De kunst van het verwennen TOERISME Wintersporter wacht met boeken Oad haalt Jumbo Camper van Meer reizen op de televisie Partnerlid bij ANWB Neerlands beste b&b KLM dankt Boeing 747 af Reisnieuws op site krant Nieuwe prijsbrekende gebieden zijn in trek 1 Vanaf 1 januari is er een nieuw programma over reizen op tv. Holiday TV. Het wordt dagelijks uitgezonden op Net 5, tussen 14.30 en 15 uur. De Jong Intra Vakanties, in grootte de vierde reisorganisatie van ons land, is de sponsor. Het bedrijf uit Rid derkerk wil op deze manier de naamsbekendheid verder ver groten. Holiday TV geeft infor matie over vakantie- en vrije tijdsbesteding in Nederland en in de rest van de wereld, maar omdat het een 'homeshopping- programma' is, zal de kijker ook vanuit z'n luie stoel reizen kun nen bestellen. De ANWB biedt vanaf 1 januari de mogelijkheid om 'partnerlid' te worden. Dat betekent dat de partner van iemand die al lid is voortaan tegen gereduceerd ta riefkan meeprofiteren van de voordelen van het lidmaat schap. Bovendien heeft die partner ook recht op de kortin gen die op vertoon van de lid maatschapskaart bij de ANWB, en bij derden, zijn te krijgen. Een eerste ANWB-lidmaatschap kost 16,50 euro per jaar, de partner is straks al voor 4,50 eu ro lid, dat is exclusief de abon nementskosten voor de Wegen- wacht.Meer info op website www.anwb.nl De Linde Zathe in het Friese Nijland is gekozen tot beste bed breakfast-adres van Neder land. De prijs werd vorige week uitgereikt door Hans van Driem, directeur van toerisme Recreatie Nederland. In totaal waren drie b&b-adressen geno mineerd. De prijs voor de beste bed breakfast is dit jaar voor het eerst uitgereikt. Het is een initiatief van de Stichting ter Bevordering van Karakteristieke Bed Breakfast (SBKBB). Deze club wil b&b-logeeradressen in het wat duurdere segment pro moten als goed alternatief voor een hotel. Vandaar ook de naam van de bijbehorende website: www.geenhotel.nl KLM vliegt sinds deze maand niet meer met de Boeing 747- 300. Het type is vervangen door de Boeing 777-200ER en de Boeing 747-400ER Freighter (voor vracht). Twee van de ne gen afgedankte KLM-Boeings zijn verkocht aan Holiday Airli nes. Die gaat ze vanuit Thailand voor internationale vluchten gebruiken. Van de zeven reste rende Boeings 747-300 gaan er drie terug naar de leasemaat schappij, de overige vier toe stellen zijn eveneens beschik baar voor de verkoop. KLM zwaait de Boeing 737-300 uit. Foto: Capital Photos/KLM Voor steeds meer mensen begint de vakantiepret op in ternet. Kranten spelen daar op in, door al het interessan te nieuws over toeristische bestemmingen bij elkaar op hun website te plaatsen. Ook deze krant heeft achter de website van het dagblad nu een eigen vakantieportal: www.reiscircuit.nl. Met alge mene landeninformatie, maar ook alle eerder gepu bliceerde toeristische reis verslagen kunnen er worden teruggelezen. De regionale dagbladen bie den een extra service met een selectie van meer alge meen actueel landennieuws. Waardoor sitebezoekers met belangstelling voor een be paald gebied via de toeristi sche site zien wat zich daar recent heeft afgespeeld. Die journalistieke service kun nen andere reissites nooit bieden. De regionale dagbla den beschikken immers over correspondenten in de hele wereld, die dagelijks schrij ven over de belangrijke ge beurtenissen in hun werkge bied. VRIJDAG 19 DECEMBER J 'kaarsvet' en dan inge[ folie en een paar dikke schoenen. Als de par; ongeveer tien minuten| wijderd, volgt het vijlei ken. Het resultaat: kei te nagels en lekkere zat den. Die maken we voc niet meer vuil. Verder op het progr; daag een intensieve handeling: de huid wol dig schoongemaakt en scrubd. Puistjes worde knepen, niet leuk, ma; massage daarna maak helemaal goed. Verderl wimpers en wenkbraul verfbeurtje en worden ste ook geëpileerd Eei moet onze vochtarme I slotte weer hydraterenl De finishing touch krij| bij de kapper en de m£ Met penseeltjes, poedt crèmes gaan Ellen en aan de slag. Gelukkig Picasso en Appel, ma; subtiele kleurtjes oogst die warempel voor eei oogopslag zorgen. Eenl werkt de wallen weg ei fleert de vlekken. En dt geraffineerd aangebrat rouge ogen we nog gez Het is net eigenlijk net schoenen concluderen vreden in spiegel kijkei kunt niet tegenhouden verslijten, maar als je poetst, blijven ze Als verwennen een kunst is dan hebben ze bij De Wiemsel in Ootmarsum Appels en Picasso's in dienst. Ze heten daar niet Ka- rel en Pablo, maar Annemiek, Sil- ke of Agnes. En ze werken niet in een atelier met kwasten en verf, maar met penseeltjes, pakkingen en poeders in de 'Beautyworld' van het hotel. Verslag van week endje verwenhotel. Door Monique Couwenberg De opdracht waar het perso neel van de Wiemsel in Oot marsum zich -onwetend - voor gesteld ziet: twee uitgebluste dames - druk, druk en in dipje door kids, carrière en een me neer die geen ridder maar pantoffelheld bleek - binnen een weekend weer een beetje op te knappen. De middelen die ze daarvoor aanwenden bestaan in dit geval uit een dagbehandeling in de schoonheidssalon van het ho tel, gevolgd door een vier-gan- gendiner in het hotel-restau rant De Wanne en een schoon heidsslaapje in een van de luxe suites van het hotel. Dat de twee bleke bekkies die zaterdag arriveerden, de dag er op monter en fris het Twentse platteland weer richting grote stad verlaten, komt omdat alles in De Wiemsel gericht is op ontspanning: van de attente zorg van het personeel - niet overdreven, maar precies goed - tot en met de inrichting van het hotel: rustgevend klassiek met veel messing, schemerlam pen, dekenkisten en uitnodi gende zitjes met grote fauteuils met dikke kussens. De gang naar de Beautyworld doet door de serene rust die er heerst, de heiligenbeelden aan de muur en de plavuizen op de vloer, daarentegen een beetje kloosterachtig aan. Maar dan een klooster zonder ascese, want aan het eind wacht de luxe schoonheidssalon waar ontspannen het hoogste doel is. Ook hier lekker luie stoelen, een leestafel met niet al te ingewik kelde tijdschriften, uitstalkasten met lekkere lotions en smeer sels en net zoveel koffie, (krui- den)thee, koekjes en bonbons als de gasten maar wensen. New age-cd's met veel bos- en zeegeluid vormen het muzikaal behang. En opvallend, nergens in de salon is een klok. De gas ten - gehuld in dikke, zachte, witte badjassen - hoeven niet op de tijd te letten; de mede werksters loodsen ze efficiënt van de ene behandeling naar de andere. Hier is het onthaasten uitgevonden. Mannen Het zijn overigens niet alleen hotelgasten die we aantreffen, maar ook mensen die alleen voor een dagbehandeling ko men. Zoals de drie vriendinnen van rond de dertig, die het ar rangement als verjaardagsca deau hebben gekregen. Of vrouwen uit de omgeving die hier voor een behandeling ko men. En zijn ook steeds meer mannen die de drempel van de door Thom Olink De boekingen voor winter sportvakanties lopen zo'n 20 tot 30 procent achter bij voorgaan de jaren. De ski- en sneeuwlief- hebbers zitten bovendien bo venop hun portemonnee. En zij wachten vaak langer met hun beslissingen dan gebruikelijk was. Dit blijkt uit een rondje langs enkele touroperators. Meer wintersporttoeristen kij ken ook op internet, zoeken naar voordeeltjes en boeken di rect bij de bestemming. Het ex treem warme weer vorig jaar in deze periode heeft nogal wat mensen afgeschrikt om kerst te vieren in de traditionele winter sportgebieden. Daarin is Oostenrijk met een aandeel van ruim 60 procent verreweg het belangrijkst. Dan volgt Frankrijk met ruim 20 procent. Dit land is mede door de aanleg van nieuwe pistes en accommodaties met een in haalslag bezig. Italië en Zwitser land volgen, hoewel het land met de hoogste bergen gevoeli ge verliezen heeft geleden in aantallen wintertoeristen. Hans van Looij, winterspecialist van de ANWB wijst op de nieu we reisdoelen, zoals in Karin- thië en Oost-Tirol in Oostenrijk. Prijsbrekende pakketreizen naar die gebieden, maar ook naar het momenteel sterk op komende Tsjechië maken de witte vakanties aantrekkelijk. En prijzen maken het verschil, veel sterker dan in de laatste ja ren het geval was. Theo Venix, manager van de af deling wintersport bij de OAD constateert dat de achterstand geleidelijk wordt ingelopen. „Eind juni kwamen we met de wintersportgids uit, bij hoge temperaturen, dan zijn de ge dachten van de consument nog wel even ergens anders. Er wordt later en later geboekt, dat is een duidelijk waarneembare trend. Vorig jaar kerst was er weinig tot geen sneeuw in de lagere gebieden. Mensen ont houden dat en we hebben nu ook duidelijk ruimte over met de kerstdagen, oud en nieuw niet, dat zit vol. De wintersport- liefhebber wacht rustig af." „Of, en daarvoor zijn toch aan wijzingen, hij kijkt naar een zonvakantie in de winter. De aanbiedingen gieren voorbij en met een portemonnee die moeilijk open gaat en de herin nering aan die groene kerst kie zen nogal wat mensen voor Mexico of een andere verre be stemming. De sneeuwklanten weten ook heel goed dat niet al les vol zit, ze wachten rustig af en slaan dan toe. Mijn voor spelling voor het hele wintersei zoen? Ik denk nog steeds opti mistisch, dat we wel de nullijn halen. Maar de sneeuw moet nukomen." Wederom Hans van Looij: „Het is koud in de Alpenlanden en er is nu sneeuw gevallen. De con dities zijn dus heel wat beter dan vorig jaar. In Noorwegen ligt al volop sneeuw. De Scandi navische landen zijn ook iets goedkoper geworden door de stand van de euro. Nieuwe lan den als Polen ontberen grote gebieden met echt hooggeberg te en zijn ook gevoelig voor ge brek aan sneeuw op de lagere hellingen. Bulgarije weer niet met z'n Rodopen en andere bergstreken. Maar daar, net als bij voorbeeld in Roemenië, waar vroeger nog al wat reizen naar toe gingen, is de situatie instabiel. Mensen zijn bang voor criminaliteit. Maar over enkele jaren, zeker met Europe se steungelden, zullen die Oost- Europese landen beginnen aan een grote inhaalrace." Joris Gieske van de Nederland se Ski Vereniging merkt ook aan vele vragen die bij de NSV bin nenkomen, dat goedkopere rei zen in trek zijn. „Wij boeken natuurlijk niet, maar de vraag naar informatie over nieuwe, betaalbare en toch redelijk in gerichte gebieden maakt veel duidelijk. Tsjechië bij voorbeeld is een gezocht doel. Wat dit jaar betreft, goed zoeken in de prijs lijsten en rustig afwachten is het devies." Internet Thiebout van den Bergh, mar keting manager van het Oos tenrijks Toeristenburo heeft se dert de winter van '98/99 een constante groei gezien van het marktaandeel Nederlanders. Vorige winter boekte Oostenrijk 5,1 miljoen overnachtingen, een stijging van 3,7 procent. Maar ook hij constateert veran deringen: „Nederlanders gaan steeds meer rechtstreeks boe ken. De georganiseerde markt (via de touroperators) zat vorig jaar in de min, de winst kwam van de internetgebruikers." „De hoteliers en huizenbezit ters in de wintersportgebieden kunnen via dat medium heel makkelijk en soepel inspelen op de marktsituatie en daarmee doet de surfende wintersporter zijn voordeel. Wat niet weg neemt dat de diverse skipakket ten van de touroperators de klant vaak een hoop gedoe schelen om alles zelf uit te vin den en te regelen." „Over het algemeen kunnen de georganiseerde wintersport- boekingen naar Oostenrijk mo menteel zeker nog beter lopen. Het massale en extreem laag geprijsde - en dus concurreren de- winterzonaanbod van de laatste maanden speelt mee. Die prijsstelling nodigt menig wintersporter bijna uit om een jaartje ontrouw te worden. Ook wij verwachten dat de georga niseerde wintersport boekingen nog enigszins zullen aantrek ken en dat de rechtstreekse boekingen nog sterker zullen toenemen." Jaap de Carpentier Wolf, woordvoerder van Tui (Holland International, Arke enz.), ver wacht dat de vraag zeer snel zal aantrekken nu er sneeuw valt. „Dat is een onveranderlijk beeld door de jaren heen in het boekingsgedrag. Maar er is ze ker een achterstand goed te maken. Het totale beeld voor de winter wordt wel gecompen seerd door de belangstelling voor de zonbestemmingen. Charters naar verre oorden doen het op dit moment heel goed." Jong En we voelen ons moo geföhnd, gehydrateerd kwikt restaurant De W treden dat deel uitmaa |n het hotel. En jong, waiin vluchtige inspectie doi ir: le eetzaal laat zien dat avond - een paar uitzo w gen daargelaten - het 1 deel van de gasten hot categorie 'middelbare scoort. Of komt het do handeling dat we tien ger lijken? De gasten van De W; sen in ieder geval naai de klassieke ambiance| hotel. Hier geen zonni maar burberrybruin, j gouden schakelkettinu een bedje van borsthal' bescheiden colliers op schaafd donkerblauw eus zwart. En om het compleet te maken; ei pianist die het restaur; de klanken van klassit Waren we in de Beaul van onze geföhnde masseerde voeten vei De Wanne zijn onze si pillen aan de beurt. Ht gangendiner van de ci kunstenaars in de keu vormt is ieder opzicht waardige afsluiting vai dag. Nu komen we ooi praten toe; tijdens de fc Bc lingen was daarvoor gl toen waren we te spannen. Enigszins rozig van al tua spanning en niet te ve het wijnarrangement ner begeleidt bedenkt gelegen op de banken suite- een nieuw wooittecl verwennen; dat heet behe voortaan 'wiemselen'. ter wel Plaats: Ootmarsum. Aanbieder. Hotel De Wiemsel, Hampshire Classic HoteL Duur: een dag en een nacht; Thema: Beautiful Winter Time. Prijs: inclusief lunch, vier gangen diner, overnach ting en charapagneont- bijfc van zondag tot en met donderdag: 245 euro p.p. Supplement voor vrij dag en zaterdag: 35 euro P-P- Te boeken bij: Hotel De Wiemsel, Winhofflaan 2, 7631 HX Ootmarsumtel: 0541 292 155, internet: www.wiemseLnl. Ook andere Hampshire Hotels bieden een soort gelijk arrangement in di verse prijsklassen aan. Zie internet: hampshirehotels .com. schort een olijfgroene modder- achtige substantie (het blijken gemalen bergkiezels te zijn) op het hele lichaam aanbrengt. Het ziet er niet uit, maar het voelt heerlijk. Ingepakt in de huishoudfolie word je behaag lijk warm en als Myrjam met langzame bewegingen hoofd huid en haar masseert, voel je de stress en sores streek voor streek verdwijnen. Datzelfde effect heeft de li chaamsmassage van Yvonne. Vakkundig neemt ze iedere spier onder handen; zo klopt en kneedt ze alle spanning uit het vermoeide lijf. Dat willen we ie dere week wel. Dan hebben we nooit meer last van RSI en hoofdpijn. We onthaasten verder in het kleurenbad; een soort bubbel bad waarin alle kleuren van de regenboog voorbij komen. Ie dere kleur schijnt zijn eigen energie te hebben (oranje bij voorbeeld stimuleert de levens vreugde en gaat depressiviteit tegen) maar deze dame wordt er vooral sloom van en de an dere dame meldt dat ze haar ogen heeft dichtgehouden. Maar dan helpt het ook, weet Annelies Versteeg. Want de energie van de kleuren stimu leert de afvoer van afvalstoffen en verhoogt onze weerstand. Dat is dan mooi meegenomen, wij vinden het vooral lekker om ongestoord in een warm bub belbad te liggen. Waren deze behandelingen vooral gericht op het innerlijk, ook het uiterlijk komt aan bod. Ontspannen helpt, maar voor dames van rond de veertig die de strijd tegen de zwaarlijvig heid en de voltooid verleden tijd moeten aangaan, is dat niet genoeg. Handen Daarvoor biedt De Wiemsel binnen dit arrangement bij voorbeeld nog een manicure met paraffinepakking. De han den worden ondergedompeld in een bak met een vloeibaar De Jumbo Camper is terug van weggeweest. AOD heeft de bus aangepast en gaat hem ii avontuurlijke rondreizen door Afrika. Foto:OAD PR door Alice Plekkenpol Trouw aan zijn wortels als bus onderneming komt OAD deze zomer met twee nieuwe initia tieven waarin de bus een hoofdrol speelt. De eerste is eigenlijk niet echt nieuw, maar terug van wegge weest; de Jumbo Camper. De camper die jaren geleden werd ontworpen om barre tochten dwars door de Sahara te ma ken, is geheel aangepast voor diverse avontuurlijke rondrei zen door Zuidelijk Afrika. Het woestijnavontuur werd destijds geen succes. Daarna is de van oorsprong volledig selfsuppor ting bus nog kort ingezet op an dere bestemmingen, waaronder IJsland. Uiteindelijk verdween de Jumbo Camper voor langere tijd de stal in. Daar is hij nu als herboren weer uitgehaald. Aan boord is plaats voor maxi maal 25 personen, die slapen in tenten op het dak van de bus, in tenten op de grond of in de bus zelf. Maar altijd midden in de natuur, want met het voer tuig worden ook wildparken bezocht. Een tweede busnieuwtje is de pendelbus naar de Italiaanse Rivièra, waarmee Oad een grote groep consumenten een plezier denkt te doen. Belangstellen den kunnen ter plekke excur sies boeken. Maar ook de vliegtak van Oad Reizen laat van zich horen. Meer dan ooit tevoren gaat het bedrijf het komende zomersei zoen vliegreizen aanbieden vanaf regionale luchthavens. De touroperator vult daarmee enigszins de leemte die enkele andere reisorganisaties creëren door juist minder vanaf regio nale vliegvelden te vertrekken. Oad voert straks vakantievluch- ten uit vanaf de regionale lucht havens Rotterdam, Eindhoven, Groningen/Eelde, Twente en Maastricht/Aken. Ook worden vluchten aangeboden vanaf de Duitse luchthavens van |da i|de Münster en Düsseldomtec Giovanni Barbuio, dirjwejj vliegreizen van Oad, dp h deze chartervluchten in e toenemende vraag nafem nale vertrekken tegen men. „Consumenten willen! hinderd door files, dic|>ari huis vertrekken en mii kwijt zijn aan het parkjant hun auto. De regionalfcel den voorzien in die wilg i: Bovendien wordt voonctri vanaf de Nederlandsejgd 1 luchthavens geen extijën geheven." r te Het aantal reisgidsen j Wc komende zomer uitgef on naar 31. Nieuw zijn de voc gramma's Frankrijk (aft li daties en stedentripsjJexcc (veel accommodaties jwie excursiereizen), Brazilhdei excursiereizen met veir z duele mogelijkheden) ts i: voor de African Jumbfi all Voor meer informatie www.oad.nl. !er Verwenhotel De Wiemsel in Ootmarsum. Foto's: GPD/PR Van vingertoppen tot voeten; het hele lichaam komt aan bod bij de schoonheidsbehandeling. schoonheidssalon over durven. Vandaag zijn het er twee; onder wie Frans Mensen die samen met zijn echtgenote dit week end hun trouwdag - alweer ruim dertig jaar geleden - viert. „We doet dit een keer per jaar. En ik moet zeggen: het is echt lekker. Niets vreemd. Je moet je er gewoon aan overgeven." Misschien dat dat verklaart waarom hij zoveel jonger oogt dan zijn 57-jarige leeftijd en een drukke baan in de effectenhan del rechtvaardigen. „Hij is wel altijd blij als er een andere man is", vult zijn vrouw Hannie aan. „Dan is hij tenminste niet de enige." Beautymanager Annelies Ver steeg beaamt dat steeds meer mannen de schoonheidssalon weten te vinden. „Die komen met hun vrouw en willen het ook wel eens meemaken. Of ze krijgen het cadeau." Mannen en vrouwen ondergaan dezelf de behandeling, vertelt Ver steeg. Met uitzondering dan van de make-up en nagels lak ken; zo ver gaat de man (nog?) niet. Onze behandeling begint van daag met een pakking. We kun nen kiezen uit algen (ontgif- tend) en karwendel. Deze dame kiest voor het laatste vanwege de afslankende werking die er aan wordt toegedacht. „Een keer helpt natuurlijk niet", ver telt Myrjam eerlijk terwijl ze be schermd door een plastic

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24