Arbiters niet goed genoeg voor EK 2004 SPORT De Nooijer even op en neer naar Australië Meesterknecht nu concurrent Van Valkengoed zwemt record en limiet Werkloosheid in Duitsland drukt prijs WK-kaartjes Nederlanders missen de boot Rafael schrikt van ontslag trainer Stevens k ui!nchi stopt 1 wielerploeg vrijdag 5 DECEMBER 2OO3 in de Champions Trophy. De aalvlugge en technisch begaaf de speler wordt ook wel de Jo- han Cruijff van het hockey ge noemd. Afgelopen september tijdens het EK in Barcelona ie voetbalbonden KNVB hebben besloten de oe- irland Nederland - Duits- Gezdt te stellen tot 2005. Het 13[ond eigenlijk voor 18 fe- 2004 op de agenda, maar -O Sjresultaat van de loting l, l(jet EK in Portugal voelden jtsers er niets meer voor i 19blgend jaar nog tegen i Cat aan te treden, vief i der Gouw per bij RKC IgllCf 9 )flaaruK - Eredivisionist RKC All-|jk heeft Raimond van nunjuw (40) tot het eind van /er. jzoen vastgelegd als twee- Grofli nan. Hij kwam eerder its. [r Vitesse en Manchester Vorig seizoen stond I hoflir Gouw onder contract St Ham United. De sluit- ;rg. leid de afgelopen maan- h' |n conditie op peil bij eer- l.30sieclub AGOW. s Lkverbod op keriiersbank Go Zware tijden dienen in voor rokende voetbal- i Wo s. Het dagelijks bestuur mv Europese voetbalbond itelt op de komende al- Wo e vergadering voor om ïv Van het roken te verbieden rainersbank. Het verbod elden voor alle inter- nd én Europacup-wedstrij- zou al op 1 januari 2004 ingaan. De UEFA wil ners het goede voor- Smreven. Bovendien vindt Wo d dat roken en voetbal hejnengaan. Al sinds 1986 :n verbod op tabaksre- angs de internationale velden. pers ideale Booth Michaëlla' eg 3 - Petr Krajicek wil Mi- Za chapers aanstellen als Zaoach voor zijn dochter fella. Hij heeft hierover ch. jsitief gesprek gehad met )omfelius, technisch direc- (n de tennisbond KNLTB. ch. |el als coach voor Micha rig nfeale optie voor mij", Krajicek sr toe. De NI zette Schapers vorige oersro non-actief als coach ïg Oranje. De bond nam issing naar aanleiding onderzoek wegens 8.3(jn over zijn functioneren. "jerpoloër Uri io|in Oranje mbifGEiN - Eelco Uri heeft NPBnog beschikbaar gesteld 6 Nederlandse waterpo- itie, die zich eind januari Üe Janeiro moet zien te :eren voor de Olympi- Gezi>elen van Athene. De 30- lutinier, die in de Franse itie speelt bij Olympic edankte onlangs voor Hi) omdat hij het niet eens :t het van KNZB. Hij tijndnder meer als vice-aan- Zo (r niet gekend in de aan- van bondscoach Ron de Is opvolger van Johan Een bemiddelingspo- Joop Alberda, de tech- ecteur van NOC*NSF, Kalcces. door Roel Wiche Zeist - Vorig jaar miste Oranje het WK voetbal, maar plaatste wel een Nederlandse arbiter (Wegereef) zich voor de titel strijd. Op het EK in Portugal zijn de rollen omgedraaid. Dick Ad vocaat en co zijn in 2004 pre sent, de scheidsrechters niet. Voor het eerst sinds veertien jaar levert Zeist geen fluitist aan een groot toernooi. „Een fikse teleur stelling. Maar we zagen het aan komen", bekent scheidsrechters- baas Jaap Uilenberg. Het Nederlandse arbiterskorps beet de afgelopen jaren be hoorlijk van zich af op de inter nationale markt. Vanaf het WK 1990 (Italië) werd steevast een scheidsrechter uit de Zeister bossen geplukt voor een Euro pees of mondiaal kampioen schap. Lefgozer Dick Jol schop te het zelfs tot de finales van de Champions League en het WK voor clubs. Maar nu lijken de magere jaren aangebroken. Ui lenberg zag de bui al hangen. „In september heeft de UEFA al een voorselectie gemaakt van twaalf scheidsrechters. Zij mo gen, omdat ze vormbehoud to nen, ook naar Portugal. Daar zat helaas niemand van onze jongens bij." De enige Nederlander die in aanmerking kwam voor het EK is René Temmink. Hij stootte een jaar geleden door tot de Europese Topklasse, een select gezelschap van dertig man. Nu hij niet tot De Bende van Twaalf is toegelaten, is meteen zijn eerste en laatste kans op een groot toernooi verkeken. Temmink, nu 43 jaar, is te oud om nog mee te dingen voor het WK 2006 in Duitsland. „Ik zal het allerhoogste niet bereiken. Dat moet ik accepteren." De concurrentie voor het nakende Europese kampioenschap was moordend. „Er zijn louter ge vestigde toppers en veelbelo vende nieuwkomers geselec teerd. Eén jaar was voor mij ge woon te kort om daar naar toe te groeien." Geen opvolger dus van Dick Jol (Euro 2000) en Jan Wegereef (WK 2002). Jaap Uilenberg, de chef, houdt de moed erin: straks in Duitsland zijn we er weer bij. Verjonging is het to verwoord. Van de zeven Neder landse arbiters op de interna tionale lijst zijn er liefst vijf bo ven de veertig jaar. En dat is te veel, meent Uilenberg. „We gaan Jack van Huiten straks vervangen door Pieter Vink. Die is pas 35. Die tendens zetten we voort." De ex-scheidsrechter meent niet dat het niveau in Neder land is afgegleden. „Pak een Er ic Braamhaar. Okay, hij floot geen gelukkige Ajax-PSV. Maar hij mocht wel de finale van het WK onder 17 leiden. We heb ben gewoon even tijd nodig. In ternationaal zie je steeds meer jonge honden opduiken. Daar moeten we bij aanhaken. We gaan jonge arbiters eerder brengen. Aparte begeleiding, maandelijkse sessies in Zeist. Oranje gaat straks aan een nieuw elftal bouwen, wij doen dat ook." René Temmink zal daar niks meer aan hebben. Hij zit in juni thuis voor de buis. Gemiste kans. Ach, toch nog een licht puntje. „Oranje naar de finale of een Nederlandse scheids naar de finale. Daarover hoeven we ons tenminste niet meer de kop te breken." Thijs van Valkengoed in actie op de honderd meter schoolslag. Foto: AP/Patrick Hagerty federal way/anp - Thijs van Valkengoed heeft op de eerste dag van de US Open in Federal Way zijn Nederlandse record op de 100 meter schoolslag verbeterd. De TZA'er zwom de afstand in de series in 1.01,66. Dat was 0,14 sneller dan in april bij de na tionale titelstrijd in het eigen Sloterpark- bad. Van Valkengoed voldeed met die tijd tevens aan de limiet voor deelname aan de Olym pische Spelen van Athene. De KNZB vroeg voor uitzending 1.01,92. Madeion Baans toonde gisteren op dit nummer vormbe houd. Ze tikte aan na 1.10,22, ruim drie- tiende onder de eis (1.10,55). De 20-jarige Van Valkengoed zette, na een teleurstellend WK in Barcelona met deze verrichting zijn progressie voort. De zwem mer uit Lelystad, die DWK op het juiste moment verruilde voor de professionele aanpak bij Top Zwemmen Amsterdam, le verde aan de Amerikaanse westkust in de buurt van Seattle een uitstekende race af. Hij keerde na 28,97 seconden. Ook dat was een persoonlijk record en maar iets boven de nationale toptijd van Marcel Wouda (28,64). De pupil van trainer Fedor Hes bleef tevens onder de beste toernooiprestatie. Die stond met 1.02,31 nog op naam van de voormali ge Belgische wereldrecordhouder Fred De- burghgraeve. Van Valkengoed ging als eer ste over naar de eindstrijd, vóór de Cana dese specialist Morgan Knabe. Madeion Baans ging bij de vrouwen op de 100 school als vijfde door naar de finale. De Amerikaansen Megan Quann (1.08,31), Ta- ra Kirk (1.09,20) en Birte Steven (1.09,71) en de Canadese Rhiannon Leier (1.09,98) wa ren sneller. Baans is sinds de EK 2002 in Berlijn Nederlands recordhoudster met 1.09,67. Marleen Veldhuis toonde gisteren bij deze open Amerikaanse kampioenschappen in de series van de 50 vrij al vormbehoud en verzekerde zich daarmee in principe van een startbewijs in Athene. De voormalige waterpolo-intemational was in de kwalifi catie de snelste met 25,35. Dat was twee- tiende onder de limiet van de KNZB en NOCNSF. Voor vormbehoud was 25,81 al genoeg. Chantal Groot schaarde zich als tweede bij de laatste acht, maar bleef met 25,96 ruim viertiende verwijderd van de eis voor een individueel startbewijs in Athene. Met de concurrentie van wereldrecordhoudster In ge de Bruijn en Veldhuis is de kans daarop overigens niet zo groot. Johan Kenkhuis moet in de finale nog iets harder zwemmen. Hij bleef in de series met 22,82 de Amerikaan Jason Lezak voor en ligt in de strijd om de medailles in baan 4. BERLIJN/DEN HAAC/GPD - Er Was verslagenheid in de kleedkamer van Hertha BSC, gistermiddag. Nando Rafael voelde zich vreemd, een beetje wezenloos. De mededeling werd koeltjes gedaan: Huub Stevens is ont slagen, assistent Andreas Thorn neemt het roer over tot er een definitieve oplossing is gevon den. „Daarna zijn we naar bui ten gegaan voor een lichte uit looptraining, gewoon volgens plan, zoals we altijd doen als we de avond ervoor hebben ge voetbald." Maar het was anders. „Ja, het is een hele vreemde ervaring. Ik heb zoiets nog nooit meege maakt en ik weet eigenlijk niet precies wat ik nu zou moeten voelen." De voormalige spits van Ajax 2, die uitweek naar Hertha BSC omdat hij als vluchteling uit Angola in Nederland geen ver blijfsvergunning kreeg, had een streepje voor bij Stevens. „Hij heeft een profvoetballer van me gemaakt. Hij heeft me gehaald; de kans geboden een nieuw be staan op te bouwen." Stevens' positie stond al langer ter discussie wegens de slechte resultaten van de hoofdstedelij ke voetbalploeg. Hertha, vorig jaar nog als vijfde geëindigd, verkeert in degradatiegevaar. Stevens wordt tijdelijk vervan gen door de voormalige Duitse international Andy Thorn. Her tha werd woensdag met 6-1 af gedroogd door Werder Bremen in een bekerduel. De ploeg is bovendien uitgeschakeld in de UEFA Cup. Op een persconferentie in Ber lijn maakte Hertha-maanger Hoeness gisteren duidelijk dat er na het 'debacle' tegen Bre men geen vertrouwen meer be staat in de Nederlander, die zelf in geen velden of wegen te be kennen was. Bij zijn woning voorkwamen veiligheidsmen sen dat hij werd lastig gevallen. Huub Stevens werd anderhalf jaar geleden door Hoeness naar Berlijn gehaald. Hij kreeg een contract tot juni 2005. Stevens gold als een suc ces-coach, zeker nadat hij met Schalke '04 de de UEFA Cup had gewonnen. Hockeyer reist 40.000 kilometer om prijs in ontvangst te nemen door Mare Kok sydney/haarlem - Teun de Nooijer is vandaag in het Au stralische Sydney uitgeroepen tot 's werelds beste hockeyer van 2003. De 27-jarige aanvoer der van Bloemendaal is na Stephan Veen (in 1998 en 2000 winnaar) de tweede Nederlan der die deze eretitel verdient. „Een heel speciale prijs", zei de Haarlemmer vanmorgen vlak voor het krijgen van het bijbe horende beeldje. „Ik zie het als een beloning voor de wijze waarop ik de afgelopen jaren heb gepresteerd." Hoewel tweevoudig olympisch en enkelvoudig wereldkampi oen De Nooijer het behalen van teamprijzen belangrijker vindt, noemt hij zijn uitverkiezing als internationaal speler van het jaar 'iets moois naar mezelf toe'. „Daarom was ik ook ge motiveerd om voor de uitrei king in Sydney 40.000 kilometer te reizen", zegt De Nooijer, die vertelt dat-ie Australië bijna niet in kwam. „Ik moest op het vliegveld uitleggen waarom ik zo'n enorm eind had gevlogen om slechts tweeënhalve dag in het land te blijven. Dat vond de douane verdacht. Pas toen ik had uitgelegd dat ik als beste hockeyer van de wereld een prijs in ontvangst kwam ne men, was het goed en mocht ik door." In augustus leidde De Nooijer het Nederlands team naar winst idaal/gpd - Fietsenfabri- iianchi stopt met het Iren van een eigen wie- Dat heeft de directie :ek laten weten aan Jac- ianegraaf, de manager |am Bianchi. lillen niet verder zonder jrich of een aan hem ge- irdige renner. De enige 'l kan vervangen, is Lance rong. Het komt er dus op fjjat Bianchi in 2004 niet met een eigen ploeg op ig komt", aldus Hane- Ijectiebesluit van Bianchi njzo goed als zeker het op- ivan de ploeg in. Hane- "|,Ik heb nog voor een mil iar! co-sponsors in de por ie. Veel te weinig om een gieg te laten rijden." is Hanegraaf is formeel dj nog niet besloten de j!pp te doeken. „Maar die vjaat het uiteraard wel op." gBianchi kwam ernstig in men nadat kopman Jan I had laten weten in 2004 ifte keren naar Telekom, n|olgend jaar T-Mobile jheet. Hanegraaf had zijn 'jtvan 10 miljoen euro bij- Jnd. „Maar de meeste prs hadden als voorwaar- ifplH Hat Tan TTllrii-Vi hii Ho BADMINTON /Krab (Ned) - Dimova/Gruber (Bul/Oos) 15-9 iijieid aat jan uuncn DIJ ae 15.3 Van Cutsen/Crabtree (Ned/Aus) - Mijntje Donners en Teun de Nooijer op het podium in Sydney. Zondag staat De Nooijer al weer in Neder land op het veld. Foto: EPA/Dean Lewins werd de hockeyende nummer 14 na zijn 250ste interland ge huldigd door Cruijff, die De Nooijers uitstraling en manier van hockeyen prees. „De men sen komen er speciaal voor naar het stadion", zei Cruijff. Veel tijd om van zijn uitverkie zing te genieten, heeft De Nooijer niet. „Ik reis meteen te rug naar Nederland, want zon dagmiddag moet ik met Bloe mendaal de belangrijke thuis wedstrijd tegen HGC hockeyen. Ik hoop dat ik kan spelen, want ik heb nog steeds last van een achillespeesblessure. Naast De Nooijer vielen van daag tijdens de verkiezing van de wereldhockeybond FIH ook Mijntje Donners (beste speel ster) en Maartje Scheepstra (grootste talent vrouwen) in de prijzen. Donners, momenteel in Sydney met Oranje aan een zwak optreden bezig tijdens de Champions Trophy, vindt de uitverkiezing wel stoer, zei ze vandaag tegen het ANP. „Ik be schouw het als een grote eer. Er zijn zoveel goede hockeyers in de wereld." Donners begrijpt dat ze de uit verkiezing niet heeft te danken aan haar spel tijdens de lopen de Champions Trophy. „Dit toernooi telt maar voor een deel mee. Ze kijken naar je prestaties over het hele jaar", aldus de gelouterde internatio nal, die dit jaar in Barcelona met Oranje de Europese titel veroverde. Heras weg bij ploeg Armstrong frankfurt/gpd - De goedkoopste kaart jes voor het WK-voetbal in 2006 kosten 'slechts' 35 euro per stuk. Met dank aan de hoge werkloosheidscijfers in Duits land. Gisteren werd er stevig gediscussieerd tussen FIFA en het organisatiecomité van het WK in 2006. De Duitsers wilden niets liever dan zo goedkoop mogelijke kaartjes, de FIFA vindt al enige tijd dat de tickets voor grote voetbalevenemen ten veel te goedkoop zijn. Toch ging FIFA-voorzitter Blatter gisteren overstag. Volgens hem gaven de nieuwste Duitse werkloosheidscijfers de doorslag. Die werden toevallig net gisterochtend ge presenteerd en zagen er niet goed uit. Ruim zeven miljoen mensen zonder baan telt de bondsrepubliek. Blatter: „Dat zijn toch jammerlijke cijfers. Daar om heb ik bij het overleg uiteindelijk toegegeven. De kaartjes moeten voor al le Duitsers betaalbaar zijn." Erg goedkoop zijn de tickets voor het WK ook weer niet. Het bedrag van 35 euro geldt ook alleen voor de eerste ron de, daarna lopen alle prijzen gestaag op. Het goedkoopste kaartje voor de kwartfi nales kost al 55 euro, dat voor de finale 120. De duurste tickets voor de eind strijd bedragen zelfs 600. Er zit ook nog een addertje onder het gras. Er moet na melijk nog besloten worden hoeveel kaarten in iedere prijscategorie verkocht gaan worden. De kaartverkoop voor het WK zal gro tendeels via internet gaan verlopen. De verwachting is dat de eerste tickets vanaf de lente in 2005 te koop zijn. In totaal zijn er 3,2 miljoen kaarten beschikbaar. madrid/anp/sid/gpd - Roberto Heras heeft gisteren een drieja rig contract getekend bij de nieuwe Spaanse formatie Liber ty Seguros van ploegleider Ma noio Saiz. De 29-jarige wielren ner, die sinds 2001 de meester knecht was van vijfvoudig Tour-winnaar Lance Arm strong, wordt kopman bij de opvolger van Once. Heras gaat naar verluidt 1,2 miljoen euro per seizoen verdienen. De Spanjaard, die in de Vuelta voor eigen kans mocht gaan en ver rassend won, moet US Postal nog wel een afkoopsom beta len, omdat hij nog een verbin tenis had tot eind volgend jaar. „Armstrong zal er niet blij mee zijn", zegt US Postalploegleider Johan Bruyneel. De Amerikaan wil komende juli zijn zesde Tourzege behalen en daarbij heeft hij de sterkst mogelijke ploeg nodig om met name Jan Ullrich en diens topteam T-Mo- bile van het lijf te houden. Heras, die drie jaar geleden als Vueltawinnaar de overstap maakte van Kelme naar US Postal Services (USP), gold als de meesterknecht van Arm strong. In de praktijk viel dat laatste nogal tegen. Heras was aangetrokken om Armstrong eventueel te vervangen bij spor tieve calamiteiten en moest de Amerikaan steunen in de fina les van de bergritten. Daar kwam het zelden van. Of Arm strong had die steun niet meer nodig of de Spanjaard was er niet. Ook al vanwege ziektes of blessures. De echte waardevolle knechten zijn renners als Ru- biera, Pena, Beltran, Hincapie en Landis. Jongens die ongena dig hard tempo kunnen maken als dat nodig is. Meer zorgen zal Armstrong zich maken over het feit dat de Spaanse markt erg onrustig is geworden. De traditionele sponsorploegen Banesto en Once stopten ermee. Lang werd getwijfeld of ze een doorstart konden maken. Nu dat beide teams is gelukt is de jacht op goede renners geopend. Van die Spaanse toppers had Arm strong tot dusverre zelden veel last. De overgang van Heras naar USP was typerend voor hun houding. 'Ik kan de Tour niet winnen als Armstrong in koers is. Dan kun je er beter voor kiezen aan zijn zijde in de winnende ploeg te rijden', mo tiveerde Heras destijds zijn transfer. Saiz legde zich niet neer bij een voortijdige capitulatie. Hij bracht Beloki het besef bij dat Armstrong wel degelijk te klop pen is. Indrukwekkend aanval lend ging hij Armstrong afgelo pen zomer te lijf. Tot hij vlak voor Gap keihard onderuit ging. Nu Beloki die gevonden zelfbe wustheid in de Franse ploeg Brioches La Boulangère te gelde gaat maken, wil Saiz Heras om turnen tot de tweede Spaanse uitdager van de USP-kopman. Nu Heras de kant van uitdagers Beloki en Ullrich heeft gekozen, kunnen de gevolgen voor Arm strong groot zijn. De Amerikaan zal er niet blij mee zijn dat meesterknecht plots één van zijn grootste con currenten is gewordeÏEn wie weet wat het vertrek van de Spanjaard bij US Postal nog meer in gang zet bij die wieler ploeg. Op de onrustige Spaanse markt is van alles mogelijk. UITSLAGEN "ZOU blijven", schetst Ha- f de kern van het pro moment loopt er nog chtszaak over de transfer, srzoek ook van de advo- Ullrich, mag ik daar nu /er zeggen", aldus Hane- :hijnlijk eist Team Bian- h financiële compensatie, 1 1 viuuwen, iweeue roni J net meent een overeen- Akan i iapu-us-i-i-6- I te hebben gehad met poor 2004. Saarbrücken. Bitburg Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned) - Vondra (Tsj) 15-11 15-1, Pang (Ned) - Roch (Dui) 17- 14 10-15 17-14. Dubbelspel, eerste ronde: Creemers/Wouters (Ned) - Vondra/Melnek (Tsj) 15-1 15-5, Lapré- Halapiry (Ned) - Lefort/Rasidi (Fra) 15-11 9- 15 17-14, Bergström/Andersson (Zwe) - Bruijstens/Muyris (Ned) 15-5 15-10 Tweede ronde: Creemers/Wouters - Kindervater/Siege- mund (Dui) 17-15 11-15 15-12, Hirschfel- d/Rimarcdi (Zwe) - Lapré/Halapiry 15-7 15-8. 15-3, Van Cutsen/Crabtree (Ned/Aus) Krauspe/Schnurrer (Dui) 15-10 11-15 15-3. Tweede ronde: Persson/Wright (Zwe/Fra) - Van Cutsen/Crabtree 15-6 15-11, Schenk/Grether (Dui)-Van Dooremalen/Krab 15-1 15-4. Vrouwen, tweede ronde: Meulendijks (Ned) - Dubbelspel, eerste ronde: Van Dooremalen- Zoutelande. WK vrouwen, tiende ronde: Kamyshleeva (Ned) - Teterina (Rus) 2-0, Vali- ukevic (Lit) - Milsjina (Rus) 1-1, Baltatsji (Oek) - Seppa (Est) 2-0, Goloebieva (Let) - Tansyk- koetsjina (Rus) 1-1, Platonova (Rus) - Dou- mesh (Ned) 1-1, Hoekman (Ned) - Pakuckiene (Lit) 0-2, Chub (Ned) - Pasjkevitsj (WRu) 0-2. Stand: 1. Kamyshleeva 14, 2. Goloebjeva, Bal tatsji 13, 4 Pasjkevitsj, Tansykkoetsjina 11, 6. Chuba, Milsjina, Pakuckiene, Teterina 10, 10. Hoekman 9, 11. Platonova 8, 12. Dou- mesh 7,13. Seppa, Valiukevic 6. HANDBAL Zagreb. WK Groep A: Spanje - Brazilië 27-25 (13-12)7Sèr- vië-Montenegro - Kroatië 28-24 (15-14), Frankrijk - Australië 33-13 (18-9). Stand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Kroatië 3-4, 3 Servië-Mon- tenegro 3-4, 4. Spanje 3-4, 5. Brazilië 3-0, 6. Australië 3-0. Groep B: Zuid-Korea - Angola 27-21 (18-7), Tsjechië - Oostenrijk 22-29 (11-16), Rusland - Uruguay 38-15 (14-9). Stand: 1. Oostenrijk 3- 6, 2 Rusland 3-6, 3. Zuid-Korea 3-4, 4. Tsje chië 3-2, 5. Angola 3-0, 6. Uruguay 3-0 Groep C: Oekraïne - Tunesië 33-15 (15-7), Noorwegen - Argentinië 45-13 (19-8), Roeme nië - Japan 41-30 (19-14). Stand: 1. Roeme nië 3-5, 2. Oekraïne 3-5, 3. Noorwegen 3-4, 4. Japan 3-4, 5. Tunesië 3-0, 6. Argentinië 3- 0. Groep D: Hongarije - Slovenië 38-25 (20-17), Duitsland - Chma3G--28~(T5'17->r Denemarken - - Ivoorkust 24-21 (11-12). Stand: 1. Dene marken 3-5, 2. Duitsland 3-5, 3. Hongarije 3- 4, 4. Slovenië 3-4, 5. China 3-0, 6. Ivoorkust PRIJSVRAGEN VOETBAL 3-0. Lucky Day, 4 december 3, 6, 9, 11, 15, 23, 29, 32, 47, 50, 58. 62, 66, 69, 70, 73, 74, 77. 78 ,80. (Onder voorbehoud van typefouten) SNOWSOARDEN Tandadalen (Zwe). Wereldbeker vrouwen. Parallel reuzenslalom: 1. Meuli (Zwi) 1000 punten, 2. Fischer (Zwe) 800, 3. Krings (Oos) 600, 4. Hagglof (Zwe) 500, 5. Riegler (Oos) __450, 6. Nicolien Sauerbreij 400, 27. Marieke Sauerbreij 45. Stand WB: 1. Meuli 3550, 2. Krings 3040, 3. Bruhin (Zwi) 2060, 8. Nicolien Sauerbreij 1280, 40. Moniek Sauebreij 194,1. Spanje, Primera Division Racing Santander - Sevilla 0-4 (0-3). 13. Bap- tista 0-1, 22. Dario Silva 0-2, 45. Baptista 0- 3, 46. Reyes 0-4. Zaragoza - Athletic Bilbao 2-2 (1-2). 12. Yeste 0-1, 22. Tiko 0-2, 24. Villa 1-2, 46. Villa 2-2. Dubai (VAE). WK onder 20. Groep A: Verenigde Arabische Emiraten - Bur kina Faso 0-0, Slowakije - Panama 1-0. Stand: 1. Burkina Faso 3-7, 2. Slowakije 3-6, 3. Ver enigde Arabische Emiraten 3-4, 4. Panama 3- 0. Groep B: Argentinië - Mali 3-1, Spanje - Oez bekistan 1-0. Stand: 1. Argentinië 3-9, 2. Spanje 3-6, 3. Mali 3-3, 4 Oezbekistan 3-0. Groep C: Australië - Brézilië 3-2, Canada Tsjechië 1-0. Stand: 1. Auslfaliê 3-7, 2. Brazi lië 3-4, 3. Canada 3-3,4. Tsjechië 3-3. WATERPOLO Anaheim (VSt). Vrouwen, Holiday Cup. Tweede speelronde: Nederland - Italië 6-7. Doelpunten Nederland: Guichelaar 2, Van den Berg, Van Belkum, Wekdam en Kappen 1. Rusland - Verenigde Staten 6-7, Canada - Au stralië 7-9. Derde speelronde: Nederland - Australië 6-7. Doelpunten Nederland: Guichelaar, Smit, Van den Berg, Wekdam, Van der Vloot en Van Bel kum). Italië - Rusland 11-10, Verenigde Sta ten - Canada 9-6. Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Italië 3-5, 3 Australië 3-4, 4. Rusland3-2. 5. Canada 3- 1, 6. Nederland 3-0. nje in 2005 mi Duitsland

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17