REGIO Heineken mogelijk' l 'Beperkte bedrijvigheid naast Bewoners willen veiliger Terweeweg 'Mijn moeder zei dat de Bona helemaal niets was' SJZ staakt strijd tegen gsm-mast WD en Molkenboer bekvechten over integriteit Van de Vei Messentrekkers berovenjongen Hastens Langevoortbrug later open Tijdelijk bij een echte Hasten www.hastens.nl donderdag 4 DECEMBER 20r since 1852 leerlingen echter geen potlo den. Met een stanleymes snij den ze een gezicht in een stuk papier. Door dit op een groter vel papier te leggen en er met een spuitbus verf overheen te gaan, krijgen ze de uiteindelijke tekening. Jordy maakt een cool uitziend gezicht met een punk kapsel. Hij vindt alles deze mid dag 'hartstikke leuk,' maar hij weet nog niet of hij uiteindelijk ook voor de Bona kiest. „Ik wil eigenlijk graag naar het Leidse Da Vinei College", zegt Jordy, gekleed in een shirt van Ajax. „Daar hebben ze namelijk een sportafdeling. Maar als ik de enige ben die daar heen wil, dan moet ik straks alleen dat hele eind fietsen en daar heb ik geen zin in. Misschien ga ik dan wel naar deze school." Hij had van te voren eigenlijk niet ver wacht dat het op de Bona zo leuk zou zijn. „Mijn moeder zei dat het hier helemaal niets was." (advertentie) f KUNSTSTOF KOZIJNEN MET miNtANi, VKG-KEURMERK? k o z11 n e n wg&z%- TOONAANGEVEND IN KUNSTSTOF REUËF KOZIJNEN n tri et dan waar de provincie 2PÉ Holland eerder van uit ging11 is de gemeente Boskoop g vraagd 3.000 huizen te bou^ bij het NS-station. In Wadi veen zou plek zijn voor 4 woningen. En rondom in NS-station in Alphen aan Rijn komen er maximaal huizen bij. 'Nieuw-Rijndijk'. Het dorp wordt omgeven door brede groenstroken en vooral rondom de kern Groenendijk met is er veel aandacht voor landschap en natuur. Of de naam Nieuw-Rijndijk ge handhaafd blijft, weet wethou der Uljee nog niet. „Ik heb er nog nooit van gehoord. Maar het klinkt niet gek." Het plan voor maximaal 2600 huizen in de gemeente Rijn- woude is een onderdeel van een groter plan voor huizen bouw. In totaal zouden er 23.000 huizen langs het tracé van de Rijn Gouwe Lijn, tussen Gouda en Leiden moeten ko men. Dat zijn er 10.000 meer voorschoten - Een 17-jarige jongen is gisteren in Voorscho ten slachtoffer geworden van een brute straatroof. De Voor schotenaar werd in de School straat aangesproken door twee jongens die hem plotsklaps beetpakten en een mes trokken. Ze stalen een mobiele telefoon, een gouden ketting en de por temonnee van hun slachtoffer. oegstgeest - De Langevoort- brug die Poelgeest met de rest van Oegstgeest moet verbinden is per 1 mei klaar voor gebruik. Eerder kondigde de gemeente aan de brug in maart te ope nen, maar in die maand is de temperatuur nog te laag voor de aanleg van de toplaag op de brug. Ook zonder de toplaag zou het verkeer in principe al over de brug kunnen rijden, maar de gemeente ziet er geen heil in om de brug een maand na opening alweer te sluiten om alsnog het laatste asfalt aan te brengen. Zodra het verkeer over de Langevoortbrug rijdt, sloopt Oegstgeest de noodbrug die nu nog in gebruik is. zoeterwoude - De Zoeter- woudse voetbalclub SJZ heeft zich neergelegd bij de komst van een 36 meter hoge gsm- mast op een prominente plek op zijn terrein. „Ze zijn al aan het heien", zegt voorzitter Leo van der Geest. Hij had geen puf om de strijd tegen de mast voor te zetten. „Onze bezwaren zijn niet ge grond verklaard", zegt de vpoorzitter. „Daarna hebben we er niets meer aan gedaan. Ik denk ook niet dat het zin had gehad. Het kost veel tijd en je raakt er alleen maar gefrus treerd van." De voorbereidingen voor de bouw van de mast zijn inmid dels in volle gang. Een aankon diging van de werkzaamheden heeft SJZ volgens Van der Geest tot zijn verbazing niet gekregen. „Het overviel ons. Jammer dat het allemaal zo slecht gecoördi neerd is." Tot overmaat van ramp zijn medewerkers die de plek 'bouwrijp' aan het maken zijn, niet zachtzinnig te werk ge gaan. Daarbij is het elektro nisch scorebord beschadigd. Van der Geest: „Het bord ligt nog net niet aan gruzelemen ten, maar het is wel een aardige schadepost voor degene die de mast plaatst. Je hoeft het dan wel niet zelf te betalen, maar er is wel weer een hoop tijd in gaan zitten." SJZ vindt dat de mast op een veel te veel in het oog springen de plek komt te staan. Het ge vaarte zou het uitzicht beder ven. De gemeente vindt de plek nabij het scorebord de beste. „De gemeente heeft alleen ge keken naar de voordeligste plek voor de provider", aldus Van der Geest. „Ons belang is slecht verdedigd." Bonaventuracollege in Roelofarendsveen lokt nieuwe brugklassers met culturele middag Rijnwoude wil niet al te hpoge flats langs Oude Rijn vervolg van voorpagina rijnwoude/zoeterwoude - De Zoeterwoudse wethouder Ates verwacht dat er nog wel be perkte bedrijvigheid mogelijk moet zijn in Groenendijk. „Je zit toch met de milieuzone van de Heinekenfabrieken, waar door er vlakbij geen huizen mo gen komen. Daar zouden kleine bedrijven, misschien starters- bedrijven, met vier, vijf perso neelsleden kunnen komen. Eventueel kunnen er bedrijfs woningen bij. Het zou een mooie overgang zijn naar de huizenbouw in Hazerswoude- Rijndijk." Maar wethouder Uljee van Rijnwoude denkt dat als er in derdaad 2.600 huizen aan de westkant van Hazerswoude- Rijndijk worden gebouwd, er beter maar helemaal geen be drijvigheid in Groenendijk kan komen. „Voor die huizen heb je al gauw 70 tot 80 hectare nodig. Je kunt het gebied wel helemaal volstoppen met flats. Maar dat hoop ik niet. Ik vind kwaliteit van de leefomgeving belangrij ker." Uljee vindt flats van maxi maal vier tot vijf bouwlagen langs de Oude Rijn aanvaard baar. Uit het discussiestuk van de provincie Zuid-Holland blijkt dat veel aandacht is voor groen in de nieuwe woonkern Op de Terweeweg in Oegstgeest wordt steeds harder gereden. Foto: Mark Lamers Oegstgeest broedt op maatregelen door Jeroen Overduin oegstgeest - Verontruste bewo ners van de Terweeweg hebben bij de gemeente Oegstgeest aan de bel getrokken over de in hun ogen onveilige verkeerssituatie van hun straat. Tijdens een ge meentelijke commissievergade ring drongen zij gisteravond aan op maatregelen tegen het auto verkeer. Auto's zijn de afgelopen twee jaar harder gaan rijden op de Terweeweg, zo blijkt uit een ge meentelijke notitie. Vijftig pro cent rijdt meer dan twee kilo meter per uur harder dan de maximaal toegestane snelheid, terwijl 15 procent meer dan tien kilometer per uur te hard rijdt. Toch concludeerden bur gemeester en wethouders in een begeleidende brief aan de raad dat de gemeente niets aan de situatie hoeft te doen. Bewo ner \dsser richtte zich tot de raadsleden: „Fietsen is er uiter mate gevaarlijk, alleen over het trottoir kun je veilig rijden. Mijn voorstel is om na twintig jaar waarin diverse rapporten ver schenen het overleg met de be woners te beginnen en het ver keer te weren." De raadsleden en wethouder Meester (Progressief Oegst geest) hoorden de bewoners welwillend aan. Smallenbroek (CDA): „De positie van de kwetsbare verkeërsdeelnemers, de fietsers dus, is ons belang rijkste uitgangspunt." Van Wee- ren (Leefbaar Oegstgeest) pleit te voor sterkere ordehandha ving: ,Als het verkeer te hard rijdt mogen we er niet omheen draaien, maar moeten we seri euze maatregelen nemen. Je kunt waarschijnlijk beter bon nen laten uitdelen dan drem pels aanleggen." Ook de WD vindt dat er iets ge daan moet worden, maar ziet weinig in maatregelen om het verkeer af te remmen of te we ren, omdat de verkeersdrukte daarmee naar andere straten verplaatst zou worden. Huizing (WD): „We kunnen de Terwee weg minder interessant maken door andere routes aantrekke lijker te maken." Per dag rijden gemiddeld zo'n 2.500 auto's over de Terweeweg. Volgens Huizing is dat grote aantal te wijten aan verkeersremmende maatregelen in andere straten. Zowel Smallenbroek als Hui zing wees erop dat het volgens de ongevallencijfers meevalt met de onveiligheid. De notitie noemt een totaal van vijf onge vallen waarbij slachtoffers vie len in de periode 1997 tot en met 2002, waarvan één met do delijke afloop. Daaruit kan vol gens de tekst, 'niet de conclusie worden getrokken dat er sprake is van een weg met een hoog ongevallenrisico'. Over de snel heidsoverschrijdingen is de no titie dubbelzinniger: deze zijn 'niet ongewoon', maar 'tonen wel aan dat met de nu aange brachte sobere inrichting niet volstaan kan worden.' Een besluit van de gemeente laat nog zeker vier maanden op zich wachten, omdat de raad met een goed doordacht plan wil komen dat bovendien geïn tegreerd is in een bredere visie op verkeer en wonen. Vóór die tijd kunnen de bewoners van de Terweeweg een enquête in vullen. De gemeente weegt de suggesties van de bewoners mee. door Joris Rietbroek roelofarendsveen - De jaarlijk se strijd om nieuwe brugklassers te werven is weer begonnen. De middelbare scholen in de regio organiseren de komende maan den tal van open dagen en ande re activiteiten om zoveel moge lijk nieuwe leerlingen in huis te halen. De vestiging van het Bo naventuracollege in Roelof arendsveen hield gisteren een culturele middag voor alle leer lingen uit groep 8 van de basis scholen in Alkemade en Ja- cobswoude. Het lerarenteam van de school vermaakte ongeveer 150 kinderen met diverse work shops op het gebied van muziek, dans, toneel, tekenen, pantomi me, turnen en acrobatiek. De kennismaking met de gangbare lessen op de school volgt op de open dag van woensdag 14 janu ari. Voor de meeste kinderen is het de allereerste kennismaking met een middelbare school. Sommigen zijn ronduit over donderd bij binnenkomst „Wat is het hier groot zeg", verzucht Kinderen uit groep acht tijdens de workshop pantomime. Foto: Henk Bouwman een groepje jongens van de Veense basisschool De Roele- vaer. Nieuwsgierig bekijken ze de grote aula en het program ma van de culturele middag om te zien wat ze te wachten staat. „Turnen? Ja dag, ik ga echt niet turnen hoor", schalt het door de aula. De culturele middag is naast de reguliere open dag een belang rijk middel om leerlingen uit groep 8 lekker te maken voor de school. „Maar kinderen die al een andere school hebben ge kozen zijn natuurlijk ook wel kom", zegt John Rijsbergen, do cent Nederlands en Engels. „Ons belangrijkste doel is in eerste instantie dat ze een leuke middag hebben." Dit is geen enkel probleem: alle kinderen kijken hun ogen uit en hebben het prima naar hun zin. Of ze nu instrumenten leren bespe len met behulp van de muziek van Frans Bauer, dansen op een vrolijk liedje van K3 of met zijn allen toneelspelen dat een schilderij ophangen of een muurtje metselen, de work shops gaan erin als koek. De aankomende brugklassers lijken bovendien goed te besef fen dat hun keuze voor een nieuwe school belangrijk is. Ze gaan meestal niet over één nacht ijs. Zo vindt Marijn Blom van De Roelevaer 'de Bona' op het eerste gezicht een mooie school, maar hij wil voor de ze kerheid ook nog bij het Visser 't Hooft Lyceum in Leiden gaan kijken. Lisan de Wit uit Leimui- den heeft ook nog niet gekozen en bezoekt binnenkort nog het Alphense Ashram College. „Ik heb leuke dingen gehoord over die school van broers en zussen van vriendinnen van me", zegt ze nadat ze tijdens haar work shop turnen heeft meegedaan aan de levende piramide. „Maar anderen zeggen weer te gen me: je moet naar de Bona gaan." Jordy Straathof van basisschool De Schakel in Roelofarends veen leeft zich uit bij een teken workshop. Hierbij gebruiken de door Janneke Dijke leiderdorp - De WD in Leider dorp is verontwaardigd omdat de leden vinden dat wethouder Molkenboer de integriteit van WD-commissielid Peter van de Ven in twijfel trekt. Van de Ven vindt het schandalig dat hij door Molkenboer wordt afge schilderd als iemand die ver trouwelijke informatie zou kun nen lekken. Molkenboer blijft bij zijn standpunt. Hij vindt dat Van de Ven zich hautain opstelt naar de rest van de politiek en de plannen voor bedrijventer rein Vierzicht door een verkeer de bril bekijkt. De frictie tussen de WD en de PvdA-wethouder kwam dins dagavond aan het licht. In de vergadering van de raadscom missie ruimtelijke ordening uit te Van de Ven zijn kritiek op de financiële exploitatie van het nog te bouwen bedrijventer rein. Volgens de WD neemt de gemeente een veel te groot risi co door te kiezen voor 45.000 in plaats van de oorspronkelijk ge plande 25.000 vierkante meter vloeroppervlak langs de A4. De opbrengst draagt bij aan de ver diepte aanleg van de rijksweg en valt onder het W4-project. WD-fractievoorzitter Hugo Langenberg is woest over de opmerking die Molkenboer in de wandelgangen uitte. Hij zei dat hij het vreemd vindt dat Van de Ven, die in de vastgoed sector werkt, de complete fi nanciële exploitatie van bedrij venterrein Vierzicht mag inzien. „Dit vind ik een grove opmer king. Ik begrijp niet dat hij het nodig vindt om dit soort schan dalige uitspraken te doen in de richting van Peter van de Ven, die zo integer is als ik weet niet wie. Molkenboer suggereert hiermee dat Van de Ven zou lekken, terwijl hij net. als ieder ander commissielid geheim houdingsplicht heeft." Ook Van de Ven reageert ge schokt. „Ik vind deze insinuatie van Molkenboer echt niet kun nen. Ik ben directeur geweest van een aantal vastgoedfond sen, en ben op dit moment ad viseur van grote beleggers." De wethouder moet hem daarom juist beschouwen als een nutti ge deskundige, vindt de WD'er. „Ik ben gewend om investerin gen te doen van dit kaliber." In het deel van de vergadering dat achter gesloten deuren plaatsvond, zette Van de Ven zijn twijfels over de haalbaar heid van het plan uiteen met behulp van een computerpre sentatie. „Na afloop was het stil, complimenteerde ied<P mij met de inhoud en he^ we met zijn allen gezegd da® ontzettend belangrijk is dde goed wordt uitgezocht, een fractie geweest die zeg ik de wethouder een sl( Kerstmis heb bezorgd, maa gaat er mij niet om hem oi| j uit te halen. Het gaat ons dat Leiderdorp de komendf ren financieel gezond b Dat Molkenboer begin feb" pas antwoorden klaar heef?6 schouwt Van de Ven als eev' ken dat zijn kritiek hem aai1 denken heeft gezet. Wethouder Molkenboer ein GroenLinks-fractievoorzittl1 Honnef hebben een heel re lezing. Ze vinden da1 WD'er in zijn pleidooi af1 met peren vergeleek. Mo boer: „Ik heb er proble mee dat hij suggereert da1' omdat hij ontwikkelaar wijsheid in pacht heeft heeft niet eens informatie vraagd bij het gemeentelijk wikkelingsbedrijf W4. Ik 1 dat hij een vorm van pateifl me bedrijft waarmee hij. collega-raadsleden niet si neemt. Die houding h< ook de WD'ers Goossei Langenberg. Ik hoop dat el6 andere wind gaat waaienP nendeWD." Volgens Molkenboer zit c? varing van Van de Ven [f juist in de weg. „Hij spreeP. een ouderwetse ontwikkr Iemand die alleen uit is opf' Wij zinnen ook op kwalitei de openbare ruimte. d£ suggereert dat de zakkeni onze partner projectontv! laar Bohemen worden ge tast de integriteit van onzeF ner aan." Ook het gezichp de gemeente loopt schadF vindt de wethouder. „Hfl P de sfeer op van dat het alle1 niet deugt." 1 Dat de vragen van de Wï in februari klaar zijn, heef gens Molkenboer met pri( te maken, en niet met de lijkheidsgraad. „Er is nogj te doen. Voor de kerst bej wij daar echt niet aan." Langenberg vindt dat zijn! onterecht de zwarte piet toegespeeld. „Er wordt over Molkenboer gezegd d zo goed zijn werk doet. r mag je dan niet kritisch Wij vinden onze houdinj vanzelfsprekende voor eel litieke partij die zijn r™ volksvertegenwoordiger si neemt. Molkenboer zeg1 dat alle cijfers zo transjP zijn, maar wij vinden zf duidelijk." Dat noemen we nu 'literair comfort'! Het Hastens Literaire Pakket. Liefst tien boeken, geselecteerd op lezerisvP dige kwaliteiten. Met een winkelwaarde van rond de 170 euro p het supercomfort van uw handgemaakte Hastens. U heeft een keuze uit onze Klassieke Selectie en de Hastens Alternatieve Selectie. In onze winkel hebben wij beide pakketten gespecificeerd. U profiteert van 1 nov. t/m 31 dec. 2003 van dit aanbod bij aankoop van een Hastens boxspring. Hastens Store Den Haag e Plaats 24 - Den Haag - tel. 070 3631600 ij Hastens Store Noordwijk aan Zee Hoofdstraat 12 - Noordwijk aan Zee - tel. 071 3614120 1 Hastens Shop in Shop Slaapkenner Lin Life j Hoofdstraat 14 - Noordwijk a. Zee - tel. 071 3648707 E Een boekenpakket ter waarde van ruim 170 euro! (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20