Niet verbitterd, wel teleurgesteld SPORT Formule 1-kansen zijn verkeken voor Christijan Albers 3lea8ue J$i sPeelt Huub Stevens tracht op te krabbelen na ontslag >wil Kramer flirt met Barcelona Masters in Noordwijkerhout Juffermans leidt bij kwalificatie WK driebanden 2004 in Rotterdam Arend Glas heeft nog drie euro Vast goed .hoppers verder basketbalsters van :p/Grasshoppers heb- ivond de kwartfinale idelijke beker bereikt, krerd promotiedivisio- met 53-45 verslagen, ppers begon zonder de (bring (vakantie) aan Carola de Jong was fcr moest noodgedwon- het hele duel aan de Corinda Guyt (scheur- mderkapsel) hield tikbaar. Tot overmaat moest Gabrielle Ver- Jt een brancard van het eesd wordt voor een blesure. Grasshop- It de kwartfinale uit bij in Groningen. Top- Zwart 18, Van Bo- C. de Jong 11. rs stapt rechter k - Het ontslag van ten- jlMichiel Schapers r de rechter. De ten- ^LTB heeft een ver emiddeling afgewe- kiel Schapers fungeer- tste jaren als bonds- (i Jong Oranje. On- joot de KNLTB Scha- lon-actief te stellen. De i mr. Harro Knijff als [in de arm nam, stelde onder leiding van een r tot een minnelijke Ite komen, maar de •fs dat voorstel af. leyer jr Hertha ians Meyer wordt de •ach van de Duitse ib Hertha BSC. De ijgt een contract tot van dit seizoen bij de eerder dit seizoen 'ens na slechte resul- bst vertrekken. Meyer, g trainer van FC Twen- ;n plijk al de derde trai- jgizoen bij Hertha. Na t Jad interim-coach An- )rD)m nog korte tijd de veie leiding. De 61-jarige fs tot maart oefen- ^ij Borussia Mönchen- pj, daarna bleef hij aan Mout Tele Santana dinsdag 23 DECEMBER 2003 puteerd IjjJ - Tele Santana, voor- j^idscoach van het Bra- voetbalelftal, moet 'mf ren een deel van zijn n missen. Santana, die Dachte op het WK van =j986, kampte reeds ja- - Uikerziekte. Vijf dagen Qm daar een probleem 'bloedcirculatie, ver boor aderverkalking, !tro isd Ueika Cup rui dafecied Hatem Trabelsi off januari zijn opwach- rdffl toernooi om de Afri- Br^e Tunesische bonds- irs.ger Lemerre heeft de argr opgeroepen voor ie boi, dat van 24 januari ch.ruari in Tunesië wordt de k. '^nveen M op Stam den haag/gpd - De kans dat Christij an Albers komend jaar Formule 1-ra- ces rijdt is nihil. Gisteren maakte ma nager Tamas Frank van de Hongaarse coureur Zsolt Baumgartner bekend dat hij het door Minardi-teambaas Paul Stoddart verlangde bedrag van acht miljoen dollar voorhanden heeft. Het contract met de voormali ge renstal van Jos Verstappen wordt vandaag getekend. Albers werd vorige week door direc teur-eigenaar Ruud Wiltschut van Wilux bij Stoddart naar voren gescho ven als kandidaat voor het laatste nog beschikbare stoeltje bij Minardi. De andere auto wordt bestuurd door de Italiaan Gianmaria Bruni. Wiltschut, afgelopen seizoen een van de spon sors van Verstappen, was kwaad over het solistische optreden van Verstap pens belangrijkste geldschieter, Mi chel Perridon van Trust. Perridon wil Verstappen aan een stoeltje helpen bij Jordan. Hij nodig de de teambaas voor onderhandelin gen op zijn hoofdkantoor in Dor drecht uit, maar deed dat volgens Wiltschut zonder hem te informeren. Daarop zocht de sanitairfabrikant contact met geldschieters van Albers en deed een bod van zeven miljoen euro om de coureur uit Laren in de tweede Minardi te krijgen. Stoddart had die plek beloofd aan Baumgart ner, maar op voorwaarde dat de Hongaar tijdig met de afgesproken acht miljoen dollar op de proppen zou komen. Dat is nu het geval, waar door de kans van Albers om in 2004 Grand Prix' te rijden vrijwel is verke ken. Wiltschut bekijkt nu in hoeverre een testrol voor Albers interessant kan zijn. Op de vrijdagochtend voor een race mogen niet-Grand Prix-rijders gedurende twee uur testen in een au to die eventueel in aangepaste kleu ren is geschilderd. Een terugkeer naar het kamp van Verstappen is niet aan de orde. „Ik hoorde dat Jordan vijftien miljoen dollar wil hebben. Hoe groot kom ik dan met mijn toch bescheiden bij drage op de auto? Nee, die optie is voor mij niet meer actueel." Het gekissebis tussen de (oud-) spon soren van Verstappen heeft de kan sen voor de Limburger op een For mule 1-plekje uiteraard geen goed gedaan. De resterende geldschieters - met Trust en Muermans voorop - zullen nu dieper in de buidel moeten tasten. Perridon heeft al aangegeven tot een extra investering bereid te zijn. door Rob Sporken eindhoven - Het ontslag bij Her tha BSC betekende een smetje op het verder vlekkeloze cv. De onlangs vijftig jaar geworden Huub Stevens weigerde tekst en uitleg te geven over zijn vertrek, tótdat de Berlijnse ploeg zijn laatste wedstrijd voor de winter stop achter de rug had. „Ik ben niet verbitterd, wel zwaar teleur gesteld." „Het vertrek bij Hertha is een persoonlijke nederlaag. Ook al ben je als coach altijd afhanke lijk van de resultaten. Dat weet je, dus daar hoor je mij niet over zeuren. Je hangt constant aan een zijden draadje, winst en verlies bepalen of het touw tje knapt." „Vanaf het begin van dit sei zoen zat alles tegen. In de eer ste wedstrijd viel onze belang rijkste pion (Marcelinho, red.) geblesseerd weg, de grootste kansen werden verprutst. Daar kun je vanaf de bank weinig aan doen. Wordt een van die mogelijkheden benut, kan het heel anders lopen. Nu pakten we te weinig punten en nam het zelfvertrouwen af." „Je zag het gewoon de verkeer de kant opgaan, de onderlinge verwijten stapelden zich op. We probeerden het een halt toe te roepen, maar de media bleven op de malaise hameren. De spelers gingen daar verkeerd mee om. Ze gebruikten de kri tiek als alibi. Waren blij als in de kranten de trainer of een an der de schuld kreeg. Daar kon den zij zich achter verschuilen. Je eigen straatje schoonvegen, ik stoorde me daar vreselijk aan. Bij Roda en Schalke had je jongens die dat soort gedrag niet accepteerden. Die grepen meteen in. Bij Hertha ontbra ken die types en moest het cor rigerende werk voortdurend van de staf komen." „Een week na mijn ontslag ben ik afscheid gaan nemen van de selectie. Ik heb de spelers ge zegd dat ze veel te egoïstisch bezig waren. Ze dachten alleen aan zichzelf, het was een grote verzameling ego's. Voetbal is en blijft een teamsport. Dat had den de meesten niet door. Pres teren voor het nationale team was veel belangrijker dan alles geven voor hun werkgever. Als dat daar zo blijft, maakt het niet uit wie je voor die groep zet." „Dat groeiende egoïsme zie je tegenwoordig overal terug in de maatschappij. Het heeft te ma ken met de toegenomen weel de, daar kunnen we blijkbaar niet op de juiste manier mee omgaan. Manager Hoeness Huub Stevens: „Dat groeiende egoïsme zie je tegenwoordig overal terug in de maatschappij." Foto: GPD/Vincent van den Hoogen heeft inmiddels aangekondigd de salarissen met 25 procent te verlagen en het ingehouden be drag pas uit te betalen als de ploeg zich handhaaft. Het is toch triest dat je met zo'n maat regel moet dreigen om voetbal lers aan de gang te krijgen." „Het ultimatum eind oktober (Stevens moest de twee eerst volgende duels winnen om zijn baan te behouden, red.) heeft met name in Nederland voor nogal wat ophef gezorgd. Ik heb Hoeness gezegd het niet alleen te kunnen. Het team moest me steunen. Geen probleem, zei den de spelers, wij staan achter onze coach. Maar wat moet ik met zo'n uitspraak als diezelfde spelers twee dagen na mijn ont slag roepen dat mijn opvolger (Andy Thorn, red.) eentje van hen is, dat er op de training En - SC Heerenveen =^ijk met Jaap Stam. De }r liet recentelijk weten J2005 zijn loopbaan wil I in Nederland. De [van de Friese club, pi der Velde, heeft de r%)nal laten weten dat •"'len hem met open ar- intvangen. „Hij heeft )0f ik Stam tijdens een Nedved Europees voetballer van het jaar tegenkwam, heb ik Jd dat 't mooi zou zijn pA,„5/iMP/(T„ De Tsjechische deHeerenveen komt af- voetba]ler Pavel Nedv^d is led aldus Van der Velde. (eren gekozen (ot Europ^es voetballer van het jaar. De mid denvelder van Juventus kreeg de voorkeur boven de Franse aanvaller Thierry Henry (Arse nal) en de Italiaanse verdediger Paolo Maldini (AC Milan). Ruud van Nistelrooij (Manchester United) eindigde als zesde. Nedved won de verkiezing van het Franse blad France Football voor de eerste keer. De 31-jari ge voetballer, die Ronaldo op volgt, maakte dit jaar indruk bij zowel Juventus als het Tsjechi sche nationale elftal. Hij leidde 'de Oude Dame' naar de finale van de Champions League. In die eindstrijd ontbrak de hard werkende middenvelder we gens een schorsing en prompt verloor Juventus van opponent AC Milan. Als international speelde Nedved een belangrijke rol in de EK-kwalificatie van zijn land. Tsjechië bleef in de poule Oranje voor. Nedved is de tweede Tsjech die de Gouden Bal ontvangt. In 1962 had Josef Masopust die eindelijk weer gelachen wordt. Het was heel teleurstellend zo iets te moeten horen." „Het ultimatum was ook een bewijs dat ze er niets van snap ten. Het eerste duel tegen Han- sa Rostock speelden we prima. Moest ook wel, vonden de spe lers, het ging immers om de toekomst van de trainer. Fout! Het gaat nooit om het individu, het gaat om de club. Het daar opvolgende bekerduel wonnen we na strafschoppen, maar het voetbal was een stuk minder. Deze groep kan het één keer opbrengen alles te geven, daar na is het weer treurnis. Nadat Thom het van mij had overge nomen zag je hetzelfde: het eer ste treffen bij Dortmund was goed, daarna zakte het com pleet in. Daaruit mag je conclu deren dat Hertha geen trainers probleem heeft, Hertha heeft een spelersprobleem." „Ik wist dat het ultimatum niet mijn redding betekende. Bij een nederlaag zou de ellende op nieuw beginnen. Meteen na af loop van de bekerafgang bij Werder (6-1, red.) ben ik naar Hoeness gestapt: zo kan het niet verder. We besloten er een nachtje over te slapen. De och tend erna kwam Hoeness thuis bij me langs. Of ik van gedachte was veranderd. Nee, dus. Her tha ook niet, zei hij." „De laatste maanden waren ui teraard niet prettig. Ik bleef vechten, vooral om een voor beeld voor de ploeg te zijn. Toch voelde ik het vlammetje steeds minder fel branden en de accu leeglopen. Ik voelde me vaker dan in vorige jaren min der lekker, was sneller ziek. De problemen neem je ook mee naar huis. Die vallen niet van je af als je de voordeur opent. Met Toos praatte ik niet over voet- balinhoudelijke zaken. Wel met mijn zoon Maikel, die bij de merchandising-afdeling van Hertha werkt. Aangezien ik wei ger sommige media te woord te staan, proberen ze het nu bij hem. Hij gaat daar prima mee om. Ik heb hem ook gezegd nergens op in te gaan. Al helpt dat weinig, want een dag later staan toch uitspraken in de krant." .Aangezien Maikel nog in Ber lijn werkt, blijven we daar voor lopig wonen. We kunnen daar sowieso blijven, omdat ik een halfjaar niets wil doen. Die ac cu moet eerst weer helemaal worden opgeladen. Dan ben ik weer klaar voor een nieuwe uit daging, zeker weten. Het maakt niet uit wat. Trainer, technisch directeur, bondscoach; ik sta voor alles open. Dat ik nu word genoemd bij clubs vind ik: ver velend voor de collega's die daar nu werken. Er is met nie mand contact geweest." „Hoewel ik veel over me heen heb gekregen, had ik deze erva ring nooit willen missen. Als mens ben ik dezelfde gebleven, althans dat hoop ik toch. Vaak hoor je dat men sterker uit dit soort situaties komt. Benieuwd of het in mijn geval ook zo is. Al zit hier geen terneergeslagen of verbitterd persoon tegenover je. Maar ik ben wel teleurgesteld." n naar ;eretH - De voormalige n: Dennis Rodman heeft ngeien contract getekend et Wn uit de minor lea- g extravagante basketbal- 'h>f|ore maakte bij Chica- •oli^ereikte een overeen- at dt het onbeduidende th Jam. Rodman (42) Ijn carrière vijfmaal we<pioen en zevenmaal >lau|en tot beste reboun- 1 NBA. De afgelopen lidm de Amerikaan, die afgfondige relatie had •pniinna, alleen negatief ladjiws. Rodman hoopt et ijte debuteren. De2 ekofennisser Juan Carlos ;entfe nummer drie van de iad(l volgend jaar op de vaihe Spelen in actie ko ndel toppers hebben zich deid voor het evene- tenfiat ze bang zijn dat thejden in Amerika daar- vasivaar komt. De US vanjint acht dagen na de üe Spelen. De ranglijst: 1. Nedved (Tsj/Juventus) 190 punten, 2. Henry (Fra/Arsenal) 128, 3. Maldini (Ita/AC Milan) 123, 4. Sjevsjenko (Oek/AC Milan) 67, 5. Zida- ne (Fra/Real Madrid) 64, 6. Van Nistel rooij (Manchester united) 61, 7. Raul (Spa/Real Madrid) 32, 8. Roberto Car los (Bra/Real Madrid) 27, 9. Buffon (Ita/Juventus) 19, 10. Beckham (Eng- /Real Madrid) 17, 13. Makaay (Bayem München) 4. leiden - Waterpoloer Tjerk Kra mer staat in de belangstelling van Barcelona. De speler van AZC uit Alphen aan den Rijn beraadt zich nog over een over stap. Vorige week trainde hij mee met de ploeg en bekeek hij een paar wedstrijden. „Het staat nog in de kinderschoe nen", zegt Kramer. „Ik moet eerst eens goed over de voor- en nadelen nadenken. Ik weet dat het goed voor mijn ontwik keling is, maar ik moet ook mijn school nog afmaken. De coach komt ook nog een keer kijken als we playoffs spelen met AZC, dus er is nog niets ze ker. Voorlopig concentreer ik me op het Nederlands team en het olympisch kwalificatietoer nooi eind januari in Brazilië." noordwijkerhout - In Tennis Center Frylink te Noordwijker hout worden van zaterdag 27 tot en met maandag 29 decem ber voor de vierde maal de Su per Tennis Masters in de cate gorie 3 gehouden. Heddy Boers en Wimpe Tho mas nemen aan het toernooi deel als Master van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit 2003. Voorts doen de winnaars van de Masters van de districten Den Haag, Rotterdam en Haar lem mee. Op zaterdag 27 en zondag 28 december worden om 14.00 uur en 16.00 uur de kruisfinales (dames en heren) gespeeld. De finales zijn op maandagavond 29 december en beginnen om 19.00 uur (da mes) en 20.30 uur (heren). zoetermeer/anp - Cees Juffer- mans uit Stompwijk en Lies- beth Mau-Asam staan er na de eerste dag van de kwalificatie wedstrijden voor de Europese shorttracktitelstrijd het best voor. Juffermans en Mau-Asam voeren de klassementen aan in Zoetermeer, waar na twee da gen zes startbewijzen voor de EK klaar liggen. Alleen de nummers één plaat sen zich rechtstreeks voor het individuele toernooi, het inte- rimbestuur shorttrack van de KNSB wijst de nummers twee aan. De overige vier startplaat sen zijn voor de landenwed- strijden. Aangezien er dit sei zoen geen kernploegen bestaan en er ook geen Nederlanders in de wereldbeker actief zijn, moe ten de shorttrackers via de se lectiewedstrijden een nationale EK-selectie vormen. De EK vin den van 16 tot en met 18 janua ri ook in Zoetermeer plaats. Gisteren reden de deelnemers tijdwedstrijden over 5 en 9 ron den, vandaag staan reguliere wedstrijden over 500 en 1000 meter op het programma. rotterdam/anp - Rotterdam is oktober 2004 het toneel van het wereldkampioenschap drieban den. De mondiale biljartbond UMB wees gisteren het toer nooi toe aan Nederland en de nationale biljartbond (KNBB) koos voor het Topsportcentrum Rotterdam als plaats van han deling. De Turk Semih Sayginer zal van 7 tot en met 10 oktober in de havenstad de wereldtitel, die hij dit jaar in het Spaanse Vallado- lid veroverde, verdedigen. De UMB laat 47 uitdagers toe. Het WK driebanden vond voor het laatst in Nederland plaats in 1997. De Zweed Torbjöm Blomdahl werd toen kampioen. Pavel Nedved is de tweede Tsjechische voetballer die de C krijgt. Foto: AP/assimo Pinca groningen/gpd - Uitgerekend En dan ook nog dit. „Ik heb nu bij bobsleeër Arend Glas, die fi- nog precies drie euro in mijn nancieel compleet aan de portemonnee", zegt hij be- grond zit, sloegen inbrekers duusd. „Mijn bankrekening is hun slag. De piloot lag in de leeg. Het enige waar ik nog iets nacht van zondag op maandag mee kan betalen is deze credit- te slapen, toen twee verdiepin- card." gen lager onder meer zijn lap- De grote vraag is nu: hoe houdt top, een videocamera en drie Glas zichzelf in leven? De geldkistjes met in totaal zo'n Olympia-ganger zucht eens 1500 euro aan contanten wer- diep. „Gelukkig had ik de sleu- den meegenomen. tels van de vrachtauto in mijn De bobsleeër kon het niet gelo- broekzak zitten. Die hebben ze ven. Door het wegvallen van niet meegenomen. We hebben sponsors en het omzetten van gelukkig wel een inboedelverze- zijn A-status bij het NOC'NSF kering, maar het geld zal ik niet in een B-status had hij sowieso teruglaijgen. Ik weet het ook al geen cent meer te makken, niet meer." UITSLAGEN BASKETBAL 48.49,53,57,61,62,75. (Onder voorbehoud van typefouten) New York. NBA. u Toronto Raptors - Orlando Magic 93-104, Bos- SHORTTRACK ton Celtics - Philadelphia 76'ers 87-84, De troit Pistons - Utah Jazz 96-75, Miami Heat - Zoetermeer. Kwalificatiewedstrijden EK. eer- Golden State Warriors 104-93, Sacramento stedag. Kings - Portland Trailblazers 117-98, LA La- Mannen. Wedstrijd op tijd over 5 ronden: 1 kers - Phoenix Suns 107-101, Philadelphia Versteeg 49.065, 2. Juffermans 49,563, 3. 76'ers - Orlando Magic 95-73, Utah Jazz - Chi- Boer 50,689. Wedstrijd op tijd over 9 ronden: cago Bulls 92-80, Denver Nuggets - Memphis 1. Juffermans 1.30,267, 2. Versteeg Grizzlies 106-99. 1 30,925, 3. Boer 1.32,582. Stand na eerste dag: 1 Juffermans 79,820, 2. PAARDENSPORT Versteeg 79,990 3. Boer 83,271 Vrouwen. Wedstrijd op tijd over 5 ronden: 1 Londen. Internationaal springconcours. Mau-Asam 53,041, 2. Lootsma 53,411. 3. Grote Prijs, 60.000 euro: 1. Michaels-Beer- Wiegers 53,548. Wedstri|d op tijd over 9 ron- baum (Dui) Shutterfly 0-30,77, 2. Smith (GBr) den: 1 Mau-Asam 1.37.423. 2 Van Doorn Kalusha 0-31.57, 3 Guerdat (Zwi) Campus 0- 1.38.833. 3 Wiegers 1 39,738. 32,86, 4. Whitaker (GBr) Lord Z 0-33,21, 5. Stand na eerste dag: 1 Mau-Asam 90,464, 2. Tops (Ned) Roofs 0-36,46, 6. Pollmann-Schw- Lootsma 93,199, 3. Wiegers 93,276. eckhorst (Dui) Candy 4-32,86. VOETBAL PRIJSVRAGEN Engeland, Premier League Lucky Day 3285, 22 december Manchester City - Leeds United 1-1 (0-1). 24. 3. 5. 8. 9.13.14. 18. 19, 23. 29. 32. 38. 43. Viduka 0-1, 82. Sibierski 1-1 ACHTERLIJN De eerste reactie als je hoort dat een wielerploeg zijn spon sor verliest vanwege het verko pen van een koers: net goed. Het overkwam wielervereni ging Swift uit Leiden. In mei werd de uitslag van een der- tiykoers waar een renner van Swift aan meedeed van tevo ren betaald, door de vader van een andere renner. Sponsor V7- tatem, een vastgoedhandelaar uit Den Haag wilde 'niet geas socieerd worden met omkoop praktijken'. De rechter was het met de Hagenaar eens en oor deelde dat hij de 48.000 euro die Swift contractueel van hem tegoed heeft niet hoeft te beta len. Hij geeft geld voor een ploeg die zijn best doet om te winnen, niet zodat iemand anders nog eens extra geld kan geven om ze te laten verliezen. Op zich logisch. De tweede reactie als je hoort dat een wielerploeg zijn spon sor kwijtraakt vanwege het verkopen van een koers: dit is een precedent van heb-ik-jou- daar. Dernykoersen zijn namelijk net wedstrijden van de World Wrestling Federation. Het is allemaal een grote show, de wielrenners maken er een spektakeitje van en de uitslag staat eigenlijk van tevoren al vast. Geeft niks, het publiek heeft een leuk schouwspel ge zien. Maar elke sponsor die fi nancieel een beetje in zwaar weer terechtkomt, kan nu dus van zijn wielerploeg af. Er is bijna geen dernykoers die NIET van tevoren wordt be paald. Schijnt het. De derde reactie als je hoort dat Swift niet meer gesponsord wordt door een Haagse vast goedhandelaar: door een wdt- voorliandelaar? Uit wadr? En jullie dachten dat dat wel een goed idee was? Deze vastgoedhandelaar wil niet geassocieerd worden met omkoping. Kan -ie, zeker in zijn branche, niet hebben. Dat zegt genoeg over de branche. Je kunt bij het horen van de woorden 'een Haags bedrijf denken aan nette mensen die met hun pink omhoog thee drinken en boeken van Louis Couperus verhandelen. Bij een 'Haagse vastgoedhandelaar' denk ik aan iemand die een kontrak onder je neus douwt en nog een pijpie pils bestelt. Deze Haagse vastgoedhande laar is niet langgeleden in op spraak geraakt. Hij zou - zo meldt de Haagse Courant - niet geheel frisse deals hebben gesloten meteen voormalig ge meente-onderdeel. Panden ge kocht voor weinig die hij ver volgens met een bak winst van de hand kon doen, schrijft de krant. Geen idee of het waar is. Als de aantijgingen kloppen, dan is de sponsor zeker niet in financiële problemen, en heeft hij een andere reden om van de wielerploeg af te willen. Dan kunnen ze hem maar be ter kwijt zijn - met dat soort mensen kan het nette Swift zich beter niet associëren. Als de aantijgingen niet klop pen, dan heeft deze Haagse vastgoedhandelaar gelijk. Hij wordt beticht van louche prak tijken en er is nu ook al een wielerploeg die onder zijn naam een koers heeft verkocht. (Leuk detail de renner Man Swift werd tweede, de Won van de vader die iedereen geld in zijn handje drukte om te verliezen kan zo beroerd wiel rennen dat hij toch slechts als vijfde over de streep kwam. Terwijl de jury de correcte uit slag aan de bond doorgaf, hul digde de organisatie deze nummer vijf als winnaar.) De vierde reactie als je alles hebt gehoord: o, het was maar een dernykoers. Ergens in Rot terdam. Met nog geen honderd toeschouwers. Die nergens voor meetelde. Waar een vader zoonlief een keertje wilde hel pen. In échte wedstrijden rijdt Swift vast goed. Anton Diedrich reageren: sportredactJe.ld@hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17