El NDEJ AARS BIJLAGE Leidsch ft Dagblad Henk Bouwman Frans Roomer Mark Lamers Eric Taal Dick Hogewoning Hielco Kuipers Normaal is het een doodzonde in de journalistiek, maar één keer per jaar mag het: een complete bijlage vullen met 'oud nieuws'. Ook dit keer doen we dat volgens een vast stramien. In de rubriek Oud Nieuw zetten we verleden en toekomst tegenover elkaar, in 'Oud Zeer' mag iemand met verbittering terugkijken op een persoonlijk ongerief in 2003 en in 'Oud Nieuws' laten steeds vijf personen hun licht schijnen over een kwestie uit het voorbije jaar. De jaarlijkse (regionale) nieuwskalender verschijnt onder de kop 'Oude kranten'. Op deze pagina beginnen we onze terugblik met 'Oude foto's': de fotografen van het Leidsch Dagblad-kozen 'hun' foto van het afgelopen jaar en geven een toelichting op die keuze. Wat een regionale poldercross in Warmond laat zien: atletische lichamen stralen het doorzettingsvermogen uit datje ook bij grote sportwedstrijden ziet. Veel goede menselijke eigenschappen - zoals het elkaar steunen en niet opgeven - zie je terug in deze foto. Hier komt nog een onderschriftje bij van Taco waarin hij uitlegt waarom dit zijn mooiste foto is van het afgelopen jaar. Ik hoop dat hij dat in vijf zinnen kan, want dan past het hartstikke mooi in dit blokje. Maar ja, dat weetje natuurlijk nooit, met die kutfotografen. Voor hetzelfde geld krijg je een lang lulverhaal. In september laten 6000 omwonenden van het Marine Vliegkamp Valkenburg aan minister Kamp weten dat zij een rode streep trekken door zijn plannen om het vliegveld te sluiten. Ook willen ze het personeel op de basis - dat ontslag te wach ten staat - een hart onder de riem steken. Waar komt het nog voor dat bewoners een vliegveld willen openhouden in plaats van het te sluiten? Koningin Beatrix vertrekt met de Lightrail vanaf het station Alphen aan den Rijn. Voor mij was dit een cadeautje: op het moment dat Hare Majesteit oversteekt, gaan de spoorbomen voor haar dicht. Foto: Mark Lamers Bij uitzondering koos ik dit jaar voor een voetbalfoto. Hieruit blijkt dat er wel degelijk wordt gespeeld met hoge inzet. Met een spectaculaire omhaal lijkt het of aanvaller hans van der Meij van Valken '68 zijn ploeg met veel overtuiging het nieuwe jaar in wil schieten. Een collage van een ontdekkingstocht door de Leidse Hout van de Woutertje Pieterseschool. Een mooi beeld van kleine kinderen die de natuur ontdekken en hun verwondering duidelijk laten blijken. Voor mij was dit een opdracht met hindernissen, op een verkeerde locatie en op een verkeerde tijd. Maar het leverde toch een bizar beeld op. Een bruidspaar dat op het themapark Archeon poseert voor een helikoper, aangestaard door een Romeinse soldaat.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1