp manchester - Een eigenwijs ventje. Een te grote mond. Ver wijten in deze categorie kreeg Robben het laatste jaar al een paar keer naar zijn hoofd ge slingerd. Hij had woorden met PSV-trainer Guus Hiddink, was soms wat brutaal richting pers en onlangs lag hij nog even in de clinch met de ervaren PSV- doelman Ronald Waterreus. Het geeft allemaal niks, die houding zal Robben absoluut nodig hebben om te overleven in de slangenkuil die Manches ter heet. Want wat schreven de populai re zondagskranten gisteren toen uitlekte dat het talent uit de Groninger plaats Bedum in hun stad was geweest? 'De nieuwe wonderboy van United heeft de schrik te pakken na kanker'. De witte chocoladeletters van de Sunday Mirror spatten van de kiosken af. De Daily Star, nog net iets ranziger dan de Mirror, deed het met 'Nieuw transferdoel Manchester Uni ted had kanker'. Met vetgedruk te letters schreef de krant dat een halfjaar geleden teel balkanker werd ontdekt bij Robben. Pas een eind verderop geeft het blad toe dat het om een onschuldig goedaardig knobbeltje ging aan zijn linker bal en dat het zonder proble men werd verwijderd. Op de pagina's binnenin laten de journalisten Simon Müllock en Anthony Clavane van de Sunday Mirror zien dat zij flink hebben rond gebeld in Neder land. Naast opnieuw een grote foto van een juichende Robben en een kleiner inzetje van Arjen met zijn vriendin Bernadien en Arjen als jochie van een jaar of drie, staat een groot verhaal waarin onder anderen moeder Marjo Robben, trainer Ruud Dokter (van Oranje tot 14 jaar), PSV-voorzitter Harry van Raay, vader en zaakwaarnemer Hans Robben en zelfs Johan Cruijff worden opgevoerd. Cruijff voorspelt dat Robben in zijn voetsporen treedt en één van de grootste Nederlandse voetballers ooit wordt. „Je hebt veel kwaliteiten nodig om door te breken op het allerhoogste niveau van het internationaal MILLS JOY FOK MINNOWS PREM GIANTS CLING ON CURBISHLEY CRUSHED 'it )ViX JONES BOYS OUTPLAYED TURN TO PAGES 94, 95 PREMpIus PULL-OUT MANCHESTER IMtTEDS ami —Mill ViVI'l'iWI.flMMi Dulch wonderWd K hoping to lake Uw Premiership by storm - only monlhs after toeing a battle for hta Ule, ■- Mow tor A.lt'1 fYwoKHi Ibote*) r«wiy lo n*S<« a* (or*wrt. IB. o'j 'rl-.to-'i'-j v..,-' 'De nieuwe wonderboy van United voetbal. Die heeft hij zeker." Dokter sluit zich bij hem aan. „Hij heeft een fantastische mentaliteit." Pa Hans Robben geeft in de Mirror hoog op van zijn zoon. „Toen Arjen zestien was zagen mijn vrouw en ik al dat hij heel speciale talenten had. Maar dat zeiden we nooit tegen hem. Hij is een ontzettend lieve jongen, een ideale zoon. We zijn een heeft de schrik te pakken na kanker', hechte familie. Dat veranderde niet toen hij naar Eindhoven ging. Arjen lijkt op zijn moeder. Hij is heel gevoelig en heel ver standig, denkt overal over na. Van mij heeft hij de honger om te winnen, overal de beste in te willen zijn. Hij is een perfectio nist." Moeder Marjo voegt er aan toe: „Ik heb op een bepaald mo ment gezegd dat hij rustig aan meldt de Sunday Mirror. moest doen. Hij had alleen school en voetbal, maar ik wil de graag dat hij ook een nor maal sociaal leven zou hebben. Ik denk dat hij heeft begrepen wat ik toen zei. Arjen is zichzelf gebleven. Laatst bleek dat nog. Hij besteedt nog altijd veel aan dacht aan zijn zusje Vivian, die aan turnen doet. Ze had een wedstrijd ergens ver weg, maar Arjen was er." maandag 5 januari 2004 Ruud Gullit wordt de opvolger van Bert van Marwijk. Foto: United Photos De Boer/Marco de Swart rotterdam/anp - Mark Wotte is de nieuwe technisch manager van Feyenoord. Hij volgt met on middellijke ingang Rob Baan op. Ruud Gullit wordt de nieuwe trainer van de Rotterdamse club. Hij treedt met ingang van het nieuwe seizoen in dienst als op volger van Bert van Marwijk. Ruud Gullit moet formeel nog wel toestemming krijgen van de KNVB, zijn huidige werkgever. Feyenoord verwacht daarmee geen problemen. KNVB-direc- teur Henk Kesler informeerde vanmorgen de staf in Zeist. Wotte maakte het nieuws de zelfde tijd bekend aan de spe lersgroep van Willem II. Het Tilburgse clubbestuur is al een paar dagen op de hoogte van het tussentijdse vertrek van zijn trainer en heeft daaraan in goed overleg medewerking ver leend. Wottes aflopende con tract wordt toch al niet ver lengd. Voorzitter Jorien van den Herik lichtte de afgelopen nacht op de website van Feyenoord toe dat bij het opstellen van de pro fielschets voor het nieuwe ver antwoordelijke duo is uitgegaan van dynamische vakmensen in de leeftijd van veertig plus. Het bestuur heeft daarvoor advies ingewonnen bij deskundigen binnen en buiten de club. „Het feit dat Gullit en Wotte in hun jonge jaren bij Feyenoord hebben gevoetbald en beiden de cultuur van de club kennen heeft natuurlijk ook een rol ge speeld", aldus Van den Herik, die na zijn terugkeer uit de Ver enigde Staten zelf de onderhan delingen heeft gevoerd. Feyenoord is met Gullit een contract voor twee jaar over eengekomen. Van den Herik verwacht dat de KNVB niet moeilijk zal doen. „Ruud heeft in het weekeinde een persoonlijk en goed ge sprek gevoerd met Henk Kesler. We kennen de verdienste van Gullit voor het Nederlands voetbal, dus zal hem deze posi tieverbetering ongetwijfeld worden gegund." Gullit zelf verwacht ook mede werking te krijgen. „Ik heb altijd graag bij Feyenoord als trainer willen werken. Die club heeft altijd een bijzondere plaats bij me ingenomen. Dat weet men in Zeist en ik weet bijna zeker dat de KNVB mij die unieke kans niet zal ontnemen. Er is een half jaar de tijd om voor mij een geschikte opvolger te vin den bij Jong Oranje." Wotte wordt geen technisch di recteur, zoals de onlangs ver trokken Baan, maar technisch manager. „De posities van di recteuren worden pas ingevuld als de NV-structuur is doorge voerd", verklaarde Van den Herik dat besluit. „We hebben bij Feyenoord nu een managementstructuur, waarbinnen een team met een grote mate van zelfstandigheid verantwoordelijk is voor de da gelijkse disciplines, ieder op zijn eigen vakgebied. Vandaar ook dat we met Mark Wotj technisch manager een i tract hebben afgesloten!11 twee seizoenen. Daarna evfr ren we." Wotte zei de laatste gelukkige positie te keerd te kunnen kiezen aanbiedingen. „Toen Feyenoord kwan daar natuurlijk niet hoeven nadenken. Ik een voorrecht om mij oude club te kunnen en ik realiseer me ooi voornamelijk strategisc ganisatorisch op de grond zal zijn. Het is vattende taak, maar ik veel zin in en ik ben Willem II zo soepel hee gewerkt". er rachidia/anp - Een nieuwe eindzege in de Dakar Rally lijkt ver weg voor routinier Jan de Rooy. De DAF van de 60-jarige Brabander, drievoudig winnaar van het vrachtwagenklasse ment, kreeg gisteren in de vier de etappe een lekke band. De Rooy finishte op bijna drie kwartier als 56e in de 75 kilo meter lange proef tussen Tan- ger en Er Rachidia in Marokko en viel ver terug in het alge meen klassement. Zijn zoon Gerard kwam wel goed door de cross over harde kleigrond met veel waterplas sen. Hij stuurde zijn DAF naar een tweede plaats, 17 seconden achter etappewinnaar Kabirov (Kamaz). De 23-jarige trucker behield de leiding in het alge meen klassement. „We reden lekker door, maar in het tweede deel toch met het gas erop. Er zaten verraderlijke gaten in de weg", zei De Rooy junior, die net als alle deelnemers aan Da kar na de proef nog 444 kilome ter moest doorrijden naar het bivak in Er Rachidia. Gerard nam zaterdag een ka potte achterbumper voor lief om de winst in de derde etappe van Dakar in de wacht te sle pen. Hij ploegde de DAF-truck in minder dan 8 minuten over een strook van 9 kilometer rul kustzand bij het Spaanse Castellon. Op een hoge bult beukte hij de bumper met ach terlichten kapot: „Dat maakte me niet uit. We hadden de etappe en daar ging het om." De truckers Hans Bekx uit Ma- riaheide en Wuf van Ginkel uit Ederveen blijven verrassend goed van voren rijden. Bekx, in een DAF, finishte zaterdag op het Spaanse strand als vierde en werd zondag op de Marok kaanse kleigrond vijfde. Van Ginkel, die debuteert achter het stuur van een Ginaf, haalde in het weekeinde een elfde en een zevende plaats. Motorcrosser Eric Verhoef mis te in de strandproef nipt het podium. De 36-jarige Veldhove- naar eindigde op zijn KTM als vierde op slechts tien seconden van de winnaar, de Fransman David Fretigne. Hij was 'supert evreden' over zijn prestatie. „Als amateur zit Uc toch maar mooi tussen de profs uit de beste fabrieksteams, zoals Meo- ni en Sainct", zei hij. „Ik wist dat dit parkoers me lag, vorig jaar werd ik hier tweede. Mis schien, als ik echt vol gas had gegeven, had ik kunnen win nen, maar ik wilde bovenal alles heel houden." madrid/anp/rtr - FC is 2004 slecht improductieve ploej Rijkaard verloor met 3-0 bij Racing luanma, Mario Requeirc Guerrero maakten de d ten na rust. Het was al d nederlaag dit seizoen vc celona, de nummer 12 ranglijst op 18 punten v loper Real Madrid. Het gal de subtop is te overzien: 4je ten. Reiziger, Van Bronckhoi Cocu stonden in de basis, vert ontbrak. De aanv; impulsen moesten komei Ronaldinho en de Spi jeugdintemational Sergio cia. De Catalanen kregenj een overwicht, maar verz den dat op het scoreborj uitdrukking te brengen. In de tweede helft nam Sa der brutaal het initiatief De Turkse doelman Rustu ber maakte bij Barcelona onzekere indruk. De Argf Saviola viel een kwartier tijd in, maar kon ook v meer uitrichten. Bovenaan maakte Real Mjsl geen fout. De zege op Mpt was echter benauwd: 1-0. scoorde al na negen minjr In de tweede helft had Md alle gelegenheid voor eena rassing te zorgen. Mooie sen bleven echter onbenu minuten voor tijd trof Garèi lat. FC Valencia blijft op twee ten volgen. Dat kostte tege larreal veel geduld en moe 2. De bezoekers kwameli een kwartier op voorsj door de veelscorende Riquelme, gehuurd van E lona. Pas na een klein uur Valencia terug met doelpi van Ruben Baraja en I binnen twee minuten. De vo la Coruna, de nummei was in Vigo oppermachtig derby tegen Celta: 5-0. scoorde driemaal. Onderaan boekte Espanyo delijk weer eens een zeg|j derde. Real Mallorca wa slachtoffer: 2-0. Beide tr waren van Tamudo. Cruijff speelde de hele strijd bij de hekkesluiter. Eddie the Eagle poseert in Snowplanet. Foto: United Photos De Boer/Marco de Swart Engelse anti-held even op bezoek in Spaarnwoude 5 door Govert Wisse velsen-zuid - Hij draagt tegen woordig geen brilletje meer en is wat haar kwijt geraakt, maar aan de skistijl van Eddie the Eagle is de afgelopen zestien jaar niets veranderd. Dat bleek afgelopen zaterdag in de over dekte skihal Snowplanet in Spaamwoude. De Engelsman, net de veertig gepasseerd, springt nog even beroerd als in 1988, toen hij als antiheld we reldberoemd werd tijdens de Olympische Spelen van Calga- De adelaar gleed destijds als een bang musje van de schans af. De voormalige bouwvakker eindigde met zijn mini-sprong van 71 meter als nummer 56. Hij hield één deelnemer achter zich, omdat die werd gediskwa lificeerd. Maar de wereld sloot het sym pathieke skikneusje, dat vlak voor zijn sprong zwaaide naar de tv-camera's om zijn moeder te groeten, voor eeuwig in haar armen. De Italiaanse macho Alberto Tomba, de aan lager wal ge raakte Matti Nykanen en ijsko ningin Yvonne van Gennip wa ren de grote kampioenen in Calgary. Of zij nog wekelijks in het buitenland worden ge vraagd, valt te betwijfelen. Ed die the Eagle Edwards in ieder geval wel. Zijn status van mis lukkeling levert nog altijd geld op. Skicentrum Snowplanet had zaterdag talrijke fotografen en cameramensen over de be sneeuwde vloer. Ze hadden geen oog voor de prachtige dubbele salto's van Nederland se skitalenten en snowboar- ders. De media-aandacht ging louter en alleen uit naar 's we relds beroemdste Engelse clown op de latten: Eddie the Eagle. Edwards was anderhalf uur in Nederland ter opluistering van WinterXperience van Noordzee 100,7 FM; naar het schijnt het grootste wintersportevenement van Nederland. Hij moest twee keer over een dubbel heuveltje springen. De eerste sprong mis lukte volledig, voor de tweede kreeg hij een heel mager zesje voor de moeite. „Maar wat wil je, ik heb in 1997 voor het laatst serieus aan schansspringen ge daan", aldus The Eagle. En weg was hij om op Schiphol zijn te rugvlucht richting Londen te halen. Twee weken terug gaf hij als gastspreker een lezing in Bre- e men, daarna was hij voor le skidemonstratie in Frankri i nu dus een middagje in !ti Spaarnwoude. Zo gaat het v zestien jaar. Is The Eagle verdiende alleei n 1988 400.000 Engelse ponde i scoorde in 1991 in Finland t< nummer twee hit met het u Mun Niemi en Eety en liet ic boek (On the Piste) over zijü: ven verschijnen. ir In 1997 mislukte zijn kwali u tie voor de Winterspelen v< r Nagano. Maar de wereld is n nog steeds niet vergeten. D»n adelaar: „In april begint C( lumbia Pictures met opnaiiu voor een film over mijn le\ 1; Die moet voor de Olympis i Spelen in Turijn uitkomen et Bradd Pitt wordt genoemd i s de man die de rol van de o(ey schansspringer gaat spelertn De afgelopen zomer trad d rS ser van Calgary in Las Veg: i het huwelijk met zijn Sami U tha. li Hij is nu bijna afgestudeeri k advocaat en geeft speech» ili skidemonstraties of wat da ;e voor door gaat. The Eagle 11 zich zonder problemen uit n chen, want de kassa rinkel t< maar door. Laat Eddie mai si schuiven. Hij speelt voor s( n miel, maar is het niet.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 16