Oltrop zit grote kanonnen op de hielen SPORT Kibet en Kiplagat sterksten in Soest Jeugdig elan bij oud-internationals Brouwer de Koning verrast alle jonkies Verbeek trainer SC Heerenveen Van Geer wint in Alphen Groninger is een relatieve laatbloeier tussen de sprinters BILJARTEN jj kaderbiljarters van De En- [Van der Aart zijn als enige Joploeg doorgedrongen tot {tweede ronde van de beker- npetitie. Het Weteringbrugse 'Sport/Music Mining werd !t twee keer 2-4 uitgescha- en ook Sportrust/Van Die- in (Sassenheim) verdween Or een 6-0 en 4-2 nederlaag de bekercompetitie. Het Lis- De Engel/Van der Aart jn twee keer met 4-2 en feit nu in de tweede ronde fis tegen Beemsterkaas. llDGE r- Leidse BC Crash heeft zich 22 speelronden als tweede 'laatst voor de halve finale in de nationale meesterklasse. In het laatste competitieweekein- de werd onder anderen met 21- 9 van Pegasus Amsterdam ge wonnen en met 18-12 van BC 't Onstein 2. Het titelfavoriete Crash-viertal ontmoet ditzelfde Onstein-team ook verrassend in de halve finale. In het week einde van 10 en 11 januari spe len de Leidse bridgers Onno Es- kes, Sjoert Brink, Ricco van Prooijen en Gerard Sprinkhui- zen tegen ex-internationals als Jaap van der Neut en Jan-Wil lem Bomhof om een finale plaats. De andere halve finale gaat tussen BC Modalfa en BC Star. Het favoriete BC De Lom bard - met Berry Westra en ex- Crash speler Bas Drijver - werd vijfde en kwam slechts één punt tekort voor een halve fina leplaats. Eindstand aan kop: 1. Modalfa 377; 2. Crash 372; 3. 't Onstein 2 361; 4. Star 332. DAMMEN RDC Rijnsburg heeft zich in de slotronde van de hoofdklasse door een 8-8 gelijkspel tegen Damlust Gouda als vierde ge plaatst voor de play-offs om. het regionale kampioenschap (DMH). Arjen de Mooij, Piet van Egmond en Laura Andries- sen boekten Rijnsburgse wiinst- partijen. Koploper Samen Sterk uit Hazerswoude versloeg hek kensluiter OGB Bodegraven met 12-4. HDC Alphen hadl ook nog kansen op de play-offs, ma'ar kwam tegen DEZ Reewijk niet verder dan 8-8. De Kat wijk:... se Damclub (KDC) ten slotte plaatste zich eveneens voor de nacompetitie door een 11-5 ze ge op het Leids Damgenoot- schap. De KDC-ers Bas Messe- maker, Jan Schijff en Jan Parle- vliet wonnen hun partij en aan Leidse zijde kon alleen Harry Dekker tot winst komen. Eind januari wordt de eerste ronde van de play-offs gespeeld. Eindstand aan kop (play-offs): 1. Sa men Sterk 1-14; 2. KDC 7-9; 3. Dam lust 7-9; 4. RDC 7-7. DARTS De Leidse Stalgasten hebben hun koppositie in de regionale eredivisie (DBBR) door een 9-1 zege op Tarsal Koos Minck ver stevigd. Concurrent Bullshit uit Roelofarendsveen won 'slechts' met 8-2 van het Oegstgeestse De Gouwe. Brandewijn United (Leiden) versloeg het Veense Ramses Sjaffies gedecideerd met 8-2, waardoor het de lei ders in het vizier blijft houden. Het Katwijkse Downstairs te kende in deze elfde ronde voor een maximale overwinning. Met 10-0 werd Happy Family aan de zegekar gebonden. Kat- wijker Wim Kralt was in top vorm, want hij wierp vijf keer 180 en tekende ook voor de hoogste finish met 124. Stand aan kop: 1. De Stalgasten 11-88; 2. Bullshit 11-84; 3. United 11-82; 4. Downstairs 11-73; 5. Ramses Sjaffies 11-64; 6. De Gouwe en Tarsal Koos Minck 11-59. POOL U» Het Katwijkse The Pocket heeft zijn koppositie in de eerste klasse van de regionale poolcompetitie west 2 ver stevigd. Een zege met maximale cijfers (9-0) op het Haagse Five Knights zorg de voor een ruime voorsprong op de runners-up Dekker llants en Dijkjes Predators. De Poolbiljarters aan de Hoge Rijndijk wonnen met 7-2 van het Franse Bulldog 1 Stand aan kop: 1The Pocket 8-58; 2. Dekker llants 8-44; 3. Dijkjes Preda tors 8-44; 4. Men in Black 8-40. SCHAKEN Grootmeester Dennis de Vre'ugt kwam een half puntje tekort voor een gedeel de toernooizege in Zürich vorige week. De Lissenaar scoorde vijf punten uit zeven partijen. Twaalf grootmeesters kwamen uiteindelijk bovenaan in de 'Züricher Weihnachtsopen' met 5.5 punten. Van hen bleek de Oekraïense grootmeester Stanislav Savchenko de meeste weerstandspunten te bezitten. ATLETIEK Leiden: Leidse Hout Z&Z circuit (zo 10.30: kinderloop: 12.05: 10 en 15 km; 12.15: 5 km) Stompwijk: Meerhorstloop (zo 10.30 en 12.00) BASKETBAL Grasshoppers - Barons (za 19.30), BV Leider dorp - Binnenland (di 20.30) HANDBAL Hoofdklasse: Hermes - Rijnstreek (za 20.30) Vrouwen Hoofdklasse: Foreholte - AAC 2 (zo 13.30) KORFBAL Zaterdag Overgangsklasse B: Oranje Wit - TOP Eerste klasse F: Pernix - Nieuwerkerk (17.00); G: Maassluis - Tempo; H: Juliana - Sporting Trigon. Tweede klasse E: Weidevogels - Fiks; F: De Danaïden-Ados (zo. 16.15) Derde klasse B: Madjoe T Valto (19.30), Vejo- citas - SEV (19.25); d: Fluks - Oosterkwartier (18.40), KZ Leiden - Haarlem (zo. 17.35), Nieuw Flora - Crescendo SCHAATSEN Utrecht: NK sprint (za-zo) Haarlem: Essentmarathon (za) Heerenveen: Essentmarathon (zo) SCHAKEN Leiden, wijkgebouw Aktief: Jerry Bey Memorial (zo 10.00) WATERPOLO Alphen aan den Rijn: De Thermen, oefentoer- nooi met Oranje en AZC (vr) Alphen aan den Rijn: De Thermen, jeugdtoer- nooi (za 9.00-zo 10.00) Roelofarendsveen: Toernooi Alkemade (zo 14.30) ZAALVOETBALTOERNOOI Leiden: Groenoordhallen, NKS jeuwdtoernoi (»9.1S> n Nistelrooij :ht bij akkoord den - Ruud van Nistelrooij op het punt een nieuw ract te tekenen bij Man ter United. ,,Ik verwacht enkel probleem meer. De irhandelingen worden rschijnlijk zeer spoedig af- ind", zei de 27-jarige Ne- andse spits gisteren op IV. ,,Ik ben van plan hier een lange tijd te blijven, rom ben ik ook zo blij dat zo goed gaat." Van Nistel- j scoorde sinds zijn komst Old Trafford in 125 wed- j den 97 maal. Manchester ted nam hem in 2001 voor 27 miljoen euro over van rische club I Johnny Rep vijk - Oud-Ajacied Johhny (53) maakt kans voetbal ler in Syrië te worden. Hij over tien dagen naar de Li- i ese hoofdstad Beiroet om 5 met een topclub uit het 1 rden van Syrië te onderhan- a over een contract. De wil hem voor twee seizoe- als trainer, meldde voetbal- ;elaar Piet Buter op de laat- 1 i van 2003. Rep is op dit 'Ment trainer van voetbal- JpTexel '84. ereldrecords weg officieel acq - De internationale at- kfederatie (IAAF) heeft alle aande 'beste wereldpresta- op de weg officieel erkend vereldrecords. Dat geldt J r de afstanden van 10 tot kilometer alsmede de 20 en m snelwandelen. De Britse ila Radcliffe mag zich daar- iu drievoudig wereldre- oudster noemen. Ze heeft iondiale toptijden op 10 en op haar naam staan en 2.15.25 ook op de mara- 1TSLAGEN ATLETIEK Sylvestercross, KNAU, crosscircuit. 10.400 m: 1. Luke Kibet (Ken) 2. Maase (Ned) 33.09, 3. Liefers 33.33, 4. Kipyego (Ken) 33.41, 5 'ints (Bel) 33.34. 6000 m: 1. Kiplagat (Ned) 21.54, 2. (Ken) 21.58, 3. Heeren (Ned) 22.48, iberg (Ned) 22.49, 5. Hilda Kibet 1.14. lo. 79e Sylvesterloop, 15 km. 1. Marilson Gomes (Bra) 43 48, 2. ief (Bra) 43.57, 3. Lel (Ken) 43.58, 4. Cheruiyot (Ken) 44 17, 5. Songoka 44.28. 1. Okayo (Ken) 51.23, 2. Mengich 52.35, 3. Marcia Narloch (Bra) 52.49, ilva Laureano (Bra) 52.56, 5. Sirlene i(Bra) 53.09. PRIJSVRAGEN 15, 17, 18, 38 bonusgetal 16, kleur Jterij 724. 09. »t Lottotrekking 03/01/2004: 1.000 euro. voorbehoud van typefouten). Day 3291. 0.13.24.27.28.34.38.40.41.47.50.51. 1.60.62.70.77. voorbehoud van typefouten). TENNIS Indoor B-kampioenschappen, Dekker •nd BI), halve finales: R. Goedegebuure (3) - 'Regt (1) opgave wegens ziekte; N. van n - J. Vandenbussche (5) opgave wegens Öerblessure. Finale: Van Winsen - Goe- uure 2-6 6-3 6-0. DE3 (BI), finale: L. ave (1) - M. Griekspoor (2) 6-2 6-2. HE4 halve finales: M. v.d. Bor (3) - F. Petit (1) '0 >5; F. de Rooij - P. de Koster (2) 7-6 6-0. i: De Rooij - V.d. Bor 6-1 6-4. DE4 (B2), -1. S. Gluvers. HD3 (BI), finale: R. Goe- iuure/J. Vandenbussche - E. Brugman/N. flinsen 7-6 6-3. GD3 (BI), finale: L. ig/R. Liefbroer - J. Poot/J. Vandenbus- 1-2 6-1. HD5 (B2), finale: S. Kooima/W. jers - F. de Rooij/E. Spruijtenburg 4-6 6-3 i Htoernooi Tennisorganisatie Touch, Nieu- «ot Alphen BI), halve finales: N. van Geer (1) - M Ic^erk 7-6 6-4; L. v.d, Linden - A. Hertzber- a2)6-4 6-2. Finale: Van Geer - V.d. Linden I 6-21-0 (10-8). HD3 (BI), finale: L. v.d. en/F. Tissink - N. van Oosterhout/P.F. 6-4 4-6 1-0(13-11) HE5 (Cl), halve fi- T. Geers (1) - P. Hoogeveen 6-1 6-3; R '"fcghe - L. Pronk 6-4 6-1. Finale: d'Hooghe rs 1-6 6-3 1-0 (10-6). DE5 (Cl), poule: Kruijt. HE5 35+, finale: R. Bol - A. Ruijg- 6-2. HE6 (C2), halve finales-, P. Hoo- n (1) - P. Lemaire 5-7 6-3 1-0 (10-7); Ie Vrind - M. Nieuwenhuizen 5-7 6-3 1-0 Finale: De Vrind - Hoogeveen niet ge- DE6 (Cl), halve finales: J. v.d. Sprong (it bels 7-5 6-0; I. van Gent - F. v d. Klei 6- Finale. Van Gent - V.d. Sprong 6-4 6-3. (Cl), finale: M den Blanken/K. Reyn- - S. Compeer/C. Korver 6-2 7-5. DD5 finale: A. Hamming/A. Roodhorst - F. 'J. Koning 6-3 6-1. GD5 (Cl), finale: C. 'R. d'Hooghe - F. Groot/M. den Blanken -3. ik ii heerenveen/gpd - Gertjan Ver beek wordt met ingang van het nieuwe seizoen de trainer van voetbalclub Heerenveen. Hij volgt Foppe de Haan op. Vanmorgen had Verbeek, de huidige oefenmeester van He racles Almelo, een afrondend gesprek met het bestuur van de Friese vereniging. Maar nie mand twijfelde er nog aan dat de laatste plooien werden glad gestreken. SC Heerenveen is dé club van Verbeek. Hij speelde er, en was er vervolgens jarenlang trainer. In totaal zo'n 23 seizoenen. Niet gek dus dat er vandaag een droom is uitgekomen voor de 41-jarige Verbeek, die geboren werd in Deventer, maar op groeide in Twente. De streek waar hij ook voor 't eerst op ei gen benen kwam te staan. On der zijn leiding is Heracles een club geworden waar weer reke ning mee wordt gehouden. En nu, net na het verstrijken van 2003, staat Verbeek voor de vol gende uitdaging. ,,Ooit", zei Verbeek al eerder, ,,word ik trainer van Heeren veen. Alleen wanneer, dat is de vraag." Dat wordt dus volgend seizoen al, want op oudejaarsdag had Verbeek een lang gesprek met voorzitter Riemer van der Vel de. Verbeek: „Heerenveen heeft al tijd een speciale plaats in mijn hart gehad. Ik ben wel klaar voor het stapje hogerop, daar ben ik van overtuigd, ja" door Peter Klein warmond/alphen aan den rijn - Linda Gerth-Verhoeve en Nick van Winsen zijn op de laatste dag van het oudejaar de nieuwe indoorkampioenen van het ten- nisdistrict Leiden geworden. In de eindstrijd van de categorie 3 (voorheen BI) wonnen zij van respectievelijk Martine Grieks poor en Roderick Goedege buure. De jaarlijkse indoortitelstrijd bij Dekker Tennis in Warmond le verde de organisatie een be hoorlijke anticlimax op. Het vrouwenschema was met slechts vijf deelneemsters totaal onderbezet. Verhoeve had daarin geen moeite om met een districtstitel afscheid te nemen van haar regio. Tweevoudig Leids Master Verhoeve gaat ko mend voorjaar samen met echtgenoot Elmar Gerth com petitie spelen bij de Rotterdam se eersteklasser Victoria. Bij de mannen was het toer- nooiverloop nog teleurstellen der. De beide halve finales wer den niet verspeeld. Goedege buure kreeg van de als eerste geplaatste Jasper de Regt we gens ziekte zijn partij cadeau. Van Winsen stuitte op Julian Vandenbussche, die wegens een schouderblessure opgaf. In de eindstrijd was het eerste half uur volledig voor Goedege buure, die soepel een 6-2 en 2-0 voorsprong nam. Hij raakte daarna het spoor volledig bijs ter, terwijl zijn tegenstander vleugels kreeg. Dertien games en weer een half uur later was Van Winsen met 2-6 6-3 6-0 de nieuwe indoorkampioen. De categorie 4 kreeg in Frank de Rooij een verrassende win naar. De outsider rekende in de slotronde met 6-1 en 6-4 af met de als derde geplaatste Menno van de Bor. Bij de vrouwen won Saskia Gluvers de poule. Niels van Geer schreef in ten- niscentrum Nieuwe Sloot in Al phen de categorie 3 van het eindejaarstoemooi van tennis organisatie Touch op zijn naam. De speler uit het eerste mannenteam van TEAN was in de supertiebreak van de derde set met 10-8 net iets gelukkiger dan zijn clubgenoot Leon van der Linden, 1-6 6-2 en 10-8. soest/anp - Luke Kibet heeft de Sylvestercross in Soest gewon nen. De twintigjarige Kenyaan, die in september de Tilburg Ten Miles won en in november de Warandecross, was ook in de duinen rond Soest duidelijk de sterkste. Kamiel Maase werd tweede in zijn eerste wedstrijd na de marathon van Amster dam, waar hij afgelopen najaar het Nederlands record aan scherpte tot 2.08.31. Bij de vrouwen was Lornah Kiplagat de snelste. Maase toonde zich tevreden met het resultaat. De atleet heeft het na het verbreken van het 23 jaar oude marathonre cord een tijdje rustig aan ge daan. Het nieuwe jaar staat voor hem in het teken van de Olympische Spelen in Athene. Op welke afstand hij zal starten, is nog onbekend. Maase heeft zich voor zowel de 10.000 meter als de marathon gekwalificeerd, maar wil naden ken over de keuze die hij moet maken. Het herstel na de mara thon in de hoofdstad verliep naar wens. „De temperatuur was in Amsterdam heel gunstig. Het was niet zo warm, waar door ik minder vocht verloor. Daardoor heb ik minder schade opgelopen." door Peter van der Hulst Groningen - Sprinters gedijen goed op de bodem van Hooge- zand-Sappemeer. Het is niet al leen de geboorteplaats van Ma rianne Timmer, ook Alexander Oltrop groeide er op. Maar daar naast gaat nagenoeg elke verge lijking tussen de twee mank. Plaatsing voor de WK sprint lijkt voor de schaatskoningin van Na gano komend weekeinde een formaliteit. Voor Oltrop is die opgave tijdens de NK in Utrecht, zwaar genoeg. Oltrop is in zijn eigen huis in de stad Groningen verbannen naar de eettafel. De verderop gele gen huiskamer is voor even het domein van zijn ploeggenoten. Zij houden zich tussen twee trainingen door ledig met de computer en het luid draaien van housemuziek. Pim, de kat, vindt het maar niets en schurkt op de momenten dat hij daar zin in heeft dicht tegen zijn baasje aan. Oltrop is een noorderling in hart en nieren. Toen hij de kans kreeg om er na een jaar studie terug te keren, liet hij die niet aan zich voorbij gaan. „Ik was in Groningen voor de studie fy siotherapie uitgeloot en moest daarvoor naar Amsterdam. In dat eerste jaar haalde ik mijn propedeuse en kon terug naar Groningen." De studie staat inmiddels op een laag pitje. „Ik heb nog an derhalf jaar te gaan. Probleem is alleen dat ik stage moet lopen en daarvoor moet ik tien weken thuis zijn. We zijn met de TVM- ploeg veel op reis en na het sei zoen heb je je rust hard nodig. Misschien moet ik de studie weer eens oppakken. Ik denk er vaak genoeg over na, lig er wel eens wakker van, want je carri ère na het schaatsen duurt nou eenmaal langer dan de periode waarin je schaatst. Sportief gaat het de Groninger, die al eens vierde werd op de NK sprint, dit seizoen voor de wind. Oltrop verbeterde een kleine drie weken geleden in Salt Lake City zijn persoonlijke records op de 500 (35.21) en de 1000 meter (1.08.64). „Mijn voorseizoen was in tegenstel ling tot vorig jaar goed. Andere schaatsers gingen toen sneller vooruit dan ik." Met zijn 24 jaar is de sprinter een relatieve laatbloeier, maar hij mag desondanks met Beorn Nijenhuis en Jacques de Koning een exponent van een nieuwe schaatsgeneratie worden ge noemd. Leeftijden zeggen Ol trop echter niet zo veel. „Ge rard van Velde is 32 jaar en reed onlangs nog een Nederlands re cord. Ik moet proberen om hem eraf te rijden en zien dat ik de jongere jongens van het lijf houd. Tot nu toe gaat het niet verkeerd." De uitlatingen van Oltrop zul len minder eufemistisch zijn als hij zich tijdens de NK weet te plaatsen voor de WK sprint. „Wil ik erbij zitten dan moet ik vier dondersgoede afstanden rijden." De sprinter richt zich op de derde of vierde plek, want Erben Wennemars en ploeggenoot Gerard van Velde staan buiten discussie. „Als er niets geks gebeurt, worden zij een en twee. Ik moet concurre ren met Jan Bos, Jacques de Ko ning en Beorn. Het zou mooi zijn als Gerard, Beorn en ik als teamgenoten naar Nagano kun nen. In de World Cups haalden we op de 1000 meter telkens de toptien." Oltrop laat de 1500 meter dit seizoen aan zich voorbij gaan. „Mijn trainingen zijn op de sprint gericht, vooral om mijn openingen te verbeteren. In Salt Lake City liep dat op de tweede dag niet lekker. Ik opende in 10.16 en finishte in 35.41. Haal ik 9.9 dan rijd ik 35.1." Bezorgd is hij niet. „Meestal schaats ik in belangrijke wedstrijden goed." De schaatser bestormde in tien jaar tijd het wereldtoneel. Atle tiek vond hij al snel niets. Sa men met een vriendje koos hij op zijn veertiende voor de Alexander Oltrop: in het spoor van Marianne Timmer. Foto: GPD/Phil Nijhuis plaatselijke ijsvereniging Bor- gercompagnie. Eenmaal in de kernploeg oplei ding langebaan, werd hij - an derhalf seizoen geleden - door TVM benaderd. En daar merkt hij toch wel iets van overeen komsten met de atletiek. Ook in het schaatsen zijn de sprinters luidruchtig. „Wij verschillen met ploeggenoten als Carl Ver- heijen en Jochem Uytdehaage. We zijn chaotischer, lawaaieri ger. Zal de aard van het beestje wel zijn." SPORTAGENDA race. „Ik loop meestal goed in Soest, maar dit ging wel bijzon der lekker. Ik heb me afgelopen week in Zeeland goed kunnen voorbereiden en voelde me fit. Alles viel hier samen." Luijendijk, die in de voorberei ding kwakkelde met een griep je, moest het ditmaal doen met de achtste plaats. „Het is jam mer dat ik niet helemaal fit was", zei Luijendijk. .Anders had ik hier op het podium kun nen staan." Ook zijn clubgeno ten René van Dijke (12de), Ed- gard Creemers (14de) en Ralph Apeldoorn (17de) doorstonden de acht loodzware kilometers goed. In de 10,4 kilometer lange internationale wedstrijd eindig de Leidenaar Robert Smits na een blessurejaar als 25ste. Bij de vrouwen handhaafde Claartje Raedts zich in haar eer ste cross van het seizoen met de zestiende plaats midden in het veld. Haar Leidse clubgeno te Sylvia de Vries eindigde in de achterhoede (27ste). Bij de veertigplussers was Jan Kortekaas (Leiden Atletiek) de beste. De loper uit Roelof arendsveen liep in de slotronde weg bij zijn belager en pakte zijn eerste grote overwinning bij de veteranen. Richard Witschge in duel met Frank Korpershoek van de Koninklijke HFC. Links Gerrie Mühren. Foto: United Photos De Boer/Poppe de Boer Na vijf jaar weer eens winst in nieuwjaarswedstrijd tegen Koninklijke HFC door Arnold Aarts haarlem - De oud-internatio- nals hebben voor het eerst sinds 1999 de traditionale nieuwjaarswedstrijd tegen de Koninlclijke HFC gewonnen (0- 1). John Bosman scoorde al na zeven minuten met een fraaie omhaal. De uitblinker was Ri chard Witschge, weliswaar oud international maar als het aan hem ligt nog niet klaar met 2:ijn voetballoopbaan. Net als bij het Nederlands elftal van bondscoach Dick Advocaat bleek de doorgevoerde verjon ging bij de oud-intemationalis een succes. Keuzeheer Willy van de Kerkhof, die de hon neurs waarnam voor Hans Ey- kenbroek, kon beschikken over een flink aantal spelers die pas onlangs zijn gestopt met prof voetbal. Zo maakten John van 't Schip, John Bosman, John van de Brom, Fred Grim en de ge broeders Rob en Richard Wit schge deel uit van de selectie die gisteren in Haarlem aantrad tegen de zondagtweedeklasser. Voor Richard Witschge is het zelfs nog onzeker of hij vorig seizoen bij Ajax zijn laatste profduel heeft gespeeld. On langs toonde het Italiaanse Ge nua nog interesse, maar die is inmiddels verflauwd. Witschge wil deze maand een beslissing nemen over zijn toekomst.Als ik doorga, moet ik wel wat aan m'n conditie gaan doen", ver telde hij. Witschge heeft dit sei zoen wel enkele keren meege speeld met de Heemskerkse hoofdklasser ADO'20, waar zijn oudere broer Rob trainer is. Richard Witschge was gister middag de uitblinker in het nieuwjaarsduel, dat op een vol ledig besneeuwd veld werd af gewerkt. Vooral in de eerste helft waren de oud-internatio nals veel beter dan HFC. In de tweede helft had het team wei nig moeite de voorsprong te consolideren. Wegens diverse late afzeggingen (van onder meer Henk Fraser, Aron Winter, Mario Been en John de Wolf) moest de gewisselde doelman Stanley Menzo als veldspeler zijn debuut maken. Het duel over twee keer 35 minuten, werd geleid door scheidsrechter Ruud Bossen. Oud-internationals: Stanley Menzo (36. Fred Grim), Sonny Silooy (60. Menzo), John van de Brom, Rob Witschge, Ben Wijn stekers: André Hoekstra, Ri chard Witschge, Gerrie Mühren (36. Peter Houtman): John van 't Schip, John Bosman, Simon Tahamata. door Lukas van de Wetering soest - Tim Brouwer de Koning is bij de Sylvestercross in Soest als vijfde geëindigd in het na tionale veld. De atleet van Lei den AÜetiek bleef woensdag zijn clubgenoten Jaco Luijen dijk en René van Dijke verras send voor. Terwijl de allerbeste Neder landse crossers zich in de na middag maten met diverse in ternationale toppers, ontspon zich eerder op de dag in het na tionale veld een boeiende strijd tussen diverse lopers van Lei den Atletiek. Zij probeerden in het zand van Soest een plaats af te dwingen in de Leidse ploeg, die over een maand in Portugal strijdt om de Europa Cup cross voor clubteams. De 42-jarige Brouwer de Ko ning kon terugzien op een goed opgebouwde race. Na een be heerste start schoof hij steeds verder op in het veld en lag zelfs enige tijd vierde. De uit eindelijke vijfde plaats mocht een grote verrassing heten, om dat Brouwer de Koning in het nationaal crosscircuit nog niet eerder zo hoog eindigde. „Wat een wedstrijd", zei de eufori sche Leiderdorper vlak na zijn

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19