SPORT KNVB wil ook na EK verder met Advocaat Oranje loot voor de WK-kwalificatie wederomTsjechië KNVB wacht rookmaatregel Europese voetbalbond af frfc Ha$Éflk Rogge wil sporten makkelijker afstoten Van Valkengoed Open Amerikaans kampioen F- >vedo nieuwe i Armstrong De Portugese wiel- r José Azevedo is door US i aangetrokken om Lance sng volgend jaar bij te i zijn jacht naar de zesde ge op rij. Azevedo (30) Roberto Heras die eer- week aankondigde stappen naar de nieuwe Liberty Seguros. Azevedo dit jaar uit voor Once en »6ste inhet eindklasse- van de Ronde van Frank- riguez naar erlands team ik - Jennifer Rodriguez de rest van het reeds lo- schaatsseizoen uit voor iderlardse team Time lort. De Amerikaanse wel normaal vast aan rogranima en trainings in de ploeg zitten onder diel Rozendaal, Bert-Jan ir Veen en Rodriguez' inote K.C. Boutiette. Met ntrekken van Rodriguez ert Time Out Sport zich dan voorheen te richten langebaanschaatsen. ringa op militairen Mark Huizinga neemt dag wel deel aan de we- elstrijdjudo voor militai- p verzoek van zijn coach de Korte houdt de olym- kampioen in de klasse tot igram zijn bezoek aan het nse Catania daarvoor zo logelijk De eerste luite- lij de Koninklijke Lucht- is volop in voorbereiding thene 2004. Die moet zo mogelijk worden ver- Dit vooral omdat Hui- rich nog moet kwalifice- zaterdag 6 december 2003 door Jaap van Essen frankfurt - En weer stuit Ne derland op Tsjechië, als voor naamste obstakel ditmaal in de kwalificatie voor het WK van 2006. Oranje krijgt er nog een hele kluif aan. De nieuwe bonds coach kan zijn borst nat maken. Of is Dick Advocaat er tegen die tijd nog steeds? Wellicht: de KNVB en Advocaat zijn inmid dels in gesprek over contractver lenging voor de periode na het aanstaande EK in Portugal. Als het aan de KNVB ligt blijft Dick Advocaat de baas van Oranje, ook na het EK in Portu gal. De afgelopen dagen werd in Frankfurt rond de loting voor het WK 2006 al een eerste ge sprek in die richting gevoerd door Henk Kesler met Advo caat. De KNVB-directeur vroeg de bondscoach eens goed na te denken over de vraag onder welke voorwaarden hij bereid is Oranje ook richting het WK van 2006 te begeleiden. „Er is nog niets besloten", haastte Kesler zich gisteren te zeggen. "Uiteindelijk is het een beslissing die wordt genomen door de nieuwe Raad van Toe zicht. We willen liefst in janua- ri-februari weten waar we aan toe zijn. Dan moet er duidelijk heid zijn over de periode na het EK. Daarmee kun je niet wach ten tot in mei of juhi, dat is veel te dicht op dat toernooi." Hoewel Kesler het liefst doet alsof alle opties nog open lig- Wereldkampioen Formule i Michael Schumacher loot Nederland in de WK-kwalificatiepoule met onder meer Tsjechië. Foto: Reuters gen, is dat natuurlijk niet zo. denken over een langer verblijf zijn absoluut tevreden over om ook na het EK bondscoach Zou de KNVB genoeg hebben Dan was de mededeling gedaan Dick. Hij heeft het de voorbije te worden." van Advocaat, dan was afgelo- dat het tot juli lopende contract kwalificatie goed gedaan, dat De trainer toonde zich gisteren pen week niet nadrukkelijk aan niet wordt verlengd wordt Kes- staat voor ons buiten kijf Hij is onaangenaam verrast dat al be de bondscoach gevraagd om te len „Laat ik het zo zeggen; wij dus een heel serieuze kandidaat kend is dat hij in gesprek is over contractverlenging. „Die infor matie komt wel heel heet van de naald", mokte hij aanvanke lijk, terwijl hij later tegenover de televisie zelfs niet repte over zijn gesprek met Kesler. „Ik kan er ook nog niets over zeggen. Daarvoor is het te kort geleden dat we hebben gesproken. Ik ga er in ieder geval over naden ken." De KNVB zoekt in ieder geval een bondscoach die zich weer voor twee jaar aan Oranje ver bindt Volgens Kesler is het in ieder geval zonneklaar dat een bondscoach die ook na het EK verantwoordelijk is voor Oran je, de neiging zal hebben tij dens dat toernooi al iets meer aan de toekomst te denken. En dat is een voordeel nu de natio nale selectie toch een redelijke verbouwing moet ondergaan, gezien het feit dat de halve se lectie ruim boven de dertig is. Advocaat benadrukte gisteren nog maar eens dat hij die nood zaak al veel langer ziet „Dat was al twee jaar geleden be kend. Alleen, behalve Van der Vaart - die ook lang geblesseerd was - waren er geen nieuwe ge zichten. Er was niemand be schikbaar. Sneijder was er nog niet, Heitinga was geblesseerd, net als Bouma. Nu zijn die spe lers er wel en gebruik ik ze toch ook? En dat zal ik ook blijven doen, natuurlijk." Met of zonder Advocaat, de ge vaarlijkste tegenstander in de voorronde voor het WK is na tuurlijk weer Tsjechië, de ploeg andere et veldrijden De internationale wiel- ie UCI bestudeert de mo- leden om tot een nieuwe van het veldritseizoen te l In plaats van de serie s wereldbekerwedstrijden UCI naar een serie van 1 tot achttien veldritten in igste categorie die moe den tot een individueel I landenklassement. Een issie, met onder anderen inner Adrie van der Poel, len aantal doelstellingen lier gezet waarover ge- ;aat worden met organi- II en renners. Bedoeling le nieuwe competitie anden in Europa aan- >le Montillet t afdaling duise - Carole Montillet jisteren de eerste afdaling rouwen in het wereldbe zit van dit seizoen ge en. De Franse skister was rkste in Lake Louise, voor itse Hilde Gerg en de kaanse Kirsten Clark. >era naar iteam Seedorf ik - Voetballer Clarence rf heeft de talentvolle lard Hector Barbera ge- icteerd voor zijn motorra- n. De 17-jarige Barbera, jaar in het Britse Do- m zijn allereerste Grand ïdstrijd won in de 125 cc- tekende voor twee jaar stal van de middenvelder C Milan. Barbera kwam zoen uit voor het Aprilia- van Jorge Martinez Aspar digdeals derde in het we- mpioenschap. n Giggs twee Is geschorst n - De Europese voetbal- IEFA heeft Welsh interna- Ryan Giggs voor twee ^geschorst wegens het ge- an eer. elleboogstoot in fcrste play-offduel voor het Issen Wales en Rusland. i werd in de wedstrijd niet aft, maar de UEFA onder- :de tv-beelden waarop te dr^as dat Giggs een slaande ging maakte naar Vadim jev, nadat die de aanvaller lad getackeld. FA pakt Turkse td hard aan I - De Europese voetbal- jJEFA heeft de Turkse lbond een boete van l.OOO euro opgelegd we- icidenten rond de onder- irland tegen Duitsland op 'ember in Istanbul. Bij iel werden voorwerpen veld gegooid waarbij de irechter en twee officials en geraakt. In de spelers- el werd een van de assis- Scheirisrechters getrapt, berden Duitse spelers Veiligheidsfunctionarissen jivaller. De Turkse jeugd- hational Beyhan Sumer _J voor vijf duels geschorst, at hij ce Duitse doelman ït duel had aangevallen. Jan Reker: 'Goed initiatief UEFA' zeist/anp - De KNVB wacht de besluitvorming van de Eu ropese voetbalbond UEFA af in zake het rookverbod op de trainersbank tijdens wedstrij den. De UEFA neemt 11 of 12 december een besluit over het voorstel. „Eerst zien of het voorstel wordt aangenomen", zei een woordvoerder van de Neder landse voetbalbond gisteren. „Mocht het voorstel er door komen, dan zal er ook intern bij de KNVB over gesproken worden. Bij een positief be sluit van de UEFA zullen we moeten kijken of een dergelij ke maatregel er ook in Neder land moet komen." Mocht het verbod er komen dan is Willem van Hanegem waarschijnlijk het eerste Ne derlandse slachtoffer. De as sistent-coach van Dick Advo caat bij het Nederlands elftal wil tijdens de wedstrijden nog wel eens een peuk opste ken. Oranje heeft in 2004 een uit gebreide oefencampagne met het oog op de eindronde van het Europees kampioenschap in Portugal, in de zomer. De UEFA wil het verbod instellen bij Europa Cup-wedstrijden en interlands van vertegen woordigende elftallen. Jan Reker, directeur Coaches Betaald Voetbal, juicht een dergelijke maatregel toe. „Het is een goed initiatief, maar ik zou niet weten welke trainer momenteel in het betaald voetbal nog rokend op de bank zit", zegt Reker, die zelf nooit rookte. De UEFA wil dat trainers het goede voorbeeld gaan geven. Roken en voetbal gaan in de ogen van de Europese be stuurders niet samen. De KNVB speelde onlangs het verzoek voor niet-rokersvak- ken in de stadions door naar de clubs en gaf aan een in ventarisatie door de clubs naar de behoefte aan een rookvrij vak te willen onder steunen. De tendens van de laatste ja ren is dat steeds minder trai ners rokend op de bank zit ten. Willem van Hanegem is het bekendste voorbeeld. Fritz Korbach was ook een hartstochtelijk roker (maar hij heeft momenteel geen club), net als Leo Beenhakker die momenteel in Mexico als trainer werkt. Er zijn wel de nodige trainers die na afloop van wedstrijden een sigaret opsteken. Loting WK voetbal 2006 aantal WK-plaatsen per continent 197 landen ingeschreven 32 landen naar eindronde DEUTSCHLFinD POOG eindronde 9 juni - 9 juli 2006 speelsteden in Duitsland: Berlijn Hannover finale- Dortmund wedstrijd in Zuid-Amerika zijn de kwalificatie wedstrijden reeds begonnen onder deze vier continenten worden via play-offs nog twee WK-plaatsen verdeeld Groepsindeling Europa Gelsenkirctien Keulen 0 Franklurt Kaiserslautern Nüi Tsjechië Nederland Roemenië Finland Macedonië Armenië Andorra 2' Turkije Denemarken i Griekenland Oekraïne Georgië Albanië Kazachstan 3' Portugal Rusland Slowakije Letland Estland Liechtenstein Luxemburg Mü heffen Italië Slovenië Schotland Noorwegen Wit-Rusland Moldavië Engeland Polen Oostenrijk Wales Noord-lerland Azerbeidzjan Spanje België Servië Montenegro Bosnië Litouwen San Marino Frankrijk Ierland Zwitserland Israël Cyprus De Faeroër 8V Zweden Kroatië Bulgarije IJsland Hongarije Malta anp bron: FIFA die Oranje ook de voet dwars zette op weg naar het EK. Advo caat reageerde gelaten op de lo ting. .Alweer Tsjechië. Dat is het lot nu eenmaal. Een voor deel is dat we weten hoe we er moeten komen, hoe we moeten vliegen." Iets serieuzer beschouwde Ad vocaat de overige tegenstan ders. „Ik heb de resultaten ge zien van Roemenië, Macedonië en Finland in de EK-kwalificatie en daar zaten knappe uitslagen tussen. Anders dan toen zullen er door de Tsjechen en ons waarschijnlijk meer punten worden verloren. Dat we in een groep van zeven spelen hoeft geen nadeel te zijn. Het zijn veel wedstrijden, maar daarom zullen we wel wat minder oe fenduels spelen." Naast Tsjechië lijkt Roemenië op voorhand de zwaarste kluif voor Oranje te worden. Het elf tal van Bogdan Lobont, Cristian Chivu en binnenkort wellicht Nicolae Mitea kende een dra matische start in de EK-kwalifi catie, maar herstelde zich daar na sterk. In groep 2 werd Roe menië derde, met een punt achterstand op de nummer één, Denemarken. De eerste en laatste serieuze wedstrijd tegen de Roemenen werd door Oranje opvallend ge noeg afgewerkt in 1924. Sinds dien speelde Oranje louter vriendschappelijk tegen de Roemenen, de laatste maal in 2000 toen met 2-1 werd gewon nen. Tsjech Brückner: 'Zeer curieus frankfurt/anp - De Tsjechi sche bondscoach Karei Brück ner reageerde gisteravond hoogst verbaasd op de loting voor de kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2006 in Duits land. „Het is zeer curieus dat we in deze reeks opnieuw aan Nederland zijn gekoppeld", sprak de Tsjech. „Maar we zul len het moeten accepteren", zei hij. „Ik schat de Roemenen ook zeer hoog in", stelde Brückner. Het is vierde keer op rij dat Ne derland en Tsjechië tegen el kaar moeten spelen. Op EURO 2000 (1-0 voor Nederland) en de EK-kwalificatiereeks voor Portugal 2004 kwamen de lan den ook al tegen elkaar uit. Sterspeler Tomas Rosicky van de Oost-Europeanen was voor al onder de indruk van de ma nier waarop Michael Schuma cher tijdens de loting Neder land en Tsjechië aan elkaar ver bond: „Hij is een goede auto coureur, maar voor een loting moet hij nog maar eens goed trainen. Hoe is het mogelijk dat we weer tegen Nederland moe ten spelen?" Het speelschema van de kwali ficatiereeks voor het WK van 2006 in Duitsland is nog niet bekend. De zeven landen van poule 1 komen in januari bij el kaar om over de speeldata te overleggen. „We zullen probe ren om dat overleg in Neder land te houden", liet Rob de Leede, woordvoerder van de KNVB, gisteren weten. UITSLAGEN BADMINTON lausanne/anp/rtr - IQC-voor- zitter Jacques Rogge wil het ge makkelijker maken om een tak van sport van de Olympische Spelen te weren. De preses pro beerde al eerder om enkele sporten van hun olympische status te ontdoen, maar stuitte daarbij op felle tegenstand van andere leden van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC). Rogge heeft het vooral voorzien op softbal, honkbal en de mo derne vijfkamp. In 2002 werd een beslissing over de verwijde ring van de drie sporten op een olympische vergadering in Mexico uitgesteld. De Belgische voorzitter is een voorstander van versobering van de Spelen, omdat hij vreest dat het evene ment te massaal wordt. Om dat te bereiken probeert Rogge de regelgeving te veran deren. Nu is het nog zo dat bij het afstoten van een sport een tweederde meerderheid vóór verwijdering moet stemmen. Rogge wil dat een normale meerderheid- van de vergade ring ervoor kan zorgen dat een sport afvalt. Ook wil hij de pe riode van zeven jaar die staat voor het afstoten van een sport- tak verkorten. De drie sporten die in 2002 on der vuur lagen hebben van het IOC tot na de spelen van 2004 in Athene de tijd gekregen om zich te bewijzen, dit na emotio nele betogen van de voorlieden van de bedreigde sporten. Het IOC heeft sinds 1936 geen sporten meer van het olympi sche programma gehaald. Dat honkbal, softbal en moderne vijfkamp nu bijna twee jaar ex tra de tijd hebben gekregen zich nog eens te bewijzen, bete kent ook dat sporten die pope len te worden toegelaten tot de Spelen (golf, rugby) voorlopig in de wachtkamer blijven. Saarbrücken. Bitburg Open. Mannen, kwartfinales: Palyama (Ned) - Croona (Zwe) 15-10 15-7, Pang (Ned) - Poechov (Rus) 15-11 15-11. Vrouwen, kwartfinale: Meulendijks (Ned) - Morgan (Wal) 11-3 13-11. Mannen, dubbel, kwartfinale: Cree- mers/Wouters Stoijanov/Laigle (Fra) 9- 1514-17. BASKETBAL Mannen. Eerste divisie: DBV Rowic - Voorburg 35-57. Vrouwen. Promotiedivisie: DAS - Baros 52-44. DAMMEN federal way/anp - Thijs van Valkengoed is in Federal Way Open Amerikaans kampioen geworden op de 100 meter schoolslag. De Nederlander van Top Zwemmen Amsterdam klokte in de finale een Neder lands record van 1.01,52. Hij scherpte zijn nationale re cord, dat hij eerder op de dag in de series zwom, met 0,14 se conde aan. Van Valkengoed had zich met die tijd al verze kerd van deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar in Athene. Marleen Veldhuis bezorgde Ne derland de tweede open Ameri kaanse titel. De voormalige wa- terpolo-intemational won de 50 meter vrije slag in een persoon lijk record van 25,24. In de se ries had Veldhuis al vormbe houd getoond voor Athene met Thijs van Valkengoed. Foto: AP een tijd van 25,35. Chantal Groot tikte op de 50 meter vrij als tweede aan in 25,83. Die tijd lag nog 0,28 bo ven de limiet voor de Spelen. Bij Johan Kenkhuis is de vorm er nog niet. Hij finishte in de fi nale van de 50 meter vrij slag als tweede in 22,76, een fractie (0,16) boven de tijd die vereist is voor vormbehoud. Madeion Baans eindigde als zesde op de 100 meter school slag in 1.10,61, langzamer dan haar 1.10,22 in de series. Met die serietijd had ze al vormbe houd voor Athene getoond. Marleen Veldhuis en Chantal Groot hebben op de tweede dag van de US Open finaleplaatsen in de wacht gesleept. Beide TZA'ers deden dat door in hun serie de tweede tijd te noteren. Veldhuis was in Federal Way succesvol op de 200 meter vrij. In een omvangrijk deelnemers veld liet ze de op één na beste tijd aantekenen, 2.01,87. Dat zelfde deed Groot op de 100 meter vlinder, 1.00,40. Zoutelande. WK vrouwen, elfde ronde: Hoekman (Ned) - Teterina (Rus) 1-1, Kamyshleeva (Ned) - Pasjkevitsj (WRu) 1-1, Goloebjeva (Let) - Pakuckiene (Lit) 2-0, Tansykkoetsjina (Rus) - Valiukevic (Lit) 1-1, Platonova (Rus) - Baltatsji (Oek) 0-2, Seppa (Est) - Chub (Ned) 0- 2, Doumesh (Ned) - Milsjina (Rus) 0-2. Stand: 1. Kamyshleeva 17, 2. Goloebje va, Baltatsji 15, 4. Pasjkevitsj, Tansyk koetsjina, Chub, Milsjina 12, 8. Teteri na 11, 9. Pakuckiene, Hoekman 10, 11. Platonova 8, 12. Doumesh, Vali ukevic 7, 14. Seppa 6. GOLF Hongkong. Hongkong Open, Europese Tour 2004, 585.000 euro: Stand na 2e ronde: 1. McEvoy (Eng) 130 slagen (-10), 2. Jacobson (Zwe) 133, 3. Nyström (Zwe) 135, 4. Gustafs- son (Zwe), Harrington (Ier), Marksaeng (Tha), Otto (ZAf) 136. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3271, d.d. 05.12.2003 3.6.7.8.9.23.25.26.28.30.34.55.56. 58.62.63.64.67.71.75 (Onder voorbehoud van typefouten) SKI Beaver Creek. WB afdaling. Mannen: 1. Rahlves (VSt) 1.39,59, 2. Eberharter (Oos) en Solbakken (Noo) 1.40,28, 4. Walchhofer (Oos) 1.40,36, 5. Maier (Oos) 1.40,38, 6. Kjus (Noo) 1.40,44. Lake Louise. WB vrouwen. Afdaling: 1. Montillet (Fra) 1.34,03, 2. Gerg (Dui) 1.34,19, 3. Clark (VSt) 1.34,33, 4. Berthod (Zwi) 1.34,36, 5. Ceccarelli (Ita) 1.34,37, 6. Borghi (Zwi) 1.34,38. Stand WB afdaling: 1. Montillet 100 punten. 2. Gerg 80, 3. Clark 60. TAEKWONDO Parijs. Olympisch kwalificatietoernooi. Vrouwen, tot 57 kg, eerste ronde: Lou- rens (Ned) wint van Stamova (Kaz) 2-1, tweede ronde: Corsi (Ita) wint van Lou- rens, 7-2, finale: Jang Ji Wong (ZKo) wint van Corsi. Eindstand: 1. Jang Ji Wong, 2. Corsi. 3. Estanque (Fra). Bijzonderheid: Eerste drie geplaatst voor Olympische Spelen van Athene. VOETBAL Dubai (VAE). WK onder 20. Groep D: Colombia - Engeland 0-0, Egypte - Japan 0-1. Stand: 1. Japan 3- 6, 2. Colombia 3-5, 3. Egypte 3-4, 4. Engeland 3-1. Groep E: Saudi-Arabië - Ivoorkust 0-0, Ierland - Mexico 2-0. Stand: 1. Ierland 3-7, 2. Ivoorkust 3-5, 3. Saudi-Arabië 3-2,4. Mexico 3-1. Groep F: Paraguay - Duitsland 2-0, Ver enigde Staten - Zuid-Korea 2-0. Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Paraguay 3- 6, 3. Zuid-Korea 3-3, 4. Duitsland 3-3. Indeling achtste finales: Japan - Zuid- Korea, Burkina Faso - Canada, Argenti nië - Egypte. Verenigde Staten - Ivoor kust. Brazilië - Slowakije. Australië - Verenigde Arabische Emiraten. Para guay - Spanje. Ierland - Colombia. Eerste divisie Sparta - FC Eindhoven 4-1 (3-0). 32. Van den Bergh 1-0, 35. Levtsjenko 2-0, 42. Van den Bergh 3-0, 53. Ayaz 3-1, 72. Broers 4-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 3087. Gele kaart: Van Leeuwen (Sparta), Van de Langenberg, Wellens (Eindhoven). VW Venlo - MW 1-0 (0-0). 85. Jans 1- 0. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 3023. Gele kaart: Meeuwis (VW), Verheyen (MW). Fortuna Sittard - Excelsior 2-4 (2-1). 3. P. Janssen 1-0, 34. Buijs 1-1, 45. Raj- comar 2-1, 47. Opoku 2-2, 52. Mtiglia 2-3, 63. Buijs 2-4. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Tychon, Van der Hoeven (Fortuna Sittard), Loovens (Excelsior). FC Den Bosch - Cambuur Leeuwarden 5-1 (2-0). 35. Van de Laak 1-0, 36. Van den Ouweland 2-0, 57. Van de Laak 3-0, 64. Jansen 4-0, 80. Powel 5- 0. 89. Van Dijk 5-1. Scheidsrechter: Goudeseune (Bel). Toeschouwers: 1753. Bijzonderheid 43. De Vries (Cambuur) stopt strafschop Jansen. De Graafschap - BV Veendam 4-0 (1-0). 28. Ten Heuvel 1-0, 56. Ten Heuvel 2- 0, 88. Mihci 3-0, 89. Mihci 4-0 Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 8424. Rode kaart: 65. Loval (De Graafschap). Gele kaart: De Vries. Slor (Veendam). Helmond Sport - Heracles Almelo 1-1 (0-0). 60. Rose 0-1, 86. Hobbelen 1-1 Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 2713. FC Dordrecht - Stormvogels Telstar 1-3 (0-1). 28. Lettinga 0-1, 46. Onyeike 1- 1, 69. Kantelberg 1-2, 84. Slory 1-3. Scheidsrechter: Smit. Toeschouwers: 900. Gele kaart: Sandvliet (Dordrecht). Go Ahead Eagles - TOP Oss 4-4 (2-3). 9. Dijk 0-1, 16. Kruijer 1-1, 30. Arnars- son 1-2, 35. Rook 1-3, 40. Marbus 2-3, 59. Yildirim 3-3 (strafschop), 61. De Weerdt 4-3, 76. Guyt 4-4. Scheidsrech ter: Van Dongen. Toeschouwers: 1850. Gele kaart: Wellenberg, Kruijer (Go Ahead Eagles), Dijk, Rook, Van der Sloot (TOP Oss). Emmen - AGOW Apeldoorn 1-1 (0-0). 50. Prinsen 1-0. 51. Juliana 1-1. Scheidsrechter: 01de Olthof. Toeschou wers: 3857. Gele kaart: Allee (AGOW). AGOW 17 4 7 6 19 25-25 Veendam 17 5 4 8 19 21-38 Haarlem 17 4 4 9 16 19-30 Dordrecht 17 2 8 13 15-26 Cambuur L 17 3 4 10 13 15-36 MW 17 2 5 10 11 19-41 Eindhoven 17 1 6 10 9 17-36 Fortuna S. 17 1 6 10 9 20-43 Eindstand tweede periode Heracles 8 b 2 1 17 18-10 Emmen 8 5 2 1 17 17-10 Helmond Sp. 8 5 1 2 16 20-10 Den Bosch H b 2 16 19-10 Excelsior 8 5 1 2 16 14- 7 Veendam 8 5 1 2 16 14-14 WV 8 b 0 3 15 24-14 Stormv. T. 8 5 0 3 15 15-14 Graafschap 8 4 2 2 14 13- 8 Sparta 8 4 1 3 13 15-11 MW 8 2 3 3 9 14-15 Cambuur L. 8 2 2 4 8 9-15 Haarlem 8 2 2 4 8 8-14 AGOW 8 1 4 3 7 11-12 TOP 8 2 1 5 7 9-18 Eindhoven 8 1 3 4 6 10-16 GA Eagles 8 1 2 5 m5 12 -19 Fortuna S. 8 1 1 6' 4 9-26 Dordrecht 8 0 3 5 3 3-11 Heracles winnaar tweede periode. ZWEMMEN Helmond Sp. Den Bosch Excelsior Sparta VW Heracles Stormv. T. Graafschap Emmen GA Eagles TOP 17 11 17 11 17 11 18 11 17 10 17 9 2 37 39-18 3 36 39-21 3 36 29-14 5 35 43-20 5 32 39-23 3 32 36-21 5 30 32-28 4 27 27-23 4 27 26-24 7 22 40-33 7 20 30-31 Federal Way. Open Amerikaanse kampi oenschappen. Mannen, finales. 100 m school: 1. Van Valkengoed 1.01,52 (Nederlands record). 2. Usher (VSt) 1.01,85, 3. Knabe (Can) 1.02.12. 4 Dickens (VSt) 1.02.43. 5. Davis (VSt) 1.03.06. 50 m vrij: 1. Lezak (VSt) 22,34, 2. Ken khuis 22,76, 3 Woodward (VSt) 22,92, 4. Anderson (VSt) 22.96, 5. Bal (VSt) 23,08. Vrouwen, finales. 50 m vrij: 1. Veldhuis 25,24, 2 Groot 25,83, 3. Correia (VSt) 25,86, 4 Voll- mer (VSt) 25,89, 5. Radke (VSt) 26,06. 100 m school: 1. Quann (VSt) 1.08,13. 2. Kirk (VSt) 1.08,99, 3. Steven (VSt) 1.09,75, 4 Leier (Can) 1.09.76, 5. Van Oosten (Can) 1.10,11, 6. Baans 1.10,61.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25