jOP is klaar >or topper SPORT ■ouwen Alecto ademen weer wat makkelijker na nipte overwinning Pleeth imponeert bij Ter Speckeloop ai LOHC bij winterstop sterkste Leidse club KC Boutiette slaat ondanks het weer opnieuw toe in massasprint S9 reede zege voor Leython maandag 8 december 2003 censluiter Forescate snoept koploper HDS puntje af •r Klein ihockey - De hockeysters jto hebben weer wat lucht, gangsklasser won de zespun- Itrijd tegen concurrent Al- i Heemstede met 1-0. ar twee punten verschil tus- nummer acht en nummer het spannend onderin. Het n onervaren Leiderdorpse oet wekelijks 'volle bak' spe er in de eerste helft verlamde ischap van het 'moeten win- team. Alliance had het bete- iet spel, schiep zich ook en- igelijkheden, maar vond het i keepster Christine Brauck- ïiet. Vlak voor de pauze viel ook Karin van Rijn nog uit. De spits moest in het ziekenhuis eén diepe vleeswond laten hechten. Het toch al gehavende Alecto, waar in Al-junior Floor Lely een basis plaats had, liet zich door de nieuwe tegenslag niet uit het veld slaan. Het spel in de tweede doorgang was van af de eerste minuut in handen van de formatie van coach Maurits Ei kenhout. Ook de matige arbitrage en een door Inge de Zeeuw gemiste strafbal werden goed opgevangen. Acht minuten voor tijd kon Eiken hout zich niet meer inhouden. Zijn verbale uitbarsting leidde tot een ge le kaart en een uitsluiting van tien minuten. Het wegvallen van de coach zweepte Alecto alleen maar op. Twee minuten later werden via een benutte strafcorner van Frederi- que van Kauuwen drie belangrijke punten binnengehaald. In de eerste klasse A stuntte hekken sluiter Forescate door koploper HDS op 1-1 te houden. De eerste helft was duidelijk voor de bezoekers uit Den Haag, die bij rust met maar één doelpunt geen echte afstand hadden genomen. Het geringe verschil kwam vooral doorm toedoen van Evelien Mulder. Zij legde de spelbe- palende mid-mid van HDS, een voormalig hoofdklasser van HDM, volledig aan banden. In de tweede helft zette Forescate door. De belo ning kwam via een doelpunt van Mascha Kimman. In dezelfde afdeling ging LOHC met 3-1 onderuit bij Groen Geel. Marieke Mattheussens, die voor het eerst weer een hele wedstrijd speelde, zorgde in het begin van de tweede helft voor de aansluiting. Een doel punt van de Haagsen uit een straf corner, onzichtbaar door de laag staande zon, was de nekslag. Roomburg gaat de winterstop niet als lijstaanvoerder van de eerste klasse B in. De Leidse formatie van coach Yvonne Koot kwam in en te gen Almere niet verder dan 3-3 en zag rivaal Spandersbosch opnieuw voorbij snellen. Almere heeft nu drie weken een nieuwe trainer en een nieuwe coach", vertelde Koot na afloop. „We speelden tegen een to taal ander, veel beter team." Lisette Kole en Alieke Hordijk zetten het iets betere Roomburg in de ener verende eerste helft op een verdien de 2-0 voorsprong. Almere kreeg pal voor rust uit een gelukkige corner aansluiting, kreeg in de tweede helft vleugels en liep snel naar een 3-2 voorsprong uit. „Ze kregen maar drie kansen, maar het waren ook drie doelpunten. Positief vind ik, dat we de kop toen niet hebben laten hangen, maar juist fel op de gelijk maker zijn gaan jagen. Bij winst wa ren we koploper gebleven, maar we hebben boven verwachting toch al veel meer punten, dan in dezelfde periode vorig jaar." Ellen van der Zalm zorgde voor de 3-3 eindstand. In de tweede klasse kwam Alphen met 2-1 tekort tegen Voordaan. Eline Kardoes maakte in de eerste helft de Alphense treffer. Catwijck gaat met drie punten voor sprong op Terriërs als winterkampi oen van de derde klasse B de winter stop in. De kustbewoners klopten degradatiekandidaat Muiderberg simpel met 4-0. Naaste concurrent Heerhugowaard leed met liefst 6-1 haar eerste nederlaag, en staat nu op vier punten. Lang was coach Bas Pinkster niet gerust over de eind stand. Alle Katwijkse doelpunten vielen namelijk in de tweede helft. Muriel van Beek brak na tien minu ten de ban, waarna Marjolein Ra- vensbergen na een solo en een back handwippertje over de vijandelijke keepster, spits Alice van Duin en Ivy van der Werft de verdere productie voor hun rekening namen. In dezelfde afdeling ging bij Noord- wijk alles mis, 5-0 verlies op eigen grond tegen Haarlem. De wedstrijd van de Leidse Studs werd vanwege het bevroren kunstgrasveld uitge steld naar morgenavond. In de vierde klasse stond de teller bij Hisalis na zeventig minuten op liefst veertien doelpunten. Het gemiddel de van een doelpunt per vijf minu ten werd gerealiseerd door Roos van de Krogt (5), Jonneke Reitsma (3x, Marleen Peeters (2), Marlies Mols, Marjolein Miedema, Willemijn Zandbergen en Marleen Heemskerk. Ichel van Cent - TOP lijkt in goede Dr de komende thuis- d tegen medekoploper luige de 13-21 zege op w ngsklasser uit Sassen- kd in de eerste helft nog imet de lange vrouwen thuisploeg en gaf mede lige defensieve fouten I voorsprong uit handen 1-8 rust). Na de pauze p aanval wel de tijd om schotkans uit te zoe- irijke van den Berg (ver- ir van Bregtje van Dron- Sander Harmzen, Ar- j(ok en Stanley Lardé 1 in krap acht minuten ieze opening brak de te- Ider, die ook door con- "prek niet meer kon aan- EERSTE KLASSE g Trigon bouwde tegen 8-6 een voorsprong van nten op (13-9 rust, 15- ir kreeg het in het derde ei# moeilijk. Coach Robin ling kreeg in deze perio- loe gele kaart voor het weg- k van de bal en Aukje van lest zelfs vroegtijdig naar ze kreeg een rode kaart slaan naar een tegen- a ef- De ploeg toonde zich d# incidenten echter zelf- rd liep in de reste- inhegentien minuten flink - h 16-12 scoorden Maarten 3. et (3), René Bekker (2), Venema en Manon die voor Van Rijn was erejlen: 23-14 winst. dediging van Pernix had eite met het rommelige spel van Merwede en tal van tegengoals uit rpen en vrije ballen. Het «van Perry Venema be- •'in de eerste helft nog het irloop tegen de puntloze sluiter (2-4, 6-6, 7-9 rust) tri IJzerman scoorde in eriode vier keer. Na de kwam de aanval nage- 3el iheel vast te zitten: 17-11 Alleen Inge Homberg en pSi van der Kooij hadden tasballen nog eens succes. s kwam vaster op de laat- lts door de 15-20 neder- ,r 1 ;en ONDO(G). Linda van 1, Marcel Haagsman, Er- ïre hausen (2), Barbara van en Wouter Keizer hiel- ;t( n club tussen 2-1 en 8-7 [0t leiding. De verdediging ph rde echter opzichtig in 2 ste twee minuten van de 2 helft, zodat het 8-10 bij iond. Deze achterstand vervolgens niet meer ,]uf maken door te gehaast tai en- "tweede klasse val van Fiks kwam tegen ;els lange tijd niet verder eriel rondspelen zonder photdreiging, terwijl de d, 'g^g veel te gemakkelijk ,j ïimte weggaf. De oranje- n, met Mart ine Anholts zieke Judith Hogendorf, na 4-4 de achterstand dan ook gestaag oplopen via 6- 12 (rust) tot maximaal 7-18. Al leen Fenno van den Berg (4), Saskia van der Does en Michiel Vreeken (2) scoorden meer dan eens in het 12-19 verlies. Ook De Danaïden maakte aan vallend een povere indruk te gen OKV en verloor dan ook af getekend met 27-11. „Het blijft heel magertjes, we missen ge woon schutters", stelde coach Enrico Mud, die zijn contract niet zal verlengen. Hij zag zijn ploeg na 7-1 in dertien minuten goed terugkomen tot 10-7 (rust) Na rust wisten Liesbeth Kalt- hoff (2), Stephan van Nierop en Mark Rietbergen enkel uit straf- worpen nog wat weerwerk te le veren. derde klasse De verdediging van Velocitas had tal van onderscheppingen tegen Thor(H), maar de aanval deed weinig met het vele balbe zit. Trainer Klaas Bosman om schreef het spel van zijn ploeg dan ook als 'klungelen'. Lisette Vesseur (2), Janneke Olden- kamp, Bart van Dooremaal en André van Wall inga zetten 4-5 (rust) om in 9-8, maar een straf- worp in de laatste minuut le verde een 10-11 nederlaag op. Madjoe had aanvankelijk be hoorlijk wat moeite met SEV. De Rijnsburgers lieten met na me op korte afstand heel wat kansen liggen en hadden dan ook weinig rebound (5-6 rust). In het tweede gedeelte ver hoogden zij het tempo en lie pen na 8-10 onstuitbaar door naar 8-16. Marco Ravensbergen (4), Arenda Heemskerk, Jan Pie- tèr Sip en Peter Star (3) waren de voornaamste doelpunten makers. De kampioenskansen van KZ Leiden kregen een knauw door de 12-10 nederlaag tegen Cres cendo. „Wij speelden als een stel draaitollen, iedereen draai de zijn eigen rondje", consta teerde verliezend coach Erik van Lunteren somber. Zijn ploeg maakte enkel in het twee de kwartier de indruk de stads derby te gaan domineren. Ste ven Kalkman, Joost Kwestro (2) en Rik Noordervliet zetten 5-2 om in 5-7, maar dat bleek de grootste voorsprong. Na rust (7- 8) bleven de ploegen zonder groots spel steeds in eikaars buurt tot 10-10 toe. Crescendo, met routinier Carmen Zitman terug in de gelederen, pakte in de laatste zes minuten de winst door een betere afvang met Syl via Baak in de hoofdrol. Invaller Wijnand Alberts maakte uit zijn eerste actie gelijk 11-10, waarna Nathalie Brouwer eveneens uit een doorbraak de beslissende 12-10 maakte. Fluks speelde een dramatische eerste helft tegen Olympiek, re sulterend in een 7-1 ruststand. Coach Peter Bierens zocht de verklaring voor het zwakke spel in overconcentratie. Zijn selec tie bleef ook met invallers Su zanne Zwanenburg en Ronald van Haarlem op minstens drie punten afstand hangen: 11-8 eindstand. Nicole Bierens, Arno van Haarlem en Erik Caspers scoorden twee keer. Veertigplusser Willem Boon van De Spartaan eindigde in als tweede op de vijftien kilometer. Foto: Merel Verloop •At - De mannen van Leython boekten zaterdag tegen Mar de tweede zege van het seizoen in de tweede divisie: 3-1. ag het in de eerste set nog niet naar uit, de pass liet het aan lorpse zijde afweten en dat resulteerde in 17-25 setverlies. eython herstelde zich knap. Met Mare Stronkorst en Marcel a als gedegen passers en Alexander Lassche in een aanval- loofdrol won Leython drie sets op rij. „Winst en verlies lig- cht bij elkaar", vond Leython-coach Hans Broere. „We ïn in de derde set een 22-24 achterstand goed. Als we die set an, wordt het misschien 1-3 voor Martinus. se a heeft het moeilijk in de derde divisie. Tegen Sovicos won n wel de eerste set, maar daarna zat winst van nog een spel en helemaal niet in. „De energie is op in onze ploeg", oordeel- Jp ner/coach René Leeflang. Aspasia is intussen naar de voor al plaats afgedaald. De laatste wedstrijd voor de winterstop z( Aspasia tegen Servia, de hekkensluiter. door Lukas van de Wetering lisse - Richard Pleeth heeft gisterochtend op indrukwekkende wijze de Ter Specke loop op zijn naam geschreven. De 18-jarige Voorschotenaar legde de vijf kilometer over de Lissese wegen af in 15.48 minuten. De atleet van Leiden Atletiek pakte al in de eer ste meters de kop en liep zijn concurrenten er één voor één af. Slechts Frank Wiegman kon tot de eindsprint volgen. Pleeth trok bij de door AV De Spartaan ge organiseerde loop de lijn van zijn laatste wedstrijden door. „Ja, het ging goed", zei hij na zijn zege in de eerste wedstrijd van het Zorg&Zekerheidcircuit. „Ik heb alles op kop gelopen, en ik wist dat ik in de eind sprint altijd sterk ben." Michiel Molevelt, ook van Leiden Atletiek, legde beslag op de vierde plaats. Bij de vrouwen ging de overwinning op de vijf kilometer naar de Amsterdamse Mari anne van der Linde. Sylvia de Vries (Leiden Atletiek) haalde met hulp van echtgenoot en trainingspartner Jurgen Kok het beste in zich boven en verbeterde op de vijf kilome ter haat pr met meer dan een halve mi nuut. Achter De Vries eindigde de Katwijk- se Jolanda van Beelen op de derde plaats. Op de langere afstanden (10 en 15 kilome ter) streden met name Haagse en Amster damse atleten om de hoogste plaatsen. Op de tien kilometer won Roché Silvius van The Hague Road Runners in een tijd van 32.19. Zoeterwoudenaar Dennis van der Hoeven, sinds kort trainend bij Leiden At letiek, legde beslag op de vierde plaats. Op vallend was verder het optreden van Henk van Velzen. De Warmondse vijftigplusser is al sinds het voorjaar gestopt met hard trai nen en geeft inmiddels training aan een grote groep atleten in Leiden. Van Velzen üet zien dat hij het hardlopen nog niet is verleerd en legde de tien kilometer nog binnen de 35 minuten af. Hans Wubben en Edgard Creemers, die vorig jaar nog een verwoede strijd uitvochten om de overwin ning op de tien kilometer in het circuit, wa ren er in Lisse niet bij. Bij de vrouwen won de Delftse Corina Voorn met ruime voorsprong op Martine Hendriksen van Leiden Atletiek (39.45 om 40.58). Jacqueline de Best van AV Rijnsoe- ver eindigde op de vierde plaats. Op de 15 kilometer ging de zege naar de Amsterdammer Jeffrey Sullivan in 49.18 minuten. Veertigplusser Willem Boon van De Spartaan eindigde in 50.30 als tweede, nog voor Michael Woerden, die vorig jaar het circuit op zijn naam schreef. Ook bij de vrouwen won een atlete uit de hoofdstad. Linda van Wely, vorig jaar nog winnares op de 10 kilometer, liet zien ook op de 15 kilometer uitstekend uit de voeten te kunnen. Ze won in 56.25 voor Marianne Hoogerbrugge en triatlete Trudy Rotteveel. Noordwijk stunt tegen koploper door Peter Klein mannenhockey - Bij het ingaan van de winterstop is LOHC met zijn tweede plaats in de eerste klasse B de sterkste club in de Leidse regio geworden. De Oegstgeestse formatie was in Zwijndrecht met 6-2 de baas over Derby. „Een ruime en goede overwin ning", sprak coach Peter van der Meer vergenoegd na de zes doelpunten van zijn jonge ploeg tegen Derby. „Vooral in de eerste helft hebben we sterk gespeeld. We hebben dat al eer der laten zien. Dat biedt per spectief, vooral als we ons gaan toeleggen op het vasthouden van een hoog niveau. Door ge brek daaraan hebben we aan het eind van de eerste competi tiehelft al eens een score van één punt uit drie wedstrijden geboekt. Dat gebeurt nu ook bij Alecto, die we een punt achter ons laten. En het kan ook kop loper HIC overkomen." Oswald Mattheussens was in de eerste helft voor LOHC weer trefeeker. De spits scoorde een hattrick, waarna Menno Camp- huijzen uit een strafbal de rust stand liet aantekenen. Na de pauze zorgde Derk van Viersen Trip eerst nog voor 5-0, voordat Derby tweemaal iets kon terug doen. Kort voor het eindsignaal maakte Van Viersen de zesde. Met de ruime zege in Zwijn drecht passeerde LOHC hoc- keybroeder Alecto, dat tegen koploper HIC niet kon vlam men. De Amstelveners behiel den de eerste plaats door een 3- 1 zege tegen de concurrent uit Leiderdorp. „Op basis van de eerste helft verdienen ze die ze ge ook", zei Alecto-speler Thijs Rottier. „Toen straalde er bij ons te weinig af en waren zij ef fectief. Want uit vier comers was het tweemaal raak. „Na de pauze kregen we volop kansen om terug te komen. Maar op één na hebben we die kansen niet gepakt." De peptalk van waarnemend coach Jasper van der Bles (op de plek van de af wezige Han Kolleman) had al leen succes bij Tijmen Voet, die na een afgemeten voorzet van Maarten Memelink de aanslui ting realiseerde. De derde Leidse eersteklasser, Roomburg, bleef vier punten van de twee degradatieplaatsen verwijderd. Asvion keerde met een 2-0 overwinning terug naar Schiedam. „Vechtlust alleen blijkt niet genoeg", stelde coach Erik Kruysmulder na afloop. „Tot aan hun 23 meter-lijn hoc keyen we prima. De comerver- houding was twee voor ons te gen één voor hen. Zij benutten er twee, wij geen eentje. Het is duidelijk dat we geen spitsen, geen afmakers hebben." In de tweede klasse verdiende Forescate de 1-0 overwinning op het hoger geklasseerde HDS op basis van de veldverhou- ding. „Maar zij hadden meer comers", merkte coach Wouter Pont op. Bart Masclé drukte het lichte overwicht in de tweede helft met een doelpunt uit. Het duel van Leidse Studs tegen Aeolus werd vanwege het be vroren veld afgelast. Bij Catwijck draaide het weer eens als vanouds. Rijswijk werd in de derde klasse met 3-2 slachtoffer van de dadendrang van de kustbewoners, die aan het eind van de wedstrijd een 3- 0 voorsprong door vermoeid heid en concentratieverlies bij na nog verspeelden. Martijn Houwaart opende de score uit een corner. Aan het eind van de eerste en aan het begin van de tweede helft stelde speler- coach Dem Graaft eerst spits Wouter de Mol en vervolgens de doorgebroken Leon Pas mans met zuivere passes in staat de score te verhogen. Feitelijk verspeelde Alphen met de 2-2 in en tegen Montfoort twee punten. Dat was althans de mening van aanvoerder Maurice Boonen, die de 'dame en de heer in het geel' een vreemde arbitrage verweet. De Rijnstrekers speelden vrijwel het gehele duel met tien man, omdat bij Arthur Glorie door niemand behalve de arbiters natrappen was geconstateerd. Thierry Ras zette de Alphen tweemaal op voorsprong, maar twee minuten voor tijd sleepte Montfoort toch nog een gelijk spel uit het vuur. Noordwijk zorgde met de 6-3 overwinning op Krimpen voor een stunt in de vierde klasse. De duinranders verlieten pas vorige week de laatste plaats. Krimpen had in twaalf duels nog geen enkel punt verspeeld. De ontmoeting in de eerste competitiehelft was nog met 8- 0 in het voordeel van de bezoe kers geëindigd. Toch schoot Noordwijk zesmaal raak tegen de ploeg die in het vorige dozijn wedstrijden nooit meer dan één treffer tegen kreeg. „Drie weken geleden wonnen we van Sou- burgh", zei woordvoerder Ar thur Pinkers ter verklaring. „Vanaf dat moment staat er bij ons ineens een team. We wer ken voor elkaar en dat leverde ook tegen Krimpen meer dan genoeg kansen op. Daarbij be schikken we over achttien bles- surevrije mensen en iedereen wil spelen. Er is dus een gezon de concurrentie." Via tweemaal Martijn Disseldorp en eenmaal Robert van Zeist liep Noordwijk eerst tot 3-0 uit. Wiebe Dissel dorp, Pinkers en Devi van der Horst voerden de score op tot 6-1. De nummer twee van de rang lijst, Spijkenisse, liep tegen Hi salis in de val. De Lissenaren lieten zich door de matige arbi trage niet opfokken - terwijl de bezoekers het hoofd wel verlo ren - en wonnen met 2-1. Guus van 't Padbosch en Rogier El- sendoorn zetten Hisalis nog voor rust op een veilige 2-0 voorsprong. In dezelfde afde ling kreeg Voorhout met 3-1 een lesje iri effectiviteit van Souburgh. De gastheren uit Al- blasserdam schoten namelijk drie van de slechts vijf kansen raak. Voor Voorhout was alleen Bart Keultjes trefzeker. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisart =len in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 haarlem - De zege in de negen de schaatsmarathon ging zater dag naar KC Boutiette. De Ame rikaan toonde zich de snelste in de massasprint. Klassements leider Jan Maarten Heideman werd tweede en de Fransman Cedric Michaud eindigde op de derde plaats. Voor de regionale rijders was er geen rol van betekenis wegge legd. Martijn van Es (Zoeter- woude) legde beslag op de 21ste plaats, Lars Hoogenboom werd 22ste en Joost Juffermans 23ste. Ralf Zwitser moest het doen met de 33ste plaats. De marathonrijders moesten in Haarlem eindelijk weer tegen de elementen vechten. Daar was lang naar uitgekeken. Be halve Amsterdam werkte het schaatspeloton dit seizoen zijn wedstrijden alleen op semi- en geheel overdekte banen af. Door gebrek aan weerstand le verde dat vaak een voorspel baar patroon op: het peloton bijna een uur op volle snelheid en vervolgens sprinters als Hei deman, Boutiette en Michaud, die toeslaan in de eindsprint. Op kunstijsbaan Kennemerland bleef het peloton vaak niet ge sloten. In de open lucht moes ten de schaatsers veel harder werken dan normaal. Dat lever de een boeiende wedstrijd op. Meerdere kopgroepen werden geregistreerd, waarbij opviel dat laachtpatsers als Kurt Wubben, Michaud en Peter Baars altijd in de voorste linies waren verte genwoordigd. Maar het harde werken werd niet beloond. Boutiette lachte in zijn vuistje. Hij had tijdens de wedstrijd niet met zijn krachten gesmeten. „Ik gokte vandaag opnieuw op een mas sasprint. Net voor de laatste bocht kon ik koploper Heide man voorbijschaatsen en op het rechte stuk naar de finish behield ik met gemak mijn voorsprong", aldus Boutiette, die zijn derde seizoenzege be haalde. Bij de vrouwen won Linda Ver douw de massasprint voor Pe tra Grimbergen en Lieke Splin ter. Marleen Elsgeest (Hoogma- de) legde beslag op de 17de plaats, Wendy Vergeer (War mond) werd 29ste. L

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25