BOOT-RIALTO BMW 6 cabrio geeft voorjaarskriebels Vingeroefeningen in Bologna Dealer raakt dure Mercede kwijt door onoplettendheic Meer Ferrari bij Carrera Alfa wacht nog even met Amerika Automaat begint door te breken Snelle lampjes voor remlicht Peking: Weg met elektrische fiets van der Plas Groep bv www.vanderplas.nl Alle nieuwe auto-ontwerpei Harley-Davidson 'van binner ...en veel garantie Deze Beste Koop occasions hebben veelal wat kilometers gereden, maar worden door ons evenwel geleverd met de ijzersterke Volkswagen Voorkeur of Audi A-selectie Garantie. Vanaf 6.950,-. Kom kijken op onze site of bij Kamsteeg Auto Plaza. www. kamsteeg, nl (advertenties) De fraaie Fulvia is een studiemodel van Lancia. Foto's: GPD amsterdam - In 2007 zou Alfa Romeo een glorieuze rentree maken in de Verenigde Staten. Inmiddels heeft het plan geen prioriteit meer, liet Alfa-baas Bandiera weten op de auto show van Bologna. „We hebben altijd gezegd dat we een goed modelgamma zouden moeten hebben én een goed dealemet- werk. Met dat gamma zit het wel goed in 2007, maar aan een goed distributienetwerk zal het ontbreken," zegt de Alfa-top man. Volgens Bandiera heeft Alfa de VS niet voorgoed uit het hoofd gezet, maar staat het plan in de ijskast. Voorlopig richt het Italiaanse merk zich op groei in bestaande markten als Europa en Azië. utrecht - In de Europese auto- fabrieken werden vorig jaar 2,7 miljoen personenauto's ge maakt met een automatische versnellingsbak. Dat wil zeggen dat ruim 18 procent van de nieuwe auto's nu met een auto maat van de band rolt en dat is ruim 4 procent meer dan vijf jaar geleden. Vooral in Duits land en Nederland neemt het aandeel van de automatische transmissie toe. In de VS en Ja pan wordt al jaren het leeuwen deel van de auto's verkocht met automaat. eindhoven - Philips heeft rem- lampjes op de markt gebracht die 50 procent eerder oplichten dan gewone verlichting. Vol gens de lampenfirma is dat ge lukt door aanpassingen van de gloeispiraal en het gasmengsel in de pit. VisionPlus heten de lampjes, die zijn afgeleid van de eerder geïntroduceerde Vision- plus halogeen-koplampen. Het sneller branden van de rem lichten kan achterliggers vol gens Philips bij 100 km/u drie meter extra remweg bieden. Peking - Voor het einde van 2005 moeten alle elektrische fietsen uit de Chinese hoofd stad Peking verdwijnen. Autoriteiten verbieden de elek trisch aangedreven rijwielen omdat ze een gevaar op de weg zijn: „Ze zijn langzamer dan ge woon verkeer, maar sneller dan gewone fietsen. Als dit verkeer mengt, is de tussenvorm te ge vaarlijk". Het valt nog maar te bezien of het verbod op elektri sche fietsen standhoudt. Regels veranderen namelijk nogal eens in China en het feit dat steden als Shanghai en Nanjing de fiet sen niet verbieden, maakt de steun voor het verbod in Peking niet bepaald groter. KALENDER DECEMBER 20 Modeltreinruilbeurs, Euretco Expocenter, Houten. www.treintjes.info 21 Ruilbeurs modelauto's, Hotel Mercure, Amsterdam. 020 6413 082. www.hobbycar.nl 21 Ruilbeurs modelauto's, Zaal Bart, Merksem-Antwerpen, België. 047 6493 483. www.hobbycar.nl 21 Modeltreinbeurs, Buurthuis De Vuister, Koog aan de Zaan. 26-28 Trucks eindejaarsmarkt, Brabanthallen, Den Bosch. 078 6415 646. www.hobbycar.nl Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 507, 2003 PA Haarlem, of via e-mail: hdwegenwiel@hdc nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het ver melde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. door Rien van der Steen De autoshow van Bologna is niet de belangrijkste ter wereld. Toch laten met name de Italianen daar leuke vingeroefeningen zien. En Citroën toont een leuke off-road C3. Die C3 is in Italië trouwens de best verkopende buitenlandse auto. De jaarlijkse Bologna Motor Show, waar behalve auto's ook motorfietsen te zien zijn, geniet weinig aanzien. Vreemd, want juist uit Italië komen bijzonder fraaie auto-ontwerpen. Denk aan de kunsten van Pininfarina, Bertone en van de tegenwoor dig bijzonder succesvolle Giugi- aro. Bologna, dat vorig jaar een verrassende 1,2 miljoen bezoe kers trok, moet zijn strijd echter opgeven tegen Rome, dat bin nen enkele jaren de autoshow binnen haar antieke muren haalt. Op de 28ste autoshow van Bo logna is Volvo's V50 deze week de ster van de show. Die lieten we vorige week al zien en dus maken we nu plaats voor de Lancia Fulvia Coupé. Die staat nu in een wat rustigere omge ving dan tijdens de show van Frankfurt, waar het studiemo del een paar maanden geleden al figureerde. Het is gezien de situatie bij moederbedrijf Fiat zeer de vraag of hij ooit in pro ductie komt. Het compacte coupeetje met houten dash board roept herinneringen op aan de Fulvia die bijna veertig jaar geleden verscheen. Een echte Lancia: met vooruitstre vende techniek en exclusief de sign. Fiat geniet van het feestje rond zijn gedecoreerde Panda (Auto van het Jaar 2004). Eind 2004 komt er een versie met twee portieren. En in september is de vierwielaangedreven versie (4x4) klaar voor de verkoop. Met extra grondspeling en een viscokoppeling, die wanneer een van de aangedreven voor wielen slipt, de achterwielen mee laat doen in de aandrij ving. Fiat heeft ook de Stilo 5- deurs van een wat aantrekkelij kere achterkant voorzien. Het zijn de achterlichten, die de au to een iets krachtiger aanzien geven. De middenklasser is voortaan ook te koop met 1.4 16v benzinemotor (95 pk) en 1.9 Multijet diesel (140 pk). Citroën heeft een prototype vervaardigd van de X-treme, een C3 die het klaarblijkelijk op avontuur gemunt heeft. De au to staat een centimeter of drie hoger op zijn wielen en heeft kunststof wielkastverbreders en een stalen plaat onder, om de motor in ruw terrein te be schermen. De aandrijving ge beurt gewoon via de voorwie len. Ook van het model Berlin- go is een X-treme gemaakt, die in een aantal landen in de ver koop komt. Weg Wiel waarmee de zes zichtbare ster ren van de Pleiaden worden aan geduid, maar het woord bete kent ook 'verenigen'. Deze sym boliek komt tot uitdrukking in het embleem dat op alle Suba- ru's prijkt: een ovaal met zes sterren. Ook deze 360 had al dat merkembleem op de motorkap. Met 2,99 meter lengte, 1,30 me ter in de breedte en 1,38 meter hoogte was het type 360 niet bepaald een grote auto en hij woog dan ook slechts 385 kilo gram. In die tijd nam ni Japan nog serieus als a ducerende natie. In Eur Amerika werd er onbes gegrinnikt bij het zien v Japanse auto, die in de gevallen bestond uit ge de stukjes Europese tec allerlei styling-invloede ropa en Amerika. 360 herkennen wi wat Kever en een 500. Foto: Subaru (advertentie) Alphen a.d. Rijn tel. 0172-4222 Katwijk tel. 071-40909 Leiden tel. 071-58960 BOEKEN Vorig jaar verscheen voor het eerst New Car Design, een fraai boek met een overzicht van alle nieuwe auto-ontwerpen (con cept- en productieauto's) uit de afgelopen maanden. De uitge ver liet toen weten hier een jaarlijkse uitgave van te willen maken en houdt zich aan die belofte want inmiddels ligt de tweede editie in de winkel. In New Car Design 2004 komen 110 nieuwe wagens aan bod, waarvan ongeveer de helft pro ductieauto's betreft. In alle ge vallen gaat het om totaal nieuw ontworpen auto's. Facelifts en afgeleiden van modellen zal men vergeefs zoeken in dit na slagwerk. De wagens worden alfabetisch stuk voor stuk fraai in beeld gebracht (ruim fullcolor illustraties) met bij een beschouwing (pli nische gegevens) van de autokenner Stephen Nei In een apart hoofdstuk i aandacht besteed aan di langrijke ontwerpers vai moment: Chris Bangle v BMW, J. Mays van Ford trick le Quément van Re Aansluitend wordt uitge wat het belang is van co auto's en een toegift too superdeluxe limousines miljonairsbeurs-gehalte New Car Design 2004, uitgeve Tirion te Baarn, 288 bladzijden 50 euro, 40 euro tot 1/1/04 Zonder twijfel het meest be sproken motormerk is Harley- Davidson. Vele boeken over de ze tot de verbeelding sprekende tweewieler zagen het daglicht waarbij het vooral om de foto grafie draaide. De Harley's en de hele cultuur eromheen zijn nu eenmaal zeer fotogeniek en veel eenvoudiger in beeld dan in woorden weer te geven. Juist daarom is het nieuwste Harley- boek bijzonder want daarin is het vooral de tekst die belang rijk is. Het is het persoonlijke verhaal van Jean Davidson, kleindochter van Walter David son, een van de vier oprichters en eerste directeur van HD. Zij deelt familiegeheimen met de lezer. Bijvoorbeeld hoe een hulp in de huishouding al het geld van het bedrijf stal dat in een oud blik achter de provi- andkast werd bewaard en hoe een kluizenaar als 'suikeroom' zijn spaargeld leende on bedrijf te redden, waard kon uitgroeien tot wat h 's werelds bekendste falj van motorfietsen. Teven Jean Davidson de lezer e achter de schermen met tie-beslissingen, de strijj andere bedrijven, de on| de geschiedenis van de Knucklehead-motor, de me vriendschap met aai Indian en meer. Net als haal komt ook de (zwart tografie in dit Harley-bo binnenuit', met natuurl nodige motoren maar o familieplaatjes. Het ma; boek tot een waardevol] vulling op de geschiede het beroemdste motorn Ier tijden. Een leven lang Harley-Davidsc De Alk, Alkmaar, 271 bladzijde utrecht/gpd - Een Mercedes- dealer uit Nieuwegein eist scha devergoeding van een onzorg vuldige klant uit IJsselstein. Die liet eerder dit jaar een Merce des ML 400 Cdi (prijskaartje 85.000 euro exclusief btw) bij het tanken onbeheerd achter. Een handige dief kon zo instap pen: het portier stond uitnodi gend open en het sleuteltje zat alvast in het contact. De verze kering heeft de autodealer uit betaald, maar de premie gaat daardoor wel omhoog. De auto onbeheerd achterlaten met de sleutel nog in het contact, noemde de dealer bovendien een onrechtmatige daad die be straft moet worden. De klant, een man uit IJssel stein, had de kostbare auto een weekje op proef meegekregen van dealer Pordon. Aan het ein de van de proefperiode reed de man nog even langs een tank station om de tank vol te gooi en. „Ik moest op tijd op kantopr zijn. Ik had haast, dus ik rende de auto uit om te betalen in het kantoortje op 7 of 8 meter af stand van de auto. Voordat ik het wist, stapte een mai het stuur. Ik stond als v< steend, toen hij wegreei nog nooit zoiets meegei verklaarde het slachtoff rechter in Utrecht tijdei door de autodealer aan| nen kort geding. De dief liet een auto acl ruil voor de Mercedes, staat op naam van een ger. Daardoor is de echl naar moeilijk te achterh De Mercedes is nooit m ruggevonden. De uitspi op 23 december. Het Japanse Fuji Heavy Indu stries ontstond een halve eeuw geleden uit een aantal kleinere bedrijven. De onderneming werd actief op vele gebieden, waaron der ook de autoindustrie. De eer ste personenauto rolde in 1957 van de band onder de merknaam Subaru. Kenji Kita, de eerste pre sident van Fuji, bedacht deze naam, die symbool staat voor de zes bedrijven die zich tot het concern verenigden. Subaru is in het Japans namelijk de naam door Peter Lodewijks BMW zet er aardig de sokken in. Nauwelijks heeft de Duitse fabrikant de 'kleine terreinwagen' X3 en een splinter nieuwe 6-serie op de markt gebracht, of er zit al een dakloze versie van die laatste aan te komen. We zijn nog niet eens gewend aan de fraaie nieuwe 6-serie, die zojuist zijn op wachting heeft gemaakt. En nu al komt er een auto die nog mooier is. Want het is gewoon een schoonheid, die nieuwe cabrio. Hij is imposant, stoer maar ook heel elegant. Met een linnen kap (nog mooier zou die in het donkerblauw zijn) die aan de achterkant wordt onderbro ken door een eigenwijs opstaand ruitje. Die doorzichtige scheidingswand kan verzinken in het schot tussen interieur en bagageruimte, ook wanneer de kap gesloten is. Het dak is (eventueel met af standsbediening) elektrisch geheel weg te vouwen, waarna alleen de voorruit nog overeind staat. Deze actie kan des gewenst rijdend worden uitgevoerd, maar tot een snelheid van 30 km/uur. Overigens zit er voor noodgevallen wel een automatisch rolbeugelsysteem in de auto verstopt. De cabriokap is voorzien van een geluids- en temperatuur-isole- rende schuimlaag. De 4-zits cabriolet, die ook de achter passagiers de nodige ruimte biedt, weegt 1.800 kilogram en komt net als zijn dich te broer eerst op de markt met de fraaie 4.4 liter V8-motor. De 'open' 6-serie komt in maart, de prijs is nog niet be kend maar die zal ongetwijfeld een stuk je hoger liggen dan de 101.000 euro die de coupé-versie van de BMW 6-serie mi nimaal moet kosten. Dat is dan nog zon der interessante extra's als 'head-up dis play', een geavanceerd informatiesys teem dat belangrijke informatie als snel heid en navigatie-aanwijzingen via de voorruit in het gezichtsveld van de rijder projecteert. Daarmee kan de rijder zijn blik op de weg houden en heeft hij toch alle informatie in beeld. Maar ook zonder dit extraatje is de ca brioletversie van de 6-serie een appetij telijke verschijning, die de voorjaarskrie bels voortijdig op gang brengt. De Carrera-racestal bevat naast een Porsche Carrera GT nu ook door Peter Lodewijks susteren-maranello - Het 40- jarige Carrera is een van de toonaangevende merken op het gebied van slotracing, het rij den met miniatuurauto's op een modelracebaan. De race baan is in de loop der tijd ver der verbeterd en uitgebreid met accessoires en nieuwe produc ten. Zoals de mogelijkheid om de baan uit te breiden tot maar liefst acht sporen naast elkaar. Wat automodellen betreft is er inmiddels een ruime keuze, maar marktleider Carrera heeft onlangs een contract gesloten met het fameuze merk Ferra ri. Hoewel de naam Car rera meer doet denken aan Porsche, betekent de nieuwe overeen komst dat de keuze aan Ferrari's bij Carrera flink zal worden uitgebreid. Het begint bij een zestal Ferrari's in de zo geheten Evolution-reeks in de schaal 1:32. Naast de twee suc cesvolle Ferrari Formule 1 wa gens F2002 V10 met de start nummers 1 en 2 zijn nu ook de Ferrari's Uovo in het echte Mil le Miglia-design uit de jaren 1951 en 1952 en twee Enzo-mo- dellen leverbaar. Tevens is de Evolution-reeks uitgebreid en technisch sterk verbeterd. De serie kende al vele aanspreken de modellen, waaronder de kersverse Aston Martin Vanqui sh en Porsche Carrera GT maar ook klassiekers als de Plymouth Roadrunner, Dodge Charger Daytona, Jaguar D-type, Che vrolet Camaro, Ford Mustang, Ford Thunderbird en Corvette Sting Ray. Internet: www.carrera-toys.de

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22