Ijnsburgse Boys heeft bovenin niets te zoeken AMATEURVOETBAL Effectief Katwijk komt goed weg bij Excelsior I Ter Leede ploetert door Quick Boys in slotfase onderuit S5 %niswekkend optreden medekoploper eindigt in 4-1 nederlaag tegen Kloetinge ARC zonder punten terug uit Hoek maandag 8 december 2003 [k Verwoerd - Katwijk had zater- i -o;en Excelsior Maassluis hHden tot klagen over de tot driemaal toe keur- ïeidsrechter een treffer luisclub af. De forma- trainer Freek Rienks jer blijkbaar moed uit en .zich in de afwerking Vctief. Een paar kansen jdoende om in de slotfa- jh de verhouding in, met lt aan de haal te gaan: 1- ;nam door de zege af- pn de gevarenzone. De temden stegen op de twee plaatsen en heb- vijf ploegen onder zich. „We hebben wat reserve opge bouwd", constateerde Rienks tevreden. Zijn team won dan wel, maar het spel van de Kat- wijkers was met name voor rust niet om aan te zien. Rienks: „Na twee, drie balcontacten waren we de bal al weer kwijt. En dat op hoofdklasseniveau. Onbegrijpelijk." Excelsior maakte een betere in druk. Aan de hand van de steeds op het middenveld aan speelbare Oscar Laguna Burgos verwierven de roodwitblauwen zich een veldoverwicht. Dat le verde een aantal mogelijkheden op. Katwijk-doelman Max de Jong redde knap op een inzet van Barry de Vreede en een pe gel van de behendige Fabian Keerveld. De derde scorings kans sorteerde wel effect. Hal verwege de eerste helft ontdeed Nees Pellikaan zich van Peter Ederveen en schoot vervolgens laag in de hoek: 1-0. Een kwartiertje later leek de aanvalsdrift van Excelsior op nieuw beloond te worden, toen Robin van der Sar intikte nadat De Jong een schot van De Vree- de los liet. Arbiter Van Gijzen toonde zich evenwel Arendsoog en annuleerde de treffer. Van Gijzen: „De keeper had de bal nog met één of twee vingers vast en werd toen aangevallen". Zodoende bleef de schade voor Katwijk beperkt. Na de pauze verving Rienks verdediger Ro nald Pronk voor aanvaller Chris de Bie. Die omzetting pakte goed uit. Excelsior bleef welis waar de meest aanvallende ploeg, maar Katwijk slaagde er bij vlagen toch in om de bal in de eigen gelederen te houden. Rienks: „In de rust heb ik de spelers gevraagd waar ze eigen lijk mee bezig waren. Of ze het belang van de wedstrijd wel in zagen. Gelukkig ging het in de tweede helft wat beter." Een geslaagde combinatie leid de na ruim een uur spelen zelfs tot de gelijkmaker. De door Ederveen aangespeelde Tim Kluivers vond het hoofd van Sander Molenaar: 1-1. Honderd tellen later lag de bal aan de an dere kant alweer in het doel. Van der Sar bereikte met een voorzet Keerveld, die zich vrij speelde en uit draai binnen schoot. Opnieuw kende de tref fer geen genade in de ogen van de leidsman. „Om vrij te komen trok Keerveld aan het shirtje van de tegenstander", verklaar de hij. Vlak daarop ontsnapte Katwijk opnieuw: Keerveld trof na een voorzet van Pellikaan de lat. Een kwartier voor tijd keurde Van Gijzen voor de derde keer een Maassluise goal af, ditmaal op advies van zijn voor buiten spel vlaggende assistent De Jong. Excelsior-trainer Richard Grootscholten: „Onvoorstel baar! We scoren dit jaar moei lijk en nu we het eens op een goede manier afinaken, keurt deze man zuivere doelpunten af. Dit is schandalig." In de jacht op de overwinning namen de in de onderste regio nen verkerende tricolores steeds meer risico's. Katwijk profiteerde ervan. Nadat Klui vers en Molenaar bij een coun ter hun schoten op het laatste moment nog geblokt zagen worden, was de volgende te genstoot wel raak. Excelsior- keeper Rob Grauwmeijer keer de een inzet van de doorgebro ken De Bie, maar was daama kansloos was bij de rebound van Molenaar: 1-2. HOOFDKLASSE A Excelsior Maassluis - Katwijk 1-2 (1-0). 23. Pellikaan 1-0, 63. Molenaar 1-1, 85. Molenaar 1-2. Scheidsrechter: Van Gijzen. Toeschouwers: 500. De Jong Pronk 46. De Bie Robbers l'Ami Ederveen 7 Verkade 6 De Vreugd 7 Molenaar 7 Bougrine 7 Kluivers 6 Verkuijlen Scheveningen - Ter Leede 1-0 (0-0). 66 Roeleveld 1-0. Scheidsrechter: Klerks. Toeschouwers: 750. Waasdorp Faerber Van Zeist Jansen Lensink Rbii 7 Blom 7 Koordes 7 Kalkema 7 Cornelia 7 Hamdi 6 80. Zoet 51 Quick Boys-ASWH 1-2 (0-0). 80. Visser 0-1, 82. Van der Gun 1-1, 84. Verbaan 1-2. Scheidsrechter: Beudeker. Toe schouwers: 1800. Kromhout Van Dam Hoek Mussche Guijt Van Duijn 7 Timmermans 7 Van der Plas 7 71. Torken 7 Bak 6 Van der Gun 7 Van Beelen rtjan van Geen sp En zo word je dus impioen. Rijnsburgse aide zaterdag tegen re door een belabberde ig het slechtste in zich De zware nederlaag (1-4) ergerniswekkend optre de Middelmors was meer *end 1^1 je het competitiever- ïbben als je aanspraak na^tel maakt? Voor de win- nog twee degradatie- a jten - aanstaande zater- l ^chilles Veen de tegen- - en met een beetje ;ht sta je met de selectie roïije als herfstkampioen liten los in een klasse -Jedereen elkaar afmaakt. pordat de vorstperiode -ij wel is ingezet, zakten en al door het ijs. jse Boys is waarschijn goed in de warming- sjokken na het eerste rdataal is anders niet te ver- Terwijl de gevoelstem- °f'1r bij de toeschouwers ;rder daalde, deden de van Ted Verdonkschot :t een potje zomer- letbal tegen een inferi- jenstander betrof. Posi- iloeg het allemaal ner- de passing was drama- yS»i het trage baltempo rest. re, voorlaatste op de wist niet wat het over- rd/jp bezoek bij de mede- r, die gemiddeld twee {r wedstrijd scoort. De huferdedigiiig (de Zeeuwen erden al 37 treffers) iet opgejaagd en op het 'tetveld had Kloetinge alle jor de aanvallers restte ^afwachten wanneer de lb in de fout zou gaan. pat het zaterdag voor jirgse Boys nooit goed 'Ikn, was vanaf de eerste duidelijk. bij toeval kreeg Berry wel de eerste kans na- ijnsburg, maar geheel in de middag was zijn in- ap. Dramatisch balver- de 22ste minuut illu- e de Rijnsburgse malaise jer. Bartjan Onderwaater verslikte zich na een lange bal in Wilco de Valk. Keeper Rudy Lakwijk bevond zich buiten het strafschopgebied toen hij de in zet tegenhield. Lakwijk kon eraf met een rode kaart. Tot overmaat van ramp mocht invaller Arjan van Iterson - Jas per Ketting werd gewisseld - bij zijn eerste actie meteen vissen. De vrije trap van John Bent- schap eindigde op de paal, De Valk stond klaar om de terugko mende bal binnen te tikken: 0- I. Verdonkschot nam Lakwijk niets kwalijk. „Het is een reac tie", zei hij. Maar het was na tuurlijk een domme beslissing van de tweede doelman achter de geblesseerde Lennert Hegie om op geen kwart van de wed strijd ten koste van een rode kaart een doelpunt te voorko men. Pas na rust ging het er een beet je op lijken. De aanvalsgolf duurde echter slechts een mi nuut of tien. Nadat Peter Freke uit een voorzet gelijk had ge maakt, namen besluiteloos heid, desorganisatie en mis plaatste arrogantie weer de overhand. „Iedereen wilde op eens naar voren lopen, op zoek naar nog een doelpunt", zei Verdonkschot, die al blij mocht zijn dót er spelers wilden lopen. Omdat de meesten verkeerd lie pen, stonden De Valk en Emiel Dorst helemaal vrij. Dorst scoorde beheerst van dichtbij: 1-2. In de slotfase kwamen er via De Valk en Ronald Zuijd- wegt nog twee bij. Rijnsburg haalde dit seizoen op eigen bodem slechts zeven punten op een totaal van 23. Verdonkschot sprak van een 'thuissyndroom', waar zijn ploeg alleen met hard trainen van genezen kan raken. Het slaat natuurlijk nergens op en hij hoeft ook niet te denken dat de supporters in Rijnsburg daar genoegen mee nemen. Te be denken dat het een thuiswed strijd van de koploper betrof, zaten er al angstig weinig toe schouwers. De thuisblijvers hadden gelijk. Verdonkschot: „Het zag er niet uit. Als je vandaag ziet, hebben we bovenin niets te zoeken." En zo is het maar net. Rijnsburgse Boys - Kloetinge 1-4 (0-1). 23. De Valk 0-1, 54. Freke 1-1, 56. Dorst 1-2, 88. De Valk 1-3, 90. (+4) Zuijdwegt 1-4. Rode kaart: 22. Lakwijk (Rijnsburgse Boys). Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 550. Hoek - ARC 2-0 (1-0). 20. Human 1-0. 46. Human 2-0. Scheidsrechter: Hars kamp. Toeschouwers: 550 6 Simons 5 Van Meggelen 5 Schaafsma 5 Verheij 6 Graanoogst 5 45. Kant 5 Bartels FC Lisse - Noordwijk 3-1 (1-0). 37 Steinraht 1-0, 70. Van Wieringen 2-0, 71. Jeffrey Winter 3-0, 73. Leonard 3-1. Scheidsrechter: Driessen. Toeschouwers: 800. 6 Van Dam 6 Braun 6 56. Van der Kolk - Herpers 7 Leonard 6 Pitti 6 Capelle - Achilles Veen 1-1 (1-1). 10 Roeland 1-0, 45. Van Kapel 1-1. Scheidsrechter: Oussoren. Toeschou wers: 800. Rijnsburger Frank Zinhagel deelde in de malaise tegen Kloetinge. Hij kwam zijn directe tegenstander nauwelijks voorbij. Foto: Henk Bouwman Jillem Spierdijk iingen - Om uit de isis te komen, heeft Ter :n beetje mazzel nodig. Scheveningen had de leimse ploeg dat zeker ^je ploeg had geen geluk ltlfwerking en toen de te nder één keer naar het Ter Leede keek, lag de te iet net: 1-0. de worstelt inmiddels al met de vorm. Zeven uit de laatste negen tan er op de teller. Geen I jjiit de hoofdklasse haalde jJiig punten uit die serie Jjden. Omdat Ter Leede tpetitie met de maximale it vijf duels begon, staat nog op een mooie plek ranglijst, slechts drie achter de koploper AS- laar het elftal van Arie ijk swingt niet meer, de itieve voorhoede creëert reinig kansen en als er n mogelijkheid voor Ter lijkt het alsof de tegen- le geluk van de wereld tdden in de eerste helft twee keer moeten sco- •nd trainer Arie Lagen- kansen kreeg Ter (Wel, maar ze waren niet t Jrolg van mooi combina- De eerste mogelijkheid •or Florencio Cornelia, B| bal uit een kluts mee- gjpn alleen voor de keeper Met z'n linkerbeen bij hij te slap in. Mogelijk- pee was voor Carlo van 1(pe fraai inkopte uit een stfHij mikte precies op het N® van Scheveningen- Patrick Kalkema kwam er in Scheveningen niet aan te pas. Archieffoto: Cees van Hoogdalem doelman Maurice Langstraat. Het veldoverwicht van Ter Leede leverde ook helemaal niets meer op. Tot de rand van het penaltygebied combineer den de Sassenheimers aardig, dichter in de buurt van het Scheveningen-doel lukte er niet veel. Vooral de buitenspelers lieten het afweten, Patrick Kal kema kwam linksachter Lucien Kloetstra niet voorbij, Anouar Hamdi had wel erg veel ontzag voor rechtsachter Stefan 't Hart. De tweede helft had Ter Leede de tegenstander nog steviger omstrengeld. De Sassenhei mers hadden bijna voortdurend de bal en gaven in de defensie bijna niets weg. Bijna, want de ene fout werd Ter Leede ook meteen fataal. Uit een afgesla gen comer kwam de bal bij Jim my Charité. Die zag de volledig vrijstaande René Roeleveld uit gebreid om de bal staan wui ven. Een paar tellen later lag de bal achter doelman Thomas Waasdorp. Ter Leede zette daarop nog fel ler aan. Scheveningen trok zich massaal terug en als de Sassen heimers wilden scoren, moest dat wel via een klutsbal zijn. Dat doelpunt kwam er bijna, toen doelman Langstraat tegen Cornelia opschoot. De spits slaagde er vervolgens net niet in om de bal over de lijn te krij gen. ASWH verovert in Katwijk koppositie hoofdklasse A door Chris Hartman katwijk - Quick Boys en ASWH lieten de toe schouwers op sportpark Nieuw Zuid lang in het ongewisse. Pas laat in de wedstrijd sloeg in de koude duinpan de vlam in de pan. Binnen vijf minuten waren er drie doelpunten te bewonde ren: een van Quick Boys en twee van ASWH. De tweede helft was heel wat amusanter dan de eerste, waarin vrijwel niets gebeurde. Opmerke lijk in de eerste 45 minuten was dat Quick Boys nauwelijks combineerde, maar steeds de kort ste weg naar het vijandelijke doel zocht. Doel man Peter Kromhout schoot alle ballen snoei hard in de richting van de spitsen Marnix van der Gun en Hendrik van Beelen. Arie Guijt en Niels van Duijn, via de zijkanten belast met de opbouw, deden vaak hetzelfde. Het gevolg was dat Quick Boys de bal meestal binnen de kort ste keren weer kwijt was. „Het was beslist geen opdracht zo snel voor de lange bal te kiezen. Onze kracht is juist de com binatie", aldus trainer Gert Aandewiel. „We hadden meer geduld moeten opbrengen. Daar bij kwam nog dat de middenvelders niet aan sloten als er een lange bal verzonden werd. Ook de afvallende bal was steeds voor ASWH. Na rust liep het bij ons wat beter. We begonnen de tweede helft heel sterk, maar maakten het niet af. ASWH is een sterk team met een goede orga nisatie, dat van achteruit gegroepeerd voetbal speelt. Toch vind ik dat wij het niet verdienden deze wedstrijd te verliezen." Dat ASWH een moeilijk te bestrijden opponent is, bleek al in de derde minuut. Louis van Kleef ontsnapte even aan de aandacht van bewaker Richard Hoek, maar schoot op de paal. Het was het enige wapenfeit in de eerste helft van de formatie uit Hendrik-Ido-Ambacht. Quick Boys blonk ook al niet uit in de aanval. Een lobje van Van der Gun ging over de lat en vrije trap van Arie Guijt eindigde op de vuisten van doelman Willem-Jan Barendregt. Opvallend was dat de spelers van beide teams weinig van elkaar kon den hebben. Dat bleek onder andere bij een op stootje rond het duo Hoek/Van Kleef. Quick Boys begon de tweede helft furieus. Peter Timmermans en Brian Mussche testten de kwa liteiten van Barendregt, maar die gaf geen krimp. Een veel betere kans kreeg Van der Gun. Hij verscheen na een vlot lopende aanval vrij voor Barendregt, die de inzet met de voet stop te. De rebound van Timmermans ging naast. Een blunder in de Katwijkse defensie - Glen van Dam stond als aan de grond genageld - stelde John Verbaan in staat ongehinderd in te kop pen. Opnieuw stond de paal succes voor ASWH in de weg. De rebound, eveneens afkomstig van Verbaan, keerde Kromhout. In de tachtigste minuut scoorde ASWH alsnog. Robert Visser schoot van afstand raak. Quick Boys reageerde twee minuten later met de ge lijkmaker van Van der Gun. De spits kopte op aangeven van Guijt raak. Aangevuurd door de eigen aanhang ging Quick Boys op jacht naar de winnende goal. Het verwaarloosde daarbij zijn defensieve taken. Jordy Boogers (voorzet) en Verbaan (doeltreffend schot) maakten daar gebruik van. Met nog zes minuten op de klok sprak Quick Boys zijn laatste krachten aan. Een schot van invaller Remco Torken en een kopbal van Van der Gun leverden niet het beoogde re sultaat op. In beide gevallen toonde Barendregt zijn talen ten. In blessuretijd - arbiter Beudeker verlengde de partij met zes minuten - had Torken moeten scoren. Helemaal vrij voor Barendregt schoot hij tegen de keeper aan. De oud-prof: „Die bal had er inderdaad in gemoeten". Dat hij moeite heeft met zijn rol als pinchhitter ontkent Tor ken niet. „Ik wil graag voetballen. Maar als de trainers kiezen voor Mamix van der Gun als diepste spits moet ik dat accepteren. Over mijn inzet hoeft niemand zich zorgen te maken. Als ik erin kom, geef ik alles." En over de nederlaag tegen ASWH: „Jammer, er zat meer in". hoek - Zonder punten maar met een opgeheven hoofd ver trok ARC zaterdag uit Hoek. De Alphenaren, die het na een goe de seizoensstart de laatste we ken moeilijk hebben, verloren met 2-0 bij de titelkandidaat. De eerste twintig minuten ging de wedstrijd gelijkop. Hoek heeft een goed voetballende ploeg, maar ARC kon zich met de thuisploeg meten en kreeg zelfs de eerste kans van de wed strijd. Middenvelder Bryan Simons kreeg de bal er niet in. Pal daar op scoorde Hoek wel, voorma lig prof Arjan Human ver schalkte keeper Remco Tuinen- burg na een krap halfuur. Vanaf dat moment kon Hoek achter over leunen. ARC was zeker het laatste kwartier van de eerste helft niet bij machte om een bres in de Zeeuws-Vlaamse ver dediging te slaan. Al na een halve minuut in de tweede helft scoorde Human zijn en Hoeks tweede treffer. Trainer Dennis van den IJssel liet de 19-jarige Paul Egberts in vallen als rechtsbuiten, hij kwam in plaats van verdediger Maurice Balkhoven, en dat gaf ARC meer aanvallende impul sen. Kansen van René van Meggelen en Wouter Verheij bleven onbe nut, en de doelman van Hoek redde twee keer knap op een kopbal van Robin Kant Een Al- phense aansluitingstreffer bleef uit, Hoek speelde de wedstrijd kundig tot een goed einde. Tweede periode: Capelle 4-8 Quick Boys 4-7 ASWH 4-8 Hoek 4-7 Topscorers: 1. Henk Roeland (Capelle) 12 doelpunten, 2. Sander Molenaar (Katwijk) 11 doelpunten, 3. Florencio Cornelia (Ter Leede) en Wilco de Valk (Kloetinge) 10 doelpunten, 5. John Ver baan (ASWH) 9 doelpunten, 6. Remco Torken (Quick Boys), Jeffrey Winter (FC Lisse) en Leon van den Ouden (Hoek) 8 doelpunten. Programma volgende week: ARC - Capel le, Kloetinge - FC Lisse, Noordwijk - Quick Boys, ASWH - Excelsior M., Kat wijk - Scheveningen, Ter Leede - Hoek, Achilles Veen - Rijnsburgse Boys. HOOFDKLASSE B Marken - Bennekom 1-2, GVW - IJs- selm.v. 1 - 3, SH0 - Sparta N. 7 - 0, Heerjansd. - TOGR 0-1, Zw.Wit'28 - Ajax 0-1, DeltaSport - Huizen 3-1, Spakenburg - D0V0 4 - 2 IJsselm.v. Spakenburg D0V0 Bennekom TOGR Sparta N. Marken Huizen DeltaSport SH0 Heerjansd. Ajax GWV Zw.Wit'28 14 10 14 9 14 9 14 8 3 31 32-12 3 29 31-21 4 28 35-18 4 26 30-24 6 20 23-17 6 20 22-31 7 19 23-25 6 18 20-23 7 17 21-27 8 16 29-34 7 15 22-28 7 15 13-25 8 14 23-25 8 12 14-28 HOOFDKLASSE Genemuiden - W0G 1-1, Harkem. B - BeQuick'28 2 - 1, Or. Nassau - Flevo Boys 2-2, SDC Putten - WHC 1 - 4. ACV - Dronten 7-1, Urk - CSV 0-0, Nunspeet - DOS Kampen 2-1 BeQuick'28 Genemuiden WHC ACV DOS Kampen SDC Putten Harkem. B W0G Nunspeet Urk Flevo Boys Dronten CSV Or. Nassau 14 11 14 9 14 14 14 14 14 14 14 0 3 3 8 5 8 2 11 33 42-16 31 36-21 28 25-20 27 33-15 25 24-17 21 22-21 20 27-19 20 20-18 17 21-23 13 20-31 12 17-21 12 17-34 8 14-29 5 12-45

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21