Van Haaren maakt indruk bij comeback Schimmenspel rond Zlatan Ibrahimovic FC Lisse drukt Noordwijk in de zorgen 8rs iberg sentijds liMVKV ar RCL Rentree na veertien maanden maandag 8 december 2003 SPORT Ajax-spits is fit, maar niet zeker van basisplaats tegen Club Brugge rp - Fred Eijsberg is de trainer van RCL. De ;e oefenmeester stapt n MVKV in Katwijk naar lerdorpse tweedeklasser. 5 was eerder trainer van '68 en KRV. In Leider- ekent hij een contract iderhalf jaar. len woensdag bespraken en RCL voor het eerst intuele overgang van de Daarna is het snel ge- beaamt Eijsberg. „Ook de medewerking van De huidige vereniging sberg houdt na dit sei- j> te bestaan, door de fu- buurman KRV. „Toen ik KV tekende, was de ver dat de ftisie nog wel iar kon duren. Meteen luidelijk werd dat het al t einde van dit seizoen ibeuren, is het bestuur ne toegekomen met de eling: Fred, als je mis- ergens anders aan de >u kunnen, staan wij je de weg. Ze weten dat ze jd nog kunnen bellen als nodig hebben." ïtsloeg twee weken gele- liner Bob van Bohemen de slechte resultaten, staat laatste op de Eijsberg weet dat hij t ige opgave krijgt om de dorpers weer op het juis- or te zetten. „Dat zal ik fcer niet alleen moeten heb RCL dit jaar nog keer zien spelen. En je ok nog zo'n goede trainer 5 het veld moet het ge- Toch heeft Eijsberg hoop: „Ik hoorde dat p iterdag op basis van strijd unt tegen Valken heeft id. Daar begint het mee. een jonge groep, waar juiste speelwijze voor zien te vinden." KV neemt assistent-trai- n van Es minimaal tot de top de taken van Eijs- Daarna overlegt het t over wat te doen in het seizoen dat de club nog ingiub noeJIk deden ;haj|Li 1. 4. ba#t( Paf* 34. door André Hoogeboom Amsterdam - Twee dagen voordat de eerste grote beslissing van dit seizoen valt, traint Ajax op het koude veld naast de ArenA ingetogen. Een rondootje, oe fenen op vrije trappen. Niets waaruit de buitenwereld een conclusie kan trekken. Een dag eerder, in relatieve besloten heid, had Ronald Koeman wél een stra tegische training afgewerkt. Zo wordt het steeds geheimzinniger rond de Champions-Leaguewedstrijden van de Nederlandse topclub. Toch was er nog even onrust in de Am sterdamse gelederen toen Thomas Galé- sek geblesseerd van het trainingsveld stapte. Na onderzoek bleek de schade mee te vallen, zodat de vice-aanvoerder van Ajax gewoon inzetbaar is. Dat geldt ook voor Zlatan Ibrahimovic, die nog al tijd last heeft van een gekneusde teen. Rond het optreden van de spits deed Koeman wat mysterieus: „Hij is wed- strijdfït, maar of hij speelt is de keuze van de trainer." Dat was een opmerkelijke uitspraak. Tot voor kort was Ibrahimovic een zeker heid, maar sinds het sterke optreden van Van der Vaart in de spits tegen Fey- enoord houdt de trainer deze optie ook open, zodat de Zweed als troef achter de hand blijft. Dat kan een serieuze over weging zijn van Koeman, omdat door gaan in de Champions League niet al leen afhankelijk is van de eigen presta tie. Maar die wetenschap betekent niet dat Ajax vol op de aanval zal gaan spelen. Omdat het resultaat van Milan tegen Celta de Vigo op de achtergrond ook een rol speelt. Koeman houdt rekening met het scenario waarin Celta rijk terugkeert uit Italië. „Milan heeft zich geplaatst. Een aantal spelers vertrekt eerder naar Japan voor de wereldbekerwedstrijd. Ik zou het ook zo doen. Het is aan ons om te bewijzen dat we in de tweede ronde thuishoren." De technische staf van Ajax wordt con stant op de hoogte gehouden van de ge beurtenissen in Milaan. „Hoe, dat weet ik nog niet. Maar we houden met alles rekening. Ook met de mogelijkheid dat we tijdens de wedstrijd andere keuzes moeten maken." Michael van der Laan keert terug bij zijn oude club door Peter van der Hulst lisse - Ruud Bröring rekende achter de gesloten deuren van de kleedkamer voor hoeveel punten de hooggenoteerde ploegen in de hoofdklasse A hebben. En dat typeerde het verschil met tegenstander Noordwijk. Waar FC Lisse met 22 punten uit 14 duels naar bo ven kijkt, zakt de ploeg van het trainersduo Andnes Wendt- /Geert Jan Bakker met 16 pun ten langzaam richting rode streep. Het gevolg van de 3-1 zege van FC lisse. De formatie van Bröring door brak tegen Noordwijk de nega tieve spiraal. Gelijke spelen te gen ASWH en Katwijk, dat ook nog eens won van Lisse, wier pen de winnaar van de eerste periodetitel op de ranglijst te rug. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat tegen Noordwijk het herstel werd ingezet. Het eerste halfuur was duidelijk voor de bezoekers. FC Lisse hield slechts de schijn van ver dedigen op. Een been werd wel uitgestoken, maar de overtui ging om ook de bal te veroveren ontbrak. Noordwijk kon zo spe len met de geboden ruimte. Bryan Braun - kopbal van de lijn gehaald door Pascal Aver- dijk - Michael Scholten met een afstandschot en Joost Leonard uit de rebound, konden niet profiteren. FC Lisse ging heel wat zuiniger met de kansen om. Nadat Aver- dijk eerst nog naast kopte, schoof Kwong Steinraht vanaf rechts de bal in de verre hoek. In de weinige speeltijd die de Amsterdammer tot nu toe werd gegund ontpopt de spits zich tot een goaltjesdief. Hij scoorde in vier duels al drie keer en lijkt daarmee Averdijk, die in de rust werd gewisseld, en Olaf Schaap, die het gehele duel op de reser vebank zat, naar het tweede plan te hebben verwezen. „Ik kreeg in het begin weinig kan sen om me te bewijzen", aldus de 21-jarige speler. Na een ge sprek met Bröring mocht Stein raht met het eerste team mee- trainen en greep zijn kans. „Al was ik vandaag wat minder dan in de voorgaande wedstrijden. Ik kon de bal voorin niet goed vasthouden." Door het tegendoelpunt verloor Noordwijk het besef dat het de sterkere ploeg was. De mentaal zwakke spelers kwamen de tik niet meer te boven. Orson Naarendorp en René van Wie- ringen toonden voor rust nog clementie met de aangeslagen ploeg. Slechts Bram Meurs zorgde met een afstandschot voor Noordwijks gevaar. De middenvelder bewees hal verwege de tweede helft zijn ploeg een slechte dienst door een vrije trap voor de voeten van de inkomende Van Wielin gen te koppen. De Lissenaar wist wel raad met het buiten kansje. Geen minuut later deel de Jeffrey Winter de genadeklap uit. Hij speelde de bal aanvan kelijk te ver voor zich uit, maar in een uiterste poging slaagde hij er toch nog in zijn grote teen in stelling te brengen en poortte hij keeper Sander van der Veldt. Noordwijk richtte zich nog een keer op. De treffer die van sta tistische waarde was, kende een hoog 'Lisse-gehalte'. Leonard, vorig jaar nog in dienst van de tegenstander, rondde af op een voorzet van Michael van der Laan, die na zes jaar Noordwijk terugkeert op Ter Specke. „Het is mooi geweest", aldus de 26- jarige speler over zijn aanstaan de vertrek. „Er zit niets achter. Ik ga gewoon komend seizoen terug naar mijn oude club. Ik woon in Lisse, werk hier en bij de club lopen dertig familiele den van me rond. Ik heb mijn vertrek al vroegtijdig bij Noord wijk aangekondigd, omdat er al gesproken wordt over de plan nen voor volgend jaar." In de lopende competitie moet hij eerst Noordwijk assisteren en dat wordt lastig zat. Doordat Katwijk en Kloetinge zaterdag wonnen, komt de degradatiezo ne wel erg dichtbij. Wendt snakt dan ook naar de winter stop. Die biedt Noordwijk de kans om de gekwetste routi niers Martijn Ravensbergen, Peter Bos, Leonard van Utrecht en Jeroen van Wetten weer op te lappen. FC Lisse: Heemskerk; Dekker, Janssen (90. Rovers), Kevin Winter, Honsbeek; Van Wïeringen, Naarendorp, Jeffrey Winter, De Goede (77. Tan); Averdijk en Steinraht Noordwijk: Van der Veldt; Scholten, Van der Laan (81. Ruitenburg), Kor- bee, Van der Niet; Meurs, Van Dam, Braun (56. Van der Kolk), Herpers, Leonard en PittL IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jan Siemerink, die met Ruud Bröring en Henk Angenent wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet het ontslag van Huub Stevens en van de bondscoach van de tennisjeugd, Michiel Schapers, in de herhaling. We hebben Sinterklaas nog niet op de boot terug naar Spanje gezet of de kerstman komt al weer vrolijk joho-end aanvliegen vanaf de noord pool Wat dat betreft is het net de sportwereld. De uitdrukkin gen 'De koning is dood, leve de koning' en 'de één zijn dood is de ander zijn brood', zijn elke week van toepassing op getrof fensporters, trainers of be stuurders. Afgelopen week was het de beurt aan Michiel Schapers, de jeugd- bonds- coach die door de KNLTB met on middellij ke ingang op non-ac tief is ge steld en Huub Ste vens, die na een smadelijke in de Duit se beker alsnog werd ont slagen door zijn werkgever Hertha BSC. Onder het genot van een warme beker chocorum kunnen zij nu sa men met de kerstman bij de openhaard filosoferen over hun toekomst. Uiteraard zal hij voor beide coaches afzon derlijk ruimschoots de tijd ne men. „Huub, beste vriend, luister 'ns goed naar mij. Jij hoort tijdens de wedstrijd aan de zijlijn gej woon in trainingspak te lopen en niet in een deftig maatkos tuum zoals in Berlijn", pro beert de grote, grijze man hem vanuit een bruinieren stoel op te beuren. „Jij moet, net als ik, je energie kwijt kunnen en je gemakkelijk kunnen bewegen. Dat kan eenvoudigweg niet in driedelig grijs. Mij zié je toch ook niet in een strak pak mijn werk doen, maar in een ruime, rode jas en broek. En dat doe ik echt niet omdat het zo leuk staat. Huub staart naar de geelblau- we vlammen in de openhaard en neemt nog een slok van zijn drankje. „Misschien hebt u wel gelijk, maar aan welke club zou ik dan moeten denken?" vraagt hij nog ietwat ongeïnte resseerd. „Feyenoord", ant woordt de kerstman resoluut. „Feyenoord?" „Ja, Feyenoord is een club die bij jou past. "In één keer zit Huub rechtop in zijn luie stoel en kijkt de oude raadgever met twinkelende ogen aan. „Maar daar zit mijn goede vriend Bert en die heeft met die club de UEFA-cup ge wonnen en, en" „Rustig Huubje, niet zo gretig. Ik zeg je, dat Van Marwijk aan het einde van het seizoen zal ver trekken naar het buiten land. En omdat Ad vocaatje met Oran- g jeisge- F plaatst voor het EK in Por- m tugalen I Gullit al zijn tijd stopt in het winke len met Estelle, ben jij de enige seri euze gega digde om zijn plek in te ne men. Trouwens, een UEFA-cup winnen als coach, daar weet jij ook alles van. Rond de mond van Huub ont staat een flauwe glimlach. Hij ziet het leven plotseling weer een stuk rooskleuriger in.~Als je maar niet in paniek raèkt, dan komt alles goed.De kerst man probeert langzaam uit zijn stoel te komen en als Huub hem snel de helpende hand wil toereiken, krijgt hij op zijn sodemieter. „Ik ben misschien wel oud, maar zo voel ik me niet. Onthoud dat. Bij het afscheid omhelzen de twee elkaar en Huub vraagt of hij nu naar Michiel gaat om hem ook een beetje op te vrolij ken. „Ja, maar dat zal niet zo eenvoudig zijn", antwoordt de kerstman, terwijl hij zijn dik ke, warme jas aantrekt „Hoezo dan?", vraagt Huub. Hij schijnt communicatief niet zo geweldig te zijn. Jan Siemerink uit Noordwijk was vorig jaar nog actief in het internationale proftennis. door Marcel van der Kraan Rotterdam - Het optreden van Robin van Persie was bij vlagen weer briljant, de winst (4-1) op ADO Den Haag werd als normaal beschouwd en het verlies van concurrent AZ was meegenomen voor Feyenoord. Maar tussen de alledaagse dingen in Rotterdam- Zuid was de come-back van Ra mon van Haaren de grootste ver rassing. Veertien maanden stond de linksback van Feyenoord al weer op een zijspoor. Zaterdag middag kreeg hij, op de terug weg van de begrafenis van Roda JC's voorzitter Theo Pickee, een telefoontje van trainer Bert van Marwijk. De 18-jarige Feme Snoyl was ziek geworden en de Feyenoord-coach vond het ver standig om zijn door blessures geteisterde, maar toch weer herstelde verdediger in te sei nen. Van Marwijk had Van Haa ren een dagje vrij gegeven om de laatste eer te bewijzen aan de voorzitter van zijn oude club. Van Haaren: „We dachten dat het wel kon, want ik zou toch niet in de basis staan." Maar gistermiddag stond de 31- jarige Brabander, die in oktober 2002 voor het laatst een partijtje met het eerste had gespeeld te gen Dynamo Kiev, tot verbazing van het legioen opeens in de achterste linie van Feyenoord. „Man, vanaf het moment dat ik de telefoon neerlegde in de au to, kon ik aan niets anders den ken dan aan de Kuip. Ik weet niet eens meer hoe ik naar huis ben gereden. Ik was in gesprek met mijn vrouw, maar na dat belletje heb ik volgens mij geen woord meer gezegd," vertelde Van Haaren. Hij was al vijf keer afgeschre ven, in de WAO beland en op gegeven als profvoetballer. Elk jaar dat de van Roda JC voor 1,2 miljoen euro gekochte Ramon van Haaren langer in de zieken boeg bivakkeerde, werd de roep om een nieuwe linksback gro ter. Feyenoord versleet er ge noeg. Gerard de Nooijer (in middels ook weer geopereerd), Mubarak (teruggestuurd naar Qatar), Jean Carlos Donde (miskoop die nu in het tweede van Feyenoord speelt) en Feme Snoyl natuurlijk. De laatste, product uit de eigen jeugdop leiding, bleek de goedkoopste en beste (nood) oplossing. Voor Van Marwijk bleef Van Haaren altijd nummer één, alleen durf de de man die hem persoonlijk naar Rotterdam haalde het bij na niet meer over hem te heb ben als het ging om bespiege lingen over Van Haarens toe komst. Zelfs gisteren, tijdens een niemendalletje tegen ADO Den Haag, zat Van Marwijk met samengeknepen billen op de bank van Feyenoord toe te kij ken. „Ik ben zo verschrikkelijk blij dat die jongen heel is geble ven." Toch scheelde het nog weinig of zijn eerste optreden was meteen weer zijn laatste gewor- Uftblinker Robin van Persie (rechts) tracht Kofi Mensah van ADO Den Haag uit te kappen. Foto: ANP/Koen Suyk den. Halverwege de tweede helft, toen Feyenoord al ruim aan de leiding ging (4-1), hield de Kuip de adem in bij een aan slag van Cedric van der Gun. Van Haaren voelde 'm meteen weer, de knie. Maar de schade viel mee, al weet hij over 24 uur pas zeker dat de boel in orde is. „Maar mijn gevoel zegt dat het goed is. Ik denk zelfs dat ik me nog sterker voel als ik weet dat die knie ook zo'n schop kan verdragen." Wat er vanaf nu met de links backpositie gaat gebeuren is in teressant. Laat Van Marwijk de routinier Van Haaren staan of valt hij volgende week terug op de jonge, net doorgebroken Feme Snoyl? De sociale Van Haaren heeft veel sympathie en begrip voor SnoyL „Als de trai ner hem weer opstelt, hoor je mij niet klagen. Mijn kansen komen wel. Feme heeft het de afgelopen weken goed gedaan. Hij was lekker bezig." Van Haaren straalt rust uit, heeft door zijn routine hetzelf de inzicht als Van Wonderen en Paauwe. Het was misschien geen toeval dat de man die door Van Haaren 90 minuten lang gestuurd en in de mg werd gedekt, kon uitgroeien tot de beste speler van het veld. Robin van Persie liet de mooiste din gen zien in de volle Kuip. De honger naar een groter podium en het naderende EK hebben hem aan het denken gezet. Met twee doelpunten en een won derschone assist (goal Kees van Wonderen) zette hij Feyenoord na een vroege achterstand (0-1 Van der Gun) snel weer op de rails. De kleine Chileen Sebasti an Pardo maakte nummer vier en drukte het verschil tussen Feyenoord en ADO Den Haag in de juiste cijfers uit. Want met of zonder Roland Jansen blijft ADO Den Haag een degradatiekandidaat in de ere divisie. Lex Schoenmaker gaf Doms de Vries na de blunders van Jansen het vertrouwen te gen Feyenoord, maar ook De Vries kon geen wonderen ver richten. FEYENOORD: Lodewijks; Swerts, Van Wonderen. Paauwe en Van Haaren; Lurling, Ono, Pardo en Van Persie; Buffel (76. Kalou) en KuijL ADO DEN HAAG: De Vries; Mensah. Van Boxel, Van As en Carrilho; Van Castelen, Bodde, Van der Leegte (74. Van der Laan) en Cales (56. Leonardo); Van der Gun en Pronk (56. Stroeve). u overleden i i - Oud-wielrenner Jose (unenez is gisteren op leeftijd onverwacht hartstilstand overie- Spanjaard sloot twee zijn loopbaan af. [destijds aan een de lg- In 1998 eindigde hij in id -He van Spanje op de der- itels, nadat hij verscheide- l ipes de leiderstrui had en. Jimenez deed be- ïig ad op als een van de ad- t {n van vijfvoudig tour- nt J Miguel Indurain. In de yan Spanje won hij in ag jpbaan negen etappes, ien tnslang dreigt r atleten VS - Amerikaanse at- jpen de kans vanaf vol- )ar levenslang geschorst :n bij een eerste over- jvan de steroidenregels. Field (USATF), zo- ind heet, bepaalde dat op de jaarvergadering. een probleem. De van de atletiekbond in overeenstemming de regels van de Ame- Amateur Sports Act. echter de intematio- itlijnen van een schor twee jaar voor een eer- ns is bijna y met Genoa -%$ >am - Oscar Moens te- ïdaag zo goed als zeker itract bij de Italiaanse lub Genoa. Volgens de lemer van de doel- overgang voor 99 ;ker. De 31-jarige »nd de afgelopen ja- onder contract, maar weinig door een hoog- arbeidsconflict. In- heeft de Alkmaarse contract van de keeper ht. Noordwijk-verdediger Jelle Korbee (links) en FC Lisse-spits Pascal Averdijk strijden om de bal. Foto: Cees van Hoogdalem

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17