Nu eens 'net wel' na jaren 'net niet' Ij SPORT Schapers wil bemiddelaar in geschil Jan Snik Rood van broer voor broe{ BALLETJE MET Ir 1 Mens wint bij Masters Rotterdam - Jolanda Mens heeft bij de nationale LSI Mas ters in Rotterdam haar tweede poulewedstrijd gewonnen. De Voorhoutse tennisprof was in drie sets met 6-3 2-6 6-0 de meerdere van de als vierde ge plaatste Olga Kaloejsnaja. On danks haar overwinning is Mens uitgeschakeld voor de halve finales. Door haar twee sets nederlaag in de eerste pou lewedstrijd tegen Elise Tamaela heeft ze een negatief setegmid- delde. Tamaela heeft aan de winst van een set tegen Kaloesj- naja genoeg om zich bij de bes te vier te plaatsen. 'Onderzoek naar functioneren was niet gedegen' eemnes/ANP - Michiel Schapers heeft in zijn geschil met de tennisbond (KNLTB) voorgesteld een bemiddelaar te vragen om beide partijen tot elkaar te brengen. De KNLTB stelde Schapers kortgeleden op non-actief als coach van Jong Oranje. Schapers heeft bij de KNLTB een contract voor onbepaalde tijd. De bond gaf eerder aan de beslissing te hebben genomen na een gedegen onderzoek. Aanleiding tot dat onderzoek vormde een klachtenbrief van een van de ouders van een speler die be trokken was bij een duel voor de Davis Cup voor junioren in september. Een te rugkeer van Schapers in zijn functie is in de ogen van de KNLTB uitgesloten. Schapers trok woensdag in een door hem uitgegeven verklaring de wijze van het on derzoek en conclusies zwaar in twijfel. „Als trouw lid van de KNLTB maak ik mij ernstig zorgen over de wijze waarop de KNLTB het onderzoek naar mijn functio neren heeft uitgevoerd. Ik ben van mening dat het hier absoluut niet gaat om een ge degen onderzoek maar om een eenzijdig onderzoek waarin stelselmatig de positie ve zaken wat betreft mijn functioneren als bondscoach van Jong Oranje onderbelicht zijn gebleven. Inmiddels heeft een aantal personen mij te kennen gegeven zich niet te herkennen in uitspraken die in het ka der van dit onderzoek aan hen worden toegeschreven", aldus de verklaring. Schapers is tevens van mening dat diverse bondsfunctionarissen zijn reputatie grote schade hebben toegebracht. „De regie van het onderzoek is van meet af aan in han den geweest van de heer Hulshof, direc teur van de KNLTB", geeft hij zijn mening over de tegenstelling tussen directie en trainer weer. De KNLTB verklaarde woensdag nog niets van een verzoek en verklaring van Scha pers te weten en er daarom niet op te kun nen reageren. Korfbalster Bregtje van Drongelen wil met TOP kampioen worden en in de hoofdklasse blijven Bregtje van Drongelen, hier op de training verdedigd door tweelingzus en ploeggenoot Johanna, is na lang blessureleed bijna terug op haar oude niveau. Foto: Taco van der Eb door Anton Diedrich katwijk - Bijna vier jaar geleden ging zij samen met haar twee lingzusje Johanna van Fluks naar TOP. Van Noordwijk naar Sas- senheim. En dat leek slechts een tussenstop op weg naar een nog hoger niveau. Bregtje van Dron gelen speelde in Jong Oranje en gold als een groot talent. Inmid dels is de 22-jarige Katwijkse hersteld van twee ingrijpende knieblessures. Haar korfbalambi ties liggen voorlopig bij TOP. „We moeten dit seizoen zorgen dat we de hoofdklasse halen, en dat we er nu eens in blijven." Bregtje van Drongelen komt uit een korfbalnest. Alle zeven ge zinsleden doen of deden de sport. Vader en moeder zijn in middels (zo goed als) gestopt, net als de jongste broer en zus. Allemaal begonnen ze bij Fluks, de club van haar vader. Daar speelt broer Ronald nog in het tweede. „Op mijn achttiende ben ik samen met mijn zus naar TOP gegaan. Daar hebben we met de jeugd de veldfinale ge haald. Het doel was ook Ahoy', de zaalfinale, te bereiken. Dat is helaas niet gelukt", zegt zij. Ze kwam van de jeugd in de se lectie terecht, en daar sloeg het noodlot toe: Van Drongelen scheurde de voorste kruisband in haar rechterknie. Acht maan den later kon ze weer spelen en binnen een paar weken kwam de volgende blessure er achter aan. Nu de kruisband in haar linkerknie. Al met al heeft ze anderhalf jaar niet kunnen spe len. „Dat was een behoorlijke domper", zegt ze nu vrolijk. Vrolijkheid was even ver te zoe ken. In die tijd heeft ze wel even getwijfeld of ze wel terug zou komen. „Maar ik ben nog jong en ik wil korfballen. Waarom zou ik zeggen: ik laat dit aan me voorbijgaan? De dokter vertelde me dat ik weer helemaal zou herstellen, dat ik weer zou kun nen spelen. Dus was voor mij de keuze duidelijk. Ik ben er vol voor aan de slag gegaan." Oké, voegt ze eraan toe, haar knieën zijn allebei niet meer honderd procent. „Daarom heb ik kilo meters gefietst en gelopen. Ik wilde weer korfballen." In beide knieën is de voorste kruisband vervangen door een pees van de knieschijf. „Nu voel ik me sterker dan na de eerste operatie. Toen kon ik het ver schil tussen beide knieën voe len. Ik heb hard getraind, veel krachttraining om de spieren in mijn been sterker te maken, zo dat ik daar de ergste klappen mee kan opvangen. En ik heb veel getraind op het korte werk, met de fysiotherapeut. Korfbal is snel bewegen, kort aanzetten. Ik ben best lang - 1.84 - dus dat heb ik niet van nature." In de tussentijd was ze nog elke zaterdag langs de lijn te vinden bij TOP. „Ook al ben ik begon nen bij Fluks, TOP is nu mijn club geworden. Ik zit hier vier jaar, en hier spelen mijn ploeg genoten, mijn vrienden en vriendinnen." TOP speelt dit zaalseizoen in de overgangs klasse, een treetje onder het hoogste niveau. „De club is steeds erin, eruit, erin, eruit", zegt de bedrijfseconome. „Toen ik hier begon, kon ik het niveau wel aan. Maar na anderhalf jaar eruit moet ik dat eerst maar weer bereiken. Ik hoop dat ik begin volgend seizoen weer he lemaal op niveau ben. Mijn ontwikkeling heeft natuurlijk even stilgestaan." Met TOP staat Bregtje van Drongelen nu bovenaan in die overgangsklasse. Een positie die de club deelt met nog twee an dere verenigingen: KVS en Oranje Wit. Alledrie zijn ze na vier wedstrijden ongeslagen. Zaterdag staat de topper tegen KVS op het programma. „Een sterke tegenstander", weet Van Drongelen. „Maar wij zijn ook sterk. Wij willen kampioen wor den, daar is het hele team van doordrongen." En dan in de hoofdklasse blijven. „Het ver schil met de hoofdklasse is best groot. Tot nu toe was het bij ons steeds 'net niet'. In eerdere seizoenen in de hoofdklasse konden we bijna de hele wed strijd meekomen, maar ging het in de laatste minuten toch nog mis. We misten net een paar in dividueel echt goede spelers. Maar we hebben een behoorlijk jonge ploeg, en we zijn allemaal weer wat meer ervaren na afge lopen seizoen." De wedstrijd van zaterdag, te gen directe concurrent KVS, ziet zij dus met het volste ver trouwen tegemoet. „We weten dat KVS sterke heren heeft. En een goed collectief." Coach Gert-Jan Kraaijeveld vertelt zijn team vanavond tijdens de laat ste training wat hen te wachten staat. „Hooguit passen we de training een klein beetje aan, om daarop in te spelen", zegt Van Drongelen. „Maar natuur lijk spelen we ook zaterdag ons eigen spelletje. Dat is gevari eerd, en beter dan dat van de meeste andere ploegen. Dat wordt ook wel van ons ver wacht, we zijn een van de favo rieten. Elke tegenstander komt tot de haarpunten gemotiveerd naar ons toe. Daarom moeten wij er elke wedstrijd staan." Wat zij zelf aan de ploeg toe voegt, daar is de Katwijkse be scheiden over. „Ik heb best een zuiver schot. Dat moet ik onder druk nog verbeteren. En mijn een-tegen-eenverdediging is ook nog niet zoals het zou moe ten. Wat wij kunnen doen is als team goed draaien." Daarbij zou Van Drongelen - toch ge roemd als groot talent - een steunpilaar moeten zijn. „Mis schien wel. Trouwens, elke spe ler moet dat willen. Anders red je het niet op dit niveau. En ze ker volgend jaar in de hoofd klasse niet." SPORT EN SPEL BILJARTEN Sportrust/Van Diemen deed in de lan delijke kadercompetitie goede zaken door koploper Concordia met 4-2 te kloppen. De Sassenheimers klommen hierdoor naar een toppositie. De Engel- /Van der Aart uit Lisse verloor met 4-2 van datzelfde Concordia. Alleen captain Louis Opstal kwam tot scoren. De streekderby tussen De Sport/Music Mi ning en De Plas uit Langeraar werd met 4-2 gewonnen door de Weteringbrug- gers. Het Langeraarse Verdel Orchidee- en ging met 6-0 onderuit tegen het H- team. Stand aan kop: 1. Concordia 13-19; 2. H-team 12-17; 3. De Sport/Music Mining 12-15; 4. De Maasstad 12-14; 5. De Engel/v.d. Aart 12-14. In de eerste divisie driebanden groot kwam Jumbo Warmond tegen Aarts- bouw dankzij partijwinsten van Rob Lamboo en Peter Vlaar tot een 4-4 gelijk spel. Vlaar tekende in deze wedstrijd voor de grootste serie (9). Stand aan kop: 1. BV Broeders 10-18; 2. Bovoteam 10-15; 3. Kalei doscope 10-14; 4. Hultermans 10-10; 5. Jumbo 10-10. BRIDGE Het duo C. v.d. Ven/K. Wilmer heeft door een score van 214 punten (63.69 procent) de vierde zitting van de paren competitie gewonnen. Hierdoor nade ren zij de lijstaanvoerders P. Zwart/H. Pijnacker in de hoofdklasse van het NBB district Leiden tot op 31 punten. De koplopers kwamen niet verder dan een gedeelde achtste positie (49.40 procent). Stand aan kop na vier zittingen: 1. Zwart/Pijnacker 764 2.V/d Ven/Wilmer 733 3.Kaashoek/Laatsch 728. De vierde zitting in de eerste klasse werd gewonnen door het paar M. van Gils/A. v.d. Giessen met een score van 228,7 (59.56 procent). Dit duo klom daarmee naar een achtste positie op de ranglijst. Het paar P. Babtiste/M. Storm gaat door een beter scoregemiddelde (55.66 pro cent) nog nipt aan de leiding. DARTS In de nationale superleague staat het Leidse HJ United, na z'n vijfde nederlaag op rij, stationair op de laatste plaats. De ploeg ging dit keer met 7-3 onderuit te gen De Bolle Olifant uit Nieuw Vennep (voorheen The Homets uit Noordwijker- hout). In de overgangsklasse verloor The Rippers (Leiden) met 6-4 van Real Magic uit Tilburg. Dit Leidse team bezet een plaats in de middenmoot. SCHAKEN Grootmeester Dennis de Vreugt (Lisse) is in Santo Domingo (Dominicaanse Re publiek) op de gedeelde eerste plaats ge ëindigd. In dit sterk bezette internatio nale schaaktoernooi greep De Vreugt in de slotfase (achtste en negende ronde) door winstpartijen op de Cubaanse grootmeester Bruzon en de Amerikaan se grootmeester Nakamura de kopposi tie. Een remise in de slotronde (10) bleek toen voldoende voor de gedeelde eind zege met 7.5 punten. Een groep spelers van het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) deed het irv dit toernooi niet slecht. Edwin van Haastert draaide lang in de top van de ranglijst mee en eindig de uiteindelijk op 6 punten. Ook Arjen van Benthem scoorde 6 punten. Overige LSG-ere: Raoul van Ketel 5.5 punten, Je roen van der Linden 5 punten en FoDcert Geert- sema 4 punten. SNOOKER Jumbo leed in een inhaalduel van de landelijke eredivisie een 4-5 nederlaag tegen Stone City 147. Daan Hoekstra scoorde twee punten, Leon Alewijnse en Florian Moederscheim scoorden ieder één keer. Stand aan kop: 1. Oud West TCS 8-44; 2. Pierre De Jonge 8-42; 3. Stone City 147 7-36; 4. Jumbo 7-32. Moederscheim sloeg in de tiende ronde van het Open kampioenschap van War mond een aanval op z'n koppositie af door runner-up Martin Zevenhoven in de halve finale te verslaan. In de finale zegevierde hij eveneens over clubgenoot Leon Alewijnse. De verliezersronde was een prooi voor Hans te Sligte. Stand aan kop: 1. Florian Moederscheim 94; 2. Martin Zevenhoven 87; 3. Ronald Blok 80; 4. Le on Alewijnse 74; 5. Daan Hoekstra 70. Klassement: 1Lugdunum 7,7 2. SJZ 7,5 w Woubrugge 7,5 4.KRV 7,4 5. Valken '68 7,2 6. w Oegstgeest 7,1 Meerburg 7,1 8. Warmunda 7,0 TAW 7,0 Voorschoten '97 7,0 10. Alphia 6,8 11. w Alphen 6,7 w Leiden 6,7 FC Rijnland 6,7 13. Docos 6,4 donderdag 11 DECEMBER (bij)zaken in de sport p k RONDJE LANGS DE VELDEN lid [be tel Jan Snik schreef vorige week bowlinggeschie denis. De 39-jarige Leidenaar gooide een zo geheten 'perfect game'. Op zijn thuisbaan, de Menken-hal in Zuidwest wierp hij twaalf strikes achter elkaar wat het magische getal van 300 punten opleverde. Hoe bijzonder is dat? „Het was in de 24-jarige geschiedenis van onze vereniging nog niet voorgekomen en het is ook de eerste keer in Leiden. Vergelijk het maar met 147 in snooker of negen pijlen bij darts. Hans Gentenaar, Jan Cornet en ik hadden een 299 achter onze naam staan, nu ben ik de enige met 300. Je begrijpt, ik ben ontzettend trots. Wat was de gelegenheid? „Het gebeurde tijdens de wekelijkse huiscompe titie. Bij de achtste strike begon het een beetje te Foto: Taco van ei rit kriebelen. Bij de negende, mijn slechtste ufere kwam ik weg met wat in vaktermen een b lyn-strike heet. Bij de tiende werd het helt m stil in de zaal en kwam iedereen kijken, en twaalfde gooide ik achter elkaar en ik 4 j de adrenaline door mijn lichaam schieten k En toen? an „Groot feest natuurlijk, iedereen juichen, eu hele week ontvang ik felicitatiekaartjes en üt mailtjes. Van de firma Menken kreeg ik et ot bowlingbal, van de vereniging een cheque w een behoorlijk bedrag bloemen, champaét. een shirt met '300' erop gedrukt. Het jeugd ri dat ik coach, had zaterdag een taart voor i e ten maken met de tekst 'perfect game' ero\ en Overweldigend allemaal. Ik word deze wwflij: veertig jaar en ik had mezelf geen beter wfrai dagscadeau kunnen geven.b< 8. Dugouts: Afgelopen zondag kreeg Ron van der Weiden, speler van Lugdunum 3, de rode kaart van scheidsrechter Van der Weiden. Dat is toch geen fa milie, Ron van der Weiden? „Jazeker, dat is inderdaad mijn broer. Schandalig hè?" Nou, schandalig, had -ie niet een beetje gelijk? Eh, ja, eigenlijk had hij geen keus. Mijn tegenstander gaf mij een schop naar achte ren en ik gaf hem een gooi te gen zijn achterhoofd. We wer den er allebei uitgestuurd. En dat bij het derde van Lug dunum, een vriendenteam. „Ja, maar er zit wel een ver haaltje aan. We hebben vorig jaar dit team opgericht. Heel veel werk voor gedaan, we worden gesponsord door het Theehuis en we hebben 19 spe lers. We dachten dat we wel even kampioen zouden wor den. Maar in de eerste wed strijd speelden we tegen deze zelfde tegenstander, DWO. We werden helemaal weggespeeld, hebben alle hoeken van het veld gezien en verloren met 4- 0. Dit was dus de revanche wedstrijd." BELLETJE MET Dat nam je wel erg lettel Ji „Zij ook, hoor. Er was eti eentje van hen uitgestuu' hebben trouwens wel ge|°I tien, met3-1." K' Maar je broer hoef je difa niet te zien? r „Ach, het zal wel moetefc1 speelt normaal gesprokPf bij ons, maar was nu gff"® seerd en wilde wel fluiteP was trouwens keeper eerste wedstrijd tegen gens, en brak daarbij zii Dat is weer hersteld, wajr rode kaart trekken gingV^ hoorlijk soepel." De slechtste: mer hebben iedia voorstebeh dat 2. Gol Sport- I mistroostig- pij -i yv Leiden. C-.Zjnp I het 1 riet. Idem dito. 9. Clubgebouw binnen:. Schoon. Lt 10. Clubgebouw buiten^ Als we de entree vergetet^ Mooie tribune, keurig oiL houden en een kinderspL plaats. Zo hoort het. L 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 7 Ja, dat vindt de buitenstaander Foto: Hielco Kuipers wel. Net als bij w Alphen mag de gemeente de bordjes wel wat rechter hangen. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 7 Zeer ruim bemeten parkeer plaats, maar dat kaartverko pershuisje is schandalig slecht onderhouden. Foei. 3. Reclameborden: 6 Beetje weinig hoor. De mid denstand vindt zijn gang beter naar de andere verenigingen. 4. Velden: 6 Kan het gras een keer gemaaid worden? 5. Strafschopstip: 6 Het plekje ligt keurig op elf meter, maar we willen een ge kalkte stip. 6. Vuilnisbakken: 6 Veel te weinig. 7. Scorebord en klok: 8 Gloednieuw, een plaatje. De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties pp het veld, maar bekijkt de omstandige heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Alphia in Alphen aan den Rijn.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20