Meeslepend gevecht in Barcelona rai: a SPORT 3 Topscorer Mateja Kezman is te goed voor PSV Richard Witschge vindt ook de amateurs 'super' wereld rt in voor ipenaar Ploeg Rijkaard verliest van Real jf nnerop bij ADO ac - De Japanse interna- Cazuyuki Toda is de ko- l«i anderhalve week op lij ADO Den Haag. De middenvelder speelde Vaderland 167 wedstrij- jr Shimizu S-Pulse. nuari 2003 verhuurde hem aan het Engelse 'iam Hotspur. Als Toda verhuren de Japanners "a n de Haagse eredivisie- Japan is het een be- peler. Tijdens het WK in n Zuid-Korea was hij jg j ar een vaste waarde in anse elftal", aldus alge- irecteur Robert Langen- ^inADO. te et imn 18 Nistelrooij rt tweemaal - Manchester United erdag de grote winnaar emier League. De titel- jer won voor eigen pu- yaal van Aston Villa (4- dankzij twee treffers ud van Nistelrooij. De rende morste dure pun- :lubs uit de onderste re- Chelsea speelde gelijk eeds United (1-1), Arse- im op dezelfde eind- Ollit bij Leicester City. or bleef Chelsea nog wel i, met Arsenal op een i [anchester United na- Ie lijstaanvoerder tot op Ni rukt swe inten. Hooijdonk flr succesvol Pierre van Hooij- ee eeft gisteren opnieuw her gescoord voor Fener- is De Turkse club won de spi itrijd tegen Ankaragucu Van Hooijdonk maakte een de 2-1. Ook vorige de spits al succesvol. ras de ex-Feyenoorder in Bosher tegen Besiktas even- led voor twee doelpun- bea hei eer! nee Li ak aoo arbf ht ie' et z se wel maandag 8 DECEMBER 2OO3 door Henri van der Steen Barcelona - Frank Rijkaard be riep zich op pech, de 92.524 so- cios in het stadion en hun tra wanten op de perstribune gaven de scheidsrechter de schuld. Bar celona verloor zaterdagavond voor het eerst in 20 jaar thuis van Real Madrid: 1-2. Het voetbal viel tegen, een spektakel was het wel, zater dagavond laat (aftrap: 21.30 uur) in het altijd weer overwel digende Camp Nou. Vooral na rust. Real Madrid was feitelijk een hele divisie beter dan Bar celona, maar in voetbal is dat geen garantie voor een comfor tabele overwinning. Die bal moet erin en als dat niet of te weinig gebeurt, krijgt de tegen stander haar op de tanden. De tweede helft van Barcelona- Real was daarom meeslepend als een thriller. Real was voor rust op 0-1 gekomen door een van richting veranderd af standsschot van Roberto Car los, na 74 minuten werd het 0-2 door een opnieuw van richting veranderde inzet van Ronaldo. Het geweldige, door een 'hui lend' stadion aangevuurd en daarom vertederend offensief van Barcelona bracht alleen nog de aansluitingstreffer, van Kluivert, met een formidabele kopstoot. Meer niet. En dus zat Barcelona, en Rijkaard voorop, na afloop in zak en as. Zijn landgenoten op het veld hadden hem ook niet erg vrolijk kunnen maken. Kluivert deed voor rust voor spek en bonen mee, toonde daarna af en toe zijn geweldige klasse, maar dwong toch eigenlijk maar wei nig af. Cocu corrigeerde zich rot, eerst op het middenveld, na rust achterin, maar was be paald niet dominant. Van Bronckhorst durfde pas laat in de wedstrijd wat te doen, Reizi ger deed het na rust niet onaar dig in een offensieve rol vanaf rechts en invaller Overmars had één geweldige actie, die hij be sloot met een striemend, door Casillas tot corner verwerkt schot met links. Dat was het. De analyse van de wedstrijd be perkte zich wat Rijkaard betrof op een slechte eerste helft, niet nagekomen afspraken en onge lukkige goals van Real. Dat was niet het hele verhaal. Barcelona deed het in de broek voor Real en was na de afstraffing uit bij Malaga (5-1) bang voor een nieuw pak slaag. Rijkaard hielp mee de angst in zijn ploeg te brengen door een defensieve strijdwijze te kiezen. „Maar ja, dat is normaal als je zag wat er in Malaga is gebeurd", aldus de coach. Verdedigen helpt echter niet te gen Real Madrid, in normale doen de beste ploeg ter wereld, met een serie voetballers om de vingers bij af te likken: Zidane en Ronaldo voorop, Beckham natuurlijk, de weergaloze Ro berto Carlos, Figo en niet te vergeten aanvoerder Raul, het Spaanse wonderkind. Gelukkig voor Barcelona was Real niet in normale doen, al legde de ploeg Real Madrid-speler Roberto Carlos zet Ricardo Ouaresma van Barcelona van de bal. Foto: AFP/Lluis Gene weer een aantal combinaties op de mat waarbij het water de liefhebber uit de mond liep. Real maakt alleen al van het simpele kaatsen een ware kunst. Zidane en co spelen el kaar de bal toe met een direct heid en een snelheid die onge hoord is; het liefst lijken ze ploegmaats aan te spelen die een tegenstander in de rug heb ben. Heel soms is het gewoon zaalvoetbal dat wordt gespeeld. De technische superioriteit van Real Madrid drukte zich zater dagavond niet meteen uit in goals, niet eens in veel kansen - feitelijk speelde de ploeg zich zelf een beetje in slaap, bij ge brek aan serieuze tegenstand. Er werd ook weinig bewogen, vooral door Raul en Ronaldo, zodat er vaker een soort positie spel werd gespeeld dan dat een poging werd gedaan zo snel en slim mogelijk voor de goal van Barcelona te verschijnen. Barcelona vond na afloop dat de scheidsrechter schandalig partijdig was geweest, maar dat viel wel mee; Carmona Mendez leek inderdaad geen hekel te hebben aan Real, maar had part noch deel aan de uitslag. Wel aan het feit dat de wed strijd zonder problemen verliep - en daar was-ie voor aange steld. De pech waarover Barcelona klaagde was ook relatief. Het schot van Roberto Carlos werd van richting veranderd, maar wie niet schiet, zal van dat mo gelijke voordeel nooit profite ren. En de goal van Ronaldo was een schoonheid op zich zelf, ondanks dat de inzet van de topscorer nog heel even door een Barcelonees werd aangeraakt. Zidane, Figo en Ro berto Carlos waren verantwoor delijk voor de razend knappe aanval die eraan vooraf ging. Dick Advocaat, met Oranje's teammanager Hans Jorritsma op de tribune, vond het sneu irk Caldenhoven r()T/M.OOLESBROUGH Nee, Wapenaar begreep de zaterdagmiddag even na aiur niet meer. Sterker Jkeeper van Portsmouth ina van de wereld toen er Harry Redknapp hem vor het duel met Middles- naar de reservebank di- „Het was als een on- lUjhte rechterhoek op mijn v Vjigeker.de verbazing' van Wapenaar zelf stond n d maar Pavel Smicek za- ini in the Riverside Stadium de lat. „Ik had er écht op aine^d dar ik zou spelen. Als hjiets kan verwijten, als ik tekort ben geschoten, genoeg zelfkritiek om voijte hebben met zo'n be- Maar nu snap ik er tiet elemaal niets van. Het g( Isof ik van iets ben besto- tie it had mijn wedstrijd eveii zijn. Ook al omdat ik zie n mijn vel zit." psyi aar noemde de beslis- 5a ran Redknapp gisteren heieptepunt' in zijn loop uur De keeper uit Vlaardin- :k de voorbije weken ge veerd tot nummer 1 van irship-nieuwkomer ïouth, de club die hem I rbije zomer overnam van m recht. Wapenaar profi- t alleen van de hernia tefte keus Shaka Hislop, hij #ar eigen zeggen ook de n g -che staf overtuigd. Hoe- it si vorige week in de beker- ,eke tegen Southampton ook n e bank zat ('het is in En- normaal dat in de be- e ïpetitie een andere doel- Jeelt') kwam het bericht ig als een mokerslag. „Ik >p het punt me te verkle- en de manager me op de drte. Ik wist niet wat ik Ik was als een bokser ock-out werd geslagen. Ik e verder als een profes- yigedragen en ben keurig bank gaan zitten. Maar linen kookte ik. Mensen zeggen dat het inherent de voetballerij, maar dit en oneerlijk. Het strookt 'g e4et mijn vorm en zijn be- 'rinj an jivvijl vroeg Wapenaar, die BW ïouth 0-0 zag spelen en weifelend debuteren, rgeliif wat Redknapp moet 1 bezield. „De club staat is kl tste weken onder grote rijf n Srnicek heeft ervaring, oke edereen bij de club had 1 g' t gevoel gegeven dat die laar or mij was. Goed, we ver- den wee keer maar ik had aan kncèffers geen schuld. Dan it hard aan." -junaar hield zijn kaken za- en gisteren stijf op el- Spits lijkt in winterstop weg te gaan door Harry Arts eindhoven/gpd - De aanhang van PSV beleefde zaterdag een heerlijk avondje. Dankzij Mate ja Kezman die met vier doel punten in minder dan een uur tijd het fundament legde voor de monsterzege (7-0) op het povere FC Volendam. Het is echter zeer de vraag hoe lang Eindhoven zich nog zal kunnen vergapen aan zijn goal- getter. De kans is groot dat Kez man al in de winterstop ver trekt. Fifty-fifty"schatte ma nager Frank Arnesen die zater dagavond liet weten dat PSY niet dwars gaat liggen wannee- een Spaanse of Engelse topclub zich meldt. De Eindhovense club kan de extra miljoenen, die een snelle transfer opleven, goed gebruiken. Als er een lu cratief bod komt, neemt PSV cb sportieve aderlating graag op de koop toe. Het gekke is dat Kezman zelf niet zit te springen op een snel afscheid. „Ik ben, net als inder tijd Ronaldo en Van Nistelroo.j, toe aan een nieutoe stap in min carrière. Maar als het aan mij ligt blijf ik tot de zomer bij PSV. Mijn vrouw en ik verwachten over een week of twee ons tweede kind. Bovendien is het niet ideaal om midden in het seizoen bij een nieuwe club te moeten beginnen." Kezman is evenwel niet van plan op zijn beurt moeilijk te doen als zich een grote club meldt. „Ik heb veel aan PSV te danken, bij deze club ben ik een veel betere spits geworden. Daarom wil ik dat PSV ook veel verdient aan mij. Als ze nu veel geld voor mij kunnen krijgen, Deze omhaal van PSV'er Mateja Kezman treft geen doel. Rechts verdediger Ruud Kras. ANP/Robert Vos moet ik gewoon gaan." De zaak is mede in een stroom versnelling geraakt doordat de belangen van Kezman sinds kort niet meer worden behar tigd door zijn vriend Vlado Le- mic. De aanvaller heeft een professioneel bureau in de arm genomen, de SFX Sports Group. Zijn nieuwe zaakwaarnemer Chiel Dekker was de afgelopen week al in Barcelona om ver kennende gesprekken te voeren met de leiding van de Catalaan se club. Barcelona is echter niet de eni ge kaper op de kust. Ook vanuit Engeland is er belangstelling. Kezman: „Italië is voor mij af gevallen. Het voetbal daar staat mij niet aan, bovendien betalen ze minder. Ik wil alleen naar Engeland of Spanje; Engeland vanwege het voetbal, Spanje vanwege de manier van leven. Een club als Middlesbrough komt niet in aanmerking. Ik wil wel Champions League kunnen spelen, anders ga ik er sportief op achteruit." Voorlopig danst Kezman nog met PSV op het kampioenen bal. Overmorgen speelt de club uit Eindhoven een cruciaal duel tegen Deportivo la Coruna. Bij een royale zege is de kans groot dat de ploeg van Guus Hiddink Europees overwintert. Of PSV internationaal nog iets voorstelt zonder zijn beste speler, is voor de clubleiding van later zorg. FC Volendam toonde zich za terdagavond een gewillige spar ringpartner. Het verweer van 'het andere Oranje' was meelij wekkend. „We hebben gepro beerd de schade beperkt te houden, maar dat is niet gelukt. Buijs en Salden maakten knulli ge fouten die zelfs Volendam zich niet kan veroorloven", al dus Henk Wisman. De Volen- dam-coach zat met een mobiel tje in de aanslag op de bank, omdat zijn vrouw op het punt van bevallen staat. „Als het ding was afgegaan, was ik onmiddel lijk naar huis gegaan." Ook zijn spelers waren niet bijs ter bij de les. Vooral Kezman kon zich heerlijk uitleven. Voor rust scoorde hij een keer, op aangeven van Vennegoor of Hesselink die zelf de 2-0 rust stand vastlegde. Na de hervat ting produceerde de Servische aanvaller tussen de 50ste en 57ste minuut een glaszuivere hattrick, waarmee hij zijn sei zoentotaal op 15 (in 11 optre dens) bracht. Meteen daarna werd Kezman uit voorzorg naar de kant ge haald. Tot opluchting van de bezoekers die daardoor een ne derlaag met dubbele cijfers be spaard bleef. Volendam-keeper Van Westerop hoefde in het laatste halfuur nog maar twee keer te vissen, door toedoen van Vennegoor of Hesselink en John de Jong die de 7-0 eind stand vastlegde. PSV: Waterreus; Bogelund, Hofland, Bouma' en Lee (66. Colin); Park, Lucius (52. Vonlanthen), De long en Robben; Vennegoor of Hesselink en Kezman (59. Velasco). VOLENDAM: Westerop; Kras, Brein burg, Luirink en Koning; Bridji (59. Fa- ria), Buys (74. Dissels) en Salden; Esa- jas, Steur en Tevreden. Voormalig Ajacied debuteert bij Heemskerkse hoofdklasser ADO'20 a E naar wil vandaag verhaal eid „Ik ga bij de manager 1 tijpi me heen slaan, maar ik 'el dat er een vervolg op afwikomen. En als hij uitlegt edrf geen vertrouwen in me dan heeft Portsmouth obleem." door Marcel Vink heemskerk - Het publiek van ADO'20 reageert opgewonden als Richard Witschge de reserve bank verlaat om warm te lopen. Als hij een kwar tier voor tijd in het veld komt, raken de suppor ters in extase. Eindelijk, eindelijk maakte de voormalig Ajacied en speler van Oranje zijn de buut voor de hoofdklasser. Daar hadden ze in Heemskerk héél lang naar uitgekeken. Ware klasse verdwijnt nooit. Richard Witschge - de broer van ADO'20-hoofdtrainer Rob Witschge - heeft een halfjaar weinig gedaan, maar als hij de bal uit een verre pass in één keer dood legt en soepeitjes wegdraait van een tegenstander, weet iedereen meteen weer wie hij is. Die ene actie h<>eft een daverend applaus tot gevolg. In Heem kerk zijn ze idolaat van de jongste Witschge, die af en toe meetraint en eerder al in het tweede team meedeed. Hij wordt op handen gedragen. De topper tegen Westlandia - de twee bovenste ploegen van de hoofdklasse stonden tegenover elkaar - was een mooie gelegenheid om de speler voor het eerst te laten meedoen. Toch twijfelde Rob Witschge ernstig of hij zijn broer moest laten invallen. „Ik had het er moeilijk mee", gaf hij na afloop toe. „Niet om Richard in te zetten, maar omdat hij nog amper heeft getraind. Dat is nor maal niet zo eerlijk tegenover de andere spelers." Maar de nood was aan de man. Verschillende spelers van de hoofdklasser waren ziek of gebles seerd en ADO moest met tien spelers een voor sprong verdedigen. Bovendien: er zal geen ADO'er piepen als de trainer zo'n grote voetbal ler wil inzetten. „Hii brengt natuurlijk rust in het spel", verklaarde de trainer bijna onnodig. „Daarom heb ik hem alsnog in het team ge bracht. Ik heb puur voor hem als voetballer geko zen, hoe lastig dat ook was." De middenvelder hoefde niet al te veel te doen. Een passje hier, een kopballetje daar. Zijn opval lendste actie was een forse tackle op een speler van Westlandia. Ook daarvoor klapten de twee duizend toeschouwers hun handen stuk. Wat Ri chard Witschge doet, verandert in goud, zo den ken ze. Verder was zijn uitstraling alleen al vol doende om gezag bij de opponent in te boeze men. Witschge haalde met Ajax legio titels, speelde ve le wedstrijden in een tot de nok gevuld Camp Nou en werkte met Bordeaux een Europacup-fi nale af. Ook kwam hij tot 31 interlands met het Nederlands elftal. Het blijft een curieur verhaal dat hij na zijn vertrek bij Ajax niet kon rondko- voor Barcelona. „Toen ze na rust druk gingen zetten, zag je weinig meer van Real. Barcelo na had meer verdiend, vond ik." Van de ambiance had hij meer genoten dan van het voet bal. Intussen staat Barcelona wel op 13 punten van Real, diep in de middenmoot. De club heeft 20 punten verdiend en 25 punten weggegeven. En dat valt toch echt niet met pech te verklaren. EREDIVISIE NEC - RKC Waalwijk 1-1 (0-0). 58. Wielaert 1- 0 (strafschop). 88. Greene 1-1. Scheidsrech ter: Wegereef (15. Van Boekei). Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: Govedarica, Hersi (NEC), Sinouh, Hoogendorp (RKC Waalwijk). Bijzon derheid: scheidsrechter Wegereef na kwartier wegens liesblessure vervangen door vierde offi cial Van Boekei. Willem II - FC Utrecht 0-2 (0-0). 60. Keiler 0-' 1. 72. Van de Haar 0-2. Scheidsrechter: Wie- demeijer. Toeschouwers: 12.900. Gele kaart: De Vlieger, Landzaat. Victoria (Willem ii). Fuji- ta. Lamey (FC Utrecht). PSV - Volendam 7-0 (2-0). 12. Kezman 1-0. 20. Vennegoor of Hesselink 2-0, 50. Kezman 3-0, 55. Kezman 4-0. 57. Kezman 5-0. 67. Vennegoor of Hesselink 6-0, 78. De Jong 7-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 32.500. Gele kaart: Robben (PSV). RBC Roosendaal - AZ 1-0 (0-0). 64. De Graaf 1-0 Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschou wers: 5000 Rode kaart: 75. Tininho (RBC Roosendaal) Gele kaart: Oliseh. Hellemons. De Graaf (RBC Roosendaal). Fortes Rodriguez (AZ). Feyenoord - ADO Den Haag 4-1 (2-1). 13. Van der Gun 0-1, 24. Van Persie 1-1. 45. Van Wonderen 2-1, 47. Van Persie 3-1, 58. Pardo 4-1 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 40.800. Gele kaart: Lurling (Feyenoord), Bod- de, Van der Leegte, Van der Gun (ADO Den Haag). Vitesse - FC Zwolle 5-2 (3-1). 5. Mbamba 1-0, 17. Hofs 2-0, 21. Claessens 3-0, 40. Takak 3- 1, 55. Van Beukering 4-1, 58. Hristov 4-2. 74 Hofs 5-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 16.500. Rode kaart: 67. Schol (FC Zwolle). Gele kaart. Yobo (FC Zwolle) Bijzon derheid: Mbamba mist strafschop in 67ste mi nuut. NAC Breda - Heerenveen 2-3 (1-3). 6 Sibon 0-1, 7. Venema 1-1 (eigen doel), 16. Sibon 1- 2. 45 De Lange 1-3. 90. Slot 2-3 Scheids rechter: Temmink Toeschouwers: 12.100 Gele kaart: Petö. Barakat, Elmander (NAC Bre da) Bijzonderheid: arbiter Temmink na 33 mi nuten wegens een blessure vervangen door vierde official Liesveld. Topscores: 1 Kezman (PSV) 15, 2. Elkhattabi (AZ) 10, 3. Ibrahimovic (Ajax), Sibon (Heeren veen) 8. 5. Kuijt (Feynoord), John (FC Twente) 7, 7. Perez (AZ). Redan (RKC) 6. 9. N'Kufo (FC Twente), Van de Haar (FC Utrecht), Sonck (Ajax), Anastatiou (Roda JC). Salmon (FC Gro ningen), Mbamba (Vitesse), Van Persie (Feyen oord) 5 Programma: 12 december: Roda JC - NAC Bre da; 13 december: AD0 Den Haag - Willem 11. PSV - RKC Waalwijk, RBC Roosendaal - SC Heerenveen, FC Twente - Feyenoord; 14 de cember: Ajax - FC Utrecht, NEC - Vitesse, FC Volendam - AZ, FC Zwolle - FC Groningen. men met een andere profclub en nu in de bollen streek van Heemskerk speelt. Maar omdat 'zijn' ploeg de Naaldwijkers versloeg en daardoor de koppositie in de hoofdklasse overnam, was de middag ook vdor Richard Wit schge geslaagd. Winnen is winnen, op welk ni veau dan ook. „Toch leuk om hier te spelen", lacht hij na afloop. „Ik heb best wel wat meege maakt in mijn loopbaan, maar ook dit was super. Ongelooflijk, die entourage bij ADO'20. En dat voor een amateurclub. Ja, erg mooi allemaal." Wat de speler betreft blijft het niet bij een wed strijd, die door velen als publiciteitsstunt werd gezien. „Ik heb het op dit moment erg druk met allerlei zaken, maar zodra het kan, wil ik meer gaan trainen. Dan kan ik conditioneel weer wat sterker worden en me. daarna eventueel aanslui ten bij de selectie." AZ Feyenoord FC Utrecht Heerenveen Willem II Roda JC RBC FC Twente Groningen RKC NAC NEC VolendartT Vitesse ADO FC Zwolle 1 1 34 38-14 3 1 33 41-12 2 4 29 28-17 3 3 27 28-17 4 4 «2 18-17 1 6 22 17-17 3 5 21 23-23 5 3 20 23-15 5 4 20 13-14 1 7 19 25-26 4 5 19 20-22 4 6 16 18-19 2 8 14 20-21 1 9 13 16-27 4 7 13 17-35 6 6 12 23-28 4 9 10 12-34 3 10 6 8-30 EERSTE DIVISIE Topscorers: 1 Rose (Heracles) 14. 2. Hunte- laar (AG0W) 13, 3. Jansen (FC Den Bosch) 11. 4. Yildmm (GA Eagles). Van den Bergh (Sparta). Koevermans (Sparta) 10, 7 Ham ming (Veendam) 9. 8. Van de Laak (FC Den Bosch), Jans (VW). Dijkhuizen (TOP Oss), El Hamdaoui (Excelsior), Hendriksen (Helmond Sport) 8. Programma 12 december: AGOW Apeldoorn VW Venlo, Cambuur Leeuwarden - Haarlem, FC Eindhoven - Fortuna Sittard. Excelsior - Helmond Sport. Heracles Almelo Go Ahead Eagles. MW - De Graafschap. StormugelsTei star Emmen; 13 december: TOP Oss - FC Dordrecht. BV Veendam - FC Den Bo>cn

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19